Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) ivana válasza Entaro (#19398) üzenetére


ivana
Ármester

Apple billencs, talán a legcsendesebb amit valaha láttam és mecha ;]

Trampoline mod Damped alps az kb. ugyan ez csak oob :)

[ Szerkesztve ]

(#19402) nyunyu válasza FElici (#19392) üzenetére


nyunyu
félisten

Például van egy olyan érzésem, hogy az összetekerhető, mosható szilikon bill-ek messze kiesnek a napi 1-2 óra használat kategóriából...

Van egyaltalan olyan, aminek nem 2 ora az elettartama?

Anno sokat kellett ugyfelekhez jarni, aztan kellett egy hatizsakban elfero szervizes billzet, aztan fonokom vett parat.
Kb. ket feltekeres utan mar nem ment 1-2 gomb rajtuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19403) FElici válasza qisqaqas (#19394) üzenetére


FElici
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megpróbálok, minden felmerülő kérdést megválaszolni.

"Az ár nem szempont alatt azt értettem hogy hajlandó lennél kiadni legalább 5-6 számjegyű összeget egy pöpec mecháért."
Ez a http://matias.ca/quietpro/ "mecha" állítja magáról hogy a leghalkabb amit forgalomba lehet kapni mechanikusok között, és az ára "csak" ~150$ - nem értem, miért beszélünk ez esetben 6 számjegyről. :)

"Illetve mertem sejteni hogy valamennyire tájékozódtál is a témában milyen kapcsolósat keresel stb. ANSI ISO kiosztás, és sorolhatnám. :)"
A leghalkabb kapcsolósat keresem - az hiszem ez implicite benne volt a nyitó üzenetemben! :) Ha jól olvastam a leghalkabb mechanikusak is rosszabbak e téren mint más technológiások közül a jobbak.
ISO-n ha jól sejtem, nincs "hosszú í"-nek helye. Jómagam próbálok ékezetesen/magyarul gépelni, szóval ANSI.

"Sorold az igényeket, aztán majd meglátjuk."
- Lehető legcsendesebb kell - csakis ezért cserélem jelenlegi 2e Ft-os bill-em
- Max ~30K-40K Ft (nem elérendő cél, szóval ha van 5e Ft-ért, az is jó...)
- Háttérvilágítást (kikapcsolhatót) szeretnék ha lehetséges - de nem szeretném hogy emiatt hangosabbra essék a választás
- Előny ha kevés helyet foglal az asztalon - de ez nem sokat oszt-szoroz.
- Magyar, teljes billentyűzet, funkciógombokkal (F1..F12); numpad nem árt, de nyitott vagyok e téren, jobban belegondolva
- A minőség nem kimondottan szempont, hiszen csak napi 1-2 órát nyomogatom. (Ítéljetek el, de nem akarok felesleges túlzásokba esni...)

"Ha már laptop, ha azok tetszenek, akkor valami ollós kell neked, a mechanikusak nem lesznek csendesek."
Nem a laptop bill-ek tetszenek, csak megjegyeztem, hogy azokkal is beérem.

[ Szerkesztve ]

FElici

(#19404) ivana válasza FElici (#19403) üzenetére


ivana
Ármester

Utána néztem a quiet pro-nak, a matias quiet switch konkrétan egy damped alps (olyan mint a fentebb linkelt extended keyboardban), az nagyon halk, szerintem halkabb mint egy átlag rubber dome sőt... Bottom out clack nincs.

(#19405) qisqaqas válasza ivana (#19404) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Csak lenne hozzá keycap... De építenék belőle. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19406) nyunyu válasza FElici (#19403) üzenetére


nyunyu
félisten

ISO-n ha jól sejtem, nincs "hosszú í"-nek helye. Jómagam próbálok ékezetesen/magyarul gépelni, szóval ANSI.

Pont forditva.

A legtobb europai kiosztas ISO: ezen rovid a bal shift, es ott van a +1 gomb, valamint ketsoros, fejreallitott L Entere van, Ű-nek megfelelo gomb az "Á" mellett jobbra.
ANSI: amerikai kiosztas, hosszu bal shift, nincs +1 gomb a Z mellett, egysoros Enter, "Ű" a nagy Enter teteje helyen.

Í minden billzeten elerheto az AltGt-I/J parossal, ahogy a </> jelek is az AltGr-M/.-tal
(< jel a AltGr-Í-vel erheto el ISO kiosztasokon, de ANSIn nincs olyan gomb)

- Lehető legcsendesebb kell - csakis ezért cserélem jelenlegi 2e Ft-os bill-em

2.5e-s Genius halkabb, mint az o gyuruzott MX Brown.
Tobbi hangtompito modot (teflonspray, trampoline...) nem probaltam.

Bar par honap hasznalat utan a gumidomok hangosodni szoktak, meg egyre csalebban jarnak a gombok, szoval idovel ez valtozni fog, nem biztos, hogy egy leamortizalt gumidom halkabb, mint egy MX Brown.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19407) anddrew


anddrew
tag

Szeretnek meg vasarlas elott kikerni a velemenyeteket egy billentyuzetrol. Ti nekem a QuickFire Rapid I ajanlottatok, azonban en ratalaltam a Logitech egyik billentyuzetere, es elegge megtetszett... ez a Logitech g710+ volna. Elonyei? Hatranyai?

π

(#19408) AiRLAC válasza qisqaqas (#19368) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elvileg szerdára érkezik meg hozzám egy Novatouch, majd megírom (laikusként) hogy milyen :)
Ha bejön megtartom, ha nem jön be akkor érdekel valakit fix 48e HUF-ért?

Ja, billentyűzet fronton (mechanikus) laikus vagyok, 10+ éve Thinkpadeken és Thinkpad USB keyboardokon gépelek.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#19409) haxiboy válasza AiRLAC (#19408) üzenetére


haxiboy
veterán

Uh hol laksz azt én is megnyomkodnám újra.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19410) AiRLAC válasza haxiboy (#19409) üzenetére


AiRLAC
addikt

Berlin :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#19411) haxiboy válasza AiRLAC (#19410) üzenetére


haxiboy
veterán

Heh akkor tárgytalan az kicsit nem van közel :-) de szerintem nem fogsz benne csalódni. Az a kevés idő amit sikerült kipróbálnom. Elég kellemes volt. Bár azt nem tudom milyenek a gyári keycapek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19412) AiRLAC válasza haxiboy (#19411) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elvileg megyek haza 14-e magasságában, szóval akár magammal is vihetem. Mellesleg ISO/DE kiosztás, szóval nagy enter és í gomb is van.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#19413) qisqaqas válasza haxiboy (#19411) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Gyári keycapek sose jók a kommerszeken. :( De legalább cserélhető PBT-re :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19414) haxiboy válasza qisqaqas (#19413) üzenetére


haxiboy
veterán

A Linustechtipsék reklámozták egy darabig. Nagyon frankón nézett ki a sárga-szürke keycapekkel.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19415) qisqaqas válasza haxiboy (#19414) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Megnéztem azt a cuccot. Hát nem hívták fel a figyelmet a nem standard bottom row-ra.

Egyébként azt a girnyó gyereket meg nem bírom túlzottan. Nem tudom ő melyik. Szokott néha fasságokat mondani. Ez a rész ellenben egész jó volt. A OS key replacementért járna a piros pont :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19416) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Ez vajon hány pálcás lehet? :DD

Itt lehet lőni rá óccsóér'. Kailh ugyan de RGB-t kapsz egy nem RGB áráért. A szállítás meg horribilis.

Engem a használt ledek jobban izgalomba hoznak mint az keyboard egésze vagy más részei együttesen a négyzetre emelve. Valaki látott ilyet eladót?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19417) haxiboy válasza qisqaqas (#19415) üzenetére


haxiboy
veterán

Én bírom őket, sok hülyeséget nem szokott mondani, de azért nagyon látszik hogy intel,corsair,nvidia fan.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19418) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok
Msi Ds 4100 billentyűzetet belehet szerezni valahonnan?
Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#19419) PitLee válasza qisqaqas (#19416) üzenetére


PitLee
őstag

Ide sörétessel kell menni :DDD
Vigyázz, mert egy karácsonyfa láttán könnyen elérzékenyül az ember és felelőtlen döntéseket hozhat ...

Amúgy itt az ideális ezt még sötétbe is látod, nem eltolt, kicsi és szép, meg jó, meg aranyos, van még pár veszedelmes változat.

(#19420) haxiboy válasza PitLee (#19419) üzenetére


haxiboy
veterán

Nagymamiknak és nagyotlátóknak? :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19421) qisqaqas válasza haxiboy (#19420) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Az nem mentség arra hogy ocsmány. :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19422) haxiboy válasza qisqaqas (#19421) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem a 3d keycapek nem jönnek be (mármint ezek a formásak)

Például ez.

Poénból jó lehet felrakni, esetleg olyan gombra amit ritkán használ az ember. De ismerek egy illetőt szinte minden gombján valami baromság van a billentyűzetén. Ha arra járok lefényképezem. Legutóbb a star wars szinte összes karaktere >.<

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19423) kristof123 válasza kristof123 (#19267) üzenetére


kristof123
őstag

A próba sajnos nagyon rosszul sült el. Bizonyos billentyűk nem is működnek vele, így kénytelen vagyok másik kábelt beszerezni. Ha esetleg tud valaki 100%-ra biztos QFR-el működő kábelt linkelni ne tartsa vissza!

(#19424) qisqaqas válasza kristof123 (#19423) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Kimérted a kábelt? Szakadásmentes? Nincs megtörve? Sérülésnek van nyoma?

Próbáltad más cuccal? Működik-e másik eszközzel?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19425) PitLee válasza kristof123 (#19423) üzenetére


PitLee
őstag

Nem vagyok a téma szakértője, de USB kábelek között van különbség valamelyik pl nem képes egy külső vinyót meghajtani míg a másik igen, egyik csak adat kábel a másik adat és töltés egyszerre és a szabványok mennyire játszanak szerepet nem tudom az 1.0 és a 2.0. Pl:1.0-ról csak Y kábellel működnek a külső vinyók míg 2.0 már elhajtja egyről is. Az 5 érintkezős fele a mini USB-s a 4 meg a normál USB-s fele.

[ Szerkesztve ]

(#19426) ivana válasza PitLee (#19425) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, két féle kábel van usb 3, meg a többi. Meg van otg kábel. A 3.5"-ös külső vinyó egyébként is egy rossz vicc, a 2.5"-ös meg megy usb 2-ről is.

[ Szerkesztve ]

(#19427) qisqaqas válasza ivana (#19426) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha az 500mA elég a vinyónak amit beletettél. Vagy amennyit az USBportod kinyom magából. Volt olyan cuccom aminek kellett az 550mA(plusz a kulso rack fogyasztasa), és nem volt hajlandó megszólalni, csak Y kábelről. iPhone-töltésbotrány óta nyilván tudnak többet is az USB portok egyes gépeken.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19428) nyunyu válasza qisqaqas (#19416) üzenetére


nyunyu
félisten

Engem a használt ledek jobban izgalomba hoznak mint az keyboard egésze vagy más részei együttesen a négyzetre emelve. Valaki látott ilyet eladót?

WS2812B lehet? Ez hasznaljak az ujabb programozhato LED szalagokban.

8$ lenne Kinabol 100db, csak horror aron merik a szallitast :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19429) ivuful


ivuful
csendes tag

Sziasztok!
Valaki megszánhatna a tapasztalatával, mert szeretnék billentyűzetet venni [link] és ahogy látom a magyarnak írja, de a képen nem annak látszik. Ilyenkor csak a kép más és azért lehet csalóka, de viszont ha megveszek akkor 100%-osan magyar billentyűzetet kapok, í,ö,ü,ó betűkkel?

(#19430) ivana válasza ivuful (#19429) üzenetére


ivana
Ármester

Rossz a kép van ilyen, de ha nem magyar max. vissza viszed, de ha annak írják akkor az lesz. Big-ass entertől óvakodj :)

(#19431) qisqaqas válasza ivuful (#19429) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Elvileg igen. Biztosat az bolt tud. Kérdezd őket: info@iPon.hu

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19432) qisqaqas válasza nyunyu (#19428) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nem vagyok ostoba. :W

Konkrét LEDre gondoltam:

A vezérlése másodlagos. Ha tud RGB-t már egy fokkal előrébb vagyok.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19433) ivuful


ivuful
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat!

(#19434) PitLee válasza qisqaqas (#19432) üzenetére


PitLee
őstag

Így első ránézésre ez direkt ide készült led, nem valószínű hogy kiskereskedelemben kapható.
Kinézetre majdnem olyan mint az 1.8mm led vagy tower csak sokkal szélesebb és mintha az oldala fehér fény árnyékolással lenne ellátva. Gondolom azért ilyen széles, mert a négy láb a kapcsoló 4 lyukjára lett méretezve. A kisebb verziója khmm Kailh szabadalom. Esetleg egy szögletes rgb lehet jó lenne, max valami vegyszerrel bemattítod ne legyen ilyen víztiszta.

(#19435) Entaro válasza AiRLAC (#19408) üzenetére


Entaro
tag

Engem érdekelne...

(#19436) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv.

Kicsit offos kérdéssel jöttem hozzátok, de nem találtam billentyűzet hibákkal foglalkozó topicot, ti meg mégiscsak értetek hozzá. Szóval. Adott egy Rapoo E9070. Megvettem. Működött... majd elkezdte azt, hogy néha nem érzékelte, hogy nyomom a billentyűt, írás közben sem és mikor GRiD2-ztem és nyomtam a nyilat, volt, hogy nem érzékelte. Próbáltam hátul több USB-be bedugni, 2-esbe, 3asba, próbáltam elöl is, semmi - más eszköz működik. Eléggé felidegelt, odaadtam bátyámnak, kipróbálta, tökéletes. Visszakaptam, bedugtam, hibás. Előző bill. driver nincs fent. Esetleg valami ötletek?

Üdv.:M.

(#19437) AiRLAC válasza Entaro (#19435) üzenetére


AiRLAC
addikt

Debrecen felé nem nagyon járok ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#19438) ivana válasza minek?:S (#19436) üzenetére


ivana
Ármester

Törött kábel simán csinálhat ilyet, bátyádnál pont jó volt...

(#19439) haxiboy válasza minek?:S (#19436) üzenetére


haxiboy
veterán

Előfordulhat hogy az alaplapodon kicsit más az USB csatlakozó, vagy valamilyen más hardveres hiba. Ez akár még a tápellátás hibája is lehet. Előlapi usbben is próbáltad? Esetleg törött kábel, ezt ki kéne mérni.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19440) qisqaqas válasza ivana (#19438) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Vezeték nélküli a keyboard :DD

Lehet a membrán szarakodik benne. Gariztasd meg. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19441) haxiboy válasza qisqaqas (#19440) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez esetben lehet valami a szobában ami zavarja a jelet. Régen nekem is volt egy 2.4es billencsem de ha szimulátorozni szerettem volna (Futaba távirányító modellekhez) az istenért nem működött.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19442) minek?:S


minek?:S
őstag

Srácok, az adóvevő eleinte hátul volt, de gondoltam, hogy ott nem jó, de elöl sem működött. Ezenkívül van egy Logitech EX110es bilentyűzetem, az tökéletesen működik már ~ 7 éve. Szóval tanácstalan vagyok.

Üdv.:M.

(#19443) AiRLAC válasza AiRLAC (#19408) üzenetére


AiRLAC
addikt

Megjött a postás, kipróbálni még nem tudtam :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#19444) haxiboy válasza minek?:S (#19442) üzenetére


haxiboy
veterán

Esetleg másik szobában ugyanezen a gépen? Lehet valami ráül a jelre.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19445) Entaro válasza AiRLAC (#19443) üzenetére


Entaro
tag

Ah, nem láttam hogy ISO. Így már annyira nem vágyom rá :)

(#19446) kristof123 válasza qisqaqas (#19424) üzenetére


kristof123
őstag

Kimértem, szakadásmentes, nincs megtörve, nincs sérülés. Nem tudok mást rákötni, nincs más mini usb-s eszközöm.

(#19447) PitLee válasza kristof123 (#19446) üzenetére


PitLee
őstag

A kimérésnél mire jutottál a mini usb végénél, normál vagy otg kábel ?
Az eredeti kábel ha tutira eltört és pl: nem csak a nyákról szakadt fel egy láb a bill.-ben, akkor megpróbálhatod kimérni, hogy hogyan volt bekötve. (akár bontással, vágással ect.)
TIPP
Ha mérések és ellenőrzések után egyforma mindkét kábel akkor, lehet rövid zár okozta károsodás a bill.-ben esetleg mini USB lába felszakad a nyákról a bill-nél, PC USB port hiba .. .
Végső esetben a gyengéknek :DDD

(#19448) qisqaqas válasza kristof123 (#19446) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Hogyan és mivel mérted ki?

Javaslom keríts/ kérj a szomszédtól valamit amin ilyen csati van, hogy kizárhasd a kábelt/eszközt.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19449) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Van egy oldschool soros portos mechanikus billem. Van értelme venni egy RS232-USB konvertert, vagy lehet valami gubanc az átalakító miatt? Teljes mértékben használható lesz perfektül?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#19450) ivana válasza SP!T (#19449) üzenetére


ivana
Ármester

Pontos típus? Egyáltatlán nem biztos, hogy használható lesz csak simán.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.