Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) copass válasza egymegegy1 (#85999) üzenetére


copass
veterán

sűrített levegő spray, körtepumpa

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#86002) Synthwave válasza _Atesz (#86000) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Baromi nehéz.

Sokféle kínai Omron van, de a Loginál nem elsősorban maga a kapcsoló szokott a probléma lenni, hanem az, hogy alulfeszelik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86003) nuke7


nuke7
veterán

ironclaw rgb kábele olyan mint a drótkötél... :DDD

Meg még nem jöttem rá, hogy hogy kell tartani a két ujjam, hogy ne menjen rá az egér de ne is görcsöljön be :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#86004) Synthwave válasza nuke7 (#86003) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86005) 4nick8


4nick8
őstag

Úgy látszik mégis csak kapható lesz.

(#86006) Synthwave válasza 4nick8 (#86005) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fagyi nagyon.

Teli oldalpanelekkel és 50 grammal instabuy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86007) _Atesz válasza Synthwave (#86002) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi. Súly nem gond, volt már G602 egerem, nem zavart.
Mit okoz az alulfeszelés?

Nekem elsősorban a programozható gombok miatt lenne jó ez az egér, a márka pedig a kedvencem, ezért esne erre a választásom, ha csak nincs valami nyomós ellenérv.

(#86008) Synthwave válasza _Atesz (#86007) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, de ez annál is nehezebb.

Próbáltál amúgy könnyebbet? Nem feltétlenül kisebbet.

A wireless kitétel?

Csak azért kérdezem, mert ha már betévedtél ide, talán találhatunk jobbat is a személyes igényeidhez.

Persze ha már elhatároztad, hogy ezt meg kell venned, akkor sztornó. Megveszed, oszt jónapot.

"Mit okoz az alulfeszelés?"

Dupla klikket, tripla klikket, szeretetcsomagot talicskával.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86009) nuke7 válasza Synthwave (#86004) üzenetére


nuke7
veterán

amúgy a kábel zavar a legkevésbé :D
az mondjuk nagyon jó benne, h ilyen könnyű - az viszont nem h kicsi a fara, meg neme lehet az ujjad sehova se rakni rajta... :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#86010) 4nick8 válasza 4nick8 (#85958) üzenetére


4nick8
őstag

Elmebeteg ahogy az M4 Tokyo siklik a Shidenkai-on!

(#86011) _Atesz válasza Synthwave (#86008) üzenetére


_Atesz
addikt

A többi egerem könnyebb, alapvetően nem rángatnám, nem játszok gyors játékkal.
Igen, kitétel, hogy wireless legyen, mert a géptől messzebb is használnám, de ha közelebb is zavaró a vezeték.

Igényem, hogy azért álljon meg 30k környékén, legyen jó a nagy tenyeremhez, legyen 6-8 programozható, makrózható gombja, továbbá energiatakarékos módja.
Mint írtam gyors mozgatás nem lesz, de azért legyen egy jó szenzor rajta. Vezeték nélküli jelátvitel legyen stabil. A görgő pedig precízen működjön.

Szóval akkor lehet nem is a mikrokapcsoló miatt duplaklikkel?
Lehet csak nem akarnak túl jót alkotni. :D

Más márka is szóba jöhet, természetesen, ha van valós alternatíva szívesen veszem az ajánlást, összehasonlítom ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#86012) nuke7


nuke7
veterán

nem tudom, nektek milyen izmaitok vannak, hogy nem fájdulnak meg, de egész nap rajta tudjátok tartani ilyen kis egereken... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#86013) Zaied válasza nuke7 (#86012) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Kisebben is 21cm es kézzel :))

(#86014) Synthwave válasza _Atesz (#86011) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Esetleg a "régi", nagy game changer Logi G PRO Wireless? Közepes méretű, szimmetrikus. Van rajta összesen 7 gomb + alul külön a cpi-váltó és power switch. Ki lehet fogni, de ott is fel kell készülni egy kapcsoló cserére kb. 1 éven belül. Viszont nem érdemes ezzel gariztatni, simán csak raksz bele Kailh GM 8.0-kat, és onnatól örömébódottá, mert ezen (és a Logi szokásosan gyengus tappancsain) kívül abszolút top cucc – és megáll 80 grammnál, amellett, hogy egy eléggé safe shape. Ez alatt azt értem, hogy sokak találhatnak rajta jó eséllyel kényelmes fogást.

Esetleg Razer Basilisk Ultimate, ha kifogod akcióban (volt már rá példa). Ami még nem törpe maus és jó wireless, az a Glorious Model O Wireless vagy a Model D Wireless.

"Szóval akkor lehet nem is a mikrokapcsoló miatt duplaklikkel?"

De, tudtommal meggyakja a kapcsolót a kevés fesz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86015) Synthwave válasza Zaied (#86013) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

20 (x 10,5) -szal is simán bármikor.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86016) nuke7 válasza Zaied (#86013) üzenetére


nuke7
veterán

az szép... nekem nem alakultak ki ilyen izmaim, lehet, hogy túl sok évig használtam a revoltec egeret... :(
(kb 6-7évig... de ha meg lehetne csinláltatni a középső klikkjét, szerintem még mindig használnám :D )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#86017) _Atesz válasza Synthwave (#86014) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi, a G Pro Wireless jónak tűnik, filózok rajta.
Razer 54k-tól indul jelenleg ák-n, másik kettőn meg kevés a gomb, így ezek nekem kiesnek.

(#86018) nyul105 válasza Synthwave (#86014) üzenetére


nyul105
senior tag

Látom úgyis sok az off most úgyis, csupán kíváncsiságból, mert nagyon szeretem a g403-am, nem cserélném semmire.
Szerintem nagyon frankó forma, nem egy lapos, clawra szerintem a legjobb.

G403hoz formailag melyik egér hasonlít a leginkább? A model D/D- vagy a skroll/hati? Vagy egyéb?

(#86019) _Atesz válasza Synthwave (#86014) üzenetére


_Atesz
addikt

Megrendeltem mindkét Logi-t, ha valamelyik nem jön be elállok tőle, ha meg mind a kettő tetszik, akkor maradnak.
Köszi még1X a segítséget, így most legalább a pénztárcám is megkönnyebbül. :D :K

(#86020) dudLee válasza nyul105 (#86018) üzenetére


dudLee
tag

Szerintem egyikse, ezeknek inkább előrébb van a pupja, talán a vaxee outset, asus keris, de ezeknek se biztos.

[ Szerkesztve ]

(#86021) ferni válasza nyul105 (#86018) üzenetére


ferni
őstag

Az egy teljesen jó egér, nem is kell lecserélni, ne is gondolkozz sztem rajta, csak azt a 10 gramm plusz súlyt vedd ki belőle, ha benne van.

Egérnél még mindig a forma a legfontosabb, hogy az legyen tökéletes és ahhoz a formához kell megtalálni a többiben a legjobb opciót.

[ Szerkesztve ]

(#86022) Synthwave válasza _Atesz (#86019) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

hf

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86023) nyul105 válasza ferni (#86021) üzenetére


nyul105
senior tag

Ja, nem gondolkodtam a cserén, csak kíváncsi voltam, hogy melyik újabb/könnyebb egér vitte tovább(másolta) a formáját.
Furcsállom, hogy egyik sem...
A 10g pedig nincs benne, de köszi a tippet :)

(#86024) janor


janor
csendes tag

Sziasztok!

STEELSERIES World Of Warcraft MMO Mouse Gold Edition leváltására keresnék alternatívát.

Amire szükség lenne:
- a fenti rágcsálóval megegyező formavilág
- sok gomb (MMO), lehetőleg bal ÉS jobb oldalt is
- minőségi anyaghasználat

Próbáltam átböngészni a jelenlegi kínálatot, de a két oldali gomboknál valahogy mindegyik elvérzett. Tudnátok ajánlani esetleg valamit?

Köszi. :R

(#86025) nuke7


nuke7
veterán

létezik vajon olyan egér, mint a corsair dark core - aminek elöl van egy ujj támásza..? :F
(már csak azt nem próbáltam ki... :DDD :W )

https://youtube.com/user/nuke7

(#86026) ferni válasza nuke7 (#86025) üzenetére


ferni
őstag

Nem ergo egerekből miket próbáltál eddig?
Nem saját kép nyugi.

[link]
Palmolom a Zowie FK2t vagy a Model O- egeret, ez a része felfekszik az egér tetejére palmba, a többin meg az ég világon semmi nyomás nincs a kezemen, egyszerűen felfekszenek a szélére szépen és az a 3 ujjbegyem meg hozzáér az egérpadhoz, ami plusz kontrollt ad.

Nem is értem ,hogy lehet azokkal oldalt egerezni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86027) ferni válasza ferni (#86026) üzenetére


ferni
őstag

Egér hosszától függően meg lehet picit claw lesz a fogás vége, de hátul meg van a palm. Nagyon szeretem ezt az FK low profile formavilágot.

Nálad nem az egerekkel van baj, hanem valami fogásforma van félre menve.
Lehet ki van döntve az egész csuklód/tenyered jobbra és azért fáj mindened is vagy én már kajak nem tudom, hogy lehet ennyit szenvedni, pedig aztán én is PSen nevelkedtem, nem egéren, de egyedül az Xtry M4 az egyedüli egér ami van, ami sehogy nem áll kézre a számomra hülye formavilágával, minden mással megoldom.

vagy fogásokat próbálj ki, én pl fingertippel kezdtem, már palmolok pici claw mellé.

[ Szerkesztve ]

(#86028) nuke7 válasza ferni (#86027) üzenetére


nuke7
veterán

jól látod, természetesen az ember tenyere, ha lerakja simán az alkarját teljesen az asztalra, úgy, hogy könyöke is rajta van, jobbra fog dőlni, ha nem tartasz ellen.

és nem fáj mindenem - szerencsére semmim sem fáj - csak az ajánlott egerektől szokott megfájdulni... :D
DM2 supreme van nálam még most egyelőre az elállás előtt, amitől amúgy nem fájdult meg, de sokkal kényelmetlenebb az ujjaimmal irányítani azzal szemben mint amikor a tenyeremmel irányítom és az ujjaimmal csak kvázi korrigálok... emelett csúszós is és nagyon hangosak a klikkjei... :DDD

én egéren nőttem fel, a logitech egyik első optikai egerét használtam sokáig, aztán a4tech nagyobb / ergobb egere(i)m lett amikor már saját gépem volt. a4tech-et amúgy szerettem :D
öcsémnél tavasszal amúgy még megtaláltam ezt a félig átlátszó, kék-fehér logitech-et... a profik biztos tudják melyik az :U :DDD
(dehát akkoriban sokkal kevesebbet ültünk gép előtt, közel sem volt ennyire fontos az ergonomia)

amúgy carpal stabilised claw-hoz van a legközelebb a fogásom.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#86029) copass válasza ferni (#86027) üzenetére


copass
veterán

Xtry M4-et használok 1 éve, 20/10 kézzel...zéró probléma.
palm-ra ekkora méretnél nagyon jó ez ergo forma, mivel hátul van a magasabb pont.
pl: rival 310, ASUS ROG Keris

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#86030) Csandi


Csandi
őstag

Sziasztok most kicsit össze vagyok zavarodva a G-wolves már levő és közelben jövő egereivel kapcsolatban.

Aprón van egy Hati S wireless amit szívesen elvinnék, de most látom, hogy csak az Ace verziónak van Kailh gm 8.0 kapcsolója, másik szenzora és kisebb dongleje? Tehát tulajdonképpen ugyanaz az egér, de mégsem? Súly megegyezik, színe nem érdekel. (58g)

Emellett ugye mondták még júniusban, hogy jön majd nekik is fém, várhatóan Hati S Plus néven, és az 43-44g lesz, de akkor az szintén egy másik egér lesz, nem erre az acere gondoltak?

Ergo, vegyem aprón ami van, várjak az ace-re hogy lehessen venni, mert perpill preorderben sold out, vagy várjak a plusra? Ráérek, superlightot használok most. S-es méret, wireless, minél könyebb ami érdekel, és akkormár a 8.0 switchnek nyilván örülnék még.

(#86031) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Néha írtok egy Logitech egeret, mint a jàtékos belépőszint, kb. 8 ezerért. Ez melyik is?

neszetools.hu ● pc360.hu

(#86032) Zaied válasza SpaceJam (#86031) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

G102

(#86033) Mizol29 válasza SpaceJam (#86031) üzenetére


Mizol29
senior tag

G203?

(#86034) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy informatív videó szenzorkésés témájában.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86035) nuke7 válasza copass (#86029) üzenetére


nuke7
veterán

A törcsi hosszútávon kemenyebbnek tűnik mint a zseles csuklótámasz…

https://youtube.com/user/nuke7

(#86036) ferni válasza Synthwave (#86034) üzenetére


ferni
őstag

Tegnap beakartam linkelni, csak valahogy elmaradt, érdemes megnézni.
nuke, te meg kajak engedd el ezt az egér témát, nem neked való..... :DDD
Azt se értem, hogy tud ott kidörzsölödni, de nálad már semmit se értek.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#86037) copass válasza nuke7 (#86035) üzenetére


copass
veterán

az csak egy példa volt, hogy működik-é...értelemszerűen olyan anyagot tegyél alá ami nem irritálja vagy nyomja. én speciel csősálat használok, az szellőzik és nem kezdik ki a bőrt.
ki kell tapasztalni hogy neked mi kényelmes.
de miért nyomod ennyi a csuklódat?! szerintem túl magasan van a könyököd, ezért nyomod lefelé a csuklódat.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#86038) Synthwave válasza SpaceJam (#86031) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ebben az ársávban mostanság a Corsair Katar Pro XT szerintem jobb vétel, csak a szoftverét (iCUE) nem kell erőltetni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86039) nuke7 válasza copass (#86037) üzenetére


nuke7
veterán

a zselés cumó nekem nagyon kényelmes volt amúgy, amíg nem szoltál, hogy kemény és túl magas :U lehet, h félbe vágom hosszában :DDD mert tényleg nem kell akkora magasság :K

#86036 ferni : nem tudom elengedni, mert magic trackpad csak mac os-hez van... ott mondjuk az alternatíva hajmeresztő az is igaz :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#86040) copass válasza nuke7 (#86039) üzenetére


copass
veterán

az a lényeg hogy megtaláld az ideális magasságot.
ugye az lenne a normális hogy belesüllyed az alkar... van memóriahabos.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#86041) nordenrena


nordenrena
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy új szgépsztalt, de a felülete miatt kellett egy egérpad is. Viszont ezen jitteres lett az egér. Mivel kezd duplaklikkes lenni, arra az elhatározásra jutottam, hogy

kell egy új egér.
Jelenleg egy A4Tech X7-t használok. Ezzel megszoktam a fingertip fogást, ahhoz pont jó. Föként 1600-on van a DPI, de 3D szerkesztésnél az aprólékos részletekhez visszaveszem 800-ra. Új egeremnél jó lenne a programozható DPI-lépcső és a fel/le váltás cycle helyett.
Amiket eddig kinéztem:
1. Red Dragon Sniper M801
2. SOG Xpert M500
3. Hama Urage XGM 4400-MC
4. Yenkee Hornet AIM
Érdekelne a véleményetek/tapasztalatotok ezekről a termékekről, végső esetben pedig az alternatív ajánlatok.
Szerintem manapság már elvárható a kategóriában a min. 5 gomb (DPI-n kívül). Ahogy az ábra mutatja, a keret kb. 10K+.
Előre is köszi!

Gondolkodott ma már?

(#86042) Zaied válasza nordenrena (#86041) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mekkora kezed van?

(#86043) nordenrena válasza Zaied (#86042) üzenetére


nordenrena
csendes tag

Kb.188x88 csuklótól ujjhegyig, szélesség hüvelykujj nélkül.

Gondolkodott ma már?

(#86044) ferni válasza nordenrena (#86041) üzenetére


ferni
őstag

Ennyi bazári egypálcás csilivili egeret rég láttam, megérte kiguglizni őket :DDD

Igazából itt az 5 gombos kitétellel van a legnagyobb baj, az a kérdés melyik az a normális egér, amin van még egy plusz gomb.

Ha jól látom nálad az 5. Gomb a bal klikken van ugye?
[link]

Milyen egérpadot vettél?

Egy barátomnak is ilyen X7es egere van, imádja, ő vett belőle nemrég egy újat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86045) Zaied válasza nordenrena (#86043) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor ezeket én mind lehúznám.
Helyette egy Cooler Master MM710-et tudnék javasolni.

(#86046) 4nick8 válasza nordenrena (#86041) üzenetére


4nick8
őstag

Steelseries Rival 5.

(#86047) 4nick8


4nick8
őstag

Zowie EC3-C a napokban megjelenik az ismert boltok kinálatában.
Eddig minden tesztelő imádta.

(#86048) nordenrena válasza ferni (#86044) üzenetére


nordenrena
csendes tag

:D
Amikor ezt az egeret vettem (9 éve) még gombnak számított a görgő benyomhatósága is, nem tudom, most standard vagy extra. A gomb, amit kérdeztél, funkcionálisan duplaklikk, kb. 3x használtam. Nekem a baloldalt lévő két gomb a lényeg, mert egyes programokban ezzel nagyítok-kicsinyítek, máshol PageUp/Down, böngészőben meg az előzményekben kavirnyácolok vele. Ezek is kezdik felmondani a szolgálatot.
Nem is tudtam, hogy még forgalomban van az X7.
Az egérpad hasonlóan kiemelkedő minőségű. 1900 Ft-os Spirit Of Gamer szövet.

Gondolkodott ma már?

(#86049) Zaied válasza nordenrena (#86048) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem érdemes lenne az egérpadot is cserélni :)

(#86050) nordenrena válasza Zaied (#86049) üzenetére


nordenrena
csendes tag

Akkor átnézek abba a topikba is.
Még várok a döntéssel/rendeléssel, hátha beugrik egy leárazás (mint most az alzánál)

Gondolkodott ma már?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.