Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) tankraid válasza qisqaqas (#19150) üzenetére


tankraid
aktív tag

hát minden a matematikán múlik....
HUN-ba megoldható?

(#19152) qisqaqas válasza tankraid (#19151) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Micsoda?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19153) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19150) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Milyen switchek lesznek majd az építettben? Most Massdrop-on van Gateron sale, gondolkozok azon hogy berendelek egy szett kéket.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19154) tankraid válasza qisqaqas (#19152) üzenetére


tankraid
aktív tag

az épített.

(#19155) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19153) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Egy barna, meg egy fekete. A harmadik keyboard kapcsolói még nem eldöntött(barna vagy fekete lesz ez is, másfélém nem lesz mostanában). Ha anyagilag rendeződtem(laptopcsere is tervben van meg még egy halom más még :O ) akkor cserélem Cherry Clear-re az egyiket.

Egy adag kéken elgondolkodtam én is. Alapvetően a csattogását nem szeretem, de ahogy néztem a cherry blue switchemet ami van, igen durva gaming kapcsolót lehet belőle építeni. Szét kell hozzá modolni, de szerintem megérné a fáradságot. Persze nem egy full keyboardot kell belőle építeni, mert az ugye szöszmöt. Egy gaming keypadra való (~20db) elég.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19156) qisqaqas válasza tankraid (#19154) üzenetére


qisqaqas
senior tag

De mire érted hogy HUN-ba? Magyar kiosztással?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19157) hemaka


hemaka
nagyúr

Max. 50k-ig melyik az ajanlott mecha bill?
Szempontok:
-LED hattervilagitas(szine tok8)
-max. 45cm szeles
-brown kapcsolos is letezik belole
-jo, ha van num pad, de ha nincs, azt is tulelem.

Kb ennyi.

(#19158) qisqaqas válasza hemaka (#19157) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Par kerdes meg, preferenciat illetoen: ISO/ ANSI? lokalizacio?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19159) tDr1v3r válasza hemaka (#19157) üzenetére


tDr1v3r
veterán

CM Quickfire Rapid-i, ez itthon 30k körül van, a maradékból meg vehetsz normális keycapeket meg egy csuklótámaszt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19160) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19159) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Figyeld a zsenit! :) Teljesen jó amit mondasz. Keycapből ilyenre gondoltam. Ez nem ABS hanem PBT — Nem évekig, hanem a sírig kísér.
Ha türelmetlen vagy a félárashoz akkor itt.

CM Quickfire Rapid-i billbe lépten nyomon belebotlom. Az lesz a vége hogy megveszem.

Fel is adom az apróhirdetést: QFR-i keyboardot vennék. Ugyanitt vese eladó.

Szerk: persze, ha hemaka nem orrol az US angol layoutra.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19161) hemaka válasza tDr1v3r (#19159) üzenetére


hemaka
nagyúr

Korrekt darabnak tűnik. A kis enter picit fura, de szerintem meg tudom szokni.
Keycap miért kell másik, a gyári hamar lekopik vagy gagyi?

(#19162) tDr1v3r válasza hemaka (#19161) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem személy szerint nem tetszenek a gyáriak, de ez nyilván nem jelent semmit neked.

A pici entert szerintem áldani fogod majd pár hét után. :) Én már csak ANSI kiosztással vennék billentyűzetet annyira bevált nálam.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19163) hemaka válasza tDr1v3r (#19162) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja látom már, mert ilyen dizájnosabbak a betűk rajta. Végülis megnézem azzal, ha zavar rendelek rá másik fajtát. Színes gombokat lehet valahol venni? Eléggé narancs szín b*zi vagyok, ha lenne, kipróbálnám milyen azzal. :D

(#19164) tDr1v3r válasza hemaka (#19163) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Persze, pont ez az egyik vonzóerő a mechanikus billentyűzetekben a kapcsolókon kívül hogy akárhogy variálhatók a gombok. :K MaxKeyboards, WASDKeyboards, Massdrop, Signature Plastics saját oldala és Alibaba, Taobao ajánlott keycapek böngészésére, itt aránylag nagy a kínálat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19165) haxiboy


haxiboy
veterán

Örömmel bejelentem hogy a Corsair RGB cuccokhoz megjött az új firmware/CUE és működik a 16.8M szín :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19166) qisqaqas válasza hemaka (#19163) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ledszínezőket próbáld majd ki! Narancs backlight és fekete keycapek... nyamnyam :)

Ellenben ha lemondasz a háttérvilágításról, akkor: ilyen és ilyen lehetőségek vannak. Bár lehet még cifrázni.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19167) ivana válasza qisqaqas (#19166) üzenetére


ivana
Ármester

Inkább dye sub vagy laser etched mint double shot, ez utóbbi gyorsabban kopik mert ABS

(#19168) qisqaqas válasza ivana (#19167) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Mindkettő amit linkeltem utóbb az PBT. Korábban linkelt backlit verzió az PBT-POM doubleshot. Egyik sem ABS. Abból a kettőből az első Vortex a második Tai-Hao gyártmány.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19169) ivana válasza qisqaqas (#19168) üzenetére


ivana
Ármester

Érdekes ez a pbt-pom még nem halottam róla, sima pbt-ból nem csinálnak doubloshot-ot kérdés mi a különbség. Amivel eddig találkoztam és double shot az mind abs, mondjuk a kedvenceim mind dye subok.

(#19170) tankraid válasza qisqaqas (#19156) üzenetére


tankraid
aktív tag

Igen. (nem tudom probléma e az nem értek hozzá)
Meg amugy cm se magyar nem? Vagy van magyar verziója?

(#19171) hemaka válasza qisqaqas (#19166) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mondjuk a LED szinezo jol hangzik, kiprobalom majd. Van valami specko neve vagy csak igy keressem?

(#19172) PitLee válasza hemaka (#19171) üzenetére


PitLee
őstag

(#19173) qisqaqas válasza tankraid (#19170) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nem probléma. Majd fogsz. :)

Igen, angol. Háttérvilágítást támogató magyar feliratú keycapek beszerzése nem igazán kivitelezhető. Ha mégis, akkor zsebbenyúlós. Tudomásom szerint.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19174) tankraid


tankraid
aktív tag

És kiosztást meg lehet úgy oldani, főleg ilyen kevés billentyűsnél?

Vagy amúgy egy Logitech K230-asnál nem lehet beleintegrálni valami világítást?

Amúgy a rendelkezésre álló hely: max. 42cm de inkább kénylmes 38cm tehát mindenképp 42 alatt kell lennie a szélességnek. A magasság az mindegy de olyan 15-16cm körül gondoltam max. Numerikus az kellene a szélére mert számolni sokat szoktam. (meg kommentelgetni :DDD )

Éjjel ezekkel toltam melóhelyen. Nagyon megtetszett csak kellene bele világítás is itthonra.....

Merthogy itthon meg ennyi a full hely de nagyobb asztal sem fér be meg nem is akarok mert imádom ezt a mi van:

[ Szerkesztve ]

(#19175) qisqaqas válasza tankraid (#19174) üzenetére


qisqaqas
senior tag

EL zsinórral esetleg, de azzal sem lesz az igazi. A gondot jelenleg a billentyű jelenti amin nem világít át. Ez pl ilyen. Olcsóbb(és egyszerűbb) megoldás ha szerzel egy nagyobb asztalt. Vakírás megtanulása sem lenne hátrány akkor nem kéne világítás. Esetleg egy pici lámpát összedobsz a keyboardhoz.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19176) haxiboy válasza qisqaqas (#19175) üzenetére


haxiboy
veterán

Ragassz led szalagot az asztal alsó részére ahova betolod a billentyűzetet és problem solved. 1000huf + a vezérlő, és akár rgb is lehet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19177) qisqaqas válasza haxiboy (#19176) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Vezérlő? Minek? 12V kell amit szedhetsz a gépből is, meg egy szép potméter. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19178) haxiboy válasza qisqaqas (#19177) üzenetére


haxiboy
veterán

AZ RGB szalaghoz gondoltam a vezérlőt :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19179) qisqaqas válasza haxiboy (#19178) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha nem digitális akkor ahhoz sem muszáj. Nincs gondom a vezérlőkkel azon kívül hogy vérforralóan drágák.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19180) tankraid


tankraid
aktív tag

Próbálkoztam már led sorral, lampaval is nem rossz végülis de mégsem olyan mint a világítós bill. (most is olyanom van tom' milyen a különbség)

(#19181) ivana válasza qisqaqas (#19179) üzenetére


ivana
Ármester

Egy sima kínai arduino $3-4.

(#19182) qisqaqas válasza ivana (#19181) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Csak azzal önmagában nem fogsz vezérelni 12V-t.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19183) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

Mechnaikus billt szeretnék vásárolni, és elég nagy lett a kínálat az elmúlt időszakban így nehéz a döntés:

Néhány főbb pont:
magyar billenytűzet
70% játék 30 gépelés
hagyományos (insert / home / page up) kiosztás
nem extrém hangos
csuklótámasz
+ esetleg jó pont ha világít

Amiket néztem:

ASUS Strix Tactic Pro (csukló támasza nincs, ezért nem annyira...)
Roccat Isku FX
ASUS Echelon - nincs infó róla
Roccat Ryos MK
Tesoro Durandal Ultimate

Én ezeket találtam, mind 30e körül van. Van olyan amit élből húzzak ki? Van olyan ami klasszisokkal jobb mint a többi? Sajnos ezeket nem nagyon lehet kirpóbálni.
Van olyan amit nem írtam fel és nagyon kellett volna? :)

[ Szerkesztve ]

(#19184) hemaka válasza PitLee (#19172) üzenetére


hemaka
nagyúr

Koszi, ezek pont jol jonnek egy alapbol feherrel vilagito ledeknel. :)

(#19185) dyuri válasza qisqaqas (#19182) üzenetére


dyuri
csendes tag

Valoban, mert kell hozza szinenkent egy-egy izmosabb tranzisztor, darabja akar 30 cent is lehet (pl. ilyen).

(#19186) qisqaqas válasza coolmpi (#19183) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Roccat Isku FX nem mechanikus. Tesoro csak akkor vehető számításba ha szűk a büdzsé, okosabbak azt mondják olcsó műanyag érzete van. Csuklótámasz pedig ne legyen szempont. Inkább vegyél egyet utólag. Valami zseléset. Annak legalább van értelme :)

ASUS Strix Tactic Pro-t már tapogattam, tetszett.

Kapcsolótípusra van preferecia? Numpad szükséges? Makrógombok? Másegyéb?

dyuri: igen, és a listának még ezzel sincs vége.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19187) coolmpi válasza qisqaqas (#19186) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Kapcsolókat nézegettem, a red és a blue tetszik hangra és mechanikára.

Numpad szükséges, makró gombot még sosem használtam, de ha lenne biztos megnézném mire jó :)

Másegyéb nincs. :) Nem kell hogy kijelzős legyen, nem kell usb hub, nem kell jackdugó...

Tehát akkor kettő kiesett. Van még olyan amit nem írtam fel bill? (max 40-50e a keret, de jobb lenne 30 körül :) )

(#19188) dyuri válasza qisqaqas (#19186) üzenetére


dyuri
csendes tag

Nekem ennyi eleg volt, bar lehet en csinaltam rosszul :)

(#19189) tDr1v3r válasza coolmpi (#19187) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Red meg a Blue pont különbözik, a Red lineáris (nincs klikkelése, se érzet se hang), a Blue meg tactile (van klikkelés). Hangra ég és föld, a Red csendesebb, a Blue hangosabb (ez a leghangosabb Cherry MX kapcsoló amúgy).

Cooler Master Quickfire TK vagy Pro esetleg nem érdekelne? Ezekből elvileg van ISO is, magyar felirat már kérdésesebb mondjuk. Én ehhez annyira nem ragaszkodnék személy szerint ha tudsz vakon gépelni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19190) qisqaqas válasza coolmpi (#19187) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha nem kell USB meg jack meg ilyen haszontalan vackok akkor cserélhető kábelest keress. Ne kelljen berhelni ha megtörik a kábel a gariidőn túl. ROCCAT Ryos az ilyen asszem. Ha a keret engedi akkor világítás legyen benne. Meg ne bánd később.

Kapcsolókat ha teheted nyomogasd meg. Érzésre kell választani. Én pl mellényúltam. Barna kapcsolóm van, de Clear jobb volna. Szerintem veszek egy Pok3r-t és abban már olyan lesz :3. Ha környékem beli vagy akkor a kezedbe tudok nyomni pár fajtát :)

ANSI kiosztást viszont javasolnám a magyar helyett. Nem csak azért mert akkor bővül a választék hanem jobb is mint az ISO.

tDr1v3r: QF TK-t ne ajánld senkinek kérlek, kivéve ha fontos a kompakt méret. Nem standard a bottom row. Ezt szajkózom mióta. :) Hullik a hajam hogy nem tudok rá rendes keycap szettet szerezni. Meg a világítás sem teljesen eliminálható belőle. :((

dyuri: kezelőszervekre meg egyéb apróságokra gondoltam, de ha működik akkor csak nem tévedsz. :) 5050es SMD ledekkel szeretnék kísérletezni majd. Azzal a programozható fajtával :P

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19191) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19190) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem mindenki akar keycapeket cserélni ám. :N Amúgy tudom milyen, ez az egyetlen bajom a BWTE-mmel is, csak ezért akarom lecserélni. (Ami lehet mégse fog megtörténni, kezd alakulni a WASDKeyboard-os Mac keyset, már a srácok csináltak nekem mockupot az 1x1-es Option billentyűről. De még mindig bizergálja a fantáziámat a San Francisco font-os custom set, csak időm meg hangulatom nincs megvalósítani. Szóval kicsit vacillálok... de legalább már látom az alagút végéhez vezető táblát!)

Btw csináltam pár képet a krumplimmal a gyári keycapekről. Elég új vagyok ezekhez, segítenétek megmondani hogy vajon milyen capek lehetnek ezek? Én ABS-re és lazer etchingre tippelek. De az biztos hogy valami spec lakkréteg van rajta, vagy legalább valami felületkezelés.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19192) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19191) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Kommersz billeken szinte kizárólag ABS van. Nagyon ritkán POM. Körömlakklemosó ha oldja a keycapet akkor ABS :D

Úgy csinálják ezeket hogy befestik és lézerrel leégetik a réteget -égetés helyén marad átlátszó, vagy csak szimplán kimaszkolják, aztán jobb helyeken kap valamiféle lakkréteget.

WASDtól van pár ABSem és átvilágít rajta a QF TK fehér ledje :D nagyon durván. Ha kell lövök képet.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19193) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19192) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Amúgy meg vagy elégedve a WASD keycapjeivel? Ugye tőlük tervezek rendelni is.

Arra kíváncsi leszek hogy mennyire fog majd elütni a spacebar-om az ő gombjaiktól... mármint kinézetre,. Ugye 6u-s nekik nincs.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19194) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19193) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Spacebarom nincs. Elvileg nem nagyon mert OEM profilosak azok is. Az eredeti keycapek fényesebbek ha minden igaz.

Akkor fényképezés lesz. :) Más kívánság? :))

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19195) qisqaqas válasza qisqaqas (#19194) üzenetére


qisqaqas
senior tag

No akkor, ha nincs más, akkor teljesnek tekintem a kéréslistát. :))

Képekért ide klikk!

Amit még azokhoz hozzáfűznék, mert a képekhez nem tartozik oda szorosan:

3 fajta áll jelenleg rendelkezésre ezt a hármat igyekszem adott szempontok szerint ízekre szedni. Ha az SPtől megjön a csomag(jövő héten várható) akkor kérésre azok is kapnak egy ilyet.

WASD keycap:
- illeszkedése hektikus. Fehér pl szorul, sokszor annyira mint az Excalibur abban a sziklában :) Fekete teljesen jól lejön.
- Piros épp nincs nálam, fémszabászaton van, cherry red-del együtt :3
- Fényáteresztés szintén változó, a szürkeárnyalatosak sokkal kevésbé viszik át mint a színesek.
- Van aki direkt arra játszik hogy áteressze a fényt és az milyen dizájn, nekem nem jön be. ezt nem én csináltam, de erről beszélek :)
- Vékony anyagú
- Tapintásra jó
- OEM profil

Gyári CM QF TK keycap:
- illeszkedés jó
- áttetsző/fehér absre van festve feketével majd onnan eltávolítva a felesleg. Végül valami gripcoat vagy hasonló marketing BS elnevezéssel illetett cucc van rajta, amitől olyan érzés minha szét lenne kopva az ABS ki lenne fényesedve és tapad az ujjadhoz. Mintha redvás lenne a gomb, de nem az...
- Vékony anyag
- Fényáteresztés jó
- Megvilágítottságon volna mit javítani
- Tapintása nem jó
- OEM profilos

Vortex PBT keycap:
- Illeszkedés egyenletes, teljesen jó; könnyen leszedhető és felrakható: etalon
- blank - nyomtatás nélküli; a számokat néha nehezen találom meg :( (van lézerezett verzió is :) )
- vastag anyag
- fényt nem ereszt át
- Tapintásra nagyon jó, legjobb amit használtam eddig. Várakozásaim szerint a SP keycapjai még ezt is felülmúlják majd
- Gumigyűrűvel rengeteg szöszt/hajat/sültkrumplimaradékot felszed. Parókányit szedtem ki belőle mikor most visszatettem az eredeti keycapeket.
- Cherry profil - azaz alacsony profil, az R1ben és R2ben nagyon jól kijön a különbség. Gépelési élményt valamivel javítja, szimpatikusabb. Lehet csuklótámasz beszerzése után másképp vélekedem majd.

Pez cukorka:
- 12darabos
- narancs ízű
- az egyik szem szét volt benne törve
- cseresznyéset jobban szeretem

Ha van még valami akkor tudassátok! :) Köszi a figyelmet.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19196) nyunyu


nyunyu
félisten

Hulye kerdes: hogy birtok elni teljes meretu Caps Lockkal?

Miota az olcso, ideiglenesnek szant Geniust hasznalom, allandoan mellenyulok es a Caps Lock jobb oldalat talalom meg az A gomb helyett. :(

Eddig hasznalt Ergo4k-kon, meg a kinai cseresznyen lepcsos Caps Lock volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19197) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19195) üzenetére


tDr1v3r
veterán

:R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19198) nyunyu


nyunyu
félisten

Zsenialis, PCB mounted switcheket szet kell szedni, es eltavolitani a ket extra rogzito labat, ha az ember LEDet akar szerelni belejuk, mert kulonben rovidrezarna a LED labait a ket labat alkoto femdrot.

Lehet, hogy egyszerubb lenne keriteni plate mounted Gateron switcheket, mint szetszedni a PCB mounted kinai cseresznyemet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19199) qisqaqas válasza nyunyu (#19196) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Colemak layout -> nincs Caps Lock, helyette másik backspace van. Meg a kisujjam mindig az A betűn van. Not a problem at all.

Gateronból csak PCB mount van, de ugyanúgy képes plate-re csücsülni. Még tart a massdrop-os vásár, úgyhogy spuri érte. Ha kell. :) Bár nem értem mi a problémád.

tDr1v3r: bármikor :K

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19200) ivana válasza nyunyu (#19196) üzenetére


ivana
Ármester

A caps lock nálam program indító felület funkciót tölt be, linuxon a krunnert indítja, windowson pedig windows gomb, mondjuk nekem mindenen lépcsős van, még a laptopon is.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.