Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) jaffa 2843 válasza Nando911 (#18499) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az első hsz-es egerek adatai közt szerepel többek közt a súly is.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18502) Nando911 válasza Flashback (#18493) üzenetére


Nando911
csendes tag

Én is ugyanúgy fogom az egeret, mint te nekem ikari opticalom van és az számomra nagyon kényelmes fogtam már g400-at is az is jó.

(#18503) Nando911 válasza jaffa 2843 (#18501) üzenetére


Nando911
csendes tag

Igen, de így könnyebb átérezni szerintem, hogy megmondom hogy könnyű egér vagy nehéz, minthogy grammra látja a dolgokat. Minek kell szőrszálhasógatónak lenni, az előző kommented helyett írhattál volna vmi nomrálisat ami közhasznú.

(#18504) jaffa 2843 válasza Nando911 (#18503) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Semmi szőrszálhasogatás nincs ebben. Ott le van írva, nem kell kitalálni dolgokat.
A G400, Ikari, 3.0 egy súlyban van, a DA viszont kicsit nehezebb ezeknél, ~10grammal. Összességében elmondható, hogy nagyjából egy súlyban vannak. Max akkor lehet észrevenni a különbséget, ha mindkettő a kezedben van.
Az sokkal nagyobb különbség, hogy a fogásuk teljesen más.

Az biztos, nem elég közhasznú, ha rámutatok arra, ami elkerülte sokak figyelmét. Írjuk le ezerszer ugyanazt. De úgylátom sokaknak csak így megy.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18505) Flashback válasza Nando911 (#18502) üzenetére


Flashback
addikt

Jó ez az Ikari, tetszik. De már megvettem a G500-at. Nagyon jó. Igazából jobban a tenyeremhez simul mint a DB-egér. Egyenlőre nagyon jó és tetszik. Remélem tartós is marad.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18506) WolfheartGR válasza Flashback (#18505) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A Db inkább claw-fingertip griphez való. Mìg a választottad palm-clawos. Szóval a komfortjavulás ennek tudható be. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18507) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! 10-12 ezerért milyen gamer egeret ajánlotok? Cod multi játékokra kellene!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#18508) Casanova*


Casanova*
veterán

http://ipon.hu/webshop/group/razer/995/#!/webshop/group/revoltec/1759/ erről mi a véleményetek? Sorry, telón vok és csak így tudok linkelni!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#18509) Casanova*


Casanova*
veterán

ja és kis kezem van. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#18510) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy az új Microsoft egerek közük kinéztem 2 félét. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb választani mindennapi használatra, főleg játékra? Igazából a Comfort Mouse 6000-errel szemeztem nagyon, csak itt nem olvastam róla túl sok jót és elég nagynak nézem. A másiknál kicsit félek, hogy hetente kell majd elemet cserélni. A válaszokat előre is köszi! :))
[link]
[link]

// -

(#18511) cellpeti válasza #hpq (#18510) üzenetére


cellpeti
veterán

olvasd el az első hsz-t, ott le van írva, hogy játékra nem szabad/ajánlott madzagnélkülit venni

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18512) KaiotEch válasza cellpeti (#18511) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De ez is attól függ milyen játék. Pl egy MMORPG-nél vagy bármi másnál(kivéve FPS) milyen hátrányba kerülsz, hogy vezeték nélküli? Max annyi, hogy lemerül.

(#18513) drtimot válasza KaiotEch (#18512) üzenetére


drtimot
aktív tag

Ugyanolyan hátrányba? Ha neked nagyobb a késleltetésed, lassabban reagálasz a dolgokra, ami a mellett, hogy rontja a játékélményt, bármilyen PvP szituációban hátrány, a játék fajtájától függetlenül.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18514) hunace


hunace
tag

Sziasztok ,
ez megérheti az árát ?

Lehet hogy "bóvli" ennyiért ?

[link]

(#18515) Nando911 válasza hunace (#18514) üzenetére


Nando911
csendes tag

Igazából nem tudom, nem kéken kellene világítania a razer logónak? aki vett tőle az 100%-os feedbacket adott az eladónak. Elég zsákbamacska.
Meg ahogy látom top rated seller. Ami jó jel. Lehet megér egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#18516) cellpeti válasza hunace (#18514) üzenetére


cellpeti
veterán

és hol van a 2 gomb az oldaláról? Mert én egyik felén se látom :(

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18517) KaiotEch válasza cellpeti (#18516) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez a kínai DA :D

(#18518) ng0ofy válasza hunace (#18514) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

A DA nem lézer szenzoros (: Én a helyedben nem venném meg.

Casanova: Neked is azt tudom ajánlani, hogy az első hozzászólásban lévő egerek közül válogass inkább, pláne, ha cod-ni akarsz majd. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy még az opcionálisan ajánlottakat se nézd, csak az ajánlottakat, ha szeretnél nyugodtan játszani és nem az egeret szidni közben, csak az ellenfelet (:

(#18519) jilian


jilian
addikt

nos....
Megjött a gariba visszaküldött G700 (a görgőjére panaszkodtam),
nagyon odatett a logi, mintha új egeret küldtek volna, de a talpak elárulták, hogy az enyém volt. ;)
A kérdésem a következő:
- szerintetek megtartsam?
igaz nincs az 1.hsz-ben az ajánlottak között, de amikor használtam nem sokat panaszkodtam...
..vagy adjam el?
:F

(#18520) scsabee


scsabee
csendes tag

Sziasztok!

Vezetéknélküli egeret keresnék, ami:
- normális méretű (azaz 12-15cm hosszú kb.)
- egyszerű, megelégszek 2 gomb + görgővel
- nem túl drága (mondjuk kevesebb, mint 10E)

Opcionálisan:
- a görgő képes bal-jobb mozgatást (előre-hátra lépés, pl. browserben) kezelni

Mit tudtok ajánlani?

Köszi

(#18521) Sanyig4 válasza scsabee (#18520) üzenetére


Sanyig4
tag

Szia!

Én ma este kapom meg az új Trust Maxtrack Wireless egeret, majd írok róla.

(#18522) suti237


suti237
csendes tag

Sziasztok!

Meglepő módon arra lennék kíváncsi milyen egeret is vegyek. Végig olvastam az első Hsz-t, egy gondom van az ajánlott egerekkel, hogy nincs köztük sok gombos, max. 8 gombos ha jól láttam. Az egeret elsősorban játékra használnám, De ezen kívül még PShop és Tervező programoknál is alkalmaznám. Játékonál inkább RTS-ekkel, vagy MMORPG-el játszom, és kicsi a kezem ami abban probléma, hogy a skill billeket nem igazán érem el (nagyon nyújtózkodva is max. az 5. gombig de akkor egyi idő után már húzódik a kezem), így jó lenne egy MMO egér amiből eddig 2-t talátam. Mert ugye ott van annyi gomb , hogy a legtöbb skillt feldobhatom az oldalsó gombokra ( A PShopban, és a tervező progiknál meg ugye nagyon jól használhatók lennének a gombok, mert nem kéne a sokmillió ikon közül megszülni, hogy épp mi kell, vagy a parancssorba begépelni a parancs nevét). A 2 lehetséges választás amit eddig ezen kritérium alapján leltem.
Az egyik a:
[link]Razer Naga Epic ( Sok gomb, cserélhető oldalpanel kényelmi szempontból jónak tűnik, vezeték nélküli- és vezetékes is Igen tudom a kábel vezetés megoldható, de nálam elég kényelmetlen megoldás ha van kábel, mert nagyon extrémen keresztbe kasul kell átkommandóznom a kábelt az asztalon) Viszont nem sok jót hallottam róla , gyorsan szétmennek a mikrokapcsolók, akadozhat a vezeték nélküli mód, bár havernak lassan 1 éve ilyen van és eddig semmi gondja nem volt vele.
A másik:
Logitech G600 MMO Gaming Mouse Nem tudok róla semmit igazából ez a gondom vele, de jónak tűnik (de nem nagyon értek az egerekhez ezért is kérdezek :), vezetékes gomb az van rajta rendesen.
Igazából ezeken kívül a SteelSeries Sensei-t néztem mert ajánlották, hogy nagyon jó, csak ugye ezen nem túl sok gomb van így nem teljesen felene meg. Mág a Logitech G300 tetszett még ... ezen legalább kicsivel több gomb van amire felpakolhatom a skilleket meg minden mást.

Egy egyébb dolog, hogy ez lenne a 3. bedugott egér a gépben. mert van a mostani bill-egér páros vezeték nélküli Logitech LX710-em ez kell mindenképp mert mászkálok vele a szobámban, van a PShophoz egy Wacom digitalizálótáblám , és lenne "ez" játékhoz. Nem fognak nagyon összeveszni?
Remélem nem voltam túl kimerítő.
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és ajánlásokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#18523) Bulitt válasza suti237 (#18522) üzenetére


Bulitt
őstag

Tudom ajánlani a CM Storm Sentinel Advenced 2-t. Nálam most egy ilyen dolgozik. Remek személyre szabhatóság. Pontos érzékelő, akár a két tengelyt külön érzékenységre is állíthatod. 8gomb+9 virtuális. A programja pedig rengeteg funkciót kínál. Igaz vezetékes, meg drága a maga 20k+ árával, de nekem nagyon bevált :K

Lézeres egér Avago ADNS 9800-as érzékelő. BF3 és PS alatt használom rendszeresen. Játék alatt még soha nem ugrott félre, vagy zavarodott össze. 1,5mm emelés érzékelés, 3,8m/s gyorsulás (amit szerintem soha nem fogok tudni produkálni)

[ Szerkesztve ]

(#18524) kovsol


kovsol
titán

10-15k közötti árazásban melyik egeret érdemes megvenni a mostani mx518 helyett? Nem cserélném le, ha nem lett volna már házilag javítva egyszer és megint kezd problémázni.
Oldalsó két gomb megléte lenne nekem fontos, azt szoktam használni. Főleg RTS és néha FPS játékra lenne befogva az egér.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18525) WolfheartGR válasza Bulitt (#18523) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Vezetékest mi is tudunk ajánlani. A kérdésére válaszolj. Mert ez ìgy ebben a formában kb: csak ne az ajánlott és bizonyìtott egeret vegyél burkolt tartalmú hozzászólás.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18526) WolfheartGR válasza kovsol (#18524) üzenetére


WolfheartGR
őstag

G400.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18527) Bulitt válasza WolfheartGR (#18525) üzenetére


Bulitt
őstag

Válaszoltam a kérdésére, belefogalmaztam, hogy bár vezetékes és drága. Ennek ellenére belekötsz, bár nem tudom miért és milyen alapon.

(#18528) WolfheartGR válasza Bulitt (#18527) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mivel wirelest keres ezért nem a kérdésére válaszoltál. A harmadik mondatom nem volt jogos, azért elnézést kérek.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18529) suti237 válasza Bulitt (#18523) üzenetére


suti237
csendes tag

Köszi, de van vele egy apróbb problémám, és az a formája, inkább csak az ujjammal vagy max. a tenyér végemmel szoktam megtámasztani az egeret, erre meg inkább rá kell markolni. meg itt is oké a 8 gomb, , de a +9 ahogy néztem kombinációkból áll (na az ilyeneket nem tudom megjegyezni :D ).

A vezetékkel meg még megbarátkozom valahogy, bár nem épp optimális.

[ Szerkesztve ]

(#18530) Bulitt válasza suti237 (#18529) üzenetére


Bulitt
őstag

Értem. Nekem pont azt tetszett meg benne, hogy minden fogásban kényelmesnek találtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#18531) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok! Nem teljesen ide vonatkozó kérdéssel fordulok hozzátok, de nem hagy nyugodni. Adott egy 1 hónapos egér. Ma megnéztem a talpakat, hogy mennyire kopnak kemény felületen. Egész jól állnak a glidek, de észrevettem, hogy az egér két oldala alul némi hajszálkarcokat tartalmaz (nem a talpak, maga a műanyag ház). Leér netán az alja? Ez hogy lehet? Az elősző rágcsálóimnál ilyen nem fordult elő... Mintha félretaposnék egy cipőt a lúdtalpammal (ami nincs - legalábbis a lábamon) :(((

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#18532) jaffa 2843 válasza Prison85 (#18531) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én ezt úgy oldottam meg, hogy dobtam a talpak alá még 1-2 réteg kétoldalas ragasztót. Vagy veszel tőlem egy kis darab teflont és vágsz magadnak új talpakat. ;)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18533) Prison85 válasza jaffa 2843 (#18532) üzenetére


Prison85
senior tag

Köszi a tanácsot. Erről mi a vélemény? Van már valakinek tapasztalata a márkáról?

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#18534) jaffa 2843 válasza Prison85 (#18533) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Minőségre jó, azt viszont nem tudom neked megmondani, hogy milyen vastag. Az is lehet, hogy nem vastagabb az eredetinél és ugyanúgy le fog érni a hasa az egérnek. :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18535) WolfheartGR válasza Prison85 (#18533) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A gyerek Wmo-ja ilyent kapott, szerintem korrekt cucc. De nekem a Hyperglide jobban bejön. Tőlük van a padom is.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18536) Flashback


Flashback
addikt

Steelseries Qck G500 egérrel jó lesz hosszútávon?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18537) cellpeti válasza Prison85 (#18533) üzenetére


cellpeti
veterán

Corepad elég nagy gyártó. Ebayen is nagyon kelendőek a cuccaik

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18538) Skalci


Skalci
tag

G400-on normális, ha egy kicsit lötyög a bal egérgomb? A lötyögést úgy értem, hogy ha teljesen felemelem az ujjamat, majd visszateszem, van egy kis holtjátéka, mire eléri a mikrokapcsolót.
Mit lehet vele tenni?

(#18539) jaffa 2843 válasza Skalci (#18538) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha ez valóban zavaró hosszútávon, akkor esetleg szétszeded és ragasztasz a mikrokapcsoló és a gomb pöcke közé (ami gozzáér a mikrokapcsolóhoz) ragasztasz egy vékony műanyagdarabot. Én egy lepucolt cd darabot szoktam odaragasztani kétoldalas ragasztóval, de ez attól függ, hogy mekkora ez a holtjáték.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18540) MarcZ válasza Flashback (#18536) üzenetére


MarcZ
senior tag

Persze, én is avval a kombóval használom-

A man's got to do what a man's got to do.

(#18541) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Microsoft Basic Optical Mouse 1.0A típusú egerem van, melyet valami gagyi egérpadon használok.
Single player FPS játékokat szoktam tólni, tehát nem kompetitív módon játtszom.

Következő problémáim vannak:

1, Játék közben néha (1-2 percenként) ugrik az egér, ami annyit tesz, hogy pl FPS játékban a karakteren valamelyik véletlenszerű irányba elfordul én meg teljessen elvesztem az orientációmat. Rohadt idegesítő.
Egyelőre az egérpad számlájára írom a dolgot.

Tud valaki valami jobb, de nem túl drága egérpadot ajánlani?

2,
Az egér túlságosan tapad az egérpadhoz, illetve az egér talpa folyamatosan szedi fel a koszt.
Lehet ez ellen tenni valamit, vagy ez az összes egér sajátossága?

3,
Windows 7 indulásakor néha (kb 5-ből egyszer) nem indul el az egér, ilyenkor billentyűzetről jraindítom a gépet és utánna megy. (nem matatok a gép hátánál a kábelekkel, tehát szvsz nem érintkezési hiba)
Mi okozhatja ezt?

4, Az első hozzászólás még aktuális az egérműködés windowsos finomhangolásáról?
Érdemes megcsinálni? (egérgyorsítás kikapcsolása stb)

üdv
J.

(#18542) jaffa 2843 válasza joysefke (#18541) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A jó egérpad soha nem árt. Ha a probléma ezután is fennáll, akkor érdemes lehet az egeret is lecserélni. pl WMO-ra, hogy márkán belül maradjunk.
Padválasztáshoz egy kis segítség itt.

Más:

Megjött ebay-ről a Logitech MX310, kevesebb mint egy hét alatt ideért, ez rekord :D Most vágok rá hyperglide-ot és megcibálom kicsit.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18543) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#18542) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nos, 125Hz-en elég durva negaccel-lel találkoztam, de ez úgynézki, hogy megszűnt 500-Hz-en. Most egy pár nap tesztelési fázis következik...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18544) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , milyen vezeték nélküli minőségi , designos, fehér egeret tudnátok ajánlani mondjuk maximum 15-20 000 forintig ? Előre köszönöm

ui: Az apple magic trackpad működik androidos készülékekkel is ?

[ Szerkesztve ]

(#18545) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok! Nem tudjátok, hogy miért csinálja a logitech g400 -as egerem azt, hogy egy klikkelést 2 nek reagálja? Nagyon zavaró, ha egy ikonra kattintok egyszer, akkor néha egyből megnyitja, de játék közben is van olyan, hogy lövök folyamatosan és megáll mikor nyomom.....Nem mindig csinálja, de elég zavaró, amikor előjön, főleg amikor játék közben épp lövök valakit...Nem tudjátok mi lehet a gond vele? ( én érintkezési hibára gyanakszom) Még nincs 1 éves az egér :F köszi

(#18546) taknyi válasza Chereiose (#18545) üzenetére


taknyi
aktív tag

peace egér hallottam már ilyenről... Ne őlj másokat csak magad...

[ Szerkesztve ]

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#18547) Synthwave válasza Chereiose (#18545) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mikrokapcsoló halódik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18548) cellpeti válasza Chereiose (#18545) üzenetére


cellpeti
veterán

cserélj mikrokapcsolót benne. Omron-t vegyél bele.

Más:

Silent mouse mikrokapcsolóját kellene kideríteni, hogy milyen van benne, egy WMO-ba kicserélném, kiváncsi lennék, hogy ott is kusba van-e.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18549) deadelon válasza Mirman (#18544) üzenetére


deadelon
aktív tag

MacBook mellé kell?

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#18550) Mirman válasza deadelon (#18549) üzenetére


Mirman
őstag

Nem, egy fehér S2-vel lenne össze kötve mint otthoni netezős, youtubozós gép és erre a célra kellene egy jó egér. A Magic Trackpad meg nagyon tetszik és elvileg működik androidos készülékkel is, valamint mindenképpen apple billentyűzetet szándékozom venni és akkor nem lógna ki a sorból.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.