Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) ng0ofy válasza nyunyu (#17700) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

"Exmelohelyen "boldogitottak" egy GM-M7000-rel, de az mar ranezesre osszeroppant, pedig meg ra se tettem a tenyeremet
Miutan sajat penzbol lecsereltem MX Revora, egybol tudtam dolgozni is."

Az ilyen aranyköpéseket kellene gyűjteni valahová és nem lenne gond, hogyan magyarázzuk el valakinek, aki ilyen színes szagos világítósat akar, hogy az nem jó.

"Pontatlannak meg nem mondanam az MX Revo 1000dpi-s lezeret, siman megeszi reggelire a gagyibajt 800 (farokhosszabbitoval 800x2) dpis optikai egereit." Hajrá, hajrá, gyűljön az info!

"Mar az MX700 radioja is nagy elorelepes volt a korabbi drotnelkuli L egerekhez kepest, aztan a 2.4GHz-s radio az MX/VX Revo ota megegyszer akkora ugras atviteli sebessegben, joval kisebb a lagjuk, mint az MX700 vagy MX1000-nek volt."

Azért óvatosan mertél csak fogalmazni és a kisebb lagot nem a madzagos cuccokéhoz viszonyítani ;) Én szeretném, ha tényleg eljutnának odáig, hogy nincs különbés egy vezetékes és egy vezetéknélküli egér közt! Sajnos még ott nem járunk. ): 2,4 Ghz, nem akartam ennyire belefolyni, direkt nem írtam, hogy ennyin működnek és nem kezdem el sorolni, hogy mi működik még a 2.4 Ghz-es blokkon, de egyet, a wi-fi szabványt csak meg kell, hogy említsem, mivel mára egy eldugott tanyán is fogok wi-fi jelet és még egymást is zavarják szépen, pedig a szabvány elég ügyesen megoldja a dolgot, gondolom a logitech unifying vevő ezt is hivatott kezelni (több eszköz egy csatornán, azonos hullámhosszon) de nem mondja nekem senki, hogy nem fog valamiképp jelentkezni a sebességben vagy bármiben az, hogy egy telített csatornán szaladgálnak a jeleim.

(#17702) nyunyu válasza ng0ofy (#17699) üzenetére


nyunyu
félisten

2.4GHz-s egerek mar digitalis adatatvitelt hasznalnak, mely az eger sorozatszamaval kodolva van. Igy a hozza parositott vevo meg nagy WiFi/mikrosuto hatterzajbol is ki birja hamozni az elkuldott eger koordinatakat.
Regi, 27MHz-s analog egerek tenyleg nem szerettek, ha garazskapu nyito, vagy barmilyen RC jatekauto volt a kornyeken.

Amit tudomasul kell venni: farkatlan egerek szeretnek atmenni energiatakarekosba: par masodperc tetlenseg utan lassabbra, aztan meg lassabbra veszik, vegul masodpercenkent alig parszor kapcsoljak csak be az erzekelojuket, hogy az elem/akku tovabb birja.

Ez akkor szivas, ha percekig mozdulatlanul hagyod az egeret, aztan hirtelen kene odebbhuzni a celkeresztet, akkor befigyel egy egyszeri ~100ms keses a szokasos par tiz ms lagon felul, mire felebred az eger, es ismet kovetni kezdi a mozgast.

Persze a gamer egereknel (G7, G700) ez ki van kapcsolva, folyamatosan teljes sebesseggel megy a szenzoruk, emiatt ugy leszopjak az akkut, mint a pinty.
Pl. G700-ra 8-10 ora uzemidot irnak egy toltessel, mig az MX Revo ugyanakkora kapacitasu akkuval elvan ~80 oraig, hasznalat intenzitasatol fuggoen 1-2 hetig.
(Melohelyi lajtos hasznalattal siman megvolt a 2 het, itthon persze 5-6 naponta toltom. :DDD )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17703) nyunyu válasza ng0ofy (#17701) üzenetére


nyunyu
félisten

Azért óvatosan mertél csak fogalmazni és a kisebb lagot nem a madzagos cuccokéhoz viszonyítani

Mivel sosem toltam online FPSeket, igy eleve rosszabbak a reflexeim, mint egy HC CS huszarnak.
Plane most 30 folott mar nem erzek kulonbseget a vezetekes billzetem, meg az MX Revo 2.4GHz-s radioja kozott, online reakcioido tesztekben mindkettovel 150ms koruli ertek jon ki.

27MHz-s MX700-zal meg boven 300ms volt ez az ertek, annyival lassabb volt az az eger...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17704) ng0ofy válasza nyunyu (#17703) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Az a baj, hogy kezdem én sem érezni a lagot, ez van ): sőt újabban megnézek közelről már csúnyább csajokat is az utcán, mi lesz később?

Akkor ez tök jó, de a kódolás/dekódolás, válogatás a jelek közt, stb. is megnehezíti a dolgot, így lassítva azt, persze mint írtad, nem mindenki akar WCG-t nyerni a fotelből (:

Én örülök neki, hogy technikailag fejlődik a dolog, de valljuk be, hogy nem az igazi még most sem viszont én sem tudom elképzelni, hogy mi lenne jobb dolog. Talán más frekvencia? Drága a szabvány és korlátozott a freki használat polgári célokra még mindig, ilyen "szabad" világ ez.

Ha nem kezdek el vitatkozni olyan dolgokról, amik elolvashatóak bárhol, akkor sohasem fognak szerepelni a tények a topikban, sorry :D

[ Szerkesztve ]

(#17705) WolfheartGR válasza ng0ofy (#17704) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Alkoholmentes sör meg maszturbálás. Ismét tiniként élhetsz. ;]

De egy Wireless Trackball-t én is bepróbálnék otthon. Arra folyatom a nyálam.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17706) Skalci


Skalci
tag

ng0ofy: Köszi :)

Az első hozzászólás olvasgatása közben figyelmes lettem egy "in_mouse" beállításra. Arra lennék kíváncsi, hogy ez játékoknál(esetemben Q3), mit is takar pontosan.

(#17707) TXT


TXT
őstag

Az utolsó frissítés óta (2012. 04. 27.) bővült valami hasznos egérrel vagy funkcióval a kínálat, amiből újabb értékes információkat meríthetnénk? :U

(#17708) MarcZ


MarcZ
senior tag

F4te azt mondta, hogy kb. 1 hét múlva jön az újabb frissítés. Mellesleg nem történt semmi azóta.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17709) Synthwave válasza Skalci (#17706) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tömören; meghatározza, hogy miként olvassa az applikáció az egér beviteli jeleit.
Raw input kell nekünk, amibe nem szól bele az OS.
QL-ben in_mouse 2, Q3-ban emlékeim szerint in_mouse 1.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17710) Skalci válasza Synthwave (#17709) üzenetére


Skalci
tag

Értem. Q3-ban amúgy 1 az alapértelmezett, tehát akkor nem nyúlok hozzá.
Köszi.

(#17711) swoody válasza swoody (#17641) üzenetére


swoody
senior tag

:F

(#17712) ng0ofy válasza swoody (#17641) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Azért jobb, ha programot használsz, mert uninstallra kattintva visszaállítja az eredetit jobb esetben, míg ha te buherálod, akkor ezt nehezebb kivitelezni. Mi a baj programmal?

(http://www.egermuzeum.hu/cikkek/2-forditas/113-eger-500--1000-hz-en-windows-vista-alatt.html)

[ Szerkesztve ]

(#17713) swoody válasza ng0ofy (#17712) üzenetére


swoody
senior tag

Nem szeretem ha egy program belebuherál a rendszerbe.
Nem találok seholse infót arról miképpen lehetne registry-be átírni.

Ez amúgy jó win7-re is?

SZERK: Most látom, hogy ez nem is program amit linkeltél, ezt kipróbálom köszi.

[ Szerkesztve ]

(#17714) swoody válasza swoody (#17713) üzenetére


swoody
senior tag

Azért nem is nagyon foglalkoztam ezze a usbport.sys-es megoldással mert én nem találtam ilyen fájlt de akkor lehet csak akkor elérhető, ha safe mode van. :F

(#17716) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy komoly gamer egér! Leginkább diablo3 és bf3 al és coddal játszok!
Az ár nem számít. Közepes méretű kezem van. Akarok alá egy komoly egér padot is!
Remelem tudtok segíteni mert ezen a téren levagyok maradva rendesen, és a régi egerem már tropa...

Előre is köszönöm nektek!
:R

(#17717) WolfheartGR válasza Szatesz. (#17716) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Hali!
Kezd az első hsz-el majd az egérpados topikban is ugyanígy járj el. További kérdések felmerülése esetén szívesen segítünk az adott topikokban.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17718) Szatesz. válasza WolfheartGR (#17717) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

El is olvastam!
És világos is hogy amelyik egér új az nem biztos hogy jobb is! De designban és kényelemben biztos van előrre lépés! Esetleg valamilyen tipust aki használja és megvan vele elégedve?

(#17719) MarcZ válasza Szatesz. (#17718) üzenetére


MarcZ
senior tag

Logitech G400, ha nagy kezed van és paw grip stílusban fogod az egeret. Az egér maga sem könnyű. Azok közül az egerek közül, amelyeket ma tudsz venni újonnan, a legpontosabb.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17720) Szatesz. válasza MarcZ (#17719) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Olyan átlagos nagyságú kezem van....g9 ről vélemény?

(#17721) swoody válasza swoody (#17714) üzenetére


swoody
senior tag

Tök érdekes, hogy total commander nem látja a "sys" fájlokat. :S

Lehet valami baja egérnak 500hz miatt?

[ Szerkesztve ]

(#17722) WolfheartGR válasza Szatesz. (#17718) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Most akkor csinos vagy pontos eszköz kell? Ha pontos akkor válassz valamit az első hsz-ből, ha csinos válassz olyant ami a szemednek kedves.
Visszaolvasgathatsz pár oldalt is, elvitatkozgatunk a dizájnos csodákról.

MarcZ: újonnan a legpontosabb? Nyilván a Deathadderek meg az Ikarik meg a satöbbik újonnan pontatlanok, be kell koptatni a szenzort... Vagy ahogy az idő múlik pontosabbak lesznek???

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17723) MarcZ válasza WolfheartGR (#17722) üzenetére


MarcZ
senior tag

Úgy értem, hogy azok közül az egerek közül, melyeket újonnan lehet kapni, a G400-nak a legpontosabb a szenzora, de persze a DA meg az Ikari is ajánlott.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17724) WolfheartGR válasza MarcZ (#17723) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mihez képest a legpontosabb? Miért az a legpontosabb? Mi az, hogy pontos?

(TÖKÉLETESEN PONTOSAK az általam felsorolt típusok, szóval nettó baromságot beszélsz.)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17725) drtimot válasza swoody (#17721) üzenetére


drtimot
aktív tag

Már hogy ne látná. Beállításokban (Options/display/első tickbox) állítsd be, hogy látsszanak a rejtett és system fájlok.

Nem értem egyébként, miért jobb, ha kézzel írod át a registryt, mintha egy program írná át a registryt.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17726) helltp


helltp
aktív tag

Végignéztem mindent, sikerült meggyőznötök nem veszek saitek egeret :D köszi a kitartó lebeszélésért, jobban járok így.

Ezeket néztem ki ár, érték, és kényelem alapján:
- Razer Abyssus
- Roccat Kova+
(- Steel Series Kinzu v2 esetleg)

Legjobban a Razer jönne be ha nem lenne 70grammos, és ha lenne dpi fokozata 1000körül... De így holtversenyben van a Roccat-tel ami legalább 105 grammos és ami tesztet olvastam itt a prohardveren azt írták hogy "tetszett" .[erre gondolok]

Valakinek van személyes tapasztalata egyikkel, másikkal, esetleg mind a kettővel?

Jah meg az egyik kisebb boltban láttam egy ilyet 5500Ft-ért Avago 5050-es szenzorral [link] ilyenről hallott már valaki? Puszta kíváncsiságból kérdezem.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#17727) swoody válasza drtimot (#17725) üzenetére


swoody
senior tag

Bevan kapcsolva.

(#17728) Szatesz. válasza helltp (#17726) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Én anno rendeltem egy roccat settet. Bill, füles, egér kone,kave,valo. A bill rohadt gagyi volt ,új korában úgy jött meg hogy beragadt az altgr, nem is részletezem a többit! A füles jol nézett ki de nem volt szép hangja, az egérből meg kiesik magátöl már a suly és már nem is lehet a benne lévő világítást állítani.....
Ez elött csak razerem volt, sokkal jobb, igényesebb volt. Roccatet ha rám halgatsz ne!

(#17729) helltp válasza Szatesz. (#17728) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi a gyors választ, csak azért tetszett meg mert a paramétereiben és formájára pont olyan amilyet kinéztem :/ .

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#17730) WolfheartGR válasza helltp (#17726) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A Rokkant termékek minősége szintén megkérdőjelezhető, ezért és a tartós használati teszt hiányában nem lesz ajánlva (van itthon egy Isku bill, hiba volt). Tetszeni meg nekem is tetszik. És?
A kinzu V2-ben található olcsó és fos Pixart szenzorról is találsz infót a neten. Van neki egy ilyen vidám "cursor jump bug"-ja.
A fekete-kék karácsonyfa kombó meg a nevelt fiamnak biztos tetszene. De inkább kapott egy Krait-et. Az is világít tehát tetszik neki (javítás alatt, mivel használtba vettem, hibásan). ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17731) Szatesz. válasza helltp (#17729) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Nekem nagyon rossz élményem van vele... :F

(#17732) WolfheartGR válasza WolfheartGR (#17730) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mondjuk a karácsonyfás gyártónak ez és ez az egere meg nekem tetszik. :B

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17733) jaffa 2843 válasza helltp (#17726) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezek közül only abyssus. Kinzu-ból esetleg a V1 az ami szóba jöhetne, de egyébként a Kinzu-k is 77 grammot nyomnak. Roccat-ra meg keress rá nyugodtan itt topikon belül. :(
Ezt az említett PH-s tesztet már rég olvastam, de rémlik valami olyasmi, hogy képtelen voltam végigbogarászni az oltári baromságok miatt.

szerk:
Huh durván megelőztek.. Sör kicsit visszavesz a reakcióidőmből úgytűnik..

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17734) helltp válasza WolfheartGR (#17730) üzenetére


helltp
aktív tag

A karácsonyfásat én sem gondoltam komolyan :D .

Kicsit rosszul fogalmaztam, paraméterek alatt azt értem hogy 5 gombosat szeretnék roccat nek 5 gombja van, kb 110-120g os kéne, az is megvan majdnem, méretre meg baromi kényelmes, és pontosságra sem marad el sokkal a razer től. Ezzel ellentétben az abyssusnak van 3 gombja nem lehet belőni 1000dpi körülire és ráadásképpen fele olyan nehéz mint amilyen kéne, DE méretre tök jó, legalább olyan kényelmes mint a kova+, minőségre és pontosságra kifogásolhatatlan és még olcsóbb is. Ezért dilemmázok. :D (Meg azért hogy nehogy már unatkozzatok :D)

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#17735) ng0ofy válasza helltp (#17734) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

kinzut kis mozdulatokra 3-6 cm max. 1600 DPI-n é állandó DPI-hez vedd nyugodtan, mert arra nagyon jó! De többet nem tudott sajnos...

(#17736) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Olyan egeret keresek ami vezeték nélküli, de USB-re köthető, töltés céljából, vagy játékok alatt az akadás miatt (nemtom minek nevezik ezt a problémát, a mostani vezeték nélkülinél néha van ilyen gondom, meg néha megszakad a kapcsolat kis időre), ezt megelőzni rátenném USB-re. (hasonlóból ilyet találtam, gondolom ha vezetéken van sosincs semmiféle akadás, kimaradás mozgás vagy gombnyomás terén.

[ Szerkesztve ]

(#17737) jilian válasza citkar (#17736) üzenetére


jilian
addikt

A G700 is ilyen.

(#17738) nyunyu válasza swoody (#17721) üzenetére


nyunyu
félisten

Tök érdekes, hogy total commander nem látja a "sys" fájlokat

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17739) citkar válasza jilian (#17737) üzenetére


citkar
addikt

Igen, ilyesmit keresek, csak kevesebb gombbal, olcsóbban:)
Az ára miatt nézelődnék olcsóbbat (aztán ha nem találok lehet ez lesz), de egyébként tetszik, köszi.

esetleg hasonló billentyűzetet tudsz? ha numerikus nélküli előny

[ Szerkesztve ]

(#17740) TXT válasza jilian (#17737) üzenetére


TXT
őstag

Mennyire jobb jatekos szempontbol akar a G700 vagy barmi mas vezetek nelkuli eger, mint a vezetekesek? Van hatranyuk? :U

[ Szerkesztve ]

(#17741) WolfheartGR válasza TXT (#17740) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Növeli a reakcióidőt. Pontosságuk kérdőjeles.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17742) swoody válasza nyunyu (#17738) üzenetére


swoody
senior tag

Jóval több mint 4-5 éve használom, nem vagyok buta. :)

Intézőbe meg TC-be ugyanabban a mappában vagyok és nem látja a TC a sys-eket de viszont amit leszedtem egérhez sys fájlt azt látja.

(#17743) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok!
Ti melyik egeret ajánlanátok?
ASUS UX300 vagy Canyon CNL-MBMSO02 ?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#17744) jaffa 2843 válasza agoka07 (#17743) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mire?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17745) agoka07 válasza jaffa 2843 (#17744) üzenetére


agoka07
senior tag

Normál használatra. Alkalmanként, nagyon ritkán játszom. Esetleg még egy kérdés: az oldalán lévő gombok funkcióját lehet változtatni?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#17746) Synthwave válasza TXT (#17740) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azon kívül, hogy féltéglák és idegtépő input lag-juk van, minek következtében az első 90 fokos fordulatnál húzod is kifelé a gépből? Min. 2x annyiba kerülnek, mint egy értelmes egér.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17747) MarcZ


MarcZ
senior tag

Ma hallottam valakitől egy olyan aranyköpést, hogy a G5 a legjobb CoD4-re. Kétlem, avval a rossz szenzorral, de mégis érdekel, hogy miért mondhatta ezt? Talán igaza van?

A man's got to do what a man's got to do.

(#17748) Synthwave válasza MarcZ (#17747) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

xxx legjobb xxx-re alapjaiban ostobaság, tekintve, hogy az egérhez kapcsolódó beállítások, annak fogása, a játékstílus teljesen szubjektív fogalmak.

G5 1.1-es FW-vel használható volt 800 cpi-n, nem-homogén mintázatú szövetpadon mid-high sens-hez / low sens + accel-hez. Persze nem egy MX, ha már a Logitechnél akarunk maradni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17749) MarcZ válasza Synthwave (#17748) üzenetére


MarcZ
senior tag

Hát, gondoltam, hogy az, alapjába véve a szenzora...

A man's got to do what a man's got to do.

(#17750) Synthwave válasza MarcZ (#17749) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Folytasd.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.