Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Bezötyögtem ma [hülyevagyok_bótba'] egerészni kicsit...
15k egy g400! :Y
Meg ilyen no-name Trust egerek, amikben - ha lehet egy hülye szófordulattal élnem-, nem bízok, 5-6 ezresért vesztegetik.
...és valóban, hülye azért nem vagyok, hogy ilyen helyen vásároljak! :N

...elmúlik...

(#18102) cellpeti válasza Synthwave (#18099) üzenetére


cellpeti
veterán

nem ajánljátok akkor? akkor inkább veszek IME 3.0-t megint

Hehe!

Nem egér, de Lumia 900 175.000HUF ezek gyökerek

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18103) ng0ofy válasza Argos (#18101) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Én 8 ért vettem, az majd dupla ár! Melyik ez a hülyevagyok bolt?

(#18104) MarcZ válasza ng0ofy (#18103) üzenetére


MarcZ
senior tag

Media.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18105) WolfheartGR válasza Argos (#18101) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Tuskóban 9k.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18106) Synthwave válasza WolfheartGR (#18105) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aprón meg 5.

:P

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18107) Argos válasza WolfheartGR (#18105) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Az már jó ár, csak sajna nem abban a tescoban, ami a közelemben van.. :(

(#18106) [oWn]f4te:
A hirdetőt, haladéktalanul kérem jelenteni - nekem privátban! ;]

...elmúlik...

(#18108) KaiotEch válasza Synthwave (#18099) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Meg ne sértődjetek, mert nem bántásként írom, de ez a topic is olyan, mint a milyen monitort vegyek. Itt szinte csak razert ajánljátok, ott meg csak a Dell monitorokat lehet venni, olyan mintha minden más kuka lenne. Most hogy megrendeltem a G9x-et, olyanokat írtok róla, hogy csak nézek. Hogy tudna a kábel elszakadni, hiszen ugyan az mint a többi csak van rajta harisnya. :F

(#18109) Synthwave válasza KaiotEch (#18108) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Itt szinte csak razert ajánljátok"

Meg Microsoft-ot, meg Logitech-et, meg SteelSeries-t, meg egy Zowie-t, meg egy A4tech-et.

Bár azt nem tudom, hogy a 3050-es meg 3055-ös Avago szenzortól hogy jutottál el ide...

"Hogy tudna a kábel elszakadni, hiszen ugyan az mint a többi csak van rajta harisnya"

Nem "elszakadni", hanem megtörni. Mert vaskos és merev.
Az S9500-ös szenzornak meg mindig is volt ~+5%-os pozitív gyorsulása, számtalanszor ki lett már vesézve a topikban.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18110) WolfheartGR válasza KaiotEch (#18108) üzenetére


WolfheartGR
őstag

??? Ez miez? Nem értem a hsz-t.
Van 4db Microsoft, 9 (verziókra lebontva 11)db Logitech, 6db Razer (verziókra lebontva 14db), 5db Steelseries, meg az apraja. Nem mellesleg utána kellene néznem, de szerintem a legtöbbször ajánlott egér a G400.
A kábelszakadás (valójában törés/szálszakadás) sem légből kapott dolog. Van itthon 2db mx518-am és egy Ikarim ilyen gonddal, valamint anyósomnak pár mini laptop egere amik szintén ilyen fájásban szenvednek.
A probléma. Hibafeltárás.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18111) MarcZ válasza KaiotEch (#18108) üzenetére


MarcZ
senior tag

Ez messze nem igaz, nagyon sokan ajánlják a G400-at is és más Logi egereket.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18112) KaiotEch válasza MarcZ (#18111) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát a G9x ott vagy az opcionálisan ajánlottak között, mégis olyan hibákat olvasok itt róla, hogy nekem az jön át, hogy mégsem ajánlott.

(#18113) MarcZ válasza KaiotEch (#18112) üzenetére


MarcZ
senior tag

A szenzora miatt van ott, mert lézeres egerek közt az egyik legjobb szenzor, az optikaiak mind jobban annál a leírás szerint, bár nekem van egy G500-am jelenleg, amiben ugyan az a szenzor van, mint a G9x-ben és megmondom őszintén nem veszek észre nagy különbséget, és nem "Xboxróljöttgémer" vagyok.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18114) deatom válasza KaiotEch (#18108) üzenetére


deatom
tag

eltud törni a kábele, nagyon merev, nekem fél után is olyan hullámos volt a kábel, mintha most vettem volna ki a dobozból.... nekem volt g9em és körülbelül fél év alatt a kábele megtört, pedig nem hordoztam, meg nem piszkáltam a kábelét sem....szóval a kábelével csak óvatosan. :N ha vigyázol rá nem lesz vele probléma, szerintem egy nagyon jó egér, ha lesz akkor meg ott a logitech garancia

[ Szerkesztve ]

(#18115) cellpeti


cellpeti
veterán

én meg azt mondom, hogy ritka qrva ronda egy egér a G400 a G500 és G700val együtt. Még a G300 elmegy...talán, habár...no mindegy.

MS-nek vannak formái, úgy, mint a Razernek. Logi kicsit feltalálhatná magát most már

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18116) WolfheartGR válasza cellpeti (#18115) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Csak ne hallgassanak rád. És továbbra is sikeres gyártó maradhat. :DDD
Nekem ugyanis kinézetre és formára is bejönnek a Logik. A G300 a fogása egy kotvány és kinézetre is kb ezt tudom elmondani róla...
Tehát ízlések és pofonok. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18117) cellpeti válasza WolfheartGR (#18116) üzenetére


cellpeti
veterán

Ennyi :R :DDD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18118) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Nah itthon az Ikari Optical. Első kézrátétel volt meg eddig és azt kell mondjam, hogy kibaxott kényelmes :D Pontosan ott vannak a huplik a jobb oldalán, ahol kell (nem úgy mint a Logitecheknek). Szerintem az MS3.0 és a DA jobb palmos egerek, viszont szerencsére nekem nem az kellett.
Ergonómiailag kiváló. Majd megráncibálom. Kap egy kis CoD4-et, CS:GO-t, meg mindent amit találok a gépen. Meglátjuk mit tud. :)
A glide-ok mondjuk lehetnének lekerekített szélűek (lsd gyári razer). A gombok nyomáspontja teljesen korrekt, reszponzív. A görgő jónak tűnik, jól elkülönülnek a fokozatok. A CPI váltóért kis plusz pont jár. (nem a meglétéért, hanem mert a kis fehér led nagyon csinos rajta :D )

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18119) Nando911 válasza jaffa 2843 (#18118) üzenetére


Nando911
csendes tag

Ezt örömmel hallom, mivel én is ezen a hétfőn megrendeltem pick pointos opcióval. Csak készlethiány van ezért majd csak pénteken fog megjönni, de látom megéri rá várni. Eleinte a formája nem tetszett, de kezdek már megbarátkozni vele. 6000 ft-ot szerintem bőven megér egy ilyen pro cucc :DDD

(#18120) jaffa 2843 válasza Nando911 (#18119) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én is féltem eleinte a formától, de nagyon jó. Amitől még tartottam az a lakkozott felső felület. Nah arról meg annyit, hogy észre sem vettem hogy az "csúszós". Egyrészt alig érek hozzá, másrészt pedig ahol ki van alakítva az ujjadnak a hely ott tökéletesen meg lehet fogni és emelni. A DA és a 3.0 ebből a szempontból rosszabb, azokat nehezebb volt megemelni, mert a jobb oldalán volt hogy lecsúsztam róla ahogy emeltem. (pontosabban felcsúsztam, a lecsapott jobb oldalának köszönhetően.)

Még annyit, hogy aki nagyon speed b*zi, annak lehet, hogy elkél egy jóféle hyperglide is.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18121) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok!

Tudom nem ide való, de mint egérprofik segíthetnétek egy kicsit.
Van egy kb 5 éves MX Revolution egerem. Imádom, de az akksija már nem a régi. Ebay-ről rendelnék egyet, viszont az akksi cseréhez a talpakat le kell szedni (alattuk a ház scavarja).
A talpak leszedés után visszaragaszthatók (még sosem cseréltem nem tudom...)? Vagy akkor már azt is érdemes lenne ebayes cumóra lecserélni, azaz rendeljek abból is újakat?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18122) Synthwave válasza JoceeHunt (#18121) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vissza, de 5 év után nem árt az új glide.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18123) cellpeti válasza Nando911 (#18119) üzenetére


cellpeti
veterán

nem 7 postával?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18124) nyunyu válasza JoceeHunt (#18121) üzenetére


nyunyu
félisten

A talpak leszedés után visszaragaszthatók (még sosem cseréltem nem tudom...)?

Technokol.

BTW: melyik MX Revo?
Nem egyforma az 2006-os elso, es a masik ket szeria akkuja.
Elobbin az akku oldalan levo elektrodak az akkutartonak voltak nekinyomva, utobbiakon viszont ra van forrasztva egy drot, es kozvetlenul az eger elekronikajara van radugva az akku csatija.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18125) JoceeHunt válasza Synthwave (#18122) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi, akkor cserélem szerintem :)
Még a logo sem kopott le róla annyira vigyázok rá.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18126) Nando911 válasza cellpeti (#18123) üzenetére


Nando911
csendes tag

nem

(#18127) cellpeti válasza Nando911 (#18126) üzenetére


cellpeti
veterán

hol vetted? ipon?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18128) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Ikari optical oldalsó gombjait hol lehet letiltani? :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18129) cellpeti válasza jaffa 2843 (#18128) üzenetére


cellpeti
veterán

nesze bammeg! :DD :DD :C ;] :P

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18130) WolfheartGR válasza jaffa 2843 (#18128) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Sehol. Ha nem kell, akkor ne nyomogasd.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18131) nyunyu válasza JoceeHunt (#18125) üzenetére


nyunyu
félisten

Még a logo sem kopott le róla annyira vigyázok rá.

Azt meg hogy?

1 eve lott csoportkep ota mind a masodik, mind a harmadik Revomon elhalvanyodott a ch a Logitech logo vegen.
Elso Revomon csak azert maradt meg, mert ~4 eves koraban csereltem rajta burkolatot, plusz mostanaban nem hasznaltam. :D
At kene operalnom az alkatreszbanya 2007+ Revonak a lendkereket, mert az eredeti mar nagyon elkopott, viszont ahhoz total szet kell donteni a racsnit elektronikusan kapcsolo szerkezetet.
Azon is varialtak a ket szeria kozott, igy nem jo az uj Revo komplett gorgoje a regibe. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18132) jaffa 2843 válasza WolfheartGR (#18130) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez hasznos tanács. :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18133) JoceeHunt válasza nyunyu (#18131) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Egész egyszerűen én úgy egerezek, hogy nem ér hozzá a logós részhez a tenyerem, kezem. Én amolyan ujjbegyes felhasználó vagyok, nekem így kényelmes :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18134) WolfheartGR válasza jaffa 2843 (#18132) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Fordulj hozzám bármikor bizalommal. ;]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18135) jaffa 2843 válasza WolfheartGR (#18134) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ennyi erővel fordulhatnék a falhoz is. :P

Majd ha nem lesz teljesen új, akkor lehet, hogy megpróbálom kiszedni az oldalsó gombot és elragasztom valami igényes cuccal a lukat. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18136) WolfheartGR válasza jaffa 2843 (#18135) üzenetére


WolfheartGR
őstag

(A lényeg, hogy átjött a poén :D )

Nekem olyan fegyók vannak rábindelve amik kevésbé igénylik a pontosságot. Pl shoti.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18137) jaffa 2843 válasza WolfheartGR (#18136) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Azt nem kérdeztem meg az előbb, hogy ki lehet szedni rongálás nélkül az oldalsó gombot? (természetesen csak a műanyagra gondolok ezalatt, nem a mikrokapcsolóra.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18138) nyunyu válasza jaffa 2843 (#18137) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem egyszerubb jatekban unbindelni a nem hasznalt gombokat?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18139) WolfheartGR válasza jaffa 2843 (#18137) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezt nézve megoldható. Lehet holnap szétszedem a kábelnyűgöst és meglesem neked.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18140) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Nyam-nyam :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18141) Kirir


Kirir
tag

Balkezes vagyok, szeretnék vásárolni egy jó minőségű, sokgombos egeret MMORPG és FPS játékokhoz. Eddig egy Razer Copperhead-et használtam, nem a korai változatot, egy ismerősömnek volt olyan, az problémás eszköz volt, viszont az enyém nem csinálta azt a hibajelenséget, mint az övé.
Nem ragaszkodok a Razer márkához, csak hát nekem a hossztengely mentén szimmetrikus egérre van szükségem a balkezességem miatt. Maximum 25 ezer forintot költenék rá, de ha van 10-15 ezerért az még jobb lenne. Van már egy jelöltem, de pillanatnyilag nem akarom leírni, hogy az esetleges tanácsokat, javaslatokat ne befolyásoljam. Ki mit javasol?

(#18142) Synthwave válasza Kirir (#18141) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bármelyik szimmetrikus az 1.hsz-ból vagy balkezes DeathAdder.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18143) jaffa 2843 válasza Kirir (#18141) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Unatkoztam, és kigyűjtöttem neked a szimmetrikus egereket. :)
-Microsoft WheelMouse Optical 1.1a
-Microsoft Intellimouse 1.1a
-Logitech MX 300
-Logitech MX 310
-Logitech G1
-Razer Krait
-Razer Diamondback, Diamondback 3G
-Razer Salmosa, Salmosa Pro-gaming Edition
-Razer Abyssus
-Steelseries Kinzu Optical

Balkezesből pedig:
-Razer Deathadder Left-Hand Edition

Más

A Kana-nál mit tud a v264-os firmware, hogy ajánlott lesz tőle?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18144) Synthwave válasza jaffa 2843 (#18143) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a legfrissebb. 400 / 800 cpi-n nincs jitter (korábbi FW frissítés már megoldotta), 1600 és 3200 cpi-n is javítottak valamit rajta. A kezdeti időkben még meglévő, nagyon durva perfect control-hibákat már korábban kijavították.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18145) jaffa 2843 válasza Synthwave (#18144) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Legalább javítgatják. :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18146) Kirir válasza jaffa 2843 (#18143) üzenetére


Kirir
tag

Tudtommal a Razer Taipan is kétkezes és nem szerepel a listán. A Razer Salmosa nem kapható, legalábbis én az argep.hu-n rákerestem és nem adott találatot. Ha nem kell nagy precizitás, akkor át szoktam rakni az egeret a jobb oldalra, hogy jobb kézzel is tudjam használni, tehát nekem a legjobb megoldás a kétkezes egér és nem a bal kezel megoldás. A Razer Taipan-ról mi a vélemény vagy az már a tudásához képest túl drága vagy nem jók a paraméterei?

[ Szerkesztve ]

(#18147) WolfheartGR válasza Kirir (#18146) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Abyssus? <- Legkönnyebben beszerezhető.

WMO? IME 1.1A?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18148) MarcZ válasza Kirir (#18146) üzenetére


MarcZ
senior tag

Többen írták, hogy Taipannál evvel a dual sensoros rendszerrel valami katyvasz van, de én is nagyon ki szeretném próbálni. ha lézert szeretnél, akkor az ajánlottban lévőek a legjobbak, azok közül is a Sensei, G9x, G500. Ikariról nem tudok semmit (Lézeres változat), de valami Pixart szenzor van benne, ami nem valami jó, szóval kételkedem benne, de ha ott van a listán, akkor tuti jó.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18149) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Olcsó, de jó vezetéknélküli egérből mit tudtok ajánlani? Olyan ~5k körül jó lenne ha kijönne, de ha ennyiért nincs, akkor mi a minimum ami már ajánlott kategória? Elvárások: két oldalgomb, játékra nagyjából alkalmas érzékelő, változó felületeken jó érzékelés. (pl egy asztal ne legyen gond, de semmi üveg vagy ilyesmi)

(#18150) deadelon válasza Kirir (#18141) üzenetére


deadelon
aktív tag

nézz rá a gigabyte aivia kriptonra.szimetrikus,szerintem kifejezetten szép és "k@rva olcsó ":U .15 pénz a best mark- ban[link]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.