Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) ivana válasza nyunyu (#18099) üzenetére


ivana
Ármester

Apple extended keyboard halkabb mint egy átlagos rubber dome, de nehéz szerezni és kell hozzá microcontroller mert nem pc kompatibilis.

Membránosra meg pénzt kiadni felesleges, ami membrános az gagyi, értve ez alatt az egybe gumi izéket.

[ Szerkesztve ]

(#18102) stevve


stevve
nagyúr

Huh, oké. Az Apple bilbillentyűzetet már néztem, de nem voltam biztos benne. Típust tudok ajánlani esetleg? A K800 nem az igazi? Bocs, kicsit kezdő vagyok ezen a területen. :B

(#18103) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Ozone Blade-el lenne egy kis problémám.
Feltelepítettem a drivert a cdről, de vmi miatt a funkció gombok valamint a makrók nem nagyon akarnak működni.
Újraraktam a drivert vagy 2szer már, egyszer működött, de aztán újraindítás után már megint nem.
Vmi tipp?
Windows 8-am van.

Thx

(#18104) szegto válasza szegto (#18103) üzenetére


szegto
senior tag

megvan a probléma, akinek hasonló problémája lenne, vagyis a hangerő gombok nem működnének billentyűzet típustól függetlenül, annak itt a megoldás:
Link

[ Szerkesztve ]

(#18105) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#18106) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,
érdeklődnék hogy a wireless billenytűzetek még mindig nem alkalmasak játékra? Nem rég váltottam laptopra és azért még néha napján játszadozom (CS:GO, Battlefield 4; LOL, Startcraft 2...) és hát engem is "zavar" a kábel.

Tudtok nekem ajánlani alternatívát?

Köszönöm

(#18107) Samus


Samus
addikt

Üdvözlet mindenkinek,
szükségem van egy új billentyűzetre. A keret olyan 8 ezer forint környéke. Fontos, hogy csak USB csatlakozású lehet. Továbbá jó lenne, ha dedikált gomb van a hangerőszabályzásra. Továbbá kell háttérvilágítás is (ami ha színekben nem, de legalább ki-be kapcsolható), és itt vagyok nagyon meglőve. Még sohasem volt ilyenem. Ki mit ajánlana ennyiért? Játékra kell, így fontos, hogy a gombok megbízhatóak legyenek, már amennyire egy membrános lehet. Továbbá ha lehet, alacsony profilú billentyűk lennének az ideálisak

Nézelődtem, találtam pár típust, megnéztem a Revoltec XL3-at is (minden követelményt teljesít papíron), de sokan írják, hogy elég gyenge a billentyűk "mechanikája", sűrűn beragadnak, ha nem pont úgy találja el őket az ember.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#18108) sid87


sid87
senior tag

Hello!

Én nem vásárolni szeretnék, hanem gondom lenne.

Kihúztam gépből a logitech unifying vevőt, úgy hogy utána lötyögő hangot ad. És vissza dugva már nem érzékelt... Néha, ha picit felnyomom érzékel, de most már azt se..

Kérdésem hogy lehet kapni ilyen vevő egységet külön, vagy tipp mit tehetnék?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#18109) tDr1v3r válasza stevve (#18102) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Amire ő gondol az elég vintage cucc, szerintem tuti nem használnád.

Nekem a BlackWidow előtt Apple Wired Aluminium Keyboard (szimplán a vezetékes cucc) volt. Meddig is... 7-8 évig? Mindegy is, imádtam, annyira nem ismerem a piacot de a membránosok közt a legjobbak közt van szerintem.

Lapos, szigetes keycap-ei vannak, halk, de csak a vezetékesnek keményebb a nyomáspontja, a vezetéknélkülinek puhább valamivel (érezhetően, de nem feltétlen zavaróan).

(#18108) sid87: eBay-en biztos van.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18110) Illye


Illye
tag

Sziasztok!

Milyen billentyűzet + egér kombinációt ajánlanátok az alábbi feltételekkel?
- minél halkabb, lehetőleg hangtalan működés
- vezetnélküli, lehetőleg 5m+ -os hatótávolság
- egyszerű kialakítás (nem kell rá ledekből kirakott csillámfaszláma:))
- játékokhoz is jól használható legyen
- ár: max 15.000.-Ft

A válaszokat előre is köszönöm!

üdv.: Illye

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#18111) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Hali CORSAIR K70 Backlit-ről van valakinek tapasztalata?

(#18112) stevve válasza tDr1v3r (#18109) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszönöm! :R

(#18113) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Corsair K90 mennyire ajánlott bill. még?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#18114) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Hali, játékra főleg cs:go-ra milyen billentyűzetet mondanátok? Világítás nem létszükséglet, de nem baj ha van. Legyen megbízható, jó nyomásérzékenység de ha belemegy egy kis morzsa attól se legyen baja. :D 20.000 ft a határ.

halahala

(#18115) netpeti98 válasza xenom0rph (#18114) üzenetére


netpeti98
addikt

Rádobsz egy ezrest és kijön a mechanikus Tesoro Durandal. ;)

(#18116) _-ORANGE-_ válasza xenom0rph (#18114) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Ha nem kell csuklótámasz és világítás, akkor Tesoro Durandal G1N - 22K (szvsz manapság nincs olyan billzet, amit egy szem morzsa elront :DD)

[ Szerkesztve ]

(#18117) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy aki már használt/használ O-ringet a mecha billjéhez és próbált többféle keménységet az tudna róluk összehasonlítás jelleggel pár szót mondani róluk? Most tervezek venni O-ringet egy cm storm qf tkl cherry mx blue kapcsolós billentyűzetbe és érdekelnének a vélemények a különböző O-ringekről. Köszi
Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#18118) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan gépcsere következik be az éltemben. Úgy gondoltam, hogy lassan ideje lesz a kb. 10-12 éves billentyűzetemet is lecserélni, ami most jelenleg egy Logitech Internet Navigator Keyboard. Mivel ez eredetileg csak angol kiosztással volt beszerezhető, így utólag lett "moddolva" magyar kiosztásúra. Az idő azonban meglátszik már rajta, illetve jó lenne, ha fekete lenne :). (Sajnos a szoftveres támogatása is megszűnt egy ideje...)

Amire szükségem lenne:
- vezetékes kialakítás
- fekete szín
- magyar billentyűzet kiosztás
- multimédiás gombok (pl. hangerőszabályzó, dedikált Play/Stop gombok)
- esetleg háttérvilágítás (ha ilyen nincs, abba nem halok bele :) )

Többnyire általános dolgokra használom, néha 1x-1x játszom, de annyira nem vagyok "HC gamer". Különböző oldalakon keresgettem leírásokat, teszteket, de gondoltam itt nagyobb eséllyel tudtok valami használható típust ajánlani.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.
P1eTr0

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#18119) ivana válasza P1eTr0 (#18118) üzenetére


ivana
Ármester

Keretet mondj. ;)

(#18120) P1eTr0 válasza ivana (#18119) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Jogos, lemaradt :)
Most elsőre olyan 20.000 Ft-ban maximalizálnám a dolgot, de meggyőzhető vagyok, ha mondjuk kis ráfordítással, megvásárolható egy "jobb" billentyűzet.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#18121) ivana válasza P1eTr0 (#18120) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a tesoro a legolcsóbb mechanikus billentyűzet. A brown kapcsolósat vedd, mert azon lehet normálisan gépelni is, a black, meg a red nagyon játékos. Ezután nem fog kelleni csak mecha. :DDD

(#18122) P1eTr0 válasza ivana (#18121) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Jól néz ki. A multimédiás gombok úgy működnek - ha jól látom - ahogyan a notebook billentyűzetén, tehát FN+gomb együttes lenyomásával?
Elsőre tetszik, majd olvasok róla neten (ha találok anyagot, de miért ne találnék).

Gondolom a mechanikus billentyűzetek élettartama jónak mondható, tehát nem fog megpusztulni 2-3 éven belül.

Köszi a tippet.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#18123) ivana válasza P1eTr0 (#18122) üzenetére


ivana
Ármester

Amit én használok asztalin az van vagy 25 éves és semmi baja :DDD

(#18124) #57770240


#57770240
törölt tag

Jónapot. Brutális lesz a következő, de: Van olyan billentyűzet, ami.
- laptopokban található billentyűzetre hasonlít nagyon nagy mértékben,
- minél olcsóbb(!!!)
- magyar kiosztású
- USB-s ? Rapoo billentyűzeteket néztem, tökéletesek lennének ha nem lennének vezeték nélküliek. Azt kifelejtettem, hogy ebay / amazon / egyéb nem játszik!

(#18125) ivana válasza #57770240 (#18124) üzenetére


ivana
Ármester

Slimstar 120

(#18126) karis


karis
tag

Sziasztok!

Lecserélném gombhiányos, és lassan 11 éves billentyűzetem :D
Főleg játékra, és internetezésre lenne használva. Háttérvilágítás jó lenne, ha az asszony alszik, akkor is lássak valamit:P
Vezetékes vagy nélkülit ajánlotok? 20k lenne a keret

Köszi előre is!

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#18127) ivana válasza karis (#18126) üzenetére


ivana
Ármester

Neked is a néhány hozzálszólással feljebb említett tesoro. Gumis izét ne vegyél ennyiért.

(#18128) #57770240 válasza ivana (#18125) üzenetére


#57770240
törölt tag

Köszönöm szépen.

(#18129) karis válasza ivana (#18127) üzenetére


karis
tag

És melyik kapcsoló fajta, hasonlít a sima billentyűzet érzéséhez?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#18130) ivana válasza karis (#18129) üzenetére


ivana
Ármester

A brown, az tactile, olyan mint a gumi, szóval van benne egy kis ugrás kapcsoláskor, csak jobb mert minden gomb ugyan akkor kapcsol és nehezebb lenyomni (pihenhetnek rajta az ujjaid).

A red és a black gépelesre nem igazán jó, azok linear kapcsolók, mintha öszzenyomnál egy rugót (hint: ezt is teszed).

Van még blue az nagyjából ugyan az mint a brown, csak clicky vagyis kattog mint az egér. Azt inkább ne, ha mások is vannak a környéken.

(#18131) Gundark


Gundark
csendes tag

Sziasztok! Kicsit csalódtam az Ozone Blade-mben. Jól működik de elég ocsmányul kopik. Már egyszer visszavittem pár hónapja, most megint kopik :) Röhej. Szóval váltanék. Két versenyző maradt igazából a Tesoro Lobera, (nem a mechanikus) és a Genius Manticore. (valamiért a loberát nem lehet kapni most, de gondolom az átmeneti) Tudnátok abban segíteni hogy melyiket válasszam? Köszönöm!

(#18132) ivana válasza Gundark (#18131) üzenetére


ivana
Ármester

Ha kell a világítás akkor tesoro excalibur (igaz ez kailh switch), ha nem akkor durandal. Drága gumisat ne vegyél, 2-3 év alatt szétmegy egy mecha meg 25 évig bőven jó.

(#18133) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Belevágnék szerintem egy próbába a mechanikus billentyűzeteket illetően. Most egy elég gány, 2eFt körüli billen gépelek, ami elég hangos, tehát szerintem a hanggal nem lenne problémám.
A switch-eket elnézve, valószínűleg az általános brown-ra lenne szükségem. Nem játszok, de a blue ha jól tudom már nagyon írógép jellegű, és annyit azért nem érne nekem.

Nagy különbség van az egyes billek között, érdemes variálni? Nekem egy egyszerű billentyűzetre lenne szükségem, nem kellenek extra kimenetek, makrók, nem kell világítás, csak betűk, és egy numpad.:) Ennek megfelelően mi a véleményetek a Cherry MX-Board 3.0-ról? Sajnos nem Mo-n vagyok, és idekint ahogy nézem ez a legolcsóbb, kb 20k körüli EUR-ért házhoz jönne a bill.

Illetve ugye jól tudom, hogy a német kiosztás a magyarhoz hasonló (tehát van helye ű-nek í-nek)?

Köszönom a segítséget!:)

(#18134) tDr1v3r válasza laci06 (#18133) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem Blue van, nem erzem annyira hangosnak. A nemet ISO, igen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18135) nyunyu válasza laci06 (#18133) üzenetére


nyunyu
félisten

Elodjet emlegettem mar parszor a topikban.
Elvileg a 3.0 teljesen uj billzetmatrixot kapott, igy a 2.0 hulyesegeinek egy reszet kijavitottak.

De ettol meg a burkolata+kupakjai ugyanolyan gagyik maradtak, mint az ezresbe kerulo egyszerhasznalatos billzeteknek.

MX-Board 3.0 raadasul mar alig olcsobb, mint a tobbi, rendesen osszerakott mechanikus.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18136) Gundark válasza ivana (#18132) üzenetére


Gundark
csendes tag

Köszi. Szétnéztem a mechák között. Az hogy kailh kapcsolós az azt jelenti hogy kissé gagyi? Szívás lesz vele? Találtam egy érdekeset, az Epicgear Dezimator. Elég brutálisan néz ki, a tesztek nem mondják rossznak. Bár csak "harci zóna" meg pár bill világítása van, elég jópofának látszik.

Mondjuk az excalibur is tetszik az meg azért mert olyan kis egyszerűnek látszik.

(#18137) netpeti98 válasza Gundark (#18136) üzenetére


netpeti98
addikt

A Kailh kapcsolók kínai cherry utánzatok. rövidtávon nem szoktak rájuk panaszkodni, de hosszú távon nem a legjobb választások.

(#18138) sandró60


sandró60
addikt

Sziasztok!
Van egy notebook-om amin csak 3db usb van.Ezek gyakorlatilag mind foglaltak.
A notebook tudja a Bluetooth-csatlakozást.Amit idág nem használtam ki.
A kérdésem?
Szeretnék egy külső billentyűzet-egér párost ami a fent nevezett csatlakoztatással megoldható.Olyat találtam,hogy tapi pados.(Logitech K480).Nekem ez nem jön be ezért gondoltam az egér használatra.
Létezik ilyen?
Köszönöm előre is :R

(#18139) laci06 válasza nyunyu (#18135) üzenetére


laci06
senior tag

És mi az amit ajánlanál helyette nem túl elszállt áron?
Nézegettem a TweakTown teszteket, de a legtöbb hasonló bill nem éppen ez az árkategória.

(#18140) bencze válasza Gundark (#18136) üzenetére


bencze
senior tag

kínai koppintás kapcsoló

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#18141) farkas-j válasza sandró60 (#18138) üzenetére


farkas-j
őstag

Esetleg alternatívának ez is megteszi ;]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18142) Gundark válasza netpeti98 (#18137) üzenetére


Gundark
csendes tag

Köszönöm! Már csak egy kérdésem lenne ez a [link] Dezimator mennyire hangos gépeléskor? Mert azt látom hogy kétféle kapcsolója van az MX Red meg a Brown.

(#18143) sandró60 válasza farkas-j (#18141) üzenetére


sandró60
addikt

Kösz,de ott vagyok ezzel ahol most.Az összes usb-csatlakozóm(3db egymás mellet van) :O
Hub nem játszik :N

[ Szerkesztve ]

(#18144) sandró60 válasza sandró60 (#18143) üzenetére


sandró60
addikt

Válaszolok magamnak.
Nem is olyan" messzire" kellet mennem.Csak ide a PH-apróra.Egy kicsit drágának találom.Jó,hogy rendesen fel van vértezve,de én se tudnám kihasználni,mint az eladó.[link]

(#18145) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Sziasztok! Mit gondoltok egy Steelseries Shiftről? Jó billentyűzet? (Tetszik a cserélhető előlap)

(#18146) encory


encory
tag

Hello,
Itt mindig olyan jó ötleteket kapok, hogy megint hozzátok fordulnék. Szeretnék venni egy gamer billentyűzetet többnyire játékra, jó lenne ha látnám sötétben illetve pár makro gomb sem hátrány max. 10K-t akarnék áldozni rá, ez a [dezimator] nagyon tetszik csak kicsit drágállom. Valami hasonlót tudnátok ilyen földönfutó árban is ajánlani?
Köszi előre is!

(#18147) sittes79


sittes79
addikt

Logitech G105 15k-ért jó választás?

(#18148) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy egér+billentyűzetet vásárolni - nem első számú billentyűzetnek. Mert az van a gép előtt vezetékes, stabil.

Ami fontos szempont:

-vezeték nélküli kellene
-ismerjék az okos TV-k - ez nagyon fontos (idén szeretnék vásárolni, valószínű Samsung tv-t)
-Androidos kütyük is tudják kezelni, Tablet, vagy TV-box, szóval fontos a kompatibilitás
-magyar billentyűzetkiosztás
-kompakt méret (éppen ezért NumPad nem kell) A K400-as Logitech mérete szimpatikus, de lehet akár kisebb is!
-touch pad - vagy valamilyen más, egér megoldás feltétlenül legyen benne, tehát ne külön eszközként
-világítás - ha lehet, mert akkor nem kéne lámpát sem kapcsolni
-ha lenne rajta 1-2 programozható gomb, az sem volna akadály
-ki lehessen kapcsolni, ha nincs használatban, hogy ne zabálja az elemet
-elemes megoldás jó, veszek bele majd tölthető akksit - ugye az is jó ezekbe?
-árban valahol 15 ezer Ft-nál azért feltétlenül meghúznám a határt. De persze ha van 10-ért, az is jó. Ha meg sok kompromisszumot kell kötnöm, akkor minél olcsóbb...

A Logitech K400-as Nagyon tetszik, csak írták páran, hogy nincs görgető, ezért kissé macerás a böngészés vele. És világítás sincs benne sajnos :S Pedig nagyon tetszetős és szeretem a márkát.

Hama Uzzano is tetszik, világítás asszemsajnos azon sincs.

Jelenleg a PC képe HDMI-vel ki van vetítve a TV-re. Éppen ezért volna az a cél, hogy nem ülök a géphez (ahol van rendes vezetékes bill + egér), hanem a kanapéról tudnám vezérelni a dolgaimat. Később, ha már lesz okos TV, vagy TV-okosító box, akkor meg ahhoz használnám.

Nagyon köszönöm, ha reflektál valaki és elnézést, hogy ilyen sok macera van velem! :)

(#18149) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

amerikai oldalon találtam MX Brown kapcsolókat 110 db 54 Dollár. Mennyi lehet erre a vám?

Esetleg tudok mondani német oldalt ahol lehet rendelni kapcsolókat ?

Az osmiumomba lehet ki fogom cserélni a kapcsolókat brow-ra.

A fő gombok kékek maradnak a G és a ESC és F gombok pedig pirosak.

Persze jó lenne előtte kipróbálni egy brown billentyűt hogy milyen érzésre. Nem rossza piros sem, de a feedback nekem hiányzik valahogy.

Találtam még ilyen kenő anyagot is de szerintem az csak szilikon zsír lehet.

(#18150) ivana válasza _-ORANGE-_ (#18145) üzenetére


ivana
Ármester

Drága, meg hülyeség ez a cserélgetés, a sokat emlegetett tesoro mecha van ennyiért.

(#18146) encory Mecha sokkal olcsóbban nem lesz, amit linkeltél az elég jó cucc. Ha nem mecha akkor ne menj 5k fölé, ugyan az a fos mindegyik.

(#18147) sittes79 Nem mert gumis, tesoro durandal cherry brown-al 21k-ért, az kibírja egy ideig :D

(#18148) Imike_80 Szerintem multitouch a touchpad a k400-on szóval két ujjal lehet görgetni. Szerintem jobban néz ki mint a hama (tapasztalatom nincs ezekkel).

(#18149) Khaosz55 Az ár ok szerintem. Elvileg csak áfa jön rá, szóval 27%+. Én se vagyok oda a linear switchekért, csak egy ilyen van itthon egy mx black, de az egész jó, a többi billentyűzetem meg mind tactile alps, de szerintem a brown közel áll az alpsos cuccaimhoz.
Fő gombok azok mik? Modifiers? Enter? Nyilak? Szerintem ha cserélsz akkor az egészet, ne legyen 5 féle. Engem nagyon idegesítene ha az f, meg g más lenne mint a többi.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.