Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) koxx válasza Csandi (#100000) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na szépen lenyúltad a 100ezredik posztot :DDD

(#100002) Zaied válasza Mephike (#99995) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, tervben van részemről is.

(#100003) Csandi válasza koxx (#100001) üzenetére


Csandi
őstag

Hoppá tényleg :D

(#100004) Qtya123 válasza PCProfessor (#99968) üzenetére


Qtya123
őstag

Na, kap még egy utolsó esélyt a Razer... Kíváncsi vagyok, hogy 2-2.5 év múlva ezzel is lesz-e valami. :DDD

Eléggé szemeztem a Zowie EC1-C egérrel, aztán kiderült, hogy egyik ismerős DA V3-at használ. Elmentem hozzá kipróbálni és nagyon tetszett. Én nem gondoltam volna, hogy ennyit számít a súly. A DA V2 82 grammos egere után iszonyat bejött a DA V3 59 grammja. Nem gondoltam, hogy ennyire más dimenzió. BF5 TD-ben próbálgattam és ezerszer jobb volt, mint mikor a V2-t rángattam.
Így elengedtem az EC1-C egeret, lévén az kb a DA V2 súlyában van.

Közben kiderült, hogy a V2 görgő klikk nem mondta fel a szolgálatot, sűrített levegővel kicsit megfújva majdnem teljesen jó lett, annyi, hogy néha 1-1 kattintásnál erősebben kell megnyomni, de az esetek többségében ez sincs. Viszont mióta kipróbáltam az 59 grammost, ez nem maradhat a háznál, már be is húztam egy V3-at 24ezerért EMAG-ról.

(#100005) PCProfessor válasza Qtya123 (#100004) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Igen, a súlymegoszlás akkora egéren nagyon jól meg van oldva és kényelmes is. A körömben van/volt párnak V3, szinte mindenki panaszkodott valamire, garanciáztatás után pedig későbbi gyártmányok hibátlanok voltak.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#100006) tPedro_ válasza FireKeeper (#99999) üzenetére


tPedro_
őstag

Korábban volt egy vezeték nélküli bill+egér szettem és ott az egérben mindig a legrosszabbkor merült le az elem. Azt külön tölteni, cserélgetni mindig macera volt.

De most megnéztem és látom, hogy itt már akksiról megy, tölteni pedig a kábellel tudom. Ez így jó lesz. Már csak azon vacillálok, hogy megéri-e a plusz ezreseket a pro max verzió.

Köszi a segítséget. :R

(#100007) FireKeeper válasza tPedro_ (#100006) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Nekem a Pro max van, szerintem megéri. amit kapsz a pénzedért pluszba a simához képest:
-4k kompatibilis (de a vevőt külön meg kell venni a 4k-hoz)
-nagyobb akksi (enyémet elég kb 1-1,5 hetente tölteni)
-kényelmes tapintású bevonat
-grip tape és tartalék talpak a dobozban

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#100008) Synthwave válasza Qtya123 (#100004) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A DA V2 82 grammos egere után iszonyat bejött a DA V3 59 grammja."

Bizony, és ezzel a base plate-tel 52-ig le lehet vinni úgy, hogy nem néz ki sufninak, és bármikor visszaalakítható az eredeti állapotára.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#100009) Synthwave válasza Csandi (#100003) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#100010) lypen99 válasza Synthwave (#100009) üzenetére


lypen99
aktív tag

Grindolom a geart origin, hogy még letudjam ütni Cataclysm előtt. :D

(#100011) F-ECT$


F-ECT$
titán

Irodai felhasználásra keresek egy vezetékmentes egeret, ami alatt sokszor nem lenne egérpad se (shared desk, open office, egyik asztaltól a másikig viszem a laptopot). Összefoglaló alapján Logitech G305-öt látom ajánlottnak (kb 20 éve csak Logitech egerem van az asztali géphez is), de ez most felkúszott 19-20k környékére a fél évvel ezelőtti 14-15k környékéről. Van ebben az árban egyéb ajánlott egér? Esetleg várható mostanában valami Logitech akció rá?

Dive ever, work never.

(#100012) Csandi


Csandi
őstag

Múltkorira nem érkezett válasz sajna, de megpróbálkozom egy másik kérdéssel hátha :D

Van valakinek:

- Zowie U2
- Vaxee NP-01S

egere Budapesten amit egy kör aimlabra, valorant shooting rangere kipróbálhatnék? Pár perc max

Ahogy írtam a Beast X Mini visszament, Sora V2 rendelve, de még ezek érdekelnének, csak 150 eurós egerekkel nem játszadoznék már a külföldi visszaküldéssel ha nem jön be. (és persze egyik sincs itthon :((( )

Thx :)

[ Szerkesztve ]

(#100013) 4nick8 válasza Csandi (#100012) üzenetére


4nick8
őstag

U2 hamarosan érkezik.

(#100014) Csandi válasza 4nick8 (#100013) üzenetére


Csandi
őstag

Hozzád, vagy az országba? Ha hozzád akkor megnyomkodhatom majd esetleg?

(#100015) 4nick8 válasza Csandi (#100014) üzenetére


4nick8
őstag

Országba. Megrendeled és 14 napod lesz.
Engem annyira nem dob fel hogy nálam is legyen. PM1 most mindent visz nálam.

(#100016) koxx válasza 4nick8 (#100015) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mikor lesz elerheto PM1?

(#100017) FireKeeper válasza F-ECT$ (#100011) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

normál esetben mondanám, hogy VXE R1 (komolyan lassan már részesedést kérek, annyit promózom), de a te esetedben lehet hogy a régi jól bevált G305 vagy razer orochi v2-t ajánlanám, az elemes táplálás miatt. az orochi abból a szempontból még jobb hogy az bluetooth-t is tud.

de ha nem gond kb hetente töltögetni, akkor meg VXE R1.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#100018) Csandi válasza 4nick8 (#100015) üzenetére


Csandi
őstag

Ja az oké. Akkor egy kilőve, maradt a Vaxee :D

(#100019) Mephike válasza 4nick8 (#100015) üzenetére


Mephike
senior tag

Ugyanaz érdekel engem is, mint koxx-ot: Mikor lesz má' PM1?! :DDD

(#100020) 4nick8 válasza Mephike (#100019) üzenetére


4nick8
őstag

Most adták fel. Kb 1 hét.

(#100021) koxx válasza 4nick8 (#100020) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az tuul sok :DDD piros lesz?

(#100022) Synthwave válasza 4nick8 (#100020) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor az első elállásból származó darab stipi-stopi. Ha már a demót nem adtad el.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#100023) Synthwave válasza Synthwave (#100022) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bár lehet, hogy akkor már valami Nitrite Labs motyóra kéne tartalékolni...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#100024) Santi22


Santi22
aktív tag

Kedvencem megint felkerült szépen tisztán ahogy eddig. :D
[link]

(#100025) Zaied válasza Santi22 (#100024) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem annyira vészes, láttam már rosszabbat, szerintem inkáb az ára a horror…

(#100026) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Van valakinek tapasztalata a ZOWIE by BenQ U2 Wireless egérrel ? :U
Link:

(#100027) F-ECT$ válasza FireKeeper (#100017) üzenetére


F-ECT$
titán

VXE-ről még sosem hallottam, mit tud ez? Vagy csak simán egy jó ár/érték arány egér? A Razer mint márka megvan. A G305 meg a G305.

Lehet elugrok valami boltba, ahol meg lehet fogdosni mindet. Van ilyen?

Dive ever, work never.

(#100028) koxx válasza F-ECT$ (#100027) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Feltorekvo kinai brandek, nemelyik mar reg lehagyta a nagy markakat.

(#100029) F-ECT$ válasza koxx (#100028) üzenetére


F-ECT$
titán

A VXE R1-ből melyik? Ha jól látom, van vagy 4 féle.

Dive ever, work never.

(#100030) Oposszum válasza F-ECT$ (#100029) üzenetére


Oposszum
tag

Ha sokallod a 19k-t a G305-ért, akkor nyugodtan vedd meg a sima R1-et, ha egy picit hozzá tudsz rakni akkor R1 pro. Illetve mivel irodai környezet, és gondolom laptophoz is használod, az R1 talán praktikusabb, bluetooth és 2,4Ghz-t is tud.

(#100031) Csandi válasza Amerigo57 (#100026) üzenetére


Csandi
őstag

Ha vársz amíg kapható lesz itthon nekem lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#100032) 4nick8 válasza Mephike (#100019) üzenetére


4nick8
őstag

Április 2 az érkezés.

(#100033) Zaied válasza Oposszum (#100030) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem a G305-höz már amúgy se kellene ragaszkodni(eljárt felette az idő), csak ha nagyon olcsó, a 19 ezer meg nem az...

[ Szerkesztve ]

(#100034) 4nick8


4nick8
őstag

(#100035) Csandi


Csandi
őstag

Synthwave légy a pénztárcám :D vagy valami olyasmi

Megnéztem a világ összes videóját, analitikus szemmel felmértem a fogásomat, leszűkítettem az opciókat.

Szóval tehát.

Az a híres kép alapján szerintem nekem a Pincer Claw-hoz van a legközelebb a fogásom. Tehát a hüvelykujj párnája, meg a kisujj tövi érintkezik az egér hátsó részével.

Ujjaim nincsenek agressziíven behajlítva, de nem is teljesen kinyújtottak. Hüvelykujj ugyanz.

Azzal soha nem volt bajom, hogy nem tudom hova rakni a gyűrűs és kisujjam, jól elvoltak egymás előtt/mellett/egymáson mindig.

Azt nem szeretem ha a tenyerem "közepéhez" hozzáér az egér, tehát ne legyen palmos, ne legyen middle hump vagy ha van akkor annyival kisebb egérnél, hogy hátra tudjam szorítani.

Alapból karból aimelek, elég low sensel (most kicsit variálgattam az egér tesztelések miatt, de alapvetően 58-65cm/360 között), a microadjustok viszont oldalra csuklóból, fel-le pedig "fingertippel" szóval legyen mozgáshelye az egérnek még a tenyeremben, hogy tudjam picit lefele adni egy fogás adjust után/közben, felfele pedig egyértelmű.

Pár példa amit már leírtam korábban:

- Superlight: Túl nagy igazából (talán az is bajom vele, hogy túl flat az oldala)

- Beast X Mini: Túl kicsi minden irányba, és nincs hump

- HTS Ace Wireless: Talán ezzel voltam a legjobb, de egy picit túl rövid, meg egy picit túl keskeny. Utóbbit griptape orvosolta.

- Pulsar X2 Mini: Túl rövid, és szintén talán túl flat side

- Viper Ultimate: Ezt amúgy formája ellenére picit palmosabban fogtam, de túl lapos

(Nyilván itt most nit pickelek, mindegyikkel relatív jó voltam, high rank meg versenyek, csak most keresem a "tökéletest")

Azt pedig láttad korábbi kommentjeimből, hogy milyen egerekre szűrtem le most az igényeimet:

- Sora V2
- Zowie U2
- NP-01S

Amit még érdemes tudni, hogy amikkel annó játszottam és jó voltam bennük azok mind magas ttk-s játékok, főleg tracking aimmel (apex, ow, destiny) viszont most szinte csak Valorant menne amihez viszont akármilyen furcsa is ezt mondanom de szerintem formájától eltekintve a Beast X Mini túl könnyű volt, nem ad annyi stabilitást. Vagy ha méret megfelelne nem lenne ilyen bajom a súllyal? Nem tudom.

A Soráról nincs mit mondani a másik kettő viszont trükkösebb.

Az U2 ahogy nézgettem a hüvelykujjnál a curve segíthet megoldani azt ami többi egéren zavart, hogy túl flat a side. A humpja is szerintem jó helyen van.

Az NP-01S nél pedig félek, hogy a hátsó rész ahogy kiszélesedik túl sok helyen érne hozzá a kezemhez (pl a kisujjam oldalán a tenyerem aljához, na ezt nem szeretném). Emiatt nem tetszett az XM1 sem mikor próbáltam.

A kezem: hosszra, 18.5-19cm között, szélesség pedig 9-9.5cm között
Néztem videókat, olvastam redditet, néztem eloshapest, néztem vaxee saját comparisonjét (még a supportjukkal is beszéltem, hogy mit ajánlanak így és az NP-01S jött ki), néztem rtings 3d modelleket.

Help
MIT VEGYEK??? :D :D

(#100036) -FreaK- válasza Csandi (#100035) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én a helyedben a Sora V2-t venném :)

(#100037) 4nick8 válasza Csandi (#100035) üzenetére


4nick8
őstag

És még hozzá teheted a Lamzu Maya-t is.

(#100038) Mephike válasza Csandi (#100035) üzenetére


Mephike
senior tag

Lamzu Maya és EGG OP1, amiket megnéznék még a helyedben.
Ha ezek után még marad pénzed, azt utald át nekünk a remek tanácsokért :D

(#100039) Csandi válasza 4nick8 (#100037) üzenetére


Csandi
őstag

Amúgy ezt miért?

Ahogy nézem egy kisebb superlight shape, ugyanúgy hátsó púp nélkül. Vagy mivel kisebb mint a superlight kicsit előrébb fogva a középső púpot tudom arra hasznnálni, hogy betámasszak vele clawban?


Mephike: Nyilván amelyiket nem választom azt visszaküldöm :D

[ Szerkesztve ]

(#100040) Oposszum válasza Zaied (#100033) üzenetére


Oposszum
tag

Egyetértek.

(#100041) 4nick8 válasza Csandi (#100039) üzenetére


4nick8
őstag

(#100042) Synthwave válasza Csandi (#100035) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Relaxed pincer clawnak hívják, kb. ugyanúgy fogom normál helyzetben.

Az NP-01 formáját igencsak bírom, de a kisebbik az már szerintem kicsi lenne neked is. 20,2 x 10,5 cm-es kézzel mindenképp az a komfortos clawhoz.

Az U2 határozottan érdekes, de nem volt még a kezemben, bár az infók alapján eléggé win, ha a 60 grammal meg tudsz barátkozni.

Sora V2 sem volt még a kezemben.

Vagy OP1 8K, oszt jónapot.

Vagy még inkább PMM P-305 (de ezt értékelheted ~50-55 grammos custom G305-ként is). Ha már claw.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#100043) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az ígéretemnek megfelelően, igaz kicsi csúszással, de kiraktam a Keychron M1 Wireless tesztet/tapasztalataimat. Akit érdekel nyugodtan olvassa el.
https://logout.hu/bejegyzes/evil_snowman/keychron_m1_wireless_eger_bemutato.html

[ Szerkesztve ]

(#100044) Csandi válasza Synthwave (#100042) üzenetére


Csandi
őstag

OP1 kisebb mint az NP-01S

G305 shape off azt nem szeretem :D

[ Szerkesztve ]

(#100045) Synthwave válasza Csandi (#100044) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De a púpja magasabb picit.

Öreg hiba. Szerintem a legjobb claw shape. Meg a Ninox Aurora. Harmadik helyre megosztva meg befér az XM1 és MM710 széria, tehát az esetedben releváns MM712.

Xlite V3 mini. Az én kézméretemmel az EC2 nagyságú (tehát a nem mini) baromi kényelmes.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#100046) Csandi válasza Synthwave (#100045) üzenetére


Csandi
őstag

Ergok se annyira gyere be, microadjust nehezebb velük sokkal. Bár a mini talán orvosolná ezt.

Np-01(s) az más, az felig ergo felig ambi :D

A Sora már úton, szerintem berendelek még maxgamingről egy Mayat meg egy U2-t aztán ezekből választok. Ha Sora marad többi meg vissza maxgamingnek és csak posta bukó, ha vmelyik maxgaminges marad másik megy vissza és Sora megy fel apróra.

Ha meg egyik se nyerne akkor jöhet a Vaxee :D

(#100047) Synthwave válasza Csandi (#100046) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mondom, CM MM712.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#100048) Csandi válasza Synthwave (#100047) üzenetére


Csandi
őstag

Na jólvan berendeltem akkor nagyjából mindet amit beszéltünk :D majd updatelek

(Np-01s, u2, maya, sora v2)

(#100049) -FreaK- válasza Csandi (#100048) üzenetére


-FreaK-
veterán

Mondjuk ha ezt mondtad volna az elején, akkor kihagyhattunk volna pár lépést :D csak simán berendeled mindet és megtartod ami a legjobban tetszik :)

Pulsar X2H / mini-t ajanlom még claw-ra, ezt múltkor elfelejtettem (pedig ez van nekem is). :B

(#100050) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello. Nagyon leegyszerűsítem a kérdésem. Melyik egérnek halkak a gombjai? Játékra kéne olcsón mivel amit vettem annál asszony rosszul van este, hogy kattog. Pedig nem is hallom(fejhallgató alatt). :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.