Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Microsoft Wired 200 billentyűzetet senki ne vegyen aki néha játszani is szokott. Hosszan tartó nyomás után rendszeresen beragadnak a billentyűk, még koca játékra is teljesen alkalmatlan.

(#18402) sittes79 válasza ivana (#18400) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi a választ.

Csak, hogy tisztán látom-e a dolgokat :)

"Perceptible feedback" egyenlő a tactile szóval vagy fogalommal? Magyarul viszajelzést ad a bill. leütésekor?

(#18403) ivana válasza sittes79 (#18402) üzenetére


ivana
Ármester

Ez egy jó kérdés, nem tudom a kicsi kínaiak milyen angolt használnak :W Szóval a lényeg a switch típusa, minden cherry brown ugyan olyan, ahogy minden black is.

(#18404) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni:

Megjött fiamnak a Trust gxt280. Szuper bill, de a kukac jelet és a bal zárjeleket nem lehet előhívni... Miért lehet ez? Nem működik az altgr+kukac jel...mit lehetne tenni? Rossz a bill?

F.K.T.

(#18405) psg5 válasza psg5 (#18404) üzenetére


psg5
veterán

Úgy tűnik megvan, fent volt razer cortex progi ami lefogta. Amúgy azt meg lehet oldani, hogy fent maradjanak ezek is és nem akadjon az altgr-vel?

F.K.T.

(#18406) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv! Valaki tudja esetleg hogy tudok corsair k70-et (vagy rgb változatát) iso kiosztásban beszerezni? Vagy milyen érvek szólnak az ansi kiosztás mellett? Illetve ami még nagyon érdekelne, hogy be lehet-e állítani hogy bár ansi kiosztáson vagyok qwertz legyen és az ékezetek nagyrésze illetve a ! / ? : stb ugyanott maradjanak? tehát magyar kiosztást használni?

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18407) dan390


dan390
aktív tag

Valakinek saját tapasztalat erről : Logitech Washable Keyboard K310 .
Ami főleg érdekelne:
-zavaróan hangos pl egy DELL notebook billentyűhoz képest?
-gyors írásnál nem hagy ki?

Munkára kellene: programozás, szövegírás.
Vagy esetleg valami jobb javaslat 8000ft-ig.

(#18408) ivana válasza haxiboy (#18406) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet ansi-val magyar kiosztást használni, csak a í lesz altgr+j, különösebb probléma nincs vele, a í nem olyan gyakori karakter. Viszont a hosszabb enter és shift kevésbé terheli a kisujjakat, szóval előnye az van, hátránya nem nagyon megszokás után. Én laposba is lecseréltem az iso-t ansi-ra, mert kényelmetlen a magas enter rendes gépelésnél (az ansit pont elérem kisujjal).

(#18409) Exfury


Exfury
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni tőletek :)

Nézegetem egy ideje ezeket a mechanikus csodákat és megakadt a szemem a Zalman KM K500asán.
Tudnátok véleményt mondani róla?
Miért ilyen olcsó a többihez képest? Illetve megéri-e az árát?

Köszi előre is! :R

(#18410) netpeti98 válasza Exfury (#18409) üzenetére


netpeti98
addikt

A kapcsolóiról (Kailh) nem írnak túl jókat. Anno én is ilyet akartam, de hosszútávon semmi biztatót nem találtam.
Legközelebb a Tesoro Durandal van 20K körül (amúgy a Tesoro is a Durandal kivételével mindenhova Kailh kapcsolókat szerelt :( )

(#18411) ivana válasza Exfury (#18409) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nem lenne itthon kb. 10 darab mecha akkor lehet kipróbálnám, szerintem meg lehet venni ha bevállalós vagy , ha problémás max. csere cherry-re, a gumisnál még mindig jobb szerintem. A korai kailh switchekre szoktak panaszkodni a mostani szériákat nem ekézik annyira.

(#18412) Exfury válasza netpeti98 (#18410) üzenetére


Exfury
tag

netpeti98 : a kalihokról mindenhol mást olvasok/látok ezért nem tudok már hinni semmiben, nézegettem a durandal-t én is de a méret nálam fontos szempont ezért mindenképp tenkeyless-t szeretnék :)

ivana :na igen csak kitudja mióta "porosodik" egy-két bolt polcán az a billentyűzet :D amúgy ez tűnt fel nekem is, hogy az ekéző kritikák és a dicsérő kritikák között eltelt jó pár hónap :)

(#18413) PitLee válasza ivana (#18411) üzenetére


PitLee
őstag

A javulás ha van a Razer-nak köszönhető, mert velük készítetti a narancs, zöld 60 millió klikkes kapcsolóit.
Gondolom volt egy kis fejtágítás a cégnél, plusz pár új szerszám esetleg gép a precízebb munkához, megfelelő keménységű és kopásálló műanyag használata....A Kínai-ak szorgos ügyes kezű emberkék csak a kultúrájukból kifolyólag nem működik a párbeszéd a osztályok között, így egy kicsit mindig megragadnak a minőséggel, nincs fejlődés mindenki felfelé csak hallgat, nincs építő hozzászólás alulról, csak fentről parancsok.

[ Szerkesztve ]

(#18414) netpeti98 válasza ivana (#18411) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem itt még az első szériából lehetnek a switchek.
Ha tudnám, hogy kitart mondjuk 5 évig probléma nélkül (ennyi ideig a membránosok is kitartanak bőven), akkor vennék egyet ennyiért. Legfeljebb később ki lennének cserélve Cherrykre. :)
Azt persze nem vitatom, hogy a Kailh azóta fejlődhetett, de ennél a billnél már kevesebb mint egy év után is lehet olvasni a problémás switchekről.

(#18415) vlaho válasza PitLee (#18413) üzenetére


vlaho
aktív tag

Igen, de a Razer kapcsolóit, saját minőség biztosok ellenőrzik. Legalábbis a Razer ezt állítja.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#18416) PitLee


PitLee
őstag

A Zalman ZM K500 féle billentyűzet több féle néven is forgalomba került.
Link, Link2, .....
tenkeyless_keyboards

(#18415) vlaho
Ez az amit sokan elfelejtenek a kínai árukkal kapcsolatban amikor a minőséget emlegetik, ha van megfelelő minőség ellenőrzés akkor a termék egy európai szemmel kifogástalan minőség, ha ez elmarad akkor még a hobbi kategória szintjét sem képes megütni (fúrógép élettartam 1 perc és hasonlóak).

(#18417) Norbee87


Norbee87
tag

Sziasztok lenne 2 billentyűzet amit kinéztem :)
SteelSeries Apex
Roccat ISKU FX
Hasonló árkategória de az egyik magyar :)Játék netezés chat amire kellene ...
Pro és kontra :)
Köszi előre is

(#18418) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok szerintete ebben az árban ez jo vétel lenne? Koszi

A4Tech Bloody B120

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#18419) ivana válasza Norbee87 (#18417) üzenetére


ivana
Ármester

Roviden es velosen mindketto szar, 30k-ert nem szabad gumis billentyuzetet venni, mar 15k-ert se. Tesoro durandal ultimate van magyarba es vilagitos, illetve mechanikus is, ebbol a brown switches verziot.

Schumi: Ajanlott tipus vegyed nyugodtan.

(#18420) Khaosz55 válasza ivana (#18419) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mechanikus tényleg jó. Viszont nekem az ollos is tetszik. Munkahelyemen ollós van vékony rapoo, teljesen elégedett vagyok vele. Mivel van rendesen feedback az ollóson ezért jobban tudok rajta írni mint a red kapcsolós billentyűmön. Na de hónap végén érkeznek a brown kapcsolók. :)

(#18421) w333 válasza mSchumi87 (#18418) üzenetére


w333
félisten

Igen ... nagyon jó vétel :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#18422) haxiboy válasza ivana (#18408) üzenetére


haxiboy
veterán

köszönöm és a < karaktert hogyan tudom bevinni majd ? :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18423) nagyArc válasza haxiboy (#18422) üzenetére


nagyArc
tag

Én évek óta használom a KeyTweak nevű programot, ezzel bármelyik billentyűhöz bármilyen betűt rendelhetsz. Win7 alatt is megy.
[link]
A Microsoftnak is van hasonló: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18424) ivana válasza Khaosz55 (#18420) üzenetére


ivana
Ármester

Az ollós tényleg jobb a sima gumisnál, vagyis inkább a kis rubber dome jobb a nagynál. TP billentyűzet, apple billentyűzet, ezek jók.

(#18422) haxiboy Tweakelt us kiosztást használok, altgr magyar karakterekkel. Magyart ki nem állhatom :B

(#18425) haxiboy válasza nagyArc (#18423) üzenetére


haxiboy
veterán

Köszi. A m$ félét én is megtaláltam. 8.1-et használok amúgy ha már ingyen van :) Jövőhét végén kiderül mennyire fogom szeretni a piros kapcsolókat. Sajnos csak a feketéket sikerült megnyomogatnom. :U

@ivana : engem igazából csak az érdekelne hogy a speciális karakterek maradjanak a helyükön, legalábbis nagyrészt maradjanak. Bár lehet megtanulom az ansi-t ez majd használat közben fog kiderülni. 15év alatt már túlságosan hozzászoktam az iso kiosztáshoz :U

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18426) nyunyu válasza haxiboy (#18422) üzenetére


nyunyu
félisten

köszönöm és a < karaktert hogyan tudom bevinni majd ? :D

Pontosvesszo mellett is megvannak a kacsacsorok.
AltGr-M: <
AltGr-pont: >
Majdnem ugy, mint az angol kiosztason. (ott ugye shift-vesszo/pont a ket kacsacsor, ehhez kepest a vesszon magyar kiosztason a pontosvesszo van, igy a kisebb jel eggyel balrabb koltozott, nagyobb jel ugyanott van.)

Ha magyarra van allitva egy ANSI kiosztasu billzet, akkor csak annyi az elteres az ISOhoz kepest:
- Ű helye
- Enter alakja (jobb also sarka mindegyiken ugyanott van!)
- nincs Í gomb -> AltGr-I/J
- </> AltGr-Í/Y helyett AltGr-M/pont (AltGr-Y persze mukodik, de ki akarja ugy hasznalni, hogy a parja a billzet tuloldalan van?)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18427) haxiboy válasza nyunyu (#18426) üzenetére


haxiboy
veterán

Köszönöm akkor nem lesz gond

:DD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18428) vlaho válasza PitLee (#18416) üzenetére


vlaho
aktív tag

Egyetértek.

Egy ideje figyelemmel követem a topikot, és mivel mindenkit a mechanikus billentyűk felé próbáltok terelni, kipróbálom én is. A választott egy Razer Blackwidow Ultimate Stealth. Ozone Blade-t fog váltani.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#18429) thomeef válasza dan390 (#18407) üzenetére


thomeef
őstag

Munkára a HP-nak vannak nagyon jó bill.-ei, 6k körül nézelődj. Mi csak hp-t használunk a mérnök irodában és elnyűhetetlenek, kellemes vele gépelni, és még halk is. :K

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#18430) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Lenyomtam egy gépírás 1 perces tesztet. Hát mit mondjak a 180 karakter / perc-nél gyorsabb nem vagyok.

Ez van. Ez inkább pötyögés mint gépírás :) :) :)

(#18431) ivana válasza Khaosz55 (#18430) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem is kb. 40 wpm, egész egyszerűen nem mennek ezek a tesztek, gyakorlatban sokkal gyorsabban gépelek, a tesztben ez a random szavakat gépelni nem megy. :)) (Angolul magyarul kicsit jobb)

[ Szerkesztve ]

(#18432) Exfury


Exfury
tag

böngésztem a napokban az internet bugyrait és találtam egy ilyet: [link]
vélemény így elsőre ? :D

(#18433) csiga8


csiga8
senior tag

Néhány éve van egy angol billentyűs Logitech Cordless Wave Pro biilentyűm+ mx1100 egerem.

Rettentően jó a csuklótámasza, emiatt is van még meg. De.

Az előző Logitechez képest néha mintha megállna, ill belassítja a gépet. Arról nem is beszélve, hogy nagyon hangos. Idegesítő, meguntam.

Szeretnék egy legalább ilyen jó csuklótámaszos, magyar billentyűs,rádiós, csendes billentyű+egér kombót.

Egyszerű halandóként a Logitech MK710-et néztem ki, de az tán csak angol billentyűs.
Legfőképp gépelek, ritkán játszom.

Mit ajánlotok?
Nagyon max a 30.000 pénz.

Előre is köszi a sígítséget

(#18434) haxiboy válasza ivana (#18431) üzenetére


haxiboy
veterán

Én olyan 85-95 között ingadozok. De ezekre nem lehet adni. Amikor olyan szöveget kell begépelned ami "a fejedben van" sokkal gyorsabban is lehet gépelni. Kíváncsi leszek hogy az mx Red ront vagy javít a teljesitményemen. Amúgy az mx rgb (corsair felé) kapcsolókat is szét lehet szedni ugyanúgy a közepét mint a simákat? Mert ha igen úgy néhány kapcsót kicserélnék feketére.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18435) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani olyan billentyűzetet ami viszonylag halk gépelésnél és nincs embertelen áron, esetleg gumiborításúak a gombok bár ez nem kitétel. :R Köszönöm.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#18436) Gundark


Gundark
csendes tag

Szóval kedves társaim a fórumon, akkor javasoljátok a Tesoro Excaliburt (bárt tudom kailh) avagy sem? Nem cserélném le az Ozone Blade-met, ha nem kopna. Ami egy év után elég vicces.

Az Excaliburnak is festett gombjai vannak vagy lézer gravírozottak? Mert a Loberánál ezt kiemelik. Itt meg nem :) Köszönöm!

(#18437) xEon1337 válasza Gundark (#18436) üzenetére


xEon1337
őstag

Ha nem emelik ki, akkor biztos lehetsz benne, hogy festettek a gombjai :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#18438) netpeti98


netpeti98
addikt

Csak kíváncsiságból. Az MX-Board 3.0 anyaghasználata javult valamit a 2.0-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#18439) Exfury válasza Exfury (#18432) üzenetére


Exfury
tag

valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#18440) ivana válasza Exfury (#18439) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyiért kapsz rendeset itthon, főleg ha erre még rájön az áfa. Elég bazári ez a párduc :D

(#18441) nyunyu válasza netpeti98 (#18438) üzenetére


nyunyu
félisten

Neten talalt reviewkben ugyanolyan gagyinak tunik, max az aljara tettek pluszban piros csuszasgatlo beteteket, ami meg nincs a 2.0-an.

Elvileg a 3.0 mar plate mounted, nem PCB mounted mint az enyem, talan ez segit valamit a strukturalis merevseg hianyan.

Viszont amennyibe kerul a 3.0, annyiert meg mar mas gyartmanyu, rendesen megepitett mechanikus billzetet is lehet kapni ugyanolyan kapcsolokkal.
2.0-nak az egyeduli elonye az ara volt, de a 3.0-nal mar nincs meg ez az elony.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18442) Khaosz55 válasza ivana (#18440) üzenetére


Khaosz55
addikt

Milyen áfa ?

Ez Bruttó ár ingyenes szállítással. Én már rendeltem aliexpresszről, nagyon korrekt nekem pozitív a tapasztalatom. Nekem bejön ez a billentyű. Ha nem tetszik vissza lehet küldeni.

(#18443) ivana válasza Khaosz55 (#18442) üzenetére


ivana
Ármester

Most nem tudom a pontos összeget, vagy 20 vagy 40 dollár után a vámon megnézik ha a csomagot akkor ráraknak áfát. És azért megesik, de van, hogy átcsúszik. Viszont $80 az 22k huf annyiért meg kap egy durandalt amiben legalább rendes cherry switch van, nem ilyen kínai fos.

[ Szerkesztve ]

(#18444) Meridius11 válasza Khaosz55 (#18442) üzenetére


Meridius11
aktív tag

lel. A billentyűzet áfa-és vámköteles, az hogy te ezt megúsztad mert a kínaiak voltak olyan kedvesek hogy "ajándék"-nak címkézték már más kérdés.

(#18445) Khaosz55 válasza Meridius11 (#18444) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én nem billentyűt vettem hanem GPU ventit.

Ok az olcsóbb volt. :)

(#18446) Exfury válasza ivana (#18443) üzenetére


Exfury
tag

ebben is cherry mx van (black) ;) olvastam egy amerikai fórumon, hogy pár srác bevásárolt belőle és egész jónak bizonyult és gondoltam talán nekem is beválhat :D és amúgy direkt tkl billentyűzetet keresek :)

[ Szerkesztve ]

(#18447) Khaosz55 válasza Exfury (#18446) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem kinézetre tetszik, a black-et nem próbáltam még.

Nekem egyre jobban tetszenek a numpad nélküli billentyűk. Nem is használom, és sokkal jobban a monitor középre helyezhető a billentyű. Numpaddal nagy a billentyű és az egér távol esik.

(#18448) netpeti98 válasza nyunyu (#18441) üzenetére


netpeti98
addikt

Közben találtam egy magyar webshopot (ránézésre inkább németből szerezhetnek be), ahol 23000 Forintért van az összes switchel és német kiosztással.

Szerk.: ők lennének azok

[ Szerkesztve ]

(#18449) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Valaki próbált már NovaTouch billentyűt?

Az is lineáris mint a red vagy a black ?

(#18450) Exfury válasza Khaosz55 (#18447) üzenetére


Exfury
tag

sokkal ergonomikusabb ha az egér a billentyűzet szöveges részéhez közelebb van, így könnyen lehet váltani egérről gépelésre :)
illetve számomra a kompaktság is fontos tényező :)
na meg kevesebb billentyű=kevesebb kapcsoló = kevesebb meghibásodási lehetőség

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.