Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) potyi23


potyi23
senior tag

Hali nekem valaki a 12957 re ? meg kiegeszitenem azzal ,h miota ezt az uj egeret hasznalom nem kapcsol be a kepernyosporolom ! miert ?

(#13002) 3.Aragorn válasza Synthwave (#12999) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi. Az áraikat elnézve megvenni tuti nem itt fogom... :F

Nem minden vándorút céltalan...

(#13003) Tothgera30 válasza dokee78 (#13000) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Intellimouse, Wheel mouse ;) . Bár szerintem le volt írva :U .

tommjee: Két l-el!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13004) dokee78 válasza Tothgera30 (#13003) üzenetére


dokee78
félisten

Újat szeretnék ez is le volt írva. :P

(#13005) Tothgera30 válasza dokee78 (#13004) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Csak azt ne! Ilyen áron újból olyat kapsz ami tuti hogy hamar megadja magát. A fentebb felsorolt egerekben pedig 5-10 év (használattól függ) után is csak mikrokapcsoló cserét kell elvégezni és újból harcra készek. Nem tudom miért pont vadi új kell, mikor használtból is lehet olyat venni ami újnak néz ki, egy egér meg elég egyszerű szerkezet, olyan sok minden nincs ami elromolhat benne. Én a helyedben leütnék egy fekete WMO-t a vaterán, vennék Skatezt az aljára és 3 ezer forint körüli összegből lenne egy olyan egered ami megeszi a 20 ezer forintos csili-vili egerentyűket. Sokféle egerem volt már, ezt elhiheted hogy biztos tudom mit beszélek, és van már pár éves tapasztalatom ezek terén, továbbá adtam már el moddolt Microsoft egereket, ha visszaolvasol, láthatod hogy ez az egyik hobbim.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13006) dokee78 válasza Tothgera30 (#13005) üzenetére


dokee78
félisten

Most egy A4tech 2Xclick-et használok,majdnem 3 évig bírta,szerintem ettől csak jobbat kapok újat 2.500-ért.

(#13007) tommjee válasza Tothgera30 (#13003) üzenetére


tommjee
senior tag

A google behülyített eddig 2 ll-el írtam mindenhol csak egyszer kijavította 1 l-re és átvettem a hülyeséget!

javítva kösszi hogy szoltál !

:R

[ Szerkesztve ]

(#13008) Tothgera30 válasza dokee78 (#13006) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem is volt A4tech, pontosabban egy X7-es 708-as egérke, ezzel egy időben egy WMO-t is nyüstöltem. Nem volt rossz egér az A4tech, de minden szempontból jobb volt a WMO, pedig használtan vettem. De ha mindenképpen új kell, akkor talán valami új Logitech egérrel szívnád be legkevésbé, vagy egy Basic Optical féle MS-el.

#13007 tommjee: Az egér alján is ott van ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13009) Sonja


Sonja
veterán

Már igen csak viseletes a 1,5 éves A4 Tech X-718BF egerem, ráadásul már egyszer cseréltem a bal gomb alatti mikrokapcsolót is. Görgetője is rossz, a teflon talp pedig eléggé elkopott (sima textil egérpadon használom). Most már a jobb gomb és az oldalsó egyik gomb mikrokapcsolója is dögledezik, így cserélném. :U Eddig csak max. 6eHUF-os egeret vettem, de most úgy döntöttem, hogy egy drágább típust választok. Hosszas keresgélés után egy Logitech G400 mellett döntöttem! Mondjátok, hogy ez többet fog kibírni, mint az eddigi 1-1,5 évig tartó egereim! :o Elvileg 3 év gari van rá, szóval remélem. Remélem jó választás ez a Logitech. :B Súlyra csak 11 grammal lesz nehezebb, mint az eddigi A4 Tech, tehát az ok. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#13010) jaffa 2843 válasza Sonja (#13009) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A G400 jó választás, viszont a tartósságáról nem nagyon lehet nyilatkozni, mivel még egy viszonylag új egérről beszélünk, de ha van olyan mint az elődje (mx518), akkor elég sokáig fogja bírni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13011) lajxko


lajxko
tag

Sziasztok!

Ma megkaptam a Razer DeathAdder v2 egeremet. Eddig A4tech X7-710FS volt(kb 7 éves).
Feltettem a gyári drivert, viszont akadt egy kis problémám. Az egér működik, de a problémám a következő: nem tudok egyenes vonalat húzni, főleg föl-le irányban. Próbálgattam állitani a programban, X - Y sensitivity-t meg a többi értéket, meg a Vezérlőpult /egér sebesség-et, de nem igazán találtam megfelelő beállítást.. kérlek segítsetek, mi lehet a probléma.

(#13012) jaffa 2843 válasza lajxko (#13011) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

azzal nem is fogsz tudni, ugyanis nincs benne mouse prediction, mint a legtöbb egérben. De miért is kell neked egyenes vonal?

ZozzHUN

abban meg van egyenes vonalat húzó opció :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13013) ZozzHUN válasza jaffa 2843 (#13012) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Te nem szoktal Paint-ezni ? :)

(#13014) lajxko válasza jaffa 2843 (#13012) üzenetére


lajxko
tag

Bármihez? Gyakorlatilag húzom az egeret lefele és elkezd "rángatózni" igy nem tudok oda kattintani, gyorsan ahova akarok.

(#13015) jaffa 2843 válasza lajxko (#13014) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

egérpad van-e alatta?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13016) lajxko válasza jaffa 2843 (#13015) üzenetére


lajxko
tag

Fa asztallap. próbáltam papírlappal, de kb ugyanaz. Tudom hogy nem árt egy egérpad, na de egy 15ezres egértől nem ezt várom így elsőre :(

(#13017) jaffa 2843 válasza lajxko (#13016) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

a drágább egér nem helyettesíti az egérpadot, bármiről legyen is szó.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13018) lajxko válasza jaffa 2843 (#13017) üzenetére


lajxko
tag

De nem is megoldás mindenre.

(#13019) Prison85 válasza lajxko (#13016) üzenetére


Prison85
senior tag

Nálunk a Mionix nagyon kényes a padra. Qck van alatta, ezen már elég pontosnak mondható. A Razer Imperatorról nem is beszélve: még az olcsó padokon is össze-vissza megy, nemhogy az asztallapon. Sajnos rákényszerül az ember, hogy a drága egér mellé még be kell ruháznia egy egérpadra is.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#13020) lajxko válasza Prison85 (#13019) üzenetére


lajxko
tag

Előkapartam egy ezer éves padot, annak a hátulján egész jól megy( optikainál nem volt szükségem erre) . Lehet hogy igazatok van, így már tudok egyenest húzni, nem rángatózik. Elég kevés hely van asztalon.. kb 20x20 cm, 20x30cm max. Tudtok ajánlani valami jó egér padot olcsón, ami ideális ehhez az egérhez( razer deathadder v2)

(#13021) jaffa 2843 válasza lajxko (#13020) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Razer Goliathus Speed
Steelseries QCK

Ez a kettő nagyon könnyen beszerezhető és egész jó padok. Mindegyikből fellelhető több méret is. Én személy szerint a Goliathus-ok közül választanék. A QCK-ból a méretedben esetleg a Mini lenne, de az nem túl vastag.

Egyébként a Deathadder is optikai, mindössze a felületmegvilágításhoz használ infravörös fényt azért nem látni szabad szemmel.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13022) Prison85 válasza lajxko (#13020) üzenetére


Prison85
senior tag

Olyat ami elfér az asztalodon? Szerintem a Qck Mini lehet a megfelelő választás 25x21cm-es méretével és 2.000Ft körüli árával, de azért kérdezd meg előtte az egérpad topikban ;)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#13023) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Lehet még valahol a régi legendás microsoft egereket újonnan kapni és kipróbálni/kézbe venni?

Nem minden vándorút céltalan...

(#13024) Synthwave válasza 3.Aragorn (#13023) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Legegyszerűbb e-bay, bár ott nem tudod kézbe venni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13025) 3.Aragorn válasza Synthwave (#13024) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, ez az. Bolt lenne a jó. Nem virtuálisan, hanem a valós világban... :)

Neked végül is most milyen egered van?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#13026) jaffa 2843 válasza 3.Aragorn (#13025) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

esetleg körbekérdezősködsz, hogy a környezetedben kinek van ilyen és kipróbálod, majd megrendeled Ebay-ről :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13027) 3.Aragorn válasza jaffa 2843 (#13026) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A környezetemben élők nem adnak komoly egérre...

Nem minden vándorút céltalan...

(#13028) bartucc


bartucc
addikt

Sziasztok!

Egérvásárlás előtt állok, weblapot készítek szakdolgozat témaként, így sok PS és PHP-vel töltött óra áll előttem, és meguntam a Trust egér pontatlanságát, főleg előbbiben nagyon hátráltatja az embert.

Eddig amit kinéztem, az a Giga GM-6900 és az A4 Tech X-710BK, de ahogy olvasom, nem igazán ajánljátok őket, főleg előbbit. Megéri a felárat egy Microsoft Intelliemouse Explorer 3.0? Az 1500-al kerülne többe, de szeretnék egy olyat egeret kapni, amit évekig használhatok gondtalanul, pontosan, és nem feltétlen mindig egérpadon.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13029) 3.Aragorn válasza bartucc (#13028) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, megéri a felárat.

Nem minden vándorút céltalan...

(#13030) Synthwave válasza 3.Aragorn (#13025) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem igazán lehet kapni már sehol boltban. Ha valahol meg tudsz tapperolni egy SS Kinzu-t, akkor lehet nagyjából fogalmad az 1.1-ről. Nekem mai napig best fogás, top 5 mouse.

Ami az adatlapomon is van. Razer Diamondback 3G Earth Green (egy Allsop Raindrop Gigapad XL-vel - és egy Razer Mantis Speed-del, mikor melyikhez van kedvem; LAN-ozni inkább az Allsop-ot szoktam vinni). A kék MX 510-emmel van valami geb@sz, de lusta voltam utánajárni, egyelőre csak szobadísz; de amúgy is Diamondback-eznék.
Mostanában tervezek egy ráadás Razer Krait-ot, ha összejön.

bartucc: Simán. MS 3.0-át nem lehet egy lapon említeni ilyen Á4Tekk-ekkel meg Gagyibálytokkal.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13031) Synthwave válasza Synthwave (#13030) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A doboza itt virít a hangfalon. :D Már vágyik egy Krait dobozra, hogy legyen egy kis társasága. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13032) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Új egér - egérpad vásárlása előtt állok. Logitech G400 lenne az egér, viszont egérpad terén kérnék segítséget, ami illik hozzá.
Nem szeretnék túl nagy kialakításút.

Köszönöm előre is!

Bogyóka

(#13033) Tothgera30 válasza TomiLi (#13032) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az egérpados topican segítenek. Olyan pedig nincs hogy "illik hozzá", attól függ inkább hozzád mi passzol, a szövet, műanyag, üveg, fém, alternatív, stb. padokat szereted-e jobban? Én szövetből Qck Large-t vennék a G400-alá, talán üveget, ha megy vele.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13034) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Most tudok egért venni egy notihoz mini usb veöt keresek mert nagyon zavar a notinál a vezeték igy a igy csak ilyen tipusok jöhetnek a szóba.Milyet tudnátok javasolni 5000ft -ig én egy Logitech M180 gondoltam esetleg tudtok jobbat enyiért?Köszi

[ Szerkesztve ]

(#13035) bartucc válasza 3.Aragorn (#13029) üzenetére


bartucc
addikt

Na találtam is egy szinte nem is használt 3.0-át, azt, aminek a hírdetéséhez tegnapelőtt te is hozzászóltál. 5 ezerből ideér postával, a Giga is ennyi lett volna végül, az A4 tech picit olcsóbb, de azt már láttam elhullani. Remélem beválik a formája, de erre kevésbé vagyok érzékeny, a pontatlanságra inkább.

Amint megvan, írok egy kis beszámolót, köszi a segítséget mindenkinek! :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13036) bartucc válasza bartucc (#13035) üzenetére


bartucc
addikt

Bár, olvasgattam még kicsit, mielőtt megrendelem, Full HD-ra ha feljebb veszem az érzékenységet a beállításoknál, elég kell hogy legyen a 400DPI, nem? Mert min. ekkora felbontáson dolgoznék Photoshoppal. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13037) Synthwave válasza bartucc (#13036) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem a 2048 x 1536 átlóban volt 13 cm , 6/11-es Win beállítással és registry-ben nullázott egérgyorsítással.

A Win-csúszkához ne nyúlj, hagyd 6/11-en (fölfelé pixeleket fog tévedni, lefelé a gyorsulás nem lesz lineáris; 6/11-en kapod az 1:1-es beviteli arányt), a rámutatás pontosságának javítását lődd ki és a CPL mousefix-vel nullázd teljesen a gyorsítást. ;)

Csak azok szoktak ilyenek miatt sírni, akik semmilyen körülmények között nem hajlandóak 2 cm-en nél többet mozdítani az egéren..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13038) Sonja


Sonja
veterán

Megjött a G400! :) Eddig tetszik, bár szoknom kell. :D Egy hibáját viszont találtam, azaz hogy a DPI értéket nem jelzi, hogy most épp mennyin van. :( Az A4 Tech ezt jelezte a kerék színének világításával. Itt legalább egy driver-es OSD kiírás lehetne, de nem találtam. :(

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#13039) Synthwave válasza Sonja (#13038) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Egy hibáját viszont találtam, azaz hogy a DPI értéket nem jelzi, hogy most épp mennyin van."

Minek az? Érzed.
Meg amúgy sem a legszerencsésebb váltogatni, egyet kell kényelmesen beszokni (max. Windows-ra külön egy magasabbat, bár igazából szerintem felesleges).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13040) bartucc válasza Synthwave (#13037) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, igazad van, most van a kezemben egy 1000DPI-s genius, 3 centi alatt átjártam átlósan a teljes képernyőt, ha megszorzom 2,5-el, akkor sincs csak 8 centi, bőven elég lesz :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13041) deadelon válasza bartucc (#13040) üzenetére


deadelon
aktív tag

én a helyedben kipróbálnék egy 400 dpi s egeret.ha eddig 1000-1600 között használtad
nagyon szokatlan lesz mint csajomnak mikor először feszegettem az ánuszrózsáját.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#13042) Sonja válasza Synthwave (#13039) üzenetére


Sonja
veterán

Érzem, érzem, de még nem annyira. Idővel oké lesz, de na. Ez olyan alapvető szvsz. Amúgy csak kettőt használok igazából, egy 1200DPI-t win alá és egy 1600DPI-t játékokra! :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#13043) TomiLi válasza Tothgera30 (#13033) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi Uram!

Akkor eltévedtem :B Ja igen, az csak az agyamban született meg, hogy szövetet szeretnék, leírni már elfelejtettem! Stellseries szimpatikus nekem is, mert sokan jót írnak róla!
Köszi mégegyszer! :R

Bogyóka

(#13044) F34R válasza deadelon (#13041) üzenetére


F34R
nagyúr

te se vagy semmi mint ha az én számból jött volna :DDD
buttfuck

(#13045) vendingo


vendingo
veterán

Szeretnék venni egy új egeret!

Játékra kellene, legyen vezetékes, állítható dpi, lehetőleg legyen nagy méretű vagy állítható méretű.
Márkahűségem nincsen csak legyen megbízható. Én az egereket a halálukig használom, nem cserélgetem, ezért kellene valami valami strapabíró.

Ajánlanátok pár fajtát 10-15 ezer forint között?

Régebben olvastam egy cikket valami RAT nevezetű egérről. Azok milyenek?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13046) Tothgera30 válasza TomiLi (#13043) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem gond, kapcsold hátramenetbe a szekeret. Szívesen, szerintem is jó padocska az.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13047) F34R válasza vendingo (#13045) üzenetére


F34R
nagyúr

el viszi őt a cica ha nem jól célzol.
egyesek azt mondják jó , mert nagy tenyerű embereknek is van több féle alternatíva.
egyébként meg , rossz szenzor kényelmetlen fogás , és a tartósság is kérdéses.

logitech g400, razet deathadder v2, SS Ikari Optical.

(#13048) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Esetleg aki ért hozzá erre a kérdésre lenne lenne szíves válaszolni?

(#13049) Synthwave válasza F34R (#13047) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MS IME 3.0 kimaradt. Bár az fix dpi, de azt hiszem, nem lehet kihagyni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13050) vendingo válasza F34R (#13047) üzenetére


vendingo
veterán

A G400 tetszik csak kicsi, SS ikari nem tetszik, de jó a mérete.

Nincs egyéb alternatíva nagyméretű gamer egérből?
Ezeken a kis egereken mindenhol túl lóg a kezem.
Jelenleg egy gigabyte gm m6800-at használok, és nagyon kényelmes.
Ha nem találok hasonlót, akkor veszek ebből még1-et, talán lézerest.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.