Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) ribizly válasza Vanir (#65998) üzenetére


ribizly
veterán

Mi az elvi minimum amúgy? Valaki kiszámolta már, hogy mondjuk 6 kapcsoló (3 kis, ilyen DPI váltó jellegű gombbal), a legkisebb nyák, görgő, talpak meg egy g100s méretű shell mennyit nyom?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66002) Ant@ válasza Brumi (#66000) üzenetére


Ant@
senior tag

Ezeknek a feltételeknek csak a Logi G900 felel meg de az nem épp 20k. Ha le tudnál mondani a vezetéknélküliségről akkor már lenne miből válogatni.

(#66003) Brumi válasza Ant@ (#66002) üzenetére


Brumi
senior tag

Jesszus! Ez 40k! Hát azért ez nekem kicsit erős lenne... Meg valamiért ez a folyamatos töltés sem annyira tetszik (mármint, hogy nem bír ki elemmel mondjuk x hónapot). A kinézet azért fontos, mert az asztalon kizárólag a noti + a monitor van, az egész minimál dizájnos, nem annyira illik bele a képbe még egy kábel vagy töltő stb...
Most a Microsoft Arc Touch egeret nézem, az sem tűnik rossznak, bár utána kellene olvasnom...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#66004) Ant@ válasza Brumi (#66003) üzenetére


Ant@
senior tag

Szerintem nézz körül a Zowie oldalán. Igaz, hogy mind vezetékes mind de a design egyszerű, letisztult a minőség első osztályú, ugyanaz az egér létezik több féle méretben is és mind belefér a keretbe. Ha precizítás is szempont azt az MS egeret szerintem nem erőltesd. Más kávéház.

[ Szerkesztve ]

(#66005) Brumi válasza Ant@ (#66004) üzenetére


Brumi
senior tag

Azokat néztem, és valóban nem rosszak, de nekem ez a kábeles dolog nem jön be, szerintem kb 15 éve nem használok vezetékes egereket, és mivel nem játszom, ezért ez olyan nagy hátrányt nem jelentett. Azt néztem, hogy a G900 az átszereléssel alakítható át, ami sajnos szintén nem ok, mert itthon felváltva használjuk a gépet, nem lehet mindig átalakítani. Még nézelődök kicsit, de a Microsoft valószínűleg a Touch kivitel miatt is kiesik, a mostaninál sem annyira tetszik ez a megoldás.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#66006) ribizly válasza Brumi (#66005) üzenetére


ribizly
veterán

Ha ezt a wireless-t elengeded, akkor pedig eléggé kinyílna a világ. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66007) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok!

Egeret keresnek a Clevo laposomhoz, eddig csak vezetekeseket hasznaltam mind a PC-imhez, mind a laposaimhoz, viszont utobbim van, miota nem otthon elek, es sajna az elozo laposnal egy ido utan az olben hasznalt notiban az USB csatit, amibe be volt dugva a ragcsalo, mivel azon (is) tamaszkodott fel, szepen "kilazitotta". Gondolom cserelni kene magat a csatit, de annyit mar nem ert az a regi lapos. Az uj notimon is vezetekes van, de reszben emiatt a problema miatt kiprobalnek egy jo ar/ertek aranyu wireless egeret. Ebben kernem segitsegeteket. :B

Altalanos felhasznalasra lenne, net, YT, olvasas, neha egy kis DOOM 1/2/3 vagy Heroes 3. Szoval semmi hardcore MMORPG vagy FPS.
Keret az rugalmas, de azert £40-50-nel tobbet nem nagyon adnek ki erte, ilyen felhasznalas melle szerintem felesleges tobb. De persze meggyozheto vagyok. :D
Ami meg fontos lenne, hogy mivel gyakran ulok/fekszek sofa-n, ezert nem asztali feluleten lenne hasznalva, ezt az akadalyt mindenkeppen vennie kell!
Nem lenne rossz ha lenne benne - nem volt meg wi-less egerem - valami energiatakarekossagi funkcio, h lekapcsol par perc inaktivitas utan, gombnyomasra/mozgatasra meg ujra aktivalja magat. Nem ohajtanam hetente cserelni az elemeket.
Ha Bluetooth-os, az szinten elony, akkor nem kell egy USB portot lefoglalnom az ado/vevonek, van a notiban ugye. :)
Nagyobb meretu lenne a praktikusabb szamomra,gyakran pihentetem rajta a mancsomat.

Nincs kifejezett markafetisizmusom, nezegetem Microsoft oldalat (meg kozepsuliban voltak azok a classic kicsipuhas egerek, nagyon jo volt veluk "dolgozni"), de talaltam pl gyakran vasarolt Logitech-et is (Logi-m is volt korabban, szerettem), sot, dizajnra meg ez is tetszik! :DDD Mondjuk ettol nyilvan sokat nem kell varni, szal ezt szerintem skippelnem. De eppenseggel a kek szint szeretem, szoval, ha van nem tul csiricsare, ami hasonloan nez ki, az meg ok. :)

Ja meg egy dolog, ami fontos lenne, kene ra DPI allito gomb, lehetoleg minel nagyobb ertekre. Szeretem, ha minimalis mozgassal megy minel tobbet az eger.

Koszonom, ha valaki vegigolvasta, es meg segiteni is tud. :D :C

udv
Yeff

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#66008) ribizly válasza Yeffy (#66007) üzenetére


ribizly
veterán

Nehéz ügy, mert az olcsóbbak sem a DPI váltást, sem azt nem tudják, hogy mindig ébren legyenek.
Amit biztosan lehet állítani, hogy a Logitech G403(wireless) / G602 / G603 / G703 sorozatból nem tudsz rosszul választani. Ezeknek kb ugyanaz a body, csak apróságokban térnek el. Persze ezek szinte mind drágábbak, de 1-1 akció keretén belül még akár ki is lehet fogni. ;)
Mást jó szívvel ajánlani nem hiszem, hogy lehet... :N

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66009) Yeffy válasza ribizly (#66008) üzenetére


Yeffy
veterán

Szia!

koszi a valaszt!

megneztem oket, a G403 meg 703 pofasak, de dragallom, nem latom ertelmet kiadni egy egerre "alap" felhasznalas mellett 90 meg 100 fontot, a 602-es, bar kicsit hulyen nez ki keprol, pont akcios amazonon, lehet bevallalom, a 603-ast meg elsore csak a Logi oldalan talaltam meg, £80. haaat... :U lehetne olcsobb :D

tenyleg nincs semmi mas ajanlat, ami az igenyeimnek megfelelne, es nem £100+? ennyire kulak lennenek a wi-less egerek?? :(

ha nincs mas, akkor szerintem a 602 es 603 kozul fogok valasztani. ezekben van az az energy saving management amit erdeklodtem?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#66010) MaTpr0F válasza Ant@ (#65997) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Hmm, kivehető sniper gomb. Legalább valaki gondolt már végre erre is. Amúgy formára olyan, mint egy G502, csak erre jó ránézni. Kár, hogy a másik oldalán nincs ujjámasz.

[ Szerkesztve ]

(#66011) ribizly válasza Yeffy (#66009) üzenetére


ribizly
veterán

Vannak ezek a Logitech MX Master-ek, amiket még dicsérnek, de azok a szenzoruk miatt nem kerülhetnek be ide ajánlottként. :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66012) Vanir


Vanir
veterán

Update for the black Venator: I chose a scroll wheel encoder, its by "F-Switch". Never actually heard of that company before, but it feels very nice to use, and has a 20 million lifespan. It holds the wheel much more securely than the TTC and the steps feel more defined. There is also one which has even more defined steps, but it was noisy and had lower lifespan. The factory is sending me one last sample with the new scroll wheel, just for a final check, I should have it on Monday. If I confirm it, the factory gave me an ETA of 20 days, but I have to add 14 days to that for delivery into Amazon. So to be safe I'm putting the release date at the 9th October.

(#66013) Zοltta válasza Vanir (#65998) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nekem se jön be ez a razer :O ...

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66014) Vanir válasza Zοltta (#66013) üzenetére


Vanir
veterán

Sztem nincs vele baj a súlyán kívül. Végre valami értelmeset is csinálnak, és nem csak a csillivilli, százezer dépéís vérpisti izgató wirelesseket fossák kifele.

(#66015) myke7 válasza Zοltta (#65933) üzenetére


myke7
tag

Köszönöm a segítségeteket (gtamate2-nek is)!

Egy Steelseries QCK megoldotta a gondomat. Így már nagyon jól használható a Zowie egerem! :D

Amúgy ez az első egerem, ami minőségi és árban nem az egyszerű egerek táborába tartozik.
Valóban ég és föld tényleg a különbség az új javára és nem csak játékban.

[ Szerkesztve ]

(#66016) Yeffy válasza ribizly (#66011) üzenetére


Yeffy
veterán

miert, mi baj a szenzorukkal? :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#66017) MaTpr0F válasza Vanir (#66014) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

PH-s cikk szerint van benne belső memória, remélem tényleg.
Táblázatodban szereplő G502 hossz a főgombok csúcsától számíva vannak mérve?

[ Szerkesztve ]

(#66018) Vanir válasza MaTpr0F (#66017) üzenetére


Vanir
veterán

Remélem igen. :D

(#66019) Vanir


Vanir
veterán

5 rongy körül vannak G100s-ek most eBay-en, gondolom készletkisöprés. Van néhány G102 is 5600 körül, de 0 feedback-es eladóktól (mondjuk ha fake cuccot küldenek úgyis visszakapod a pénzt, szóval nem lehet veszteni vele).

(#66020) ribizly válasza Vanir (#66019) üzenetére


ribizly
veterán

Megbízható link van esetleg g100s-hez? :U

@(#66016) Yeffy DJ
Összefoglaló!
De amúgy annyi, hogy az itt elfogadott és igényelt szintet nem hozza ami abban van.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66021) Vanir válasza ribizly (#66020) üzenetére


Vanir
veterán

Ird be aztan ahol sok az ertekeles onnan vedd. :DDD
Vannak koreai eladok, en onnan vennem.

(#66022) Yeffy válasza ribizly (#66020) üzenetére


Yeffy
veterán

ok, csekkolom. beleneztem kerdes elott az osszefoglaloba, elkezdtem olvani, de kisse terjedelmes :DD :D
de legalabb van reszletes summary-tek :C

akkor nekem csak ezek a G-s Logik ajanlottak, mast ne is nezzek?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#66023) dobragab válasza Vanir (#66019) üzenetére


dobragab
addikt

Logitech MX518 pedig 11k körül. Jól rémlik, hogy Alin árultak eredeti DA-kat és G400s-t?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#66024) inf3rno válasza Brumi (#66000) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemes lenne belenézni az összefoglalóba is, mert eltérő grip style-hoz eltérő egér kell...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#66025) ribizly válasza Vanir (#66021) üzenetére


ribizly
veterán

A fenébe! Nem még egy fehér g102 lett belőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66026) Zοltta válasza Vanir (#66014) üzenetére


Zοltta
senior tag

Na közben találtam egy Razer Lancehead reviewet HardwareCanucks-tól :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66027) bunfi válasza ribizly (#66025) üzenetére


bunfi
őstag

Ez már veszélyes nálad... :U

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#66028) ribizly válasza Zοltta (#66026) üzenetére


ribizly
veterán

Jó, hát akkor ez bizony durván felejtős kb bármire... :((
Kár, hogy abból a razer pad-ból csak ilyen small / medium méterűek vannak...

@(#66027) bunfi
Max eladom az egyiket, és még kb keresek rajta. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66029) Zοltta válasza ribizly (#66028) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én is pont erre gondoltam kb. mikor megláttam :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66030) Gabonetta válasza Gabonetta (#65962) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, megoldódott, az eladó tanácsára átdugtam másik USB-be, és kikapcsoltam az egér mutató pontosságának javítását.

(#66031) Yeffy válasza Yeffy (#66022) üzenetére


Yeffy
veterán

? :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#66032) kolly


kolly
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvastam az összefoglalót, de elég speciális igényem van, ezért inkább írok.
Olyan egeret keresnék, ami szimmetrikus, mivel bal kézzel használom az egeret, de nem tükör gombkiosztással, hanem jobbkezessel. Igazából kétkezes egérhasználó vagyok, de bal oldalon jobban kézreáll, na.
Mivel a játékos egerek túlnyomó része jobb kézre van igazítva, ezért nagyon nehéz jót találnom. Régen volt egy Microsoft IntelliMouse egerem, azt nagyon szerettem, de elhalálozott.
Extra igényem nincs, nem játszom FPS-t, mindennapos használat mellett némi World of Warcraft szokott lenni.
Max. annyi, hogy szeretem, ha nem veszik el a tenyeremben az egér, egész tenyérrel szeretem használni.
Illetve annyi, hogy nincs rá több tízezer forintom, tehát ár szempontból inkább az alsó-közép kategóriában keresgélnék.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget! :R

Üdv:

Kolly

(#66033) Vanir válasza Zοltta (#66026) üzenetére


Vanir
veterán

Akkor még egyszer: [link]

dobragab: Aha, a Razer-eket a Razer Tech Store nevű bolt. Refurbished cuccok valószínűleg.

ribizly: Én egy G302-re rámartam, 4400-at megért. ;]

[ Szerkesztve ]

(#66034) Yeffy válasza Yeffy (#66031) üzenetére


Yeffy
veterán

kozben nezegetem a kinalatot, es talaltam meg kettot, amirol kernek velemenyeket, mik a tapasztalataitok?

M705
MX.

ajanlottak? ok annyibol jobban tetszenek nekem (foleg az M705), hogy nagyobbnak tunik keprol a feluletuk, jobban tudom rajta pihentetni az ujjaimat es a tenyeremet.
vagy ok nem felelnek meg a kriteriumaimnak?

koszontem! :C

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#66035) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Az ajanloban szerelep ez az eger 11-16K arkategoriaban:
Roccat Kone Pure Optical Black Edition

En 25 alatt sehol nem talalom, 15-ert is csak Ebayen refirbished vagy used kategoriaban.

Letezik olcson?

(#66036) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

Egértalp ügyben kérdezném van-e ennél jobb, vagy ez jónak számít-e, mert az összefoglalóban meg keresésben sem találtam róla infót.

Esetleg még ilyet is találtam.

Ha ezek nem jók tudtok hozzá linket milyet rendeljek ami tényleg jó lesz a G600-hoz?

Köszönet előre is! :R

(#66037) ribizly válasza coolpet (#66035) üzenetére


ribizly
veterán

Hardverapro hemzseg tőle és senki nem viszi:
* RKPOE - Gyakorlatilag új
* RKPM - Jaffa-t meg kell kérdezni, hogy elvitték, vagy csak lejárt a hirdetés
* RKPO - Ez mondjuk nem Black Edition, de a sima Optical is jó még. Mondjuk én az előző kettővel futnél előbb 1-1 kört, mert jobbak. ;)
Én is csak a cégen belül tudtam ár alatt eladni (13k) a teflon talpas, paracord-os Owl-Eye-omat. :Y

@(#66036) Radomer
Innen rendelj ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66038) Zοltta válasza Vanir (#66033) üzenetére


Zοltta
senior tag

Tudom, követem a topicot :) csak ,hogy videóban is lehessen látni ,hogy mizu vele :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66039) Ant@ válasza Yeffy (#66034) üzenetére


Ant@
senior tag

Alapvetően nincs velük komolyabb baj, de kb minden szempontból más kategória mint egy G403. Ha csak kell egy egér akkor ok. Ha jó egér kell akkor meh.

(#66040) coolpet válasza ribizly (#66037) üzenetére


coolpet
senior tag

Koszi, de nekem a maniam, hogy zsir uj legyen, bontatlan teljes garival.

Egyebkent miert adtad el?

(#66041) ribizly válasza coolpet (#66040) üzenetére


ribizly
veterán

Pedig jobban jársz, ha így veszed meg garival, mert van ott ~0km-es és sokkal olcsóbb. ;)
Nekem (18x8) kicsi volt fingertip-re. A g102/pro sokkal jobban kézre áll.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66042) Ringman


Ringman
nagyúr

kis beszámoló: az elmúlt pár hónapban az alábbi egereket próbáltam ki csuklóproblémák miatt - genius maurust használtam kb 1 évig, előtte vagy 5 évig g400/mx518 volt, de valahogy kényelmetlen lett.

ezek jártak nálam: logitech g203, g402, g403; ninox aurora, roccat cone pure, + egy elecom M-DT2DRBK trackballal is próbálkoztam.

ezen kívül még egy vertikális egeret rendeltem - CSL vertical mouse, de azt még nem használtam addig, hogy ítéletet mondjak, mindenesetre abban is volt 2 fémlapka súly, amit ki kellett szednem :)
a fogása jó, de a görgő valahogy nem esik kézre.

ezekből végül formára a g403 vált be, de a görgője a g203-nek egyértelműen jobb számomra (a fenti összes egérnél jobb) - könnyebb lenyomni. a g203 nekem szerintem akkor lenne kényelmes, ha bal oldalon lenne szárnya, mint a maurusnak.

maga a g403 lehetne könnyebb is, a plusz súlyt tartalmazó fedelet is leszedtem.

(#66043) athomi válasza Vanir (#66019) üzenetére


athomi
veterán

Köszi, végül is berendeltem egy G102-t, rápróbálok, hátha összejön egy tenyeres-ujjas keverékű fogással megszoknom. Legrosszabb esetben továbbadom.

12k-ért volt G403 újan kiskerből, az lett volna a kiszemelt, de sajnos lemaradtam róla.

(#66044) Vanir válasza coolpet (#66035) üzenetére


Vanir
veterán

Az ajanlo tablazataban aminek sotetitett a hattere, az csak kulfoldi rendelessel elerheto. Nemet Amazonon lehetett meg nemregiben 15 korul hozzajutni.

(#66045) Yeffy válasza Ant@ (#66039) üzenetére


Yeffy
veterán

akkor meh :DDD ez tetszett!:C

ertem. tetszene a G603, mar majdnem rendeltem a Logitol, amikor meglattam ezeket is. pl az M705 nagyobbnak tunik.szerintem jobban el tud rajta terulni a tenyerem. aztan nem tudom, valoban az is-e. a 403 meg nekem elegge debil kinezetu, 500 programozhato gombbal, amire nincs szuksegem igazabol, csak egy DPI allitora, egy kontroll LED-re, meg egy backward/forward parosra, valamint ket oldalt "ujj-pihentetore".

nem tudom. latni lenne jo oket, de az most kiesik sajna. nem tudod, vagy valaki veletlenul, hogy ezek nagyobb meretu egerek? M705/G403/603?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#66046) GEIL


GEIL
addikt

2005 óta nyúzom a Logitech MX518-at.....jelenleg egy Quick steelpad mini van alatta....akkoriban vettem 14.000 Ft-ért.....szerintetek mi az ami most 2017-ben "méltó" utódja tudna lenni ? :U :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#66047) ribizly válasza Yeffy (#66045) üzenetére


ribizly
veterán

Azért nem ártana néha egy kicsit használni a google-t... :U
M705 dimensions: 70.0 x 109.0 x 40 mm
G403/603 dimensions: 68 x 124 x 43 mm

Szóval nagyon nem egy méret. Ha lehet ilyet mondani, akkor az M705 inkább rövid, duci, semmint nagy. Ráadásul lézeres.
Nem érdemes a képek alapján dönteni róluk, mert akármekkora egérről lehet olyan fotót csinálni, amitől nagynak vagy kicsinek tűnik. ;)

@(#66046) GEIL
Összefoglaló!

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66048) PR0JECTNR56 válasza GEIL (#66046) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nem feltétlenül érdemes lecserélni, bár mint aktív MX518 felhasználó (ha valami elfáradhat benne, akkor új mikrokapcsolók és paracord kábel hardverapróról, új shell pedig ebay-ről), azt mondanám, hogy a G403 lehet a barátod, minden másra pedig az Összefoglalót ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#66049) gtamate2 válasza GEIL (#66046) üzenetére


gtamate2
veterán

Ha nagyon szereted megcsináltathatod, de G403, Razer Deathadder Elite, Zowie ZA12 (ha nem zavar, hogy nincs driver) azok amiket így első körben mondanék. Ill. ha a padod is megérett a cserére, arra is van topik.

*Sn0w

(#66050) Yeffy válasza ribizly (#66047) üzenetére


Yeffy
veterán

na, csak hogy reagaltal. tegnap ota varom :U :D

akkor ezek szerint (jogos, utanakereshettem volna) kepen nagyobbnak tunik az M, de nem az, sot. csak mert a 603-as az oldalan meg pont kisebbnek tunt, ez kavart be. jobban tetszik, mint a 602, csak kene ra oldalra olyan pihenteto.

mindenesetre ma eldontom, lehet, h megis 602 lesz.

egy uccso kerdes ehhez: van valamilyen ismert hibaja? nehsany kommentelo elegge lepontozta, kulonbozo, kesobb megjeleno hibak miatt.

koszontem!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.