Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Összesíteném a teflon rendelést, hogy kinek mennyire lenne szüksége.
Sima postával maximum boríték méretű darabot tudok tovább küldeni, ami nagyjából 10x15 cm-es darabot jelent.
Az anyag 0.5 mm vastag egyik oldalon kezelt, könnyen ragasztható kétoldalas ragasztóval.

Akit érdekel, kérem keressen meg privátban itt vagy discord-on.

Rendelés ünnepek után esedékes. :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#74002) powerray


powerray
tag

Sziasztok!

Milyen egeret ajánlotok, ami ergonomikus, legalább 6 gombos, optikai, gameléshez, 8k alatt újonnan?
Ezt néztem, ez jó, vagy ehhez hasonlót tudtok ajánlani? Mode Com MC-GMX4 Volcano

Rengeteget találni ma már, mindenféle noname márka, a márkásabb meg drágább jóval. Jelenleg egy Hama Urage Reaper evo-m van, amivel meg voltam elégedve, addig amíg nem kezdett nyikorogni a görgő, de nem akarok ugyanilyet venni megint.

Köszönöm előre is!

(#74003) Teaway válasza powerray (#74002) üzenetére


Teaway
veterán

Nyikorgó görgőre volt megoldás, de most hirtelen nem találom.

Nincs itthon csokid??

(#74004) M1lanrev


M1lanrev
újonc

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogyan kell be állítani egy zowie ZA13 egeret bal kezesre? A két oldalsó gombot szeretném csak bal kezesre beállítani. Köszi előre is!

Boldog karit mindenkinek!

(#74005) kemotox válasza M1lanrev (#74004) üzenetére


kemotox
addikt

Ha jól tudom kihúzod, lenyomod a bal gombot + a görgőt, és úgy dugod vissza, nyomvatartva

("ha jól tudom" = gugli első találtra ezt dobta ki ;] )

Boldogat!

[ Szerkesztve ]

(#74006) M1lanrev válasza kemotox (#74005) üzenetére


M1lanrev
újonc

Köszönöm szépen a segítséget! Jó lett! :)

(#74007) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Rendeltem szilikon talpakat az egérhez és az lenne a kérdésem, hogy miként tudnám kivágni úgy a megfelelő formát, hogy ne maradjon recés (vagy) éles a szilikontalp pereme? :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#74008) ribizly válasza Archttila (#74007) üzenetére


ribizly
veterán

Ha nem a pontos forma kell, akkor 6-7mm-es bőrlyukasztó és kapapács (bamm-bamm-bamm-...) a teflonos oldaláról és lesz egy rakat kerek talpad. Amiket még, ha nagyon akarsz finom polírpapírral megdolgozhatsz. ;)
Ha meg forma kell (általában nem kell), akkor minta felrajzol, körömollóval kivág és domborúra csiszol.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74009) micafighter válasza Archttila (#74007) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem jaffa forumtarsunk papirlyukasztot ajánlott, azt mondta ki kell próbálni az egyik oldalról úgy lyukaszt hogy jó lesz és nem is biztos hogy kell csiszolni :) A végeredmény az kis kör alakú talpak lesznek, de azokat igazából univerzalisan tudod használni bármilyen egeren ;)

(#74010) Archttila válasza ribizly (#74008) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszi nektek, akkor nem szarakodok a kivágással, fogom és minden forma végébe teszek egy, a forma szélességével megegyező szilikonkarikát. :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#74011) Redneck


Redneck
veterán

Sokat szívni én sem szeretnék vele, de jaffa 2843 egyik korábbi munkája alapján én maradok a formázásnál.

Tudja valaki hogy ez melyik Logitech egér?

kemotox:
Köszi! Nagyon tetszetős, kár hogy ennyit kérnek érte. :((( Bele se merek gondolni az MX518 LE mennyi lesz itthon.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#74012) kemotox válasza Redneck (#74011) üzenetére


kemotox
addikt

G403/703
Szerk.: 403 lesz az, telibe ugyanezt a képet kidobja rá a gugel :D

[ Szerkesztve ]

(#74013) ribizly válasza kemotox (#74012) üzenetére


ribizly
veterán

Igen, az a 403. Emlékeim szerint a G703-nak más a festése.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74014) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Razer Bungee V2-ről mi a vélemény? Zowie Camade-hoz képest pro/kontra? Egy G403-mal használnám.

(#74015) ribizly válasza Chosen (#74014) üzenetére


ribizly
veterán

Ha a Razer vége is gumis, akkor max az állítható magasság meg a súly ami a Zowie felé billenti a mérleget. Ellenben, ha a Razer feje valami kemény anyagból készült, akkor egyértelműen a Zowie nyer, mert a G403 vaskos kábele a másikba nem fog belemenni.
Én amúgy a Zowie-t venném (vettem).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74016) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Csendes olvasója vagyok/voltam a topiknak már hetek óta, kerestem milyen NORMÁLIS egeret is vegyek. Ez idáig nem különösebben foglalkoztatott a téma egy jobb egér iránt, mivel úgy voltam vele, hogy egérből gyakorlatilag úgyis mindegy... (most már tudom, hogy nem :) ) Mivel itt van a karácsony ennek örömére meglepettem magam öcsémmel egy MM530-cal, alapozva az itteni tapasztalatokra. Hát az igazság az, hogy brutális egy egér :Y Most tudtam meg igazán - és értékelem is - hogy körbe röhög bármilyen általam eddig használt cuccost.

Ezentúl máskép nézek majd az egerekre.. :)) Köszönöm nektek! :R

Boldog karácsonyt! :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#74017) energy4ever


energy4ever
addikt

Ismerosom szeretne venni egeret. Olyat, aminek a gorgolye szabadon fut, es nem rotalva akadozva megy. Tehat ha megloki, akkor forog.

Ilyet tudtok ajanlani? :F

Logitech vx nanoja van most ami ilyen, szeretne egy masikat is, de ennyit nem akar ra kolteni mar.

[ Szerkesztve ]

(#74018) ribizly válasza energy4ever (#74017) üzenetére


ribizly
veterán

Logitech G502
Logitech G900/903
?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74019) energy4ever válasza ribizly (#74018) üzenetére


energy4ever
addikt

Vezetek nelkuli, olcsobb? Esetleg kinai noname? Nem jatekra, hanem normal felhasznalasra kellene neki.

(#74020) ribizly válasza energy4ever (#74019) üzenetére


ribizly
veterán

M560
M705

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74021) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok Rog Sicam szeretném cserélni hibátlanul teszi a dolgàt ellote egy a4tec x7 em volt hosszu éveket kiszolgált. A váltás gondolata egy dolog hiányzik az oldalso 2 gomb csak fps-el jatszom szinte csak. tenyeres/ujbegyes fogásal fogom a sica mérete megfelel es a szenzorát szeretem nagyon. Beszerzés játszik minden ebay stb akár használt is. :R

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#74022) ribizly válasza gery14 (#74021) üzenetére


ribizly
veterán

Logitech G102/203.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74023) Archttila válasza micafighter (#74009) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Már csak egy kérdésem lenne! Szerintetek nem túl vastag a 0.5mm-es teflon? :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#74024) ribizly válasza Archttila (#74023) üzenetére


ribizly
veterán

Nem. Viszont előfordulhat néhány régebbi egérnél, hogy vékony (nem akarok hülyeséget írni, de talán a régi Razer DA-nál 1mm-es kellett :F, de majd kijavítanak a tapasztaltabb kollégák).
Long story short: A ragasztóval együtt olyan ~0.6mm-es lesz és az tökéletesen elég és megfelelő.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74025) Redneck válasza Archttila (#74023) üzenetére


Redneck
veterán

Ez jó. Én meg attól fostam hogy túl vékony. :DD Simán 1mm vastagnak tűnik szemre a gyári talpam, ezért én is megkérdeztem a szakértőket.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#74026) Archttila válasza ribizly (#74024) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

GPW alá menne, és úgy döntöttem szépen kivágom a teljes frmát. Tudom írtátok, hogy felesleges de gondolom ártani nem árt :)
Egyébként a másik egeremen Jaffa féle teflon van, most pedig ilyet sikerült rendelnem ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#74027) ribizly válasza Archttila (#74026) üzenetére


ribizly
veterán

Én nem biztos, hogy lecserélném a GPW-en a talpat amíg nem kopott.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74028) gery14 válasza ribizly (#74022) üzenetére


gery14
senior tag

Koszi esetleg kicsit nagyob rágcsálo? A sica is ep hogy elég méretileg a logi nekem kicsi lenne szerintem.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#74029) ribizly válasza gery14 (#74028) üzenetére


ribizly
veterán

A Sica és a G102/203 majdnem pont ugyanaz a méret, forma, csak van rajta még 2 gomb oldalt.
Ha nagyobb kellene, akkor a Logitech G403, Steelseries Rival 310, Zowie EC2-B, Zowie FK1/1+, Zowie ZA12, de ezek kicsit drágábbak szoktak lenni.
Amúgy még ezek jöhetnek akkor szóba, de itt mindenféle méret van:
Steelseries Rival 310, Razer DA3.5G, Tt eSPORTS Iris Optical RGB, CM MasterMouse MM530

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74030) TeebyKay válasza ribizly (#74024) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nagy LODos egerekhez kell az 1mm mint pl SS Kana v2.

(#74031) ribizly válasza TeebyKay (#74030) üzenetére


ribizly
veterán

Na akkor az egy jó példa. :R
Nem tudom melyik egérnek van magas LoD-ja. A mai egerek többsége (már ami a jobb szenzorokkal vannak szerelve) általában elég alacsony, szóval oda jó a 0.6mm.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74032) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.

1. Mennyi a keret?---20k alatt kellene.

2. Használtpiac játszik?---Csak ha nincs más megoldás..

3. eBay, külföldi rendelés játszik? ---Jobban szeretek itthonról rendelni, de ha tudtok megbízható helyet akkor miért ne.

4. Mire használnád az egeret?---Játék és általános dolgok..

5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?---Jelenleg egy [ilyen egerem] van ezt palm grip-el fogom szereintem..

6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.---Méréseim alapján 18.5 cm

7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?---Fullhd felbontáson jelenleg 2200 dpi vel játszok. vagy cpi? Tudom, hogy ez nem jó, de szeretném ha hasonló érzékenységet lehetne állítani akár kevesebb cpi vel is.

8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)---Korábban a ninox venator black-et ajánlottátok ami tetszik is, de ha plusz 2 gomb kevés lenne van más ajánlat esetleg?

Köszi. :R

(#74033) Archttila válasza ribizly (#74027) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Tenyleg csak a kivancsisag kedveert, miert?
Nekem ranezesre egy olcso es egyszeru muanyagnak tunik.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#74034) kemotox válasza Archttila (#74033) üzenetére


kemotox
addikt

Mert jó a gyári is?

(#74035) ribizly válasza haiiro_o (#74032) üzenetére


ribizly
veterán

Elvileg jók:
Ninox Venator Black, Steelseries Rival 110, Zowie ZA13

Kicsit nagyobbak:
Steelseries Rival 310, Logitech G403, Zowie ZA12

@(#74034) kemotox
Bezony. Nem rossz annak a gyári talpa. Messze jobban siklik, mint a legtöbb Logitech a gyárijával, de ebben nagy szerepe a 80g-os súlyának. Amíg nem kopnak el én tuti nem nyúlnék hozzá.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74036) haiiro_o válasza ribizly (#74035) üzenetére


haiiro_o
tag

Hüm a ninox továbbra is tetszik és a stelserees is jól néz ki.

(#74037) hipsteR


hipsteR
csendes tag

Sziasztok!

1. Mennyi a keret?
Max 20k.

2. Használtpiac játszik?
Nem.

3. eBay, külföldi rendelés játszik?
Ha sokkal jobban megéri, akkor igen.

4. Mire használnád az egeret?
Csak játékra, egyaránt FPS-ek és MMO-k.

5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Palm grip.

6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
19cm

7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
400 dpi, Steelseries QCK+, szóval tudok lapátolni.

8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Jelenleg egy haldokló félben lévő G400-at használok, előtte MX518 volt szóval szeretném ezt a formát tartani, viszont szükségem van az oldalsó back/forward gombokon felül is gombokra. Ezért a mostani kiszemeltjeim a G402 és a G502, viszont ha netán van jobb ár-érték arányban legalább ennyi gombbal rendelkező egér, amit nem csak MMO-ra hanem FPS-re is tudok kényelmesen használni valószínűleg jobb választás lenne számomra (a Razer Naga pl ezért nem játszik, mert az FPS horror lehet vele), a lényeg viszont az, hogy az oldalán legyenek a gombok ne a middle mouse button körül! Nézelődtem a piacon, de valószínűleg az a legjobb választás ha ide is írok, biztos tudtok segíteni.

Még a G502-höz lenne egy kérdésem, egyrészt egyre kevesebb boltban találok (és az ára is egészen változó, 18k-tól 22-ig minden van), másrészt ahogy látom jött ki belőle egy ránc felvarrott széria ("Hero"), ez mikorra várható Magyarországon? Megéri esetleg várni rá?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#74038) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném hogy szerintetek sokkal rosszabb kategória a SteelSeries Rival 110, mint a jelenlegi Roccat Kone Pure-m ? Tenyeresen fogom az egeret. Vagy tudnátok ajánlani hasonló kategoriájú egeret ami a jelenlegihez közel áll. keret max 12 K .

Mert a mostani egeremen mintha rosszalkodna a görgő, játék közben BFV ha fegyvert szeretnék váltani akkor látom,hogy egy tekerésre ( jobb lent a játékban ) mintha duplán váltana. Látom,hogy vált pisztolyra, de egyből vissza is vált az elődleges fegyverre, amiről váltani szeretnék ( ezt az ember kezében nem is lehet látni csak bal lent ).

vagy itt a képemen melyik lehet az a dolog amitől játékban ezt a dupla görgetést csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#74039) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok! Roccat kone aimo egerrol vélemény? Jo áron tudok hozzajutni. Jatekra kellene.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#74040) dobragab válasza Archttila (#74023) üzenetére


dobragab
addikt

Vannak olyan egerek is, amiknek a tappancsa be van süllyesztve az egér aljába, így a 0,5-ös ki se lóg belőle, így csak az 1 mm-es jó. Tipikusan irodai wireless Logitech-ek.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#74041) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Roccat egerekrol van valakinek véleménye? Van valami hibajuk? Nem ismerem nagyon a márkát

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#74042) Vanir válasza hipsteR (#74037) üzenetére


Vanir
veterán

Inkább a G402, mint a G502. Utóbbi nem nagyon való palmra, dögnehéz is, a görgője meg kifejezetten borzalmas.

(#74043) Vanir válasza BullKoxa (#74038) üzenetére


Vanir
veterán

Tök más a kettő, szenzorilag mondjuk a R110 bőven jobb. Valószínűleg haldoklik a görgő encoder, azért váltogat duplán.
A helyedben vennék egy Roccat Kone Pure SE-t, ugyanez a forma, csak jobb belsőségekkel, és elég olcsón kapni mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#74044) Archttila válasza dobragab (#74040) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

GPW-re ránézésre jó lesz a 0.5-ös amit egyelőre kivágtam de még nem rakom fel, majd ha ez elkopik. :) Viszont unokaöcsém karácsonyra kapott tőlünk egy Razer Firefly egérpadot amit az imént lehozott kipróbálni :) emberek, szilikon ide vagy oda, brutálisan jó felülete van a cuccnak. :)
Megmondom nektek őszintén "vénségemre" azt gondoltam, hogy engem már nem vonzanak be az ilyen "vegyünk kv@drága világítós egérpadot mert az jó" csodák de ez eszméletlen, teljes más dimenzió mint az én 50x100cm varrott szélű padom :D (ami hozzáteszem nagyon praktikus)

sry a gáz minőségért

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#74045) Vanir válasza Archttila (#74044) üzenetére


Vanir
veterán

Nem ránézni kell, hanem olvasni, illetve mérni. ;) 1 mm-es jó rá (0.8 már jó a ragasztóval együtt, csak azt nem igen lehet kapni).

(#74046) koxx válasza Krisz0418 (#74041) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1.5 eve nyuzom a Kone EMP-t, semmi gond nincs vele. Lehetne 20 grammal konnyebb. A talpak formaja borzalmas ha teflontappancsokra akarsz cserelni. A gombok es a gorgo kemenysege pont megfelel, de ez egyenenkent valtozo. A szoftvere nekem bejon, mas fel se rakja.

(#74047) Krisz0418 válasza koxx (#74046) üzenetére


Krisz0418
őstag

Köszi, roccat kone aimo-val szemezek. Errol tudsz valamit?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#74048) gaben22 válasza Krisz0418 (#74047) üzenetére


gaben22
senior tag

Kézmérettől meg fogás stílustól függ leginkább, hogy mi a jó választás, ha esetleg ezekkel nem vagy tisztában, akkor érdemes utánanézni, esetleg élőben kipróbálni (Pixel, esetleg Media...). Roccat Kone Pure Owl-Eye-t itt sokan dicsérik, nekem is van és egész jó eddig. Görgője nagyon jó, oldalsó gombjainál van némi lauf (van egy Zowie FK2-m, annak elég feszesek az oldalsó gombjai, jobban tetszenek, cserébe picik :D), de ez lehet csak egyéni preferencia kérdése. Kezem picit jobb izzad rajta valamiért (vagy legalábbis jobban érzem), mint előzőn (MX518 v2).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#74049) koxx válasza Krisz0418 (#74047) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sajnos nem :N

(#74050) Vanir válasza Krisz0418 (#74047) üzenetére


Vanir
veterán

Topikon belüli keresőt használjuk már pls: [link] [link]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.