Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) DanielLong válasza eami (#34000) üzenetére


DanielLong
senior tag

Úgy értettem, hogy mivel hosszú leírás van róla, gondolom valaki ért is hozzá... ugyanis a leírásban nem találtam a kérdésemre a választ.

(#34002) atidzsiforc válasza DanielLong (#33999) üzenetére


atidzsiforc
őstag

a bejelentkezo kepernyon valoszinuleg nem aktiv meg az egerdrivered.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34003) ND87


ND87
csendes tag

Sziasztok!

Játékra szeretnék egy új egeret. Jelenleg kettő közül vmelyiken agyalok:

http://www.amazon.com/Logitech-Proteus-Tunable-Customizable-910-004074/dp/B00IRHE892/?tag=bom_tomsguide-20

http://steelseries.com/products/mice/steelseries-sensei-raw-heat-orange

Ezekhez hasonló árkategóriában esetleg más javaslat? MMO-t MOBAT RPG-ket játszok, idönként CS.

Razert nem vennék mert az Imperator 2012-m kevesebb mint 3 év alatt megadta magát, elkezdett disconnectelgetni randomra és semmi sem segitett, gyanitom az egér a ludas.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#34004) DanielLong válasza atidzsiforc (#34002) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ezt tudom, ezért kérdeztem amit kérdeztem. :))

(#34005) atidzsiforc válasza DanielLong (#34004) üzenetére


atidzsiforc
őstag

de meg is valaszoltad magadnak "lehetne, hogy csak a windows egérbeállításainál psizkáljam az érzékenységet?"

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34006) DanielLong válasza atidzsiforc (#34005) üzenetére


DanielLong
senior tag

De miután minden profi egérbeállítás úgy kezdődik, hogy tegyük a windowsos csúszkát középre, gondoltam biztos jobb eredményt kapnék, ha a driverben állítom az érzékenységet. Számomra ezt magyarázza az is, hogy két külön lehetőségem van a driverben állítani az sensitivity-t.

(#34007) atidzsiforc válasza DanielLong (#34006) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Driverben x y tengely sensitivityt tudod kulon allitani. De mint mondottam, mivel nem indul be a razer driver amig be nem jelentkezel a problemadra akkor kapsz megoldast ha nem hasznalod a driver sensi csuszkajat. En fel se raknam, hagynam az egeszet defaulton es jatekban allitgatnam a dolgokat max.

amugy ha neked 1000dpi az idealis akkor mi a rakfenert allitasz be majdnem 2x akkorat? :DDD

Amugy meg le van irva az osszefoglaloban, hogy ha (mar ha dia 3g-d van) 1800dpi-n akarod hasznalni, fel sincs ertelme rakni a drivert.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34008) kemotox


kemotox
addikt

((( Bocsánat, nem feltétlenül a flame war indítása miatt (na jó, de azért is ;] ), csak ZH-ra tanulás közben találtam egy érdekes állítást a vezetéknélküli hálózatokkal kapcsolatban. Csak tripla zárójelben és off topicban megjegyezve.

"A vezeték nélküli kapcsolat a külső jelek ellen védtelen, zajos és megbízhatatlan. A közeg jóval kevésbé megbízható mint a vezetett hullámú összeköttetés esetében, időfüggő, aszimmetrikus terjedési tulajdonságok jellemzik." )))

[ Szerkesztve ]

(#34009) dobragab válasza ND87 (#34003) üzenetére


dobragab
addikt

Mindkét általad kiszemelt egér jó, de itt van még több. Ebben az árkategóriában szerintem G402 a best-buy, de a többi felsoroltat is nyugodtan megveheted.

Razer meg valószínűleg kábelhibás, párezer forintból javítható.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34010) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezt nem igazán értem: [link], akkor most újra gyártják, vagy ez a régi példányokra vonatkozik?! Vagy ez miez?! :F

(#34011) ND87 válasza dobragab (#34009) üzenetére


ND87
csendes tag

Köszi szépen.

Most h irtad, elgondolkoztam, hogy megpróbálom megjavitattni a razert, tudsz esetleg szervizt ajánlani?

(#34012) DanielLong válasza atidzsiforc (#34007) üzenetére


DanielLong
senior tag

Meg van egy sima sensitivity is. A gombokat meg ugye csak driverbol tudom állítani. Másrészt ha jó a windowsos csúszka akkor miért mondják mindig h állítsuk középre?

[ Szerkesztve ]

(#34013) salieven


salieven
aktív tag

Steelseries Sensei Raw Rubberizedről vélemények?
Jöhet vagy sem?
Akítvan csgo és battlefield megy eddig Roccat egereim voltak csak de most elgondolkodtam a váltáson a steelseries felé. :)

PSN: salieven

(#34014) Vanir válasza kemotox (#34008) üzenetére


Vanir
veterán

És ez teljesen, tökéletesen igaz.

(#34015) drtimot válasza DanielLong (#34012) üzenetére


drtimot
aktív tag

Sokszor előjött már ez a topicban, itt pl. írtam arról, hogy miért is akarod középen (6/11-en) tartani a windows csúszkát.

Sajnos néha nehéz kompromisszumot találni a windows asztalon és a játékban tapasztalt sebesség közt, de a sebességet minél kevesebb helyen érdemes szabályozni (nem pedig 3 különböző szabályozás összegeként, mert úgy mindenhol bejön a képbe egy kis pontatlanság). Driverben az egér valamelyik ismerten jó felbontását érdemes beállítani (ez gyakran a szenzor natív felbontásainál van, de jó egereknél több értéknél is) - ez Diamondbacknél 800 vagy 1800 pl. -, majd a személyes preferenciáknak megfelelő sebesség eléréséhez a játékok érzékenység beállításait tologatni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#34016) DanielLong válasza drtimot (#34015) üzenetére


DanielLong
senior tag

És ha én csak egy beállítást akarok használni mindenhol, akkor ezt úgy érjem el, hogy a windows csúszkát középre teszem és a driverben állítom az érzékenységet, vagy egyszerűen csak a windows csúszkát állítsam és akkor driver sem kell?

(#34017) kemotox válasza drtimot (#34015) üzenetére


kemotox
addikt

"Sajnos néha nehéz kompromisszumot találni a windows asztalon és a játékban tapasztalt sebesség közt" Hajjaj ne is mond. Ha böngészek akkor szeretek csak nagyon piciket mozdítani a csuklómon, játékban viszont az már nagyon gyors lenne. Most próbálom megszokni a 400 CPI-t, hát elég kényelmetlen karlendítésekkel kattintgatni a porhubon :D Viszont már elkezdtem látni a CPI váltó gomb értelmét.

(#34018) drtimot válasza DanielLong (#34016) üzenetére


drtimot
aktív tag

Ha egyéb okok miatt feltelepítve marad a driver egyébként is, akkor windows középen, és driverből állítsd csak a sebességet. Ha más beállításra nem használnád a drivert, opció a letörlése és csak a windows csúszka állítása is - ez esetben a páros értékek a preferáltak, egy magára valamit adó játékban direct input jön az egérről, így a windowsos beállítás felülíródik.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#34019) breakout123


breakout123
aktív tag

Erre esetleg valaki?

Origin: malysztor

(#34020) Driim


Driim
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni régi logitech MX 518 egerem mert már bosszant (már nem minden müködik rajta, görgő egyik irányba csak ha kedve van, az oldalsó gombokközül egyik halott másik meg szintén csak ha kedve van müxik).

Amit szeretném, hogy tudjon:
- vezetékes
- min 1600 dpi
- 500 MHz
- test hossza legalább 120 mm ( hosszúak az újjaim igaziból 140 mm körül lenne ideális.)
- elsodlegesen palm grip a preferált néha finger grip
- megbízható felhasználás CAD, FPS, RTS
- bal oldalt legalább egy gomb (legalább)

(- nem hátrány ha nem nekem kell teflont darabolnom rá, de nem elvárás)
(- valódi középső egérgomb. Régi a4tech winBest 40+ dizajn és Mx 518 v1 technológia ötvözetét keresem, ha létezik egyáltalán.)

Ár: max 20.000 ha nagy a szerelem 25.000

Segítségetek előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#34021) kemotox válasza Driim (#34020) üzenetére


kemotox
addikt

Ha szeretted az MX518 formáját akkor mindenképp G400/G400s. (a megszokott/bevált egeret kapnád vissza tulajdonképpen, csak felturbózva)
20-ből bőven kijön, ha nem kapsz gyomorideget az ebaytől akkor 11-12ből kijön.

[ Szerkesztve ]

(#34022) drtimot válasza breakout123 (#34019) üzenetére


drtimot
aktív tag

Egyértelműen a G100s a kettő közül, a Kinzu V2-nek elég gyenge a szenzora, visszalépés volt a V1-hez képest.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#34023) Driim válasza kemotox (#34021) üzenetére


Driim
csendes tag

Köszi az ötletet. A formával nem vagyok teljesen megelégedve. A hosszú ujjaim miatt zavar körbe a káva.
Akkor inkább g402s ha logitech. Még árban is beleférne, de annak nem tudom mennyire megbizható az érzékelő rendszere. Szóval ezért is keresek alternativ megoldásokat. Palm gripes legyen elsődlegesen kb ennyi.

(#34024) kemotox válasza Driim (#34023) üzenetére


kemotox
addikt

Jah ha nem volt teljesen kényelmes a forma akkor mindegy. 20-25 ből bármi kijön. Van választék bőven. G402-re is azt mondják, hogy jóféle. De eléggé hasonló forma, mint az MX518.

Én amúgy pont a káva miatt szeretem az MX510-esemet, kényelmesen meg tudnak támaszkodni az ujjaim.

[ Szerkesztve ]

(#34025) atidzsiforc válasza DanielLong (#34016) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Sok szerencset az osszes programod, jatekod sensijenek az osszehangolasahoz. :D

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34026) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok
g502 vagy g402 logitech egeret ajánljátok jobban?
természetesen játékhoz lesz
eddig egy a4tech V7 es egerem volt de most cserélnék

Szépnapot!

(#34027) salytmasztor válasza Dexter-2000 (#34026) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

G402.

[ Szerkesztve ]

(#34028) charles26


charles26
újonc

Sziasztok!
Mit tudtok az Ozone Neon egerekről? Érdemes megrendelni, vagy inkább másfelé kacsintgassak?
Különösebb kívánalmaim nincsenek: max 15 ezer forint, vezetékes, gamer egér érdekel.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R
Üdv

(#34029) salytmasztor válasza charles26 (#34028) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Zowie FK vagy valamelyik Steelseries egér koppintásának tűnik, de biztos nem éri el azok színvonalát és minőségét (már csak a lézer szenzor miatt sem).

[ Szerkesztve ]

(#34030) mark!


mark!
őstag

Trust GXT25-Tökéletes kis egér,MMO és FPS játékokban is teszi a dolgát! Kicsit drágábban SteelSeries Kana V2.

>

(#34031) salytmasztor válasza mark! (#34030) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

És milyen szenzorral és mikrokapcsolókkal "teszi a dolgát"? :U

(#34032) mark! válasza salytmasztor (#34031) üzenetére


mark!
őstag

Ööö izé XD mittomén de ha olcsó gamer egeret akarsz, 1500dpi körül az a jó.

[ Szerkesztve ]

>

(#34033) salytmasztor válasza mark! (#34032) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Ahhhaammm... :U :P :U

(#34034) charles26 válasza mark! (#34030) üzenetére


charles26
újonc

Köszi a válaszokat Srácok!
Még egy kérdésem van: milyen egérpad illik a steelseries-hez (vagy egy átlagos(olcsóbb) optikai gamer egérhez? Semmi tapasztalatom nincs a témában. Ez lesz az első gamer egerem.
Egyébként én fps-hez, mmo-hoz és moba-hoz fogom használni.

(#34035) jaffa 2843 válasza charles26 (#34034) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egeres összefoglaló egérajánló
Egérpad összefoglaló

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34036) kemotox válasza charles26 (#34034) üzenetére


kemotox
addikt

Hát ha már SS akkor ugyanezen márkától a Qck nevű egérpad, elég jókat lehet hallani róla. Teljesen átlagos kis szövegcucc. Van ötezer változata, vékonyabb, vastagabb, kisebb, nagyobb. Ha jól tudom így hirtelen akkor a sima SteelSeries Qck 3-4 ezer forintokért van. A kisebb változata a Qck Mini, a nagyobb a Qck+. Javítson ki valaki ha tévedek.

Más: Lenne egy kérdésem nekem is. Nem pont idevaló, ezért elnézést, hogy itt teszem fel, de ez a topic legalább pörög. Deathadder 3.5G tuti rendelkezik memóriával? Az istenért sem találom a Synapse nevű pokolban, hogy hol lehetne lementeni a konfigot. Valaki segítsen már szegény szerencsétlen világtalan gyermeken :D Köszi

(#34037) jaffa 2843 válasza kemotox (#34036) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Synapse uninstall, legacy software feltelepít -> ? -> profit. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34038) kemotox válasza jaffa 2843 (#34037) üzenetére


kemotox
addikt

Ha legacy alatt a régi cuccost érted, ami pl CD-n volt hozzá, azt is próbáltam, de ott sem találtam, pedig annál a proginál kifejezetten rémlik, hogy volt ilyen lementős opció. De meglesem mindjárt megint.

(#34039) Dexter-2000 válasza salytmasztor (#34027) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi
kb azonos áron vannak, viszont a g502 magasabb kategóriában tartják

a g402 miért ajánlod?
azt néztem hogy karcsúbb az szimpatikus mondjuk

Szépnapot!

(#34040) jaffa 2843 válasza kemotox (#34038) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Talán működik a link.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34041) kemotox válasza jaffa 2843 (#34040) üzenetére


kemotox
addikt

Már megtaláltam, és megnéztem, de semmit nem lehet állítgatni :S Még a világítást sem tudom lekapcsolni, rányomok, hogy apply és semmi sem történik. Lehet, hogy csak win8.1 alatt szarakodik a driver? Vagy az egér krepált be? Remélem, hogy nem, kb 1 évig tartott találnom hozzá görgőt, már nagyon régóta érik, hogy meg kéne már javítani. Kapna új gombokat, talpakat, sőt még egyedi festés is.

(#34042) jaffa 2843 válasza kemotox (#34041) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jahogy vinnyóc, akkor passzolom a szoftver részét. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34043) kemotox válasza jaffa 2843 (#34042) üzenetére


kemotox
addikt

Teljesen rendesen feltelepült és megy is faszán, csak aztán még se.. Holnap reggel megnézem fater gépén, az win7es. Szorítsatok :D

(#34044) dobragab válasza kemotox (#34043) üzenetére


dobragab
addikt

Win8.1 alatt a varázsszó a Futtatás rendszergazdaként. Meg a reboot.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34045) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok, holnap megyek a fehervari aquaba levasarolni a CM devastator egerem vetelarat ~4.5k. Ki is neztem a Logitech m500-at. Jatekra szeretnem hasznalni, de nem tudom az az 1000 dpi mennyit befolyasol. Volt korabban Gigabyte egerem azon nagyon kenyelmes volt az allithato dpi. A kerdesem, hogy erdemes megvenni ezt az m500at, vagy van valami jobb alternativa? Fontos hogy legyen keszleten. Arban nem nagyon mennek feljebb.

Koszi elore.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#34046) jaffa 2843 válasza Rambovits (#34045) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Vásárolj valami mást inkább. Egy újabb rossz egérrel nem leszel kisegítve. :N

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34047) Hocsika


Hocsika
tag

Emag-nál akcióba van a Logitech G402, esetleg, ha valaki épp most szeretne venni. És ingyen postázzák is!

(#34048) Mikulásbá válasza Hocsika (#34047) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Köszi az infót,megrendeltem,remélem nem fogom megbánni.Főleg FPS játékkal játszom,én mást szándékoztam venni(ROG Gladius),de itt annyira dicsérik a Logitech egereit,mindenki azt ajánlja.
Nagy egér,nagy kezem van,ez már jó.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#34049) eami válasza Hocsika (#34047) üzenetére


eami
addikt

meg a g602 is elég szép akciót kapott :K

(#34050) Hocsika válasza eami (#34049) üzenetére


Hocsika
tag

Igen, láttam! :) Bár wireless-t nem javaslok én sem nagyon játékra, ezért linkeltem csak a G402-t :) Mellesleg lehet én is ezt (G402) vennék, ha most kellene egeret vennem :P

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.