Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) tomee007007 válasza nyunyu (#17550) üzenetére


tomee007007
őstag

Nem csak egereknél csináálja ezt a Logitech.....kb minden termékénél...

(#17552) jilian válasza Synthwave (#17549) üzenetére


jilian
addikt

Te melyik egereket favorizàlod csak jàtèkra?
Abszolút felsőkategòria, hogy az ember ne tudja az egèrre fogni a rossz cèlzàst.

szerk.:
az àr lènyegtelen

[ Szerkesztve ]

(#17553) duc válasza nyunyu (#17550) üzenetére


duc
aktív tag

Enotus Mouse Test megmondja a tuti DPI-t.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#17554) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Egy kis infót, segítséget szeretnék kérni, hogy mennyire használható, jó egér - játékhoz - az
ASUS UX300?
Olyan véleménye érdekelne, aki már használta vagy jelenleg is használja ezt az egeret.
Igaz az, hogy az oldalsó gombokat - előre/hátra - nem lehet programozni? (Pl. MMO-ban a mikrofon aktiválására)

Köszi előre is a gyors válaszokat :R

ui.: Max Payne stílusú FPS és MMO (WoT) játékokhoz lenne.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#17555) eca válasza jano_77 (#17554) üzenetére


eca
tag

PCGURU előfizetés :))

(#17556) jano_77 válasza eca (#17555) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem az volt a kérdésem, honnan lehet szerezni - amúgy pont onnan lesz -, hanem, hogy milyen egér játékra?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#17557) Synthwave válasza jilian (#17552) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Logitech MX300 és Razer Salmosa. Ill. még az MS WMO 1.1a (mondjuk Slicksurf-vel vagy valamilyen egyéb jobbfajta hyperglide-dal). 500 Hz, 400 cpi, Salmosa 800.

Palm-osok közül Logitech MX500 és MS IME 3.0, de nekem azok nagyok és nehezek.

Amúgy meg bármi az 1. hsz-ból, bár a lézereseket továbbra sem venném.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17558) Synthwave válasza Synthwave (#17557) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Driver-ek nélkül, mousefix-szel értelemszerűen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17559) nyunyu válasza Synthwave (#17557) üzenetére


nyunyu
félisten

MX500 egy szammal kisebb, mint az IME3.0.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17560) Synthwave válasza nyunyu (#17559) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van itthon mindkettő. Pontosabban az MX500-nak sajna már csak a hullája. Mindenesetre túl nagy különbség nincs, 2 mm-rel rövidebb és 1 mm-rel szélesebb. Bőven nagyméretű palm-os egér kategória. Így is ~40 g-mal nehezebb, mint ami nekem igazán jó.

Egy karbonból készült MX300-at, fémsúly nélkül, DB 3G-kábellel, japán mikrokapcsolókkal és standard SlickSurf-vel elviselnék. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17561) jilian válasza Synthwave (#17557) üzenetére


jilian
addikt

:R
Elég sokszor olvasomezeket az MS egereket, lehet kiprobálok egy ime 3.0
Meg egy mx500-at.
Lehet még kapni újakat?

(#17562) MarcZ válasza jilian (#17561) üzenetére


MarcZ
senior tag

MX500-ból tuti nem, de van itt egy Hardveraprón.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17563) nyunyu válasza jilian (#17561) üzenetére


nyunyu
félisten

MX500-at 2002 oszetol lehetett kapni, kb. 2004 elejeig, amikor jott a piros MX510, aztan a Logitech par honap mulva meggondolta magat, es a masodik szeriatol mar kekre festettek.

Ha jol remlik, magyar boltokba mar csak a kek MX510 szeria jutott, pirosat csak a korai netes tesztekben lehetett latni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17564) jilian


jilian
addikt

Az 510 miben újult?

Topànak èrzem magam, nem talàlok se 510-et, se IME 3.0 -àt àrulò boltot...
:(((
Segítenètek?

(#17565) drtimot válasza jilian (#17564) üzenetére


drtimot
aktív tag

Már ezeket sem árulják újonnan, használtan keress, esetleg 3.0-át ebayen.
MX518-at gyártanak még (legalábbis kapni)(Mx510-hez képest nagyobb felbontás és új szín), de újonnan akkor már jobb vétel a G400, ami nem is titkolva viszi tovább az Mx5-- vonalat (árgép szerint már 8200 forinttól kapni, ami elég határozottan az egyik legjobb vétellé teszi jelenleg a piacon).

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17566) MarcZ válasza jilian (#17564) üzenetére


MarcZ
senior tag

Akkor csak szimplán vegyél egy G400-at. Egy és ugyanaz a szenzor, mint az MX518-ban, csak a G400 3600 DPI-s, míg az MX518 1600, újabbaknál 1800. Rosszul nem fogsz járni vele.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17567) troland26


troland26
őstag

Esetleg valami tipp ? #17540 :B

(#17568) jilian


jilian
addikt

:R

Ès a MS oldalàn nincs "termèk frissitès"??

(#17569) MarcZ válasza jilian (#17568) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nem igazán, onnan csak 3.0-t és 1.1a-t érdemes venni, de sok szerencsét, hogy találj. Ha újonnan akarsz venni egeret, akkor G400, ha jó a használt is, akkor itt van egy MX500 Hardveraprón.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17570) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Sziasztok,

Lehet, hogy már ezer hasonló kérdés volt, ha így van, előre is elnézést kérek.
Otthoni használatra (böngészés, időnként játék) kellene mindenképp zsinór nélküli egér. Dizájn annyira nem fontos, legyen kényelmes és rendelkezzen normális hatótávval.

Nézegettem most az A4Tech egereit, melyeknek már nincs lyuk az alján és 15métert írnak hatótávra.

Ki mit ajánl? - olcsóbb előnyösebb

köszi

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#17571) nyunyu válasza jilian (#17568) üzenetére


nyunyu
félisten

MS mostanaban csilivili, de hasznalhatatlan egereket gyart :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17572) jilian


jilian
addikt

nyunyu :R

(#17573) jilian


jilian
addikt

Nézegetem a DeathAdder Black Edition.

Az első hsz-ben nem találtam arról infót, hogy ebből a v2 mit újított. :F

(#17574) Synthwave válasza jilian (#17564) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Más borítás. Egy kicsit talán csúszósabb, mint az előd - viszont szebb a színe. : ) Az igazi különbség, hogy A2020-as Avago helyett S2020-as van benne. Ez is max. 800 cpi.
A Logitech első 12 bites adatsávos egere. Igazán csak 250 Hz-en stabil. Legendás darab, de szárazan nézve az MX500 jobb - 500 Hz-en 4,91 m/s perfect control.

A megoldás egy MX500, MX510 felső résszel - meg mondjuk egy DB 3G kábellel. : P

IME 3.0 ---> eBay

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17575) jilian válasza Synthwave (#17574) üzenetére


jilian
addikt

De olyan nincs. (mx hibrid) :D
Legalàbbis aki megalkotta, tuti nem adja el...

17573 ? Elèg sokat irtàl ròla.

[ Szerkesztve ]

(#17576) Synthwave válasza jilian (#17575) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kell hozzá egy működő MX500, meg egy halott MX510. Aztán átpattintod a fedlapot. Szerintem nem nehéz megoldani.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17577) Imurai válasza Synthwave (#17557) üzenetére


Imurai
tag

Az első hsz-ban nem azt írtad, hogy az 1800 cpi az ideális?

(#17578) WolfheartGR válasza Imurai (#17577) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Másold be mégis mire gondolsz, mert nem értem a kérdésedet.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17579) Synthwave válasza Imurai (#17577) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Soha nem írtam ilyet. DeathAdder-eknél ott a legjobb a perfect control. Ezt írtam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17580) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani valami egeret, ami:
-vezeték nélküli
-viszont azért nem egy utolsó FPS játékban (tudom, hogy vezetékes kell, de
-nagy. tehát NAGY (intellimouse-hoz vagyok szokva, kisebbre nem adok a bumszli kezem miatt :D )
-és mindez 10 ezer alatt!

Tudom, hogy sokat kérek, de hátha :)

(#17581) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

elolvastam az 1hsz.-t, és lehet átfutottam vagy nem maradt meg a fejemben, így megkérdem a hozzáértőket, hogy tapasztalat alapján már biztos van egy atom stabil elképzelésük a tökéletes játékra szánt egérről. megkérdeném melyik ez ? :R

(#17582) Klepti válasza asuspc96 (#17581) üzenetére


Klepti
tag

Felsorolás az ajánlott gépekről.
Alatta:
"Ezek közül döntsön a kényelem, semmi más.'"

(#17583) asuspc96 válasza Klepti (#17582) üzenetére


asuspc96
senior tag

oké látom de még mindig nem kaptam választ a kérdésemre :N :R

(#17584) Klepti válasza asuspc96 (#17583) üzenetére


Klepti
tag

Ez a válasz. Az a tökéletes, amelyik a legjobban a kezedre áll.
Nincs tökéletes egér, se semmi más. Ahogy elnézem, akkor veled talán így lehet megértetni:
Valaki egy tökéletes gépet akar venni. Mit mondasz neki? Nincs ilyen, mert ha lenne, akkor mindenkinek olyanja lenne.
Illetve mindenkinek más a tökéletes.

(#17585) troland26 válasza asuspc96 (#17583) üzenetére


troland26
őstag

sajnos szerintem nem is fogsz ...az utóbbi 3-4 napban olvasgatom a topikot , de rá kellett jönnöm , hogy itt a nem nagyon szoktak senkinek ajánlgatni ... :(

(#17586) asuspc96 válasza Klepti (#17584) üzenetére


asuspc96
senior tag

"Az ajánlott (vezetékes) egerek listája:"
gondoltam, hogy akkor jól értelmeztem csak elbeszéltem melletted :DDD :R

viszont azt tényleg bele lehetne rakni az 1hsz-be, hogy azok a vezetékesek mert megtévesztő...

ahogy látom ebből boltba menés lesz....

troland26: kár...

[ Szerkesztve ]

(#17587) Predator2


Predator2
addikt

Hello

Razer Diamondback és Razer Diamondback 3G egeret sem lehet már ebay-en kapni :(
Szerintetek be lehet még valahol szerezni? Esetleg van már helyettük más alternatíva?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17588) WolfheartGR válasza troland26 (#17585) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Legalábbis azt nem szoktuk ajánlani, hogy idejárjon trollkodni mint te. Többed magammal sokaknak segítettünk immáron. Sokszor nem bírom (OFF)(bírjuk)(/OFF) a felesleges értelmetlen kérdéseket. Ilyen a tökéletes egér kérdése is. Lehet azt is be kellene írni a címbe hogy értelmezd is az első hsz-t... Klepti-nek például sikerült teljesen egyedül és önnállóan.

Predator2 Ebayen talán találsz.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17589) MarcZ válasza asuspc96 (#17581) üzenetére


MarcZ
senior tag

Amelyik a legjobban kézre áll, azt válaszd, mert pontosságuk közt nem fogsz észrevenni különbséget, szóval mondhatni, az összes ugyanolyan jó. Ja és az optikaiak közül válassz.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17590) Imurai válasza WolfheartGR (#17578) üzenetére


Imurai
tag

"A legmagasabb perfect control-értékek minden esetben 1800 cpi-n mérhetőek."
Konkrétan erre. Vagy akkor valamit elértettem...

(#17591) troland26 válasza WolfheartGR (#17588) üzenetére


troland26
őstag

Nem hiszem , hogy te vagy a megfelelő ember arra , hogy kioktass ... pláne , hogy nincs is igazad . Nem tudom mi abba trollkodás , ha elmondom a fórumtársnak , hogy itt nem fogják neki se X se y egeret konkrétan ajánlani . Mellesleg az utóbbi pár napban olvasgattam a topikot és több ember kérdésére senki sem reagált ( pl az enyémre sem ) . Nincs ezzel semmi gond , ha nem tudnak a fórumlakók érdemben segíteni ..mondjuk megfelelő információ hiánya miatt ..., de akkor legalább , ha tájékoztatom a fórumtársat arról , hogy ne nagyon várjon segítséget , akkor ezt a "én vagyok a király , te meg a troll" szöveget hanyagoljuk már.... :U

(#17592) WolfheartGR válasza Imurai (#17590) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Vannak ilyen elválasztócsíkok témakörönként a megkülönböztethetőség jegyében... Ilyen bekezdés szerűségek. Ez elkerülhette a figyelmedet.. az bizony az a Deathadderekról szóló értekezés részét képezi. :DDD
(Ha meg haragszol ha nem, most vígan vigyorászok a monitorra. ;] )

troland26: Nem fogok külön neked példákat keresni, konkrétan mikor kinek és miben segítettem. Nem egy emberrel privátban rendeztem, hogy ne "szemeteljük tele" a topikot kisebb nagyobb nyomorunkkal. Találsz rá bőven példát a topikon belül is konkrét ajánlatra. Olyanra is, ahol még azt is felajánlottam, hogy megvásárlom az egerét ha neki nem jön be. Mindemellett a problémázásodig egy szót sem írtam, mivel nem vagyok kompetens a szakmaikérdésedben.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17593) troland26 válasza WolfheartGR (#17592) üzenetére


troland26
őstag

ok..részemről téma lezárva...

(#17594) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt hamarosan vér fog folyni. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17595) Predator2 válasza WolfheartGR (#17588) üzenetére


Predator2
addikt

sajnos már ebay-en sem :(

más ötlet?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17596) jaffa 2843 válasza Predator2 (#17595) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Úgy tűnik, hogy végleg kikopott ebay-ről is és amazon-on sem találni már. Teljesen kihaltnak lehet nyilvánítani újonnan a Krait-tel együtt. Még szerencse, hogy szereztem magamnak az utolsó bontatlan dobozosok közül egy Krait-et. :)
Marad a használtpiac, ha mindenképp ilyet szeretnél.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17597) jilian válasza WolfheartGR (#17592) üzenetére


jilian
addikt

Ebben a hsz.-ben ràm cèloz kokrètan.
De el kell , hogy keserìtsem!! :P
Nem adom el neki az Ikarit!
Adtam neki mèg egy lehetősèget....
Ès eddig ez a legjobb egèr amit hasznàltam. A kezdeti nehèzsègek
utàn, ès ahogy kezdem megszokni a javasolt beàllitàsokat, ki merem jelenteni
igaza (-uk) volt.
Az màr egyèni luxus, hogy sokba fog kerülni amire ràjövök nekem melyik lesz a favorit, de
mèg venni fogok az 1. hsz-ben felsoroltak közül.

Az Elit Pro jò meg minden, szövet padon nem èrezni azt a billegèst de tènyleg màs egy Optikai.

:R

(#17598) jilian válasza jilian (#17597) üzenetére


jilian
addikt

:))
Kicsit kòmàs fejjel írtam, làtszik is az első 3 soron...
..de gondolom èrtelmezhető! ;)

(#17599) Klepti válasza Klepti (#17580) üzenetére


Klepti
tag

Esetleg valaki a nagy vértócsák között tudna ajánlani egy jó kis vezeték nélküli egeret? :)
(Bár ha minden igaz, akkor sikerül beszereznem egy Intellimouse 3.0-t! Ha összejön, nem kell ide semmilyen vezeték nélküli szutyok :D )
De azért mondhatnátok pár jó alternatívát, ha mégse sikerülne :)

(#17600) Synthwave válasza Klepti (#17599) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Bár ha minden igaz, akkor sikerül beszereznem egy Intellimouse 3.0-t! Ha összejön, nem kell ide semmilyen vezeték nélküli szutyok"

Megválaszoltad a saját kérdésedet. : )

--------------------------------------

Predator2: Én TALÁN eladnám az enyémet. Bár nem vagyok benne teljesen biztos. : /

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.