Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Redneck válasza adidas* (#50) üzenetére


Redneck
veterán

Ha komolyan CS-znél felejtsd el a vezeték nélkülit. Intellieye optikás MS ha tudsz szerezni, vagy G400 :) De én az MS-ek után a G400-ra szavazok, az első egér amit nem kellett szokni semmilyen szinten. Eléggé adja!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17652) AVarice


AVarice
tag

Most tervezek venni egy Asus WT460-as egeret laptop mellé. Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel vagy tudtok jobbat ajánlani ebben az árkategóriában (~4800)?
Öt gombos egeret kerestem, ami vezeték nélküli. Főleg munkához és némi játékra használnám.
Korábban egy A4Tech V-Track G7-600NX-em volt, de barátnőm lenyúlta. :)

(#17653) helltp


helltp
aktív tag

Lassan megadja magát a 6. éves a4tech x-710 es egerem (konkrétan elmállott az USB kábel szigetelése és meghalt az egyik extra gomb). Úgy döntöttem beruházok egy új, lehetőleg 10 000FT alatti gamer egérre, viszont nem tudom mit válasszak.

Leginkább FPS-sel játszok (CS1.6) de néha MMORPG-zek is (wow wotlk) szóval 5-6 gombos egér kéne, mert az mmorpg miatt nem árt ha van rajta 1-2 plusz gomb. Pontos kéne hogy legyen, mert az X7 essel megesett hogy cs-zés közben AWP-vel nem volt elég pontos, nem lehetett elég finoman mozgatni a célkeresztet.
Hozzászoktam a 120g-os súlyhoz, öcsém 90g-os egere már nem tetszett, tehát nem lenne rossz ha lehetne súlyozni. Ezen kívül claw grip-pel fogom az egeret (annyira hogy a csuklóm végig lent van az asztalon, nem is mozog, tudom hogy a mostani egerem nem az igazi ehhez de amikor vettem még nem tudtam).

Kinézett egereim a következők:
- ROCCAT Pyra wired (könnyű, és azt olvastam hogy kicsi)
- Saitek Cyborg R.A.T. 5 (szidják az érzékelőt)
- Saitek Cyborg R.A.T. 3 (szidják az érzékelőt)
- CoolerMaster Storm Xornet (2600fps?! a mostani 5 éves tud 6500-at)
(esetleg egy Razer Abyssus, de ez nem claw grip-hez van, és 3gombos csak)

Legjobban a két rat tetszik, a formaterv nagyon bejön.

Ha bárki tud bármi pozitívumot vagy negatívumot bármelyik fent említett egérhez írja bátran. Ha valaki tud valami jobb egeret ezeknél hasonló árban az is érdekel (olcsóbb is jó, annak csak örülök).

Jah és mostanában veszek új egérpadot, Steel Series Qck ra gondoltam, az jó ezekhez az egerekhez?

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#17654) lemusz válasza helltp (#17653) üzenetére


lemusz
addikt

Hozzád hasonlóan én is most cseréltem x710BH-m. Hozzád hasonlóan én is karom fogással játszom és én is csézek. Nem mentem messzire, egy x748K-t vettem. Nem volt rossz, asztalon/netezés közben kifejezetten kényelmes és jó volt. Viszont játékban annyira fura volt, hogy nincs anti-vibration funkció rajta, hogy másnap vissza vittem és szerencsémre kicserélhettem egy x750BH-ra. Ez viszont már lézeres és érezhetően jóval érzékenyebb is a 710-nél. Olyannyira, hogy ugyanazon dpi/windows/ingame szenzbeállítások mellett még mindig csak keresem a régi aimom. Hozzád hasonlóan én is steeelseries egérpaddal játszom (Qck mini). Amondó vagyok, hogy okulva az én tapasztalatomból nagyon jól gondold meg mit veszel, és ha használtad az anti-shaking funkciót, akkor olyat keress, amin ugyancsak van.

(#17655) jaffa 2843 válasza helltp (#17653) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Tessék és tessék. :K

A felsoroltakat inkább hanyagold. (Abyssus viszont jóféle)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17656) WolfheartGR válasza helltp (#17653) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nézd meg az első hsz-t kezdetnek és inkább onnan válassz. Van egérpados topik is, ott is az első hsz áttanulmányozásával érdemes indítani.

Szerény ajánlásom Logitech G400. Claw/palmosan fogható tenyérmérettől függően. Pontos, nem kell keresgetned az aimodat egérváltás után. :K

jaffa 2843:megelőztél. :)

lemusz: kellett volna venned neked is egy rendes egeret. Beljebb lennél az aimoddal... ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17657) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv emberek!

Olcsó, és halk, amolyan "gémer" egeret keresek, lehetőleg olcsóbb fajtát, de azért a minőség is számítana. Mit ajánlatok?

Tekmen

(#17658) MarcZ válasza Tekmen (#17657) üzenetére


MarcZ
senior tag

Mit jelent nálad az olcsó?

A man's got to do what a man's got to do.

(#17659) troland26 válasza Tekmen (#17657) üzenetére


troland26
őstag

szia
[link] ez ajánlott egér és az ára is egész jó olyan 6k-7k környékén hozzá lehet jutni

(#17660) Prison85


Prison85
senior tag

Ma megérkezett az egér vagyis az egerek, mert egyik ismerősöm is rendelt egy DA-t ebben a kiadásban. Az anyaghasználata (teljesen fényes) nekem nem tetszik, de nem én fogom használni. A Black Edition viszont első benyomásra nagyon bejön. Szerencsére a driverben valóban könnyedén be lehet állítani a DPI váltást.

Hosszabb a reakcióidő, mint ahogy az Imperator lézerszenzoránál megszoktam, de remélem ettől nagyobb problémám nem lesz vele. Készítettem hirtelenjében néhány gyenge minőségű képet az egerekről:

Köszönöm a segítséget az egérválasztásban!

üdv:
Prison

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17661) MarcZ válasza Prison85 (#17660) üzenetére


MarcZ
senior tag

A szenzor pontossága ég és föld az Impihez képest, nem? :)

A man's got to do what a man's got to do.

(#17662) vacs válasza vacs (#17633) üzenetére


vacs
veterán

jilian
WolfheartGR
nyunyu

Köszi a válaszokat.
Játékra nem fogom használni, max egy kis Farming Simulator és NFS. :DDD
Engem inkább a Revoltec minősége érdekelne hosszabb távon.
Ennyi pénzért, ha pár évet kibír, akkor már boldog leszek. :)

(^)(>.<)(^)

(#17663) Prison85 válasza MarcZ (#17661) üzenetére


Prison85
senior tag

Játszottam fél órát. Egész jól ment és meglett az eredménye. Tudom, hogy nem teljesen ide tartozik, de az előző egérnél ritkán kaptam ilyet. Most meg... ...elsőre :DDD

Első benyomások: mindenre gyorsabban reagál, mint az Imperator. Pontosabb szenzor és néha az egérgombokra úgy reagál, mintha előre ismerné a gondolataimat. Örülök, hogy nem Sensei -t vagy Taipan -t vettem.

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17664) MarcZ válasza Prison85 (#17663) üzenetére


MarcZ
senior tag

Az szép. :D Amúgy meg ja, azokat nem szabad venni. 11k DPI, meg minden, de szar szenzor. Nincs összefüggés bennük.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17665) jilian válasza Prison85 (#17660) üzenetére


jilian
addikt

Èn is tervezem egy DeathAdder BE vètelèt.
Nagyon kivàncsi vagyok màr rà, igaz a topikjàba nem szabad bele olvasni..
Az àrgép lehet megint hülyère vesz, de a DA BE-t olcsòbra teszi mint a "sima" DA-t?

A kèpen jobbròl a màsodik Ikari?

(#17666) Prison85 válasza jilian (#17665) üzenetére


Prison85
senior tag

A képen Mionix Naos szerepel, nem ikari. Én itt vettem a DA -t. Megbízható üzlet (korábban is vásároltam náluk) és elég versenyképes az ár is továbbá mindössze 1490 Ft a kiszállítás.

Szerk: második karikában már csak kicket kaptam egy másik szerveren. Kár...

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17667) drtimot válasza jilian (#17665) üzenetére


drtimot
aktív tag

Szerintem az egy Mionix Naos.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17668) WolfheartGR válasza Prison85 (#17663) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Overpowered! ;)

drtimot: abból is a 3200-as (ha nem tévedek).

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17669) jilian


jilian
addikt

Hogy hogy nem látom az ajánlottak között ezt a Mionix Naos-t?? ;]

Ez most komoly?? :U :)

[ Szerkesztve ]

(#17670) WolfheartGR válasza jilian (#17669) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A minőségnek ára van... ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17671) jilian válasza WolfheartGR (#17670) üzenetére


jilian
addikt

:DDD

(#17672) Skalci


Skalci
tag

Tud valaki olyan programról, ami megmutatja, hogy éppen hány dpi-vel üzemel az egér?
Fontos lenne.

(#17673) helltp


helltp
aktív tag

kicsit föntebb írtam, [#17653]

jaffa 2843 és WolfheartGR természetesen mielőtt hozzászólást írtam az volt az első dolgom hogy elolvastam mind a két topikban az első hozzászólást (és az utolsó 200at).

lemusz köszi a választ, nem használtam az anti-vibration funkciót úgyhogy most szerencsére kicsit szabadabban választhatok.

Időközben volt szerencsém kézben tartani a melegen ajánlott logi g400-at de csalódnom kellet. Nagyon nem áll kézre nekem, az extra gombok különösen nem, és hiába nem kicsi a tenyerem, claw grippel egyszerűen nem állt kézre mert túl hosszú az egér és ha hátra akarom húzni nekiütközik a csuklómnak.

Ugyancsak megnéztem magamnak a logi g300-at, akár jó is lehetne, de erről meg azt tapasztaltam hogy nagyon könnyű és nem ehhez vagyok hozzászokva.

Sajnos kézbe nem tudtam fogni de dobozban megnéztem magamnak Cyborg R.A.T.3-as és Cyborg R.A.T.9 es egeret, komolyan érdeklődöm a rat3 és a rat5 után, ha valakinek volt ilyen egere az kérem ossza meg velem hogy miért jó/rossz választás, de aki csak azt tudja lökni hogy nem jó mert olvastam valahol hogy nem jó az kérem ne tegye csak ha meg tudja mondani hogy konkrétan mi baj van ezekkel az egerekkel, mert az "én nem ajánlom" meg az "azok az egerek szarok" típusú válaszokból nem derül ki számomra semmi :/ .

Infók jöhetnek még a Roccat pyra ról és kova+ ról vagy bármilyen más az előző hszben leírtaknak megfelelő egérről (jó lenne 10k körül vagy az alatt maradni).

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#17674) drtimot


drtimot
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy látszólag jól utánanéztél a témának, mégis 6-8 olyan egér között vacillálsz, amik közül egyik sem ajánlott az 1. hsz-ben :) Mondjuk legalább a G400-at kipróbáltad, az is valami.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17675) jaffa 2843 válasza helltp (#17673) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha rossz egérre vársz igazolást, akkor azt itt nem fogod meg kapni. Te magad is írtad, hogy a "reteknek" szidják a szenzorát és mégis olyat akarsz? Nem értelek.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17676) nyunyu válasza vacs (#17662) üzenetére


nyunyu
félisten

Játékra nem fogom használni, max egy kis Farming Simulator

Na, az mekkora egy bughalmaz.
Autosave az nincs, de atlag 10 percenkent kivagott a desktopra.

Meg az is LOL, ahogy kezzel kell mikromenedzselni minden aratast, mert ha tobb fu terem, mint amennyi korabban, akkor nem aratja le rendesen, ha meg kevesebb, akkor ki sem mozdul a traktor a garazsbol, aztan ehenhalnak a marhak. :W

Ugyhogy 2 oranyi probalkozas utan uninstall+shift+del.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17677) helltp


helltp
aktív tag

Megnéztem az egereket amik az első hszben ki vannak listázva de a nagyrészük ilyen hosszúkás, olyan mint a mostani X7 esem és egyszerűen az a forma nekem nem kényelmes, nem akarok hülyeségeket beszélni de szerintem az a forma nem a claw grip re lett kitalálva.
Továbbá sok egér már nem is kapható, vagy a pénztárcám szabta kereten kívül esik.
(Arról nem is beszélve hogy 1-2 nek olyan okádék kinézete van hogy az valami hihetetlen. Nyilván baromi nagy hülyeség lenne kinézetre egeret venni, kb mintha autót vennék színre, de úgy vagyok vele hogy ha már 10k-t kiadok egy egérre ha van rá lehetőség nézzen ki úgy ahogy nekem tetszik, ha nincs akkor meg legyen baromi jó.)

Én nem azt írtam hogy mindenki azt írta hogy szar. Konkrétan egy helyen olvastam kritikát a szenzorra (a srác aki kiforrasztotta és lecserélte egy másikra), ezért próbálok tájékozódni hogy tényleg szar-e az a szenzor vagy csak valaki kifogott 1 gyári hibásat és hibásan azt szűrte le hogy szar az összes, ez kb olyan mint amikor bejöttek az első huawei meg zte kínai okostelefonok és minden 10.nek pixelhibás volt a kijelzője (asszem ez pont huaweinél volt), de ez nem azt jelentette hogy ne vegyél olyat hanem azt hogy számolj azzal hogy esetleg gariba ki kell cseréltetned és akkor lesz csak jó (mert utána már működött rendesen).

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#17678) jaffa 2843 válasza helltp (#17677) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Meg is fogtad őket vagy csak rámondod hogy nem kényelmes?
Csak kíváncsiságból, szerinted melyiknek van okádék kinézete?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17679) WolfheartGR válasza helltp (#17677) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Keveset olvastál vissza. Ezt a pár hszt olvasd át, van közte olyan is ami nem a te kérdéskörödet feszegeti. Van pár link is de kiemelek neked egyet.
Még vaterán is van belőle tetszhalott. :DDD
Nem rosszindulatból (vagy irigységből) vagyunk azon, hogy lebeszéljünk a RAT-okról. Designra nekem is bejönnek, de egeret mint te is írtad nem csillivilliskedés alapján veszünk.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17680) jilian válasza helltp (#17673) üzenetére


jilian
addikt

Nekem volt R.A.T 7 -esem.

Ennèl az egèrnèl eddig kènyelmesebbet nem fogtam, persze
ez csak annak köszönhető, hogy teljesen a kezed alà formàlhatod.

Viszont nekem is a szenzorja hülyült be konkrètan.
Lehet annak is betudható, hogy (èn hülye) odabasztam neki pàrszor. :B

Viszont olvastam olyat is, hogy az 5-ös szèria viszonylag jobb volt, ès ugye csak a
kisújtàmasz hiànyzik.

Èn nem beszèlnèlek le ròla, vedd meg, pròbàld ki, lehet pont màzlid lesz.
Ha nem jön be, picit buksz rajta, eladod.
Ès ha nàlad is szar lesz, gariban levàsàrolod.

Szerintem.

(#17681) deadelon válasza jilian (#17680) üzenetére


deadelon
aktív tag

jaj istenkém.nem szabad odabaszni az egérnek.én szét szoktam törni.a legjobb a gigabyte m8000 est szétzúzni.taposáskor felveszi a talpad formáját és pici szilánkok esnek ki belőle.szét is vágta a lábam.sajnos az icon 7 z500 as rossz konstrukció,lehetetlen összetörni,meg is hagytam az életét.szerintem a rat 5 formája sem tökéletes,ütéskor mindig felborul és alul kemény 1 mm es lemez van ami igen erőteljesen védekezik,nehéz ellenfél, nem tudom neked hogyan sikerült agyoncsapni.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17682) jilian válasza deadelon (#17681) üzenetére


jilian
addikt

A madzagnàl valò pörgetèsnèl telitalpas földetèrès èr? :DDD

(#17683) vacs válasza nyunyu (#17676) üzenetére


vacs
veterán

"de átlag 10 percenkent kivagott a desktop-ra"

Erre a hibára van megoldás. :)

Unaloműzésnek néha elmegy. :D

(^)(>.<)(^)

(#17684) ng0ofy válasza Skalci (#17672) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

enotus mouse test nevűvel szoktam megnézni.

deadalon: egy évben háromszor négyszer jut eszembe, hogy a facebook féle like kifejezést használjam akár a facebookon akár máshol, de az előttihsz-edre mást nem tudok reagálni :D

(#17685) Redneck


Redneck
veterán

Mi ráparkoltunk egy megpakolt Volkswagen Caddyvel a Giga 6800-ra mert a kis szemét war közben adta be a kulcsot se szó, se beszéd... A G400-at ha elhalálozna, megsiratnám és bekereteztetném :) Meg rendelnék egy másikat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17686) nyunyu válasza vacs (#17683) üzenetére


nyunyu
félisten

Kozben rajottem, hogy a foldmuves oriast probaltam, nem a szimulatort.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17687) helltp válasza jaffa 2843 (#17678) üzenetére


helltp
aktív tag

Bementem az elektonikai boltba, külön logitech polc volt teli egerekkel meg minden szarral és 1 órán keresztül csak a kiállított logitech meg coolermaster egereket fogdostam, aztán rájöttem hogy ha már 10k+ ért ekeret veszek az nem coolermaster lesz (szóljatok ha van abból is jó), és nem a g400as mert kényelmetlen.

Az meg hogy nekem melyik nem tetszik teljesen mindegy, izlések és pofonok, nem akarok egyépként jó, de nekem nem tetsző egerek fikázásával veszekedést szítani.

WolfheartGR

köszi a linkeket, megnézegettem őket, a vaterás ajánlatban leírtakat szerintem valami szoftveres probléma okozza, nekem is hülyült már meg így a win7. Nem is feltételeztem hogy rosszindulatból akartok lebeszélni róla, ha szerinted tényleg ennyire nem jó akkor folytasd nyugodtan, mondtam örülök a negatív és a pozitív kritikának is, segítenek választani.

Most pedig elindulok és végigjárok annyi egeres boltot amennyit csak birok zárásig :D.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#17688) jaffa 2843 válasza helltp (#17687) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A kérdésem arra irányult, hogy a többire is azt mondtad, hogy neked kényelmetlen, pedig ki sem próbáltad őket.
Nálad megint csak azt látni, hogy kinéztél magadnak 2-3 egeret és addig kérdezősködsz itt míg valaki nem igazolja neked, hogy az jó döntés. Attól hogy kipróbáltál egy egeret az ajánlottak közül még nem jelenti azt, hogy mindent tudsz.

"Most pedig elindulok és végigjárok annyi egeres boltot amennyit csak birok zárásig."

Ez viszont jó döntés. :K

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17689) cian


cian
csendes tag

Sziasztok,

Wireless egeret keresek notebook mellé, használom majd játékra is, de nem az a fő csapás irány. Irányár: 15k.
köszi

(#17690) WolfheartGR válasza helltp (#17687) üzenetére


WolfheartGR
őstag

[link]
Ez pedig egy kis személyes kötözködés, persze akinek nem inge ne vegye magára. Részemről feleslegesnek tartom a továbbiakban a Sunyitek patkányokról való eszmecserét. Amennyiben mégis úgy döntesz, hogy megveszed, remélem minden károgásom (-unk) ellenére tökéletesen fog neked üzemelni hosszú időn keresztül. Amennyiben pedig a megszokottak szerint behal (de inkább ne tegye!), akkor ide várunk vissza. Mindig kell egy ember, aki megerősítheti, esetleg megcáfolhatja mindazt amit itt több-kevesebb tapasztalattal "összehordunk".

(Persze ne csak a vásárlást követő öröm után, amikor még hűdefrankó minden, "hülyék vagytok meg vasutasok, nemértetek hozzá" életérzés van. Jöhet a "jóvanigazatokvanmegmondtátokelőre vennék valami életképeset" visszajelzés is) ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17691) Synthwave válasza cian (#17689) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

+

;]

:DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17692) jaffa 2843 válasza Synthwave (#17691) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

15k-ba azért kicsivel jobb olló is belefér...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17693) Synthwave válasza jaffa 2843 (#17692) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igazad van.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17694) jaffa 2843 válasza Synthwave (#17693) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Annyiért visszaveszem :D

Mikor lesz wireless egérajánló az első hsz-ben? :))

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17695) cian


cian
csendes tag

Nem untatnám az itt jelenlevőket de sajna otthon sincs lehetőségem vezetékes egeret használni... A gépem egy nagyképernyős samsung TV-re van rákötve és a többi cucc elhelyezkedése miatt olyan hosszú kábel kéne, hogy kábeles egér nem jöhet szóba... Szóval ha van tippetek kérlek írjátok meg, de csak wireless egér érdekel bárki is bármennyire is féltéglának tartja.
köszike

(#17696) ng0ofy válasza cian (#17695) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Valóban kellene végre valaki, aki ért a madzagtalan egerekhez, de azok a kockák (jómagam is) akik az egér kapcsán a számokra és a mérnöki precizitásra és tökéletességre "buknak" nem fognak érteni valamihez, ami technológiáját tekintve eleve megbízhatatlan és akkor a fent emlegetett pontosságról és reakcióidőről, sebességről, gyorsulásról, felületérzékenységről, felbontásról, érzékelőről, kapcsolók típusáról, azok élettartamáról, ergonómiáról és esztétikumról még közel sem esett szó. Márpedig aki jót akar magának és munkájára-játékára igényes, az nem teszi tönkre az idegeit egy idő után valami idegesítő cuccal, nem akarja senki sem önként az antidepresszáns vagy borgyártókat pénzelni.

Mivel a vezetéknélküli egerek a felhasznált adatátviteli technológia miatt eleget szenvednek és egyelőre pontatlan, megbízhatatlan eszközök, ezért olyat válassz, ami kényelmes (ha már egyszer a fotelből operálsz, miért egy kényelmetlen egérrel rontanád el az összképet) a kezednek, hosszú távon is (megfogod és érezni fogod, mint egy női mellnél, hogy "na, ez az amit kerestem, egész nap fogni tudnám").
Az ergonómia után a minőség vezérelje gondolatod: garancia (gyártófüggő, az abszolut favorit a logitech az élettartam garanciával), összeszerelés minősége ("megropogtatod" kicsit. Ha gagyi hatású, képzeld milyen lesz egy év múlva!) végül amikor megvan a kiszemelt és nem akarod elsietni a dolgot visszajössz ide és megkérdezed, hogy a benne lévő érzékelő és kapcsolók milyenek, bár mint írtam a legelején, igazából a kapcsolók élettartamán kívül semmi sem lesz, ami számítana, ugyanis a válaszidő a wireless technika miatt annyi amennyi

(és a szomszéd még be sem kapcsolta a régi mikrót :D). Így a sebesség és a gyorsulás is mindegy persze, mert hiába bírja lekövetni a mozdulataid az egered, ha a processzorig nem ér el csak karácsonyra a jel :D

Egyébként volt ez a logitech dinovo termékvonal, az nagyon jó volt minden tekintetben, illetve nekem volt MX700 egerem sokáig, ami egy nagyon kényelmes féltégla, de sajnos összeakadt mindennel, amivel csak lehet, de árnyékolt szobában jó lehet ;), az érzékelője és a kapcsolói bírták az én igénybevételemet is, ami elég nagy.

Valamint fogdostam nemrég kb. 3 órát egy kocka alakú logitech cuccot, ami érintős volt (előadás prezentrként szolgált épp akkor) de egérként nem tudom milyen lenne, viszont nagyon elegáns volt, nem is akartam visszadni, de az rám drága.
A microsoftnak is van elfogadható minőségű faroktalan rágcsálója, olyan is volt a kezemben és egész használhatónak bizonyult.

Remélem tudtam segíteni (:

[ Szerkesztve ]

(#17697) ng0ofy válasza ng0ofy (#17696) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ez volt az!

http://www.logitech.com/hu-hu/mice-pointers/mice/cube

Nagyon vagány, ára is van (: Csak ez abszolut nem kényelmes fotelban (:

(#17698) jilian


jilian
addikt

Nesze nektek wireless egér: G700
Szerintem.

(#17699) ng0ofy válasza jilian (#17698) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Gyűrött hatású bőrfotelen hogy muzsikál? Mióta van meg? Mennyire megbízható? Jelez valahogy, hogy le fog merülni? Nem érzékeny más rádióhullámokra? (wi-fi, házitelefon, kapucsengő, mittomén) Gombok "járása", hangja? Ha megszorongatod milyen a hangja? :D

Ajánljatok még farkatlan rágcsálókat, vitassátok, kedves tulajok, hogy melyik, milyen, hogy a jövőben legyen ezzel kapcsolatos kérdésekre is válasz.

(#17700) nyunyu válasza ng0ofy (#17696) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel a vezetéknélküli egerek a felhasznált adatátviteli technológia miatt eleget szenvednek és egyelőre pontatlan, megbízhatatlan eszközök, ezért olyat válassz, ami kényelmes

Mar az MX700 radioja is nagy elorelepes volt a korabbi drotnelkuli L egerekhez kepest, aztan a 2.4GHz-s radio az MX/VX Revo ota megegyszer akkora ugras atviteli sebessegben, joval kisebb a lagjuk, mint az MX700 vagy MX1000-nek volt.

Pontatlannak meg nem mondanam az MX Revo 1000dpi-s lezeret, siman megeszi reggelire a gagyibajt 800 (farokhosszabbitoval 800x2) dpis optikai egereit.

Exmelohelyen "boldogitottak" egy GM-M7000-rel, de az mar ranezesre osszeroppant, pedig meg ra se tettem a tenyeremet :DDD
Miutan sajat penzbol lecsereltem MX Revora, egybol tudtam dolgozni is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.