Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Synthwave válasza izee (#40991) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aha - és lesz vagy 2030, mire el is terjed.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41002) Synthwave válasza #46372352 (#40995) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Tényleg nem érdemes már ezeket ajánlgatni, biztos tartós, minőségi, de a 10cm-es húzgálás miatt nem értem, hogy lehet ajánlott"

Dude, just rofl.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41003) jaffa 2843 válasza #46372352 (#40995) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Abban egyet értünk, hogy nem érted. :D

(#41000) nyunyu

Szerintem 1000 CPI már sok desktopra. Ezen kár vitatkozni. :K

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41005) Synthwave válasza #46372352 (#41004) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A többség nem maximum 2 cm-en (lel) mozgatja az egerét.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41006) nyunyu


nyunyu
félisten

1000 dpivel kell 5 centi ahhoz, hogy elerj az 1920 szeles desktop egyik szeletol a masikig.
Ez meg kenyelmesen kezelheto, ha le van tamasztva a csuklod az alatet szelere.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41007) TeebyKay válasza Synthwave (#41005) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ezt nem lehet így kijelenteni, amennyiben nem tudsz egy statisztikai felmérést mutatni arról, hogyan használja a többség az egerét.

Ez mind teljes mértékben egyéni preferencia, senkit nem fogsz arról se meggyőzni, hogy ugyanazt a tusfürdőt használja mint te, ha egyszer nem szereti az illatát. Egyszerűen csak az egérajánlónál fel kell tüntetni, hogy jelöljék meg mekkora mozgatásra, mekkora érzékenységre van szükségük egy egérnél és az alapján dönteni.

(#41009) Synthwave válasza #46372352 (#41008) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

20 éve vagyok PC-kocka. Szerinted csak játszom (vagy egy egerem volt)?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41010) Synthwave válasza TeebyKay (#41007) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sigh..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41011) Ribi válasza Synthwave (#41005) üzenetére


Ribi
nagyúr

Te most komolyan azzal vitatkozol, hogy itt 4 ember is jobb szereti 1000+ dpi-n használni az egerét? Tényleg a tényekkel is vitatkozol? Értem én, hogy mindenkibe belekötsz aki nem a te meglátásaidat követi, de tényekbe ne kössél már bele :W

(#41012) dobragab válasza Ribi (#41011) üzenetére


dobragab
addikt

Az, hogy ki hány dpi-n használja az egerét desktopon, tisztán preferencia kérdése, ezért nincs is senkinek igaza.

Mi az, hogy "az én szokásaim jobbak, mint a te szokásaid"? Kényelmi kérdésről van szó.

Ráadásul villámgyorsan megszokható. Fater 900 dpi-s Gagyibájt után tért át WMO-ra, és két hét után teljesen átszokott. Csak ne váltogasd a régi egereddel, akkor sose szokod meg.

Én 1800 dpi-n használom a G400s-t, 800-on a G402-t, most 1000-en a zsír új G100s-t, és fater gépéhez átülve probléma nélkül elvagyok a 400 dpi-vel. És nem tudom, ha egyszer egységesítem a desktopos dpi-ket, minél fogok maradni.

(Játékban konstans 7,2 cm / 360°-kal játszom, erre valók a driverben az egérprofilok.)

Mindezektől függetlenül mondhatjuk viszont, hogy az MLT04-es szenzor játékra kifejezetten alkalmas, szigorúan objektív szempontokat figyelembe véve, lásd ÖF.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41013) Ribi válasza dobragab (#41012) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ki a tököm mondta, hogy nem egyéni preferencia?
dantre megjegyezte, hogy az kérdésére válaszoló emberek többsége jobb szereti a magas DPI-t.
Erre ilyen paraszt megszólalásokat kap:
"Dude, just rofl.
Abban egyet értünk, hogy nem érted.
Sigh.."
Mindenki olyan DPI-vel nyomul amivel akar. Az is jogában áll, hogy ne értse hogy lehet alacsony dpivel megélni. Vagy tilos?
Egy teljesen alap megszólalásra megint jött a 2 rezidens egérguru és jól beszólt, mert más a vélemény hangzott el.
Nincs ebben több, csak van aki nem bírja ki anélkül, hogy ne legyen okosabb valaki más saját véleményénél...

(#41014) Vanir


Vanir
veterán

A nagy flamewar közepette halkan megjegyezném, hogy elkészült a Newmen GX1-Pro teszt.

(#41015) TeebyKay válasza Vanir (#41014) üzenetére


TeebyKay
őstag

A szövetelt kábel miért hátrány?

(#41016) Vanir válasza TeebyKay (#41015) üzenetére


Vanir
veterán

Mert a szövet merevvé teszi a kábelt.

Más: elnyalt fejű IME 3.0 tartócsavart ha megfúrom akkor széttörik az egész, avagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#41017) Ribi válasza Vanir (#41014) üzenetére


Ribi
nagyúr

És miért 400-800 CPI az ideális? Tesztekből ez nem derül ki.

(#41018) Vanir válasza Ribi (#41017) üzenetére


Vanir
veterán

Fölötte egyre jobban jitterel, ill. csökken a PCS. A többi CPI értékről is megcsinálom majd a teszteket, de egyelőre csak ez a kettő fért bele a mai adásba. :)

[ Szerkesztve ]

(#41019) Ribi válasza Vanir (#41018) üzenetére


Ribi
nagyúr

Még egy 1600-as teszt elfért volna, csak hogy látni lehessen a trendet.

(#41020) TeebyKay válasza Vanir (#41016) üzenetére


TeebyKay
őstag

De ugyanakkor sokkal strapabíróbb is nem? Én mindig szerettem ha az egér és a billentyűzet kábele szövetelt.

(#41021) Vanir válasza Ribi (#41019) üzenetére


Vanir
veterán

Belevágtam őket gyorsba. ;)

TeebyKay: szerintem ez nem befolyásolja a tartósságot, az ezeréves Genius billentyűzetemnek nincs harisnyázva a kábele, napi szinten többször arrébb van húzkodva és semmi baja. Volt néhány egerem is, aminek nem volt szövetelve a kábele, és nem nyúzódtak le egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#41022) jaffa 2843 válasza Vanir (#41016) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valami nagyon minőségi vékony fúróval elképzelhető, hogy sikerül, viszont csak lassan szabad fúrni, nehogy a hőtől tönkremenjen a műanyag, valamint nem szabad túl erősen nyomni neki. Szvsz nem éri meg a vesződést :D

(#41020) TeebyKay

Billentyűzet kábele az más tészta. Ott minél erősebb annál jobb. Viszont egérnél már nem mindegy, hogy mit kell húznod vele együtt.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41023) linuxuser666


linuxuser666
tag

Láttam már itt olyat hogy valaki azt írta nem számít 10-20 gramm az egér súlyánál.
Most mertem kivenni a g100s-ből a súlyt, eddig nem akartam szétszedni.
Sokkal jobb lett az egész így, nem is tudom minek kellett bele egyáltalán :D
Egyből olyan mint ha gyorsabban is mozgatnám az egeret.
Kb ér annyit mint egy jó teflontalp:)

(#41024) Vanir válasza jaffa 2843 (#41022) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi, azért én próbára teszem magam, meg az idegeimet, hátha bejön. :)

(#41025) dobragab válasza Vanir (#41024) üzenetére


dobragab
addikt

A fejével azonos átmérőjű fúróval leszedheted az egész fejet, utána meg fogóval a maradék 1 mm-nél fogva általában ki lehet szedni a csavar maradékát. Én megpróbálnám :D Asszem csináltam már olyat.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41026) PitLee válasza Vanir (#41016) üzenetére


PitLee
őstag

Az igazi egy bal spirálos fúró vagy csavar kihajtó lenne jó( ez a verzsön nem a spirálos), esetleg köszörülhetsz egy törött fúróból egy bal forgásirányra élezett szívfúró szerűséget.(értelemszerűen ilyenkor a fúrógépet is bal forgásirányban kell használni)
A sima fúrás necces elég csak a csavar száránál 0,5-1mm el erősebb, a feje akkor is leesik, de kisebb az esélye, hogy a fúró belekap a csavarba és azt a fúrógéplendületéből adódóan átszakítsa a műanyagon vagy megszakítsa a menetet a műanyagban és hasonlóak... a bal forgásirányra élezett eszközzel meg ha elakad pont kifele csavarodik. Még van a furatköszörű (valami hasonló olcsóbb is jó)egy kicsi 10mm tárcsával vágsz rá egy hornyot.

[ Szerkesztve ]

(#41027) Szajo


Szajo
őstag

Skacok IME 3.0 val (ugye az elvileg 400cpi) nem lesz lassú vagy szokatlan az egér ha eddig állítható volt és mindig ilyen 800dpi-n használtam!?
Játékokban mennyire jó az IME 3.0? Esetleg hasonló 6-7ezer forintos árban van jobb egér?

(#41028) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Egy Razer DeathAdder Left-handed Edition egérhez melyik drivert javasolt feltenni?
Vagy jó az amit az oldal alapértelmezettként felajánl: Razer DeathAdder Left-handed Edition – Ergonomic Gaming Mouse
Esetleg inkább innen? Standalone Legacy Drivers

[ Szerkesztve ]

(#41029) dobragab válasza Digidroid (#41028) üzenetére


dobragab
addikt

Legacy.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41030) Vanir válasza PitLee (#41026) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi, ez egy igazán részletes leírás így. :R Remélem sikerülni fog.

(#41031) TeebyKay válasza Szajo (#41027) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ezt fentebb tárgyaltuk, könnyen megszokható, kétszer annyit kell majd mozgatnod az egeredet mint eddig, szóval ha egérpadot használsz legyen elég nagy, de sokkal pontosabbá válik a munkád.

Egérajánló

[ Szerkesztve ]

(#41032) #19617792


#19617792
törölt tag

megjött a Kana i-Cafe, yay. :DDD gombjai valóban kicsit feszesek, de 1000x jobb, mint ami eddig volt. a görgő szép puhán gördül, a fényes felület picit tapad, legalább nem csúszkál. kicsit becsapós volt, SS Engine 3 nem lássa, SS Engine 2 már lássa és egyből írta is rá az új firmwaret. kelleni fog alá egy értelmes pad (szerintem QcK Mass lesz, max 36x30-as darab fér el az asztalomon), mert asztallap durva, nem is csúszik eléggé. palm grippel az oldalgombok nincsenek nekem útban, 21$-t megért.

(#41033) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Múlt héten végre eljutottam a Media Marktba, megnéztem a Logitech G402/502 egereket. Szerencse, hogy kitudtam próbálni, mert számomra nem volt kényelmes, így kiestek.
Volt kiállítva egy olyan Roccat is amiről eddig még nem olvastam. Roccat Kone XTD optical, ez fogásra jobban bejött, de mivel nem tudtam, hogy jobb-e mint a sima XTD változat így végül berendeltem egy Mionix Naos 7000-ret.

Tegnap megérkezett az egér. A Mionix szoftver 80%-ra értékelte a qck mini felületét az egérhez.
Fogásra nekem nagyon bejön, kényelmes, ez a bevonat is jó, az Abyssus-nál ezt sajnáltam nagyon, hogy az oldalakat meghagyták fényes műanyagra.
Ami az Abyssus-nál jobban tetszett az, hogy halkabb a bal egér gomb klikkezéskor.
Továbbá a görgő lenyomása az, ami nagyobb erőkifejtést igényel. Ezt viszont nem tudom, hogy idővel megváltozik-e? Mert az előző egerem már jó pár éve megvan és nem emlékszem, hogy eleinte annál milyen volt.

(#41034) Szoszo94 válasza Anubris (#41033) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nekem is feszes volt az első héten, de azóta puhult valamennyit és már kellemes nyomásponttal rendelkezik számomra :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#41035) Synthwave válasza Ribi (#41013) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Olvasd már el, hogy mire ment a rofl.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41036) Ribi válasza Synthwave (#41035) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szóval szerinted nem olvastam el? Érdekes... :O

(#41037) Synthwave válasza Ribi (#41036) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem csak szelektíven, különben nem kifogásoltad volna.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41038) dobragab válasza Ribi (#41036) üzenetére


dobragab
addikt

de a 10cm-es húzgálás miatt nem értem, hogy lehet ajánlott

Nanehogymá' csak azért ne ajánljunk egy jó egeret, mert néhányan képtelenek (vagy nem hajlandóak) megszokni azt, hogy 10 cm-en kell húzogatni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41039) TeebyKay válasza dobragab (#41038) üzenetére


TeebyKay
őstag

Miért kell visszatérni ehhez a témához? Van akinek nem kényelmes annyit mozgatni, van akinek meg az esik jól, egyik se jobb mint a másik.

(#41040) Synthwave válasza dobragab (#41038) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ami amúgy egy csukló-flick, nem félméteres vonszolás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41041) dobragab válasza TeebyKay (#41039) üzenetére


dobragab
addikt

Pont ez az. Attól még, hogy valakinek nem kényelmes, még lehet ajánlott. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41042) Bicskás


Bicskás
tag

Helló, valamelyikőtök próbálta már a Func Ms-3 típusú egeret ?
Ha igen, legyen szíves írja le a tapasztalatait, köszönöm. :R

(#41043) triluan


triluan
tag

Szoszo94 és Anubristól kérdezném, hogy a mionix naos 7000-nek tényleg olyan hangos a görgője görgetéskor mint ahogy videókon lehet hallani? Ott nagyon "darálós" hangja van. És milyen az anyaghasználata valaki írta azt is, hogy nagyon recseg-ropog nyekereg.

(#41044) dobragab válasza Bicskás (#41042) üzenetére


dobragab
addikt

Kereső.

Eddig itt ketten vették meg. Az egyiket kétszer gariztatta, utána refundot kapott. Azaz három döglött meg a keze alatt. A másik még nincs két hónapja szolgálatban. Ja és külföldi fórumok szerint is elég romlékony, sokan panaszkodnak rá. Meg lézeres is, játékra inkább optikai.

Mionix Naos 7000 közel sem olyan ramaty, mint Locutus szerint.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41045) SunMount3r válasza dobragab (#41044) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És nem tudsz valamit az MS-2-ről?

Az OC-n sincs még róla review, se értékelés...? :F

Pedig fincsinek tűnik, sok gomb és classic MS forma...

[ Szerkesztve ]

(#41046) dobragab válasza SunMount3r (#41045) üzenetére


dobragab
addikt

A formája Avior 7000-gyanús. Figyelembe véve az MS-3 megbízhatóságát, és azt, hogy nincs róla tapasztalat, meg nem venném.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41047) Bicskás válasza dobragab (#41044) üzenetére


Bicskás
tag

Hát ezzel nemhogy sikerült elvenned tőle a kedvem, sőt olaj volt a tűzre, hisz mindenki azt írja, hogy kvrv@jó ! :DD

(#41049) dobragab válasza Bicskás (#41047) üzenetére


dobragab
addikt

Nekem az MS-3 lézerével se volt gondom. Amíg ment. Csak ugye az már másodszor döglött meg.

A komfort szubjektív (bár nagy kézhez, palm fogásra tényleg jókat hallani az MS-3-ról), na de hogy minőségben nem találsz jobbat a func MS-3 -nál? :D Pont Te írtad a topicban korábban, hogy kétszer küldted vissza gariban a tiedet, mert lefagyogat. Ezen kívül egyéb oldalakon is rengeteg problémáról lehet velük olvasni, könnyen törő görgő, kábel, elektronika fagyogatás stb.

Nem. Pontosan ez a lényeg: a Func MS-3 nem egy rossz egér, amikor működik. (Sőt, az alakja bizonyos fogásokhoz és tenyérméretekhez egyenesen zseniális - tudom, nekem is van egy.)
Viszont olyan alapvető tervezési és gyártási hibái vannak, hogy nagyon hajlamos elromlani, és erre világszerte panaszkodnak az emberek, nem csak te voltál balszerencsés

[link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41050) kemotox válasza #46372352 (#41048) üzenetére


kemotox
addikt

Tényleg nem bírod felfogni? Azért ajánlott, mert BAROMI pontos. Lehet, hogy te CADCAMban nem veszed észre a különbséget. Játékosok nagy része meg úgy is 10 centin húzogatja az egeret, sőt, jóval nagyobb területen.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.