Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) jilian válasza drtimot (#17297) üzenetére


jilian
addikt

:B
Értem. :K
Szoknom kell ezt a batári padot is, ekkora tartományban még nem mozgott a kezem, és ugye ezt a dpi-t is össze kell hozni ekkora mozdulatokkal.
...már kezd alakulni, többet öltem mint haltam! :D (BF3)

Sajna én is néha olyan stílusban nyomom mint deadelon ;)

(#17302) E2E4 válasza E2E4 (#17269) üzenetére


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

Írtam fentebb, de nem kaptam választ.
Az abban szereplő konkrét egérről (A4TECH N-770FX Fekete) szeretnék kérdést feltenni, mivel valószínű, hogy a kérdés nem típus specifikus. Kérlek, válaszoljatok, ha tudtok.

1. Miért van az, hogy a "DPI" választó logikátlanul működik? 800-1000-1200-1600 "DPI" választható. Elméletileg az 1600 cpi lenne a legfinomabb beállítás, tehát pl. grafikai szerkesztőnél egy szabadkézi rajznál itt kellene a legfinomabbnak lennie a rajzolatnak. De nem! Csak annyi észlelhető, hogy 1600 cpi-n nagyon gyorssá válik az egérkurzor, 800 cpi-nél meg iszonyatosan belassul. De a részletgazdagság, az-az a felbontás semmit sem változik! Miért???
Érdekes, hogy az előző egérrel összehasonlítva (A4 Tech WOP-49) ami alap 800 "DPI"-s ez az egér kb. 1200 "DPI"-nél mozogna ugyanolyan gyorsan, de akkor sem olyan pontos, nem navigálható úgy, egyszerűen szinte használhatatlan.
OK, olvastam az első hozzászólásban, hogy „Nem mindig a több a jobb. Sőt” de ezek szerint tényleg ekkora átverés lenne? Ez esetben szinte egyik érték sem olyan, mint amit az előző egérnél megszoktam, mert hiába megy 1200 „DPI”-n hasonló gyorsan, mint az előző, a közelítésnél a pontossága botrányos.

2. Ez állítólag egy 4 irányba görgető egér. Csakhogy a vízszintes irány egy kvázi szoftveres megoldású dolog. Konkrétan - amelyik alkalmazás engedi, pl. a Photoshop igen - kirajzol a képernyő jobb alsó részére egy kis halvány grafikát, és ha attól jobbra görgetem az egyetlen görgőt, abban az esetben vízszintesen scrolloz, ha attól balra, akkor függőlegesen.
Ez a gyakorlatban egy értelmetlen marhaság! Pl. egy Photoshop képet, ami nem fér ki az ablakban, görgetnék vízszintesen, akkor vigyem az egeret a kirajzolt ikontól jobbra, és ott görgessek. Ez kb. annyi idő, mintha a vízszintes csúszkára vinném az egér kurzort és ott húznám a görgőt bal klikkel. Ráadásul a kis halvány grafika, noha nem nagyon zavaró, engem kifejezetten idegesít!
Tényleg nem létezik olyan valódi két görgővel ellátott egér, aminek az egyik görgője horizontálisan, a másik vertikálisan görget, és ez működne Win 7 64 bit alatt???
(Az A4 Tech WOP-49 ilyen, de lehetetlen feltenni Win 7 64 bit alá a driverét, emiatt a horizontális görgő nem működik megfelelően. Konkrétan ugyanúgy függőlegesen görget, mint az első, csak az ellenkező irányba.)
Esetleg valaki ismeri a megoldást erre a problémára? (A4Tech WOP-49 Win 7 x64 alatt.)

Előre is köszönöm, ha érdemi választ tudtok adni.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#17303) jaffa 2843 válasza WolfheartGR (#17295) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Pont ilyen cuccot keresek én is alkarra, mint ami a videóban van. Esetleg tipp, hogy honnan tudnék ilyet beszerezni?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17304) WolfheartGR válasza jaffa 2843 (#17303) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Dunsztom nincs de nekem is kell.
Ha találok szólok. De te is értesíts ha van valami.

E2E4: cpi/dpi kérdésedre, minél magasabb az érték annál gyorsabb lesz a kurzor. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17305) jaffa 2843 válasza WolfheartGR (#17304) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

oké :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17306) drtimot válasza E2E4 (#17302) üzenetére


drtimot
aktív tag

1 - Átverés-e? Gyakran. A DPI-érték emelése gyakran a pontosság csökkentésével jár (legalábbis gyengébb optikák, vagy lézeres egerek esetén).
Ezen kívül bizonyos szempontból igenis részletgazdagabb képet vesz az érzékelő, de ez nem biztos, hogy segít rajtad. Ha belegondolsz, egy 1000DPI elvileg azt jelenti, hogy 2,5 centin 1000 értéket olvas az egér - 0,025 milliméterenként egyet. Úgy gondolod, tudod a kezedet, az ujjaidat 0,025 milliméteres pontossággal mozgatni? (A milliméter 1/40-ed része!) Amennyiben nem, akkor a DPI-váltás pontosan csak a sebességváltással fog felérni, hiszen ugyanaz az út már több digitális egységnek fog megfelelni - ráadásul így nehezebb lehet pontosnak lenni ügyetlen kézzel. Ezért is van az, hogy nagy pontosságot igénylő munkához (pl. képszerkesztés, vagy éppen sniper fegyver használata FPS-ben) ezt az értéket éppen, hogy lejjebb szokták venni!
(Ettől még ez egy fontos beállítás a kényelmes és hatásos egérhasználathoz.)

Persze lehet, hogy ügyes kezű vagy, és valóban rontja a pontosságodat a magasabb DPI érték: mint említettem feljebb, ennek a rossz minőségű optika lehet az oka - érdemes az 1. hsz-ban ajánlott egereket (illetve más egerekben az ajánlott szenzorokat) keresni.

2 - Én nem tudok ilyen egérről. Gondolom a "billenthető" görgő nem megoldás - de pl. általában a Shift + görgetés képszerkesztőben általában vízszintes görgetést eredményez, és szerintem egész jól használható ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17307) E2E4 válasza WolfheartGR (#17304) üzenetére


E2E4
aktív tag

A gyakorlatban úgy néz ki, tényleg csak ennyi. :(

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#17308) E2E4 válasza drtimot (#17306) üzenetére


E2E4
aktív tag

1. :R Köszönöm a DPI-értékkel kapcsolatos professzionális választ.
Az optika elméletileg elég jó ebben az egérben, de ettől függetlenül tény, hogy a gyakorlatban nem sok haszna a DPI váltásnak, legalábbis grafikánál nem.
Érdekes, hogy azonos cég, két egerének "800 DPI"-jénél egyáltalán nem azonosan mozog a két egér.

Szívesen választanék az 1. hsz-ben írt egerekből, de nem láttam 2 görgőset, s amelyikre találomra rá is kerestem, nem kapható.

2. billenthető görgő, ha 2 irányban billenthető, és tényleg azonnal vízszintesen görget, az jó lenne. (Jelen esetben a tesztelt egérnél csak jobbra billent, de ennek semmi köze a vízszintes görgetéshez. Az szoftveresen van megoldva, ahogyan azt fentebb írtam.)

Jó is lenne, ha a Shift + görgetés vízszintesen görgetne. Gyorsan kipróbáltam nagy lelkesedéssel, de sajnos nem így van. Csak a sebességet növeli. (pl. Photoshop)
Egyébként létezik ilyen egér. Kiváló erre a célra: A4 Tech WOP-49
Csak egyrészt már nem kapható, másrészt pedig - mint jeleztem - nem megy megfelelően a 2. görgő és a dedikált gombok sem Win 7 x64 alatt, mivel a drivere és beállító szoftvere nem bírható működésre az említett op. rendszeren.

Esetleg valami tipp, hogyan kelthető életre a drivere és beállító szoftvere Win 7 x64 alatt? :F

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#17309) WolfheartGR válasza E2E4 (#17308) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Érdekes, hogy azonos cég, két egerének "800 DPI"-jénél egyáltalán nem azonosan mozog a két egér.

Talán mégsem jó annyira az a szenzor. Vagy elsexelték a fw-jét.

Ezzel a kétgörgős problémáddal feladtad a leckét. Te vagy az első és egyetlen aki ilyent szeretne venni. Felkészületlenül is érte a társaságot. :))

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17310) drtimot válasza E2E4 (#17308) üzenetére


drtimot
aktív tag

2 - Hm, pedig én is pont kipróbáltam Gimp-ben mielőtt írtam, ott a Shift + görgetés vízszintes görgetés. Nem lehet szerkeszteni az ilyesmi billentyűkombinációkat Photoshopban? Egyébként mit csinál a Ctrl+görgetés? Szerintem akkor az lesz, esetleg végső esetben az Alt.:) (és Shift abban az irányban is gyorsít, harmadik gombként)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17311) E2E4 válasza WolfheartGR (#17309) üzenetére


E2E4
aktív tag

Örülök, ha változatosságot hozhattam a témába. :))

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#17312) E2E4 válasza drtimot (#17310) üzenetére


E2E4
aktív tag

:R :R :R
Hatalmas tiszteletem! Köszönöm!
A Ctrl + görgetés működik vízszintes scrollozásként a Photoshop-nál és a CorelDRAW!-nál is. :DD

(Látszik, hogy hozzászoktam a két külön görgőhöz és ezért nem is próbáltam ezt a kombinációt.)

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#17313) drtimot válasza E2E4 (#17312) üzenetére


drtimot
aktív tag

:)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17314) tommjee


tommjee
senior tag

Ha véletlen lenne valakinek otthon egy hibás összetört vagy bármilyen állapotban lévő MX518 ,MX510 ,MX510-as egere és megvállna tőle az kérem keresen fel privát üzenet formájában :R

(#17315) E2E4


E2E4
aktív tag

Az 1. hsz. ajánlott egerei között van egy A4Tech X-710BF.
Ehelyett beszerezhető az A4TECH X-710BK

Ez is ajánlott? (Úgy látom, ezen egérnél beállítható alacsonyabb "DPI" is, ami grafikai szerkesztéshez jobb lenne.)
Van tapasztalat arról, hogy mennyire zavaró a "DPI választó" gomb színes állapotjelző világítása pl. sötétebb környezetben?

Számomra az etalon nagyság egy A4 Tech WOP-49. Befoglaló méretei lemérve: 12,5 x 7,5 x 4,8 cm. (Ennek kialakítása és méretei tapasztalatom szerint egész napos használat mellett is kényelmes működtetősét eredményez.)

Meg tudná valaki mondani az A4TECH X-710BK méreteit?
Régebbi specifikációk alapján két méretet találtam (Big hand model / Common hand model). Ezek közül valamelyik alkalmazható erre a típusra is?

Szerintetek ez az egér ajánlható grafikai szerkesztéshez? Ugye Palm grip fogású egér?
(Elvárásokat lsd. fentebb – a kettő görgő már nem feltétlenül szempont, drtimot kolléga felvilágosításának köszönhetően. :) )

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#17316) E2E4


E2E4
aktív tag

Udpate: Van valakinek tapasztalata, hogy a fenti egérnek (A4TECH X-710BK) mennyire halk a görgője?

Illetve hogy a görgő mellett az a csodálatos narancssárga gomb mennyire zavaró a mutatóujjnak?

(Bocsánat, a 6. percben már nem tudtam szerkeszteni az előző hozzászólást.)

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#17317) Predator2


Predator2
addikt

Hello

Nemrég vásároltam egy Logitech MX310-es egeret.
Egy QCK mini-n használnám.

A gondom az lenne h nem "siklik" megfelelően. Nem tudom olyan sebességgel használni mint azt az adott játék megkívánja.

Lehet ezen valamit javítani? :O

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17318) MarcZ válasza Predator2 (#17317) üzenetére


MarcZ
senior tag

MX310? :Y Az szép szerzemény, gratula! ;) Ha jól tudom, van valami olyan spray, amely az egérpad siklásán javít, de az a baj, hogy már nem emlékszem rá hogy hívták, csak véletlen akadtam rá. Annyit tudok segíteni, hogy van spray, amivel lehet ezen javítani.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17319) Predator2 válasza MarcZ (#17318) üzenetére


Predator2
addikt

Hát én utálom ezt az egeret. Lehet jobb érzékelő stb van benne de az olcsó gagyi Samsung egerem jobb nála, mint fogásra mint anyagminőségre. Nagydarab így claw / fingertip grip-hez alkalmatlan. Fáj az ember keze az oldalán lévő "éltől" . Aki szereti pörgetni az egeret az is utálni fogja.

MarcZ köszönöm a segítséged.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17320) WolfheartGR válasza Predator2 (#17317) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Szilikonspray-el talán lehet rajta javítani. Esetleg/emelett hyperglide az egér aljára.
Pados topikban vagy itt találsz leírást. Keress rá.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17321) jaffa 2843 válasza Predator2 (#17317) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az MX310-en még műanyag talpak vannak, érdemes beszerezni valami korrekt hyperglide-ot.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17322) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

Egy MX310-et nyúzok kb. 7 éve, és azt hiszem, hogy ideje lenne a cseréjének. Szegényem már kopott, a görgője is kezdi megadni magát, és már a sokadik skatez-t használom hozzá.

Milyen egeret vegyek a megfizethető kategóriában? MX518 felé hajlok, a 310 fogása tökéletes volt számomra.

Mit ajánlotok számomra?

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#17323) drtimot válasza Thomas1 (#17322) üzenetére


drtimot
aktív tag

Mx518-at újonnan már nem nagyon lehet kapni, és akkor is elég drágán - jobb vétel a nagyon hasonló (jó tulajdonságokat megtartó, ugyanolyan alakú), de újabb G400.

(Mondjuk az Mx310 alakja nem olyan, mint ezeké az egereké, arra figyelj)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17324) Thomas1 válasza drtimot (#17323) üzenetére


Thomas1
őstag

Igen, a 310 elég határozott élekkel rendelkezik, sok embert ez riasztott el anno a vásárlásától.

Megnéztem a G400-at, tetszik. Már csak meg kéne valamikor tapiznom őket... :DDD

Roccat, Razer, vagy hasonló márkák egerei?

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#17325) drtimot válasza Thomas1 (#17324) üzenetére


drtimot
aktív tag

ld. 1. hsz.
Roccatokat nem szeressük, Razereket viszont igen. Ezek után nem tudom, mi a "hasonló". R betűsek? Revoltecet hanyagold :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17326) Thomas1 válasza drtimot (#17325) üzenetére


Thomas1
őstag

1. hsz-t átolvastam természetesen.

Steelseries egerekre gondoltam pl.
Razer nekem is szimpatikus, csak az árukkal van egy kis gondom. És nem tudom melyik lenne jó nekem.
Asszem maradok akkor a G400-nál ha nem találok vagy nem ajánlanak jobbat, csak próbálom valahol majd megtapogatni is. :DDD

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#17327) drtimot válasza Thomas1 (#17326) üzenetére


drtimot
aktív tag

Akkor azt is láttad, hogy ott vannak az ajánlott egerek felsorolva. Nehéz mit hozzátenni az 1. hsz-hez :) Nem minden Razer ajánlott, de több közülük ott van. Ugyanígy Logitech, MS.
Steelseriestől az Ikari Optical mellett csak a Kinzu V1 lett ajánlott (Én épp árulok egyet utóbbiból aprón :-p), különböző megfontolások alapján. Vannak, akik istenítik a Xai vagy Sensei/RAW egereiket (én is vadászok egy RAW-ra egy ideje), de vannak más vélemények is. Ha biztosra akarsz menni, akkor maradj az ajánlott egereknél, olcsóbban is kijössz.

Az ott ajánlott egerek között már döntsön a te preferenciád, kinézet, fogás, ár, stb. alapján. Megtapogatni mindenképp jó ötlet. A G400-nál segít, hogy sok Logitech egérnek van szinte teljesen ugyanolyan alakja (Mx5--, G400, G5, G500 pl.), csak a felületben különböznek.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17328) blackburn


blackburn
csendes tag

Üdv!

Egér vásárlás előtt állok és a Razer Abyssus egerét néztem ki. Árban nem is akarnék többet költeni rá. És vennék alá egy Steelseries Qck Mass egérpadot.

A kérdésem az lenne, hogy az Abyssus Mirror és a sima Abyssus között csak annyi a különbség hogy a Mirrornak fényes a "teteje"? És melyiket ajánljátok a fényes vagy a matt felületűt?

Az egeret FPS-hez használnám legtöbbször.(pl.: CS:GO)

Köszönöm előre a válaszokat.

(#17329) tarti19


tarti19
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék vásárolni egy rágcsálót, úgy nagyjából 15K környékén.
Első körben mmorpg-hez, továbbá fps játékokhoz kellene. 70%30 arányban az mmo felé billenne a mérleg nyelve.
Tudnának nekem egy logitech g500-as mókust 13K-ba újonnan, de nem tudom, hogy az kielégítené-e az igényeimet.
Előre is köszönöm a válaszokat.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#17330) MarcZ válasza tarti19 (#17329) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nem kell olyan drágának lennie, van olcsbb alternatíva is, név szerint a G400, aminek kísértetéjesen hasonló a fogása, mint a G400-nak, de ha FPS-re veszed, akkor mindenképp a G400, mert az pontosabb.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17331) Predator2 válasza jaffa 2843 (#17321) üzenetére


Predator2
addikt

van hozzá de 2-2500 ft :Y

szerintetek honnan lehet hozzá olcsón beszerezni? ebay-en nem találtam hyperglide-ot :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17332) WolfheartGR válasza blackburn (#17328) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mattot vedd, kevésbé néz ki trógerül harcok letelte után. Míg egy fényes "zongoralakk" fekete felület tapizás után eléggé khmm... nemszép. :N

tarti19: Még egy szavazat a G400-ra.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17333) jilian válasza drtimot (#17325) üzenetére


jilian
addikt

Mi a bajod a Revoltec -kel?

(#17334) drtimot válasza jilian (#17333) üzenetére


drtimot
aktív tag

Nekem igazából személy szerint semmi, nem volt még a kezemben, főleg csak az R-betűs vicc miatt mondtam.

Ugyanakkor online sok rosszat (is) lehet olvasni a Revoltecekről (vagy azt, hogy még ha jó is, az árát nem igazán éri meg - most megnéztem, egy Fightmouse Elite 12,000 huf, annyiból pedig az itt ajánlott egerek nagy része kijön), ebben a threadben is említette pár napja ezt valaki. (de rákeresel a threadben a revoltec szóra, van 100 találat rajtam kívül.)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17335) tarti19 válasza MarcZ (#17330) üzenetére


tarti19
senior tag

Megrendeltem a G400-at:P
Látom az ajánlott kategória, szóval csalódni nem fogok :)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#17336) jilian válasza drtimot (#17334) üzenetére


jilian
addikt

Nekem eddig nagyon bejön az egér, főleg, hogy a kisujjamat nem húzom a padon magam után, azt a tizen egynéhány ezret megérte, eddig. (feljebb írtam is róla hideget-meleget)

(#17335) tarti19
Attól függetlenül, hogy "ajánlott" az még nem biztos, hogy neked is tetszeni fog.
Pl.: ott az Ikari, vettem egyet, első benyomásra, nem volt megfelelő... (arról is írtam)

Persze ez mind egyén függő, kinek mi felel meg, és persze gondolom nem 1 hét használat után érvényesülnek igazából a dolgok!!!!

Én csak annyit tudok mindenkinek tanácsolni, hogy ha teheti, egy boltban tapizza meg, a kiválasztott egeret és utána döntsön.
Nekem nem volt rá alkalmam, 8000 huf-om "bánta"... (kihagyok két hétvégét a kiruccanásokból, és már az a lóvé jó helyre is került) ;)

[ Szerkesztve ]

(#17337) MarcZ válasza tarti19 (#17335) üzenetére


MarcZ
senior tag

Azt garantálhatom. Amúgy G500 is nagyon jó, nekem volt, csak ugye lájzer, ami a nagy rántásokat nem szereti. Kéne nekem egy olyan egér, melynek G400 belseje vanm G500 burkolattal. Az lenne a legjobb egér nekem.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17338) tarti19 válasza jilian (#17336) üzenetére


tarti19
senior tag

Nem akarok hazuduni, de azt hiszem majd 3 évig egy 500 Ft-os Samsung egeret használtam előtte:)
Most egy Gigabyte m6880-am van s ezzel sincs gondom, de most már elérkezett az a szint amikor egy pontosabb, gyorsabb rágcsáló kell...

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#17339) WolfheartGR válasza jilian (#17336) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nemtudom sikerült e eljutni az utolsó pár soráig is az első hsznek, de kimásolom neked:

"Ezek közül döntsön a kényelem, semmi más."

Az, hogy neked nem kényelmes bőven előfordul. Az, hogy pont emiatt igenigen ritkán van ajánlva, pont az egyedi fogása miatt van. Kell egy hónap használat mire megszokod, nekem legalábbis ennyire volt szükségem. Olvass vissza, épp elégszer leírtam.
Másrészről sokan szeretik ha egy-két ujjuk érinti a padot a pontosabb irányítás elősegítése végett. -> Jobban kontrollálhatóak a mozgások. Persze ez megint a személyes igények kérdéskör (pl nekem is érinti a padot a hüvelyk és a kisujjam ha csak lehet).

Csak egy kis "apróság". Bár azóta változott a farm. Majd lesz új kép.

(Meg ha el akarod adni az Ikarit keress meg. Nekem kell úgyis tartalék belőle. Talán megegyezhetünk.)

Valóban a legjobb végigtapizni mindent lehetőség szerint.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17340) mcsabee


mcsabee
senior tag

Sziasztok,

nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de ha nem, kérlek igazítsatok útba.

Sajnos elkoptak az egerem "lábai", és gyakorlatilag minden felületen lassú, nehézkes vele dolgozni. Van arra valami pénztárcakímélő megoldás, hogy újra hiper-szuper jól muzsikáljon a kicsike? Max ilyen 1000-1500 forint magasságában gondolkodok.

Az egerem egyébként Logitech RX1000, nem tudom ez mennyire számít.

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#17341) Thomas1 válasza mcsabee (#17340) üzenetére


Thomas1
őstag

Skatez a megoldás.

Nem reklámként: én is tőle vettem, tökéletes az egeremhez (MX310).

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#17342) mcsabee válasza Thomas1 (#17341) üzenetére


mcsabee
senior tag

Köszi szépen, ráírok :)) .

Stay a while and listen...

(#17343) duc válasza Thomas1 (#17341) üzenetére


duc
aktív tag

Szia,
én is köszönöm a a tippet, rendeltem is :R

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#17344) robika88


robika88
tag

meghalt az mx518am görgője
milyen egeret ajánlanátok irodai felhasználásra, ami hasonló fogású mint ez, de ha nagyobb az csak jobb lenne:)
10k-nál nem szeretnék többet kiadni érte és ne keljen tölteni:)

(#17345) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Mi a velemeny, tapasztalat ezzel az egerrel kapcsoltaban? Esetleg valamilyen mas ebben a kategoriaban?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#17346) Chereiose válasza BenJoe80 (#17345) üzenetére


Chereiose
addikt

Ilyet vettema bátyámnak, rohadt jó egér, bár pl a G400-amhoz képest elég nagy. De nagyon jó egér, főleg 6 ezer Ft ért...+ adnak hozzá tartalék teflon talpakat is
Télleg megéri az árát, nem csinálsz vele rossz üzletet! :)

(#17347) BenJoe80 válasza Chereiose (#17346) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Okay, koszi a valaszt. Eredetileg nekem ez az egerem volt, amivel nagyon megvoltam elegedve, de sajos 5 ev utan elegge leharcoltam es bar meg mukodik, ideje ujabb eger utan nezni.

Koszi megegyszer - akkor ez lesz az. Kuldok egy privit.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#17348) MarcZ válasza robika88 (#17344) üzenetére


MarcZ
senior tag

G400. Egzakt ugyanaz a fogás, mint MX518.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17349) jilian válasza WolfheartGR (#17339) üzenetére


jilian
addikt

;)
Akkor lehet az ujjatokra is elkelne egy jò kis hyperglide...
:K

(#17350) Benőke


Benőke
őstag

Egeret steretnék venni. Ez gondolom nem újdonság. Főleg munkára kéne. Miért ilyen nagy kérdés? Mert mindig mellé nyúlok. Fontos hogy bírja a strapát. A Logitech Egerek hullanak mint a legyek. Legutóbb egy M705 -s adta meg magát valamivel több mint 1 év használat után. A mikrokapcsolók egyszerűen nem bírják. Volt pár egerem és volt hogy 5 évet is kihúzott pedig napi használatban volt. Akkor is csak azért tettem le róla mert egyszerűen elkopott az alja.

Szóval milyen strapabíró vezetéknélküli egeret érdemes?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.