Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) MarcZ válasza 2csi (#17800) üzenetére


MarcZ
senior tag

Első hsz.-ben van nagyon sok, mind nagyon jó.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17802) Synthwave válasza 2csi (#17800) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A topik címe segít..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17803) jilian


jilian
addikt

Nagyon kész....
Az emberek hogyan kattintanak erre a topikra?
Hogy az az első kérdése mit ajánlanak?
Véletlenül?

(#17804) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Razer Taipan ről mi a véleményetek?

(#17805) deadelon válasza Szatesz. (#17804) üzenetére


deadelon
aktív tag

olyan mint kocsiban a Lamborghini Aventador.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17806) Szatesz. válasza deadelon (#17805) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Tehát akkor jónak számít? Nyugodt szívvel megvehetem?

(#17807) deadelon válasza Szatesz. (#17806) üzenetére


deadelon
aktív tag

mivel már úgyis eldöntötted és meg is rendelted szerintem örülni fogsz neki.majd írhatnál róla pár sort.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17808) Szatesz. válasza deadelon (#17807) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Még nem rendeltem de igen el döntöttem! Remélem beválik... Írok majd róla, már csak jó egérpadot kell választanom hozzá....

(#17809) perempe


perempe
addikt

Gigabyte GM-M6580 egerem görgője nyikorog, ha előre görgetem. (lefele görgetésnél minden oké.) lehet-e javítani? hogyan?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#17811) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

Vettem egy Logitech M305 egeret nano receiver nélkül. A vevőt megrendeltem hozzá Ebayen. Meg is jött a cucc, elemet bele tettem az egérbe, fel is ismer mindent a Windows, csak épp az egér b@szik megmozdulni. Ötlet?(azon kívűl, hogy rossz)

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17812) WolfheartGR válasza deadelon (#17805) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kiég??? :DDD
Bocs ezt nem bírtam kihagyni.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17813) Synthwave válasza Szatesz. (#17804) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egész jól néz ki, legalább 2x annyiba kerül, mint amennyit valaha egy egérért is fizetnék, meg amúgy is 6 gombbal több, mint amennyire bármikor is szükségem lesz, bár ez uóbbi szubjektív.

8200 cpi 4G dual sensor---> lol, parasztvakítás csúcsa. Egy darab jó bőven elég, csak úgy 5-6k-val olcsóbb az egér, meg nem olyan hangzatos.
Amúgy a fő szem Avago S9818, némi negatív gyorsulással, ami alacsonyabb sens-nél már zavaró lehet.
Nekem nem kellene.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17814) lemusz válasza Synthwave (#17813) üzenetére


lemusz
addikt

Alacsony szenz feltehetően alacsonyabb dpi-t is jelent, jól mondom? Nah most alacsony dpi-nél nincs vagy elég alacsony a negatív gyorsulás mértéke. Nemde?

Csak mert cs1.6-os tapasztalatom szerint azért (is) használ sok pro 400-450dpi-t, mert ezen beállításon nincs vagy nagyon kevés a negatív gyorsulás. Ha magasabb dpi-t használnak, akkor már sokak a RInput nevű programmal kompenzálnak, ami offolja mind a negatív, mind a pozitív gyorsulást.

(#17815) nyunyu válasza cellpeti (#17811) üzenetére


nyunyu
félisten

Vettem egy Logitech M305 egeret nano receiver nélkül. A vevőt megrendeltem hozzá Ebayen. Meg is jött a cucc, elemet bele tettem az egérbe, fel is ismer mindent a Windows, csak épp az egér b@szik megmozdulni

Eger kikapcsolos, bal gombot nyomvatartos, jobb gombbal morzezos parositasi rituale megvolt?
Ha igen, akkor probald ujra.
Nekem asszem harmadikra sikerult csak parositani az MX Revomat a vevojevel. *

Masik: M305-hoz valo M-R0003 vevot rendeltel? Unifying nem jo hozza...

*: mennyivel egyszerubb a kekfogu Revot parositani: Win BT ikonjan jobb klikk, eszkoz keresese, talalt egy egeret, akarom hasznalni? OK. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17816) MarcZ válasza lemusz (#17814) üzenetére


MarcZ
senior tag

Lehet a low senses 6000 DPI-s is, csak a játékban a sensije legyen low. Nem azon múlik, hogy milyen kevés a DPI, hanem, hogy hány centibe telik, míg a 180 fokot leforgatja. Például:
Én CoD4-ezem, 1000 DPI-n használom az MX518-am, és a játékon belül 0.57 a sensim, így fordulok 27-30 centit, de lehet a sensim akár 3000 is, de akkor a játékban nem 0.57-nek kell lennie, hanem 0.10-nek pl., hogy azt a 27 centit leforgasd. Attól az még lowsens.

(#17817) WolfheartGR: Én annyira nem kezdtem magason, anno G500-am volt, és 2k CPI-n toltam, szerintem az nem olyan magas. Ma már 1000.

[ Szerkesztve ]

A man's got to do what a man's got to do.

(#17817) WolfheartGR válasza MarcZ (#17816) üzenetére


WolfheartGR
őstag

:K Azaz. Én is így kezdtem. High cpi, low in-game sens.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17818) lemusz válasza MarcZ (#17816) üzenetére


lemusz
addikt

Egyértelmű, de a gyakorlat azt mutatja szerintem, hogy a high szenzesek preferálják inkább a magasabb DPI-t.

(#17819) ng0ofy válasza WolfheartGR (#17817) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

A half-life 1 motor nem tud 1 nél kisebb sens. beállítást kezelni, így emiatt is, marad a 400 DPI. Valamint megszoktam, windowsban így is "gyors".

Valóban, minél nagyobb a felbontás, annál nagyobb lesz az esetleges negatív effekt, ami a szenzor pontatlanságából fakad. Ha minden letapogatott inchre jut egy kis plussz mozgás vagy kevesebb a nagyobb CPI-nél több ilyen lesz, érezhetővé válik. Én pl. a "nyóctrilló" DPI-s két szenzoros csodától félnék nagyon, mert több a hibalehetőség benne.

(#17820) MarcZ válasza lemusz (#17818) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nem feltétlen. CoD4 egyik legnagyobb playere, phantasy. Zowie EC1-je van neki, high senses. 2.2-es sensin játszik CoD4-be, de mégis 1000 DPI-n.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17821) deadelon válasza WolfheartGR (#17812) üzenetére


deadelon
aktív tag

háát előfordul.ettől függetlenül gyönyörű autó az összefüggést az egérrel a gyorsaságban találtam .azon felesleges vitázni ,hogy annyi dpi teljesen felesleges az tény,nekem 1000 dpi bőven elég és szerintem még rengeteg embernek.viszont aki eldöntötte hogy azt akarja nem szabad lebeszélni,mint mikor tetszik egy csaj de a haverok le akarnak beszélni róla.úgysem sikerül,de ha mégis lehet örökre megbánod.én azt mondom vegye meg nyugodtan főleg ha annyi pénze van,ha nem jön be tanul belőle és vesz mást,ha bejön imádni fogja.
egy link ahol legyorsulják az aventadort [link] érdemes végignézni annak ellenére hogy nem tartozik ide.sőt

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17822) WolfheartGR válasza deadelon (#17821) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az ő pénze, én nem fogom ennél jobban félteni. De mondjuk egy hasonló low sens palyernél mint ngoofy (bár ő nagyon szélsőséges példa) kijön valami hiszitje az egérnek akkor 20k ment a kukába. Az tudod mennyi sör báég??? :DDD
Vagy 2-3ikari, 2 g400, 1 deathadder, 2 abyssus. Tehát érted. ~8wmo :DDD
A másik problem, hogy utána isteníti az egeret csak azért mert nála nem jön ki a hiba, esetleg nem is veszi észre. Vagy nem objektív a véleménye. És ebből az utóbbiból áll a tulajdonosok jelentős többsége... :(
Én meg nem sajnálnám rá a lét, megveszem és nem tudnám használni. De mindegy, ha lehet ugyis megkaparintok egyet tesztelni. :B

Szépek azok a vasak, az én műfajom inkább az öreg muscle carok. Azok jobban gyere be. Azért egy Aventadort is elnézegetnék itthon. Nemgond. :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17823) jaffa 2843 válasza WolfheartGR (#17822) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Bázz.. Végigröhögtem a hsz-ed :D A "~8wmo" kicsapta a biztosítékot :C

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17824) cellpeti válasza nyunyu (#17815) üzenetére


cellpeti
veterán

"Eger kikapcsolos, bal gombot nyomvatartos, jobb gombbal morzezos parositasi rituale megvolt?"

Ezt most akkor mégegyszer.

1. Kikapcsolom az egeret
2. Bal gombot nyomvatartom
3. jobb gombbal mit csinálok?

Nem nem unifyng vevőt vettem, elméletileg M305höz vettem.

Az lehet, hogy az elemmel van baja? Tettem bele egy Sanyo Eneloop-ot, de csak pár mp-ig világít a zöld lámpa

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17825) cellpeti válasza cellpeti (#17824) üzenetére


cellpeti
veterán

Ilyet vettem!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17826) cellpeti


cellpeti
veterán

Ez alapján találtam egy varázslót.

Így néz ki:

Itt még tovább is megy, majd kialszik a zöld led...és ennyi.

Itt megáll az egész dolog.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17827) nyunyu válasza cellpeti (#17826) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem ezt irja a SetPointtal feltelepult Connection Utility:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17828) nyunyu válasza nyunyu (#17827) üzenetére


nyunyu
félisten

Innen toltheto, ha nincs fent a SetPoint.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17829) cellpeti válasza nyunyu (#17828) üzenetére


cellpeti
veterán

van egy ilyenem is:

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17830) xLt` válasza cellpeti (#17829) üzenetére


xLt`
tag

Sziasztok!

Logitech mx518-at váltanám le g400-ra.
Van értelme? Mennyivel jobb?
A mostanival semmi bajom nincs csak már elég kopott szegényke :)

[ Szerkesztve ]

(#17831) nyunyu válasza cellpeti (#17829) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek szerint nem jo a vevod hozza.

Regebbi vevok hasan volt egy matrica, azon rajta van a vevo tipusa.
M-R0003 kell neked, hivatalosan massal nem kompatibilis az M305.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17832) cellpeti válasza nyunyu (#17831) üzenetére


cellpeti
veterán

ja azt le tudtam fordítani.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17833) ng0ofy válasza xLt` (#17830) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Szerintem olcsóbb benne kapcsolót cserélni, mint újat venni, már ha a kapcsoló kopott. Ha a külseje, a logout-on keresgélj felújítási ötleteket, egérmodding cimke alatt. ;) Én ajánlanám a carbon fóliával bevonást :D

(#17834) WolfheartGR válasza xLt` (#17830) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Más a fényezése, általában jobban szeretik, mivel kevésbé izzadsz vele össze mint az 518-al.
Pontosságára pont mint az 518-nak, szavad sem lehet. Szeretni fogod ha az elődjét is szeretted.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17835) Synthwave válasza xLt` (#17830) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

IMO fölösleges a csere.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17836) jaffa 2843 válasza Synthwave (#17835) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Miért váltson Microsoft-ra? :P

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17837) Synthwave válasza jaffa 2843 (#17836) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fail, mert az Intellmouse 1.1a. :P

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17838) jaffa 2843 válasza Synthwave (#17837) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Failfail :D
I'm just Saiyan

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17839) Synthwave válasza jaffa 2843 (#17838) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kár, hogy az aljára nem ez van írva. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17840) xLt`


xLt`
tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor marad az mx.
Eddig semmi gondom nem volt vele, pedig megjelenésekor vettem.
A teflontalpakat lecseréljem? Kb 4 évesek. Egérpadot veszek újat, ahhoz gondolom jó lenne.

(#17841) MarcZ válasza xLt` (#17840) üzenetére


MarcZ
senior tag

Az itteni háztartásban van egy G400 és egy MX518 rev 2 is. Nos, jelen állás szerint a G400 mellett csak annyi szól, hogy makrózható, jobb markolatot raktak rá, nem az az izzadós, mint az MX-nél, és több CPI. Én nem cserélném le. Makrózáshoz visszatérve: közeljövőben jön ki a Logitech Gaming Software 8.4, szóval elbúcsúzik az MX518, G500, G9x, G700 a SetPoint-tól. MX518 makrózható lesz ezen túl.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17842) ng0ofy válasza xLt` (#17840) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ha a kopást eltünteted vagy bevonod valamivel, akkor pár képet kérünk a dologról ;)

(#17843) xLt` válasza ng0ofy (#17842) üzenetére


xLt`
tag

a logitech jel már nagyon ronda + ki van kopva a hüvelykujj része. attól eltekintve, nincs sok kopás rajta.

(#17844) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Must have!

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17845) Synthwave válasza jaffa 2843 (#17844) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hányszor gondoltam már rá, hogy jó lenne az egerem hátán néhány fűtőszál..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17846) WolfheartGR válasza jaffa 2843 (#17844) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Tudok néhány felhasználási területet, ahol hasznos lehet az extra. Egyiknél sem volt soha túlmelegedési probléma. :))

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17847) ng0ofy válasza WolfheartGR (#17846) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Téli raktárLAN? (: Viccen kívül, eddig is volt hűtős-fűtős egér, csak nem a 20 dolláros kategóriában, ez nagyon jó dolog szerintem, megvan a tuti karácsonyi ajándék a titkárnő/irodista ismerős hölgyeknek... (:

(#17848) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy melyik a jobb egér: Roccat Kova+, vagy a LOGITECH G300 Gaming Mouse. Kova+-t 9k-ért meg tudnám venni egyik kedves barátomtól. Vadonatúj, csak mintha egy picit kicsi lenne. Jobb tenyerem külső része egy idő után mintha görcsölne tőle. Viszont a gombok nyomáspontja kifogástalan. A LOGITECH G300 Gaming Mouse-t meg sajna nem tudom kipróbálni, hogy milyen lehet. Most jelenleg egy Icon7 Z500-at nyúzok, de kezdi megadni magát. Játékra használnám (fps, de főként DIII, GW2). A G300 gombjai is makrózhatóak.? Szerintetek?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#17849) ng0ofy válasza bajtokarpi (#17848) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Én a helyedben vennék szintén 9000-ért egy logitech g400-at. Makrózható, irtó pontos, kényelmes. Mi kell még?

(Ha görcsöl az egeren a kezed, semmiképp se vágj bele, nem kellemes az ínhüvelygyulladás)

[ Szerkesztve ]

(#17850) bajtokarpi válasza ng0ofy (#17849) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm szépen a válaszodat. Meglesem ezt a g400-ast.

battletag: bossi#2666

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.