Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) laychi


laychi
veterán

Üdvözletem a topiklakóknak!

Szeretnék új billentyűzetet vásárolni.

Szempontok:

- Led háttérvilágítás(nem csak a gombok körül,hanem a betűk is). Színe majdnem mindegy,erős legyen,hogy éjjel jól olvasható legyen,de azért a szemet se vakítsa ki.(preferált színek elsősorban fehér/kék/piros/türkiz).- az sem baj,ha állítható a szín :)
- Könnyű leütés,csendes - ne akadjanak,ragadjanak a gombok,több év használat után sem,mert nem azért venném,hogy folyamatosan cserélgetni kelljen,legyen puha,halk a lenyomás,ne klattyogjon.
- Billentyűk kialakítása: lapos legyen,ne durung kialakítású,(normál vagy normál és laptop billentyű közti átmenet)
- Formaterv lehet egyszerű,igényes is illetve dizájnos megjelenésű is csuklótámasszal,stb.
- PS2/USB 2.0/3.0 is lehet
- Legyen kellemesen hosszú minőségi kábele(kb 2m,ne törjön a vezeték)

Ár (na igen,itt jön majd tuti a fejfájás része a dolognak):
10-15e Ft-ra gondoltam mint maximum. Ehhez legyen azért normális garancia idő is.

Ha tud valaki olyan boltból linkelni,ahol elfogadják az edenred ajándékkártyát,az pozitív lenne,mert van 5000Ft-om ilyen kártyán.
(Pesti boltból venném,ennek megfelelően kérném azt a linket)

Várom a segítő válaszokat,vitákba ne bonyolódjatok miattam :)

Előre is köszi, laychi

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#19502) Victoryus válasza laychi (#19501) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Genius G265, 8000-ért a tied. Csak az Asrock 970ext3 alaplappal nem jönnek ki egyáltalán.. Végül is csak a hétvégém ment rá, semmi probléma vele. Gépelni jó rajta, csak játszani kellemetlen a lag? miatt.

A Geniusnál miért nincs egyáltalán driver hozzá??? Az Asrocké meg miért 3 éves mind? :W Imádom ezt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19503) qisqaqas válasza Victoryus (#19502) üzenetére


qisqaqas
senior tag

HID az szabványosított cucc, nem kell hozzá driver külön.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19504) etejedu


etejedu
őstag

Gamer billentyűzetet keresek 20e forintig. Halk legyen strapabíró és hát a játék miatt gyors. Ha lehet így fogalmazni. Szóval ne szívjak vele mert késik vagy ilyesmi.
Köszi minden választ! :R

(#19505) haxiboy válasza Caldera (#19499) üzenetére


haxiboy
veterán

Most hogy mondtad megnéztem hogy karcos-e, kb 2 évig használtam elég aktívan, nem látok rajta karcokat de át törlöm egy alkoholos kendővel és lecsekkolom kicsit jobban.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19506) qisqaqas válasza etejedu (#19504) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Kis ráfordítással már mechát is kapsz. Ugyan nem prémium kategóriásat, de az nagyságrendekkel jobb mint egy gumis. Nem a billentyűzet az egyetlen ami jobb gumi nélkül.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19507) haxiboy válasza etejedu (#19504) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem rakj még félre egy keveset és fektess be valami frankó mechába :K Ha csak ennyit szánsz rá akkor akár használtan is érdemes lehet körül nézni, pl Razer Blackwidow cherry switchekkel, vagy ilyesmi. Időnként ki lehet fogni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19508) laychi válasza Victoryus (#19502) üzenetére


laychi
veterán

Nem tudom,annyira nem tetszik.
Ezekről vélemény?

Hama uRage Illuminated Gaming Keyboard Black
Gigabyte Force K7 Black

Aláírásod:
"Eladó: ModeCom mc9006"-ezzel mi a gond? Ez sem tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#19509) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Kíváncsi lennék miért ilyen olcsó :F

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19510) haxiboy válasza qisqaqas (#19509) üzenetére


haxiboy
veterán

Media Marktban 27k

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19511) HungarinBen


HungarinBen
csendes tag

Sziasztok!
Erről a billentyűzetről van valakinek tapasztalata?
http://ipon.hu/webshop/product/asus_echelon_mechanical_gaming_keyboard/632361

(#19512) haxiboy válasza HungarinBen (#19511) üzenetére


haxiboy
veterán

Pont a hétvégén nyomogattam meg. Nem rossz, plusz pont hogy adnak hozzá kis cuccot amivel le tudod szedni a keycapeket, amiket azért nem ártana rajta lecserélni mert nem az a hú de minőségi, és még sorjásak is. Sajnos az egész műanyag, bár ezt nem éreztem annyira gagyi olcsónak mint a Tesorokat. Valahova a Roccattal hasonló minőségre számíthatsz. Nyekeregni nem nyekergett ami azért szerintem egy fő tényező, de szétszedni nem volt lehetőségem hogy lássam PCB vagy Plate Mountos, bár lehet hogy a weboldalukon ez le van írva. Esetleg kérdezd meg van-e nekik raktáron és meg tudod nyomogatni.

Ha még tapasztalatlan vagy a mechanikus kapcsolókkal akkor annyit érdemes tudni a feketéről hogy teljesen lineáris és elég hamar el tudja fárasztani az ujjakat, aki érzékeny rá annak a keze is megfájdulhat tőle.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19513) nyunyu válasza HungarinBen (#19511) üzenetére


nyunyu
félisten

Qpad MK-85 neven valoszinuleg jobban ismert, mint Asus logoval.

Nyekeregni nem nyekergett ami azért szerintem egy fő tényező, de szétszedni nem volt lehetőségem hogy lássam PCB vagy Plate Mountos,

Hatareset.

Plate mountednek tunik, de van rendes PCB is a kapcsolokat tarto lemez mogott.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19514) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok!
Olyanra van lehetőség hogy a meglévő Gigabyte aivia osmium piros mecha billentyűzetem kék háttérvilágítását valahogy lecseréljem? (ugyértem a ledeket pl fehérre)
Illetve esetleg a billentyű kupakokat? Ha meglehet ezt oldani kb milyen árak vannak?

(#19515) tDr1v3r válasza Peddy789 (#19514) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szia,

Van, a LED-eket egyszerűen kiforrasztod és kicseréled fehérre, a gombokat meg egyszerűen meg lehet emelni két meghajtott gemkapoccsal.

A "kupakok" ára elég változó, a minőségi, ritkábban beszerezhető szettek ára 100 USD felett szokott lenni, de átlagban 50-60 körül szoktak lenni a standard ABS vagy PBT szettek árai. Nagy választék van ha képes vagy eltekinteni olyan rétegigényektől mint pl. az Apple specifikus feliratok.

De azt már most megmondom hogy a billentyűzeteden a modifier row (a legalsó sor) nem standard, így vicces kör lesz néhány gomb...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19516) nyunyu válasza tDr1v3r (#19515) üzenetére


nyunyu
félisten

Hattervilagitashoz tervezett kupakkeszlet eleve retegigeny. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19517) -FLY-> válasza nyunyu (#19513) üzenetére


-FLY->
őstag

Asust lehet kapni fekete, illetve fekete kapcsolóval. :D Inkább már a Qpad, ott van repertoár is, meg ha már gamer márkánál tartunk, csúnyán az elsők között voltak.

(#19518) -FLY->


-FLY->
őstag

Őt nem kapta el a mecha láz. :D

(#19519) qisqaqas válasza -FLY-> (#19518) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ugyanez mechával is tolható. Ugye?

Qpad... és még nem is drágák. Szállítás sem észveszejtő. Minőségről van hír?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19520) nyunyu válasza -FLY-> (#19518) üzenetére


nyunyu
félisten

Ajanljunk neki valami jofele PBT kupakos billzetet?

Mostanit lassan cserelheti, annyira durvan el van kopva az 1234 meg a QWER kornyeke. :))

#519: miert pont kekkel tolja? Nem lenne jobb egy finomabban jaro kapcsolo?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19521) qisqaqas válasza nyunyu (#19520) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Femotvozettel jobban jarna.

Jobb az ha érzi hol van az aktuációs pont. Folyamatos bottomouttol szetmenne a keze.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19522) -FLY-> válasza nyunyu (#19520) üzenetére


-FLY->
őstag

Sztem nála ez fogyóeszköz. Azért az nagyon durva, hogy pár újabb típusú billentyűzet is már fényesre van kopva a videókon, napi sok óra megteszi a hatását ilyen tempóban.

(#19523) Khaosz55 válasza Peddy789 (#19514) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mi a gond a kékkel nekem is az van benne. Engem nem zavar. Igaz a felső sort én is cserélem majd pirosra. Keycap meg szerintem felejtős, ha magyar az osmium lehetetlen hozzá háttérvilágítós keycap-et kapni.

(#19524) Khaosz55 válasza nyunyu (#19520) üzenetére


Khaosz55
addikt

SC2-ben szinte mindenki kékkel tolja, van feedback és ez elég fontos szerintem főleg sc2-ben. Ugyanis egy gomb lenyomása után a másikkal parancsot ad ki. Szóval olyan mint ha combó lenne. FPS esetében elhiszem hogy nem kell feddback de SC2-höz jó.

Én pl néha hiányolom hogy a red-nek nincs visszajelzése a sc2-ben. Volt úgy hogy nem nyomtam le rendesen és a következő billentyű parancsra nem azt csinálta az egység amit szerettem volna.

Koreaiak nagyon durván tolják az SC-t. Van rá külön TV adójuk. És kb 5-6 évesen kezdik meg a pályafutásukat napi 8-10 óra gammel. Náluk ez egy sport kb .... Ritka ha legjobb 8 közé bejut egy nem koreai.

[ Szerkesztve ]

(#19525) 7 válasza qisqaqas (#19521) üzenetére


7
addikt

Az izzadsagban levő só hamar kikészíti a cink billentyűket, és elszíneződnek, illetve gyártási macerák miatt sokszor nehezebb leszedni őket a kapcsolóról, mint a műanyagot; voltak már, akik így rontották el valamelyik billentyűzetüket, aztán forraszthatták, hogy megjavítsák.
Arról nem is beszélve, hogy a cink billentyűsapkák annyival nehezebbek a műanyagnál, hogy keményebb kapcsoló kell alájuk, különben véletlenül benyomódhatnak, amit pedig végképp nem akarsz.

Összességében azt mondom, hogy egy vastag PBT-vel vagy POM-mal jár a legjobban az, aki háklis arra, hogy az ABS hamar kifényesedik. Persze a PBT vagy POM sem örökéletű, csak tovabb tart. :P

@nyunyu: A kék is ugyanúgy alkalmas játékra, mint a többi. Az a lényeg, hogy a felhasználónak kényelmes legyen, és gyorsan tudja nyomogatni, ha rapid mozgásokra van szükség. :)

[ Szerkesztve ]

(#19526) netpeti98 válasza nyunyu (#19520) üzenetére


netpeti98
addikt

A Starcarft 2 játékosok körében 4 népszerű bill van a 3 cherry blue/brown (ez a leggyakoribb)/red, illetve az említett membrános Qsenn, ami NKRO, állítólag erőteljesebb a feedbackje egy normál gumisnál. Inkább a BW játékosok körében volt népszerű, de kétségtelen előnye, hogy viszonylag olcsó és az áráért korrekt.

A másik QPAD témára: náluk elég széles választék van, de személyes tapasztalatom nincs velük.

[ Szerkesztve ]

(#19527) laychi válasza Victoryus (#19502) üzenetére


laychi
veterán

CoolerMaster CM Storm Octane Gaming Bundle -ről mi a vélemény?

Többiektől is kérdezem.

Jónak tűnik.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#19528) qisqaqas válasza laychi (#19527) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Volt róla itt teszt a PH-n. Kerítsd elő ha érdekel. :)

Qsenn meg nem azért menő mert NKRO, hanem azért mert azzal nyertek meg egy ilyen SC bajnokságot. Azóta aranyárban mérik. Pedig ugyanolyan eldobható szar mint a többi membrános/gumis izé. Csak ugye 342307APM felett már csúnyán amortizálódik MINDEN, nem csak a gumiharangos keyboard.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19529) laychi válasza qisqaqas (#19528) üzenetére


laychi
veterán

Sokat segítettél, gratulálok. :)

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#19530) qisqaqas válasza laychi (#19529) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Köszönöm!
(10s volt a keresővel. Beírással kattintással betöltéssel mindennel. Csak azért annyi mert éppen frissítettem, és a fél gigányi cucc kicsit szűkítette a sávszélt.)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19531) laychi válasza qisqaqas (#19530) üzenetére


laychi
veterán

Megtaláltam,nem erről van szó,csak a stílussal.

Tudod én amelyik topicban jelen vagyok,és tudok segíteni,ott segítek is,nem egy ilyen lenéző, felsőbbrendű stílusban oda bökök egy "olvass b+ aztán kérdezz" érzetű fricskát lökök az újonc vagy segítséget kérő pofájába. :)
Inkább nem írok semmit. és ennyi.

Ha nem ennek szántad nem baj,csak így jött le :)
Ha én értem félre,akkor én kérek elnézést :DDD :R

Szerk.:
Ja és ez is olyan nagymenős dolog volt,hogy "10s volt a keresővel..."
Ismét alá sikerült bizonyítanod... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#19532) laychi válasza laychi (#19531) üzenetére


laychi
veterán

"Megtaláltam,nem erről van szó,csak a stílussal."...volt probléma.(Bocsánat, nem fejeztem be a mondatot.)

Kiegészítés:

Érdekel a felhasználók egyéni véleménye is,tapasztalatok,nem csak egy specifikus szakértői cikk.

Az,hogy van egy király kategória,ami után egy tizenezres terméktől nem lehet ugyan azt a csodát várni még lehet használható és jó egy termék,ami megfelel egy átlagos halandónak,mint én.

Ha többen tapasztalatból alátámasztják,hogy jó,akkor talán megbízom a többség szavában és elhelyezem az általam kinézett árkategóriában szereplő hasonló termékek top 5-jébe és esetlegesen ezt választom Pro és kontrát összevetve.
Vagy negatív vélemények esetén kiszűröm.

Ennyi.... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#19533) qisqaqas válasza laychi (#19531) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Most szívesen írnék egy nagyon szép és nagyon hosszú választ, arról hogy lehetne jobb, nyilván. A szarkasztikus válaszokat a segítő hozzáállás mellé viszont nem szeretem. A kihátrálást/magyarázkodást pedig végképp nem, ha ez a válasz hangnemének kifogásolása idézi elő.

Nem írtad hogy olvastad-e a cikket, vagy nem, csupán felhívtam rá a figyelmed, hogy van ilyen. A fórum meg ugye nem ügyfélszolgálat. Ezért nem linkeltem. Utólag pótoltam.

Azzal hogy itt valaki elmondja a véleményét egy billentyűzettel kapcsolatban, ugyanolyan szubjektív mint akárki másé. Nem leszel vele előrébb.

“Attól függően, hogy hol dolgozik, és hogy mivel szórakozik, könnyen elképzelhető, hogy egy átlagos napon többször kerül fizikai kapcsolatba a klaviatúrával, mint bárkivel azok közül, akiket szeret. Fogadom, hogy egyedül az Entert többször érinti meg, mint a gyerekei buksiját, már ha vannak gyerekei. Vagy mint a csaja seggét, már ha van a csajának segge. A billentyűzetet naponta hosszú órákon át simogatja, üti, püföli, csattogtatja. Egy tömeggyártott, rossz minőségű műanyagból fröccsöntött borzadályt.”
forrás

Épp ezért az anyagminőségre háklis vagyok. Tán jobban is mint kéne. Most veszel egy ilyen holmit, ahol a mérnökök kaptak egy fícsör listát hogy mi kell bele. Miután mindent beleterveztek megdizájnolták, a gyártási költség kb a duplája volt az előírtnak. Aztán akkor gyártsuk le ugyanezt hulladékból. Ez ami engem kiborít. Ennek a pénznek a feléért nagyon csecse dolgokat tudsz venni, de azok nem gamer dolgok nem megvilágított stb. Viszont jobb érzés használni. A Kailh kapcsolós keyboardon jobb érzetű keycapek voltak mint ezen a CM QF TK-n. Pedig fele annyi volt. Mondjuk minden más része vállalhatatlan volt, de most nem ez a lényeg.

Ahol egy szóval is említik hogy az anyagminőség kifogásolható, én abba nem fektetnék pénzt. Itt nem csak a nyeklő nyakló recsegő házról van szó, hanem a gombokról amit tapogatsz. Egy ideig lehet bírni de aztán hajtépés lesz.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19534) HungarinBen


HungarinBen
csendes tag

Erről a billentyűzetről, valamilyen vélemény?
Link: http://ipon.hu/webshop/product/razer_blackwidow_tournament_edition_2014/696939

(#19535) ivana válasza HungarinBen (#19534) üzenetére


ivana
Ármester

Razer vagyis jobbik fajta kailh switch elég durva meghibásodási arányokkal, szerintem inkább ne.

(#19536) HungarinBen válasza ivana (#19535) üzenetére


HungarinBen
csendes tag

Akkor melyik Razer billentyűre érdemes beruházni?

(#19537) ivana válasza HungarinBen (#19536) üzenetére


ivana
Ármester

Miért pont razer? Mostanában ezeket a gagyi kapcsolókat nyomják, nem tudom van-e cherry-s boardjuk... Szóval razer inkább ne.

(#19538) HungarinBen válasza ivana (#19537) üzenetére


HungarinBen
csendes tag

Akkora szerinted mi jöhetne szóba ha nem razer? 20.000-30.000 Ft közötti pénzt szánnék rá.

(#19539) qisqaqas válasza HungarinBen (#19538) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Mehet a PM tDr1v3r usernak. :)) neki van eladó kék kapcsolós, razere, Cherryvel. :)

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19540) nyunyu válasza HungarinBen (#19538) üzenetére


nyunyu
félisten

20-30k az nagyon a mecha billzetek alja.

110 Cherry MX kapcsolo onmagaban 60$, es akkor van 110 darab kapcsolod, kupakok, elektronika, boritas nelkul. (vagy akar azokkal is, ha Kinabol rendelsz cseresznyet, ~500HKD az ultragagyi MX-Board 2.0 postaval, de abban kb. annyi anyag van, mint az ezresbe kerulo billzetekben.)

Ha mar nekiall az ember cicomazni, 30-40-50$ egy jo minosegu kupakszett.
Meg mindig kell elektronika, meg haz a billzetnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19541) qisqaqas válasza nyunyu (#19540) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Kis tételben így is van (mármint nem tömeggyártott cikk esetén). Azonkívül az tényleg alja kategória a 20e-30e ársáv. 40k felett keződik a jóvilág. Plusz szállítás. :)

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19542) HungarinBen válasza qisqaqas (#19541) üzenetére


HungarinBen
csendes tag

Ezekhez mit szóltok?
http://ipon.hu/webshop/product/asus_strix_tactic_pro_magyar/926468
http://ipon.hu/webshop/product/logitech_g510s_gaming_keyboard/1081611
http://ipon.hu/webshop/product/asus_echelon_mechanical_gaming_keyboard/632361

(#19543) laychi válasza qisqaqas (#19533) üzenetére


laychi
veterán

Szia.

Nem kihátráltam,nem magyarázkodtam,hanem leírtam,hogy miért tettem fel a kérdést.
Egyébként nem is vitatkozni jöttem ide,hanem tanácsot kérni.

Nyilvánvaló,hogy tudnál hosszabb választ írni arról,hogy van jobb,nyilván tudna más is.

Nekem meg van egy elképzelésem , amit várnék a megvásárolni kívánt terméktől,illetve van rá egy keretösszegem,amit nem tudok vagy esetleg nem is akarok átlépni[link].
Egyébiránt a gombokról azt írja a cikkben rudi,hogy kellemesen gumírozottak.
Amit előtte ír " a peremek egy kicsit élesek is, a műanyag felülete pedig kopogós, olcsó hatású"- ez gondolom magára a "készülékházra" vonatkozik(nem tudom billentyűzetnél mi a pontos szakkifejezés)

A topik valóban nem ügyfélszolgálat,az ügyfélszolgálat valószínűleg az uccsó 5z@rt is rátukmálná az emberre,a közösség pedig pont azért van,hogy segítsen megtalálni a számomra elérhető optimális megoldást.

Nyilván mint minden ez is szubjektív,de sajnos még a boltokat járva sem biztos,hogy elérhető számomra 1-2 billentyűzet,hogy megtapogassam,megnyomogassam.
Vagy mert nem forgalmazza XY cég a billentyűzetet és akkor járhatok körbe 18-20 boltot,vagy csak rendelésre van,stb.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#19544) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
5-6k környékén (vagy olcsobban) keresek olyan billentyűzetet, ami kisebb az átlag méretnél, lapos billentyűi vannak és világítanak.
Hát igen, javarészt este tudok csak irkálni és a normál méret nem fér el az asztalon, a kiugró billentyűk pedig zavarnak a gyorsírásban.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: interfoxthedead

(#19545) InterFox válasza InterFox (#19544) üzenetére


InterFox
senior tag

Ezt szúrtam ki magamnak.
[link]

PSN ID: interfoxthedead

(#19546) -FLY-> válasza nyunyu (#19540) üzenetére


-FLY->
őstag

Megnézném, hogy egy darabra mennyi az önköltségük, 50HUF alá tippelem. Persze szeretnek ebből tudományt csinálni, pedig nem uránt dúsítanak. Faék egyszerű dologról van szó, mind tudjuk. Kicsit felkúrtak az árak, megnéztem őket, bocs. :)

(#19547) -FLY-> válasza -FLY-> (#19546) üzenetére


-FLY->
őstag

Csóri emberek, meg fogadjuk, hogy kézzel rakják össze, ülnek vagy száz számra a soron, szotyi pénzért. Olyan gépet még láttam is működésben, ami a vezetőt csinálja, egy réz gurigából másodpercenként kettőt kiköp, ömlött bele a ládába ezer számra.

[ Szerkesztve ]

(#19548) Horvi


Horvi
őstag

Hali,

Rendeltem egy ilyet massdropról. Kíváncsivá tett a green kapcsoló így gondoltam kipróbálom. Ha esetleg van rá igény írhatok róla egy kis szösszenetet mint laikus.

Üdv,
Horvi

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#19549) nyunyu válasza -FLY-> (#19546) üzenetére


nyunyu
félisten

Megnézném, hogy egy darabra mennyi az önköltségük, 50HUF alá tippelem. Persze szeretnek ebből tudományt csinálni, pedig nem uránt dúsítanak.

Valoszinuleg ja.

Itthon 155Ft a fekete kiskerara. kar hogy barnajuk nincs, kene meg par db.

Massdrop jellegu helyeken sem lattam 0.55$/db alatt oket, pedig huszon-harmincezres megrendelesek ropkodtek, amennyire kovettem az elmult par groupbuyt.

Mindegy, csoroknak marad a Gateron, mint elerheto alternativa, bar arra nem tul sok billzet epul.
Legtobb gyari billzet vagy a draga Cherryt hasznalja, vagy az olcsoesbovli Kailhet.

Kakastol kerdezzuk, mennyire jott ki vegul a Gateron darabja?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19550) tDr1v3r válasza nyunyu (#19549) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mondjuk a Gateron-okat sokan jobbnak tartják mint a Cherry-ket.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.