Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) WolfheartGR válasza Benőke (#17350) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Amennyiben még megvannak az egerek, akár az utolsó, akár az összes, akkor az a legolcsóbb ha kicseréled, vagy kicserélteted a mikrokapcsolókat. Párszázas tétel. Az első hsz-ben találsz infot a beszerzési helyről. Ezügyben, és egyáltalán wireles ügyben számomra nyunyu kolléga eleddigi munkássága a kiemelkedésreméltó.

Az egér csúszótalpai szintén pótolhatóak, ha nem is pontosan olyan talpakat, de univerzális megoldásokat lehet találni rá.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17352) eriktoth


eriktoth
tag

Üdv!
Két hete vagyok boldog tulajdonosa egy Logitech Performance MX egérnek, Csehországba akciósan 11 000Ft-ért üzletbe hozzájutottam, eddigi tapasztalataim:
Nagyon kényelmes, tényleg egyszerűen mintha személyre szabott lenne, nagyon jó a kialakítása.
-Az érzékenysége nekem bőven elegendő, sőt néha túl sok is.
-A gombok szerencsére pont jól programozhatók, féltem hogy a dpi váltást nem lehet a középső gombra tenni, de ebben szerencsém volt
-Üzemidő, nah egy érdekes dolog, első napokban két naponta tölteni kellet, de most már egy hete húzza, és a töltöttség napok óta alacsony szinten van de még nem merült le.
-Az előre gomb egy kicsit nehezen elérhető, illetve a zoom gomb használatába bele kell jönni.
-Sok helyen olvastam, hogy panaszkodnak, hogy nincs hova tenni a vevőegységet, márpedig van, a akku mellet bőven van hely, az már más kérdés hogy az állandó nyitogatástól nem e lazulhat ki a fedél, de ilyennel nincs tapasztalatom
Kb. ennyi lenne, és amennyiért én hozzájutottam, annyit mindenképp megért :)

(#17353) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziasztok!
Két egér közt "őrlődöm" az egyik a G400 a másik a DeathAdder V2 Black E. Melyik egér lenne jobb választás? FPS játékokhoz lenne.

(#17354) jaffa 2843 válasza Gaboo007 (#17353) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Meg kell fogdosni őket és amelyik kényelmesebb azt kell megvenni. Mindkettő remek egér.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17355) Gaboo007 válasza jaffa 2843 (#17354) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Kösz Jaffa de sajnos nincs lehtőségem megnézni, max Nearbit-nél tudnám megtapogatni a sima DeathAdder-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#17356) jaffa 2843 válasza Gaboo007 (#17355) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jah, hát így nehezebb eldönteni, hogy kényelmes-e vagy sem. Tapogasd meg nála a DA-t és ha kényelmes vedd meg a Black-et belőle. Ha kényelmetlen, akkor meg G400. Bár így még nem biztos, hogy az kézre fog állni. Nekem pl jobban bejön a DA forma.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17357) Gaboo007 válasza jaffa 2843 (#17356) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

DA Black lesz. :K

(#17358) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

A régi(~3éves) egerem elkezdett random duplát kattintgatni bal gombbal,úh úgy döntöttem lecserélem és ehhez szeretnék segítséget kérni.
Ilyenem van jelenleg.
Nincs túl kicsi kezem,ezért szeretnék valami hasonló méretekkel rendelkező darabot,ami újabb pár évig szépen tenni fogja a dolgát.
Körbejártam a fórumot is többé kevésbé de nem tudtam még dönteni.
Nézegettem A4tech X7-eseket,Giga M6880-at.
Első sorban kényelmes,strapabíró egeret keresek amin jól jönne pár plusz gomb is.
4-6ezres kategóriában jó lenne ilyet találni.

Mit tudnátok ajánlani?
Remélem nem lett lehetetlen a feladat :)

Köszönöm a segítséget! :R

Am erről van valakinek tapasztalata?:D Nézelődés közben szemet szúrt:)

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#17359) CHIPman válasza K_Gabor (#17358) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha hosszú távra veszel egeret, akkor az A4techet vsz felejtsd el, nekem még egy se bírta 1-2 évnél tovább, pedig volt egy pár. 2 éves a mostani Roccat-om, ennek semmi baja. Szerintem Microsoftok terén nézelődj, vagy talán valami olcsóbb Logitech.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#17360) TBone


TBone
tag

2-3 ezer forintos kategoria iránt érdeklődnék, hogy mit mondanátok, mert nekem ott olyan egyformának tűnik minden :DDD játékra nem lesz használva, csak az átlagos napi tevékenységeket bírja lehetőleg hosszan és pontosan.

(#17361) Chereiose


Chereiose
addikt

Üdv!
Akiknek logitech G400-a van, azoktól kérdezném, hogy nektek nincs holtjáték mind a két klikkelőnél? Az elején azt hiszem még nekem sem volt, megfogtam egy kiállított darabot a Saturn ban és ott érdekes módon nem volt holtjáték...
Amúgy semmi baja nincs, rendesen működik meg elég masszív, csak zavaró, hogy kicsit hangos.

[ Szerkesztve ]

(#17362) WolfheartGR válasza TBone (#17360) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Logitech optikai.

Chereiose: Mi lenne ha nem "buziznád" azt a szerencsétlen egeret, hanem használnád. :))
Az Ikarimnak a kábelszövetét leette a fal, sosem volt halk, gyak hangosan kattanik mint állat mégsem ezzel foglalkozok. Megy, pontos, nekem kényelmes azt csecs.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17363) Chereiose válasza WolfheartGR (#17362) üzenetére


Chereiose
addikt

Ki buzizta? Megkérdeztem, hogy ez miért lehet, én is imádom ezt az egeret, nem tudom, hogy mi a bajod...

(#17364) WolfheartGR válasza Chereiose (#17363) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A buzizás pillanatnyilag a piszkálás, nézelődés, hibakeresgélés-t jelenti. Bocs ha nem volt elég tiszta.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17365) Chereiose válasza WolfheartGR (#17364) üzenetére


Chereiose
addikt

Oké, nem tudtam, hogy ez a komment gondot okoz....

(#17366) WolfheartGR válasza Chereiose (#17365) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem okoz, de már érdeklődtél ezügyben. Jövő héten utánanézek, átugrok egy jóbarátomhoz akinek van és aktívan használja az egeret. Ennyit tudok tenni. Bár nem egészen értem milyen holtjátékot kell keresni.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17367) MarcZ válasza Chereiose (#17361) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nem, nekem nincs, e szerintem ez természetes, én a helyedben csak használnám, semmi baj nincs avval az egérrel, nem tudom miért keresed mindig rajta a hibát, hogy őszinte legyek. :U

A man's got to do what a man's got to do.

(#17368) Chereiose


Chereiose
addikt

Nem keresem a hibát mindig, csak fura, hogy ilyen na mind1....

(#17369) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Üdv
Egeret szeretnék venni és már ki is néztem egyet ami nem más mint egy A4Tech XL-750BH

A toppik elején olvastam hogy játékhoz nemigazán ajánlott a lézeres egér amit nem magyaráztak meg. Miért nem jó?
Ettől függetlenül bejön az egér és már volt ilyenem csak optikai de most lézerest szeretnék.
Ha ezen az áron van jobb egér, vagy mást egyéb javaslatot is elfogadok :)

Szépnapot!

(#17370) WolfheartGR válasza Dexter-2000 (#17369) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nagy rántásokat nem tudják pontosan lekövetni.

Pl egy Trust gxt 14 még a kis mozdulatokat sem tudja. Pontatlan, remeg a szenzor. Ez ilyen legalja cuccok közül való.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17371) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

köszi
windowsban ez ki lehet kapcsolni?
illetve bf3 mat játszanék rajta akkor maradjak az optikai nál? de akkor melyik fajta legyen?

Szépnapot!

(#17372) WolfheartGR válasza Dexter-2000 (#17371) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Azt nem fogod tudni kikapcsolni, ha szar a szenzor. Azzal az A4techhel nincs tapasztalatom.
Leginkább első hsz-ből válassz egeret. A fogási stílusodnak megfelelően.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17373) Chereiose


Chereiose
addikt

Ezzel az A4-tech-el nem csinálsz rossz vételt! Tesómnak is ilyen van, tökéletes egér! És jól reagál mindenre

(#17374) nuke7


nuke7
veterán

vettem egy steelseries qck mini egérpadot a fight mouse elite-hez.
nos, akadozik néha rajta az egér, pedig nyomogattam a lift gombot.
(az íróasztalon simán működik, cak azzal az a bajom, h nem teljesen vannak egy vonalban a talpak, és van egy minimális billegése, ezért egérpadon kényelmesebb lenne)

van valami megoldás a dologra..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#17375) deadelon válasza nuke7 (#17374) üzenetére


deadelon
aktív tag

nálam 2 megoldás létezett,mivel ue volt a problémám csak taito paddal.vagy veszek mellé egy roccat sota padot,öcsémnek az van és azon tökéletesen működött,rohadt fasza egy pad,na de mindegy vagy pedig eladom az egeret.én ezt az utóbbi második megoldást választottam.amúgy hihetetlen jó egér mindent összevetve.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17376) nuke7 válasza deadelon (#17375) üzenetére


nuke7
veterán

:((( nem tetszik egyik megoldás se :O

(de akkor szövetpadra ez az egér nem való, ha jól értem..? :F )

https://youtube.com/user/nuke7

(#17377) deadelon válasza nuke7 (#17376) üzenetére


deadelon
aktív tag

hogy szövetpadra nem való nem állítanám.biztos jól együttműködik jó pár szöv paddal,de hogy melyikkel sajnos fingom sincs.valaki nemrég itt a topityban írta hogy vett egy ilyen egeret meg nem mondom milyen egérpaddal. rá kéne írni nála minden rendben van -e?

ui:jilian -volt

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17378) nuke7 válasza deadelon (#17377) üzenetére


nuke7
veterán

:R

https://youtube.com/user/nuke7

(#17379) jaffa 2843 válasza nuke7 (#17376) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Milyen egérről van itt most szó?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17380) nuke7 válasza jaffa 2843 (#17379) üzenetére


nuke7
veterán

revoltec fight mouse elit

https://youtube.com/user/nuke7

(#17381) jaffa 2843 válasza nuke7 (#17380) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ohh, akkor nem csoda.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17382) deadelon válasza jaffa 2843 (#17381) üzenetére


deadelon
aktív tag

jellemző.a hozzászólás egyrészt nem segíti a kérdezőt másrészről feleslegesen gúnyos olyantól aki még a kezében sem fogta ill nem használta ,csak itél.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17383) jaffa 2843 válasza deadelon (#17382) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Idejön, tanácsot kér, nem fogadja meg -> nincs profit :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17384) nuke7 válasza jaffa 2843 (#17383) üzenetére


nuke7
veterán

a g400 nagyon gáz volt, ez az egér sokkal jobb :U :P

https://youtube.com/user/nuke7

(#17385) jaffa 2843 válasza nuke7 (#17384) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Attól, hogy neked kényelmetlen volt (nekem is az), még ezerszer jobb mint a revoltec. Ez van ha vakon, fogdosás nélkül veszel egeret.
Miért vettél olyat másodjára, ami még csak nem is ajánlott kategória? Há'persze, hogy ugrándozik, meg nem megy rendesen egy jó egérpadon sem.
Nem véletlenül van odaírva a topik elejére az a lista, valamint az, hogy a kényelmesebbet vedd. (az ajánlottak közül természetesen)

A személyeskedéstől meg nem lesz jó az az egér :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17386) nuke7 válasza jaffa 2843 (#17385) üzenetére


nuke7
veterán

nemérted.
SOKKAL kényelmesebb mint a logi, és asztalon tökéletesen megy, csak az egérpadon nem :U
szerk. amugy mindenkinek ajánlanám, a gombjai is jobbak mint a g400-nak, pedig egy ár-kategóriában vannak, plusz a kerámia talpak nagyon durván jók, a súlyzórendszerről meg nem is beszélve :K

szerk2. amugy az első hsz-ben szerintem nincsen egyáltalán kényelmes palm-gripes egér... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#17387) jaffa 2843 válasza nuke7 (#17386) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A kényelem szubjektív.

"asztalon tökéletesen megy, csak az egérpadon nem"
:W (súlyok is..)

Talpakkal nem lehet kiváltani a szar szenzort. Próbáld ki még rosszabb felületen, esetleg aszfalton, szőnyegen, lehet ott mégjobban teljesít mint bármi más. :C

"amugy az első hsz-ben szerintem nincsen egyáltalán kényelmes palm-gripes egér..."

DA-rel, Ikari Optical-lal, MS3.0-val volt már dolgod?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17388) nuke7 válasza jaffa 2843 (#17387) üzenetére


nuke7
veterán

da határeset, ikari optical nem kényelmes, a harmadikat nem tudom.
szóval íróasztalon nagyon-nagyon pontos és gyors is, csak a szövetpadon csinál olyat, h meg-megakad... nem értem.
miért gondolod, h szar a szenzor? :F
szőnyegen miért menne jobban, mint az íróasztalon..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#17389) MarcZ válasza nuke7 (#17388) üzenetére


MarcZ
senior tag

Már eleve azért rossz a szenzor, mert lézer. Amúgy nagyon ajnállak, hogy a G400 fogása nem jött be, pedig az egy kb. 25x jobb egér. Az meg egy csöppet vicces, hogy őt hibáztatod azért, mert a G400 fogása nem jött be, nem villogtak a gombjai úgy, mint a salamon töke és nem lehetett még +20 tonnát rárakni súlynak. Ő mondta, hogy fogd meg az egeret és a szenzor pontossága miatt ajánlotta, mert az a szenzor még mindig a világ legpontosabb szenzora. Jut eszembe, pont azért nem csúszik rendesen a padon, mert kerámia talpai vannak, melyben megakad. Ez a kerámia cucc is csak egy marketing bs, valójában semmi haszna, inkább hátránya a többivel szemben. Azt sem teljesen értem, hogy hogy nem jött be se a DA, se a G400 se az Ikari fogása sem, hiszen mind a három különböző fogás. Lehet, hogy elsőre tényleg nem jött be, de ha mondjuk 1 hétig fogtad volna valamelyiket is, akkor biztos vagyok benne, hogy teljesen megszokod.

[ Szerkesztve ]

A man's got to do what a man's got to do.

(#17390) jilian válasza jaffa 2843 (#17387) üzenetére


jilian
addikt

Nekem semmi bajom ezzel az egèrrel, ès mellesleg QCK Heavy Pro paddal...
Mèg egyszer sem tapasztaltam akadàst/kihagyàst.
Igaz billeg asztalon, kemènyebb padokon, de szerintem tökèletes. nEkEm...

(#17391) gstup


gstup
csendes tag

Sziasztok,

Valaki megtudná mondani,hogy az első hsz-ben lévő g 400-as logitech egért miért ajánljátok jobban mint a g 500-ast?Néztem pár tesztet és mindenhol jobbnak tartják az 500-ast.Vagy az ár/érték arány miatt jobb döntés a 400-as?

Köszönöm,
G

(#17392) tommjee


tommjee
senior tag

Ha valakinek van hibás kopott Steelseries Kinzu-ja és megvállna tőle az kérem jelezzen ! Köszönöm

@(#17391) gstup

Azért mert a G400 optikai = sokkal pontosabb jobban lekövetni a rántásokat
A G500 lézeres ami már nem annyira pontos és nagyobb rántásoknál megakad...

Remélem tudtam segíteni
:R

[ Szerkesztve ]

(#17393) jilian


jilian
addikt

Mutasson már valaki egy videót, amikor "megakad" egy lézeres egér legyen olyan kedves.

(#17394) gstup válasza tommjee (#17392) üzenetére


gstup
csendes tag

Először is köszönöm a válaszod.Másodszor,az lehetséges hogy én egy újjabb g 400-ról olvastam?Mert mindenhol lézerest látok csak belőle.Nem is láttam optikai 400-ast eladót.... :F

(#17395) nuke7 válasza MarcZ (#17389) üzenetére


nuke7
veterán

ez az első másodperctől kényelmes egér. nem kell megszokni :Y
(nemtudom, hogy újat mondok-e, de szerintem ez az az igazán kényelmes)
kerámia nem kopik, a tradicionális talpak meg igen.
semmi marketing bs.
kicsit jobban tagolhatnád a mondandód, így elég nehéz értelmezni... :U
a talpnak nincs köze, nem a talp akad be, az akadáshoz - szerintem.
(mert az egér mozog, csak a kurzor nem - ilyen probléma nincs asztalon)

mondandód többi részét nem tudom értelmezni... biztos van olyan szint, amikor a szenzor annyit számít, hogy ez már nem jó, de számomra nem volt különbség a g400 meg eközött, csak annyi, hogy ez jobban állítható plusz kényelmesebb mint a g400.
pontosságra ugyanolyanok voltak, de ennek még a gombjai is kényelmesebbek - nem szeretem a kemény gombokat.

https://youtube.com/user/nuke7

(#17396) tommjee válasza gstup (#17394) üzenetére


tommjee
senior tag

A G400-ból csak is optikai létezik valamit félre olvastál szerintem.

A Logitech oldaláról egy kis copy :

G400
Tökéletes pontosság
Amikor a hagyományos egerek már kudarcot vallanak, a 3600 dpi felbontású optikai érzékelő, amely az MX518 modell felbontási képességének dupláját nyújtja, hajszálpontos vezérlést biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#17397) gstup válasza tommjee (#17396) üzenetére


gstup
csendes tag

Hoppá.Akor elnézést,mert tényleg elnéztem a dolgokat.Viszont köszönöm a felvilágosítást.Akkor ezek szerint valóban jobb fps-re az 500-nál?

(#17398) gstup válasza gstup (#17397) üzenetére


gstup
csendes tag

*Akkor

(#17399) WolfheartGR válasza jilian (#17393) üzenetére


WolfheartGR
őstag

[link]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17400) tommjee válasza gstup (#17397) üzenetére


tommjee
senior tag

Igen sokkal jobb :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.