Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) farkas-j válasza ivana (#18150) üzenetére


farkas-j
őstag

Kiegészíteném.
Ha az EU-n kívülről érkezik a termék, az a következő feltételek mellett vámköteles:
Magánszemélyek közötti forgalomnál:
- ajándék esetén 45 euró értékig vám és áfamentes
- kereskedelmi forgalomban (külföldi cégektől rendelt áruk) 22 euróig vám és áfa mentes.
Minden ezen felüli értéknél, vámköteles a termék.
A vámteher mértékét a küldemény értéke és a postai szállítási költség együttes összege határozza meg.
150 euró értékig nincs vám, csak áfa, ami jelen esetben 27%-ot jelent.
Magánszemélyek közötti forgalom:
• 151 - 700 euró közötti esetben egységesen 2.5% vám, plusz 27% áfa.
• 701 - 999 euró közötti esetben a kereskedelmi vámtarifa szerinti vámot (árucsoportonként eltérő mértékű ebben esetben a vám, 0 - 12 % között mozog), meg az áfa 27%-ot se feledd el.
Magánszemély által megrendelt áruk után:
• 150 eurót meghaladó érték esetén a kereskedelmi vámtarifa szerinti vámot és 27% áfát kell fizetni.
• 1000 eurót meghaladó érték felett is hasonlóak az értékek, de ott egységes vámáru-nyilatkozatot kell kitölteni, amit a vámügynökség intéz utána.
Milyen papírok kellenek vámolás esetén?
• Számla (ha van), szállítási költség tételes kijelzésével
• Banki átutalásról igazolás, kivonat
• Ajándék esetén a feladó általi írásos értéknyilatkozat, melyben megjelöli az által küldött küldemény értékét.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18152) Khaosz55 válasza ivana (#18150) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali,

mindegyik barna kapcsolós lenne, Az LED-t cserélném piros színűre a F billentyűkön + ESC DEL és társai + Nyilak Ez lenne LED piros világításos.

(#18153) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok!

belépő szintű gémer billentyűzetet keresek, magyar kiosztás és háttérvilágítás feltétel. 8000 forint a limit, tudtok ajánlani?

köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#18154) ivana válasza Khaosz55 (#18152) üzenetére


ivana
Ármester

Ja értem, bocsi félre értettelek. Szerintem megéri, ha nem tetszik a red és ragaszkodsz magához a billentyűzethez (eladod veszel másikat nem játszik).

(#18153) neil_mullen Alapvetően pasz, de ennyiért nem lesz használható "világítós", szerintem érdemesebb valami olcsót venni inkább. Ha már rubber dome a laptopszerűeket ajánlom azok jobbak. Menj be valahova és nyomogasd meg, vedd amelyik tetszik. 5k alatt végképp, ott már nagyon sok típus van.

(#18155) neil_mullen válasza ivana (#18154) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

a4tech b120-at nézegettem. kevés értékelés van róla, viszont azok dícsérik.

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#18156) ivana válasza neil_mullen (#18155) üzenetére


ivana
Ármester

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#18157) ivana válasza neil_mullen (#18155) üzenetére


ivana
Ármester

Mindenképp nézd meg mielőtt megveszed, a billentyűzet izlés kérdése is, szóval próbáld ki, nézd meg az anyagokat stb. De alapvetően nem tűnik bóvlinak.

(#18158) neil_mullen válasza ivana (#18157) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

sztem sok értelme nincs, sosem volt gamer bill-em, így nincs is összehasonlítási alapom. illetve nem hiszem hogy az ilyen rendelős boltokban tartanak mintadarabot (pcx)

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#18159) Khaosz55 válasza ivana (#18154) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szeretem a billentyűt. A szín a kialakítás anyaghasználat szerintem jó. A csuklótámasz tökéletes ezért más meha nem tetszik annyira, és a görgős hangerőszabályzó is király. Azért szép mutatvány lesz 110X4 forrasztás persze ki és be. :Y . Egyedi lesz rendesen.

(#18160) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Keresnék minél halkabb bill.t munkára és játékra is.
Nem érdekel hogyan kapcsol, nem vagyok érzékeny ilyen dolgokra. Volt már mechanikus is és ollós is a kezem alatt, nem tudnám megmondani melyik tetszett jobban. Egy Logitech Internet Pro-m van most, ezt eléggé kedvelem, csak nagyon csattog (asszem Black Alps kapcsolós). Pár évente szétszedem, kitakarítom és megint olyan mint az új. Csak hát hangos (de ezt már írtam).

Elvárások:
-Vezetékes
-Multimédia gombokat használom így ezeknek örülnék ha lennének (minél több)
-Ne legyen ledes, meg idióta gamer kinézetű, macrozás nem érdekel

Ezek tetszenek, csak nem tudom melyik lenne a legjobb:
-Apple Alu keyboard - kicsit sokallom az árát, de lehet, hogy ez lesz a nyerő
-GIGABYTE GK-K6800 - extrákkal teli, szinte ingyen van, a hangerő sűrűn állítgatom, ez nagyon tetszik, csak a gombok hangja miatt nem biztos, hogy jó lenne (bár írnak róla ezt is-azt is)
-MS Digital Media Keyboard 3000 - jónak tűnik, csak nem kapni
-MS Natural Ergonomic 4000 - ha egyenes lenne kéne

ui: a hibás membránosokat lehet javítani vagy cserélni a rossz alkatrészt, vagy kuka az egész onnantól?

Köszi előre is!

(#18161) Imike_80 válasza Imike_80 (#18148) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Vettem egy K400-as Logitechet. Most Edigitalban 20% kedvezmény jön le a 10.400 Ft-os árból kuponkóddal! Reméljük jó lesz! ;)

(#18162) ivana válasza naja (#18160) üzenetére


ivana
Ármester

Logitech Internet Pro-m van most, ezt eléggé kedvelem, csak nagyon csattog (asszem Black Alps kapcsolós)

Sima gumis fos, dehogyis black alps :N

Vagy vedd meg az applet, az jó mert az laptop szerű, vagy olcsón genius slimstar 120.

(#18163) naja válasza ivana (#18162) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi, és elnézést, hogy hülyeségeket beszélek. Csak amikor lepattintok egy billentyűt, alatt a black alps kapcsolóra hasonlító dolgot láttam ott.
...
Az mit jelent, h gumis fos? Ezek azok, amik pár év után tönkre mennek?

A SlimStar 120 ezek szerint csendes fajta? Sose nézném ki egy Geniusból...

(#18164) Exfury


Exfury
tag

Üdvözletem Mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni. Régóta gondolkozok egy komolyabb billentyűzeten amelyet elsődlegesen játékokra használnék(LoL,CoD).
Tudnátok ajánlani egy gyors és "spártai" billentyűzetet? (spártai alatt azt értem nem kell semmi csicsa, legyen precíz,kicsi)
Előre is köszi! :R

(#18165) _-ORANGE-_ válasza naja (#18163) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Nemrég kérdezte, az egyik kolléga, hogy melyik a legjobb olcsó és halk billentyűzet és a Slimstar erre az egyik legjobb alternatíva.

(#18166) ivana válasza Exfury (#18164) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a legolcsóbb értelmes mecha jelenleg. Ez a red switches verzió, a red egy könnyen lenyomható, linear switch (nem érzed mikor kapcsol), játékra ideális, gépelésre nem. A billentyűzet nkro vagyis bárhány billentyű lenyomását érzékeli.

(#18167) sittes79 válasza ivana (#18166) üzenetére


sittes79
addikt

És a brown mennyire jó mindekettőre azaz játék és gépelés?

(#18168) tDr1v3r válasza sittes79 (#18167) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem Blue van, elvileg a nyomasero hasonlo, tok jol tudok vele MW2-zni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18169) ivana válasza sittes79 (#18167) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem jó rá, brown cherryhez még nem volt szerencsém, de tactile alps-al teljesen jó játszani. A black cherry-s cucc meg még nincs kész.

(#18170) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Szóval akkor újra, kicsit több elképzeléssel már, feltenném a kérdést. :)

Milyen használható billentyűzetet ajánlanátok 10k környékén, tudom, ebben az árban nincs mechanikus, de szerintem azt kibírom. A lényeg, hogy kényelmes legyen, nem kell gamer, de játékhoz és gépeléshez is szeretném használni, ha van normális háttérvilágítás esetleg, az nem hátrány,de nem is feltétel.

Egyébként láttam zalman (black) mechanikust kb. 12k környékén, gondolom az felejtős. :U

(#18171) netpeti98 válasza Bigemperor (#18170) üzenetére


netpeti98
addikt

A Zalmanra már 8 hónap után szoktak panaszkodni, inkább ne.

[ Szerkesztve ]

(#18172) redhunter válasza Bigemperor (#18170) üzenetére


redhunter
senior tag

Azt azért megnézném hogy hol láttál 12-ért mechanikust.Linkeld már be légyszi.Vagy a k500-ra gondoltál ?Mert az kb tényleg annyi ,de azon még numpad sincs.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#18173) Bigemperor válasza netpeti98 (#18171) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem! Akkor 10k környékén, alatt milyen nem mechanikus billentyűt ajánlanátok, a fent írtak alapján?

redhunter: Most éppen 13k, de parancsolj [link] - numpad nincs, de attól még mecha.

[ Szerkesztve ]

(#18174) redhunter válasza Bigemperor (#18173) üzenetére


redhunter
senior tag

Igen ez az 1 van ami 20 alatt levő mecha,de annak oka is van hogy miért ennyi.

PSN - RedFoxHun

(#18175) Bigemperor válasza redhunter (#18174) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem, ezért kérdeztem. :R

Az eredeti kérdésre visszatérhetnénk, mit ajánlanátok 10k körül (alatt), ami tűrhető és használható, jó ár/érték arányú és játékra, munkára is megfelelhet? Nem baj ám, ha 2 év után nem kuka! :DDD Bár nálam nem szoktak elhalálozni a billentyűk. :U Ja, és nem vagyok nagy gémer. :)

[ Szerkesztve ]

(#18176) redhunter válasza Bigemperor (#18175) üzenetére


redhunter
senior tag

Fentebb már valaki emlitett egy ilyen kaliberüt mint amit te keresel,azt hiszem az a4 tech b120-at irta.Az kb neked is jó lehet,8-9 ezer az ára,magyar kiosztásu és van háttérvilágitása is.De még van a trust gxt 280 is az is kb 10 környékén van bár az nem tudom mennyire ajánlott itt,de elég sokan szeretik főleg a zöld háttérvilágitása miatt.Már ha ez számit egyáltalán,bár ismerek olyat aki világitás alapján vett billentyüzetet.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#18177) turorudi


turorudi
aktív tag

Sziasztok,
gépeléshez keresek profi, masszív felépítésű billentyűzetet. Mindenképpen mechanikusat szeretnék, lehetőleg barna kapcsolósat. Emellett ne vékony enter legyen rajta (ahogy a backspace, delete is normál legyen) és magyar kiosztású legyen.
Nem elsődleges szempont, de nem ártana, ha háttérvilágítása lenne: ebből olyan kellene, aminek változtatható a világítás-intenzitása, esetleg több színre is beállítható (fehér, kék, piros) és kikapcsolható is legyen. Mit javasolnátok?
Köszi

(#18178) _-ORANGE-_ válasza turorudi (#18177) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Roccat Isku FX, Tesoro Durandal G1NL

(#18179) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

A Cherry Black billentyűknek milyen tulajdonságaik vannak?

(#18180) naja válasza _-ORANGE-_ (#18165) üzenetére


naja
aktív tag

OK, értem és köszi.
De én egyszer sem írtam hogy nagyon olcsót szeretnék, bár a 15eFt-t valóban kicsit sokallom. Ha lenne kevesebbért, akkor örülnék, de ha nem, akkor lehet, h az lesz a nyerő (Mac Alu). Ehhez képest a 2-3eFt-s tétel nagyon gyanúsan olcsó.

Azért köszi, rá fogok nézni valahol erre a SlimStarra. Illetve most jut eszembe, ennek USB-s változatát nem találtam. Mi hozzá legközelebb? Genius SlimStar 220 USB v. i222 USB?

A GK-6800-at is a külcsín és a gombok miatt hoztam csak fel. Erre akkor senki nem tud mit mondani? Se cáfolni, se megerősíteni hogy mennyire halk?

[ Szerkesztve ]

(#18181) netpeti98 válasza naja (#18180) üzenetére


netpeti98
addikt

[link]
Nincs feedback, lináris switch és a többihez képest elég nagy az accuation force. Eléggé személyfüggő, valakinek tökéletes, valakit fáraszt. Inkább játékra való a fentebb felsoroltak miatt.

(#18182) naja válasza netpeti98 (#18181) üzenetére


naja
aktív tag

Ezt melyikhez írtad?
Amúgy a munka nálam Adobe csomag (sok shortcut), meg max levél gépelés. Szóval nem egésznap írkálok.

[ Szerkesztve ]

(#18183) Bigemperor válasza redhunter (#18176) üzenetére


Bigemperor
senior tag

:R
Ha háttérvilágítós, akkor jobb lenne a kék, de az nem feltétel. ;)

(#18184) netpeti98 válasza netpeti98 (#18181) üzenetére


netpeti98
addikt

Bocs, erre ment (#18179) _-ORANGE-_

(#18185) _-ORANGE-_ válasza netpeti98 (#18184) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Értem, köszi!

(#18186) Nyx89


Nyx89
aktív tag

Logitech G710 20%os kuponnal, edigital 37bol elhozhato kb. Valaki hasznal aktivan ilyet errefele? Megeri? Mennyire tartos?

UI: Visszagondolva lattam MediaMarktban utolso darabot 25ezerert kb fel eve, kar hogy nem akkor hoztam el..

(#18187) turorudi válasza _-ORANGE-_ (#18178) üzenetére


turorudi
aktív tag

Köszi, esetleg még kérnék javaslatokat. Annyi lehet, hogy nem csak barna, hanem kék kapcsoló is lehet benne, és ne olyan legyen, mint a Roccat Isku, hogy nem eltávolítható a könyöktámasza.

(#18188) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Melyik mecha. billentyűzet a legolcsóbb és világítós?

(#18189) netpeti98 válasza Rathrol (#18188) üzenetére


netpeti98
addikt

Tesoro Durandal Ultimate - 28k forint körül. Ha lemondasz a világításról akkor 20k körül is ki lehet jönni.

[ Szerkesztve ]

(#18190) Rathrol válasza netpeti98 (#18189) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Köszönöm, nah erre majd gyűjtögetni fogok. :)

(#18191) ivana válasza turorudi (#18187) üzenetére


ivana
Ármester

Magyar felirat is kell vagy csak iso kiosztás? Mert az előbbi elég ritka.

(#18192) turorudi válasza ivana (#18191) üzenetére


turorudi
aktív tag

Magyar felirat is kell.

(#18193) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Akit érdekel mechanikus billentyűhöz cuccok itt van.

USA oldal.

[link]

Érdekes lehet a zsír mivel bekenik. Itt azt írják, hogy benyomnak egy kicsit. Valahol meg egyesével szétszedik a kapcsolót és ecsettel bekenik. Szerintem sima szilikonzsír jó hozzá. Azért 110 kapcsolót szétszedni és bekenni elég türelem játék. Ha plate mounted a lap akkor szét sem tudod szedni csak kiforrasztással.

Elején tuti jó viszont ha koszolódik a zsír megfogja és sercegni fog szerintem.

Szóval van ismerősöm USA-ban rendelek 110db barna kapcsolót. Meglátom, hogy szétszedem-e vagy sem zsírózás miatt.
[link]

Van itt még zöld, fehér , átlátszó, és szürke is . Anyám.

(#18194) _-ORANGE-_ válasza Khaosz55 (#18193) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Ez jó árnak számít? 54 dolcsi? (ez tetszik)

[ Szerkesztve ]

(#18195) turorudi válasza _-ORANGE-_ (#18194) üzenetére


turorudi
aktív tag

Nekem 149 USD-t mutat.

(#18196) Khaosz55 válasza turorudi (#18195) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem is.

(#18197) _-ORANGE-_ válasza turorudi (#18195) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

A 110 billentyűre gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#18198) Khaosz55 válasza _-ORANGE-_ (#18197) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én jobbat nem találtam.

(#18199) mumtaz válasza naja (#18160) üzenetére


mumtaz
senior tag

GIGABYTE GK-K6800. Volt ilyenem. Nagyon szerettem, csak a fiam beleöntött egy pohár kólát, ami megmarta a fólia vezetőszálait. Számomra kényelmes volt és jó is volt rajta gépelni. A hangerőszabályzója különösen tetszett, hogy nem nyomógomb, hanem tekerő (inkrementális jeladó).

Gariban sóztam vissza és nem is keresték a hiba okát, viszont nem tudtak másikat adni helyette akkor még rendelésre sem. Ha lett volna, tutira azt kalapálnám még mindig. Talán jobban szerettem, mint most a Roccat IskuFX-et, pedig közel sem azonos (ár)kategória. Nagyon sajnáltam.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#18200) tusi74 válasza mumtaz (#18199) üzenetére


tusi74
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.