Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Tudom hogy drága, főleg újan, de árukereső szerint mechanikus, persze nem tudom milyen kapcsolója van. Egyáltalán nem gondolom hogy megvenném, csak kíváncsi vagyok a véleményekre. [Saitek Mad Catz]

[ Szerkesztve ]

(#19652) qisqaqas válasza TYÜTYI2006 (#19651) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Hivatalos oldalon írják a STRIKE7ről:
“Replete with a specially engineered membrane which mimics the tactile feel generated by the mechanical keys often preferred by gamers - - without the resultant excessive noise”

Azaz: nem mechanikus.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19653) TYÜTYI2006 válasza qisqaqas (#19652) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Néztem a hivatalos oldalát is korábban, de ugye kevés szót értek csak angolul. Nem tudom az árukereső miért írja mechanikusnak. Akkor végleg kiesett. De most olcsóbban adja 5000-rel, tőle van a Logitech C920-as webkamerám.

(#19654) ivana válasza qisqaqas (#19652) üzenetére


ivana
Ármester

Ennél a szövegnél kiakadt a bullshit detectorom :O

(#19655) haxiboy válasza qisqaqas (#19650) üzenetére


haxiboy
veterán

Mint mondtam ganglionnal műtöttek 2x,is közvetlenül a csuklóm felett található a 2 heg és az utóbbi időben megint elő-elő jön de szerencsére szét tudom masszírozni. A kattógós billentyűzetek, illetve a sok egérhasználat csak rásegített, a feketék 60g-ja már sokkal fárasztóbb mint a red 45g-je. Napi 1-12 órát szoktam a gép előtt ülni, nem feltétlen csak játék céljából. Az ujjaimnak semmi baja de sajnos az ínszalagokat tudja nyomni ez a kis csomó amitől minden mozdulat fáj. Az első műtétnél ha még 2-3 évig ottmarad komoly gondokat okozott volna, akár ideiglenes bénulást is. A hőtérképes vizsgálatnál átlag 3-3,5C külömbség volt a két kézfejem között.

A reddel most egész elégedett vagyok, illetve a kék is nagyon bejön lehet későbbiekben csak írásra beszerzek egyet de tartósan több mint valószínű hogy nem tudom használni. Gateron Clear tudtommal már a szellőtől is lenyomódik :D
A végén még veszek valami kapacitív billentyűzetet :D

Igen a sok offolás meghozta gyümölcsét :C

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19656) -FLY->


-FLY->
őstag

Deathstalker dolgot nem értem, hogy lehet ilyenen játszani, már az is durva, hogy annyira low profil mint egy laptop bill. Ez még a legkevesebb, DE legalább lennének a gombok kicsit homorúbbak, fogalmam sincs, hogy ez hogyan született. Irtó kényelmetlen egy "hc gamer" billentyűzetnek tűnik, jó drágán.

(#19657) haxiboy válasza -FLY-> (#19656) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez egy olyan billentyűzet amit a Pistikék magukkal visznek a lan partyra villogni a haverok előtt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19658) Entaro válasza haxiboy (#19655) üzenetére


Entaro
tag

Létezik "gyári" - ban gateron clear es keyboard ? Mániásan light os lennék, de ha van még puhább, azt is megnézném :)

(#19659) haxiboy válasza Entaro (#19658) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem tudok róla, kakas talán tud olyat.
Épp mondtam hogy létezik kapacitív billentyűzet, pont olyan mint egy telefon kijelzője, 0 tactile 0 hang, viszont az nem is mechanikus.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19660) 7


7
addikt

Hurrá, kaptam emailt, hogy valószínűleg jövő héten megérkezik a POK3Rem. :)

[ Szerkesztve ]

(#19661) Entaro


Entaro
tag

Kapacitív billentyűről meg egyből ez jutott eszembe :) Elég sokat kígyóztam rajta.

(#19662) #09198592


#09198592
törölt tag

Sziasztok!
Melyik a jobb választás? [link] vs. [link]

(#19663) haxiboy válasza #09198592 (#19662) üzenetére


haxiboy
veterán

Az echelont nem csak kitben forgalmazzák?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19664) #09198592 válasza haxiboy (#19663) üzenetére


#09198592
törölt tag

Úgy tűnik, hogy nem.

(#19665) haxiboy válasza #09198592 (#19664) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem ha van lehetőséged valahol próbáld megnyomkodni őket mielőtt megveszed/rendeled.
Ilyen tételnél a kiskereskedők előszeretettel felbontanak egyet ha van nekik raktáron :K

Az egyik srác most vett Strix-et ha gondolod várd meg amíg megérkezik neki és tud személyes tapasztalatot mondani.
Én leginkább a drágább billentyűzeteket nyomkodtam meg (na meg a legolcsóbbakat amiket nem is szoktunk ajánlani [Tesoro])

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19666) PitLee válasza qisqaqas (#19650) üzenetére


PitLee
őstag

Lassan te is kérhetsz :DDD

(#19667) Entaro válasza #09198592 (#19662) üzenetére


Entaro
tag

Nekem van red és black is, személy szerint red es vagyok:) Szerintem a kapcsoló alapján döntsd el, és elsőnek nyomd le valahol a red/black et.

(#19668) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Tudtok olyan bill-t mondani, aminek van háttérvilágítása, kis méretű (tehát mondjuk nincsen numpad része), és viszonylag olcsó? Tehát mondjuk max. 10 ezer. Köszi. :)

(#19669) haxiboy válasza Coccolino_O (#19668) üzenetére


haxiboy
veterán

Cherry kc4020 esetleg, bár nem találtam webshopban sehol a kc4000-t lehet kapni ami ugyanaz csak háttérvilágítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19670) Coccolino_O válasza haxiboy (#19669) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Jó lenne, csak nem forgalmazza senki sem Mo.-n. Legalábbis én nem találtam kereskedőt.

(#19671) smallmer válasza #09198592 (#19662) üzenetére


smallmer
őstag

na itt a srác a strixel :D első mechanikusom szóval azért zengek ódákat ,DE
ez egy annyira király bill hogy nem tudok róla más rosszat elmondani, egyáltalán nem zavaró a magassága a lapát kezeim miatt, nagyon könnyen be lehet nyomni a gombokat, a laptopom billentyűje kb 10 szer olyan nehéz, nem zavaró a space alatti gombsor se szóval szerintem nekem ez volt a legjobb választás. ha meg magas lenne akkor zselés csuklóalátét és tádámmm :) tényleg csalódtam de jó értelemben :) ja bármi más kérdésed lenne írj nyugodtan :) ja és nekem cherry red lett végül

(#19672) qisqaqas válasza haxiboy (#19659) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Noh, Gateron tartalmú nem kis tételben gyártásra kerülő, >1000 billről nem tudok. Ami van az kb massdrop meg néhány egyéni projekt. Osztán ennyi. :( Ha tudok majd szerzek lajtos kapcsolot. (most van rugo olcsoert massdropon, penztarcam mar a sarokban reszket :D )

PitLee: nem kötekedni, harapok.

premierpark: örülök hogy nem bántad meg. Remélem sokáig örömöd leled benne. Meg azt is hogy nem fogsz 2 hónap után újabb mecha után ácsingózni. (ha mégis, ne ijedj meg, szokásos.) :DD

7: Részeletes beszámolót, amint lehet! :))

-FLY->: és mégis van a vásárlóközönség. Sok embernek több a pénze mint az esze. Pedig vannak közöttük kevésé puccos példányok is.

ivana: Ez a mérce. Ha hozzáértőknél nem ég ki a BS érzékelő akkor nem elég marketinges a szöveg nem elég eladható. Kell valami amivel lenyomják a paraszt torkán azt a négyzetre emelt árat amit kigondoltak.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19673) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Újra van Infinity Massdrop-on!

Nekem nagyon csábító egy standard layoutos, keycap és switchmentes kicsike frosted plastic házzal... csak menjen le az ára.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19674) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19673) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nagyon standard az a jobb shift. :D Szerencsére az ára elég nagy visszatartó erő. :D

Amúgy switchek és keycapek nélkül nem lenne rossz vétel. Van egy pár készletnyi keycapem, de nem kompatiblis vele a jobb shift miatt. Najsz. Meg swichem is van egy pár, olyan 400 db... :D

De igy, ebben a formában ez vállalhatatlan. Szállítással végképp.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19675) #09198592


#09198592
törölt tag

Sziasztok!
Razer BlackWidow Ultimate 2014-ről van valakinek személyes tapasztalata?

(#19676) qisqaqas válasza #09198592 (#19675) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nem kell hozzá személyes tapasztalat, elég hozzá tudni hogy Kailh van benne. :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19677) #09198592 válasza qisqaqas (#19676) üzenetére


#09198592
törölt tag

Akkor gondolom felejtős billentyűzet a Razer-től. Mitől ennyire rossz a Kailh nyomógombok? Kispóroltál belőle az anyagot?

(#19678) ivana válasza #09198592 (#19677) üzenetére


ivana
Ármester

Ja kispórolták az aranyat az érintkezőkről :(

(#19679) qisqaqas válasza #09198592 (#19677) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Kapcsolóból nehéz kispórolni az anyagot. Itt az anyag minőségén lehetne hangsúly, de ez a cherryéhez hasonló, nem ez okozza a bajokat. A gyártás pontossága ami elsődlegesen aláássa a Kailh kapcsolók minőségét. Persze a Razer kapcsolói jobbak mint egy mezei Kailh, de azért én nem kérnék belőle.

Kailh kapcsolókat nyomkodva valamelyik jól jár van amelyik súrlódik, akad(nem katasztrófális mértékben, de észrevehető) és ettől nem jó érzés használni. Persze van amikor valaki kifog egy olyan keyboardot ahol minden kapcsoló konziszens(egyforma nyomáspont stb) és jó, de ez ritka.

Amiben mondjuk a Kailh a Cherry előtt jár az a ház két fele közötti lötyögés. Kailhnál nincs ilyen(Gateronnál sincs ha már itt tartunk. Pedig utóbbi egy az egyben olyan mint a Cherry kapcsoló, Kailhnál viszont módosítottak a ház két felének rögzítésén.).

Mielőtt valaki a torkomnak ugrik: A hozzászólás a személyes véleményemet tükrözi és tapasztalatokon alapul. Szerintem így van. Más szerint máshogy. Nekem ez a véleményem.

Uhh, ivana, tényleg. Az érintkezőket kihagytam. Bizonyíték, hogy miért rosszabb az érintkező.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19680) #09198592 válasza qisqaqas (#19679) üzenetére


#09198592
törölt tag

Egy Cherry black és red között észrevehető a különbség?

(#19681) qisqaqas válasza #09198592 (#19680) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Igen.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19682) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19674) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van standard layout is. :P

Én erősen gondolkodok rajta mert ezzel megoldanám a PCB és a ház kérdését is. Switcheim meg már eleve vannak, keycapek meg amúgy is WASD-s egyedi Mac-esek lesznek... de ja, az ár vicces. Most 103 + 36 USD a választásom, de ugye még nem értük el a minimálárat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19683) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19682) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Standard es a Hacker layout kozott kizarolag csak az also sorban van elteres. Jobb shift billentyu meretet ez nem erinti. Nem rinyalnek ha ugy volna ahogy mondod.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19684) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19683) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ja, látom. Hát ez... lol? De végülis 1.5u-s ahogy nézem, custom kitekben (SP-sekben biztos) szokott lenni ekkora modifier.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19685) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19684) üzenetére


qisqaqas
senior tag

1.75u :) de kapható a WASDnál is ahogy nézem. :))

SP meg gyárt mindenfélét. Ott nem meglepetés.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19686) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19685) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Látom.

Nekem nagyon tetszik. De ez tényleg kicsit elrettentő... a másik meg a ház minősége ugye, nem tudni hogy az alap milyen. De lehet elgurul a gyógyszer és berendelem egy akril TEX-el.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19687) kexksz


kexksz
addikt

Vettem egy Ducky DK1087XM-et, ha valaki más gondolkozik még ilyenben szívesen írok róla véleményt, de csak Blackwidow-hoz tudom hasonlítani. (Mondjuk abból volt 3 is, ha ez számít... :D)

(#19688) 7 válasza kexksz (#19687) üzenetére


7
addikt

Vélemény sosem árt. Én szeretem a Duckykat, de sokan nem ismerik őket. :)

(#19689) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.
Megadta magát a jó öreg A4tech billem.
10 alatt tudtok valami elfogadható billentyűzetet ajánlani ? A legfontosabb , hogy halk legyen (vagy legalább is ne legyen nagyon hangos.) Az előzőn voltak multimèdias gombok (sleep ,net , keresès stb...) az jól jött nèha ,de nem baj ha nem lesz rajta. Világítás sem szüksèges , ha van az se gond.
Köszi.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#19690) ivana válasza Spancho (#19689) üzenetére


ivana
Ármester

A4tech bloody 120 elég normális darab ebben a kategóriában.

(#19691) Spancho


Spancho
őstag

Köszi , tetszetős.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#19692) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Elkezdtem már ENNEK köszönhetően a komolyabbakat nézegetni, még alig sikerrel. De már legalább tudom a legajánlottabb márkákat. A Leopoldnál találtam is gyártói oldalt (sajnos Koreai az alapnyelv, és nem tudtam angolra állítani, google fordító kicsit segített, bár angolul sem tanultam, csak kevés szót megértek talán már), meg a Filconál, majd sorba a többi. Leopoldból csak FC900R lenne teljes méretben? Másik tipusai a gyártói oldalon teljes méretűként nincsenek. Ott még ISO-ra nem kerestem, de volt amelyiken led is volt, tehát eddig nincsen teljesen kizárva. Viszont a gyártói oldala szerint a Filco ugrott, googleba ugyan találtam belőle iso-t is, de a gyártói oldalán a teljes méretűeket nézve nincsen led. Ahogy eddig látom, a numpad külön is vehető ezekhez, gyári.

[ Szerkesztve ]

(#19693) 7 válasza TYÜTYI2006 (#19692) üzenetére


7
addikt

Ha ISO és világítás is kell, akkor szerezz Ducky Shine-t vagy Ducky Legendet. Az overclockersnél lehet venni. UK layoutot vagy ISO layoutot keress.

[ Szerkesztve ]

(#19694) qisqaqas válasza TYÜTYI2006 (#19692) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Jáááj! Gyártói oldalakat ne bújd, ha nem EU. Tengerentúlról/távolkeletről nem feltétlen érdemes keresztül postázni a fél világon, mert a gatyád rámegy. Normális bill-ben van anyag => nehéz => sok a posta. Továbbá az EUn kívülieknél még az ÁFA is játszik ugyanis csak a ferde hajl szemű kínai testvéreinknél bevett szokás GIFTként tolni a küldeményeket. Rendelt termék esetén 22EUR az értékhatár. Az meg ugye nevetségesen alacsony.

redditen össze vannak szedve a disztribútorok. Kontinensenként/országonként csoportosítva. IDEKLIKK

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19695) TYÜTYI2006 válasza qisqaqas (#19694) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Nem akarok pl. Ázsiából rendelni, de a gyártói oldalakon, meg lehet találni a pontosabb neveiket. Az alapján meg googleba lehet keresgélni, hogy például Leopold FC900R, stb. Ausztriában dolgoznak rokonok, lehet hogy végül onnan lesz valami.

(#19696) snecy20


snecy20
veterán

Ilyen olcsón (újonnan 3k) ilyen jó billentyűzetem még sosem volt, kimondottan ajánlom. Legalábbis, ha megelégszik valaki egy alapfunkciós billentyűzettel, és nem akar rá kisebb vagyont kicsengetni.

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#19697) Spancho


Spancho
őstag

A4tech bloody b120-ból van Magyar bill kiosztásos verzió ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#19698) Horvi


Horvi
őstag

Hi,

Valakinek van tapasztalata ezzel a billentyűzettel?
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#19699) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok
billentyűzet guruktól kérdezném
van-e valami ajánlás 3-5ezer forint körül
elsődlegesen netezni és gépelni kellene
nem fontos de ha világítani tud nem rossz dolog
és ami nagyon fontos HALK billentyűzet legyen, utálom a csattogó kattógó nyikorgó hangot

Genius A4Tech olcsó billentyűzeteket néztem
esetleg Logitech tök alap 2-3ezer forint körülit

van egy 1500forintos Kolink bill+egér szettem vész esetére [link]
ettől azért egy fokkal jobbat szeretnék már venni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19700) MoRT2195


MoRT2195
tag

Hello!

Tudnátok egy olyan billentyűzetet ajánlani, ami legalább 5-6 gombot enged egyszerre megnyomni, és van alul csuklótámasz hozzá? Olyan 10.000ft környékén jó volna kijönne belőle.

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.