Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) Synthwave válasza 4nick8 (#98998) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"157g-vel mindenben ellent megy a mai modern egereknek."

A 15 évvel ezelőttieknek is. Mindenesetre azért az komoly, hogy 3 gramm híján NÉGYSZER olyan nehéz, mint az a wireless, amit mainelek. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99002) ADAM1337 válasza Synthwave (#99001) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Így jelenleg is 4.13x a maineltemnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99003) FireKeeper válasza ADAM1337 (#99002) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem csak még csak nem is háromszorosa (2.85)

átlagos nehéz egér enjoyer

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99004) rarki72 válasza FireKeeper (#98999) üzenetére


rarki72
tag

Semmi érzelmi vonulat, csak érvek ellenérvek.
Mérlegen a valóság a pozitív egész számok segítségével, ezt akarnám elérni ;)
Elfogadtam, mindenkinek nehéz, bár nekem nem, de lehet jól járok, ha konnyítek magamon 😁
El kezdtem hát nézelődni és a leggyakoribb aktuális ajánlat a G502 Hero. Nézem az adatlapját 121g + extra 18g. Az ugye akár 139g...
Nem lehet, hogy a tömeg kérdése is pont annyira szubjektív, mint a design? Mert egyenlőre negativumnak ezeken felül csak a szenzor elavultság lett megnevezve. Ennek még utána olvasok, hogy milyen hátulütője lehet a mindennapokban. Anyag minőség, kapcsolók élettartama, összeszerelés minősége, szoftver használhatósága az általam használt előző generációs modell esetében perfekt, tehát csak a szubjektív összetevők ellen van jelenleg voks.

(#99005) Synthwave válasza rarki72 (#99004) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mert egyenlőre negativumnak ezeken felül csak a szenzor elavultság lett megnevezve."

Meg a parasztvakító fícsörök és kétpálcás dizájn, ami méltatlan az árcédulához.

"a leggyakoribb aktuális ajánlat a G502 Hero."

Csak nem hozzáértőbb körökben. Ez is egy elavult dizájnfilozófiára épülő bazalttömb.

Inkább válaszolj az összefoglalóban feltett kérdésekre, és akkor tudunk valami értelmeset ajánlani.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99006) Oposszum válasza rarki72 (#99004) üzenetére


Oposszum
tag

Nézz rá az ajánlott egerek listájára, 40k-ért (amennyi most a rat 8), már nagyon jó egerek vannak azon a listán.

(#99007) Synthwave válasza Dilikutya (#98996) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak más piacra szánták. Dettó ugyanaz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99008) rarki72 válasza Oposszum (#99006) üzenetére


rarki72
tag

néztem ugyan, de engem első sorban nem az érdekel, hogy milyen alternatívák vannak, hanem van-e első kézből tapasztalata valakinek a Madcatz jelenlegi generációs modellekből és az mi. Hiszen én elégedett vagyok maximálisan az egeremmel, csak az érdekelne, hogy a 2017-es kiadás óta hol tartanak most? Tartották a színvonalat, emeltek rajta vagy visszaestek. Csak utóbbi bebizonyosodásakor lép életbe az egyéb alternatíva keresése.

(#99009) 4nick8 válasza rarki72 (#99008) üzenetére


4nick8
őstag

Senkinek. Mindenki kerüli mint a pestist. Régen is utolsók voltak most már a nem is látszanak. Egy 15 éve is avítt designhoz ragaszkodnak 2024-ben prémium áron. Akinek ép esze van nem vesz ilyet.
De te vehetsz és tovább élheted a 2000-es évek elejét.

(#99010) Synthwave válasza rarki72 (#99008) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Finoman mondjuk úgy, hogy ez nem az a színvonal, amiért 2024-ben lenne pofám akár csak közelítőleg ennyit elkérni. Még ~féláron is a melegebb éghajlatra küldeném a PR-osukat. :DDD Mármint, még ha egy túldizájnolt terméskő is a cucc precizitásra kihegyezett eszköz helyett, legalább a benne lévő hardver lehetne state of the art. Hogy valami legalább indokolja az egy nullával félregépelt vételárat.

Viszont ha egyáltalán nem vagy fogékony azoknak a mondandójára, akiknek konkrétan az egyik hobbijuk az egér, akár 10+ évre visszamenőleg is, akkor nem értem, miért kérsz tanácsot szakmai topikban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99011) rarki72 válasza Oposszum (#99006) üzenetére


rarki72
tag

bestmarkt-ban most csak 30k a 8+ adv

[ Szerkesztve ]

(#99012) koxx válasza rarki72 (#99008) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Neked tényleg nem megy át a lényeg amit kb 5-en leírtak már előttem? :U Szerintem nagyjából senkinek nincs releváns tapasztalata ezzel az egérrel mert se régen sem most nem számít(ott) jó vételnek. Bazári, gagyi, hulladék, nem tudom mi lenne a legkifejezőbb erre a márkára.

(#99013) koxx válasza rarki72 (#99011) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Figyi, menj el és vedd meg.

(#99014) Synthwave válasza rarki72 (#99011) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, erre írtam, hogy feleennyiért is vicces.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99015) rarki72 válasza rarki72 (#99011) üzenetére


rarki72
tag

"Viszont ha egyáltalán nem vagy fogékony azoknak a mondandójára, akiknek konkrétan az egyik hobbijuk az egér, akár 10+ évre visszamenőleg is"

fogékony lennék, ha
"nem értem, miért kérsz tanácsot szakmai topikban."
ez történt volna :)

nem tanácsot kértem mit ne vegyek és mit vegyek, hanem első kézből megtapasztalt vallási nézetektől mentes véleményre voltam kíváncsi.
kezdem úgy érezni magam, mint amikor anno megvettem az első xiaomi redmi note telefonomat... egy kínai szart? miért nem samsungot? ami kínai az szar! ne vegyél kínai szart!... mert csak...
mondjuk érthető volt az ellenségeskedés, hiszen az előző s6 edge-emet negyed áron zabálta fel reggelire :)
vagy mintha egy iphone-os csoportban kezdtem volna dícsérni az androidot.
mindenki tudja hogy szar, de senki nem tudja miért... ja de, azért, mert az iphone jobb...
amiért a szerbek is gyűlölték a horvátokat... mert az ükapjuk ezt mondta...
szóval azt látom itt mindenki tudja mekkora egy hulladék ez a szerencsétlen egér, de senki nem használta mondjuk 3-4 generáción belül, csak én és én meg ugye azt tapasztaltam közel 65 hónapon keresztül minden nap (az közel 2000 nap), hogy imádom, megbízható, teszi a dolgát vagyis a panaszaim száma zéró. Ha csak egyszer írta volna valaki, hogy nézd öreg én használtam a tiédnél újabbat és egy hónap alatt tönkrement a túrós kehenyéje vagy állandóan belevert az index a karterba, akkor ugyan elgondolkodnék a márka váltáson, de igazából az is csak 1vs1, mérleg nyelve középen.
mindenki erőlteti a design kérdést, ami ugye vissza a 2000-es évekbe... a kínézet alapján meg/el ítélni valóban egy hiteles szakmai vélemény...? de ha egyszer olyan elavult vagyok magam is, hogy nem nézegetni akarom ezt az elavult egeret, hanem használni és azzal eddig nem volt bajom, sőt :)
na de egyszerűbben is megközelíthetjük.
kell egy tapasztalati adatok alapján megbízhatóan működő egér minimum és maximum 11 gombbal, full makrózható kivitelben 30 ezerig masszívan WoT-ozni és excelezni. Olyan szóba sem jöhet, ami nem tudja az 1600 DPI-t - ennyinél többet még sosem használtam :) Ugyan olyan jól újjra álljanak az extra gombok mint a 2017-es RAT 6-nál. Csillogás-villogás nem érdekel. Ha van jó, ha nincs úgy is jó. Csússzon mindenen, mint az istennyila. Véletlenül se legyen wireless és lehetőleg ne legyen pink se :)
egér fogásom inkább fingertip, mint palm, bár nem a szemléltető ábrák szerinti hangsúlyos verzióban.
Ja és a design aktuális legyen, mert ha már lúd, legyen kövér :D

(#99016) weri


weri
senior tag

Nem azért a 10 forintért de, nem kéne már leállni a lamzu hype-al meg a többi fél dekás egérrel? :U :U
Nem azok a világ közepe. 2024-ben is olyan egeret veszünk ami fogásra és szenzorilag meglelelő és súlyban is. De a fél dekás egérrel nem lesz mindenki mindjárt pro és a 120 "kilós" egértől se lesz mindenkinek porckopása.
Mind2 egérnek meg van az előnye-hátránya, és meg kell találni az arany közép utat. :B :B

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#99017) koxx válasza weri (#99016) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2024-ben is olyan egeret veszünk ami fogásra és szenzorilag meglelelő és súlyban is.
Pont ezért sem veszünk Madcatz egeret. De a lamzun kívül van még minimum 5 márka ami erre a búcsús szemétre 6 kört ver mindenben.
De azt sem értem ha ő kb már eldöntötte ezt akkor minek jön kérdezni? sose fogom ezt megérteni :U

(#99018) weri válasza koxx (#99017) üzenetére


weri
senior tag

El kell engedni, ennyi az egész nem ? ;] :DDD

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#99019) koxx válasza weri (#99018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

de :DDD

(#99020) FireKeeper válasza rarki72 (#99015) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha egy bevallottan egérfüggőknek fenntartott topikban senkinek sincs, pedig a piacon van évek óta, az valószínűleg nem véletlen.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99021) Zaied válasza rarki72 (#99011) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem még tüzetrakni is jöbb ötlet 30k-ból…

A kényelmes az szubjektív, de hogy jót nem próbáltam még a cégtől az tuti… Az anyaghasználatától kiráz a hideg, ha meg hozzá se akar érni az ember sokra megy vele :))

[ Szerkesztve ]

(#99022) rarki72 válasza koxx (#99017) üzenetére


rarki72
tag

"ha ő kb már eldöntötte ezt akkor minek jön kérdezni"
annyira elvakultan és értelmetlenül tolja mindenki az anti-madcatz vallási dogmákat, hogy senkinek sem tűnik fel mit kérdeztem - talán végig se olvasta senki vagy olvasta csak nem értelmezte...
annyira el akarja mondani mindenki, hogy ez a "búcsús szemét" mennyire szar, hogy konkrétan leszarja, hogy nem annak a véleményét kértem ki, aki még csak élőben sem látta az adott egeret, hanem annak aki használta és pozitív vagy negatív tapasztalata van ezáltal...
azért jöttem kérdezni, mert érdekelnek a jelenlegi modellekről begyűjtött tapasztalatok, mely szerint még mindig érdemes megvennem vagy visszaesett a színvonal akár a minőségben, akár a működésben és inkább engedjem el, ami eddig bevált...
nem azért jöttem kérdezni, hogy mindenki elmondhassa mi a véleménye egy olyan eszköz működéséről, megbízhatóságáról, tartósságáról amit soha a büdös életben nem használt és ezt szembe tudja állítani az én valós tapasztalataimmal, ami 2000 napnyi folyamatos használaton alapul...
a kérdésemre létezik azok számára is korrekt válasz, akik nem ismerik a terméket, csak a weboldalakról, de egyszer sem írta le senki...
nem akarok másik egeret venni, sem könnyebbet, sem divatosabbat, csak és kizárólag abban az esetben, ha kiderül, hogy az újabb generáció már nem olyan JÓ, mint ami nekem van, de ezt olyantól nem tudom elfogadni, aki egyik generációt sem használta, csak azt szajkózza, ami a divatnak, a vonatkozó vallási tanoknak megfelel vagy csak egyszerűen hallotta a szomszéd Mariska néni unokájának a kollégájától, aki a blikkben olvasta...
nem vagyok fogékony a a hittérítésre, de a pozitív egész számokra és a tényekre igen.
ezen felül van még egy mániám. a divatadót fizessék a divatmajmok. én szeretem mérlegre tenni mit kapok mennyiért vagyis az ár érték bajnokokat részesítem előnyben. akkor is ha az történetesen egy nem túl divatos kínai ciki ilyet venni telefon - bár a történelem alakulása ez ügyben mindig megmosolyogtat :)
van egy makrózható 11 gombos megbízható, kényelmes egerem. nem fogok sem 60 sem 40 ezret fizetni egy masik 11 gombos makrózható egérért, csak ha rákényszerülök a logikus gondolkodás mentén, amiben a hit jelenléte ugye kizárt.
ezt most nem sikerült kideríteni, így a vásárlás meg fog történni és kénytelen leszek én magam megtapasztalni a jelenlegi generáció megbízhatóságát, tartósságát.

Mindenkinek köszönöm, aki igyekezett segíteni és a hittérítőknek is köszönet, mert az elvakult gyűlöletük is információ - csak hát nem úgy ahogy azt ők szeretnék ;)

(#99023) rarki72 válasza FireKeeper (#99020) üzenetére


rarki72
tag

és te is figyelmen kívül hagyod, hogy DE NEKEM VAN ÉS KURVA JÓ
nem változtathatom meg a tapasztalati véleményem csak mert mindenki másként gondolja... ezt miért nem érti senki...?

(#99024) koxx válasza rarki72 (#99022) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudod mit? vedd meg, legyel vele boldog. Te vagy az aki szembemesz az autopalyan es nem erted miert dudalnak le. Total ertelmetlen veled beszelgetni.

(#99025) Zaied válasza rarki72 (#99023) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Biztos finom és nincs jobb a paprikás krumplinál, főleg ha mást nem próbálsz ki és csak azt eszed egész életed folyamán...

(#99026) ferni


ferni
őstag

"Miért ilyen negatív a megítélése?
Utodnak egy R.A.T. 8+ van kiszemelve.
Változott-e a közvélemény?"

"annyira elvakultan és értelmetlenül tolja mindenki az anti-madcatz vallási dogmákat, hogy senkinek sem tűnik fel mit kérdeztem - talán végig se olvasta senki vagy olvasta csak nem értelmezte..."

Le van írva miért rossz, mert meg lett kérdezve miért negatív a megítélése, majd le van cseszve mindenki, mert leírták :DDD

Amúgy meg rendeld meg, ha nem tetszik vissza lehet küldeni.
Ha te már eldöntötted a dolgot, akkor mindegy ki mit ír.

(#99027) PROTRON válasza rarki72 (#99022) üzenetére


PROTRON
addikt

Sajnos bejöttél a begyöpösödött konzervatív fanatikus kereszteslovagok gyülekezetébe, úgy hogy tudtad hogy hova jössz, azzal a kérdéssel hogy:
srácok, még mindig begyöpösödött konzervatív fanatikus kereszteslovagok vagytok? Meg mondjátok miért nem szeretitek amit én szeretek?

Ahogy stand up comedy showban mondta a volt tanár,
amikor a diák jön az 1-es jegyét kimagyarázni:
Te fiam biza jöttél sorban állni f.--rt.. : O

De ami az én szubjektív álláspontomat illet (mert ugye Te megkérdezted az adott márka megítélését a legelső vita indító hszedben):
én sose tudtam megérteni azt, hogy az első 1 héten finom hangolásra, beállításra használt "extrák" miért számítanak annyira egyeseknek, értem a személyre szabhatóságot, 1 hét alatt belövöd, aztán meg ott van feleslegesen és felesleges költség volt.
Ahogy a "sniper precision" gomb marketing bullshittel is ki lehetett kergetni a világból 2010-től, az előtt nem érdekeltek a perifériák...meg hogy a 11 db "programozható" gombok közé sorolják azokat amikről tudják úgy sem fogod programozni, pl jobb klikk...

Tehát egy olyan laikus embert, aki igeni az extrán sok gombos egerek érdekelnek, akár a 100g+ tartományban, még én is azt látom, hogy amiért felárat kérnek, annak a nagyrésze marketing bullshit és parasztvakítás.
Én anno Bloody commander ML160-at vettem, mert annak a jobb egér gombja helyén további 8 extra gomb van, imádtam hogy tervező program használatakor mindet elérem és nem a hüvelykujjam méretétől függ a gombot kezelése, mint Razer Naga sorozatnál...
Annyira kevesen vették azt az egeret, hogy ha vigyáztam volna rá, 10 év múlva mint kuriózum, tuti múzeumi darab lenne. :D

De elfogadtam hogy akik tényleg mint szimpla egérként tekintenek erre a perifériára, azoknál a tömeg nagyon sokat számít, mert én is érzem hogy ezek az egerek nehezek és lefárasztják az ember kezét ami hosszú távon nem tesz jót az eleve kényelmetlen kéztartással együtt.

Mivel kapcsoló hibás az ML160-om, most 80grammos Keychron M6-A1-et használok, különösen értem a tömeggel kapcsolatos érveket, imádom hogy mennyire könnyű a korábbiakhoz képest, meg hogy Logitech MX master irányt képviseli.
Sajnos a súlyozását elrontották, de igazából amit gyűlölök benne, hogy kevés a gomb. :D
Nem hogy 11 gombos egér...nekem 16 gombos kell. :D

Szal értem miért kell neked más mint a legtöbb irodistának, de a stílust nem értem, a Rat kedvelést sem, pedig hasonló irányzatot követek.
Az meg nem várható el egy ilyen totyikból hogy tényleg legyen hosszútávú tapasztalata az adott példánnyal az embereknek.

Sajna az M6-nál sem lehet beprogramozni hogy az oldalsó görgő az alapján adjon be funkciót, hogy hányat racsniztál rajta...pedig az lenne az igazán faja, hogy amikor elkezdem tekerni megjelenik az egér mellett egy legördülő 6-7 elemből álló lista és jelzi hogy épp melyik lista elemnél tartok ha megállok és általam megadott késleltetés után beadja az adott funkciót.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#99028) ADAM1337 válasza rarki72 (#99023) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ha alapvetően már döntöttél és minden ajánlást leszarsz miért jöttél kérdezni a topikba ?
Vedd meg és kész, neked az vállt be, csak ha 15 éve azt használod nagyon nincs meg mennyit fejlödött az ipar szenzor súly és sok minden terén.
Én is mondhatnám, hogy hülye aki nem finalmouse ultralight x-et vesz de nem teszem ezt, mert nekem ez a favoritom, tudom hogy mellette marha jó egyéb márkák pl: lamzu, pulsar.

A r.a.t 3 volt anno cod2 megjelenésekor egyik haveromnak és tényleg kurva nehéz volt még cod2-ztünk akkoriba, de azzal őlni lehetett, akkoriba mx518-am volt az is nehéz cirkáló volt a maga 110-120 gramjával, de az még arra is rárakott..

(#99029) FireKeeper válasza rarki72 (#99022) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

gyűlölet, lol. bocsi hogy nem akarunk egy objektív nézve szart rád tukmálni. nekem aztán tök irreleváns ki mit vesz, csak szeretek tanácsot adni hogy jól használják fel a pénzüket.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99030) Celithrandi válasza rarki72 (#99004) üzenetére


Celithrandi
addikt

502 hero 6 éves egér, most az 502 hero x megy, az 86gramm full

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#99031) Synthwave válasza ADAM1337 (#99028) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"akkoriba mx518-am volt az is nehéz cirkáló volt a maga 110-120 gramjával"

~103.

Azért akkoriban is voltak már lényegesen könnyebb, 70-80 grammos egerek, de nyilván egy nagyságrenddel kisebb választékkal. Az ultralight szegmensben meg volt kb. Razer Salmosa és Salmosa Pro-gaming Edition, oszt annyi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99032) Synthwave válasza PROTRON (#99027) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A haladunk a korral vagy a nem költünk zsellérflashbangre történetet nem igazán nevezném konzervatívnak.

"most 80grammos Keychron M6-A1-et használok, különösen értem a tömeggel kapcsolatos érveket, imádom hogy mennyire könnyű a korábbiakhoz képest"

Hát még ha egy 40-50 grammosat is kipróbálnál. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99033) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jézusom, mi a bánatos jó élet volt itt, amíg nem voltam? :DDD

Mindesetre esti olvasmánynak jó volt, véleményemet nem írnám le, mert TL DR és sértődés lenne. :N

Amiben viszont segítség kéne skacok, hogy égen földön nem találok FEHÉR Keychron M3 wireless-t itthon? Nektek esetleg van infotok, hogy honnan tudnék lőni egyet itthonról?
Fekete nem játszik, mert elrontaná a - Csoki után szabadon - fuck shui-t az asztalon. :DDD Asztallap fekete, azon lesz egy Razer Pro Glide XL, az MBA és a fehér M3.

Előre is köszi a helpet.

(#99034) weri válasza Synthwave (#99031) üzenetére


weri
senior tag

Sokat jelent azért a mozgathatóság, fizikai méret a súlyhoz képest. Pl. amit tavaly rendeltem be kínából wireless 1.1a paw3395 pro egeret, abból ki kellett vegyem az aksit mert azzal az alakkal és a 95 grammjával konkrétan szorítanom kellett az egeret mert amúgy kicsúszott a kezemből minden felemelésnél :)) :))
MX510 meg a +~8grammjával könnyebbnek érződik mint az előbbi akksival. :DDD

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#99035) PROTRON válasza Synthwave (#99032) üzenetére


PROTRON
addikt

Jesszusom ha ez is 50 grammos lenne, nem lehetne használni az oldalsó görgőt, mert így is túl magasra került a súlypont, így görgetéskor van hogy felemelkedik, de akkor aztán ellentartás mellett is elrepülne... :D
Köszöni szépen jó ez a 80 gramm, csak az oldalsó görgővel kellene még kezdeni valamit..."A2" verzióban...nekem nem okoz gondot a felső görgő jobbra tiltelése, de tény hogy az is határon mozog, egy picit az is lehetne magasabb...
Meg racsnizás során túl nagy az ellenállás, szabadonfutó módban viszont a tilteléskor "bemozdul" a görgetés...mivel nekem a "C" és a "V" gombok vannak ráállítva, így ctrl+C megnyomásakor zoomol is egyet ha nem figyelek... :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#99036) Synthwave válasza weri (#99034) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha raktál volna rá grip tape-et (és az akku középen van), akkor szerintem már nem éreznéd így.

De ha beletennél egy 100-150 mAh-s csöppséget, akkor meg pláne. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99037) Synthwave válasza Zaied (#99021) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem-nem.

Ha nagyon nem tudsz mit kezdeni a pénzeddel, a legjobb mindig elutalni nekem. Biztosan hasznát tudom venni.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99038) rarki72 válasza PROTRON (#99027) üzenetére


rarki72
tag

Köszönöm a hozzászólásodat!
A finomhangolást illetően akár igazad is lehetne, de nélküle az örökre szóló első nem tud létrejönni, általa pedig a hozománya mind végig ott lesz. Ésszerű keretek között ezért hajlandó vagyok bizonyos esetekben plusz összeget fizetni.
A sniper gomb az első amihez ragaszkodok. WoT-ban a lanctalp javítás kivitelezési ideje kritikusan fontos és nálam annak a makrója van ráállitva, mert azt a gombot érem el reflexből a leggyorsabban. Ezen felül az alapértelmezés szerinti fps-ekhez szánt fegyver választó tekerentyű a löveg és másik irányba a torony javítását biztosító makró helye. WoT profilban még a DPI fel és le gombok is gyógyítást végző makrókat indítják. Nélkülük kritikus helyzetben lassabb lennék és az gyakran halálhoz vezet.
A 3 alapgomb is át programozható, de ugye az minek. Illetve a görgő nyomásra szintén makrót indít :) Szóval ha ilyen szinten nem tudom személyre szabni, tőlem a pápa is ajánlhatja isteni jóváhagyással, akkor se érdekel. Mással nem játszok ezzel viszont így szeretek és így is akarok játszani. A design lényegtelen az meg főleg, hogy divatos vagy sem. Ha kényelmes nyert, ha nem kényelmes nem nyert.

(#99039) koxx válasza rarki72 (#99038) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennek tukreben viszont nem ertem/ertjuk miert jottel a topikba? Mert nem ajanlasert. Jovahagyni/ajanlani pedig senki nem fogja a bucsus egeret. Igy akar mar meg is vehetted volna.

[ Szerkesztve ]

(#99040) PROTRON válasza koxx (#99039) üzenetére


PROTRON
addikt

Minden viccet félretéve:
az anyagminőségbeli változásokra volt kíváncsi olyan totyiklakótól, aki egyébként retteg és nem meri bevallani, de látens Madcatz használó...de mivel az ilyet senki nem meri bevallani kivéve Én a 16 gombos egeremet, így nyilván most se lépett elő senki. :D
Mellette azért a kezdés tényleg erős volt, aztán meg félrement a kommunikáció...de legalább volt itthon popcorn a mozihoz. :D

#99038 rarki72
Nekem a tervezésen kívül a Battlestar Galactica Online játékhoz jött nagyon jól az ML160 gomb kiosztása.
Ott egy idő után behozták hogy nem "tengeri hajóként" mozognak a járművek az űrben, hanem valamivel szabadabban lehetett mozogni, így pedig a wasd normál mozgás mellett az előre és vissza gombok a hosszanti tengely menti forgásra voltak belőve, miközben a jobb egérnél lévő 8 gombon meg a skillek, ahogy nálad a heal...ugyanez megfordítva nem működött volna.
De ahhoz a játékhoz rengetegen használtak felsőbb kategóriás Madcatz egereket, pont azért mert a Naga és társai hiába sok gombosak, a hüvelykujj alatti sok gombbal nem lehetett elég hatékonyan PVP-zni.
Pedig én nem is vadászgéppel toltam, ott még további 4 irányban lehetett mozogni, szal még inkább előtérbe került hogy a sima joystickek nem megfelelőek.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#99041) rarki72 válasza PROTRON (#99040) üzenetére


rarki72
tag

respect

(#99042) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

lehet csak én vagyok gyökér de én az MMO-zást (star trek online, igaz nagyon régen), meg CAD-ezést (Altium, zuken és társai) is kibírtam normál egérrel úgy hogy az oldalgombokat se használom nagyon.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99043) koxx válasza PROTRON (#99040) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A pro gamerek is 25 gombos egerekkel játszanak, ja nem ;] :DDD
Nem az a baj, hogy mi kell neki hanem, hogy nem fogta fel azt amit kb 6-an írtunk neki. De ha valaki ennyire okos és tudatos akkor nem kell neki ajánlás.
De most már zárjuk rövidre ezt a témát mert kezd unalmassá válni.

[ Szerkesztve ]

(#99044) Synthwave válasza PROTRON (#99040) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A nem meri és a még véletlenül sem akarja két különböző dolog.

És lehet, hogy oka van. Például az, hogy értelmesebben is el lehet költeni azt a pénzt, amit ugye nem fáról szüretelünk.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99045) Synthwave válasza FireKeeper (#99042) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

2006-ban ezt még MMO/RTS egérnek marketingelték.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99046) FireKeeper válasza Synthwave (#99045) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jaj ezt ne is mutasd mert megfájdul a szívem hogy ebből a formából sincs még modern verzió.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99047) koxx válasza Synthwave (#99044) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Madcatz helyett egy jó wingman gaming mouse? :DDD

(#99048) raaay


raaay
csendes tag

A Ninjutsu Sora miért nincs ajánlva? Mármint a Lamzu Atlantishoz képest is kb mindenben jobb a rtings-en is és mégis olyan, mintha tudomást sem vennének róla.
Valami elkerülte a figyelmem? :D
Most jön majd a V2, ami szerintem figyelemre méltó utódja lesz.
Katanáról vélemény?

(#99049) PROTRON válasza FireKeeper (#99042) üzenetére


PROTRON
addikt

11-13 éven át használtam CAD szoftvereket sok gombos egérrel...most kénytelen vagyok M6 miatt másképp megoldani....az utóbbi 1 hónapban már megértettem miért van belassulva a gazdaság, förtelmesen szörnyen lassan lehet így haladni...keypad nélkül már rég kitéptem volna a hajatam, de még keypad-el is szörnyen lassú ahhoz képest mint ha mind a két kezemet tudnám parancs előhíváshoz IS használni.

Csak azt próbáld ki hogy az előre és vissza gombokra kiraksz 2 db gyakran használt parancsot valamelyik egyszerűbb rajzos feladathoz és mérd le hogy ha nem használod az egéren lévőket, meg azt hogy ha begyakorolva használod hány perc a különbség.

Aki még úgy kezeli az autocadet-et hogy se keypad sem pedig balra helyezett numpad, na az számomra végképp elfogadhatatlan...sem ergonómikus, sem egészséges, de legfőképp nem hatékony és végképp nem gyors.

A Star Trek Online-al én is játszottam...amikor a fenti BSGO-ban 2 órányi PVPzés után kellett valami micimackó szintű levezetés.. :D
De tényleg, össze se lehet hasonlítani a kettőben a PVP intenzitását...az STO-ban nagyon durván a buffokra skillekre építesz, ami kategóriát tekint mivel hogy amerikában volt a server a lagg miatt eleve nem annyira a miliszekumdumok játszanak...BSGO-ban meg annak ellenére hogy nem kell manuálisan lőni, a vadász harcok, vagy a vadász és kísérőhajó harcoknál a manőverezés rugalmassága tényleg kritikus még squad vs squad esetén is.

Persze BSGOban is lehetett olyan hajót választani hogy csak mész előre mint egy busszal és jelölgeted a célpontokat, aztán ha seggberak egy kisebb gép akkor így jártál és végig nézed ahogy 1 db kis lepke szétkapja az elefántot. :D
Persze ezért voltak csoportos harcok...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#99050) koxx válasza PROTRON (#99049) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

3d connexion space mouse alap annál aki rajzprogikat használ. Solid works, edge, cad, már nem használnám enélkül.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.