Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) nyunyu válasza netpeti98 (#18050) üzenetére


nyunyu
félisten

93-ban vett Escom 486DX-emhez membranos Mitsumi billzetet adtak.

Meg ha jol emlekszem faterom 90 korul vett 286-osanak sem kattogott a billzete.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18052) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Úgy néz ki az én K95 billentyűzetem is elérte másfél év után a led halál. Két hete 3 nap alatt ment ki 6 darab a makró gomboknál. Azóta még nem történt újabb halál :D Kíváncsi vagyok lesz-e még vagy szép sorban bemondja az unalmasat az összes. Szerencse, hogy nem vagyok az az aggódó típus. Mondjuk gariztatást így nem igen tudok intézni, hogy nincs róla semmi papírom, vajon ha írnék a corsairnak segítenének a cserében? :DDD Gyanítom nem

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#18053) ivana válasza nyunyu (#18048) üzenetére


ivana
Ármester

Én ilyen kínai atmega32U4-es lapokat szoktam használni átalakításra, de azokon nincs elég pin. Drága megoldás a nagy teensy, viszont ahhoz nem kell túl sokat programozni. Olcsó megoldás néhány multiplexer, meg egy kis módosítás a kódon, hogy beolvassa.

(#18050) netpeti98 Azok általában már gumisak, 90 előtti billentyűzetek szoktak mechák lenni. Most vettem aprón egy 80-as évekbeli terminál billentyűzetet, cherry black és double shot, nkro mátrix, nem szarral dobálóztak akkoriban :))

(#18052) Stigma.HC Vegyél néhány ledet és cseréld ki, nem akkora meló.

[ Szerkesztve ]

(#18054) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy funkcionális, ergonomikus, kényelmes, jól használható billentyűzetet, nem kell "gémer" 320000 féle programozhatósággal, ha nem világít, az sem tragédia (egyáltalán mennyire tartós a világítós?), lehetőleg 10k alatt. Létezik ilyen? Világítósból esetleg? :DDD :U

Előre is köszönet. :R

[ Szerkesztve ]

(#18055) ivana válasza Bigemperor (#18054) üzenetére


ivana
Ármester

Ergonomikust? Az nem nagyon lesz ennyiért.

(#18056) gezu1025


gezu1025
tag

Egyenlőre csupán érdeklődés szintjén, mi a legolcsóbb, de már tényleg használható mechanikus billentyűzet főleg íráshoz, de akár játékra is? Még nem láttam mechanikus billt, szóval 0-ról indulok tudást illetően. Ahogy nézegettem (külföldi fórumokat) sokaknak egyéni preferencia, hogy melyik cherry mx passzol jobban.

(#18057) nyunyu válasza Bigemperor (#18054) üzenetére


nyunyu
félisten

MS Ergo4000?

Annal kenyelmesebb billzetet nem gyartottak az elmult 10 evben.

Ami baja van:
- oregszik, mint minden membranos billzet, mar nem jar olyan finoman, mint uj koraban.
- kabele szeret eltorni 2-3 ev utan.
(-nincs belole magyar kiosztasu, csak magyarra ganyolt amerikai)

[szerk:] 14.8k az iponnal??? :Y
10-11k volt, mikor a masodik Ergo4k-mat vettem 3 eve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18058) Bigemperor válasza ivana (#18055) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Akkor ne legyen az, úgyis elég hülye pozícióban van most a klaviatúra. Van valami értelmes 10k alatt, ami a többi feltételnek megfelelhet?

(#18059) Bigemperor válasza nyunyu (#18057) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Lemondok az ergonomikusról asszem. Milyen használható klaviatúra van 10k alatt? Esetleg wireless-ben érdemes gondolkodni, vagy az felejtős?

(#18060) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Hali billentyűzet vásárlás előtt állok! Max 25 ezert adnék érte! Mechanikus mennyire jó választás? A lényeg hogy ledes legyen usb port legyen rajta valamint csuklótámasz! Mit ajánlanátok?

(#18061) netpeti98 válasza Matisz77 (#18060) üzenetére


netpeti98
addikt

Tesoro Durandal Ultimate, de ez már 28k körül van. Ebben a kategóriában csak ezen van csuklótámasz, + 2 USB elosztó (ha erre gondoltál és nem a csatlakozóra, az mindegyiken van), és háttérvilágítás.

(#18062) netpeti98 válasza ivana (#18053) üzenetére


netpeti98
addikt

bocs a dupláért
Csak mert rémlik, hogy volt itt páréve egy rossz 486-os billentyűzete. És úgy rémlik, hogy az egyik billentyűje alatt ilyen lapos fehér "valami" volt. És piszkál a tudat, hogy ez most valami rubber dome volt, vagy egy alps white. Sajnos ez már nem fog kiderülni. :(

(#18063) ivana válasza netpeti98 (#18062) üzenetére


ivana
Ármester

Az alps white az ritka mint a fehér holló, az tuti rubber dome volt, vagy esetleg ilyen félmechanikus membrános akármi.

(#18064) Matisz77 válasza netpeti98 (#18061) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Láttam nem is lenne rossz de 25 főlé nem megyek! Nem tudom a mechanikusak mennyire jó!?

(#18065) ivana válasza Matisz77 (#18064) üzenetére


ivana
Ármester

Ami nem mecha az szemét. Van világítás nélküli tesoro is 21k-ért.

(#18066) Matisz77 válasza ivana (#18065) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Van de nincs rajta csuklótámasz!

(#18067) nyunyu válasza Matisz77 (#18064) üzenetére


nyunyu
félisten

Mechanikusaknak az a baja, hogy a Cherry MX darabja 0.6€ korul mozog, egy full billzethez meg kell ugye 104-105db, igy csak a kapcsolok kerulnek 17-18k-ba, es akkor meg hazad sincs, kupakod sincs, elektronikad sincs.

Vagy rendel az ember 55€-ert nemetbol egy komplett G80-3000-et, vagy kinabol nem sokkal olcsobban egy G80-3800-at.

De ha nincs kedved azokkal szivni, akkor meg mindig a sima, nem vilagito Durandal a legjobb ar/teljesitmenyu mechanikus 21k HUFert, amig nem emelik az arat az elszallt arfolyam miatt.

Nyilvan a legjobb, legszebb, legkenyelmesebb az Ergo4000 lenne Cherry MX-ekkel, de olyat sajnos nem gyartanak, sajat magam altal osszelegozva meg nem fogom meguszni 40k alatt.
(haz, kupakok a donor Ergo4000-bol ~10k (most ujonnan 14k lenne), kapcsolok a G80-3800-bol ~15k (mostani arfolyamon 18k...), teensy 2.0++ ~8k, plusz rakat apro sallang, mint elektronika, drotok, diodak, kabelek, USB csati, stb. Plusz a hazat is meg kell toldani fuggolegesen, hogy beferjen a vastagabb kapcsolo. Es akkor meg a projektbe olendo orak szamarol nem beszeltunk.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18068) Matisz77 válasza nyunyu (#18067) üzenetére


Matisz77
aktív tag

A4Tech Bloody B540 véleméyn? Mondjuk ezen nincs usb port de lehet azt tudnám nélkülözni!

(#18069) nyunyu válasza Matisz77 (#18068) üzenetére


nyunyu
félisten

Kulfoldi tesztek azt irjak, hogy MX Black van benne, ami gamer billzetekbe idealis, de gepelesre nem ajanlott, mivel nem tudod kitapintani, meddig kell leutni a gombot az erzekeleshez.

Az viszont pozitivum, hogy alapbol fel vannak szerelve a kupakok szilikon gyuruvel, igy nem koppannak akkorat, ha izombol pufolod oket.

Ar/ertekben amugy jonak tunik 21k-ert mashol nem kapsz vilagitosat, plane nem kopogasgatloval.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18070) Matisz77 válasza nyunyu (#18069) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Megrendeltem Tesoro Durandal Ultimate Red billt! Remélem nem csalódok!

(#18071) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik olyan lista a neten, hogy mely bill típusok tudnak legalább 6 gombot egyszerre kezelni?
Lehet ps2 vagy USB is, de a lényeg, hogy lehessen egy gépen pl. dosbox-ban mortal combat-ozki vagy hasonló kétjátékos játékkal játszani.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18072) helie


helie
csendes tag

Sziasztok!
Mechanikus billentyűzetet keresek, főleg játékhoz, de azért gépelni is lehessen rajta. A fórum+cikkek olvasgatása során arra jutottam, hogy erre a red és brown kapcsoló lenne a legmegfelelőbb, de hogy ezek között pontosan mi a különbség, melyik mire jobb, azt nem sikerült megértenem. Fontos, hogy magyar kiosztású legyen, és szeretnék háttérvilágítást. Ennek megfelelően a következőket néztem ki:
TESORO Durandal Ultimate G1NL LED Backlit Mechanical Gaming Keyboard Cherry MX Brown
TESORO Durandal Ultimate G1NL LED Backlit Mechanical Gaming Keyboard Cherry MX Red
ASUS STRIX TACTIC PRO (makró gombok egyébként nem fontosak)
Ezek közül melyiket javasoljátok inkább? Esetleg lenne valami más ötletetek, ami kevésbé idiótán néz ki, és magas enter van rajta? A sima durandal tetszene, de fontos a világítás.

(#18073) netpeti98 válasza helie (#18072) üzenetére


netpeti98
addikt

Brown: érzed az aktiválási pontot. Ezért égpeléshez ideálisabbnak tartják.
Red: lináris, tehát nem érzed az aktiválási pontot. Valaki szeret rajta gépelni, valaki nem, ezért játékos kapcsolóként él a köztudatban.

(#18074) Kismazsi


Kismazsi
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek van valami tapasztalata CANYON CNS-SKB7-ről?
Nagyon tetszik csak sehol semmit nem találok róla:\ mennyire halk van e beragadó gombja mennyire erős a világítás stb.k érdekelnének.

(#18075) baggio0326


baggio0326
csendes tag

Sziasztok!

Logitech MK330-ról van valami vélemény?

Köszönöm!

(#18076) ivana válasza baggio0326 (#18075) üzenetére


ivana
Ármester

Ez nagy úton járó rubber dome, amiket például én nagyon utálok, mert a legrosszabb minőségű mechanika. Vagy legyen rendes mecha, vagy rövid úton járó rubber dome (laptopszerű) ha az előbbire nem telik, de ebből viszont a normális. Illetve engem a hülye kiosztás idegesítene.

(#18077) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Érdeklődnék, hogy Ozone Blade-n be lehet állítani hogy a funkció gombok pl a hangerőszabályzók legyenek?
Gondolok itt a fel/le/némítás funkciókra.
Egyelőre még csak tervben van a billentyűzet....
Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#18078) vlaho válasza szegto (#18077) üzenetére


vlaho
aktív tag

Van rajta hangerő szabályzó és némító. (Function+F1; +F2 stb.)

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#18079) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, ugyanez lenne a kérdés csak a Rapoo E6100-ra vonatkozóan. Azaz a hagyományos elem helyett (1,5V) Eneloop AAA (1,2V) akkumulátorról is működtethető e a billentyűzet?

(#18080) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Kérdésem lenne mik az ajánlott mechanikus billek főleg játékra olyan 40k.ig maximum.
Fontos: - ISO Layout
- világítás
- magyar nyelv

Én személy szerint az Asus Echelont néztem pont a maga kis egyszerűsége ami megfogott. Jelenleg egy Ozone Blade-em van erről váltanék, a macro gombok nem fontosak számomra.

Köszönöm.

PSN: salieven

(#18081) BullKoxa válasza salieven (#18080) üzenetére


BullKoxa
őstag

én Roccat-t fogok venni , eddig úgy néz ki . ha aktuális lesz még benézek hátha addig a piacra jön valami más. ( Előtte még kocsit kell csináltatni, ami megint viszi csak a pénzt)

(#18082) farkas-j válasza #41133696 (#18079) üzenetére


farkas-j
őstag

Mi minden billentyűzetünket és egerünket Sanyo Enelooppal használunk.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18083) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Üdvözletem a topiclakóknak!

Semmi extra igényem nincs. Ezt a billentyűt meg szabad venni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18084) Vakegérke válasza Vakegérke (#18083) üzenetére


Vakegérke
veterán

Esetleg ezt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18085) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Sziasztok! Mit gondoltok egy Steelseries Shiftről? Jó billzet? Játékra, gépelésre, stb

[ Szerkesztve ]

(#18086) KaiotEch válasza Vakegérke (#18083) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. A Giga-t nem tudom, a Genius-al nincs baj, van pár a cégnél. Ezek az "olcsó" kategóriások ha kibírnak 1-2 évet már jó. :K

(#18087) Bici válasza Bici (#18071) üzenetére


Bici
félisten

Erre esetleg valaki?

Keresem a legolcsóbb billentyűzetet, amivel régi játékokkal tudunk játszani cimborámmal, pl. mortal kombat, dyna blaster, stb. Ehhez legalább 6 gombot kell elfogadnia egyidőben, de inkább 8-at.

ps2 előnyben.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18088) Vakegérke válasza KaiotEch (#18086) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megerősítettél a döntésemben, köszönöm szépen. :)

Megjegyzendő, több, mint 10 éve használok egy Genius K361 billentyűt, ma is újszerű, egyáltalán nincs megkopva, és kifogástalanul működik. Csak azért váltom le az egérkével együtt, mert átállok PS2-ről USB-re.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18089) dyuri válasza Bici (#18087) üzenetére


dyuri
csendes tag

Igy hirtelen csak olyan listakat talaltam, amik meglehetosen regiek.

Amit te keresel az az NKRO (illetve 6KRO) kepesseg, ami tipikusan mechanikus billentyuzeteknel erheto el, de ott se mindegyiknel figyelnek erre oda. Es ne csak a gyarto oldalan nezz utana, hogy a kiszemelt billentyuzet valoban tudja-e ezt, hanem teszteken/forumokban is.

Itt egy ilyen lista kiindulasi alapnak.

(#18090) KaiotEch válasza Vakegérke (#18088) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Persze ha vigyáznak az emberek a dolgokra, akkor jóval többet is kibírnak, de nem ez a tapasztalat, sok gépet láttam már, bár ez nem csak gépre írható.

(#18091) Bici válasza dyuri (#18089) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, megnézem a listát.

Régebben sem voltak nkro-s billentyűk?
Azért gondolkodom inkább régiben, mert ott talán nagyobb eséllyel találok ps2-eset, amit a DOS/Win98 is kezel.
Van egy sharkoon tactix billenytűm, ami 18 együttes lenyomásig műxik, de se DOS, se win98 alatt nem működőképes, és a dosbox sem látja, pedig a gazda OS (Win8 vagy linux) igen.
USB->ps2 átalakítóval sem megy egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18092) Bici válasza Bici (#18091) üzenetére


Bici
félisten

Esetleg ennek létezik oolcsóbb alternatívája?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18093) dyuri válasza Bici (#18091) üzenetére


dyuri
csendes tag

Hmm, ez meglepo, be tudod vele irni a "THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG" mondatot ugy, hogy kozben mindket shiftet nyomva tartod? (Ez egy szukseges, de nem elegseges feltetele a 3KRO-nak.)

(#18094) Bici válasza dyuri (#18093) üzenetére


Bici
félisten

Este kipróbálom.
BIllentyűzet tesztelő progival néztem, hogy a játékokban használt kombinációk működnek-e, és az összes többi billentyűzetemmel ellentétben, le tudom nyomni egyszerre mind a négy irány billenytűt, közben a shift+ctrl+alt gombok - és mindegyik lenyomása és felengedése hibátlanul műxik a többitől függetlenül.
A dynablaster és a mortal komban kombinációit próbáltam, és azok mind működnek, kár, hogy nem tudom működésre bírni a szükséges OS-ek alatt. Ezért kéne ugyanez PS2 verzióban.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18095) tDr1v3r válasza dyuri (#18093) üzenetére


tDr1v3r
veterán

wow, van 6kro-m a blackwidow-on ^^,

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18096) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

10-15k között melyik wireless bill+egér kombót érdemes megvenni? Anyukámnak keresek valamit, szóval nem kell semmi extra, de azért ne is essen szét fél év után :)

Köszi!

(#18097) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Halk billentyűzetet keresek. Olyat, amin kényelmes a gépelés, viszont nem kopog túl hangosan, hogy akkor is lehessen használni, ha valaki épp alszik a közelben.

Nem játékos és nem feltétlenül ergonomikus kellene, viszont vezeték nélküli.

Elsőre a Logitech Illuminated K800-ra gondoltam. Esetleg más javaslat?

Ár: 30.000 vagy alatta gondolkodom.

Köszi :R

(#18098) netpeti98 válasza stevve (#18097) üzenetére


netpeti98
addikt

Cherry MX Brown kapcsolók+o ring (hangzás, a videó második felében vannak feltéve az o-ringek). Sima membránost 10e fölött nem szabad venni.

[ Szerkesztve ]

(#18099) nyunyu válasza netpeti98 (#18098) üzenetére


nyunyu
félisten

MX Brown+vastag o-ring meg mindig hangosabb, mint egy membranos MS Ergo4000.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18100) netpeti98 válasza nyunyu (#18099) üzenetére


netpeti98
addikt

Tudom, de 30e nem költenék membrános billre akármilyen szuper is. Talán pont te mondtad, hogy 2-3 év alatt jelentősen romlik a gépelési élmény.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.