Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) ribizly válasza SunMount3r (#65000) üzenetére


ribizly
veterán

Veszel USB csatlakozót, régi vég nyissz. Régi USB kibont, bekötés megnéz, újba beforraszt. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65002) SunMount3r válasza ribizly (#65001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Forrasztani nem is tudom mikor forrasztottam utoljára. Eszközeim sincsenek hozzá. Azt hittem lesz más módja... De köszi.

(#65003) ribizly válasza SunMount3r (#65002) üzenetére


ribizly
veterán

Amúgy szerintem azt a csatlakozót még vissza lehetne hajtogatni. ;)

@#(64999) Vanir
Nem hiszem, hogy megéri a vesződés. Biztos van olyan aki ilyenre "vágyik", de én anno ~4000,-ért tudtam eladni az 5 éves g500-am hardverapro-n, úgy hogy utána a srác felhívott, hogy használtam e egyáltalán az egeret, mert ez kb új. Szóval elég lutri... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65004) Zoli Durden válasza Vanir (#64986) üzenetére


Zoli Durden
csendes tag

A félprofi szintet ne gondold túl. Nem járok versenyekre, de ha már leülök játszani akkor nem BOT-ok ellen akarok játszani a CSGO-ban, vagy a legkönnyebb szinten a Bioshockban.

Amúgy csak meg kéne fogadnom a Ti tanácsotokat (amit én is tanácsolok magamnak, csak én nem fogadom meg, emiatt pedig egy ördögi körforgásba kerülök), ami: Ha már gyakran lesz a kezedben az egér akkor annak az árán ne spórolj. Több évig jó lesz , nem az a +5000 Forint visz a sírba.

Még a másik egér amit néztem: A+ G7-Kotys

Megfogadva a tanácsotokat (és egyben kinyitom a saját szememet is, hogy lássak a "sok ipari hulladéktól" is) megnéztem a tanácsolt egereket.
3 márka tűnt etalonnak egér szempontból: Razer, Logitech, Steelseries.
A Razer kiesik az ára miatt. A Logitechnél jó lenne a G102 vagy G203, de azok meg nem kaphatók itthon. Ebay meg amazonnal pedig nem akarok szórakozni. Az abszolút kedvencem amit ismerősnél kipróbálhattam a G402. A legjobb egér. Az ára sem vészes. 17 ezer. De egy egérért sajnálok ennyit, nem használnám ki.
Megnéztem a Steelseries egereket is és nagyon tetszett a Rival 100. 12.500 Forintért szerintem ezt fogom megvenni. Remélem a görgő is fokozatos, mert az a videókból nem derült ki.
Erről tudnátok mondani valamit? Jó választás az az egér abban az árkategóriában?

(#65005) Vanir válasza Zoli Durden (#65004) üzenetére


Vanir
veterán

A félprofi ott kezdődik, hogy LAN-ra jársz és pénzért játszol. A profi meg ha szerződéssel vagy egy csapatban, és ebből élsz.

Az az A+ is felejtős. G203 kapható itthon, 10k körül van akciósan most is, de abszolút nem biztos, hogy kényelmes lesz neked. G402 igencsak jó, ha kényelmes is volt akkor baromira érdemes lehet beruházni egyre, aprón szoktak menni olcsón (talán most is van egy 10k alatt). Használt egértől nem kell félni.
A Rival 100 szenzora 500 DPI-n egész jó, 1000 még szódával, felette semmiképp. Ha bejön a forma, akkor simán jó lehet.

(#65006) Ant@ válasza Zoli Durden (#65004) üzenetére


Ant@
senior tag

Faxa a görgője. Viszonlag puha a görgrtés és lenyomás is de határozottan elkülönülnek a fokozatok és elég sürűn is vannak, nem kell sokat tekerni.

(#65007) dobragab


dobragab
addikt

Xtrfy M2-ből 21 gramm súlyt szereltem ki, így kerek 90 gramm :Y

:W

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#65008) ribizly válasza dobragab (#65007) üzenetére


ribizly
veterán

Talán a Blöffben volt:
"A súly a minőség jele." :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65009) kemotox válasza ribizly (#65008) üzenetére


kemotox
addikt

Boris :D

(#65010) Fred23


Fred23
nagyúr

Új szenzorral Zowie egerek nem várhatók mostanában? Corsair Sabre Optical-t mikor fogja valaki letesztelni részletekbe menően? Igazából csak pár napja kezdett el érdekelni jobban az egerek technikai oldala, korábban beértem annyival, hogy "ez jó fps-re, meg ez is, amaz meg nem, tehát ezt vedd", illetve beértem az ajánlott egerek közül való választással. Most meg valahogy elkapott az érdeklődés szelleme ezen a téren, mégpedig annyira, hogy például az egyes szenzorokról való olvasás is izgalmas időtöltés lett számomra.

Nem tudja esetleg valaki, hogy a legújabb fw-el mennyire nőtt a Corsair Sabre Optical kattintási késleltetése? OCN-en 1,6ms-ot mértek régebbi fw-el, viszont megjegyezték, hogy ez sokat nőtt a későbbiekkel, de azt már nem, hogy mennyi az a sok, és hogy esetleg érkezett -e azóta erre javított fw.

(#65011) Vanir válasza Fred23 (#65010) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem senki nem nézte még a Sabre-t, és nem hinném, hogy mostanában le lesz tesztelve általunk. Tipikus vérpisticsalogató gimmickfest. Főleg ez ütött be, ezek hol élnek? :DDD
Nem is értem, ha ilyen jó billentyűzeteket tudnak gyártani, akkor miért nincs egy normális egerük?

Zowie 3360-ról nincs hír egyelőre, bár miután így is viszik, mint a cukrot, szerintem egy darabig nem kell rá számítani. A 3310 -> 3360 úgysem egy számottevő előrelépés.

(#65012) gmeszaros


gmeszaros
tag

Valakinek van tapasztalata vertikalis / ergonomikus egerekkel? Az "egerfogo kezem" mostanaban fajdogal neha, es nem tudom, hogy emiatt-e. Nem tunnek olyan veszesen draganak (20-30k maximum. Annyi egy ilyen szines-szagos gamer eger is van.).

Valakinek van tapasztalata veluk?

(#65013) Vanir válasza gmeszaros (#65012) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem inkább eBay-ről valami olcsót először, hogy megnézd, hogy bejön-e a formája, és kényelmesen tudod-e használni.

(#65014) Solymi81


Solymi81
aktív tag

(#65012) gmeszaros: Mi az egér típusa, mióta használod és min (asztallap/egérpad), változtattál-e a székeden, ülésmagasságon, elhelyezésen, stb. ?

(#65015) M0RGI válasza Vanir (#64960) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi Vanir!
Lehet az, vagy a Rival 300 lesz a következő amit kipróbálok.
Talán ez lesz az igazi fogásra (bár a 300 meg túl hosszúnak és keskenynek tűnik)....

[ Szerkesztve ]

(#65016) Vanir


Vanir
veterán

Thermaltake Ventus R
PMW3310, 75 g, G102/Pro-nél enyhén kisebb méret (113.52 X 60.45 X 37.40 mm), Alps encoder. Itthon 12k alatt mozog. Érdemes lehetne ránézni, bár félek, hogy fw téren nincs a toppon...

(#65017) Solymi81 válasza M0RGI (#65015) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Mekkora a kezed, hosszra (kézfej ill ujjhossz), szélességre?
Én a cégnél MX518-at használok (annyira nem fekszik, de a többi egér rosszabb), otthon egy Roccat Kone XTD-t ill. most egy Logi G403-at.

Az általad írt egereket már én is végigpróbáltam, a Rival 300 nekem hosszra jónak tűnt, de lapos és keskeny.
A Kone XTD fogásilag majdnem jó, ezt cseréltem G403-ra, de nem biztos, hogy marad.

Amik korábban nekem versenyben voltak, azokat lenne érdemes még megnézni:
G402, Asus Strix Claw, Mionix Naos 7000 (ezt még nem sikerült kipróbálnom,de kialakítás, méret és specifikációk alapján bejövős).

(#65018) Zoli Durden válasza Vanir (#65005) üzenetére


Zoli Durden
csendes tag

Amit most használok egér az kicsi (annak is érzem) és a G203 valamivel nagyobb (mind a 3 irányban nagyobb) így az teljesen ideális lenne. 10.000 Forintért tényleg van, ne haragudj nem láttam. Inkább egy ilyet vennék mint a Rival 100. A Logi 2500 Forinttal olcsóbb és arra amire én fogom használni arra bőven elég lesz. Szerintem ennek jobb a programozhatósága is, mert ugyanazt a szoftver használja mint a többi Logi egér.

Viszont ha már programozás: Én egy DPI beállítással játszok, nem szoktam játék közben állítgatni. A Logitech egérnél át lehet állítani a DPI gombot is bármi másra? Be lehet rá állítani (mint mondjuk a G402-ben) billentyűkombinációt is? Esetleg, hogy egy gombnyomásra azt érzékelje mintha én 3 másodpercig nyomok egy gombot (pl.: a Falloutban így lehet bekapcsolni a lámpát-hosszan nyomva a TAB-ot)? A görgő az fokozatos, igaz?

10.000 Forintért nagyon úgy érzem, hogy ezt fogom megvenni.

(#65019) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

G9x-hez hasonló kicsi Logitech egér létezik még? Ami G szériás
G502-t néztem, de rájöttem, hogy az jóval nagyobb, nekem meg kis kezem van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#65020) Skullwipe válasza enginev3.0 (#65019) üzenetére


Skullwipe
senior tag

G100s, G102, G203 ;]

[ Szerkesztve ]

(#65021) MaTpr0F válasza Vanir (#65016) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ha ez a gyártó által publikált képeken is ilyen rettenet gagyi hatást kelt, akkor milyen lehet kézbe véve?

enginev3.0

Szoktam nézni Linus-t youtubeon, neki is favorit egér volt a G9X. Most egy corsair m65-öt használ, az az ami kb. hasonlít a g9x formájára. M65 pro rgb-vel tehetsz egy próbát abban jó szenzor van, igaz nehéz mint a dög.

[ Szerkesztve ]

(#65022) enginev3.0 válasza Skullwipe (#65020) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nahát ezek elég szegényesek :((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#65023) kemotox válasza enginev3.0 (#65022) üzenetére


kemotox
addikt

Szegényes? Miért is? Mert nincs súlyozhatóság meg egyéb felesleges vérpistikecucc?

[ Szerkesztve ]

(#65024) Skullwipe válasza enginev3.0 (#65022) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Meglepődnél ha minden eddigi tudásodat az egerekről figyelmen kívül hagynád és csak rábíznád magad az ebay-re és vennéd valamelyiket ;]

[ Szerkesztve ]

(#65025) ribizly válasza enginev3.0 (#65022) üzenetére


ribizly
veterán

Hát. Nem tudom. Én pont most váltottam le a G403-at a G102-re és egyátalán nem érzem visszalépésnek. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65026) jaffa 2843 válasza enginev3.0 (#65019) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Széles-laposnak ott van még a G303.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#65027) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem a kinézet a fontos, nem játszom sokat, így nem igazán számít a tudás. Persze ne ugráljon a szenzor, de ilyen veszély szerintem nem nagyon fenyeget manapság egy Logitech egérnél. Egy G502-t szeretnék, csak kisebbe, olyan fizikai méretekkel mint a G9x, mert kis kezem van sajnos, viszont úgy látom ilyen kicsit gamerebb kinézettel rendelkező egér nem igazán van ilyen méretben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#65028) MaTpr0F válasza enginev3.0 (#65027) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ha nem veszed tolakodásnak, számosítanád a számodra "kis kezet" (cm-ben, ha lehet)?
Volt már itt nem egy kolléga, aki azt hitte kis keze van, közben meg teljesen átlagos, vagy nagyobb volt.

(#65029) enginev3.0 válasza MaTpr0F (#65028) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kb 17cm hosszú a tenyerem aljától a középső ujjam végéig

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#65030) Vanir válasza MaTpr0F (#65021) üzenetére


Vanir
veterán

Fogalmam nincs, de írtam a Tt-nek, hogy küldjenek má' egyet tesztelni. :DDD Költeni nem szeretnék rá, de remélem, hogy jó fejek lesznek.

enginev3.0: Ne dizájn alapján válassz egeret. :N

(#65031) BMS


BMS
őstag

Hali

Játékra néznék egeret max 30.000ig.

Roccat Kone EMP vagy a Razer Deathadder Elite a két opció.
Előtte egy SS rival 300am volt,az kézre állt nagyon,majdnem hasonló méret mind a 2.van valakinek tapasztalata valamelyik egérről?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#65032) Ant@ válasza enginev3.0 (#65027) üzenetére


Ant@
senior tag

Roccat Kone Pure Owl-Eye? Top szenzor, van hüvelykujj támasz, kicsi, könnyű és a build quality-re lehet panasz.

(#65033) Solymi81 válasza Vanir (#65030) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Dehát leírta, hogy neki az a fontos. Kell egy átlagos szenzor meg egy fajin egér.
Igazság szerint ezen az alapon "szinte" bármelyik egér jó neki, ahol nem ugrál a kurzor.

(#65031) BMS: Összefoglalóban van teszt az EMP-ről és talán az Elite-ről is. Csekkold az ajánlott egerek listáját, abban is vannak linkek.

[ Szerkesztve ]

(#65034) BMS válasza Solymi81 (#65033) üzenetére


BMS
őstag

köszi nézegetem őket. még esetleg a G502 PROTEUS SPECTRUM ami lehetséges

szenzor terén a 3366 v 3361 v 3389 a jobb?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#65035) Vanir válasza BMS (#65034) üzenetére


Vanir
veterán

Egy szinten vannak.

(#65036) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok,
G102-t rendelnék e-bayről, tudtok mondani megbízható eladót?
[link] Ezt láttam egy korábbi hsz-ben, ez jó lehet? Láttam hogy ilyen OEM, 피시방-os verzió, de nekem a csomagolás nem lényeges.
A másik kérdésem, hogy (mivel ugye így nincs garancia) ami el szokott ezekben romlani az javítható otthon? Pl. a kábelt meg tudom forrasztani, a mostani egérnél is meg kellett csinálnom kb. 4 évente.
Köszi,
Sleed

(#65037) Vanir válasza Sleed (#65036) üzenetére


Vanir
veterán

Akit linkeltél teljesen megbízható. Mikrokapcsoló és a kábel szokott megdögleni általában, mindkettő javítható házilag. És vegyél rá egy szett teflontalpat Jaffa-tól, mert 15x jobb, mint a gyári.

(#65038) quailstorm válasza Vanir (#65037) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Közben hozzám is érkezik egy G102 és egy Hyperx Fury S a promós egérpad helyett.
Majd beszámolok a megfelelő topicokban, hogy szerintem mit nyújtanak kis kezű embernek.

[ Szerkesztve ]

(#65039) Sleed válasza Vanir (#65037) üzenetére


Sleed
aktív tag

Köszi a gyors választ. Ment is a megrendelés, meg a PM Jaffa-nak. :R

(#65040) enginev3.0 válasza Ant@ (#65032) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ah, csak Logitech, de úgy döntöttem hogy elmegyek egy MM-be, és megfogdosok egy G502-t. Már csak az a baj hogy 60kmre van a legközelebbi és ha nem lesz kirakva :))

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#65041) MaTpr0F válasza enginev3.0 (#65040) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Akkora kézzel elvileg nem fogod egy bálnának érezni a g502-t. A forma meg súly viszont szokatlan lesz.

(#65042) ribizly válasza Ant@ (#65032) üzenetére


ribizly
veterán

Én akkor már lehet elirányítanám a srácot a hardverapro-ra (Roccat Kone Pure Military Naval Storm)... :U

@(#65040) enginev3.0
Nagy lesz az... :(

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65043) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Igazából attól tartok hogy megszoktam hogy az ujjaimmal fogom csak, vagy 5 éve g9xem van, és nem szoktam teljes tényérből fogni sosem, csak ujjakkal mozgatom, arra pedig biztosan alkalmatlan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#65044) kemotox válasza enginev3.0 (#65043) üzenetére


kemotox
addikt

A már említett szegényes egerek tökéletesek ilyen fogásra.

(#65045) enginev3.0 válasza kemotox (#65044) üzenetére


enginev3.0
félisten

G700 is nagy?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#65046) Skullwipe válasza enginev3.0 (#65045) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Logitech G Pro

[ Szerkesztve ]

(#65047) ribizly válasza enginev3.0 (#65045) üzenetére


ribizly
veterán

Persze! Ezek viszonylag nagy egerek.
Ahogy irták már mások is:
Logitech G100s / G102 / G203 / G Pro, Roccat Kone Pure Military / Optical / Owl-eye, ... ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65048) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Nem vagyok nagyon jártas egér fronton ezért érdeklődnék.

Ez jó vétel lenne jelenleg?

Amire nekem kellene az kb amolyan belépő szint játékhoz. Egy régebbi laptopom van, elvagyok vele, de tervezek asztalira váltani, ám az árakat látva lehet kicsit kivárnék míg a VGA és RAM árak inkább lefelé mozdulnak mint felfelé. Egy egeret így is úgy is terveztem venni. Kb 3-4 ezer így is úgyis elmenne rá érdemes ezt megvenni, hosszabb távra is jó lehet ha átállok asztalira? Vagy inkább most egy nagyon olcsót és ha váltok akkor egy hasonló árkategóriát?

(#65049) Ant@ válasza atee_13 (#65048) üzenetére


Ant@
senior tag

Nem. Kicsit többért sokkal jobbat kapsz.

(#65050) norby91 válasza atee_13 (#65048) üzenetére


norby91
tag

Összefoglalót te se olvastad el. :D

Legelső pontja alapján (hogyan kérdezzek) kérdezz, s a szakik majd segítenek. :)

Illetve itt már sokszor írták: Never Trust in Trust.
:DD

Amúgy ha most nem fontos az egér, akkor inkább gyűjts hozzá, és nem kell gagyit venned :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.