Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) kristof123 válasza zitromz (#24000) üzenetére


kristof123
őstag

Ajánlani, boltból sajnos egyiket sem.

(#24002) zitromz válasza kristof123 (#24001) üzenetére


zitromz
tag

Miért?Kifejtenéd?
Igaz h nem egy örökéletű egér,de egy mezei játékos minden igényét kielégíti,kezdve azzal h töredékébe kerül egy márkás logitech,razer,steelseries stb egérnek.. :)

(#24003) #10691584 válasza zitromz (#24000) üzenetére


#10691584
törölt tag

Semmilyet. Az A4Tech olyanoknak való, akik NAGYON nyitottak:

:DDD

(#24004) zitromz válasza #10691584 (#24003) üzenetére


zitromz
tag

Akkor mondjatok már pls egy új,garis egeret 6K körül ami jobb az A4nél.. :)
nyitott vagyok bármire :D

(#24005) zitromz


zitromz
tag

na jól van látom itt nem 6Któl hanem 16tól kezdődnek az egerek, majd választok egyet közülük rosszul úgy sem járhatok :D

[ Szerkesztve ]

(#24006) Synthwave válasza zitromz (#24005) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"nem 6Któl hanem 16tól kezdődnek az egerek"

lol, te miről beszélsz?

Valóban nem 6k-tól kezdődnek, hanem 3-tól és csak néhány van 13k vagy afelett.

Gondolom, 1. hsz. megvolt..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24007) zitromz válasza Synthwave (#24006) üzenetére


zitromz
tag

Nem tudok másra gondolni mert választ nem kaptam azon kívül h szerintük szarok ;)
megvolt igen huh de boldog vagyok.. :K

(#24008) Synthwave válasza zitromz (#24007) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Milyen A4tech egeret tudok ajánlani 6K körül?
Mert annyi van belőlük h káprázik a szemem
"

"na jól van látom itt nem 6Któl hanem 16tól kezdődnek az egerek,"

Ha meglett volna az első hsz., ezek nem születnek meg.

Az új 710-es A4Tech-ek már nem ugyanazok, mint a néhány évvel ezelőttiek, belsőt tekintve a színvonal visszaesett, nem ajánlottak.

Ne boldog legyél, hanem értelmezve olvass. Lehet, ez ellenségesnek tűnhet, de már agykaparó érzés századjára leírni dettó ugyanazt, amikor nem kevés időt beleinvesztálva összedobtam a topiknyitót - csak minek, ha senki nem olvassa el és nem guglizik mellé egy kicsit; ha így tennének, a topik nem 24000. hsz-nál tartana, hanem 20000-nél.

Következő frissítésnél ezekkel fog bővülni;

Zowie AM
Zowie FK
Zowie EC2 eVo
Logitech G100s

Csak egy pár egér 10k alatt;

MS WMO 1.1a - ~3ezer
MS IM 1.1a
MS IME 3.0 - ~8,5ezer
Logi MX310 - ~3,5ezer
Logi G1 - 5ezer
Logi G100s - ~7,5ezer, a gyengébb, de vidékre még talán szódával elmegy kisebb testvére (G100) ~4,5ezer
Razer Salmosa Pro-gaming Edition - ~4,5ezer

Ezek csak az újak, eBay.
Használtpiacon az 1.hsz 80%-a 6ezer vagy még inkább alatta.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24009) stefyY válasza Synthwave (#24008) üzenetére


stefyY
őstag

G400s ezek szerint nem ajánlott? :B Vagy csak ár-érték arányt tekintve van gond vele?

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#24010) tipuka válasza Synthwave (#24008) üzenetére


tipuka
addikt

Azt a Zowie AM -ot már vártam a frissítésnél, sok jót hallottam már róla itteni kollégától is. :) ~18k ft kb. bruttóban

(#24011) ThorsHUN válasza Synthwave (#24008) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Udv!

Igyekszem nem a szokasos, idegesito kerdeseket feltenni:)
Elolvastam az elso hozzaszolast es MMO/RTS/FPS-hez (tobbfele jatekkal jatszok, de nincs sok idom, igy sokfelet, de kevesszer) keresnek minel jobb ar/ertek aranyu egeret.
Gyakorlatilag sok gombra lenne szuksegem (plusz nem artana, ha meglenne a "sniper" mod is, ami gombnyomasra a gomb nyomvatartasanak idejeig valtoztatja az erzekenyseget).
8 gombtol van kinalat ahogy neztem, de ez a kategoria, ha jol lattam mind ilyen 12-15 folott van.
Ebben a kategoriaban az ebayrol rendelt logitech g400s es g500s az ami szimpatikus.

Felteve ha van jobb aru javaslat. Tudnatok segiteni? Esetleg valami velemeny az uj "s"-es szeriarol?
A sima g500-astol azert felek, mert nem szeretnek 13K+os egeret ami csak 1-1,5 evig birja... :S

Elore is koszi a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#24012) Shodan


Shodan
addikt

Megcsináltam az egér kifehérítést, a képeken nem igazán jön át, de határozottan jobb lett és így megúsztam 140 forintból ;)

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24013) KaiotEch válasza Shodan (#24012) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szuper, hogy csináltad? :R

(#24014) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,
Új egér vásárlásán gondolkodom. Rengeteg fajta egerem volt már. Mindig drágák, és márkásak. Jelenleg Razer Deathadder V2-m van, már a második, és ennél is előjött a duplaklick hiba. Ami tudom, hogy javítható, csak már elegem van egy kicsit. Egereimet leginkább CS-re (nagyon sok évig) BF3-ra használtam. Jelenleg leginkább mindennapi használatra, és pár dota2 meccsre kellene, már nem játszom sokat, de szeretnék olyan egeret amivel, ha úgy alakul ismét tudok CS-zni hibamentesen. Vezetékesre gondoltam, mert mindig elzárkóztam a vezeték nélküliektől. Szerintem alkalmatlanok FPS játékokra.
Választáskor fontos szempontjaim lennének:

-Ár: 6-10000 ft maximum
-Márka: teljesen mindegy
-Minőség: Ne legyen teljesen gagyi, nem kell Razer és Logitech minőség, de azért legyen egyben
-Szenzor: Legyen megbízható, nem vagyok DPi hajhász, de ha a jövőben leülök esetleg még CS-zni egy nagyobb rántástól ne zavarodjon meg!
-A legfontosabb szempont! Butaságnak tűnhet, de ne legyen se a két click, se a görgő közelében plusz gomb!

Mellékes szempontok:

-súlyozhatóság
-5gombos (nem feltétlenül fontos)
-Borítás: Amennyiben lehetséges, gumis. Semmi féle képen ne lakkozott műanyag.

Én most pár perc keresés után ezeket találtam, Gigabyte FORCE M7, Ozone Xenon fekete, Roccat Lua, Tesoro Gungnir. Ezekről várok véleményeket. De mivel éveken keresztül elvakult Razer mániákus voltam, szívesen várok bármilyen kisebb márkát is.

Ui: Amennyiben van olyan egér ilyen árban ami vezeték nélküli, és használható FPS-játékokhoz is hibamentesen akkor az is megfelel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24015) Shodan válasza Shodan (#24012) üzenetére


Shodan
addikt

ezzel [link]hidrogén peroxid és még illatos is :D , próbáltam sima fehérítővel is, de annak nem láttam hatását.
Csak simán rákentem, oxi-t vagy vanisht se raktam bele, amit több helyen írnak, de így is működik.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24016) tipuka válasza Shodan (#24015) üzenetére


tipuka
addikt

hidrogén peroxiddal szoktam a sebeim ellátni, az nekem is van itthon. :DDD

(#24017) Shodan válasza tipuka (#24016) üzenetére


Shodan
addikt

Én azt olvastam hogy ne kerüljön a kézre, mert kínkeserves kínok között fog odaveszni akivel ez előfordul :DDD

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24018) KaiotEch válasza Shodan (#24017) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor meg ne fogd az egeret! :D

(#24019) tipuka válasza Shodan (#24017) üzenetére


tipuka
addikt

Hurrááá :DD :C

(#24020) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nemrég cseréltem le jól bevált MS egeremet egy Revoltec W101-re.
Már bánom a döntésemet, mert a fa mintázatú asztalon remeg és nagyon akadozik, lassú, stb. akármire állítom (800-1600 dpi).
Ez normális viselkedés? Egérpad kell neki?
Ha igen, akkor gáz, hogy az MS egérnek nem kellett, ennek meg igen, holott az egy 7-8 éves példány.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24021) drtimot válasza Bici (#24020) üzenetére


drtimot
aktív tag

Első hozzászolást olvastad? 2 módon is választ ad a kérdéseidre:

Általánosságban érdemes az egér alá egérpadot rakni (annak is van topicja, saját ajánlott első hozzászólással). Még ha meg is bírkózik a fa asztallal sok egér, igazán konzisztens, jó működést nehéz rajta elérni.

Illetve feltételezem, a régi egered képében esetleg egy WheelMouse Optical vagy IntelliMouse Optical/Explorer egérről van szó? Mert bizony azok a 7-8 éves MS egerek a mai napig a legpontosabb és legmegbízhatóbb egerek közé tartoznak, "belenyúltál" a jóba anno. Ha azokkal összemérhető teljesítményt akarsz az új egeredtől is, akkor az ajánlott egerek listájáról érdemes választani.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#24022) Bici válasza drtimot (#24021) üzenetére


Bici
félisten

Rendben, kössz! :R

Egyébként róla van szó: [link]

Lehet, hogy be kellene szereznem egyet használtan. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24023) nyunyu válasza Bici (#24020) üzenetére


nyunyu
félisten

Revoltecnek kb. 1 jo termeke van, a Fightmat Advanced.

Osszes tobbire a #23956-ban irtak igazak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24024) Bici válasza nyunyu (#24023) üzenetére


Bici
félisten

Értem, pedig azt hittem, hogy 5 ezer alatt találok az Ms egeremhez foghatót.
Ahogy a nézem az ajánlott egereket, ez lehetetlen.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24025) Synthwave válasza Bici (#24024) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Találsz. Veszel 3ezeré egy másik WMO-t eBay-ről. Vagy 3,5ezeré MX310-et vagy 5ezeré G1-et. Újat.

Meg egy jó pad. Lsd. vonatkozó topik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24026) Bici válasza Synthwave (#24025) üzenetére


Bici
félisten

A WMO és az mx310 megvan ebay-en. :K
Hardvert még nem vettem kintről, valszeg ezért nem ugrott be ez a lehetőség. :B
Kössz a tippet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24027) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Logitech G100s

Megérkezett. Egyelőre még csak kibontottam és bedugtam, hosszabb értekezés később várható. Ez amolyan első benyomás féleség lesz.
A fogására nem fecsérelnék négy szónál többet: Olyan mint az elődöké. Kellemes claw/finger egérke.
Maga a felület (nem a mintázat vagy a design, az magasról nem érdekel, bár nem csúnya, viszont sajnos a hulladék G3 jut róla eszembe ;] ) egész kellemes, nem tudom, hogy ez valami festék-e, vagy a műanyagot sikerült így megdolgozni. Igazából mindegy, csak ne kopjon el/le.
A kábel viszonylag merev, gubancolódni az elkövetkező 10évben nem fog. Végre egy olyan dobozt nyitottam ki, amiben nem összehajtogatva volt ilyen 5centis hajtásokban, hanem körkörösen az egér köré tekerve. Így kiszedve egyből egyenes kábelt kaptam.
A gombok határozottak erősen rugós érzést keltenek, kissé keményebbek az átalágnál. Véletlen klikkelés kizárva. A görgő halk, határozott járású, ez pozitív csalódás, csak maradjon is ilyen. A görgő alatti mikrokapcsoló kicsit puhábbank érződik, így könnyebb elkerülni a véletlen görgetést középső klikkelés esetén. (Valakinek ez szempont, én még soha nem görgettem véletlenül midclick közben)
A LOD-ja magasabb, mint az MX518-é, de nem vészes.
A talpak a szokásos gyári vékony teflonok, nem tudom, hogy itt is csalt-e a Logitech mint a többi tappancsok esetén. (vékony teflon réteg, majd valami fekete szivacsos anyag és úgy következik a ragasztó.) Sebességét tekintve nincs vele gond.

Az egyetlen szívfájdalmam a dpi profil/profilok mentésének hiánya hardverbe. 1000 dpi alatti érték alatti beállításhoz telepíteni kell a géming szoftvert, aminek a telepítője cirka 54 MB. (és sajnos a 400 dpi nem natív, ahhoz rá kell szokni a 250, 500, 750, stb.. dpi értékekre, hogy natív mintavételezést kapjunk) Nem beszélve arról, hogy az 500 Hz-en ketyegő MX518 V2-t is kinullázta, így ismét 125 Hz-en kullog... A logitech szoftvert jó lett volna elkerülni, de hát nem lehet minden tökéletes.

Így windows-ban mintha tapasztalnék egy kis pozitív gyorsulást, de ez még nagyon nem biztos és csak megcsillagozva apróbetűvel off-ba téve írom. Elvileg nem produkál ilyet.

Tesztelve, nincs. :N

Ha kihagytam volna valami, kérdezzetek nyugodtan. :K

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#24028) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#24027) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

LOD csökkentés megtörtént a szokásos ragasztós technikával. Úgynézki, hogy a műanyag QPAD Heaton-on magasabb a LOD-ja mint a szövet Puretrak Talent-en. Akárcsak a régi Razer Krait-nek.

Be lehet állítani úgy a logitech szoftvert, hogy csak az egyik egeret cseszegesse és a másikat ne? (Ignorálja, ha be van dugva)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#24029) nyunyu válasza jaffa 2843 (#24028) üzenetére


nyunyu
félisten

SetPointban kivalaszthatod, hogy melyik egeret akarod konfiguralni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24030) jaffa 2843 válasza nyunyu (#24029) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Itt is. Nem az a gond, hanem azt szeretném elérni, hogy ne is látta a szoftver. Mert gyanítom, hogy az MX518-at mindig vissza fogja dobálni 125 Hz-re. Ezt csak USB hack-kel lehet magasabbra húzni, a progiban csak 125Hz opció van... :(

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#24031) #10691584 válasza jaffa 2843 (#24030) üzenetére


#10691584
törölt tag

Mindkét egér be van dugva egyszerre?

(#24032) jaffa 2843 válasza #10691584 (#24031) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Annyi mindig be van. :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#24033) #10691584 válasza jaffa 2843 (#24032) üzenetére


#10691584
törölt tag

Csak azért, mert a logi driver szereti az egyiket kickelni (ha 2 van a gépre dugva) és usb-t akarsz hackelni. Pontosabban: nem maga a driver, hanem a progi ami vele települ, most valami "game" okosság. Egyébként érdekesen variálja. Ha 2 egér van, akkor az egyiket "szabotálja" ilyen módon, viszont előfordul, hogy ha 3 (ami ritka eset, de kipróbáltam) akkor a 3 közül csak az egyiket.

(#24034) ThorsHUN válasza ThorsHUN (#24011) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Erre vki vmi okossagot esetleg?

(#24035) WolfheartGR válasza ThorsHUN (#24034) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mivel az egerek újak, ezért nem nagyon van róluk tapasztalat. Tartósságukról meg pláne.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#24036) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

GIGABYTE Force M7 Thor

Erről az egérről tudtok valamit? Vélemény? Tapasztalat?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24037) WolfheartGR válasza .LnB (#24036) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Még mielőtt komoly energiát fektetnél be különböző gyártók különböző egereinek felsorolásába: Az összefoglalóban található egereken kívül az ebben a hszben található egerek ajánlottak. A többi valamiféle minőségbeli (leginkább szenzor) probléma miatt esetleg friss kiadás esetén tapasztalat hiányában nincs benne.
Csecse gagyibájt egerek vannak. Jók nincsenek.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#24038) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Az új jövevény : Genius Gila 8200 DPI :D

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#24039) #10691584 válasza Snip3r_HUN (#24038) üzenetére


#10691584
törölt tag

naaagyonszép

(#24040) Peddy789


Peddy789
őstag

igy pár nap után totál megszoktam az abyssus oldalát
az egyetlen hátrány, ígymár csak az, hogy suliban eze a régi szar egerek teljesen szarnak érződnek, főleg egérpad nélkül, egérsznob lettem :(

(#24041) kristof123 válasza Snip3r_HUN (#24038) üzenetére


kristof123
őstag

Gratulálok, nagyon szép! Véletlenül nincs olyan ami több színben is tud világítani?

[ Szerkesztve ]

(#24042) ThorsHUN válasza kristof123 (#24041) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ez elvileg szinte barmilyen szinu vilagitasra beallithato nem?

(#24043) kristof123 válasza ThorsHUN (#24042) üzenetére


kristof123
őstag

Tényleg, igazad van!

"LED-es testreszabhatósági képességek

A Gila három területen rendelkezik LED megvilágítással, melyeknek színe, fényerőssége és pulzálása külön-külön állítható igényeink szerint. A színek tárháza szinte végtelen, 16 millió változat közül válogathatunk."

Akkor le kell cserélnem a g4oo-at, de izibe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24044) ThorsHUN válasza kristof123 (#24043) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Egy g400 szinten hasonlo arban van, de az itt olvasottak alapjan a dontesed nem nagyon fog oromujjongassal kisert dicsoitest kivaltani:)

*szerk:
lufact... a g400 olcsobb... igaz kevesebb gombbal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#24045) tipuka válasza Snip3r_HUN (#24038) üzenetére


tipuka
addikt

jól néz ki, mint, ha egy világító sisakot látnék, ilyen Metro 2034-re hajaz. :D

(#24046) horky


horky
csendes tag

Aki Logi cuccot akar (akár egeret) a hivatalos webshop árnál 35%-al olcsóbban annak egy tipp: 1 activia joghurt. Regisztrálsz az activia.hu-n. A dobozon talált kódot feltöltöd,beváltod logi kuponra. Webshopban kuponkódot beírod. Pl: g400s 12.350 g600:16.575 stb. Ingyen házhozviszik. Itt van a kupon

[ Szerkesztve ]

(#24047) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Hello!
Először is azzal kezdeném, hogy igen elolvastam az első hozzászólást.
Sajnos már a sokadik egerem van ebben a pár évben, és mindig a mikrokapcsolók szállnak el benne, így duplakattos lesz.
Az első kérdésem az lenne, hogy melyik az az árkategória, aminél már kevésbé kell számítani erre a duplakattos hibára? Elég intenzíven használom az egeret, ezért is halnak be igen hamar. Most egy Trust GXT25 bírta 3/4 évig.

A másik kérdés, hogy az alábbi 3 egér közül melyik menne szerintetek legkésőbb tönkre:
ACME MA-01
ACME MA-04
Revoltec W101
Sharkoon Squad

Ha esetleg lenne valami javaslat egérre ezeken kívül max 5k-ig olyan feltétellel, hogy legyen rajta előre-hátra gomb azt is szívesen meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#24048) drtimot válasza Krissz5435 (#24047) üzenetére


drtimot
aktív tag

Sajnos nincs ilyen "árkategória", sok gyártó a 15-20 ezres egereibe is gyenge minőségű mikrokapcsolókat tesz (és rossz szenzort, stb stb - az egér jóságának nem sok köze az árához). Ezért is érdemes az ajánlott egerek közül választani (ld. 1. hsz).

Egyébként érdemes megpróbálni kinyomozni, milyen mikrokapcsolókat raknak az egérbe, amit venni készülsz, ha tipikusan azok adják meg magukat nálad először. Pl. a japán gyártmányú Omron kapcsolók tipikusan jól bírják a terhelést, mellesleg ~300 forintba kerülnek, így ha duplakattos is lett egy egered, a mikrokapcsoló könnyen cserélhető a fentire, és jobb lesz, mint újkorában.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#24049) jaffa 2843 válasza #10691584 (#24033) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez logi driver nélkül is így van. Nem tudom, hogy pontosan miért, de csak két egér lehet maximum emelt frekin, ha be akarom állítani a harmadikat, akkor az egyikről leszedi a "filtert".
Még nem okoskodtam ki, hogy ez miért van, lehet, hogy számít az is, hogy egy USB ágon vannak-e az egerek vagy ilyesmi. :F

(#24046) horky

Óóó, hogyaza.. Ezt előbb is írhattad volna, akkor még olcsóbban tudtam volna berendelni a G100s-t :D Így csak 10%-os kuponom volt. :B

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#24050) Krissz5435 válasza drtimot (#24048) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Akkor viszont nem költök drágább egérre, lehet Jobban megérné egy 1-2k-s egér 2 év garival, és mindig visszavitetni másikra cserélni.
A mikrokapcsolóknak utánanéztem, de se híre se hamva, még a hivatalos oldalon sem. Viszont ahol feltüntetik a mikrokapcsolót, ott csak omron volt, szóval gondolom ezekben is a gagyibb van.

Még garis az egér, így nem tudom magam kicserélni a kapcsolót, éppen ezért is viszem vissza, de nem akarok újra ugyan ilyent venni.

Esetleg van ezen az oldalon olyan amiről tudható, hogy az árát megéri, esetleg olyan amihez inkább ne nyúljak, netalántán van-e olyan amit már te is használtál és tapasztalatod van:
Link

Egyébként az első hozzászólásban lévőket nézegettem, de az áruk kicsit több, mint amit most erre tudok szánni. És mindenképpen újat vennék.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.