Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Redneck


Redneck
veterán

Hétfőn rakok fel logoutra egy G400, Gigabyte GM-6800 és egy Point of View Gamer egér tesztet. Nem összehasonlítás csak bemutató mindegyikről. Konklúzió azért lesz. A továbbiakban is ha valakinek van ilyesmi kütyüje és tesztelésre oda tudja adni egy-két napra, szívesen írnék róluk. A PoV egeret is így kapom holnap :)

Szép napot mindenkinek! Nekem meg kevés munkát :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17002) bul07 válasza WolfheartGR (#16998) üzenetére


bul07
nagyúr

(#17000 ) Zimmi91
Hát laptophoz vezetékes egér lehet kényelmetlen lesz , főleg hogy nem írta hogy játék szempont lenne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17003) WolfheartGR válasza bul07 (#17002) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem írta, hogy vezetékmentes kell szvsz. Már miért lenne kényelmetlen? Bedughatod.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17004) bul07 válasza WolfheartGR (#17003) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát miért ne lenne kényelmetlen, főleg ha saját szobályán belül is változtatja a laptop helyét ,vezeték bárhova beakadhat mert nem rövid vezetékről beszélünk

Engem az asztali gépemnél is megőrít a g400-as vezetéke, néha kedvem lenne szétdarabolni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17005) WolfheartGR válasza bul07 (#17004) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Hát összefogja a vezetéket bakker. Ammeg itt befejeztem. Mindaddig amíg nem kérik kiemelten a vezetékmentességet vezetékes lesz ajánlva részemről. Ha meg kábelmentes kell úgyis másé a terep. Bár ezügyben én nyunyu kollégára hagyatkoznék.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17006) Tothgera30 válasza bul07 (#17004) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én Intellit használok laptophoz, hiába vezetékes, nem érzem hogy cserélni kéne, sőt, valószínű hogy az utódja is ilyen lesz. Bár a laptop is második asztali gépként van kezelve, de nem lenne nagy dolog egy gyors kötözővel rövidre fogni a kábelt, bár személyes véleményem, hogy jobb ha kicsit hosszabb, szabadabb mozgást eredményez.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17007) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok,

g400 ellen a g500 megéri a felárat..? giga 6980 helyett kellene, jellemzően tenyeres fogásra.
szeretem a puha gombokat... :U
vagy esetleg deathadder..? ( mondjuk az már egy kicsit drága)

https://youtube.com/user/nuke7

(#17008) jaffa 2843 válasza nuke7 (#17007) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Első hsz...

"g400 ellen a g500 megéri a felárat..?"
Egyébként, hogy válaszoljak röviden, nem.

"szeretem a puha gombokat..."
A Deathaddernek valóban finom puhák a gombjai, de ha nem kényelmetlen számodra a G400 annyira, hogy ne tudd használni, akkor nem látom értelmét, hogy a DA-t válaszd.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17009) nuke7 válasza jaffa 2843 (#17008) üzenetére


nuke7
veterán

ééértem :K
nos, ha találnék apron olcson DA-t.. :U ;]
az a baj, h g400-at sehol nem tudok kiprobálni...

https://youtube.com/user/nuke7

(#17010) jaffa 2843 válasza nuke7 (#17009) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Pedig a fővárosban azért van jópár hely, ahol ki van pakolva és meg lehet fogdosni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17011) bul07 válasza Tothgera30 (#17006) üzenetére


bul07
nagyúr

De ha most akar venni laptophoz egeret miért szendvedjen a vezetékkel(már ha nem kell)

Vezeték nélküli egér biztosít igazán szabadabb mozgást

Én csak azért jegyezteem meg ezeket mert vissza se kérdeztek milyen használatra kellene laptophoz(Játék?Munka?Általános?) hanem egyből jött a g400-as válasz mikkor laposhoz vezeték nélküli is szóba jöhet

Na de mindegy is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17012) Tothgera30 válasza bul07 (#17011) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze hogy szóba jöhet, viszont azt azért ne nevezd igazán szabad mozgásnak, amit tölteni kell. Tehát van egy eleve nehéz egered, mert benne van az akksi, azzal nem olyan jó pörögni, mint egy könnyebbel, továbbá kell egy adó-vevő, ami általában egy USB stick, és kell valami töltő is hozzá. Ha pedig este lemerül, és nekem még lenne dolgom, és pont műszaki rajzot csinálok, ami egér nélkül mondjuk lehetetlen, akkor beszopt@m, mert mire feltölti már reggel lesz. Tehát nem olyan egyszerű ez, és mindenképp vezetékest ajánlanék, nem is azt mondom hogy G400, hanem Ebay-ról, 3-4k között vett WMO-t. Elég olcsó, elég strapabíró, ha pedig nem jön be, szinte árában el lehet adni. Ha pedig bejön, és +22g-ot elvisel az alakalmi user, akkor jöhet az Intelllimouse.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17013) nuke7 válasza Tothgera30 (#17012) üzenetére


nuke7
veterán

akkor a g400 nem olyan jó..? inkább g500? ;]
a DA plusz 3-4k-val drágább mindenhol mint a g500 :(

tenyeres fogáshoz esetleg a g9x..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#17014) jaffa 2843 válasza nuke7 (#17013) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Játékra:
G400 - Igen
G500 - Nem
G9x - Ha nagyon ezt akarod és high senses vagy, egyébként pedig ha a többihez mérjük árban és teljesítményben, akkor egyértelmű Nem.

Tenyeres fogáshoz:
G400 - Igen
Deathadder - Igen
G9x - Nem

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17015) nuke7 válasza jaffa 2843 (#17014) üzenetére


nuke7
veterán

rendelek egy g400-at.. de ha nem lesz jó
neked adom ;]

https://youtube.com/user/nuke7

(#17016) jaffa 2843 válasza nuke7 (#17015) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Inkább add el :) Nekem kényelmetlen :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17017) bul07 válasza Tothgera30 (#17012) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze munkához olyan kell ami nem "igényes", bár laptopon műszaki rajzot csinálni élvezetes lehet
Ezért is írtam hogy használatól függő az ideális egér
Laptopnál sima netezéshez egy kétt AA aksis vezeték nélküli egér simán bevállalható, egy két hetett simán bírnak egy tőltéssel vagy még többet, persze tipus függő

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17018) Tothgera30 válasza bul07 (#17017) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Most csak felvázoltam egy lehetőséget. Engem zavarna hogy legjobb esetben is két hetente töltögetni kell.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17019) deadelon válasza Tothgera30 (#17018) üzenetére


deadelon
aktív tag

engem is zavar hogy min 2-3 naponta tölteni kell a telefont ,mindennap be kell járni melózni,min hetente tankolni kell a kocsit és a rohadt kajáért is le kell menni az üzletbe.
nehogy már egy kis töltés probléma legyen.nem azért írom hogy ebből veszekedés legyen ,
de 2 hetente 1-2 órát csak kibír az ember.én is vezetéknélkülit használok a lapihoz de kb havonta egyszer töltöm.a telót 2 naponta

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17020) Tothgera30 válasza deadelon (#17019) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én meg azért írom le, mert eléggé zavar, ha valamit gyakran tölteni kell, szerencsére a telefonom aktív használat mellet 5 naponta igényel töltést, tehát amiből lehet, konkrétan pc perifériánál, vezetékest választok, mert annyi gonddal kevesebb. A többi "érved" teljesen más jellegű, semmi köze ehhez, itt az ésszerűségről van szó, nem arról hogy épp mikor kell sz@rni, mert azok kötelességek, ha nem veszel kaját, éhen halsz, stb. A kis töltés probléma lehet ép a legrosszabbkor jön, akkor pedig durca leszek és épp akkor vágom földhöz. Bár eddig más pozitívumot nem tudtatok írni, hogy miért jobb egy vezeték nélküli egér, mint egy olcsó, egyszerű, könnyű, bajnok szenzorral megáldott pl.: WMO. Valahogy anyagi és egyszerűségi mércét vizsgálva, a vezetékes patkány felé húz a mágnes. Az meg hogy xy-nak, vagy épp neked vezeték nélküli van, és te mennyire le vagy tőle ájulva, azt engem nem izgat, örülj neki, használd.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17021) MarcZ válasza nuke7 (#17015) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nem fogsz benne csalódni, nekem tegnap óta G400 van, előtte G500 volt, bár akármennyire is jobb a G400, nekem hihetetlenül hiányzik a G500, egyszerűn imádtam. Lehet beszerzek egyet, és akkor lesz 2 egérke.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17022) deadelon válasza Tothgera30 (#17020) üzenetére


deadelon
aktív tag

félrebeszélsz ember.ki írta ,hogy el vagyok tőle ájulva.azt vesz amit akar. de a kifogásod ,hogy tölteni kell nagyon gyenge. :(

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17023) tommjee válasza duc (#16980) üzenetére


tommjee
senior tag

Ez már munka minden elsimerésem a tiéd :R

(#17024) WolfheartGR válasza nuke7 (#17015) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha nem jön be keress meg. Lehet meg tudunk egyezni. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17025) nuke7 válasza WolfheartGR (#17024) üzenetére


nuke7
veterán

:R

https://youtube.com/user/nuke7

(#17026) Tothgera30 válasza deadelon (#17022) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor lehet hogy részeg vagyok. e attól még az én álláspontom közelebb van a valósághoz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17027) KriMes25


KriMes25
csendes tag

Hello. Tudna valaki segiteni egér választásban?
Szeretnék egy normál méretű wireless egeret. Eddig egy gigabyte gm-eco600-am volt. Csak tegnap megadta magát. valami tipp esetleg ebben az árkategóriában 8-10ezerért. Játszani nem játszanák vele. Eddig a logi m705 tetszik, arról esetleg valakinek tapasztalat?
Előre is köszi. :))

(#17028) rasky válasza KriMes25 (#17027) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem az van, jó lenne, ha nem lötyögne és recsegnének a gombjai 1 hónap után...Más gond nincs vele, ja és egérpad kötelező alá.

[ Szerkesztve ]

(#17029) freemanone


freemanone
őstag

Sziasztok, miután végig böngésztem az első hozzászólást nem igazán értem, hogy az ajánlott egerek között miért CSAK vezetékes egerek vannak?
Valaki esetleg tud ajánlani vezeték nélkülit?
Lehetőleg nagy méretű, 5 gombos, jó érzékelővel, ami nem fog nyekeregni fél év után.
Előre is köszi!

(#17030) jaffa 2843 válasza freemanone (#17029) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Elolvasni kell az első hsz-t nem csak végigböngészni.

Mire használnád?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17031) freemanone válasza jaffa 2843 (#17030) üzenetére


freemanone
őstag

Elolvasva/felfogva/megértve, de továbbra is csak vezetékes egér van benne.

Egérnek használnám, egyszóval mindenre amire egy egeret lehet és nem akarok vitába szállni arról, hogy a vezeték nélküli az nem ajánlott játékra. Az ára nem érdekel.

(#17032) MichaelSD válasza freemanone (#17031) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ha az ár mindegy és mindenes egér kell akkor Logitech Performance Mouse MX vagyaz elődje, ha még kapható a MX Revolution.
Mindkettőt nagy megelégedéssel használom.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#17033) drtimot válasza freemanone (#17031) üzenetére


drtimot
aktív tag

Vezeték nélküliből a Logitecheket szoktuk ebben a topicban ajánlani az anyagminőség és a garanciális ügyintézés miatt. A konkrét modell kérdése már teljesen szubjektív (hiszen nulladik lépésben megállapítottuk, hogy wireless egerekről nem tudunk érdemben vitázni pontosság szempontjából), vedd azt, ami a legkényelmesebb a kezednek és a pénztárcádnak.

Saturnokban, Media Marktokban, hasonló helyeken általában ki van rakva egy csomó egér, lehet őket tapizni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17034) freemanone válasza MichaelSD (#17032) üzenetére


freemanone
őstag

A Performance Mouse rajta van a lehetségesek listáján, de sok helyen láttam, hogy minőségileg nincs annyira egyben mint amennyit kérnek érte. Köszönöm a választ. Még várok hátha valaki tud mást is, aztán majd később döntök, hogy melyik lesz.

(#17035) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!ROCCAT Savu eger mennyire szamit jonak a kategoriajaban ?Koszonom a segitseget elore is.

(#17036) nyunyu válasza MichaelSD (#17032) üzenetére


nyunyu
félisten

MX Revo mar 3 eve nem kaphato. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17037) nuke7 válasza WolfheartGR (#17024) üzenetére


nuke7
veterán

hello,
megvan a g400... háááát. :DDD
van valami program hozzá?
rosszul csinálom, ha mezei 1000-forintos szövetpadon akarom használni? :F
nekem egy kicsit kicsi egyébként a gigabyte után :(

szerk. igazából rohadt kényelmetlen ez a g400, nagyon nem ergonomikus :((
gombjai jobbak mint a giga-nak, de a palm-grip-el sajnos köszönő viszonyban sincs :O

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#17038) Redneck válasza nuke7 (#17037) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem átjött teljesen. Én vegyes fogású vagyok. Kicsit karmosan markolom :D Adom vele rendesen és plug and play volt. Logitech oldaláról le tudod szedni a programot hozzá.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17039) freemanone válasza drtimot (#17033) üzenetére


freemanone
őstag

Köszi a választ neked is. A kipróbálós dologgal elég sok a probléma, mert nem MO-n lakok és itt egy kicsit másképp vannak a dolgok.
A lényeg, hogy azért nem szerepelnek az első hozzászólásban, mert a topic lakók egyáltalán nem pártolják, illetve nincs is tapaszatalatuk ilyen egerekkel. Ezesetben viszont esetleg mehetne a topic elejére egy rövid beszúrásként, ezzel is elkerülendő a kérdést. Köszönöm a tippeket azért! :R

szerk: ezt leszámítva, viszont jól össze vannak szedve a dolgok az 1-es hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#17040) snipr válasza nuke7 (#17037) üzenetére


snipr
aktív tag

A topik átböngészése után azt hiszem nem tehetek mást mint további kérdés nelkul G400-at megrendelni... a hozzaszolásomnak egyetlen oka, hogy ha netán elégedetlen vagy vele én átveszem tőled szivesen :D

(#17041) deadelon válasza freemanone (#17039) üzenetére


deadelon
aktív tag

ha tudtam volna hogy nem magyar országon élsz már ajánlottam volna neked ezt az egeret,mert azt hiszem itthon nem kapni.
Fierce

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17042) nuke7 válasza snipr (#17040) üzenetére


nuke7
veterán

az vagyok. pm-ben írhatsz :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#17043) MichaelSD válasza nyunyu (#17036) üzenetére


MichaelSD
őstag

Kár, pedig jó egér volt. Az első szériából azonnal vettem és már kopott szegénykém, de működik mint a parancsolat.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#17044) MichaelSD válasza freemanone (#17034) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem 2 darab van az Performance MXből a családban és nincs gond vele. De én a mérete miatt vettem, mert jó vele dolgozni. Nagy a kezem...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#17045) tommjee


tommjee
senior tag

Kb fél hónapja használom a Logitech G300-as egerem és nagyon elégedett vagyok vele pedig olvastam róla kritikát rendesen

forma számomra kényelmes a szimmetrikus formája igaz megszokást igényelt MX518 utána de 2-3 nap alatt ráállt a kezem

szenzor/érzékelő nagyon pontos a rántásokat nagyon szépen leköveti nincs vele probléma MX518 utána nem éreztem rosszabbnak a szenzort semmi különbséget nem vettem észre ilyen téren

Aki szereti a kicsi, könnyű, pontos, megbízható, időtálló egereket azoknak nagyon ajánlom bisztos nem lesz rá panasz.

kedvcsináló G300-hoz :)

[ Szerkesztve ]

(#17046) jaffa 2843 válasza tommjee (#17045) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem zavaró, hogy a görgő túl mélyen van az előtte lévő gombok pedig magasabbak? Valamint azok a csúnya gombok felül-oldalt nincsenek rossz helyen?? :S

Világítást lehet offolni? :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17047) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Nem rég szereztem be egy Logitech G5 egérkét. Annyi problémám lenne hogy mikor kicsit felemelem az egeret a kurzor elkezd kicsit ficánkolni :DDD . Egy Nagyon régi Steelpadom van. Milyen új padot ajánlottok hozzá? Amin lehetőleg nem ficánkol :DD

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#17048) WolfheartGR válasza func93 (#17047) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Itt tedd fel ezt a kérdést.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17049) Zimmi91 válasza func93 (#17047) üzenetére


Zimmi91
addikt

Bármelyik padon ficánkolni fog! Nekem is volt egy Imperatorom meg G500am azok is ficánkoltak egy Qck Steelpaden! Az MX518 viszont nagyon jó volt, lehet az optika jobb választás lenne!

" Just remember Manchester is RED! "

(#17050) kissz84


kissz84
tag

Szervusztok, milyen egeret ajánlotok ár érték arányban játékra ?
Jelenleg egy Cyborg V1-et használok sniperezésre nem túl tökéletes:-(
Lehet maradjunk 7000 forint alatt:)

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.