Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) WolfheartGR válasza Formaster (#18945) üzenetére


WolfheartGR
őstag

QuakeLive-ot kezdtem el lassan egy éve, low sens-en.
10k-ért sem kötök kompromisszumot, amikor vehetek olyan cuccost is, ami tudja azt amit kell.
10 ért inkább:
G400/MX518
Ikari.
Használt Deathadder.

Amúgy én sajnálom azt a Miot, kényelmes volt és tetszett külsőre.
Mellesleg nemzetközi fórumokon is körbe lehet nézni, nem csak a ph létezik. Én nem tettem meg.

(#18952) drtimot: Így jó az a link. ;)
Előre sejthető a mögöttes tartalom. :))

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18952) drtimot válasza Formaster (#18950) üzenetére


drtimot
aktív tag

SCBW:)

@Wolfheart: szerintem a vágólapról rossz link került be, de azért a biztonság kedvéért körbenéztem jól.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18953) Formaster válasza WolfheartGR (#18951) üzenetére


Formaster
addikt

Ja hogy mellesleg! Epic de nagyon :DDD Kezdhetted volna ezzel is ;]

[ Szerkesztve ]

(#18954) Formaster válasza drtimot (#18952) üzenetére


Formaster
addikt

Nem szándékozol sc2-re váltani? Ideje lenne már ;) Jo lenne ha bővülne a közösség!

(#18955) drtimot válasza WolfheartGR (#18951) üzenetére


drtimot
aktív tag

És én még balgán azt hittem, a nemzetközi fórumokat akarod linkelni...

@euzsolt: ne bosszants, elég gondom van avval, hogy a BW közösség ne szűküljön tovább :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18956) Formaster válasza drtimot (#18955) üzenetére


Formaster
addikt

Most keményen le van értékelve az sc2 3990-re! ;) Nem bosszantás, de egyszer mindennek lejár az ideje, gyertek át mindannyian!!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#18957) Synthwave válasza Formaster (#18954) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jobb az a Brood War. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18958) WolfheartGR válasza drtimot (#18955) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nemzetközi a "fórum". ;]

[oWn]f4te: Elvagy tűnve nagyon manapság... :(

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18959) Formaster válasza Synthwave (#18957) üzenetére


Formaster
addikt

Te is BroodWarozol! Azonnal szerezzétek be az sc2-t :DD

(#18960) Synthwave válasza Formaster (#18954) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

#18959: Kampányt végigjátszottam, scenario-kat is.
Brood War sokkal jobban tetszik. Az igazi Starcraft.
.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18961) Formaster válasza Synthwave (#18960) üzenetére


Formaster
addikt

Viszont a multi balance sokkal jobb szerintem, grafik meg felfejlődött, nem is beszélve a népszerűségről. Kár ha nem jöttök át, szerintem sokkal xxi. századibb már minden része. Legalább nézel néha streamet?

Szerk. Ès a gépigény se nagy, sőt egyenesen keveset eszik.

[ Szerkesztve ]

(#18962) WolfheartGR válasza FrozenThrone (#18948) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mik az elvárások?
Kezdetnek olvasd el a topik első hozzászólását, majd ha az abban található egerek nem fednék le az igényeidet, akkor tárd elénk őket. Ezek után könnyebb lesz ajánlani bármit is.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18963) FrozenThrone válasza WolfheartGR (#18962) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Leírtam az igényemet, MMORPG játékhoz keresek egeret. Elolvastam az elő hozzászólást, de ott fel van sorolva egy valag egér, így azok nekem nem mondanak túl sokat. Jelenleg egy MX518 -at használok.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#18964) Synthwave válasza Formaster (#18961) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A 2 nem egy rossz játék, de egy fellágyított, csilli-villi mű-Starcraft. Szóval alapjaiban véve színvonalas, de sok BW után (inkább LAN-on) egy csalódás volt nekem. Persze a CG-betétek az szokásos Blizzard.
Van benne úgy 50 órám, de nem különösebben hiányzik. Pár commentary-t is néztem, de nekem elég uncsi.

A grafika, a hangok, a HANGULAT sokkal jobban bejön a Brood War-ban. A balance meg tökéletes. Egy-két irányításbeli plusz opció nem volna rossz, de pont ezeknek a hiányában hardcore.
<3 commentaries meg VOD-ok.

Boltban 1-2 ezer az alapjátékkal, egy alap PII-es gépen hibátlan online, de anno egy 486DX2/66-on is elindult.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18965) Synthwave válasza FrozenThrone (#18963) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha nincs semmi baja és szereted a formáját, használd továbbra is azt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18966) FrozenThrone válasza Synthwave (#18965) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Szeretem, csak szegénykét már nagyon rég óta nyüstölöm, esztétikailag már igen megkapott. De akkor még egy darabig maradok nála ;)

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#18967) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Erről tud mondani valaki valamit?
Tervezem egy ilyen beszerezését, de gondoltam előtte bekérdezek :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18968) ng0ofy válasza Sirandrish (#18967) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Megnézted a kinagyítható képeket? Amint észrevehető már a legelsőn a kínai-cipőgumi hüvelykujj-támasz ragasztása hibás. A talp ragasztása púposodik két helyen is. A honlapra kitett nagyítható marketingképen! Szerinted milyen minőség lesz, amit ezek után neked odaadnak? ;]

Tapasztalat nincs más, csak általában a gigabyte egerekről, van egy fajtából 5-6 a melóhelyen, mindenki kerüli, cserélteti, utálja. Ha visszaolvasol itt a topikban is inkább csak szidják, mint márkát.

Egy kicsit több pénzért kapsz Steelseries Ikari Opticalt, ami kevesebb kompromisszummal jár, valamint kb ennyiért ebay-ról régebbi típusú microsoft egereket, amik megspórolnának neked pár hajszálat.

Esetleg a4tech-x7 710 optika, ami szintén nem egy svájci óra minőség, de ennél a gigabyte-nál még mindig jobb.

(#18969) Sirandrish válasza ng0ofy (#18968) üzenetére


Sirandrish
legenda

Két darab X7-es-m volt..mindkettőnek beszart a görgője, de nem adtam fel és vettem egy X750et...
Milyen meglepő..ennek is beszart a görgője..szóval A4tech...szerettelek de kib*sztál velem, most már takarodj :DDD

Oksi..akkor keresek tovább :P

Esetleg ő?

Vagy ő?

Ez a Sharkoon eléggé tetszik nekem :C

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18970) drtimot válasza Sirandrish (#18969) üzenetére


drtimot
aktív tag

Ironikus módon az a Sharkoon egy rebranded A4Tech egérnek tűnik nekem:)

Maradj a jól bevált márkáknál és típusoknál, ld. 1. hsz.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18971) Sirandrish válasza drtimot (#18970) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen..
Volt régen egy Razer Plasmam meg utánna jöttek az A4tech-ek és ez a Sharkoon mintha ebből a kettőből lenne összegyúrva :K

Mint mondottam, szerettem/szeretem az A4techet de már a 3.at nyúzom el..
Kicsit strapabíróbbat szeretnék ezúttal :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18972) cellpeti válasza Sirandrish (#18971) üzenetére


cellpeti
veterán

akkor az általad linkelt egereket felejtsd el sztem nagyon gyorsan. Az első hsz-ba vannak strapabíró egerek.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18973) drtimot válasza Sirandrish (#18971) üzenetére


drtimot
aktív tag

rebranded alatt nem azt értem, hogy hasonlít rá, hanem azt, hogy az konkrétan egy A4tech gyártmányú egér, amit a Sharkoon kicsit feldíszített, és saját néven árul - nem ritka ez a jelenség, főleg a perifériapiacon újabban érkezett versenyzőknél. Hiába hasonlít bármilyen Razer egérre, ugyanolyan lesz, mint a korábbi a4 egereid:)

1. hsz.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18974) ng0ofy válasza Sirandrish (#18969) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Mint írtam, ha minőségre vágsz ezen az áron ebayen nézegess régebbi típusú microsoft egereket, elnyűhetetlenek.

Ha pedig ilyen nagy méretű, jó, pontos, "gamer" egér kellene, akkor egy kicsit több pénzt rááldozva a Steelseries Ikari Optical lenne a megfelelő, szerintem. Nemrég valahol akciósan 6500 Ft volt, az nagyon jó ár, egy elég jó egérért, egyesek szerint a legjobb választás árakat nem tekintve is, ezzel az árral mindenképp (:

(#18975) cellpeti válasza ng0ofy (#18974) üzenetére


cellpeti
veterán

és itthon még olcsóbb is mint kint

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18976) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hát akkor még gondolkodom..
Köszi a segítséget mindenkinek..
Logitechet nem akarok mert csúnyácskák az én ízlésemnek és még drágák is :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18977) cellpeti válasza Sirandrish (#18976) üzenetére


cellpeti
veterán

L G400asokat szórnak most ki 4-5kért, az jó ár érte. Illetve kari után is biztos fognak jó párat

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18978) Synthwave válasza Sirandrish (#18976) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Logitech MX 310 / G1 - 17-20 $, MX 310-hez a szállítás is ingyenes.
Itthon G400 8k környékén.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18979) drtimot válasza cellpeti (#18977) üzenetére


drtimot
aktív tag

Kik szórnak ki G400-okat ennyiért, linket dobsz?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18980) cellpeti válasza drtimot (#18979) üzenetére


cellpeti
veterán

parancsolj!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18981) drtimot válasza cellpeti (#18980) üzenetére


drtimot
aktív tag

Amit már jegeltettél magadnak? :-p

Azt hittem, boltról beszélsz. Azért köszi.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18982) Sirandrish válasza cellpeti (#18977) üzenetére


Sirandrish
legenda

Használtan?
Az nem jáccik :N

[oWn]f4te Köszi de azt hiszem várok még és veszek valami bitangabbat :C

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18983) Synthwave válasza Sirandrish (#18982) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezek bitangok. Kivéve, ha féltéglát értesz "bitang" alatt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18984) cellpeti válasza drtimot (#18981) üzenetére


cellpeti
veterán

nem nekem jegeli, mert nekem mégse kellett

Bolt? Utoljára talán 2 éve vettem valamit boltból ami számteches cucc

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18985) Lacces


Lacces
őstag

Hali,

Tudom az 1. hsz a mérvadó, de szeretném megkérdezni, hogy van-e olyan új Microsoft egér (Compact, Comfort széria) amely ugyanolyan mint az 1. hsz-ben említett "előd" microsoft egerek.
Szeretnék öcséméknek venni 1 "játék egeret" de max 5K.

(#18986) jaffa 2843 válasza Lacces (#18985) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha lenne, akkor az is ott lenne felsorolva.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18987) ng0ofy válasza Lacces (#18985) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Mi a baj a régiekkel, pláne, ha megkapod újként? (igaz, életkor függő, hogy elhiszi-e az öcséd, hogy az bizony egy jó egér, attól, hogy nem karácsonyfa kinézetű :N )

(#18988) Lacces válasza ng0ofy (#18987) üzenetére


Lacces
őstag

És hol lehet kapni? Én nem találok újonnan olyan ms egereket :(
Öcsémet teljesen hidegen hagyja, csak működjön :D. Elég ügyes FPS játékokban, pár ezer HUF-os egérrel is elég sok drága egérrel rendelkező gyereket feltud bosszantani :DDD
Csak most szeretnék valami komolyabbat adni neki, de az ár behatárol.

jaffa 2843 értem, csak hátha azóta az is kiakart volna kerülni ;).

Plusz a dpi/cpi-t hogyan lehet visszavenni? (Ezt lehet a Win7 alatt is, bármilyen driver felrakása nélkül?)

[ Szerkesztve ]

(#18989) jaffa 2843 válasza Lacces (#18988) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Utoljára frissítve: 2012. 11. 13.
Egyébként ebay-ről meg lehet venni őket.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18990) WolfheartGR válasza Lacces (#18988) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Egere válogatja, legtöbbön dedikált gomb van. Az ajánlott microsoftok 400cpi-sek.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18991) szg88


szg88
őstag

Valakinek valamilyen tapasztalata esetleg erről a versenyzőről?

[ Szerkesztve ]

(#18992) szg88 válasza szg88 (#18991) üzenetére


szg88
őstag

Tárgytalan.

(#18993) cellpeti válasza szg88 (#18992) üzenetére


cellpeti
veterán

vegyél normális egeret. Inkább gyűjts mint ilyen szutykokat nézegetsz. Amennyi mocskot belinkeltél már vehettél volna egy L G9x-et is pl

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18994) Menthirist


Menthirist
veterán

Üdv

Lassan egérváltásra kerül a sor, mert már a cirka 7-8 éves MX510em elkezd fáradni (a tenyerem asszimilálta a tetejét, a kábel sem 100-as már mindig, plusz a csúszás sem, hiába használtam hozzá ezt-azt, skatez-t, stb)

Szóval keresek valami minőségben hasonló cuccot, azért nem elszállt (30k+) áron... Leginkább most egy Logi G400 és egy Copperhead között vacillálok, 9400 Ft vs 13600 Ft. A Copperhead csak 3 gombos? mert ez esetben eldől, mivel nagyon szeretem és használom is az oldalgombjait az 510-esnek.

Esetleg van még valami mostanában (az 1. hsz-t elolvastam), amit célszerű lenne figyelembe vennem?
követelmények:
-több mint 3 kényelmesen elérhető gomb (nem kell millió, ha szar helyen vannak)
-claw-paw fogó vagyok
-medium játék, főként LoL, néha FPS-ek multiban, de nem versenyszinten
-új
-kb 15k felső határ árban
-adott esetben külföldi vásárlás/megrendelés is szóba jöhet, ha megbízható a forrás

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#18995) jaffa 2843 válasza Menthirist (#18994) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha a jelenlegi forma jó, akkor G400 jó újítás lehet. Az MX510-et meg add nekem, majd én felújítom :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18996) escom55


escom55
csendes tag

OIvastam hogy a Logitech M500 görgőjét eléggé nehézkes középső gombnak használni, nehéz lenyomni vagy ilyesmi. Ez mennyire igaz?

(#18997) ShadowK válasza escom55 (#18996) üzenetére


ShadowK
tag

Én is olvastam, majd vettem is egyet, igaz, de nem olyan vészes. Sokat javít rajta, hogy szélesebb, szögletesebb a görgő széle, a teteje elég lapos a standard görgőkhöz képest, így nem nyomódik oldalra.
Ami meglepő, hogy a görgő oldalra döntés meg tökéletes, csak kár, hogy azt nem használom semmire :D

(#18998) escom55 válasza ShadowK (#18997) üzenetére


escom55
csendes tag

Akkor internetezésnél a linkek megnyitásához akkor rendesen lehet használni a középső gombot? Vagy játékoknál?

[ Szerkesztve ]

(#18999) ShadowK válasza escom55 (#18998) üzenetére


ShadowK
tag

Nem játszom, netezéskor azt használom, lehetne könnyebb is, tény, de ha kellene választani ez az egér között és egy olyan között, amelyiknek könnyebben megy, de nincs benne hyperscroll, akkor inkább ezt választom.
BTW előtte LX8-am volt és annak is ugyanilyen kemény, csak az nem tud semmi extrát.
Szerintem azok az egerek amiknél lehet oldalra dönteni a görgőt, mindnek nehezebben nyomódik le a görgője.

[ Szerkesztve ]

(#19000) szg88 válasza ShadowK (#18999) üzenetére


szg88
őstag

És ez az oldalra döntést csak dokumentum görgetéséhez lehet használni, vagy lehet rá programozni más beállítást is? Az az 1000dpi nem kevés ugye?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.