Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Vanir válasza #20655360 (#53000) üzenetére


Vanir
veterán

Keményebb a nyomáspontja mint a japán vagy kínai Omronnak, igazából ennyi baj van csak vele. Minőségre nem mondanám rossznak egyáltalán.

(#53002) ReFleXx válasza dobragab (#52999) üzenetére


ReFleXx
addikt

egy dolog zavart mindig a Zowie-val kapcsolatban, hogy kicsit kemenyek a bal/job gombjai, vartam vele par honapot hatha bejaratas utan majd kicsit jobb lesz, de nem változott.
kemeny gombok alatt azt értem, hogy nagyobb erő kell a gombokra a klikkhez, összehasonlitva az öreg IMO-mmal ami mar egy kicsit a ló túloldala, a jobbos gomb már annyira könnyen jár, hogy az újjam súlya alatt is képes beklikkelni :D
az egy dolog, hogy a Zowie-ban levő Huano kemenyebb kapcsoló, de a Zowie kialakítása olyan, hogy a felső burkolat és a gombok egy anyagból vannak (nem úgy mint az IMOnál) és ez is hozzájárulhat szerintem ahoz, hogy a klikkhez nagyobb erő kell.
Van itthon pár darab japó Omronom, lehet belefognék kicserélni rá a Huanokat, de attól félek, hogy a gombok kialakítása miatt megmaradna a gombok keménysége.
te mit gondolsz erről?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#53003) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

nemtudom vannak-e itt esetleg grafikusok. amennyiben igen, segítségeteket szeretném kérni, milyen egeret ajánlanátok folytonos grafikai munkához? teljes OSX kompatibilitással rendelkezzen, és lehetőségszerint vezetélnélküli legyen.

eddig egy razer mamba 2012 elite-t nyúztam immáron 4 éve, de már nem érzem az igazinak (mondhatni már eléggé használt darab)

gondolkoztam az új razer mambán, de a logitecheket is nézegettem

előre is köszönöm tanácsaitokat! :R

markbellus.hu 

(#53004) jaffa 2843 válasza TBMC (#53003) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Wacom táblát. :D

Logitech G602 vagy ha tömve vagy, akkor G900.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#53005) sutyi^


sutyi^
senior tag

Vettem ilyen hajpercsajniz bigyót, idehaza 5 pénz ha valakinek számít a büdzsé.

http://redragonusa.com/products/centrophorus/

Oldala ilyen fényes rücsis, lyukacsos, teteje meg ilyen majdhogynem finom dörzspapírnak érződő ilyen homokfújt szerű. DPI szolid három lépésben állítható 1000-1600-2000dpi között.

Egyetlen baja van hogy vezérlő panel fapadosabb mint a WyzzAir, és 3rd party megoldássak kell nagyobb sebességre sarkalni az USB polling ratet. :DDD

Rángatós FPS beli teljesítményről nem tudok nyilatkozni, azzal mostanában már nem játszom.

Alternatívának kíváló, ha valaki ne akar egy vödör pénzt költeni egy használható kanócos rágcsálóra.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#53006) #20655360 válasza Vanir (#53001) üzenetére


#20655360
törölt tag

Danke. Az nagyon jó dolog fingertip gripnél. Még 1 pont a Zowienak.

(#53007) Vanir válasza sutyi^ (#53005) üzenetére


Vanir
veterán

lol

(#53008) TeebyKay válasza jeni (#52914) üzenetére


TeebyKay
őstag

Tessék a következő generációs 7D egér :DDD

(#53009) cidalain válasza TeebyKay (#53008) üzenetére


cidalain
veterán

kezdem azt érezni így a 4D, 5D, 6D, 7D egerek kapcsán:
7D= 7 Button= 7 gombos egér
:DDD

ui: jóhógynem már 101D Keyboard

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53010) MaTpr0F válasza cidalain (#53009) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Inkább 7D mint 7 days. Azaz 7 napig vélhetően kitart vagy addig nem érzel rá kényszert, hogy jó erősen valami szilárd dolog irányába hajítsd.

(#53011) sowi


sowi
őstag

sziasztok, MS basic optical v2.0 alternativa kellene nekem, semmi bajom az egerrel, csak az, hogy kicsi

1. Mennyi a keret? mindegy
2. Használtpiac, és / vagy eBay? uj
3. Mire használnád az egeret? FPS, netezés.
4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van? palm, nagy
6. Egyéb igények? kifejezetten nem kell ra szaz gomb, 2+gorgo eleg

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#53012) sutyi^ válasza Vanir (#53007) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nem röhög. :DDD

Amúgy az előző egerem (MSI DS100) is ennek a cégnek a terméke, azzal is még voltam elégedve hellyel közzel .

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#53013) #10556672


#10556672
törölt tag

sziasztok!

szerk: bocs félig off

Artisan Shiden rendelnék amint lesz raktáron.
Akad esetleg olyan személy aki rendelt mostanság a hivatalos oldalról? Megvámolták?

köszi
enteytin

[ Szerkesztve ]

(#53014) TeebyKay válasza sowi (#53011) üzenetére


TeebyKay
őstag

Minox Naos 7000, Steelseries Rival 300.

(#53015) sutyi^


sutyi^
senior tag

Jah mielőtt kimegy az agyamból...

Ha valakinek problémái lennének az USB ráta állításával WIN7/8/10:
http://sweetlow.orgfree.com/download/hidusbf.zip

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#53016) Vanir válasza sutyi^ (#53015) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi, de benne van az összefoglalóban, meg volt már róla néhányszáz hsz. :P

enteytin: Van Egérpad topik is, az is van közel annyira aktív mint ez. Érdemes vámra számítani, attól függően, hogy mi van a csomagra írva értékként.

[ Szerkesztve ]

(#53017) sutyi^ válasza Vanir (#53016) üzenetére


sutyi^
senior tag

Sorry, telefonon nem volt hangulatom végig bogarászni desktop nézetben az összefoglalót. :)

Viszont az ajánlós táblázatban majd akkor pötyögjétek át ahol megjegyzés oszlopban ezeket:
"Polling rate-et érdemes minimum 500 Hz-re húzni, ezt viszont csak un. USB hack-kel lehet elvégezni, ami Windows 7-nél frissebb rendszeren nem megoldható"

Legfrissebb verzióval már nem kell a driver-szignóval sem bajlódni.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#53018) ada19 válasza ada19 (#52381) üzenetére


ada19
senior tag

Ma érkezett meg ocral911-től (eBay UK) 2 db G100s. 21 napig tartott.

Csomagolás rendben volt, kábelek nincsenek törve mint ahogy páran írtak már. Kipróbálni csak este tudom, japán Omron már várja őket, ha minden igaz hyperglide talp is érkezik holnap. :D

Pár észrevétel:
-Annak ellenére hogy 3$-ért külön is árulja ocral911 a TN-t, írtam neki és adott (nem vásároltam külön!) - ami számomra meglepő módon azonnal működött a posta.hu nyomkövetésnél
-A nyomkövetésből az derült ki, hogy a fizetés után 30 perccel beállított "Dispatched" státusz nem biztos hogy fedi a valóságot, ugyanis tracking szerint 8 nappal később látott először postát

Mégsenem

(#53019) #10556672 válasza Vanir (#53016) üzenetére


#10556672
törölt tag

köszönöm!
Azért megérdeklődöm ott is.

(#53020) Yiggdrasil válasza dobragab (#52997) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi, lehet, hogy egy i-Cafe lesz belőle, megpróbáljuk, hátha kényelmes lesz neki, max ha nem akkor nem egy vagyont bukunk rajta.

Megnéztem élőben ezt az SS Rival 300-ast, egész kényelmes darab, valszeg rendelek is egyet. :)
Az ilyen sokgombos MMO egerekről mi a vélemény? Használhatóak azok Moba+FPS-re is, vagy felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#53021) MaTpr0F válasza ada19 (#53018) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ebay-en bevett szokás főleg a kínai eladóknál, hogy fizetés után fél perccel rányomja az elpostázott státuszt, és van, hogy 1 hét múlva viszi be.
Gondolom azért így van, mert van valami időlimit, hogy meddig kell feladni a fizetéstől számítva.

(#53022) TeebyKay válasza Yiggdrasil (#53020) üzenetére


TeebyKay
őstag

Kevés az olyan mmo egér ami megfelelően használható. A sok gomb ugye nagy súlyt jelent ezáltal többnyire nagyon nehezek, illetve sokszor a szenzorán spórolnak. A g602 ami a használható kategóriába tartozik. Az I-cafe ha nem jön be simán el tudjátok itt passzolni aprón, biztos lesz rá vevő.

(#53023) sowi válasza MaTpr0F (#53021) üzenetére


sowi
őstag

igy tudja megkapni a "Ships items quickly" statuszt kb. de jellemzoen 7-8 nap mire postat lat a cucc

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#53024) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Egeret keresek max 10 ezerért.
-jelenleg egy func ms3 van, ami teljesen kiszolgál, de megtörhetett a kábel, mert eldobálja a laptop, méretileg hasonló jellene
-vezetékes
-lézer vagy optikai mindegy
-lehet használt is, de csak itthoni használtpiacról
-mostanit 2000dpi-n használom, ennyit kéne hogy tudjon
-többi nem számít, súlyozás, ledek nem izgatnak, esetleg vissza/előre gomb netezéshez, de nem létszükséglet

Milyen alternatívák vannak?

(#53025) Vanir válasza Yiggdrasil (#53020) üzenetére


Vanir
veterán

Az ilyen sokgombos MMO egerekről mi a vélemény? Használhatóak azok Moba+FPS-re is, vagy felejtős?
Felejtős. Esetleg a G900, azon sok gomb van.

prolad: Innen akármi az árkategóriádból.

(#53026) Chosen


Chosen
addikt

Ma volt szerencsém kipróbálni egy Mionix Naos 7000-et. Az adatok alapján csak 103 gramm az egér, de élőben nagyon nehéznek éreztem, ráadásul a súlypont is meglehetősen hátul volt. Lehet rajta könnyíteni valahogy? Vagy csak nekem ilyen fura?

Ettől eltekintve nagyon bejött, eljátszottam a gondolattal, hogy vennék is egyet. :D

[ Szerkesztve ]

(#53027) #20655360 válasza Chosen (#53026) üzenetére


#20655360
törölt tag

Gyúrjál, vazze, akkor könnyebb lesz. :D

(#53028) prolad válasza Vanir (#53025) üzenetére


prolad
őstag

:R

(#53029) coves8 válasza #10556672 (#53013) üzenetére


coves8
tag

Nekem Artisan Hien jött Kínából.Még posta költségem sem volt,nemhogy vám! :D

(#53030) kemotox válasza coves8 (#53029) üzenetére


kemotox
addikt

És biztos eredeti is :D

(#53031) #10556672 válasza coves8 (#53029) üzenetére


#10556672
törölt tag

Hát nem tudom, azért nem egy 5 ezer forintos tétel, illetve nem is magánszemély adja fel, azért merült fel bennem.
De közben egérpad topikban is azt irták valószinuleg átcsusszan.

(#53032) coves8 válasza kemotox (#53030) üzenetére


coves8
tag

Eredeti!! :DD Zertifikat,gyári csomag,szériaszám.Minden!!

(#53033) Saccco válasza Saccco (#52983) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hihi :DDD




Report rate: 1000

Kisebb report rate mellett javul (333):

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53034) Saccco válasza Saccco (#53033) üzenetére


Saccco
nagyúr

Leteszteltem a céges egeremet is:

Logitech M90 - Nagyjából 2.500-3.000Ft

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53035) TeebyKay válasza Saccco (#53034) üzenetére


TeebyKay
őstag

Egyik rosszabb mint a másik :D Persze irodai munkára elég egy ilyen gyengus szenzor is de például fpshez tuti nem.

(#53036) Muerte


Muerte
addikt

Sziasztok!

Anyám békebeli Acer laptopját lecseréltem most egy új Asus gépre amin iszonyat gagyi a tapipad,ez azért fontos mert az előző gépet évekig csak azzal használta,egér nuku.Most szeretnék venni neki egy wireless egeret,lehetőleg egy megbízható darabot.Tök vakon vagyok a témában ezért kérem a segítségeteket :R
Nem kell rá semmi extra,amit szeretnék legfőképpen hogy megbízható legyen értelmes görgővel és 10k alatti áron,de ha csak 5k az még jobb :D

(#53037) kemotox válasza Muerte (#53036) üzenetére


kemotox
addikt

Menjetek be valami Media Marktba vagy Saturnba vagy akármibe, ahol van sokféle egér, és válasszatok egyet ami bejövős, kényelmes. Ebben az árkategóriában mondhatni minden "fos", netezésre meg ilyen dolgokra természetesen teljesen jók, de játékra vagy melóra már nem ajánlanánk. A komolyabb wirelessek meg 30 körül vannak :D
Logitech pl a megbízhatóbb márkák közé tartozik, de igazából tényleg bármi jó lehet.

(#53038) Muerte válasza kemotox (#53037) üzenetére


Muerte
addikt

Csak netre kell neki,semmi extra.Valami kisebb könnyű kis sz@r bőven megtenné.Rendelni szeretnék,vagy innen az apróról venni egyet mert eléggé helyhez vagyok kötve.
Pl.: akár egy ilyen kis szappan is megfelelő lehet? [link]

[ Szerkesztve ]

(#53039) Saccco válasza Muerte (#53038) üzenetére


Saccco
nagyúr

Esetleg valamilyen Logitech vezeték nélküli egér. Edigital ingyen viszi.
Sőt ahogy nézem elírhatták az M325 árát 3.990ft, bárhol máshol 6-7.000ft.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53040) kemotox válasza Muerte (#53038) üzenetére


kemotox
addikt

Hát én azért ilyen nagyon noname dolgot nem mernék venni. Amit a kolléga linkelt felettem azok jók lehetnek.

(#53041) Saccco válasza kemotox (#53040) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jó kicsi méretűek.

Általános felhasználásra panasz mentesen megy körülöttem egy M185 és egy M325. Ráadásul a vevőnek van helye az egér aljában.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53042) Muerte


Muerte
addikt

Köszönöm a segítségeteket,akkor onnan választok egyet. :R

Szerk.: M325 lett,jó lesz az :) Egyébként tényleg elírás lehet az ára,de nem baj :DDD
Az M185-nél írják hogy micro usb,az mit takar pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#53043) thyeby válasza Muerte (#53042) üzenetére


thyeby
őstag

A különbség fotón.

Több fa van, mint asztalos!

(#53044) Muerte válasza thyeby (#53043) üzenetére


Muerte
addikt

A csatolófelületet ismerem köszi :D csak azt nem értetttem hogy most micro-nak a laptopon kell lenni vagy csak az egéren van a micro és sima usb-vel megy a laptopba,de értelemszerűen csak az utóbbi variáció lehet :B

dobragab: Így már értem :R

[ Szerkesztve ]

(#53045) dobragab válasza Muerte (#53044) üzenetére


dobragab
addikt

Azt értik alatta, hogy baromi pici a vevője, alig lóg ki az USB csatiból, ami laptophoz marha jól jön. Nano receiver-nek szokták hívni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53046) SunMount3r válasza Muerte (#53044) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, az egéren nincs semmiféle csati és a PC-be is normál USB vevő megy, csak az ilyen picike:[link] -ezért "micro".

(#53047) ReFleXx válasza dobragab (#53045) üzenetére


ReFleXx
addikt

(#53002)-re nezz majd ra pls.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#53048) lazapeti


lazapeti
csendes tag

Sziasztok, szerintetek Mionix Naos 7000 vagy 8200? optikai vs lézer téma? :F :F

(#53049) dobragab válasza lazapeti (#53048) üzenetére


dobragab
addikt

Ha a lap tetejére görgetsz, elég feltűnően ki van írva, hogy



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!


Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!

Úgyhogy arra tessék, az összefoglaló második fejezetében meg is találod a választ elég részletesen kifejtve.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53050) dobragab válasza ReFleXx (#53002) üzenetére


dobragab
addikt

Bocs, valahogy kimaradtál.

Nem látom hirtelen, pontosan milyen Zowie-d van, én egy "régi" FK-ról tudok nyilatkozni. A Huano-k a japán Omronos G100s-hez szokott kezemnek túl kemények voltak, azóta kicseréltem abban is japán Omron-ra, és sokkal puhább lett, és kb. annyira puha lett, mint a G100s, persze kicsit más a feeling.

Egyedül azzal volt szívás, hogy a japán Omron picit magasabb, így csiszolni kellett a burkolat pöckéből, nem is keveset, és elég pontosan be kell lőni, mégis mennyit. Nem nehéz meló, inkább türelemjáték.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.