Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) CactuS válasza deadelon (#18685) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jó, hát ha szerencséd van, akkor csak az első 5 centi használt, beljebb zsír új.... ;]

Más: Tud valaki olyan wireless egérről, amely micro-usbs csatlakozóval van ellátva? (Tehát tölthető az akkuja és ha kell, akkor USBről "vezetékes" egérként is működik) Olyasmire gondolok, mint a Roccat Pyra Wireless vagy MX Performance, csak egy kicsivel olcsóbban, ha lehet.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18702) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Testvéremnek szeretnék egeret választani.
12k ne haladja meg, de legyen minőségi, és ne legyen pici.
Előre is köszi.

(#18703) drtimot válasza 2csi (#18702) üzenetére


drtimot
aktív tag

Első hozzászólást olvastad? Az ajánlott egerek 90%-a kijön 12-ből.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18704) 2csi válasza drtimot (#18703) üzenetére


2csi
aktív tag

Igen, de ajánlásokat szeretnék kérni, amik tapasztalaton alapszanak!

(#18705) drtimot válasza 2csi (#18704) üzenetére


drtimot
aktív tag

Az még jobb, az első hozzászólás tapasztalatokon + tényeken és méréseken alapszik!

Most pl. ha én azt mondom, szerintem a Gigabyte Mx6230i egy nagyon szép színű egér, és a klánomban én voltam vele a legjobb super marioban, akkor azt többre tartod, mint az első hozzászólást, ami látványosan sok-sok óra munkával és szakértő kezek által született?

De ha kinézel pár konkrét egeret mondjuk a listából, azokról szívesen megosztjuk a tapasztalatainkat szerintem többen is hamar.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18706) jaffa 2843 válasza drtimot (#18705) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Neked hogy sikerült belőni egérre a Mario-t? Már én is próbáltam, de nem sikerült.. Ezek a mai sz@r konzolportok... :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18707) WolfheartGR válasza 2csi (#18704) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Törölni is kellene azt az első hszt. Rosseb tudja a Kodály gyűjtésen, Kiskegyeden vasnépén vagy a Necronomiconon alapszik...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18708) Alpachino válasza WolfheartGR (#18707) üzenetére


Alpachino
veterán

Szerintem a kérdéseket kellene "betiltani", elég lenne az 1hsz. után, egy második hsz. amiben le van írva, hogy "Mindenki olvassa el az első hsz-t" :Y :(

Tehát ebből adódóan nem is kellene ennek a topicnak a 2.hsz után léteznie, mert okafogyott......

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#18709) Synthwave válasza Alpachino (#18708) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem.
Szarkazmus egyes.

Elég lenne, ha kérdés előtt TÉNYLEG elolvasnák, értelmeznék (mert ha visszaolvasol egy jódarabig, a feltett kérdések legalább 70%-a meg van válaszolva ott valamilyen formában) és az emberek nem lennének lusták egy kicsit önálló módon a Google-t használni, ha mondjuk árak vagy képek kellenek nekik.
Igaz, így nem gyűlnének annyira a hozzászólások és érezném, hogy legalább egy kis értelme van ennyi időt beleölni..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18710) Alpachino válasza Synthwave (#18709) üzenetére


Alpachino
veterán

Természetesen nem a munkádat kritizálom, ha nem azt, hogy már lassan kezd nevetségessé válni ez a topic, az által, hogy azt a bizonyos első hsz-t annyiszor van emlegetve, hogy ez által "szent írásnak tűnik":N

Valakinek egyáltalán lehet saját tapasztalata, valamely egérről ? ami nincs az első hsz-ben... de mégis jó ?

Ezek a kérdések merülnek fel bennem, ha beleolvasok ebbe a topicba...több egyéni véleményt szeretnék olvasni más, más egerekről....ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#18711) harry


harry
veterán

Remélem elfér a kérdés, és tudtok is segíteni:
Vettünk két HP X3000 egeret (alap egyszerű egér, vezeték nélküli), az egyikbe elem be, vevő gépbe, és nem megy. Próbálgattuk már mindenhogy, Connect gombot többféleképpen, sorrendet variálni, aksit cserélni, oprendszert váltani, nem megy.
A másikat szintén így összeraktam, és egyből ment (random sorrendben, driver nélkül ubuntu alatt is).
Próbáltam kicserélni a két egeret / vevőt, úgy egyik felállás sem járt sikerrel.

Én arra gondolnék, hogy
- hibás, ezzel nem tudok mit kezdeni, na de csak nem, szenzor világít, vevőt Win7 felismerte, hogy csatlakoztattam
- a kapcsolattal lehet valami gond, na de ezzel mit tudok variálni? Elvileg egér kikapcsoltan, aksit bele, majd bekapcsol, majd vevőt bekapcsolt pc-be dugni, és jó is - legalábbis a leírás szerint, de gyakorlatban nem.
Egér úgy látom, bekapcsolás után felvillantja az érzékelőt, majd lekapcsolja, és egy, az egér testében lévő led villog, gondolom kapcsolatot keres, idővel megunja, és ismét a szenzor világít. De miért nem csatlakozik? Connect gomb nyomkodására látszólag semmi reakció (világítás/villogás változás nincs, nem ír ki semmit, nem tudom, mit csinál). Egyáltalán mikor/meddig kéne ezt a gombot nyomni? Bekapcs/kikapcs, elem bent/kint, vevő bent/akkor rakom be/egyéb? Nincs valami 'reset' megoldás?
A vevőegységen nincs semmilyen led/gomb.

Nem értem, miért lehet ilyen bonyolult, a másikat csak összedobtam, és ment egyből...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18712) Synthwave válasza Alpachino (#18710) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"kezd nevetségessé válni ez a topic"

Ebben egyetértünk.
Nem kezdene azzá válni, ha sokan vennék a fáradtságot az értelmező olvasásra és egy kis Google-használatra, nem pedig azt várnák, hogy minden befektetett energia nélkül, 5 percen belül kitalálnánk, hogy az >ő< kezükbe mi illik a legjobban és még le is postáznánk nekik - esetleg mindenképpen megerősítenénk, hogy az az 5000 cpi-s Speedlink Ultrap0wnzor Gold X-mas Tree Edition, amit kinézett magának, kiváló választás lesz..
Persze akinek nem inge, az nem veszi magára.

Az egyéni véleményekkel semmi probléma sincs, egészen addig, amíg nem jönnek az "ilyen meg olyan zsír Gigabyte egerek", "nem késik a wireless", "Betülfildben 3 cm-en fordulok 180 fokot és hibátlan a szenzor" és hasonszőrű társaik.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18713) csibe1 válasza Synthwave (#18712) üzenetére


csibe1
addikt

Ne aggódj,ez nem csak itt van így. :D
Az általad említett "Betülfild" 3-ik részének a topikjában is mindig akad pár érdekes,de főleg lusta egyén aki nem bírja-akarja használni a gugglit.Valóban bonyolult bepötyögni pl. a "Betülfild3 carbines" szavakat a keresőben,inkább megkérdezzük x-edszerre is a topikban,
és nagyokat csodálkozunk ha megjegyzést tesznek rá. :DDD
A másik kedvenc az assigmentek miatt való érdeklődés, jópáran rínak miatta,hogy nem tudják mit kell csinálni,de webfordítót keresni pl. az már luxus.
Szerintem ezek úgymond alap dolgok,hogy nem szaladok minden apróság miatt rinyálni a topikba,
hanem magamtól utánajárok.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#18714) CactuS válasza Synthwave (#18709) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A maradék 30%ra pedig nem érkezik válasz. Érdekes, hogy más hasonló topikokban - SSD, Alaplap, VGA stb - képesek az adott topik lakói akkor is válaszolni/segíteni, ha az első hszben nincs benne a válasz.

Egyébként átírathatnátok a topik címét milyen gamer egeret válasszak-ra, mivel úgy látszik, hogy a segítségnyújtás csak ezekre a típusokra korlátozódik, s így akik nem ilyeneket keresnek nem is jönnének a topikba.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18716) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok ! Milyen játékos egeret tudnátok ajánlani 10K körüli összegben? A lényeg a az oldalsó gombjai ne egymás mellett legyenek.Ilyen elrendezésű kellene . Ilyenem már volt NAGYON tetszett,és hátha van ennyiért jobb egér is. Ezek jól hangzanak de a gombra nem tud ráállni az ujjam,most is ilyen elrendezésű egerem van,de csak 1 oldalsót használok mert nem töröm ki az ujjamat a gomb miatt..Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#18717) taknyi válasza 2csi (#18702) üzenetére


taknyi
aktív tag

Válasz!

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#18718) deadelon válasza BullKoxa (#18716) üzenetére


deadelon
aktív tag

az Asus GX800 ami tök ugyanaz amit linkeltél csak nem megy tönkre a görgője.ja viszont sajnos ezen nem cserélhető a hátlap izzadásgátlósra ami a z500-nál k@rva jó.amennyiért viszont most kapható és ráadásul 1-2 helyen nagyon drága.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#18719) BullKoxa válasza deadelon (#18718) üzenetére


BullKoxa
őstag

Neked milyen egered van,most néztem videót az Asusról Vs Mionix Naos 3200 .Kérdezném kinek mennyi idő volt megszokni a laposabb egeret? Ami nem ilyen magas mint a régebbi fajták. videót nézni ha valaki nem érti mit kérdezek. .

[ Szerkesztve ]

(#18720) deadelon válasza BullKoxa (#18719) üzenetére


deadelon
aktív tag

én most 2 őt is használok[link].

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#18721) BullKoxa válasza deadelon (#18720) üzenetére


BullKoxa
őstag

látom,a szőröset gondolom télen :DDD . havernak van ilyen Star Wars-s egere kintről rendelte német,vagy franciából 2-3 éve.

(#18722) Synthwave válasza CactuS (#18714) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem gémer (de utálom ezt a szót) egerek vannak az első hsz-ban, hanem olyanok, amik mindenféle felhasználás terén megállják a helyüket, a lista pedig szép lassan bővülget. Kb. minden létező fogást lefednek, jelentős többségük árban a földhöz ragaszkodik (ami amúgy nem volt elsőrangú feltétele, hogy említésre kerüljenek) és nem látom az égvilágon semmi értelmét annak, hogy olyat ajánljunk, akárcsak böngészésre is, amiben primitív szenzor van, de ugyanannyiba kerül vagy még drágább, mint az elől felsoroltak.
Wireless-ben, mikrokapcsolókban nyunyu az ügyeletes, szokott is válaszolni.
.
Emellett persze lehetne sokkal értelmesebb is a topik, de ehhez nem egy ember kellene. Másrészről, mint te is említetted, ha a az általában feltett kérdések 70%-át megválaszoltad volna előre sok-sok óra tesztelés, utánajárás, fogalmazás után, és az emberek nem vennének annyi fáradtságot sem, hogy 5 perc alatt végigmenjenek rajta (nem csak a névelőkön és kötőszavakon), mielőtt felteszik a kérdést, ami a 26. sorban feketén-fehéren meg van válaszolva, te is ki lennél akadva - joggal.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18723) Synthwave válasza taknyi (#18668) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a <10k árfekvésben nincs jobb"

>Neked.<

Ha viszont a kisebb méretű, könnyebb egereket szereted, vagy teljesen máshogy fogod, netán a pluszgomb csak holtsúly (tudom, újabban már csak nekem mániám, hogy az alap 3 gombnál nem kell több), akkor számos jobb van, akár feleannyiért - vagy még kevesebbért.
Én pl. előbb vennék 4 WMO-t vagy 2 Logi G1 / MX 310-et, vagy akár csak egy Abyssus-t (vagy akármi mást ~80 g alatt), mint egy G400-at.

Az incidenseddel kapcsolatban: szerencsére olcsón megtanultad a leckét, hogy a számtech-boltos eladókban nem szabad megbízni, mert jelentős többségük még azt sem tudja, mit árul. Vagy éppen tudja, csak visszaél vele, ha hülyének nézhet. Imádom, amikor egy lokál shopban néha elidőzve bejön egy-egy vásárló és pl. 400 W-os Codegen tápokat vesznek 7-8 ezeré', 8-12 ezeré' Gigabyte egeret, mer' GÉMER :W, meg GTX 460-at 40-ért.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18724) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Most egy A4TECH XL-747H egerem van, de már kezd kiidegelni. Folyton kétszer kattint, hiába csak egyszer nyomok rá Gondolom a gomb alatt van valami kontakthiba. hiába fújom levegővel nem segít. Nagyon zavaró, ezért vennék egy új egeret
X7-710BK egérről van vélemény? Elég olcsónak tűnik, gondolom azért kerül fele annyiba mint a mostani mert optikai. Van hátránya esetleg? Sokat játszom, főleg arra kell.

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#18725) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok! A főoldalon láttam egy új egeret, felkeltette az érdeklődésemet. Erről lenne szó: CM Storm Recon

Tudom, tudom. A CM maradjon csak a házaknál, de talán mégis van új a nap alatt és lehet elolvasták a "Milyen egeret válasszak? KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ELSŐ HSZ-T! " első bejegyzését, mielőtt nekiálltak megtervezni a Recont.

-végre nem 200.000.000 cpi -s dpi -s Philips szenzort kapott, hanem az első hozzászólásban is az ajánlott optikák között szerepelő Avago 3090 -et (800-4.000 dpi)
-Omron mikrokapcsolók (lehet, hogy gagyi fajta, de legalább fűzhetünk hozzá reményeket)
-ami nekem külön tetszik: csúszásgátlós felület, az egér hátán található DPI váltó gombok
-mindez végre nem horribilis áron, hanem 15k alatt

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#18726) nyunyu válasza CactuS (#18701) üzenetére


nyunyu
félisten

Tud valaki olyan wireless egérről, amely micro-usbs csatlakozóval van ellátva? (Tehát tölthető az akkuja és ha kell, akkor USBről "vezetékes" egérként is működik) Olyasmire gondolok, mint a Roccat Pyra Wireless vagy MX Performance, csak egy kicsivel olcsóbban, ha lehet.

Toltes kozben is hasznalhato eger eleg nehez ugy.

Roccatot nem ismerem, Perf MX nekem formailag nem jott be.
Elmeletileg az MX1100R is is ilyen volt, vagy valaki emlitette multkor a topikban a Microsoft SideWinder X8-at.

~2 eve en is notiegeret kergettem, mert a melohely altal biztositott gagyibajt 7000-rel nem lehetett dolgozni.
Nekem akkor a fo szempont az volt, hogy kenyelmes legyen es kicsi legyen a vevoje vagy lehessen hasznalni a laptop kekfogaval..
Eredetileg MX1100R-t vagy VX Nano-t akartam, de akkor mar nem lehetett kapni oket.

Mar majdnem vettem egy M705-ot, mikor talaltam a bolhan egy kekfogu MX Revot, ami nem egy tul gyakori eger. :DDD

Parszor elofordult, hogy melo kozben merult le, de olyankor vagy elmentem ebedelni, vagy kimentem levegozni arra a tiz percre, mire feltoltodott annyira, hogy nap vegeig kibirja.

Ugyhogy en nem erzem annyira letfontossagunak, hogy toltes kozben is hasznalhato legyen az eger.

Nem toltheto, ceruzaelemes egereknel meg veszel egy csomag lassan onkisulo akkut (Sanyo Eneloop/Varta Ready2Use/GP Recyko/stb), aztan mindig keznel van az akku parja, es fel pillanat alatt kicsereled.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18727) nyunyu válasza Prison85 (#18725) üzenetére


nyunyu
félisten

A főoldalon láttam egy új egeret, felkeltette az érdeklődésemet. Erről lenne szó: CM Storm Recon

Annyira uj, hogy mar 3 honapja beharangoztak :DDD

Ami irtal 4 pontos listat, azoknak a G400 is megfelel, ami *picit* jobb ar/teljesitmenyu eger, meg a minosege is ismert.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18728) taknyi válasza Synthwave (#18723) üzenetére


taknyi
aktív tag

NEKEM Természetesen ez nem kőbevésett, hisz a saját véleményem mondtam, lehet, hogy az öröm is közre játszott, hogy így fogalmaztam! 2csi kérdésére, azért mertem ajánlani, mert ne legyen pici-t kért...12K-ba meg bőven belefér, igaz nem írta, hogy játékra kell e neki... Ja a hideg kivert, de megúsztam :Y

[ Szerkesztve ]

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#18729) ng0ofy válasza Prison85 (#18725) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Én is ezt nézegettem épp és leírás alapján jónak tűnik, balkezeseknek, akiknek kell az oldalsó gomb is pláne. Csak hát úgy néz ki, mint egy karácsonyfa (bár úgyis jön a kari!) és 15 ezer az ára. Remélem valaki vesz ilyet és megosztja a tapasztalatait meg majd keresek később más forumokon infokat erről, mert balkezeseknek lehet, hogy jó választás lesz.

nyunyu: mint írom, lehet még ez jó, ne ássuk el előre :D bár ahogy kinéz...

Más: A topik teleszemetelése olvasásra képtelen miatt valós probléma, de azért nagy ügyet nem kellene belőle csinálni, pláne nem veszekedni ilyesmi miatt. Egész egyszerűen akinek van válasz a kérdésére az első hsz. tudástárában, azt oda kell irányítani vagy figyelmen kívül kell hagyni. Veszekedni pedig nem érdemes olyasmi miatt, hogy kinek mikor miben segítenek a "topiklakók", ugyanis mivel nekik nem az a munkájuk, hogy segítsék a usereket, hanem önszántukból, szabadidejükben, ellenszolgáltatás de legtöbbször egy "köszönöm"-ért se segítenek önzetlenül, bárkinek. Annak, aki olvasni sem tud, nehéz segíteni. Ráadásul az egér, mint eszköz szubjektív választás alapján kerülhet és kerüljön csak a gazdájához, mivel a formájuk különbözik a kedves leendő tulajok keze is. Szerencsére nem klónok vagyunk :D Tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy van olyan, hogy legjobb ár-érték arányú jelenlegi eszköz, mert mindenkinek más a megfelelő!

[ Szerkesztve ]

(#18730) kovy79 válasza CactuS (#18714) üzenetére


kovy79
őstag

+1
Sajnos ez az "Olvasd el az egyes hsz vazze!" egyre sűrűbben látott dolog itt a fórumokban.

(#18712) [oWn]f4te
"...ha sokan vennék a fáradtságot...egy kis Google-használatra..."
Jah, csak van, amikor az sem segít és ugyebár a legtöbb hasznos dolog személyes tapasztalat után derül ki!
Nem akarlak én téged támadni, de szakmai topikot szakmán kívüliek lassan ne is olvassanak, mert egész egyszerűen nincs értelme. Vannak a szakik, akik mindenáron védik az igazukat, kedvenc márkájukat, jól eltrécselnek egymással és vannak a többiek (most azért túloztam)... Tudom, hogy -ahogy említetted is- sok fórumozó van, aki egy betűt sem érdemel meg, de nem kellene általánosítani.
Én pl mikor beböfögtem egy gyors kérdést az Excel topikba, szinte mindig azonnal kaptam normális választ, pedig ha lett volna időm, 5-6perc gugli után megoldottam volna magamtól is.
Másik, szakmai topikban (most lényegtelen melyikben) meg kérdezhet az emberfia, eltrécselnek pl a rom főzőcskéről a topiklakók (pár ember), de a reakció: 1. hsz. A laikus nyelven, érthetően leírt válasz pedig ugyebár nincs ott, minimum 500hsz átolvasása kellene.
Ez csak egy példa volt, itt azért nem vészes a helyzet.
No offense, csak kikívánkozott belőlem. Ha elolvastad, töröltethető. ;)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#18731) Synthwave válasza kovy79 (#18730) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Sajnos ez az "Olvasd el az egyes hsz vazze!" egyre sűrűbben látott dolog itt a fórumokban."

Mert egyre kevesebben képesek olvasni, egyes emberek meg veszik a fáradtságot és időt, hogy adott témakörben egy nagycsomó infot összeszedjenek, megfogalmazzanak, rendszerezzenek, hogy MÁSOKNAK legyen egyszerűbb az élete.
De nem alapvető netikett, hogy ha egy topik címében szerepel, hogy "kérdés előtt olvasd el az 1. hsz-t", akkor kérdés előtt elolvasom? Ha ilyen volt, 6 évvel ezelőtt, újonc koromban is vettem a fáradtságot és megtettem (és nem csak PH!-n, hanem használtam mellé Google-t is) - és érdekes módon eképpen sok fölösleges vagy buta hozzászólástól kíméltem meg a topiklakókat. Manapság meg már lassan szégyen, ha valaki nem pszeudo-diszlexiás. 20 év múlva mi lesz? Utcán nyilvánosan megköveznek, ha tudsz írni-olvasni vagy van egy kis önállóság benned?

"Jah, csak van, amikor az sem segít és ugyebár a legtöbb hasznos dolog személyes tapasztalat után derül ki!"

A legtöbben árak és képek miatt nem hajlandóak egy 0.000456 s-ig tartó keresést végezni, amire 1,700,000 találat érkezne.
Képgaléria majd lesz flickr-en, de árat teljesen felesleges és értelmetlen a topik elejére biggyeszteni, mert naponta változik, ahány bolt, annyi ár, nem beszélve a külföldi rendelésekről, változó postai tarifákról vagy éppen az apróról.

"Tudom, hogy -ahogy említetted is- sok fórumozó van, aki egy betűt sem érdemel meg, de nem kellene általánosítani."

Írtam, hogy akinek nem inge, nem veszi magára.
De olvass vissza mondjuk csak párszáz hsz-t és nézd meg, hogy hány olyan volt, aminek be sem kellett volna kerülni a topikba, mert már a kérdés előtt meg volt válaszolva az ominózus 1. hsz-ban.

"A laikus nyelven, érthetően leírt válasz pedig ugyebár nincs ott, minimum 500hsz átolvasása kellene."

Mivel most ebben a topikban vagyunk, nézd meg, hogy mi nem érthető az elején a laikusnak. Direkt fogalomtárral indít..

Nem kell töröltetni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18732) Argos válasza kovy79 (#18730) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Egyet tudok érteni a véleményeddel.
Sokszor nálam is előferdül, hogy gyorsan kellene megoldás/válasz egy adott kérdésben és nincs időm több száz h.sz.-t elolvasni. De, egy ideje már szabályosan kellemetlennek érzem és nem is igen "merek" kérdezni szakmai topic-ban, mert várható a szakiktól a "let me google" (ez külön érdekes, mert van mikor tényleg fél perc és megvan a keresett dolog, ha és amennyiben tudod, hogy pontosan mire is kellene keresni), "első hsz", "olvass vissza" reakció.
Nyilván lehetőség szerint, ezekkel kezdem, de van amikor időhiány vagy egyéb ok miatt elmarad és a gyorsabb válasz reményében kérdez(ne) az ember fia.
Természetesen nem akarom ezzel támadni az adott téma szakértőit, becsülendő, hogy értenek valamihez és lehetőség szerint a tudásukat meg is osztják a nagyérdemúvel. És persze érthető, ha a századik -mondjuk jelen topicban, "milyen egeret vegyek x ft-ért"- ugyanolyan kérdést kapják, akkor felmegy a pumpa.
Na, minegy. Ez is csak egy vélemény.
Béke! ;)

...elmúlik...

(#18733) kovy79 válasza Synthwave (#18731) üzenetére


kovy79
őstag

Nagyon magadra vetted, nem kellett volna. Itt -mint írtam- nem vészes a helyzet, csak mivel feljött a téma, kijött belőlem, ami egyre rosszabb a szakmai topikokban. :)

(#18732) Argos83, abszolút egyetértek.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#18734) Synthwave válasza ZS3NI (#18724) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A mikrokapcsoló haldoklik.

A 710-es optikai A4Tech már használható kategória. A 747-esnél különb - továbbmegyek, az egyetlen valamire való A4Tech a 710-es.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18735) Synthwave válasza kovy79 (#18733) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De mondd, hogy nincs igazam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18736) Chereiose


Chereiose
addikt

Szerintetek logitech mikor fog bemutatni egy új "gamer" egeret? Most van ez a g600 de ez MMO egér, szóval olyan " rendeset" :D kíváncsi lennék tőlük egy drágább FPS egérre

(#18737) ShadowK válasza nyunyu (#18726) üzenetére


ShadowK
tag

Ezt most nem kötekedésből, pusztán kíváncsiságból...
Perf MX-et nem vettél, mert formailag nem jött be. Viszont MX Revot vettél a végén... és annak már nincs baj a formájával? Tök ugyanaz a forma mint az előző :D

(#18738) cellpeti


cellpeti
veterán

nyunyu:

milyen logitech rágcsálót ajánlasz vezeték nélkülibe?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18739) Synthwave válasza Chereiose (#18736) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"kíváncsi lennék tőlük egy drágább FPS egérre"

Ezt nem tudom hová tenni.
Én egy olcsóbbra lennék kíváncsi, ami MX300 forma, 3 gomb, 70 g és 3090-es Avago van benne, gumiharang védi a vékony kábelt, az aljára meg raknak mechanikus polling rate és felbontás állító pöcköket Salmosa / Abyssus mintára.
Vagy még inkább arra, hogy az ominózus MX300-at megint gyártósorra rakják.
Szerintem egy jódarabig várhatok..

----------------

cellpeti: nyunyu helyett--> MX Revo. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18740) cellpeti válasza Synthwave (#18739) üzenetére


cellpeti
veterán

MX revo nem jó, hamar lemerül

ha BT-s akkor nem

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18741) drtimot


drtimot
aktív tag

Tudtok helyet Budapesten, ahol árulnak épp Omron D2F mikrokapcsolót? Az 1.hsz-ben említett helyen (a weboldala szerint) már nincs.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#18742) nyunyu válasza ShadowK (#18737) üzenetére


nyunyu
félisten

Perf MX-et nem vettél, mert formailag nem jött be. Viszont MX Revot vettél a végén...

Vegul azert vettem kekfogu MX Revot meloba, mert akkor mar ~4 eve rendes MX Revom volt itthon.

Es nem ugyanaz a Perf MX formaja.
Jobb oldalan ugyan javitottak valamit: jobban alatamasztja a gyurus+kisujjat, mint a Revo, DE a bal oldalat nagyon elszurtak.
Megszokott elore/hatra gomb _helyere_ betettek a zoom gombot, emiatt fel centivel magasabbra kerult a mouse4+5, megnyomhatatlanul magasra.
Raadasul az eger gorbulete miatt 1 mm-rel kijjebb van a zoom gomb, igy garantaltan beleakad a huvelykujjad az elore/hatrat keresve.

Megszokotton azt ertem, hogy mar az MX500/700-on, aztan az MX1000-en is ugyanott volt az elore-hatra, mint a Revon.
(Ezt mondjuk az MS IntelliMouse Explorer valahanyrol mintaztak, talan az 3.0-rol.
Korabbi L MouseManokon az eger aljan volt a a huvelykujjas gomb.)

Masik fo bajom a Perf MX-szel a nagyon olcsositott gorgo.
Egy 5-10k-s egeren meg elnezem, de a csucsmodellen nem.

Tudom, hogy a Revonak a (tul) bonyolult gorgo az egyik fo hibaforrasa, meg a tobbseg meg amugyis vagy docogos, vagy szabadonfuto modban hasznalta, sosem hasznalta azt, hogy a gorgetes sebessegetol fuggoen ki tudja kapcsolni a racsnit.
En viszont hasznalom a SmartShiftet, amit csak a Revo tud. (persze ehhez fel kell rakni a nemszeretem SetPointot, de ez van.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18743) nyunyu válasza cellpeti (#18738) üzenetére


nyunyu
félisten

milyen logitech rágcsálót ajánlasz vezeték nélkülibe?

Joideje nem vagyok naprakesz az egereikbol.

Korabban parszor mar irtam, hogy nem tetszik az az iranyvonal, hogy egyre csicsasabb egereket adnak egyre dragabban.
Mielott megvettem, ez volt a velemenyem az MX Revorol is, aztan idovel rajottem, hogy nem csak csicsasabb, mint az MX1000, de lenyegesen jobb is.
Perf MX viszont nem gyozott meg, amolyan 1 lepes elore+1 lepes hatra a Revo utan.

Nyilvan nehez mindig felulmulni az elozot, igy be-becsuszik neha par kevesbe eltalalt szeria.

Jut eszembe, ~3 eve kerult piacra a Perf MX.
Eddig mindig 2.5-3 evente csereltek le az aktualis csucs egeruket, szoval lassan nyugdijazhatnak.
Mondjuk lattam a weblapjukon mindenfele csilivili simizos izet, remelem lesz rendes egeruk is. :DDD

Egyebkent meg a mostani 2.4GHz-s radios egereiktol nem kell felni, atlagos hasznalatnal ugysem veszed eszre a lagjat.
Vedd azt, ami formara tetszik, es a gombok szama/elrendezese is megfelel, plusz a penztarcad sem tiltakozik ellene.

MX Revo hamar lemerul? :Y
Ha sokat hasznalja az ember, akkor 4-5 naponta kell tolteni.
Melohelyen eleg volt 2 hetente. :DDD

Mikrokapcsolo? Regen rendelni kellett a D2F-01F-et, mivel csak a D2F csalad kevesbe puha agahoz tartozo D2F-L volt raktaron.
Emailes erdeklodesre teljesen korrekt valaszt szoktak adni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18744) jilian válasza Synthwave (#18739) üzenetére


jilian
addikt

Nem gondolkoztál még el azon, hogy csinálsz egy jó, átlátható vázlatrajzot és elküldöd a nagyobb rágcsálókkal foglalkozó cégeknek?
:U
:K

(#18745) ShadowK válasza nyunyu (#18742) üzenetére


ShadowK
tag

Hmm.. azt hittem mindegyik gorgo ugyanolyan ezek kozul.
Azt nevezed olcsositottnak, amelyiket gombbal lehet kapcsolni, hogy atalljon docogos vagy szabadonfutora?
Nekem M500-on ilyen van, de eddig nagyon bejon a dolog.

(#18746) nyunyu válasza jilian (#18744) üzenetére


nyunyu
félisten

Az nem olyan egyszeru, hogy tervezek egy magamnak jo termeket, legyartom, aztan nezek, hogy masnak nem tudom eladni, mert neki meg nem jo.

Mar a tervezes soran figyelembe kell venni, az egyes emberek eltero adottsagait/mereteit, hogy minel tobb embernek jo legyen az adott termek, ez meg sok kompromisszummal jar.
(Errol szol az ergonomia foleg.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18747) jilian válasza nyunyu (#18746) üzenetére


jilian
addikt

Mondjuk éppen ezt kajakra nem értem, hogy a gyártók hogy lehetnek ekkora suták, hogyha egy egerük "befutott" akkor azt miért nem gyártják le a többi kézmód/formára is.....

:D ...asszem ezzel a kijelentésemmel híres is lehetnék.... :D

(#18748) ng0ofy válasza jilian (#18747) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Drága a forma. Gyártósort kell hozzá átalakítani, eszközöket fejleszteni. Viszont azt nem értem én sem, hogy miért próbálkoznak hülye formákkal/színekkel a tömegterméket gyártók... Vagy miért nyomnak olyan technológiát/terméket, ami nem fogy és gyenge és drága, pl. lézeres szenzorok. (persze gondolom azért, mert csak drágán adják, nekik meg olcsóbb, mint egy jó avago 3090 :D)

(#18749) nyunyu válasza ShadowK (#18745) üzenetére


nyunyu
félisten

Igazabol a Logitech sem tudta, milyen gorgot akar, mert az elso hyperscroll egereibe ahany eger, annyifele megoldas szuletett.
MX Revo elektronikusan kapcsolta a racsnit a gorgo gombjaval, vagy SetPointbol szoftveresen.
VX Revonak, MX620-nak a hasan volt egy tolokapcsolo, igy nem lehetett hasznalat kozben egyszeruen kapcsolgatni.
VX Nano a gorgo gombjaval kapcsolta elektronikusan a racsnit, de SetPointban le volt tiltva a SmartShift.
RX1500: mechanikus szerkezet kapcsolja a racsnit, merev gomb a gorgo mogott.

Aztan a 2.0 nekifutasnal egysegesitettek a mechanikus megoldast, most mar mindegyik egerbe (M500, M705, Anywhere, Perf) az RX1500 megoldasa kerult.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18750) deadelon válasza ng0ofy (#18748) üzenetére


deadelon
aktív tag

hát nem olcsó.egy 60-80 fészkes fröccsöntő szerszám legalább 60-80 milla,vagy még több.annak ellenére hogy egy egér formája nem túl bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.