Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) TeebyKay válasza Acheron (#68999) üzenetére


TeebyKay
őstag

A chroma is bőven tudja azt amit az elite nem nagyon vennél észre különbséget. Persze érdemes lehet bepróbálni az elitet (vagy chromát) ha kényelmesebbnek érezted, mindegyik top kategória.

(#68998) fradi81

Inkább a deathaddert nézném meg.

(#68995) chopin42

Szia!
A hangos kattintással az a baj, hogy csak részmegoldás van rá. Léteznek viszonylag silent egerek, viszont ezek nem jó szenzorral szereltek, itt általában a teljesítmény bukik. Az általunk ajánlott egerekbe pedig ajánlott beszerelni/tetni japán omron kapcsolókat, amik halkabbak mint a szokásos kínai, de van hangjuk. Vagy futsz ezzel a módszerrel egy kört, vagy keresel egy silent egeret, de az továbbra is korlátozni fog overwatchban (a saját képességeid mellett :D ). Előbbi esetben Logitech G203.

(#68994) MadKet

Nem nagyon van hasonló fogású, ha leírod a tenyered méretét, és hogy milyen fogással fogtad eddig az egeret, arra tudunk valamit mondani.

Sorry for the long post, here is a potato Θ

[ Szerkesztve ]

(#69002) jaffa 2843 válasza fradi81 (#68998) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Esetleg G403.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#69003) Acheron válasza TeebyKay (#69001) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm!
A chrome és as elite között csak a belső tér el, vagy más a burkolat is? Előző esetben be tudom rendelni, utóbbiban kell egy "tenyérpróba", hogy azonos élményt ad -e az elite -tel.

(#69004) TeebyKay válasza Acheron (#69003) üzenetére


TeebyKay
őstag

A burkolat egyforma.

(#69005) Szoszo94 válasza Pardise (#68979) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szia!

Nekem volt garis ügyintézésem a Mionix-el (Avior 7000), kihagyva a kiskert. Igazolnom kellett a vásárlást, elküldeni svédbe az egeret, a feladóvevényt beszkennelni és mire kiért hozzájuk az egér, már kis túlzással nálam is volt a cseredarab.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#69006) Acheron válasza TeebyKay (#69004) üzenetére


Acheron
őstag

:R

(#69007) chopin42 válasza TeebyKay (#69001) üzenetére


chopin42
őstag

Nagyon köszönöm! A logitech g203 megfelelőnek tűnik, korábban is néztem. Talán Mediában helyben van is egy, nem onnan veszem feltétlen, mert erősen túlárazott. Viszont le tudom tesztelni a fogást, kapcsolók "hangját". Erről van szó, ugye?
annyi még, hogy ez photoshopra is megfelel (összefoglaló alapján igen)?
Valamint ebben az árkategóriában (6-11k) ez a legjobb?
Köszönöm!
Szerk: árukeresőben a mediában a legolcsóbb perpill... :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#69008) PR0JECTNR56 válasza chopin42 (#69007) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen ez az, igen ez az egyik legjobb.

(#69009) saen válasza Acheron (#68999) üzenetére


saen
veterán

Nemrég váltottam Chromáról G703-ra. A Chroma formának egy baja van, az oldalsó gombokat nagyon könnyű véletlenül megnyomni akkor is amikor nem akarod. Emellett a kapcsolója nagyon vacak, hamar tönkremegy, az enyém másfél évet bírt. Ettől függetlenül nem rossz egér, egy hajszállal tényleg kényelmesebb, mint a logitech, de G403-ról én biztosan nem váltanék rá.

(#69010) Acheron válasza saen (#69009) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm neked is, hasznos infók!
Mindenképp visszamegyek újra megpróbálni, mielőtt beruháznék rá. Használtan kb az eredeti ár feléért is találni példányokat. Instant cserére egyáltalán nem gondoltam, de szívesen kipróbálnám egymás mellett a kettőt.

(#69011) Pardise válasza Szoszo94 (#69005) üzenetére


Pardise
senior tag

Az király, ha ki is cserélték! Külföldre gondolom nem olcsó a posta, de megéri ha ilyen rendesek!

Your car, your life ;)

(#69012) Szoszo94 válasza Pardise (#69011) üzenetére


Szoszo94
őstag

Talán 2000,-Ft sem volt ajánlottan, követési számmal. :)
Egyébként igen, le a kalappal a garanciális ügyintézés előtt. Igaz, nekem teljesen meghalt az egér, úgyhogy nekik is gondolom egyszerűbb volt így :B

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#69013) Pardise válasza Szoszo94 (#69012) üzenetére


Pardise
senior tag

Megkérdezhetem mennyi idő után halt meg? Garis ügyintézéssel kapcsolatban a hivatalos Mionixel vetted fel a kapcsolatot, vagy azzal, akitől vetted?

Your car, your life ;)

(#69014) scream


scream
veterán

Hali!

Performance MX helyére keresnék, vezetékes egeret, munkára, lehetőleg több mint 5 gombbal, fontos a szenzor precizítása, illetve, hogy hosszú ideig is kényelmesen lehessen fogni (palm grip). A 12 oldalsó gombos naga már túlzás. Oldalt azért tudjam pihentetni az ujjam, ne kelljen tartani, attól félve, hogy mikor nyomok meg egy gombot véletlenül. Mit tudnátok ajánlani? Deathadder formáját szeretem, de az csak 5 gombos, illetve Naos 7000 formája is tetszett, kényelmes volt. Ár ~25e, újonnan

(#69015) chopin42 válasza PR0JECTNR56 (#69008) üzenetére


chopin42
őstag

Neked is köszönöm, kipróbálás után már veszem is :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#69016) Szoszo94 válasza Pardise (#69013) üzenetére


Szoszo94
őstag

Egy év. De nem magától halt csak meg úgy.
Másik gépbe bedugtam (nem volt jó az ottani egér - mint kiderült, az USB port), működött kicsit az enyém, majd mikor hoztam vissza a saját gépemhez, többé már nem...
Közvetlen a Mionix-el leveleztem.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#69017) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Razer Deathadder Left Handet hasznalok.
Atnezve az ajanlott listat ez rajta is van, egyebkent nem is szivesen cserelnem le, de a gorgo elromlott mar egy ideje es elegge zavar. Ez lehet, h tipushiba?
Sok bal kezes eger nincs a piacon, ilyen gamer meg foleg. Javittathato ez vagy csak csere oldana meg?
Konkretan szinte mindegy, hogy fel vagy legele gorgetek ossze vissza megy, ami nem csak a webes bongeszesi elmenyt rontja, de jatek alatt se tudok megbizhatoan hozzarendelni pl egy fegyvervaltast.

Mit javasoltok? Javithato?
Van a piacon ehhez hasonlo balkezes gamer eger?

(#69018) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Razer Deathadder Left Handet hasznalok.
Atnezve az ajanlott listat ez rajta is van, egyebkent nem is szivesen cserelnem le, de a gorgo elromlott mar egy ideje es elegge zavar. Ez lehet, h tipushiba?
Sok bal kezes eger nincs a piacon, ilyen gamer meg foleg. Javittathato ez vagy csak csere oldana meg?
Konkretan szinte mindegy, hogy fel vagy lefele gorgetek ossze vissza megy, ami nem csak a webes bongeszesi elmenyt rontja, de jatek alatt se tudok megbizhatoan hozzarendelni pl egy fegyvervaltast.

Mit javasoltok? Javithato?
Van a piacon ehhez hasonlo balkezes gamer eger?

(#69019) arpo04


arpo04
őstag

Sziasztok! Olyan problemam akadt, miutan frissitettem az eger firmware-t se dpi beallitasi gomb, se vilagitas, gorgo stb nem mukodik. Az eger egy Genius Gila GX. Eredeti szoftvert is leszedtem ujraraktam de semmi valtozas.

Xone: arpo81 PS: smithg830918

(#69020) Zοltta válasza Vanir (#68966) üzenetére


Zοltta
senior tag

Gondolkodtam kicsit és , szinte ugyan így fogom mint a srác. [kép], és azt vettem észre, hogy néha viszek bele karmos fogást is mikor már meleg a burkolata.
Ilyenkor , meg csak a hüvelyk ujjam + a gyűrűs és a kisujjammal fogom az egeret.
Mondjuk rendszerint csak ezzel a három ujjammal fogom, tenyér nagyon ritka, amikor rá fekszik, akkor fordul elő a tenyerem is rajta, amikor az oldalsó gumi borítás elejére, helyezem a gyűrűst és a hüvelyk ujjaimat ( pont így )

Sokszor emelem és így kényelmesebb( Claw + finger ) ,kipróbáltam palmosan, úgy meg olyan mintha nagy lenne a kezemhez az egér vagy nem tudom :D

Elneveztem ezt hibrid fogásnak :D :DD

Ezek alapján még fent állhat az általad, íródott lista?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#69021) chopin42


chopin42
őstag

Megrendeltem a Logitech G 203-mat. Ha megjön, beszámolok a tapasztalatokról. Köszönöm a segítséget :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#69022) Ant@ válasza scream (#69014) üzenetére


Ant@
senior tag

A Rival 600 kb. egy hete jelent meg, ha van kedved letesztelhetnéd nekünk. :B Főbb kritériumoknak megfelel csak kicsit drágább, de a specifikációk alapján mindez indokoltak tűnik.

(#69023) Ant@ válasza arpo04 (#69019) üzenetére


Ant@
senior tag

Tudom ,hogy ez nem megoldás a problémádra (talán csak a jövőre nézve) de a Genius egér fronton nem épp a megbízhatóságáról híres.

(#69024) Vanir válasza djg (#69018) üzenetére


Vanir
veterán

Gorgo encodert lehet cserelni, bar szerintem csak kicsit koszos a cucc. Nyisd fel (nagyon ovatosan, vigyazva a szalagkabelre), pucold meg egy kicsit az encodert es egy kis kontakt sprayt esetleg kenj bele valahogy.
Mas balkezes opcio nem kulonosebben van, szimmetrikus annal tobb, Zowie ZA11/12 jo lehet DA utan, ha nincs szukseged makrokra meg miegyebre.

(#69025) Vanir válasza Zοltta (#69020) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem siman mehet a listam igy is. :)

(#69026) Vanir válasza scream (#69014) üzenetére


Vanir
veterán

Roccat haza tajan nezelodnek ilyen teren, vagy a legujabb Razer Naga, bar az szerintem kivul fog esni a kereteden.

(#69027) mcmike


mcmike
őstag

Nem tudtok nekem ajanlani HardverApro-rol valami HASZNALT egeret amivel kihuzhatom a Razer DeatHadder Elite megerkezeseig (eBay-es rendeles)? Olyan erdekelne amit biztosan tovabb tudnek adni annyiert amennyiert veszem, vagy max 1k-t tolnek bele. 6-7k kornyeken nezelodom, es csak Budapest szemelyes atvetel erdekelne. Esetleg ez a Mionix Avior SK? :F

Nem birom mar sokaig BF1 nelkul... :DDD

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#69028) dobragab válasza mcmike (#69027) üzenetére


dobragab
addikt

Pl. [link]

Ha úgyis eladod utána, akkor +-5k nem kéne, hogy annyira zavarjon, ha nem buksz rajta. Személyes átvételt keress, mert a posta ~1500 szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#69029) ripla


ripla
őstag

Üdv.
Olyan kérdésem lenne, hogy mit ajánlotok nagy kezű embernek? Kb. olyasmi méretű egér kellene, mint egy zsemle. :)

(#69030) Vanir válasza ripla (#69029) üzenetére


Vanir
veterán

Összefoglaló -> Hogyan kérdezzek? rész, és mérd le a kezed pontosan.

(#69031) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek újonnan 15-20.000Ft-ig milyen gamer egeret érdemes megvenni?
A tanácsokat előre is köszönöm!

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#69032) ripla válasza Vanir (#69030) üzenetére


ripla
őstag

Tenyér 10 centi, csuklótól az ujj kezdetéig, az ujj pedig 8 centi, és palm trip, azaz tenyérrel fogom.

[ Szerkesztve ]

(#69033) Vanir válasza gabo9201 (#69031) üzenetére


Vanir
veterán

Lásd az előző hsz-em.

ripla: Az a trip az grip lesz. :D Szélesség sem ártana. Én kilences kesztyűt hordok, 18.5 centis kézzel, nem mondanám nagynak.

(#69034) ripla válasza Vanir (#69033) üzenetére


ripla
őstag

Akkor az. :) Szélesség is 10 centi.

(#69035) Land


Land
veterán

Lenne egy hülye kérdésem. :)
Létezik egérhez kesztyű? Hajlamos izzadni a kezem játék közben és kesztyű megoldaná a csúszást.
Ha igen, hogyan hívják angolul? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#69036) ripla válasza Land (#69035) üzenetére


ripla
őstag

Biciklis kesztyű, erre van kitalálva, csak biciklihez. :)

(#69037) Vanir válasza Land (#69035) üzenetére


Vanir
veterán

Gördeszkás grip tape vagy gun tape megoldja.

ripla:
CM Storm Alcor
CM MM530
ASUS Strix Claw
Logitech G402
Logitech G403
Mionix Naos 7000
Zowie EC1/2-A/B
SS Rival 300/310
Razer Basilisk
Razer DeathAdder Elite
Roccat Kone EMP

Ajánlóban mindegyiknek le van írva a pontos mérete, kép róluk stb, válaszd a legszimpatikusabbat.

(#69038) ripla válasza Vanir (#69037) üzenetére


ripla
őstag

Köszi, meglesem őket. :)

(#69039) Zοltta válasza Vanir (#69025) üzenetére


Zοltta
senior tag

Rendben , köszi ! :)

..Nagyon gondolkodok egy SS R 310 en .. tetszik ,hogy kicsit magasabb az oldalsó gombok elhelyezése.. sokat segit a cikked benne :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#69040) nyaflaty


nyaflaty
tag

Sziaztok!

Lehetőségem lenne 3000ért venni egy Steelseries Kinzu v2 proedition egeret, ami benne van az ajánlott egerek listájába, viszont az érzékelője elvileg pixart 3305DK, ami az "egynyári" érzékelők között van. Akkor ez most jó egér vagy sem?

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#69041) Vanir válasza nyaflaty (#69040) üzenetére


Vanir
veterán

Nincs az ajánlottak között, a v1 van, és az is elég érdekes szenzorilag. 3000-ért jó lehet, ha a forma bejön, és nem akarsz vele komolyabban játszani.

(#69042) nyaflaty válasza Vanir (#69041) üzenetére


nyaflaty
tag

Leginkább a játék lenne a lényeg, szóval akkor felejtős...

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#69043) dobragab válasza nyaflaty (#69042) üzenetére


dobragab
addikt

Az inkább egy prémium irodai egér.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#69044) kátú


kátú
őstag

Sziasztok!
Milyen egeret tudtok ajánlani, aminek a görgőjén kikapcsolható az akadás, tehát szabadon lehet gördíteni?
Köszönöm a választ!

It still works!

(#69045) wollnerd válasza wollnerd (#68989) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Megint én:

Hamarosan szervizelnem kell az asztali gépem egy problémája miatt és ő boltjukban van a Logitech G402 Hyperion Fury egér. Ez mennyire "rosszabb" választás lenne a G403-höz képest?
Olvastam ezt a prohardver tesztet, ebből azt szögeztem(?) le hogy igaz, claw griphez van tervezve, de a domborúsága ellenére is első pillanattól fogva kényelmesnek érzékelődött a tenyeres fogással.
Az interneten kutakodtam a Steelseries 100-ok, Razer Naga és Logi G402 méretei után.
Ha már a domborúság: A Razer Naga egeremnek is domború háta volt és ugyanolyan (max) magassága... 2 év alatt ezt szokhattam meg...
Ha már a palm/claw grip: Mint ahogy mondtam tavaly augusztus végén is hogy nem tudtam pontosan meghatározni hogy milyen egérfogásom van. Kb. idáig. Inkább palm ÉS claw között variáló szoktam lenni. Mert volt hogy játék közben kicsit behajlítottam a 2 ujjamat csak nem mindig veszem/vehettem észre az élmény miatt... :)

Szóval...?
Nektek mi a véleményetek? A boltjukban van még Steelseries 100 és 110 és ennyi az ottani választék a kb. lista alapján.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#69046) Cyrin


Cyrin
addikt

(#69047) ribizly válasza Cyrin (#69046) üzenetére


ribizly
veterán

ÚÚÚR ISTEN! :Y
Nem szabad nekem több G102-t venni! :N Nem szabad nekem több G102-t venni! :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69048) Dronte válasza ribizly (#69047) üzenetére


Dronte
aktív tag

Énis elgondolkoztam, hogy veszek egyet megint, nem rég adtam el, mert nekem kicsi volt, de másodlagos egérnek jó lehet :D

(#69049) kemotox


kemotox
addikt

Igazán vehetnétek nekem is egyet ha már így belejöttetek :D

(#69050) fradi81


fradi81
veterán

Megjött a deathadder elite, a dpi állítható 16000-ig, ezt érdemes maxra húzni, minden mást, windows-játék 0 közelire? Vagy hagyjak minden ahogy volt és használjam 800-on, van különbség?

moto g72, Ninebot d28e

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.