Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) zlatan92 válasza _-ORANGE-_ (#18299) üzenetére


zlatan92
csendes tag

Köszönöm. Esetleg még valami olcsóbbat nem tudnál ajánlani? Szállítási díjjal együtt ezek már meghaladnák a keretet. :(

(#18302) ivana válasza zlatan92 (#18301) üzenetére


ivana
Ármester

Slimstar 120

(#18303) _-ORANGE-_ válasza zlatan92 (#18300) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

(#18304) PitLee


PitLee
őstag

Sziasztok !
Most egy ilyen egyszerű bill.-t használok, az tetszett meg benne annak idején, hogy az ujjamat könnyen áttudtam csúsztatni egyik gombról a másikra, de az évek során, megkopott és néha akadozik, gondoltam lecserélném egy jobbra.
Van-e hasonló, lapos gombokkal valami játékos változat értem ezalatt a 1000Hz, 3-nál több bill. egyszeri lenyomása és világítás, mit ajánlanátok ?

(#18305) zlatan92


zlatan92
csendes tag

Köszönöm szépen a javaslatokat!

(#18306) nagyArc válasza zlatan92 (#18305) üzenetére


nagyArc
tag

(#18307) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nem tudja valaki hogy hol lehet venni mechanikus billentyűre keycap-et ami:

ISO 105 gombos sárga színű és a LED világítás átvilágítja? Nem muszáj hogy Magyar karakteres legyen mert a betűket meghagynám Magyarnak.

(#18308) tDr1v3r válasza Khaosz55 (#18307) üzenetére


tDr1v3r
veterán

WASDKeyboards esetleg?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18309) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Razer membrán bill. közül melyik a legjobb vétel? Mivel az egerem is razer! :DDD

(#18310) Khaosz55 válasza tDr1v3r (#18308) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali

ott csak olyan van amit nem világít át a LED háttérvilágítás.

Majd ha idővel megkopnak a key cap-ekl akkor majd hogy szerzünk hozzá?

(#18311) Khaosz55 válasza Rathrol (#18309) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor mért kell feltétlen razer billentyű? Így néz ki jól?

Szerintem razer árán lehet venni mechát is.

(#18312) _-ORANGE-_ válasza Rathrol (#18309) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

No offense, de ez egy kicsit olyan, hogy nem veszek msi vidikarit, mert a lapom meg a dvd írom asus.

(#18313) _-ORANGE-_ válasza Khaosz55 (#18311) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Persze, mivel razer deathstalker 20k. Ugyan ennyi a tesoro durandal.

(#18314) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Segítségre szorulok. Van egy hama uzano kis billentyűzetem, tv h ez használom. Teljesen jó, DE nincs í , illetve a @ sem megoldott.
Ha már cserélek, létezik ilyen kompakt kivitelben világítós?
Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18315) ivana válasza demars (#18314) üzenetére


ivana
Ármester

Ez milyen feliratozású? A magyaron van hosszú í, meg V-s kukac, szerintem csak a kiosztás nem jó... [link]

(#18316) znb


znb
tag

Sziasztok!

2 napja olvasgatom a fórumot, de még mindig picit tanácstalan vagyok, így a segítségeteket szeretném kérni. 7 éve használok alu Apple Keyboardot, és meg is vagyok vele elégedve, de mostanra picit öregszik, és meg is untam, plusz meggyőző volt amit a mechanikus bill-ekről írtatok. Szeretnék javítani a gépelési teljesítményemen, és elsősorban munkára (photoshop, grafikai programok) használnám, így szeretnék kipróbálni valami fekete, minimalista külsejű nem slim gombos bill-t, nyilván minél olcsóbban, de minden árkategóriából van jelöltem, pl

4-5ezer körül Microsoft Comfort Curve 3000 / Gigabyte GK-Force K3
10ezer körül HAMA Urage LED Illuminated
21ezer körül Tesoro Durandal G1N Brown
Álmaim netovábbja nyilván a Das Keyboard 4

A kérdésem pedig az, hogy ezek közül ha jó gépelési teljesítményt szeretnék, melyik kategóriáig érdemes elmennem, illetve mi ezek közül a legjobb ár/érték arányú bill? Vagy ha kihagytam valamit amit nem kellett volna akkor várok minden javaslatot.
Köszi! :R

(#18317) ivana válasza znb (#18316) üzenetére


ivana
Ármester

A Tesoroig, a das keyboard más kategória, de az már mocsok drága. A gumisak hulladékok az Applehöz mérve is.

(#18318) nagyArc válasza znb (#18316) üzenetére


nagyArc
tag

Tesoro Durandal G1N Brown

Pár napja vettem pont egy ilyet, tökéletes. Korábban el sem tudtam képzelni, hogy ekkora különbség van egy mechanikus és egy membrános billentyű között.

(#18319) tDr1v3r válasza znb (#18316) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem hiszem hogy segít, de én 7 év AAK-ozás után egy 2013-as (MX Blue switches) Razer BlackWidow Tournament Edition-t vettem.

ANSI layoutos (hosszú shift, rövid enter), tenkeyless kiosztású (nincs numpad, cserébe kompakt), a modifier gombok közül párnak egyedi formája van de cserélhető Mac-esre csak annyi hogy vadászni kell hozzá pl. a GeekHack fórumáról. De cserébe nagyon minőségi, selymes matt fényezésű a háza, a keycapek kb. ugyanez csak kicsit ragadósabbak.

Nagyon el lett találva szerintem, szeretem használni bár az MX Blue miatt lehet hangos lesz neked. Nekem nem az, de persze Skype-on vagy FaceTime-on mindig kihallatszik. :D

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18320) demars válasza ivana (#18315) üzenetére


demars
addikt

Elvileg magyar. De í nincs illetve a @ ( V -vel) nem működik. Ezt több tulaj is megerősítette.
Amúgy szuper cucc. Csak a világítás hiányzik.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18321) demars válasza demars (#18320) üzenetére


demars
addikt

Nah... szépen nézünk ki... megvan az í ... csak jól eldugták!
Most meg ráadásul a @ is működik...
Nem értem... :F Mikor megvettem, több helyre is beírtam ezek miatt... többen írtak vissza, hogy nekik sem működik a @ az alt+V kombóval... most meg tessék...
Mondjuk akkor a TV-vel használtam, most meg a notira van rádugva, szerintem emiatt működik!
De ha esetleg tudnátok ilyen billentyűzetet ajánlani ami világít is... az szuper lenne!

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18322) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!

Tönkrement a Fujitsi-Siemens billentyűzetem. E helyett szeretnék valamit vásárolni nem túl drágán. Semmi extrára nincs szükségem, pont annyit tudjon mint ez. Időnként tolok egy cod4-et, wot-ot, egyébként csak netezéshez kell, szóval drága gamer billentyűzet nem érdekel.

Mit tudtok ajánlani 5 ezerig? :R

[ Szerkesztve ]

(#18323) athomi válasza athomi (#18322) üzenetére


athomi
veterán

LOGITECH K120-at nézegetek (képeken), csak félek hogy a cod4-hez túl puha lenne és zavarna.

[ Szerkesztve ]

(#18324) kmarci25


kmarci25
veterán

Édesapámnak keresek magyar kiosztású billentyűzetet. Én a munkahelyen Fujitsu KB410-est használok, ahhoz hasonló kellene, mert azt már nem kapni. Van helyette KB900, de az meg 10 ezer fölött van a pcland-nál.

Ami kellene:
- "puha, lapos" billentyűk (nah, pont nem olyan, mit a felettem lévő hsz-ban linkelt logitech, azok nekem "magas" billentyűk)
- magyar kiosztás
- vállalható ár, mondjuk 7-8 ezerig

Lehet, akár drótos is, márka is mindegy. Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18325) ivana válasza athomi (#18322) üzenetére


ivana
Ármester

&(#18324) kmarci25 Mindkettőtöknek slimstar 120

(#18326) kmarci25 válasza ivana (#18325) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi, továbbítottam. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18327) athomi válasza ivana (#18325) üzenetére


athomi
veterán

A keskeny enter gomb valószínűleg az őrületbe kergetne. :(

szerk.: közben látom, amit linkeltem azon is keskeny a gomb, de nekem duci gombos verzió volt.

[ Szerkesztve ]

(#18328) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

Das Keyboard 4 elég király, de ezen nincs háttérvilágítás nem?

Had kérdezzem meg a blank (felirat nélküli) billentyűk vakgépíróknak való? Én kb életben nem tudnák rajta megtanulni.

(#18329) dyuri válasza Khaosz55 (#18328) üzenetére


dyuri
csendes tag

Igen, olyanoknak valo, akik tudnak vakon gepelni, igy marhara felesleges lenne hozza hattervilagitas.

Es szerintem barki - te is - meg tud tanulni kb. 1-2 heten belul vakon gepelni, ha raszanja az energiat - es ezzel sporolhat is, mert maris nem kell vilagitos billentyuzetet vennie :)

Az megint mas tema, hogy internetes alapismereteket/kulturat es pl. gepirast en mar altalanos iskolaban megtanitanam a gyerekeknek, vegtelenszer hasznosabb egy csomo mindennel, amit most tanulnak.

(#18330) Khaosz55 válasza dyuri (#18329) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én szeretem a világítós billentyűt. Persze vakgépírás jobb lenne. Viszont tényleg elmegyek lehet egy tanfolyamra. Gondolom a magyar kiosztást tanítják meg.

(#18331) ivana válasza Khaosz55 (#18330) üzenetére


ivana
Ármester

Normálisabb gimikben egyébként tanítják, értelmesebb mint normál info óra. Nem kell ehhez tanfolyam vannak megfelelő progik rá, viszont én iso kiosztást nem ajánlok tanulni, sokkal jobb az ansi, mióta átálltam sokkal jobban gépelek. Í-re pedig altgr+j, vagy ha igazán állat vagy akkor magyar karakterek altgr-el egyébként meg US, én így tolom :D

(#18332) salieven


salieven
aktív tag

Na megjött ma életem első mechanikus billentyűzete ami egy Asus Echelon lett. Eddig csak pozitívakat tudok mondani mind magáról az adott termékről mind magáról a mechanikus billentyűzetről. CherryMX kapcsolós nem tudom mihez hasonlítani. Maga a bill kényelmes is a csuklótámaszt fel se mertem rakni nekem így is kényelmes + szerintem az a hatalmas Echelon felirat annyira elcsúfítja hogy eszméletlen. Én amondó vagyok hogy innentől én nem fogok visszatérni mechanikusról másra. Hangja nem hangos legalábbis engem nem zavar. Ajánlani is merem bátran semmi driver nincs hozzá csak simán usb és kész a bill-be beépített usb-k és jack-ek működnek hiba nélkül. Én bátran merem ajánlani is egyedül az ára lehet kiábrándító egy kicsit talán van olcsóbb is ugye a Tesoro-tól. :)

PSN: salieven

(#18333) Khaosz55 válasza salieven (#18332) üzenetére


Khaosz55
addikt

Gratula. Ez black kapcsolós? Tényleg fura az a felirat rajta. Mindegy ez a gamer desing rajta.

Különben csinálhatnának olyan mechanikus kapcsolót ami rövidebb úton működik. Így alacsonyabb keycap-es billentyűk is lehetnének mechanikus kapcsolóval.

(#18334) salieven válasza Khaosz55 (#18333) üzenetére


salieven
aktív tag

Igen black kapcsolós. Hát igen lehet gamer design de én épp ezért hagytam is a dobozba pedig napi szinten nagyon sokat játszom de nem tetszik meg kényelmetlen is nekem az a csuklótámasz. :)

PSN: salieven

(#18335) ivana válasza Khaosz55 (#18333) üzenetére


ivana
Ármester

Létezik low profile mecha, de nem véletlen, hogy nem terjedt el:
- Kisebb travel distance -> több bottom out
- Nincs plate mount, vagyis felsőkategóriás mecha máris kizárva
- Fura, sérülékenynek tűnő rögzítés

(#18336) Khaosz55 válasza salieven (#18334) üzenetére


Khaosz55
addikt

Érdekes, én nem tudnék elképzelni mechanikus billentyűt csuklótámasz nélkül. Próbáltam nélküle nekem kényelmetlen. Persze kinek mi tetszik.

(#18337) ivana válasza Khaosz55 (#18336) üzenetére


ivana
Ármester

Mert red switcheid vannak :) Nehezen lenyomható switcheknél (cherry black, clear, alps black) tudod pihentetni a kezed magán a billentyűzeten is.

(#18338) PitLee


PitLee
őstag

Melyik mechanikus kapcsoló fajta áll legközelebb az átlagos gumi harangos billentyűk nyomásérzetéhez ?

[ Szerkesztve ]

(#18339) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Tesoro Tizona Cherry MX Brown Ez jó? Csak mert rákeresve azt írtátok nem, mert Kalith kapcsolós. Pedig a nevében ahol venném Cherry MX van jelölve. Akkor most mi a helyzet? :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#18340) netpeti98 válasza SP!T (#18339) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak a webshopok írják Cherrysnek. A hivatalos oldalon már Kailh.

(#18341) Horvi válasza PitLee (#18338) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem a red kapcsolós. De ha idetéved egy tulaj akkor lehet ő bővebben tud válaszolni.

Hello darkness, my old friend...

(#18342) PitLee válasza SP!T (#18339) üzenetére


PitLee
őstag

Hmm érdekes vásárló megtévesztése ? Szólsz nekik és cserébe egyből adhatnak egy 10% a Durandal-árából :DDD
http://www.tesorotec.com/tizona/

(#18343) PitLee válasza Horvi (#18341) üzenetére


PitLee
őstag

Kösz.
Látatlanban én is azt hittem, de elkezdtem méricskélni, a búcsús bill.-em
az aktivációs pontja kb ~2,2mm (tolómérő)
a teljes lenyomás 3,6-3,7mm
a lenyomáshoz szükséges erő 55-60g (konyhamérleg, ceruzaelemek)
Így leginkább az ML-szériára hajaz. (még búvárkodom, mert valami cserebere kellene már)

(#18344) ivana válasza Horvi (#18341) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, a talán a brown, az tactile és viszonylag gyenge rugó. A red linear, az nagyon nem olyan mint a rubber dome. Egyébként a "hagyományos" billentyűzet a mecha, a gumis ilyen olcsósítás. A '80-as években amikor még drágák voltak a gépek csak mecha volt szinte.

(#18345) Horvi válasza ivana (#18344) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a javítást. Azért gondoltam, hogy a redre hasonlít leginkább mert ugye annak nincs tactile-ja.

Hello darkness, my old friend...

(#18346) ivana válasza Horvi (#18345) üzenetére


ivana
Ármester

A normálisabb rubber dome, pl.: egy thinkpad billentyűzet, az nagyon tactile, talán jobban mint egy alps black amit a model m-hez szoktak hasonlítani. Az, hogy a szétvert, egyébként is gagyi billentyűzet nem produkál tactile visszajelzést, illetve könnyű lenyomni az egy más kérdés.

(#18347) Horvi válasza ivana (#18346) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor úgy látszik nekem csak a gagyi szétverttel volt tapasztalatom :D

Hello darkness, my old friend...

(#18348) nyunyu válasza ivana (#18344) üzenetére


nyunyu
félisten

90-es evek elejen mar nem nagyon hasznaltak mechanikus billzeteket, tobbseg mar reg gumiharangos volt.

C64 es kortarsainak is gumiharangos, vagy annal is olcsobb erintos billzete volt, pont a koltsegek miatt.

Atari800XL-em pl. Chicony gyartmanyu gumiharangos billzettel volt szerelve gyarilag.
Ok a mai napig gyartanak olcso billzeteket...
(KB9810-esuk de szar volt :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18349) nyunyu válasza PitLee (#18343) üzenetére


nyunyu
félisten

az aktivációs pontja kb ~2,2mm (tolómérő)
a teljes lenyomás 3,6-3,7mm
a lenyomáshoz szükséges erő 55-60g (konyhamérleg, ceruzaelemek)

Ez nagyjabol az MX Clearnek felel meg.
Brownnak ennel puhabb a rugoja, 45-50 gramm kell a lenyomasahoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18350) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Sziasztok! Pixel.hu-nál vannak kirakva mechanikus billentyűzetek? (főleg brown érdekelne)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.