Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) he7edik. válasza haxiboy (#18898) üzenetére


he7edik.
addikt

A SS APEX RAW is nagyon bejönne de az nincs magyar kiosztásban.

Égő szöveg a flém vázon

(#18902) ivana válasza kexksz (#18900) üzenetére


ivana
Ármester

Ha a kontroller szállt el akkor gyanús, hogy a gép felől jött valami. A switchek nem nagyon tudnak megdögleni, vagy ha igen lehet kapni csere darabot.

(#18903) he7edik. válasza ivana (#18899) üzenetére


he7edik.
addikt

Az A4tech Bloody-t én is néztem de a Gigák és az Ozone Blade jobban tetszene.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#18904) qisqaqas válasza he7edik. (#18901) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Tanulj meg vakon írni. Hozzá használj ANSI-t. Megköszönni ráérsz később. :))

Kollega ma eszrevette hogy nincs a billentyuzetemen felirat. Kiakadt.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18905) haxiboy válasza qisqaqas (#18904) üzenetére


haxiboy
veterán

Ott a pont :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18906) rene85 válasza nyunyu (#18840) üzenetére


rene85
aktív tag

Köszi. A kérdés még mindig az, melyiknek van vajon ezek közül klasszikus magyar kiosztása (néztem a geniust, az se ilyen): Í bal szélen alsó sorban, öüó egymás mellett a felsőben, full size backspace, full size enter. MS ergot is megnéztem, vakon gépelés miatt és a fura enter miatt passzolnám.

Meghallgattam néhány youtube-os videót, mecha szóba se jön, még a halknak hirdetett drágábbak se. Nagyon oldschool a hangjuk, ha egyedül laknék itthon biztos olyat vennék :) de most egyelőre a csönd és a jó kiosztás az elsődleges.

(#18907) nyunyu válasza rene85 (#18906) üzenetére


nyunyu
félisten

Geniusnak klasszikus ISO kiosztasa van, minden gomb ott van rajta, ahol egy 105 gombos magyar billzeten kell lennie.
Csak errol neten nem nagyon talalni jo kepet, ami van, azok elegge szornyszulottek, pl. 104 gombos ISO amerikai felfestessel WTF???

Enyemen ehhez kepest rovid a bal shift, es megvan a plusz egy gomb az Í-nek, es a gombok felirata is magyar.
Meg idokozben lecsereltek a Win+menu gombok dizajnjat 7-rol 8-ra.

Ami nem tetszik benne: gombok feliratozasa egyreszt nagyon vekony, masreszt nem tunik tartosnak.
Sotetben a TVm fenye nem eleg a gombok azonositasahoz, ami eddig se az Ergo4000-en, sem a kinai cseresznyen nem volt problema.

2 het utan rosszabbul olvashato, mint a 3-4 evesen lecserelt Ergo4000-eim.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18908) rene85 válasza nyunyu (#18907) üzenetére


rene85
aktív tag

No, ma az Europark felé jártam és bementem a MM-ba. Szegényes kínálat (leginkább logitech), 1-2 gamer és 1-2 különlegesség. 2 volt ami megragadott: logi 290, illetve egy nekem totál ismeretlen rapoo márkájú bill, ami sajnos vezeték nélküli volt, de tuti hogy van belőle vezetékes is. A genius típus amit ajánlottál nem volt, viszont a mecha billentyűzeteket megnyomkodtam, baromi jó az érzet, viszont a hangjuk siralmas :)

(#18909) haxiboy válasza rene85 (#18908) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem is a hangja miatt veszi az ember, viszont ha nagyon hangosnak találod létezik o-ring vagy puhább keycap stb amivel lehet a hangját mérsékelni azért :) Barátnőmet a hideg rázta amikor megvettem az mxredes k70rgb-t most már észre sem veszi, szóval abszolút szokható :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18910) qisqaqas válasza haxiboy (#18909) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nem a hangja miatt? Ezt kérlek meséld el a kék kapcsoló rajongóinak. :D

Asszony megtanult együtt élni a zajjal amit csapok. Kezdve azzal hogy üvöltve horkolok. Az arcába. Szerintem ha disznót vágnék a billentyűzetemmel arra sem kelne fel.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18911) haxiboy válasza qisqaqas (#18910) üzenetére


haxiboy
veterán

Aki a kéket szereti és a hangra panaszkodik? Barna esetleg ? :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18912) tDr1v3r válasza qisqaqas (#18910) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azért az kifejezetten gáz ha az asszony nem képes alkalmazkodni egy ilyen kis dologhoz... de bezzeg ők csinálhatnak bármilyen irritálót, nekünk el kell viselnünk. Mindig.

Látod jobb kezem, én ezért élek veled romantikus párkapcsolatban.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18913) ludsimon


ludsimon
veterán

Már elegem van a szetkopott olcsó gagyi hangos billentyűzetemből.
Média Marktból mit érdemes venni?

undefined

(#18914) haxiboy válasza ludsimon (#18913) üzenetére


haxiboy
veterán

Biztos hogy ott szeretnéd? Ott eléggé el vannak szállva az árak :U

Egyébként : Mechanikus vagy Gumidómos esetleg Ollós? Illetve mennyi a keret?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18915) ludsimon válasza haxiboy (#18914) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi a különbség?

Ha nagyon nagy a különbség (+1000Ft) akkor kedden megveszem máshol.

Keret 8k alatt de akkor tartós és halk legyen, könnyen lehessen vele gépelni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#18916) haxiboy válasza ludsimon (#18915) üzenetére


haxiboy
veterán

Gumidómos billentyűzet az olcsóbb kategória max 10k forintig érdemes nézegetni őket, több mint valószínű hogy te is ilyet használsz. [link] . Olcsó, viszont egy idő után a gumi elöregszik, a gyakran használt gombok beragadnak, érzésre nagyon gagyi, az ollós ennek a továbbgondolt változata, kicsit jobb érzés használni (pl notebookok billentyűzetei) ezek olyan 15k körül vannak. A mechanikus billentyűzetek ahogy a neve is mondja mechanikus elven működnek, . Különböző switchek léteznek, az áruk viszont 20k és fölötte. Előnye hogy nagyon sokáig bírják, cserélhetőek a keycapek, a különböző switchek (Cherry, Kailh, Topre, stb) miatt mindenki megtalálja azt ami neki legjobban tetszik, és a legfontosabb hogy kíméli a kezet,hátránya hogy olyan a hangja mint egy írógépnek (bár van aki kifejezetten élvezi). Ha nem sajnálod rá a pénzt szerintem itt a topicban mindenki ezt ajánlja, a media marktokban általában ki szoktak rakni az olcsóbb modellekből amiket érdemes megnyomogatni. Általában Tesoro-t szoktak de ha jó fej "segítővel" találkozol akkor lehet hoz neked a raktárból nyomkodni valót. Amit véleményem szerint érdemes elkerülni azok a Kailh switchek, olcsó másolatai a Cherry-nek, ilyen van pl a Razerekben is, illetve a Logitech termékei nagyon kínai feeling, tisztelet a kivételnek.

Ami rubberdome és egész használható Genius i220 esetleg? Olcsó, slim, nagyon sokáig ezt használtam és szerintem egész kényelmes.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18917) ivana válasza haxiboy (#18916) üzenetére


ivana
Ármester

Az ollós felfüggesztés nem csinál semmit, egy slim genius ugyan olyan mint bármelyik ollós, kivéve a thinkpad, mert azt tesztelik, hogy jó legyen az erő.

(#18918) haxiboy válasza ivana (#18917) üzenetére


haxiboy
veterán

Én főleg notebookoknál találkoztam az ollóssal, van amelyik kifejezetten kényelmes. Illetve találkoztam még ha jól emlékszem valamilyen fogaskeresek voltak de ebben már nem vagyok biztos.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18919) qisqaqas válasza haxiboy (#18918) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Az elso mechanikusom ota irtozom a laptopbilltol. Csak akkor irok rajta ha az olembe veszem, ezeknek az alkalmaknak a szama igyekszem minimalisra leszoritani. Pedig az elso mecham Kailh red volt, es nagyon nem szerettem.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18920) ivana válasza qisqaqas (#18919) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom én bőven elvagyok a laptopom billentyűzetével is (ansi T420)

(#18921) ludsimon válasza haxiboy (#18916) üzenetére


ludsimon
veterán

Nagyon köszönöm a kiemelkedő figyelmet a kérdésem megválaszolására!

undefined

(#18922) haxiboy válasza qisqaqas (#18919) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem körülbelül 1 hónapja van meg a mechám, (MX RED K70 RGB), azóta megszűnt a csukló fájásom is. Rá sem tudok már nézni a gumidómra. Sajnos a suliban heti 1x-2x kell használnom, de erősen gondolkozok hogy beviszem magammal inkább. Ráadásul mióta átálltam ansi kiosztásra valahogy megértem miért nem szeretik olyan sokan az ISO-t :)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18923) qisqaqas válasza ludsimon (#18921) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Vegyél egy A4TECH Bloody B120-at, ettől többet invesztálni billentyűzetbe(hacsak nem mechanikus) nem érdemes. Kb 8ezerért beszerezhető.

Nem érdemes a MediaMarktba menni ilyesmiért, nem kifejezetten pénztárca barát. Meg eleve nem ez a fő profiljuk és a választék ezen a téren a választék szegényes. Ne csináld azt amit apám szokott: kell valami, akkor bemegy a MediaMarktba(amig még volt) leemel a polcról egy kellőképpen olcsó terméket, hazaviszi és hümmög mert szar. Neked akarunk jót.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18924) qisqaqas válasza haxiboy (#18922) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Eleve ez a ISO-ANSI-stb dolog elég nagy hülyeség. Hacsak nincs nyelvi korlátja ennek, akkor felesleges összekutyulni a billentyűzeteket.

Amitől kiver a víz, sorrendben: Nagy enter(L alakú), 1u backspace, ISO enter, 6.5u space.
Az 1u backspace valamennyire irrelevánsá vált mióta a capslockom egy másik backspaceként működ. Ez megérne egy blogbejegyzést.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18925) qisqaqas válasza qisqaqas (#18923) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ehhez még hozzáfűzném: Van egy szuper HP(Chicony) billentyűzetem, gumiharangos. Na jó annyira nem szuper mert valami szájbatekert UK kiosztást alkalmaz(leírás szerint internacionális). KU 1156 a modellszáma. Van magyar is. Az is szuper szerintem. (Mellesleg aki ad érte pár ezrest viheti is.) Ilyet sem kapsz a MMban.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18926) Pityu.


Pityu.
nagyúr

A mechanikus billentyűzetek leginkább angol kiosztásúak?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18927) qisqaqas válasza Pityu. (#18926) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Többnyire igen. Azon belül ANSI(US english).

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18928) haxiboy válasza qisqaqas (#18925) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem is van időnként gond a K70 RGB-vel. Jelenleg épp a Bootolásnál időnként 2-3 percet is várni kell miatta, szerintem nem inicializál rendesen. Illetve gondolom mindenki hallott róla hogy a 16.2m szín jelenleg csak elméleti szinten érhető el mert sajnos az usb szabvány miatt valami problémába ütköztek a fejlesztők.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18929) qisqaqas válasza haxiboy (#18928) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ez csak magyarázat arra hogy el van qrva a termék. Kézmosás vagy minek hívják.

USBnél szó sincs arról hogy színeket támogat. Van HID eszközspecifikáció, azon kívúl meg egy kódot kell a billentyűzetre feltöltenie a vezérlőszoftvernek és kész. Nem kell ködösíteni.

dyuri belebújt az USB szabványok dokumentációiba és frankó programot írt az ErgoDox-ához. Döbb eszközként regisztrál be stb. Nem tudok róla hogy gondja lenne-e vele. Előadását linkelte az építős topikban. Ha egy emberke képes volt erre akkor egy rakat olyan akinek ez a munkája miért nem? Gondolom egy nevesebb cég, mint a Corsair nem elsőéves mérnökinfós hallgatókat alkalmaz, hanem profikat. Szóval nem értem.

Nem az a gáz hogy elszúrták hanem az hogy egy ilyen értékű billentyűzetnél, és ennek tetejében ködösítenek. Nem lájk. :(

Lehet én nem látom jól vagy nagyon el vagyok tévedve de ez engem felháborít.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18930) haxiboy válasza qisqaqas (#18929) üzenetére


haxiboy
veterán

Dolgoznak rajt és képes rá a hardver, linuxon demonstrálta is egy srác LUA-val. Szimplán szoftveres a gond, egyébként 4 eszköznek regisztrálja magát a cucc. A javítás készül, a boot probléma pedíg nem a billentyűzet hibája hanem néhány alaplapgyártó biosa máshogy inicializál mint a többi. Tény hogy valamit elszúrtak a mérnökök, a profilok pedíg az eszközön csak statikus világítást tud, az ilyen-olyan animációk mind a szoftver vezérli.

Mindenesetre tényleg kínos egy ilyen árú terméknél az ilyen hiba.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18931) dyuri válasza qisqaqas (#18929) üzenetére


dyuri
csendes tag

Az en kodomra is panaszkodtak, hogy az o gepuk lassan bootol vele, szoval ez valoban a BIOS-szok problemaja (azert kell pl. az NKRO modot kapcsolhatova tenni, mert egyebkent nem lehetne belepni regi BIOS-szokba, ha az lenne a default). De ha jol tudom egyesek (pl. hasu) megoldottak ezt valahogy, szoval a Corsair-nek ez gyenge kifogas.

(#18932) qisqaqas válasza dyuri (#18931) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Akkor elnezest a teves informacioert, es orulok hogy nem latom tevesen a dolgokat.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18933) haxiboy válasza qisqaqas (#18932) üzenetére


haxiboy
veterán

Az a poén egyébként hogy nem mindig csinálja szóval 10 inditásból 1-2x. Mostanában más hibajelenséget tapasztalok ami valószinüleg a hülye 32bites alkalmazásoknak köszönhető. 60% szabad ram van (8gb-ből) és kiírja hogy elfogyott zárjak be ezt meg azt (EVE Online csinálja főleg)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18934) Pityu. válasza qisqaqas (#18927) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És mennyire nehéz meg szokni,az angol billentyűzetet magyar után?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18935) haxiboy válasza Pityu. (#18934) üzenetére


haxiboy
veterán

Egy pillanat alatt megy, sokkal jobb főleg az enter, ha vakon írsz úgysem veszed észre hogy nem az van ráírva. Csak a í nincs ugye ezt alt + j-vel lehet írni. Alt + i pedíg a Í kb ennyi a nagy különbség. Viszont a husszú enter kifejezetten kényelmes.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18936) qisqaqas válasza Pityu. (#18934) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Attól függ hol szoktál entert ütni. Én pl a közepét, ahol a konkáv sarka van. Na nekem nem ment gyorsan az átállás. Vagyis ment csak minden mondatom a chaten így végződött: \ :DD

Összességében jobbnak ítélem meg az ANSI kiosztást. Jobban szeretem. A másik átállás a magyarról a colemak kiosztásra.. Az is megviselt. A következő az ergonomikus layoutom lesz. Sírni fogok szerintem.

Ha bárki kérdezné, hogy szándékosan szivatom-e magam ezekkel és az ehhez hasonló dolgokkal, a válaszom igen. Csak hogy nyugodtan aludjatok :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18937) geckowize


geckowize
őstag

Hello!

10 ezer alatt milyen billentyűzet ajánlott? Csuklótámasz jó lenne meg, magyar kiosztás fontos és a backspace ne legyen egygombos mint a Gigabyte K6800-nál.

(#18938) Pityu. válasza haxiboy (#18935) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na de hiányzik a többi ékezetes betű is nem,azokat hogy hozod elő.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18939) qisqaqas válasza Pityu. (#18938) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Magyar nyelvet beállitod rá és kész. Ha hiányozna az ékezet. Ha nem akkor irhatsz ekezetek nelkul is. de itt a forumon szoktam azert hasznalni. Ha el nem felejtem. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18940) ivana válasza Pityu. (#18938) üzenetére


ivana
Ármester

Kiosztás != feliratozás, de én egyébként angolt használok a magyar karakterek meg caps lockal (mint modifier működik)

(#18941) farkas-j válasza geckowize (#18937) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha nem kell mechanikus, akkor egy Gigabyte Force K7 nem rossz vétel. Én ilyet nyúzok, és nagyon bejött. Alacsony gombok, rövid utas leütés, nagyon finom működés, háromszínű szabályozható háttérvilágítás (piros sajnos nincs). A billentyűzetnek egyébként komoly súlya van, ilyen nehézzel még nem találkoztam. A backspace sajnos egy gombos.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18942) ivana válasza farkas-j (#18941) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor már inkább az a4tech, a big-ass enter nagyon gáz.

(#18943) farkas-j válasza ivana (#18942) üzenetére


farkas-j
őstag

Ízlések és pofonok. :U Bevállaltam, mert szerintem sokkal jobbak és finomabbak ennek a gombjai.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18944) haxiboy válasza Pityu. (#18938) üzenetére


haxiboy
veterán

Attól még hogy nincs ráírva nem jelenti azt hogy nincs a helyén :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18945) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egy billentyűzet garancián miért ülnek heteket?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18946) geckowize válasza farkas-j (#18941) üzenetére


geckowize
őstag

Én is azt néztem, viszont elég drága, inkább olcsóbban szeretnék. 5 ezer körül mi az ami ajánlott?

(#18947) haxiboy válasza Pityu. (#18945) üzenetére


haxiboy
veterán

Nehéz megmondani hogy gyártási hiba vagy user error.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18948) Pityu. válasza haxiboy (#18947) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát erről elsőre meg lehet mondani,hogy nem user error mivel felszíni hiba.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18949) netpeti98 válasza farkas-j (#18941) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez hagyományos rubber dome, vagy normális ollós felfüggesztésű. Egyszer kipróbálnék valami tényleg jól megcsinált ollós felfüggesztésű billt is, bár az alacsony gombok nem feltétlenül előnyösek játékoknál.

(#18950) haxiboy válasza Pityu. (#18948) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez esetben érdemes megsürgetni őket. Ha kisker valószinüleg visszaküldi a nagykernek onnan meg a gyártónak , a postázással általában több idő szokott elmenni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.