Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) XZoli


XZoli
aktív tag

A Logitech G9 -es után a G500-as textil kábele is szét mállott a G9-es egy év a G500-as 7 hónapig bírta.
az egere-kell az áruk miatt is finoman bántam. Nem értem miért kellett ilyen merev kábelre váltani.
Érdeklődnék, hogy ki járt még így?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#18902) jaffa 2843 válasza XZoli (#18901) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ott lehet, hogy nálad lesz valami használattal összefüggő probléma.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18903) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Üdv!

Logi G9X vagy Razer Deathadder, ez lenne az én kérdésem. Fogás gondjaim nincsenek, mindkettő tüzetesen ki lett próbálva, ergonómiailag tökéletes lenne mindkettő! Köszi a válaszokat előre is! :)

(#18904) jaffa 2843 válasza Bandi995 (#18903) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez még kérdés? DA...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18905) Csori96


Csori96
tag

Sziasztok!

Egy egyszerű, olcsó (1-2 ezer Ft-os), de jó minőségű optikai egeret vennék.
Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#18906) jaffa 2843 válasza Csori96 (#18905) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mire kellene?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18907) doddencs


doddencs
senior tag

egeret vennék 4ezer Ft-ig, mit ajánlatok?

amilyet keresek:
- nagy(obb) méretű, nagy kézhez.. szóval nem notebook egér
- lézerest preferálnám
- többnyire mindennapi használatra, munkára lenne. néha minimális játék, de ez nem fontos, eddig is boldogultam.
- mivel azonnal kell, külföldi rendelés nem játszik.

(#18908) Csori96 válasza jaffa 2843 (#18906) üzenetére


Csori96
tag

Általános használatra és játékra, de nincsenek nagy elvárásaim. A mostani egerem ATD M-28 már a végét járja.

(#18909) jaffa 2843 válasza Csori96 (#18908) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A legolcsóbb és legjobb vétel egy WMO. Akár használtan. cellpeti árul használtakat. Az egyik WMO-m is tőle van.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18910) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Vezeték nélküli egerekből a revoltech c204 -t néztem, mint kényelmes, jó fogású egér, 4-6E között. Nem várok csodát ebben a kategóriában, de ne menjen tönkre egy hét után, és az érzékelője nagyjából legyen rendben.
Ezeknek a kritériumoknak van ami jobban megfelelne?

(#18911) mastodon


mastodon
aktív tag

Rászánnék kicsit többet az egérre, és az L. M510-en gondolkozom. Nem értem teljesen, hogy a görgetés az ennél fokozatmentes, azaz nincsen kattogás (non clutched)? Ezen van azafajta mikropontosságú görgetés, ami a 325-ön? Állítólag ez zavaró lehet, és emiatt nehéz pozicionálni,mik tapasztalataitok? köszi

[ Szerkesztve ]

(#18912) cellpeti válasza mastodon (#18911) üzenetére


cellpeti
veterán

én is töröm a fejem rajta, habár inkább M525

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18913) mastodon válasza mastodon (#18911) üzenetére


mastodon
aktív tag

Félrejavítottam. A kérdésem az, hogy ezen a fokozatmentes görgetés van-e, és ha igen, zavaró lehet-e, illetve ezen van azafajta mikropontosságú görgetés, ami a 325-ön.
Aha, mintha az 510-en nem lenne, az 525-ön meg lenne mikropontosságú... hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#18914) szg88


szg88
őstag

Valaki használ ilyen egeret, vagy ismeri? Megbízható, lehet, programozni a plusz gombjait??

[ Szerkesztve ]

(#18915) cellpeti válasza szg88 (#18914) üzenetére


cellpeti
veterán

nem sok kicsit rajta a gomb 2kért?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18916) szg88 válasza cellpeti (#18915) üzenetére


szg88
őstag

Az nem baj :D csak kérdés, hogy jó e?

[ Szerkesztve ]

(#18917) Csori96 válasza jaffa 2843 (#18909) üzenetére


Csori96
tag

Tudnál valamilyen egeret ajánlani a PCland kínálatából 1-2 ezer Ft-ig? Mert tőlük rendelek egy merevlemezt és így egységnyi a szállítási díj.

(#18918) Synthwave válasza Csori96 (#18917) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itthon, boltból ennyi pénzért kb. ugyanolyan ratyi lesz mind, szóval szerintem mindegy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18919) drtimot válasza Csori96 (#18917) üzenetére


drtimot
aktív tag

Logitech Rx250. Irodai felhasználásra megteszi, 1800 forintért látom náluk.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18920) Chereiose


Chereiose
addikt

Ha valaki a logitech garancia miatt venne logitech egeret, annak igazából mindegy, mert egy nagy szar lett a garanciájuk, el kell küldeni a fixit-nek, hogy javítsák, meg, régen pedig küldtek egy vadi új egeret.....Ráadásul idézném egy ember véleményét miután 2 hét után visszakapta a mikrokapcsoló hibás egerét....

"Két hét alatt cseréltek ki a G500-am mikronkapcsolóit, majd a szarrágyűrt eredeti skatezt tették vissza az egér aljára pillanatragasztóval! Szépen megmarta a műanyagot és felfele kunkorodik az összes tappancs. Igényes, gyors munka mondhatom.
Ha ezt tudom előre, hogy ilyen trehány módon megy mostanában logitechnél a javítás, akkor inkább vettem volna új csúszkákat meg két omron kapcsolót és beforrasztom magam egy ezresből. Aki nem értené mi a gondom: olyan lett az egér mintha egy kieresztett karmú macskát akarnál tolni a padlószőnyegen, mindenre alkalmas csak játékra nem.

Szóval logitech-ből is ez lett?....

(#18921) jilian válasza Chereiose (#18920) üzenetére


jilian
addikt

Ez szomorù, de bizti a Logi csinàlta?
Màrmint, oda küldted vissza, vagy ahol vetted?
Mert ha a 2. , lehet a bolt gànyolta össze Logi-ra hivatkozva....

(#18922) XZoli


XZoli
aktív tag

Nekem kicserélték a G500 kábelhibás lett, ráfizettem most egy G700 tulaj vagyok. Bárki bármit is mond vigyázok az eszközeimre, de a logitech egerekkel az utóbbi időkben baj van. Kemény. textilborítású kábel 2x megjártam vele. Az új LGS 8.40 tele van hibákkal, nincs Windows 8 támogatás egy hónappal a megjelenés után. Ha a G700-nál is előjön nálam is a netten olvasott hibák végleg megválok a márkától

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#18923) MarcZ válasza XZoli (#18922) üzenetére


MarcZ
senior tag

Hagytam volna a G500-at helyedben.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18924) XZoli válasza MarcZ (#18923) üzenetére


XZoli
aktív tag

szétment a kábel, de nagyon szeretem, mert pont az én kezemre gyártották de azért logitech mx 510 kényelmesebb volt

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#18925) Synthwave válasza XZoli (#18924) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg jobb is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18926) Chereiose


Chereiose
addikt

Igen, mostanában nagyon sok logitech elromlik, nincs meg az a minőség ami régen volt. Sajnos....
Amúgy ez az eset nem velem történt, én csak most fogom elküldeni ezzel a fixittel, kíváncsi leszek mennyi idő lesz és milyen állapotban kapom vissza.
Én nem válok meg a logitól, mert nekem csak az ő egereik tetszenek, más nem is nagyon

(#18927) doddencs válasza doddencs (#18907) üzenetére


doddencs
senior tag

ajánlanátok vmit? :)

"egeret vennék 4ezer Ft-ig, mit ajánlatok?

amilyet keresek:
- nagy(obb) méretű, nagy kézhez.. szóval nem notebook egér
- lézerest preferálnám
- többnyire mindennapi használatra, munkára lenne. néha minimális játék, de ez nem fontos, eddig is boldogultam.
- mivel azonnal kell, külföldi rendelés nem játszik."

(#18928) cellpeti válasza doddencs (#18927) üzenetére


cellpeti
veterán

ment privi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18929) nyunyu válasza Chereiose (#18926) üzenetére


nyunyu
félisten

Varjuk meg a szerviz veget, aztan mondjunk velemenyt roluk.

Addig felesleges itt kelteni a hangulatot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18930) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Valami tipp erre ?

(#18931) cellpeti válasza nyunyu (#18929) üzenetére


cellpeti
veterán

Logitech 525vel nem volt dolgot?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18932) Chereiose válasza nyunyu (#18929) üzenetére


Chereiose
addikt

egyetértek :)

(#18933) nyunyu válasza Blackhole13 (#18930) üzenetére


nyunyu
félisten

Rozsaszinben cukibban nez ki.

#18931: Utobbi 2 ev L kinalataval mar nem vagyok annyira kepben, M525 nem jart a kornyekemen.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18934) Prison85 válasza nyunyu (#18929) üzenetére


Prison85
senior tag

Attól tartok a többi gyártói szerviz sem különb már semmivel, mint a svájciaké. Tán Logitech "kiemelt" garanciája is már csak legenda az utókor számára? Talán túl sok volt a visszaélés :F Csak egy példa: Logitech G13at amikor eladtam volt rá kérdés, hogy be van-e regelve a Logitech.com -ra, mert megvenné az érdeklődő (piaci ár alatt) viszont hibára bejelentené és kérne helyette egy normál értékű gééémer billentyűzetet. Végül nem ő volt a nyertes vásárló :U

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#18935) cellpeti válasza Prison85 (#18934) üzenetére


cellpeti
veterán

miért nem te jelentetted be? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18936) Formaster


Formaster
addikt

Nekem a Mionix Naos nagyon bejövös. Svéd, bivaly minöség, elérhetö àron. Igaz RTS-t tolok és inkàbb FPS fogàsu egér, de szuperul jo RTS-re is. Jo tapintàs, 0 hibafaktor, piszok jo minöség.

(#18937) jaffa 2843 válasza Formaster (#18936) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"FPS fogàsu egér" ?!?
Ez meg miféle belemagyarázás? Hol hallottál ilyet?

Azt mondjuk beleírhattad volna a hsz-edbe, hogy pontosan melyik modellről vala szó.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18938) WolfheartGR válasza Formaster (#18936) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nulla hibafaktor mi? :DDD
Nézz be más Mionix cuccok topikjába. Mindjárt más lesz a hibafaktorról a véleményed.

(#18937) jaffa 2843: +1
Amúgy 3200-asa van.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18939) Formaster válasza jaffa 2843 (#18937) üzenetére


Formaster
addikt

Belemagyarázás ... :D tenyeres fogásu, ami inkább illik az fps-hez mint rts-hez. Rts inkább karmosan jo.

(#18940) Synthwave válasza Formaster (#18939) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mármint kinek-hogy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18941) jaffa 2843 válasza Formaster (#18939) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezt inkább ne...
Az, hogy valakinek kényelmes, egy dolog. Teljesen mindegy, hogy mire használja. Szóval ha claw gripes egeret használok, akkor én FPS-t nem is tudok játszani igaz? Ne tessék keverni a szezont a fazonnal. A fogás, méret, forma, csak a kényelmet befojásolja, nem a felhasználást. Az, hogy a marketingesek mit hazudnak megintcsak ne legyen mérvadó.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18942) Formaster válasza WolfheartGR (#18938) üzenetére


Formaster
addikt

Àtnéztem ismét, és semmi durvát nem láttam 1-2 useren kívül, aki a vindozt se tudja kezelni. Pro és kontra, mindenhollehetnek hibák, lásd Razer, aki igazán megkéri az árát. Két barátom vett razer fülest 50 ruppoért, mindkettö leégett 13 honaposan, 1 hoval a gari után. Nekem bevàlt a naos 3200, részemröl ennyi.

Az meg hogy kinek milyen fogás oké elismerem, de a tenyeres semmi képp nem valo rts-re, ez mégis csak félig mondhato tenyeresnek, megszokhato vele az rts is.

(#18943) drtimot válasza Formaster (#18936) üzenetére


drtimot
aktív tag

Én is nemrég tettem szert egy Naos 3200-ra, leírom pár szóban a tapasztalataimat:

- Az egyik legkényelmesebb egér, amit valaha használtam. Az alakja alapján azt hittem, inkább palm gripre lesz való, de valójában a közepesen nagy kezem lelóg róla, viszont a jobb oldalon kitüremkedő rész (kép) meglepően jó fogást biztosít egy fingertip fogáshoz, ha elég nagy hozzá az ember keze.

- A szoftver korrekt, makrókat és polling ratet is lehet benne könnyen állítani, amiket az egér memóriájában tárol. Nagyon bosszantó azonban, hogy a DPI állítás csak 3 szintű (800/1600/3200). Ezek után a három eltárolható profilnak nincs túl sok értelme...

- A felületen használt anyag nagyon jó fogású, de az anyag- és összeszerelési minőség közel sem tűnik hibátlannak:
használtan került hozzám az egér (bő fél éves), és a görgő enyhén nyikorog, a dpi váltó gombok is nyöszörögnek és kicsit akadnak, megbízhatatlan a nyomáspontjuk. A fő gombok ugyanakkor rendben vannak.

- A szenzor nekem korrektnek tűnt, bár én nem szoktam kiakasztani őket. Mintha egy kis negatív gyorsulást éreznék, pedig nem olvasni ilyen panaszokat erről a 3060-as szenzorról, úgyhogy fenetudja. Valahogy mégis más a karakterisztikája, mint a 3080-as Mx518-nak ugyanezen a padon.

Egy SS QcK+ padon használom, a csúszása a gyári talpakkal tűrhető (lecserélni nem fogom őket, mert böhöm nagyok:) ), a LoD is - rémtörténetek alapján többre számítottam.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18944) WolfheartGR válasza Formaster (#18942) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Egy két user mi?
A keidek törnek elfelé (ha jól emlékszem). A Naosod tényleg nem rossz, mid-high sensen. Én viszont kiakasztom azt az egeret. Nekem kevés a tudása.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18945) Formaster válasza WolfheartGR (#18944) üzenetére


Formaster
addikt

Milyen gamet tolsz? :D Oké nem mondom hogy nem lehet kiakasztani, de 10 pénzért szerintem tökéletes vétel volt. Inkább ez 10ért, mint a 40 rugos mamba, ami tele van hibával szintugy egy havernál. Abban az árkategoriában már nem fogadnék el kompromisszumot. Mellesleg láttam ezt a hsz-t, de nekem ez a "sok user" azért nem meggyőző. Mindig van pro és kontra. De alapjaiban jo minőség.

[ Szerkesztve ]

(#18946) Formaster válasza drtimot (#18943) üzenetére


Formaster
addikt

Ilyen téren nem választanék használtat. Kitudja ki és hogyan használta, csapkodta, zsirozta, koszolta be. De én fél éve gyűröm 140-es APM mellett és nem jelentkeztek a hibák ... eddig ...

Sry a dupláért, de mobilrol vagyok ...

(#18947) Synthwave válasza Formaster (#18945) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Abban az árkategoriában már nem fogadnék el kompromisszumot."

Én meg a felét sem adnám soha egy egérért. : D
Na jó, ha nagyon sok pénzem lenne, egy sealed MX 300-ért fizetnék annyit. Mármint a felét.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18948) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Sziasztok!

MMO -hoz milyen egeret ajánlotok?

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#18949) drtimot válasza Formaster (#18946) üzenetére


drtimot
aktív tag

Attól, hogy használt, még nem feltétlen zsákbamacska. Vásárlás előtt kipróbáltam, és még egy évig garanciális is, ha valami esetleg súlyosbodna, de jelen állapotában nem érzem ezeket garanciális panasznak. A görgő nem olyan zavaró (RTS-ezek én is, ott nem is nagyon kell), a DPI választó gombok pedig felőlem akár ki is eshetnek :)

Mellesleg nem a Mambával kell összehasonlítani az árát, hanem az első hozzászólásban ajánlott egerekkel, amelyek közül ár/érték arányban (újonnan) szerintem sok megveri ezt a Naos 3200-at, de legalábbis nem rosszabb nála. (Legkézenfekvőbb összehasonlítás az SS Ikari optical, aminek alapvetően hasonló az alakja, ugyanez a szenzor van benne, és pár hete még 6000 forintért dobálták az emberek után. De egy 8000 forintos G400-zal is szívesen megnézném a párbaját.)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18950) Formaster válasza drtimot (#18949) üzenetére


Formaster
addikt

Nocsak, milyen rts-t tolsz? Esetleg starcraftozol te is? Amugy nekem nagyon bevált ez, és a mambát csak azért hoztam fel, mert semmi sem lehet tökéletes, főleg nem minden példány, de az enyém kb az. Leszámitva hogy magas APM-el ritkán ugyan de tényleg ki lehet akasztani.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.