Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) mindfreak válasza Marcus_ (#2000) üzenetére


mindfreak
őstag

Logitech G5 szerintem jobb választás, a G9 már ránézésre is elég furcsa (fogásra). Azonban ennyi pénzért már kapsz Razer DeathAddert, ami most a legjobb egér szvsz... :B

(#2002) raziel01 válasza mindfreak (#1999) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem is MX400 van. Szvsz simán jó játékra is.

(#2003) Yamaha R1 válasza mindfreak (#2001) üzenetére


Yamaha R1
tag

Csak valakinek a DA fogása nem igazán jön be...

Bár tény, hogy az optikája kifogástalan.

(#2004) Cyrin


Cyrin
addikt

Nekem is MX400 van, nem játékra használom, ez alapján választottam ki. Tökéletesen meg vagyok elégedve vele, nagyon jó a fogása, és a lézer is pontos, és olyan felületen működik, ahol korábban az optikai nem.

[ Szerkesztve ]

(#2005) nyunyu


nyunyu
félisten

Bakker, kollega ujitott valahonnan 300Ft-ert egy bontoszokeveny IntelliMouse 3.0-at, en meg elfelejtettem megnezni, abban milyen kapcsolok vannak :O
Heten meg mar nem leszek benn. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2006) nyunyu válasza nyunyu (#1967) üzenetére


nyunyu
félisten

Fonokom vett egyik uffelnek valami csoda 41+fas irodai gepet, amihez mellekeltek gyarilag vmi filleres noname billzetet (Chicony KB2921?) meg egy 2gomb+duplaklikkes A4Tech egeret.
Elobbit kivettem a dobozabol, kicsomagoltam, megneztem, visszaraktam :)
Utobbit ki sem mertem csomagolni :))

OP-620D
Tegnap+ma nyuzhattam eleget, irodai celra szodaval elmegy.
Lakkozott fa asztalon termeszetesen azonnal eltevedt, de hat nem is vartam mast egy 720+fas egertol.
A4-es feher lapot alateve turheto.

Egyebkent formavilaga kikopott Logitech MouseWheel ~8 evvel ezelottrol, persze sokkal gagyibb froccsontott kivitelben.
Gorgoje inkabb az MS BOM/WMO-rol lett nyulva, ugyanolyan surun reces, es finoman docog.
(MouseWheel-en ritka, de nagy rovatkak voltak a gorgon, es kemenyen docog.)

Madzagja viszont olyan vekony, mint egy himzo cerna, ranezek, elszakad...
Ja, meg a hosszan is sporoltak, a normalis egereknel szokasos 1.8m helyett csak 1.5m.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2007) nyunyu válasza nyunyu (#2006) üzenetére


nyunyu
félisten

Hulye vagyok, MouseWheel meg golyos volt, ez meg mar optikai. :))
Mindegy, akkor valamelyik kesobbi reinkarnaciojat raktak be a fenymasoloba.
(Mostani Logitech U96-on viszont nincs fix keret a gorgo korul)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2008) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Halli.

Olyan problémám van, hogy van egy SilverCrest (wiereless) vezetéknélküli egér + billenytyűzetem, és egyszerűen az új alaplapommal MSI P35 Neo nem kezeli szerintem, mert a régi asrock-ban telepítés nélkül is ment, tehár bedugtam felismerte, telepítette és ment minden. Itt hiába dugom be, nem ismeri fel csak úgy HID eszköz, és nem is megy.
Felraktam a szoftwerét is de úgy sem hajlandó felismerni.

(#2009) mindfreak válasza tzsolesz (#2008) üzenetére


mindfreak
őstag

Legfrissebb Intel alaplapi drivert felraktad?

(#2010) tzsolesz válasza mindfreak (#2009) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem csak a cd-től telepítettem fel, ja és a hangkarit sem tudja full-ban felrakni mert hiányzik az Audio Device on High Audio Bus driver vagy mi a fene.

(#2011) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Egyéb ötlet? A 4 éves asrock-om még a setup-ban is felismerte, ja és annál még csak külön telepíteni sem kellett. Bedugtam és ment. Ez miért van, hogy egy új MSI alaplapban nem indul el.

(#2012) littlekics


littlekics
csendes tag

nekem g5-öm van és mást sose vennék annó 16ért vettem de a legjobb fogás kialakítás álítható dpi sulyozás és van télleg értelme,nem izzad a kezem game közbe ez cod 4 nél jó kb 12óra játéknál!Érdemes rá gyüjtögetni

(#2013) mgeris


mgeris
tag

Sziasztok!

Kis help kéne:
rendeltem egy cyber snipa intelliscope laser egeret, viszont az a parám vele, hogy egyszerűen mintha kihagyna néha. Cs:s közben egyszerűen nem lő, aztán meg észhez tér és kilövi a fél tárat, meg hiába mozdítom, mintha leragadt volna egy két másodpercre. Ez mitől van? Lehet gáz, hogy egérpad nélkül használom? Vagy vmi szoftver para? Vagy ez vmi meghibásodás, és kérjem vissza lóvét?

Köszi!

Control is nothing without power.

(#2014) mindfreak válasza mgeris (#2013) üzenetére


mindfreak
őstag

A leírtak alapján olyan, mintha csak a játék laggolna.. :) Más programmal próbáltad már?

(#2015) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Kénytelen voltam megszabadulni a vezetéknélküli egértől és billenytyűzettől, mert nem tudtam rávenni hogy menjen. Pedig kipróbáltam egy régi pentium 2-en, azon is egyből ment, sajnálom pedig nagyon jó volt. Most már csak az a kérdésem hogy egyáltalán érdemes-e venni ilyen dolgokat MSI P35 Neo alaplaphoz? :(

(#2016) shteer


shteer
titán

valaki el tudja mondani mire jó az 1000hz az egereknél? :B

mégse kell, találtam egy jó írást [link] :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2017) Razuel


Razuel
aktív tag

Szerintetek milyen egeret vegyek FPS játékokhoz?
10k alatt legyen.. :)

(#2018) whYz válasza Razuel (#2017) üzenetére


whYz
addikt

erről szól már mióta a topic :DDD csak 1 nagyonkicsit olvastál volna vissza
razer da ha használtan veszed(újan 10.5k) - jelenlegi legjobb egér
vagy razer krait - olcso egér egész nagy dpi-vel
Microsoft ime 3.0 - 400dpi 7-8k pénz

(#2019) Maeg válasza Razuel (#2017) üzenetére


Maeg
tag

[OFF] Nekem eddig igazán jó egerem nem volt, mindegyikkel volt valami macera, vagy kényelmetlenség. :((( Igaz logitech-et még nem vettem :D

Most egy A4Tech (nem kötözködik!) NB-90es egerem van, és eddig ezzel volt a legkevesebb gondom. Nem tudom milyen frissítést bír, de amióta megvan, egyetlen egyszer nem ugrott el (!), se akadt be, nagyon jó az egérpadjának a felülete. Sajnos nem maradt sima, hanem a szélénél felpúposodott körbe az ezüst rész, de ez a pontosságát nem befolyásolja, talán a csuklónak még kényelmesebb is egy picit, hogy puhább.

Majd ha megdöglik egyszer (és mért ne döglene meg), tuti leszedem a madzagról az egérpadot, mert ilyen jó cuccot még életemben nem találtam (pedig a profi egérpadtól a fejjel lefelé fordított vásznas smirgliig mindent próbáltam már :DD ). Plusz némi szépséghibája is van, de azért a szívemhez nőtt a kis csótány ;] [/OFF]

Amúgy én laptop beszerzésén gondolkodom, amihez olyan egér kéne, ami
*BT-s
*viszonylag pici
*4gomb+görgő
*kikapcsolható (ez mondjuk majdnem alap), elemjelző nem hátrány...
*ne legyen drága

Asszem ideje lenne felébrednem :F

http://db.tt/XkPMw1f - Desire HD Android files

(#2020) Fecóóóó


Fecóóóó
tag

azt hiszem az egérválasztás elég fontos egy pc hez.. kényelmes legyen. sokáig lehesen használni. ne szarozzon.ha esetleg 8-10 orát használod akkor se legyen az hogy szétmegy a kezed.no de ehez kell még egy jo egérpad is és egy jo klav.. de szerintem ami ugy mondhato egérnek hogy " jó " kényelmes stb azok ezek -
- Logitech G9 - > kényelmes elrendezé.. viszonylag elég érzékeny ( FPS be kiválo )
- Logitech MX620 ez ismét egy olyan gamer egér.. amit ajánlok mindenkinek.
Microsoft Sidewinder mouse ( microsoftrol még sose montuk jo dolgokat de ez az egér kifejezetten jo lett ( jo kinézet,. kényelmes használat. rendesen müködik . 2 lézeres )
- Logitech VX Nano cordless
nos ezek azok az egerek amikhez már olt dolgom.. és tudom mondani hogy télleg megfelelnek mindenre

ε(●̮̮̃•̃)з ̿̿̿ ̿̿̿̿'̿'\̵͇̿̿\=((•̪●))=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿ ̿ ε(●̮̮̃•̃)з =)))

(#2021) Fecóóóó


Fecóóóó
tag

de egyébként nem mindig arra kell menni hogy hüü ez most logitech akkor tuti jo.. hát nem feltétlen.. vannak olyan ugy mond No Name egerek amik esküszöm töbet tudnak mint némelyik felsöfoku márka.. lehet anyira nm néz ki jol. de retentöen kényelmes.. megbizhato. jol müködö

ε(●̮̮̃•̃)з ̿̿̿ ̿̿̿̿'̿'\̵͇̿̿\=((•̪●))=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿ ̿ ε(●̮̮̃•̃)з =)))

(#2022) Razuel


Razuel
aktív tag

És erről mi a véleményetek? Katt

(#2023) Genius51 válasza Mlnr To'm (#1) üzenetére


Genius51
csendes tag

Tudnám ajánlani az A4Tech X6-os egeret, ami 5 gombos egy görgős, láthatatlan lézerrel, és nagyon pontos vagyis nekem nagyon beválik, most pont olyanom van és 4 ezer forinton belül van én 3800 Ft-ért vettem...
Nem muszály ilyet venni de én ezt ajánlanám...

(#2024) whYz válasza Razuel (#2022) üzenetére


whYz
addikt

nagyon felejtős!
pont olyan(ugyanaz?) mint a trust predatora amit messziről kerüljön el mindenki!!!
sztem egy razer deathaddert vegyél abban soha nem fogsz csalodni! esetleg ha nagyon low sensen játszol akkor ime3.0-át...

(#2025) whYz válasza Genius51 (#2023) üzenetére


whYz
addikt

egy majdnem 2 és fél éves hsz-re válaszoltál :))

(#2026) mindfreak


mindfreak
őstag

Akiknek nagy keze van az MSIE 3.0-át nagyon tudom ajánlani, évek óta használom. Igaz nagyon könnyü és kicsit olcsó érzete van, de nem, igenis strapabíró, kényelmes egér, egy nem igazán mai, de megbízható optikával! ;)

(#2027) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Szeretném megkérdezni attól akinak MSI alaplapja van (P35 chipset-es), hogy melyik vezetéknélküli egeret és billenytyűzetet ismeri föl? Mert az én újonnan vett MSI alaplapom 2 napi próbálkozás után sem volt hajlandó elindítani egy olyan egeret és billenytyűzetet, amit még egy régi p2, és még vagy 5 gép simán felismert, velük együtt az én régi asrock alaplapom is.
Az USB 2.0 telepítve van, de egyébként nem kell hozzá, mert a bios-ban működött a régi alaplapomban, most már tényleg kiváncsi lennék egy okos ember véleményére. :O

(#2028) VidoN


VidoN
csendes tag

Hali! Valaki nem, tudna nekem olyan webáruházat ajánlani, ahol a Microsoft - IntelliMouse Explorer 3.0 házhoz szállítással együtt 8-9k körül van? Vagy esetleg Debrecenbe olyan boltot, ahol lehet kapni?

(#2029) nyunyu válasza tzsolesz (#2027) üzenetére


nyunyu
félisten

Talan BIOSban be kene egyszer allitani az USB Legacy supportot, utana BIOSban is mukodni fog az USB billzet.

Egyebkent meg Gigabyte P35-os lappal nalam tokeletesen ment az MX1000, most meg az MX Revo.
Wireless billzetet mondjuk meg nem probaltam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2030) nyunyu


nyunyu
félisten

Jelentem, regi Logitech madzagnelkuli billzet vevomet is felismerte, ahogy radugtam az USBre, sot mukodott is, mar amennyire a kontakthibas Cordless Comforttol kitellett. (fel billzetmatrix rossz :W )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2031) Rhyno


Rhyno
csendes tag

Sziasztok! Valaki segítsen már, ha tud, mert vettem egy A4 Tech X 750BF egeret, minden ok, feltettem a driverét is, de nem hajlanó Cod2 -ben triplát lőni... pedig azért vettem meg. Duplát lő csak és azt is lassan. Mi a gond? A játékban van letiltva, vagy be kell állítani valamit? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2032) tzsolesz válasza nyunyu (#2029) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Valmi olyasmit ír, az alaplap könyve, hogy új technológiájú USB port-al van szerelve a lap, és valami 480Mb/s-os sebességgel megy.
Na most kérdem én, nem ezért nem megy?
Egyébként köszi a választ, az a baj hogy nem vagyok most otthon, de ha hazaérek azonnal megnézem, de gyanús azért ez nekem.
És egyébként USB Legacy support-ot mire állítsam?

(#2033) Fred K.


Fred K.
tag

szia mki!épp most készülök venni egy A4 Tech X 750BF-t
árkategóriában ez tűnik a legjobbnak de ha vki tud olyat ami ugyanezt tudja akkor szóljon pls
ár mehet oan 10 max 15 kilóig...
igazából nekem is lapát tenyerem van uh inkább patkányt keresek nem is egeret :DD
a Logi g5 g7 naon teccik de erre most nincs keret sajna viszont szükségem lenne egy pontos egérre mert dühítő h a játékban nagyobb távolságokra nem tok egy adott pontra célozni csak mindig 5-10pixellel mellé vagy alá vagy fölé csak oda nem :DDD

de ha véletlen tudtok csirkebél nélküli egeret ami elég pontos a játékra annak mégjobban örülnék
köszi a helpet előre is :R

[ Szerkesztve ]

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2034) shteer válasza Fred K. (#2033) üzenetére


shteer
titán

razer! a4tech-nek van még hova fejlődnie

..szerintem jónak tűnik

(#2035) Fred K. válasza shteer (#2034) üzenetére


Fred K.
tag

Logitech VX Revolution

ez még nygon tetszik de semmi infót nem látok
dpi vagy hasonló :W

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2036) mindfreak válasza VidoN (#2028) üzenetére


mindfreak
őstag

Debrecenben a Multimediatower tud hozni rendelésre. Neten eDigitalnál próbáld.

(#2037) mindfreak válasza tzsolesz (#2032) üzenetére


mindfreak
őstag

Az USB Legacy Supportot érdemes Enabledre állítani, de ettől függetlenül az XP-ben müködnie kellenne anélkül is.

(#2038) tzsolesz válasza mindfreak (#2037) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem megy így sem. Ez csúcs, minden USB-s dolog megy, de ez nem. Az USB-ről írnak valami eltérőt Hi-Speed USB 2.0 480Mb/s , le is írtam ez előtt egy pár hozzászólással. Ahhoz mit szólsz, nem az a ludas? Tényleg elég idegesítő most már. De nem is merek venni másikat sem amig ki nem derül az oka ennek. De ezt szerintem meg is értitek. :(((

(#2039) VidoN


VidoN
csendes tag

Erröl az egérről mi a véleményetek: Genius Ergo 525 egér?

Az Ergo 525 a Genius első lézer technológiájú, játékosoknak készült egere ergonomikus formatervezésű külsőben.
Az átlagos optikai egereknél 100-szor érzékenyebb felületkövetésű lézer technológiával felszerelt motor egyedülálló 6,4 mega pixel/másodperc mintavételezési sebességet használ, így különleges (csillogó, érdes, fa, teljesen fekete) felületeken is kifogástalanul használható.
Az Ergo 525 számos hasznos funkcióval van ellátva. A felbontás egyetlen gombbal váltogatható. Ha játszol, egy kattintás, és 1600-2000 dpi-n élvezheted a professzionális precizitást célzás, harc, repülés vagy verseny közben. A való világba visszatérve a mindennapi használatra ideálisabb 400-800 dpi felbontásra válthatsz. A programozható multimédia gombok (hangerő fel/le, előző/következő zeneszám) segítségével könnyedén vezérelheted közvetlenül zenelejátszó programodat.
A különleges formatervezésnek köszönhetően az Ergo 525 a hosszú távú használat során is kényelmes a kéznek és a csuklónak. A gombok hosszúkás kialakításával és az oldalsó ujjaknak kialakított támasztékkal tökéletesen simul a kézbe. Nem véletlen, hogy 2005-ben elnyerte a Good Design díjat.

* Lézer technológia (100-szor hatékonyabb felületkövetés)
* Megbízható teljesítmény csillogó, fekete, fa és érdes felületen
* 6,4 mega pixel/másodperc (30 pixel * 30 pixel * 7080 frame/másodperc = 6,4 mega pixel/másodperc)
* Programozható multimédia gombok (hangerő fel/le, előző/kövtkező zeneszám, …)
* Ergonomikus formatervezés és kényelmes használat
* Optikai felbontás: 400/800/1600/2000 dpi (gombbal váltható)
* Gombok száma: 8 (ebből 4 multimédiás)
* Kéttengelyű (négyirányú, 4D) görgő
* USB+PS/2 csatlakozó
* Kék színben kapható

(#2040) tzsolesz válasza VidoN (#2039) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem biztos nem menne ez sem. Túl új az alaplapom, nekem már csak 2009-ben szabad vennem valamit is.

(#2041) mindfreak válasza VidoN (#2039) üzenetére


mindfreak
őstag

Egy szóval tudom neked jellemezni! Gagyi! :DD

(#2042) mindfreak válasza tzsolesz (#2040) üzenetére


mindfreak
őstag

Szerintem valami triviális hiba lehet nálad, biztos, hogy nem az USB 2.0 miatt nem müködik az egered. BIOS-t nézd át még 1x, anno nekem is volt ehhez hasonló hibám egy rossz beállítás miatt... esetleg kérdezz rá valamelyik alaplap topicban!

(#2043) tzsolesz válasza mindfreak (#2042) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha nem ismered az alaplapot miért mondod hogy gagyi? Tudom hogy csak hülyültél..
A biosban már nincs több beállítási lehetőség. És ha valami gond lenne ott, akkor nem menne rajta kívül még vagy 7 usb eszköz amiket próbáltam. Már a kérdést feltettem az azonalli alaplapos kérdések órájában. Várom a választ hátha valaki már járt így. Nem a megoldást mert az nincs rá és kész. Nem megy és nem is fog menni. 2 napig nyúztam, már kivert tőle a víz. Most nem tudom milyet vegyek hozzá, ami megy is. De nem tudom kinek van még it MSI P35 Neo alaplapja, olyan akinek vezetéknélküli cuccai vannak. Azért fontos, mert TV-re van lőve a gép házimozinak, és így tudom távirányítani ia. Persze több oka is van NA. :)

(#2044) VidoN


VidoN
csendes tag

Miert gagyi? Fejsd ki bővebben léci. Mivel rosszabb a Genius Ergo 525 mint 1 MS Ime 3.0?

(#2045) tzsolesz válasza tzsolesz (#2043) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hogy én mekkora hülye vagyok, te nem a deszkára mondtad hogy gagyi.
Akkor nem is hülyültél? :))

(#2046) whYz válasza VidoN (#2044) üzenetére


whYz
addikt

próbáld ki azt megtudod :DD
el kéne már felejteni az ilyen genius cuccokat... max nagyonolcso ratyi pótegérnek elmegy de annak se ajánlatos :DDD
de a marketingszövege nagyonnagy :D 100x érzékenyebb az optikainál :DD talán -100szor

(#2047) Yamaha R1 válasza VidoN (#2044) üzenetére


Yamaha R1
tag

Átlagos használat mellett nem feltétlen rosszabb. A gyors mozgásokat igénylő játékoknál viszont megzavarodhat a Genius.

(#2048) ML320 válasza VidoN (#2044) üzenetére


ML320
aktív tag

Nekem is volt ilyen rágcsálóm. Nem akartam sokat költeni egérre, egy partnerünk meg javasolta. Fél év után a műanyag zörgött, recsegett. Nem vagyok kétajtós szekrény, Toldit sem tudom utánozni a kézfogás terén, és a napi használat is átlagban kb 3 óra.
Ezek után a véleményem: Geniust soha többet. Gagyi... Azóta MX518-am van. Az egy kicsit más kategória.
Az olcsóbb szegmensben nézted az A4Tech-et? 710-es, 750 széria.

Ember tervez, Isten perverz...

(#2049) VidoN válasza ML320 (#2048) üzenetére


VidoN
csendes tag

Van valakinek ilyen egere: A4-Tech X-750F? Mert nézegettem és elég jónak tűnik, de ha valakinek van saját tapasztalata az egérről léci ossza meg velem.

(#2050) Yamaha R1 válasza VidoN (#2049) üzenetére


Yamaha R1
tag

Én próbáltam annó, mire vagy konkrétan kiváncsi?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.