Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) F34R válasza dyuri (#18747) üzenetére


F34R
nagyúr

Indult egy projekt, nem DIY keyboard, ez azoknak fontos akik nem tudnak/akarnak forrasztani es maguk osszerakni a billentyuzetet.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18752) nyunyu válasza F34R (#18751) üzenetére


nyunyu
félisten

Jopofa az ErgoDox, de nekem sajnos kiesik, mivel fotelben hanyattfekve nem tudom az olembe venni a 2 kulonallo felet, mindenkeppen egy darabbol allo billzet kell, lehetoleg integralt hastamasszal.

Na mindegy, megjott az Arduino Micro, meg itt van az orrom elott egy rakat 74HC151+74HC138, majd csak osszerakok belole valahogy egy 8*24-es billzet matrixot. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18753) qisqaqas válasza F34R (#18751) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Pont most hogy a MassDrop lépett egy szintet... :))

Egyébként az ergodox nem egy hibátlan design, sokat merített a Kinesis Avantageból, ami részben jó részben nem. Ami nagyon nem jó az a hüvelyk klasztere, mert nem követ egy olyan alapvető vonalat miszerint: ne legyen több billentyűd mint amin gépelni tudsz. A key64 projekt ami szintén komolyan befolyásolta az ErgoDox-ot, ennek eleget tesz. Ami viszont számomra teszi visszataszítóvá az említett billencset az a mérete, és a nyunyu által is említett split design. Persze van ahol ez pozitív, de nálam a hordozhatóság is szempont, és két fél billzetet pakolgatni kábellel... hát tudjátok... akinek Imre az anyja. :DD

Ha valaki kíváncsi a pozitív példákra, akkor a majdnem tökéletes hüvelyk klaszter miatt megemlíteném a Diverge billzetet, és a mérete miatt tetszetős Atreus keyboardot.

Utóbbi kettő az ami megfogott, és ezen billentyűzetek hátrányait, rossz tulajdonságait próbálom majd meg elhagyni úgy, hogy az előnyeik megmaradjanak. Nem tudom még mi lesz belőle, de az érdeklődők találkozhatnak vele 1-1,5 hónap múlva az eredményekkel. (addig talán lesz olyan is :DDD )

nyunyu, dyuri: lehet kellene lassan nyitni egy billencsépítős topikot.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18754) - = Zk = - válasza xEon1337 (#18749) üzenetére


- = Zk = -
félisten

xuper
hazamegyek, megevszem :3

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18755) F34R válasza qisqaqas (#18753) üzenetére


F34R
nagyúr

ErgoDuck? Bar ez egy oszver, es nem vennem meg az biztos...

(#18756) dyuri válasza qisqaqas (#18753) üzenetére


dyuri
csendes tag

Hurcolasra valoban alkalmatlan az Ergodox (bar a Kinesis Advantage-nel hatarozottan mobilabb :) ), de en nem is viszem sehova. A huvelyk reszen is valoban lehet mit javitani, bar csak 2-2 gombot nem hasznalok rendszeresen, a tobbit mar megszoktam.

Az uj topicot egyebkent tamogatom.

(#18757) ivana válasza qisqaqas (#18753) üzenetére


ivana
Ármester

A fél kezes space biztos kikészítene :O A topik jöhet :)

(#18758) csaron92


csaron92
újonc

Sziasztok!

Okos TV-hez szeretnék vezetéknélküli billentyűzetet választani. Az a kérdés, hogy csak a kimondottan TV-hez gyártottak a jók, vagy esetleg mindegyik használható vele?

Köszi,
csaron92

(#18759) L4mie válasza csaron92 (#18758) üzenetére


L4mie
veterán

teljesen jól működnek nekem a TV vel az usb-s stickes adóval ellátott bill-egér kombók.
Nekem Samsung és SONY TV-vel van tapasztalatom, vezetékes bill-egérnél viszont csak logitechhel próbáltam.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18760) csaron92 válasza L4mie (#18759) üzenetére


csaron92
újonc

Köszi! :)

(#18761) L4mie válasza csaron92 (#18760) üzenetére


L4mie
veterán

de csak saját tapasztalt :D

Kérdés:
[A4tech bloody] magyar nyelven elérhető itthon? rákerestem pár boltban de csak angol nyelvű volt :( lehet rosszul keresek....

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18762) ivana válasza L4mie (#18761) üzenetére


ivana
Ármester

Létezik belőle magyar. Ez az angol meg elég fura, mert hülye iso enter van rajta, de nincs "iso key" így iso-nak is használhatatlan, meg ansinak is :C A magyar az rendes magyar.

(#18763) Zenger


Zenger
tag

Hello!

Szeretnék venni egy vezetékes, Numpad nélküli billentyűzetet max. 5k -s árkategóriában.
Ti mit ajánlotok?

(#18764) nyunyu válasza qisqaqas (#18753) üzenetére


nyunyu
félisten

nyunyu, dyuri: lehet kellene lassan nyitni egy billencsépítős topikot.

Ja, kene.

Eppen tesztelem a billzet matrix mukodeset. :DDD

Egyelore meg csak 5 gomb van 5 oszlopba rendezve, ezek allapotat folyamatosan pasztazom egy multiplexer ICn keresztul.

Teszt jelleggel a sorokat meghajto demultiplexerre vannak kotve a LEDek, ha egy oszlop aktiv, akkor az ugyanannyiadik sort aktivalom, es felgyullad a hozzatartozo LED.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18765) qisqaqas válasza nyunyu (#18764) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Szeretettel várok minden építeni vágyót!

Projektemet később kifejtem ide.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18766) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Cherry keyset tervezéshez tud valaki jó sablont vagy tutorialt? Meguntam ezt a keresgetést, nem találok olyat a Granite-n kívül (ami az old-ish kinézete végett nem tetszik) amihez van Apple kit többféle méretű modifierrel... meg úgy néz ki hogy GeekHack-en sem tudnak segíteni (Reddit függőben van egyelőre, de onnét sincs remény).

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18767) qisqaqas válasza tDr1v3r (#18766) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A hozzászólásodból nem derül ki igazán mit is szeretnél pontosan. Lehet csak nekem nem jön át így hajnali 3kor 10 órányi meló után...

Lehetőségekhez képest: Ezt alaposan átböngészni. Vagy az anyacégűk innen. Van az a pénz amiért megcsinálják. :)) Illetve a WASD nál egyéni felirat/ábra lehetséges, ha ezek se jók akkor:

Tervezéshez blender, openscad, freecad ajánlott. Főképp utóbbi kettő. Majd az elkészült Stl fáljjal elfáradsz egy 3D-s nyomtató szalonba, esetleg a shapeways szolgáltatását veszed igénybe.

Jó lenne ha tudnám, hogy mi a cél, mi az ami kell. Azt hogy hogyan éred el az már másik dolog. :) Remélem valamennyit sikerült segítenem.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18768) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy HSZ-om n+1 kérdés lesz.
Szeretnék vásárolni nagybetűs billentyűzetet, de magyart!
Van valami info erről? Neten nemtaláltam. :(

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#18769) tDr1v3r válasza qisqaqas (#18767) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Oh, tényleg kicsit ködös lett... mea culpa, volt vagy 20 óra ébrenlét bennem akkor.

Na, az a lényeg hogy van egy Razer BlackWidow TE boardom, és a bal alul a CTRL melletti modifier gomb 1u méretű, nem 1,25u mint a többi normális billentyűzeten. Na most én a modifiereket szeretném lecserélni Mac-esre, de nem találok hozzá illőt... amit meg igen, az már nem kapható sehol sem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18770) qisqaqas válasza tDr1v3r (#18769) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Akkor az az egyszerűbb eset. WASDnál nyomtatnak neked, de olyat amilyet akarsz. Nem olcsó, de megcsinálják.

Itten olcsóbb kicsit.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18771) tDr1v3r válasza qisqaqas (#18770) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tudom, pont azért kérdeztem hogy van-e jó tutorial vagy sablon tervezéshez. Akkor már teljes keysetet tervezek, nem szüttyögök ezzel...

De igazából azon is gondolkodtam hogy eladom a billentyűzetet. Imádom meg minden, de ez egyszerűen túl kompromisszumos... na mindegy, nem kertelek, jó ajánlatért vihető ha valakit érdekelne.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18772) qisqaqas válasza tDr1v3r (#18771) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Igazából csábít a dolog de onnantól kezdve hogy az R1 modifier sor nem szabvány, nálam bukta. Ugyanez a bajom a CMstorm quickfire TK billentyűzetemmel.

Sablonok.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18773) tDr1v3r válasza qisqaqas (#18772) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Amugy nem rossz, pont Windows gomb az, melle mehet barmi de Mac-eskent erre en enyhen rabasztam. Pedig tenyleg marha patent billentyuzet, imadom hogy milyen robosztus...

Koszi a sablont, majd otthon meglesem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18774) qisqaqas válasza tDr1v3r (#18773) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Hidd el engem is zavar a windows gomb. Az új Vortex PBT stealth cherry profile keycapek sokat javítottak a helyzeten de nem azigazi még.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18775) tDr1v3r válasza qisqaqas (#18774) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Úgy értettem hogy totál standard a kinézete, istenigazából még a gyári keycapektől is elüt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18776) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Kicsit kutatgattam, úgy néz ki hogy a Matias Quiet Pro Mac-es változatának 1x1-es kicsi az Option keycapje:

De persze nem Cherry MX kompatibilis... de végre valami támpont a tervezéshez. Bár vagy 20k lenne WASDKeyboards-ról egy 87-es szett, plusz mellé egy csomag kvackos különcke. Lassan maga a board ára...

Másik opció az hogy lemásolom a BlackWidow Mac Edition két specifikus gombját, de parázok hogy túlságosan elütne a print minősége, méret, typo vagy bármi ami miatt rühellném. Inkább egy full keyset lesz az irány. Vagy inkább megpróbálkozok ezzel a másolással, hátha jóra csinálják meg... olcsóbban megúsznám, az biztos.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18777) L4mie


L4mie
veterán

a4tech bloody b120 lett.
eddig elégedett vagyok, én igényeimnek még túl jó is :D

negatívumnak talán cska annyit, hogy a tök fölösleges a nyulványszerűség a bloody logóval, és a logó fényereje nem változik a bill fényerejével, ahelyett a rész helyett inkább egy pattintható csuklótámasz jött volna nekem jól :)
többi abszolúte rendben van, sőt magasan veri az eddig billjeimet.
köszönöm az ötletet.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18778) Meridius11 válasza L4mie (#18777) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Na ja, nekem az első volt hogy a világító tenyeret leragasztottam fekete szigetelőszalaggal. Így már egész visszafogott hatást kelt. :D

(#18779) Rathrol válasza Meridius11 (#18778) üzenetére


Rathrol
aktív tag

:C

(#18780) L4mie válasza Meridius11 (#18778) üzenetére


L4mie
veterán

hmm jó ötlet :D
lehet optikai csalódás, de létezik, hogy a space balra lejt egy picit?
vagy csak mert azt az oldalt kezdtem el használni az ottani rugó már bejáratódott a jobboldali meg még nem?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18781) PitLee válasza tDr1v3r (#18776) üzenetére


PitLee
őstag

Ő nem tud segíteni a problémádon ?
Van pár kép lentebb a munkáiból.
http://hardverapro.hu/apro/kulfoldi_billentyus_a_laptopod_magyart_akarsz_megoldom_ors

(#18782) ivana válasza PitLee (#18781) üzenetére


ivana
Ármester

:)) :N :C Egy kicsit komolyabb szintben gondolkodik, és a kinézet miatt kell neki nem azért, hogy valami matrica legyen.

(#18783) PitLee válasza ivana (#18782) üzenetére


PitLee
őstag

Ha a hirdető egy ilyen megoldásra is képes akkor gondolom bármilyen figurát odatud varázsolni ez csak tipp, de mindenesetre egy PÜ-t megér a hirdető irányába tisztánlátáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#18784) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Billentyűzetet szeretnék venni. Max. 15K, magyar kiosztású. Gépelek és játszok is.

Ipont nézegettem, ott az alábbiakat találtam:

HAMA uRage Exodus2 7K
HAMA Urage LED Illuminated 10K
TRUST 19473 GXT 280 LED 10K
CANYON CNS-SKB7-HU (Canyon Hazard) 11K

Melyiket érdemes venni? Nekem a legutolsó tűnik a legszimpatikusabbnak.

(#18785) CopperDckOwl


CopperDckOwl
csendes tag

Csáó!

A sokat ajánlott A4Tech Bloody 120-szal szemben Ozone Blade-del kapcsolatban vélemény?
(Használt piacon kb. egy árban van a Bloody-val /~8k)

(#18786) tDr1v3r válasza PitLee (#18781) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ismerem, van hasonló műanyag matricával magyarított noti itthon, teljesen jó minőségre de nem hiszem hogy jó alternatíva lenne nekem.

Most ott tartok hogy inkább eladom a billentyűzetet és veszek egy Quickfire Rapid-ot, most hogy végre van belőle eladó... csak félek a minőségétől és a brown switchektől.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18787) ivana válasza CopperDckOwl (#18785) üzenetére


ivana
Ármester

4 tech : jobb keycapek, ozone nkro, szerintem inkább 4tech

(#18788) PitLee válasza tDr1v3r (#18786) üzenetére


PitLee
őstag

Elnézést, hogy ezen rugózom, de a leírásában ezek a mondat részek nem egy sima matrica felrakására utalnak szerintem,de hogy az eljárás mi lehet passz.
"billentyűzetet néhány micron mélységig ellátjuk a Magyar karakterekkel"
"megkapja az anyagában átvilágítható magyar karakteres műanyag bevonatot"

(#18789) tDr1v3r válasza PitLee (#18788) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Rávasalják elvileg, de végeredmény ugyanaz. Nem rossz, apu ThinkPad-jére került műanyag matrica ami nagyon hasonló az eredeti keycap tapintásához de nem szeretnék olyat az asztalim billentyűzetére.

Főleg hogy a Windows gombjába fizikailag van beleépítve a műanyag zászlócska...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18790) _-ORANGE-_ válasza Mate (#18784) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

A4Tech Bloody 120 (az utolsó sem rossz)

[ Szerkesztve ]

(#18791) Meridius11 válasza L4mie (#18780) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Passz, nálam nem lejt.

(#18792) Mr.csonti


Mr.csonti
csendes tag

Hali!

Van egy Gigabyte Aivia Osmium billentyűzetem elég sűrűn beragad egy egy billentyű,valaki tapasztal hasonlót?Valami ötlet a problémára?

(#18793) netpeti98


netpeti98
addikt

Javítottak volna valamit a bill mátrixon időközben?

Needless to say, NKR is available through PS/2, via the passive adapter and six-key rollover through the default, detachable USB cable

(#18794) ivana válasza Mr.csonti (#18792) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet belement valami kosz, forraszd ki és pucold meg, vagy cseréld az adott kapcsolót.

(#18795) Mate válasza _-ORANGE-_ (#18790) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Kb. 3K különbség van a4tech és canyon közt, úgyhogy szerintem bepróbálom a canyont. Ha nem válik be, becseréltetem a4tech-re :)

(#18796) ivana válasza Mate (#18795) üzenetére


ivana
Ármester

Nem véletlenül ajánlott a 4tech, annak valamilyen 90%, hogy lézeres keycapjei vannak, nem festett.

(#18797) Mate válasza ivana (#18796) üzenetére


Mate
nagyúr

Canyonban az tetszik, hogy fém illetve könnyű takarítani. Volt már festett billentyűzetem ami 4-5 év alatt, rendszeres használat mellet se kopott el.

(#18798) PitLee válasza tDr1v3r (#18789) üzenetére


PitLee
őstag

Na igen, de én azon töprengtem, hogy feltételezhetőleg egy valamilyen más nyelvű ISO kiosztást varázsolt át magyarra ami egy világító bill.
A matricát rányálazod nem gyere be, mert csak ott világítana ahol az alatta lévő ábra van, több lehetőség is van, de pl lekoptatja a teljes felsőrészt és utána ragaszt ? ez nem minden gombtípusnál lehetséges ezért agyalok annyit bár egyszerűbb lenne megkérdeznem. :DDD

(#18799) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
A minap vásároltam egy Trust Tecla "kit"-et.
A klaviatúra 10 db multimédiás billentyűje közül 3-al kapcsolatban lenne kérdésem. A gyátó honlapján nyüansznyi segítség akad, így megkérdezem a Fórumtársakat. :)
Windows 7 op.rendszert használok. Böngészéshez pedig Google Chorme-ot.

1.) Home page --> Chrome-ban egy új lapot nyit
2.) E-mail --> Mivel nincs levelező szoftver a gépen, és weben keresztül levelezek, próbaként a Gmail-t szeretném elindíttatni vele. Az alapértelmezett programok (Start menüből) listában hozzáadtam a Chrome-ot, mind a "mailto" alapértelmezését, de csak maga a böngésző nyílik meg. A Gmail beállítására lenne lehetőség?
3.) Bookmarkt --> IE-ben megjeleníti a könyvjelzőkezelőt, ill. bezárja azt, Google Chrome alatt semmi reakció

Köszönöm

(#18800) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Cherry MX melyik ideális ha játszok és chat is?
Red és Brown írták az arany középútnak, black is néztem de az 60g lenyomás szerintem elég kényelmetlen rajta gépelni?! De legtöbbször inkább játszok.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.