Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) Synthwave válasza SunMount3r (#89999) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Éppen az Xlite-nál spec nekem tetszett volna szürkében is és eddig a netes fotók alapján megvoltam győződve róla, hogy ez ilyen közép-világos szürke"

Akkor nem sok képet néztél róla.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90002) SunMount3r válasza Synthwave (#90001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Főleg az árukeresősöket néztem, azon mind szürke. Pl. erre már erőst túlzás azt mondani, hogy hát "úgy esett rá a fény". De V1 hivatalos oldalán sem annyira egyértelműen fehér a fehér.

(#90003) copass válasza SunMount3r (#90002) üzenetére


copass
veterán

fehérnek írják, tehát az fehér.
a logitech-nek ez a halványszürke, ami már fehér! :D de ez nem fehér, mert halványszürke a "hivatalos" megnevezés.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#90004) Synthwave válasza SunMount3r (#90002) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az árukereső igen rossz forrás egy termék specifikációinak kiderítéséhez (viszont ott meg írják, hogy az adott üzletben milyen színre vonatkozik az ár).

Az egy sz@r kép. :DDD

De, a hivatalos oldalon lévőről egy percig sem gondoltam, hogy szürke volna, plusz a színkörök is ott vannak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90006) Zaied válasza 0xmilan (#89995) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem anno a Microsoft Intellimouse Pro színei, valóság vs termékfotó sokkal megtévesztőbbek voltak.
Vagy éppenséggel egérpadoknál nagyon gyakori.

[ Szerkesztve ]

(#90007) SunMount3r válasza Zaied (#90006) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig, ha abból is csinálnának egy 80g alatti verziót, akkor jobban hajlanék rá, mint bármi másra. :D Igazi "bálna" (vagy "kanapé"), az én kezemnek meg pont ez kell, persze a súlyt leszámítva. De szerintem csak a Logi Legendary-ra volt válaszreakció, hogy "ja, nekünk is volt valaha egy jó gamer egerünk".

(#90008) Zaied válasza SunMount3r (#90007) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A Corsair Sabre RGB Pro még éppen belefér a 80g alatti bálna kategóriába, azt próbáltad már?
Szerintem inkább erőlködés volt az, mint válaszreakció. Esetleg olyan is benne lehet, ha már van classic legyen pro is :DDD .

(#90009) Synthwave válasza Zaied (#90008) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó az válaszreakciónak, hiszen a Logitech sem szakadt bele a nagy innovációba.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90010) Synthwave válasza Zaied (#90006) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Vagy éppenséggel egérpadoknál nagyon gyakori."

Lásd ékes példának a PureTrak Turbulence Teal SE-t. Képen SOKKAL élénkebb, és picit a minta is más. Na nem mintha bármikor is vissza akartam volna küldeni. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90011) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Akinek van már esetleg Viper V2 Pro , az elmondaná milyen a talpa?
Igényli a Superglide glass-t vagy élhető anélkül is?
:R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#90012) Zolinho1026 válasza Pro!Petya (#89972) üzenetére


Zolinho1026
tag

Van nálam többféle kapcsoló is, illetve szoktam javítani is.
Írj rám priviben és megbeszéljük a részleteket :)

Loxone and Loxberry superuser

(#90013) Pro!Petya válasza Zolinho1026 (#90012) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Rendicsek! ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#90014) Synthwave válasza Pro!Petya (#90013) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ennyike. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90015) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Sajnos a több, mint egy évtizeden át hűséges Logitech M505 típusú egerem megadta magát. A legdühítőbb, hogy nem is maga az egér romlott el, hanem a receiver. Láttam neten vevőt ~4-5.000Ft-ért, de kompatibilitásáról senkinek sincs információja. Szerintem akár jó is lehetne, de azzal a tudattal, hogy ma akár 15.000Ft-ért is lehet jó minőségű egereket kapni, nem tűnik kifizetődőnek, bármennyire is imádtam az M505-öst.

Tudnátok ajánlani utódot, ami ugyanilyen remek fogással és minőséggel bír? A cél, hogy lehetőleg tudjon mindent, mint az előd. :) Jelenleg egy ASUS TUF F15 Gaming notebook-kal volt használva és ASUS TUF Gaming egérpaddal.

1. Mennyi a keret?
10.000-25.000Ft között gondoltam.

2. Használtpiac játszik?
Nem.

4. Mire használnád az egeret?
Leginkább munka (Excel), emellett némi játék, az M505 erre a célra is tökéletesen megfelelő volt.

5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Remek kérdés. Szerintem palm és fingertip között valahol félúton.

Én ezeket találtam, de fene tudja, hogy vannak-e olyan jók, mint az M505 volt:

Logitech Signature M650 for business

Logitech M510

Logitech G603 (ennek a méretétől kicsit tartok)

Köszönöm előre is a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#90016) Synthwave válasza .Szaki. (#90015) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lényeges, hogy mekkora a kezed, de pont ilyen formájú dögöt nem fogsz az értelmes megoldások között találni. Sub-par biznisz cuccokra nem igazán szokott lenni ajánlás, mert van egy mérce, amit nem ütnek meg (értsd irány Media Markt, megtapogat, aztán amelyik kényelmesebb, azt megvesz történet), a G603 Lightspeed meg eléggé elavult koncepció.

"Szerintem palm és fingertip között valahol félúton."

Tehát claw.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90017) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok! Logitech G403-am eljutott oda, hogy a görgő döglődik (összevissza ugrál), megpróbáltam kitisztítani különféle módszerekkel szétszedés nélkül, de nem segített... így úgy döntöttem, beruházok egy újra.

Keret: két ajánlást néznék elsősorban, 10k-ig bezárólag, illetve 15k-ig.
Claw grippel játszom
Felhasználás casual gaming (FPS és MMO, de extra gombok közül max kettőt használok)
Kézfejem átlagos méretű, inkább nagyobb, mint kisebb
Külföldi rendelés is lehet, de preferált az itthoni
Csak újonnan
1200-1400 DPI között használom az egereket

Ez a Logitech-es probléma eléggé felhúzott, ráadásul 10 éve Logitechet használok, tehát most kipróbálnék valami más gyártót is (pedig a G102-em melóban még mindig jól teljesít)

Nézegettem az ajánlott egér listát, van pár elképzelésem - szomorúan látom hogy a Deathadder Essential nem ajánlott, pedig kinézetre és formára tetszetős volt.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#90018) Synthwave válasza Dronte (#90017) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Kézfejem átlagos méretű, inkább nagyobb, mint kisebb"

Nagyjábóltalánmondjukbiztoskörülbelülegyenlő. :DDD

Centiméter kell.

Mindenesetre 10k-ig nem sok ajánlás lesz. Már ha az apró nem játszik.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90019) Dronte válasza Synthwave (#90018) üzenetére


Dronte
aktív tag

Kb. 18cm

(#90020) Synthwave válasza Dronte (#90019) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Látod? Az egyáltalán nem nagy.


Cooler Master MM710
G-Wolves Skoll SK-S (Mini)
Xtrfy M42
Razer Viper Mini
Razer DeathAdder V2 Mini
Endgame Gear XM1r

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90021) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na a G-Wolves Skoll mini lyukacsos egér helyett csak egy Endgame Gear XM1 egeret vettem.Most jött meg nemrég egyenlőre jónak tűnik a tenyeres fogásomhoz meg méretre is az egér.Elég durván puha kábele van fura :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#90022) Archttila válasza Pityu. (#90021) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kozben Leeteknel is mozgolodas van, feldolgoztak a rendelesem:D
(ha holnao megerkezik, akkor pont ket hetet vártam)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#90023) Pityu. válasza Archttila (#90022) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem vissza kellett mondani az egérpadot mert azért akadt meg az egész rendelés.Azután tegnap azt megrendeltem máshol itt meg írtam nekik,hogy küldjék csak az egeret a pad tárgytalan.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#90024) Archttila válasza Pityu. (#90023) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nagy kezeid vannak?

Egyebkent en mar igy utolag banom hogy eladtam a Razer Mamba Wireless-t. :W Szinte tokeletes volt, pedig nagy kezem van unalmas :D palm fogassal.
Remlem ez a Pulsar Xlite lehet majd az uj "mambam" ... ;]
Mar csak alkalmi gamer vagyok, de amikor van egy kis idom jatszani akkor szeretem ha normalis eger/bill/controller van a kezem alatt. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#90025) nyul105 válasza Dronte (#90017) üzenetére


nyul105
senior tag

jaja nekem is csinálta, encodert kellett cserélni, hiába tisztítod.

[ Szerkesztve ]

(#90026) Pityu. válasza Archttila (#90024) üzenetére


Pityu.
nagyúr

18-19cm között van a kezem mérete.Még nem kezdtem el használni az új egeret mert ugye ma jött de kicsit kipróbáltam így elsőre kényelmes hasonló érzésre mint a genius m6-400 csak az egy hangyányit púposabb volt de egyenlőre nem érzek eget verő különbséget.Én is ritkán játszok már.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#90027) Dronte válasza Synthwave (#90020) üzenetére


Dronte
aktív tag

Köszi! Ezek közül a Razer Deathadder Mini tetszik legjobban. Ezek a fura rácsos egerek nem jönnek be.

Elég sok boltban kapható, MMben sajnos nem, esetleg valami tipp hol lehet kiállítva?

(#90028) Synthwave válasza Dronte (#90027) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

X, de amúgy a szimmetrikusak jobbak claw griphez.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90029) Jamespapa


Jamespapa
csendes tag

Sziasztok, ínhüvely gyulladás miatt lehet vennék másik egeret. Logitech G400-asom van, de nagy a kezem és igazából kisebb hozzá az egér, így beljebb kell nyomnom az hüvelykujjam mint kényelmes pozíció, magyarul szélesebb egér kellene.
1. Mennyi a keret? 20-as
2. Használtpiac játszik? Csak az
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Nem
4. Mire használnád az egeret? Játék
5. Hogyan fogod az egeret Palm
6. Mekkora kezed van? Nagy HOsszra G400-as teljesen megfelel csak szélesebb egér kellene
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Nem különösebben néztem, csak látásra/érzékre
8. Egyéb igények: Az alap gombokon kívül legyen legalább 3 plusz gomb, mert Wowozok(de nem kell hogy telefonymennyiségű gomb legyen rajta nem kell MMO egér)

(#90030) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

gondolkozom egy Logi Master MX 3S egéren, a mostani Basilisk v3 helyett. Alapvetően a súlya és a mérete nem zavar, egy valami viszont igen, a 125hz-es polling rate. Tudom ez nem gamer egér, de a mindennapokban vajon láthatom hátrányát? Arra gondoltam a mostani egér polling rate-jét átdobom 125-re, akkor elvileg ugyanazt kapom (polling rate tekintetében legalábbis) mint a Logi esetében, igaz? Nem vagyok tehcnikailag annyira benne, csak józan ésszel gondoltam lemodellezem magamnak előre a változást azügyben, és pár napig használom így. Ha nem érzem hátránynak akkor elillanna az utolsó kétely is belőlem és komolyabban elgondolkoznék a váltáson.
Előre is köszi! :R

https://geekpulse.hu

(#90031) Skynet258 válasza Skynet258 (#90030) üzenetére


Skynet258
veterán

Közben ránéztem és Alzán szerintem furán áraznak, most jelent meg az egér nemrég, 49k-s ajánlott árral, amit mindenhol tartanak is, Alzán is ennyi volt mikor megjelent nemrég. A fekete most 53k, a fehér viszont 39.900. Pont fehéret akartam így el is hoztam egyet. :DDD

Eddig kényelmesnek tűnik, a görgő király, a katt halk, a súlya engem nem zavar. A gombokat meg szanaszét lehet konfigozni. A 125hz-es polling rate-et látom, de együtt fogok tudni élni vele mert annyira nem vészes. 60Hz-es monitoron gondolom ki sem jönne (nálam 144Hz van).

https://geekpulse.hu

(#90032) Evil Snowman válasza Skynet258 (#90031) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ha már megvetted, akkor igazából mindegy amit le fogok most írni, de az általad említett egér nem igazán ajánlott itt több szempontból sem:

- súly (persze mindenki azt mondja, hogy nem zavarja aztán sajnos idővel az ízületek beintenek; vagy egyszer kipróbál egy könnyebb egeret és rájön, hogy miért nem ajánljuk a nehezeket)

- ennyi pénzért nem elfogadható egy 125Hz-es polling rate, főleg nem egy ilyen gyártótól.

Ha már mindenképp az "irodai egér" érzés kell az érdeklődőnek, akkor inkább a Razer Pro Click-et szoktam/szoktuk ajánlani.

Egyetlen dolgot kell nélkülözni róla az MX-hez képest, az pedig az oldal scroll-wheel. Cserébe a felhasználó kap egy sokkal jobb szenzort, SZERINTEM egy jobb WiFi vevőt és 35 grammal könnyebb tömeget (141g vs 106g). Ja és ahogy nézem most olcsóbb is, mint az említett MX.

[ Szerkesztve ]

(#90033) Skynet258 válasza Evil Snowman (#90032) üzenetére


Skynet258
veterán

Volt már szétlyuggatott könnyített egerem is ( Glorious Model O), engem különösebben nem fogott meg a dolog. :N

Razer Pro Click baromi szép, sokáig szemeztem vele, de egy dolog miatt esett ki; a görgő nem szabadonfutó (így ez is különbség az általad írt oldalsó görgő mellett).
Ezért vettem a Razer basilisk v3-at, amin szabadonfutó a görgő és kinézetre okés, plusz az RGB amivel még lehet dizájnolni ha úgy van (vagy kilövöd teljesen). Amióta viszont láttam az MX 3S-t, elkezdett érdekelni mert megvan a szabadonfutó görgő, sok konfigolható gomb, formára is tetszik, és mivel asszonnyal home office van a hét nagy részében így a hang is számít. Ez néma.
Úgy voltam vele van 14 napom eldönteni igazából, eddig tetszik amit kaptam.
Logi Lift is képben mert érdekel a vertikális vonal is, de az valahogy olyan gagyi hatást kelt, az oldalsó gomjai meg úgy kattognak mint az állat (miközben a 2 fő gomb néma ott is). Nem mertem azt meglépni. :N
Így akárhogy nézem, nekem a 125Hz-es polling rate maradt ami negatív, és ezt tudtam is vásárlás előtt. Használva az egeret eddig nem érzem hátrányát, hozzáteszem a munkám sem grafikai csak Exceles baromkodás és programokban állítgatás, így a pontosság nem annyira lényeges.

https://geekpulse.hu

(#90034) Archttila válasza Skynet258 (#90033) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

En napi szinten hasznalok egy MX Master 3 -mat es nincs vele semmi bajom. Mondjuk teny, hogy 2 ora diablot mar megerez tole a kezem :D de nem is erre lett tervezve, melora meg minden masra viszont tokeletes.

Ellenben az ennel gamingre nyilvan sokkal alkalmasabb Pulsar Xlite egeret hetfon sajnos vissza kell kuldenem. Kenyelmetlen, :W pedig nagyon akartam szeretni... mert ezt leszamitva ez valoban egy fantasztikus eger. Az osszereles minosege, a sulya, a kabelei... egy alom!! Komolyan mondom irigylem akinek kezre all ez a csoda :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#90035) Evil Snowman válasza Skynet258 (#90033) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jogos, a szabadon futó görgőt valamiért kifelejtettem a repertoárból. Valószínűleg az zavart meg, hogy a kistesó már megkapta a szabadonfutó feature-t és józan paraszti ésszel arra gondoltam, hogy a drágább nagy tesó is tudja ezt.
Na majd a V2-be talán belerakják. :DDD

Ha excel-ben kell sokat görgetni, akkor sajnos tényleg nincs nagyon más korrektebb alternatíva az MX helyett. Esetleg egy Pro Click Mini, de egyrészt szerintem az már nagyon kicsi (kisebb mint egy Orochi V2, ami azért nem a nagyságáról híres) és ugye azon sincs side scroll.

Sok boldog/hasznos/probléma mentes pillanatot az új szerzeményhez. :K

[ Szerkesztve ]

(#90036) 0xmilan


0xmilan
addikt

A mekkmester 3 apropojan:
A sok, konfigolhato gomb es az ultralight (de legalabbis nem 140g) halmazoknak van metszete?
Vagy mashogy:
Var barmi, ami hozza mondjuk a Razer Basilisk V2 szintet gombok szamaban, de jelentosen konnyebb? Mert abba is pakoltak pl. RGB-t, ami csak folosleges extra tomeg.

[ Szerkesztve ]

(#90037) 0xmilan válasza 0xmilan (#90036) üzenetére


0xmilan
addikt

Hmm, a GLORIOUS Model I majdnem tokeletes. A Scroll wheel L/R tilt "hianyzik" csak rola.
Tudom, nem kene async google-kent hasznalni a topikot, amikor en is tudnek keresni. :D

(#90038) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kozben Amazonon olvasom, hogy volt olyan aki 20 perc hasznalat utan vissza akarta kuldeni a Pulsar-t, mert nagyobb egerrol valtott, ami utan lehetetlenul kenyelmetlennek, es kjcsinek erezte, viszont ket nap utan teljesen megszokta, igy megtartotta.

Szerintem hetvegen meg nyuzom kicsit, lehet tenyleg csak arrol van szo, hogy tulsagosan hozzaszoktam az MX Master 3-hoz. (evek ota napi 6-10 oraba ezt, es ehhez hasonloan nagy melos egereket hasznalok)

Ha megsem valik be, akkor elallok es veszek egy Razer Deathadder v2 pro-t.:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#90039) MM válasza Archttila (#90038) üzenetére


MM
őstag

Szerintem se add fel egyből, van még pár napod.

Ugyanezt éreztem a G400 után a Pulsar Xlite V2 Wirelessel.
A jobb oldala alul / hátul sajnos szélesedik, ahelyett, hogy keskenyedne, mint egy "rendes :D" Logitech egérnek, amiket 20 éve nyúzok. Ezért a kisujjamnak kényelmetlen volt, de azt éreztem, hogy basszus ez az egér annyira k. jó, hogy meg akarom szokni.

Egy hétvége alatt ráállt a kezem. Tény, hogy most is előfordul, elkezdem érezni, ilyenkor tudatosan előrébb kell raknom a kisujjam, utána OK.

(#90040) Archttila válasza MM (#90039) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

azt éreztem, hogy basszus ez az egér annyira k. jó, hogy meg akarom szokni.

Pontosan igy vagyok vele en is.
Igazabol ketfele poziciot velek felfedezni, viszont a kezem (egyelore ilyen rovid ido utan) nem tudja eldonteni, hogy melyik lenne a kenyelmesebb neki.

Az elso az, amikor teljesen rafekszik a kezem az egerre. Ilyenkor szarnyalok a jatekokban, szepen elerem az oldalso gombokat, meg eppen nem rovid, viszont (mondom egyelore) ugy erzem, hogy egy (tenyleg csak) icipicit lapos. (MX MAster duc utan velhetoleg csak megszokas keredese)

A masik az amikor kicsit hatrebb fogom meg az egeret pont azon a reszen, amikor elkezded erezni a szelesedest. Ilyenkor nem erem el az eger orrahoz kozelebb levo oldaslso gombot, viszont ilyenkor nem erzem laposnak, kicsit stabilabb a kezemben, es talan egy hangyanyit gyorsabban is tudok vele navigalni.

Ha csak hirtelen odanyulok hogy szerkesszek valami, akkor az utobbira al ra a kezem, ilyenkor azonnal megerzem a hatso szelesedest es ottragadok :) viszont ha elorecsuszok tipikus palmra akkor sincs semmi, siman elnavigalok vele bongeszobe is.
Fura... lehet nem is vagyok Palmos, csak egyszeruen nem volt meg egy normalis egerem? :D na jo ez nem igaz, mert volt Logitech G pro Wirelessem is de az csak egy Metro Exodus erejeig birtam, egyeszeruen tul kicsi es lapos volt ..

Viszont aaah komolyan mondom, nem akarom elhinni hogy ennyit szamit a suly!!! Egyszeruen egy alom vele mozgolodni, meg desktopon is :K :K

nem lesz ebbol visszakuldes ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#90041) Mephike


Mephike
senior tag

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy Endgame Gear XM2w rágcsálóról van valakinek tapasztalata?
Tudom, hogy PixArt PAW3395, 63 gramm, Kailh GM 8.0 kapcsoló, 335 mAh-s akkumulátor jellemzi. Tudom, hogy lehetne könnyebb is, stb, de elsősorban az érdekelne, hogy aki használt már ilyet, annak mi a véleménye róla. Forma, méret, fogása jó volt-e, van-e a neten róla olyan hír, hogy problémás, stb. Köszi a válaszokat előre is!

(#90042) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Na ugy nez ki sajnos nalam is jelentkezik a beragado gomb problema... :W :W [link]
raadasul mind a ket gombnal..

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#90043) RVR400


RVR400
veterán

Sziasztok!

Előre elnézést kérek mindenkitől a következő felvetésem miatt.. :)

Szóval jelenleg egy Aula egeret használok, amit még 2015-ben vettem (ma Imice T80 néven elérhető ugyanaz). Az egér egyébiránt tökéletesen teszi a dolgát, viszont sajnos felmerült az igény a családban, hogy jó lenne megszüntetni az iszonyatos kattogó hangot, amikor játszok...

Ergo keresek egy másik egeret ennek a leváltására, ami nem szimmetrikus, hanem ugyanígy ergonomikusabb kialakítású, használható, halk a gombja, és az ára se legyen sok. Tekintve, hogy ez egy 3000 Ft-os egér, így maradnék 4 számjegyen összegben.

Esetleg valaki tud valamit ajánlani?

(#90044) Zaied válasza Mephike (#90041) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Már kapható itthon?

(#90045) egymegegy1 válasza Archttila (#90042) üzenetére


egymegegy1
tag

Beragadó gomb? Ezt hogy kell élképzelni, nekem nem jön át videón. Igaz nekem v1 wireless van több mint 2 hete nyúzom, de semmi negatívumot nem tudok felhozni ellene. Fehér színű az enyimé.

(#90046) Zaied válasza Archttila (#90042) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Én megpróbálnám a csavarokat föllazítani és úgy megnézni, hogy szorul e.
A másik ami elő szokott fordulni az ilyen egereknél, hogy elfelejtik a gyárba megkenni a gombok sínjét, kosz megy bele és már szorul is(Gloriousnál ez már szinte rendszeres).

Persze fönnállhat annak az esélye is hogy hibás maga a gomb, vagy a műanyag méretezése, de akkor valószínűleg már hamarabb előjött volna.

[ Szerkesztve ]

(#90047) Mephike válasza Zaied (#90044) üzenetére


Mephike
senior tag

Őőő, megfogtál! :DDD
Ennek nem néztem utána, de ahogy most nézem, még nem kapható.
Na mindegy, akkor elteszem későbbre ezt a kérdést.

(#90048) SunMount3r válasza Archttila (#90040) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor mégis csak van QC csusza?...

(#90049) Archttila válasza SunMount3r (#90048) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugy latszik kifogtam egy kokanyabb darabot. :W Hetfon felhiviom a boltot, hatha visszakuldes nelkul tudjak cserelni egy remelhetoleg hibatlan peldanyra. (futar felveszi, ujat atadja)

A gombok csak a kulso szeluk kornyeken ragadnak. A fentebb linkelt video ilyen szempontbol kisse pontatlan, mert csak az elejen latszik egy pillanatra a nehezebben visszaugro bal gomb.
Enyhen bazari feelingje van igy az egesznek de ami ennel is szomorubb, hogy mar pont kezdtunk osszebaratkozni, erre tessek... de mindegy nem irom le a markat, mert a felmillas oled is siman lehet kaka out of the box :D

Zaied

Koszi de gyakorlatilag meg egy napja sincsen nalam, igy inkabb elallok/csereltetek. Nincs ertelme kockaztatni...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#90050) SunMount3r válasza Archttila (#90049) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én arra lennék kíváncsi hogy ez mennyire általános probléma. Ez még így nem sok panasz, ami Reddit-en van, de hát ugye még eléggé új maga a termék és az is lehet, hogy csak hónapok után jön elő valakinél. Mert nekem is ez van kinézve, ha majd valaha is Wireless-re váltok.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.