Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) mqm válasza hardy555 (#19750) üzenetére


mqm
senior tag

A hang miatt veszem! :D Kirázott a hideg mikor meghallottam.. :) Meglesem az ajanlasod.

netpeti98:
Remélemtem ,hogy lesz valami baja.. Már megijedtem ,hogy olcsón újat veszek! :D

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19752) mqm válasza hardy555 (#19750) üzenetére


mqm
senior tag

Cougar-ra itt azt írják membrános.. Hozzá teszem ha tényleg ollós akkor számomra instant buy! Elég régóta keresek laptop billentyűzetre emlékeztető bill.-t! :))

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19753) netpeti98 válasza mqm (#19751) üzenetére


netpeti98
addikt

Látom te is abban a cipőben jársz mint én, elkezded nézegetni a belépő kategóriát, erre mindegyikről kiderül, hogy valami nem stimmel vele. :D

szerk.: az ollós bill az memerános, az olló maga a felfüggesztés a membrán és a keycap között.

[ Szerkesztve ]

(#19754) hardy555 válasza mqm (#19752) üzenetére


hardy555
tag

http://www.amazon.com/Cougar-KBC200-WXNMB-Scissor-Switch-Keyboard/dp/B00Q6QE1YS

★ Work Hard Play Hard ★

(#19755) hardy555 válasza hardy555 (#19754) üzenetére


hardy555
tag

Itt egy teszt róla Kodiak-tól, a magyar CS legendától :)

http://kodiakcsgo.com/news_comments/newsID-110/cougar_200k/

★ Work Hard Play Hard ★

(#19756) 7 válasza tDr1v3r (#19744) üzenetére


7
addikt

A V60 Mini engem is foglalkoztatott, de úgy, hogy a POK3R piacra került, nem látom sok hasznát. Hacsak nem feltétel mindenáron a háttérvilágítás.

(#19757) tDr1v3r válasza netpeti98 (#19753) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez ilyen... jó, nyilván ha standard lenne a bottom row akkor nem akarnék másikat én sem. Akkor új keysetet akarnék. Után meg metál / akril házat, másik kábelt etc... aztán kilyukadnék mégis egy drágább vásárlásánál. Vagy egy egyedi (ugyancsak drágább) építésénél.

Hobbi, vagy mi a szösz...

(#19756) 7: Engem azért foglalkoztat mert egyrészt most nincs elérhető Pok3r Massdrop-on (Corustól 170 USD lenne EU warehouse-ból), másrészt meg az eddig nagyon tetszetős Inifnity Keyboard kevésbé tetszetős lett miután utánanéztem hogy milyen is az a standard layout. Még a kicsi jobb Shift nem is lenne gáz, de az 1x1-es Backspace... meg a diódás problémák. Az biztos hogy nem szállítás közben eshettek le, nekem mint valamennyire SMT-s dolgokban képben lévő majomállatnak meg nagyon úgy tűnik hogy kevés vagy rossz minőségű a forrasztóanyag. Így ez no-go erősen részemről.

A V60 viszont olcsó ugye (postával kb. annyi mint az Infinity szinte teljesen csupaszítva, Frosted case-el és szállítással), később meg cserélném a házat esetleg egy következő drop-os TEX acryl-ra vagy alu frame-re. Keycapek meg amúgy is WASD-os custom Mac-esek lennének...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19758) mqm válasza netpeti98 (#19753) üzenetére


mqm
senior tag

Ezt az utat megjártam egérrel is.. Végül egy top kategóriánál kötöttem ki.. A cougar és a blackwidow versenyeznek egyenlőre! :)

hardy555:
Köszönöm a tippet + a tesztet! Időm engedi akkor meg is nézem! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19759) tDr1v3r válasza mqm (#19758) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ne járd az utat hanem kezdj egyből egy jobbal. Massdrop-ot figyeld, szoktak feltűnni igazán jó ajánlatok, például nemrégiben volt Noppoo Lolita Spyder is valami 50 USD-ért (+posta), igaz Kailh kapcsolókkal de úgy sejtem lesz majd Gateron-os is... ha egy olyat bevállalnál mondjuk Red kapcsolókkal, vennél mellé egy olcsóbb PBS keysetet és egy csomag 'dolláros o-ring csomagot akkor révbe is érnél vele.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19760) mqm válasza tDr1v3r (#19759) üzenetére


mqm
senior tag

A gond ,hogy nem vagyok a témában otthon és nincs egy lista ami az ajánlott darabokkal van tűzdelve.. (lsd. egeres topic)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19761) tDr1v3r válasza mqm (#19760) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mi is be szoktuk írni ha látunk valami jót, de nyugodtan kérdezhetsz is.

Én gondolkoztam már egy összefoglaló írásán, de az olcsóbb billentyűzeteket nem tudná lefedni az állandó közösség, csak a mechanikusokat. Annak meg inkább külön topik kéne szvsz... de tervben van egy írása részemről.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19762) mqm válasza tDr1v3r (#19761) üzenetére


mqm
senior tag

Ezt a listát szerintem sokan díjaznák! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19763) netpeti98 válasza tDr1v3r (#19759) üzenetére


netpeti98
addikt

A Gateron switchek tényleg olyan jók, mint ahogy olvasni róluk?

Ha igen, és kijön egy olcsó, minimalista, tartós darab akkor már lesz is egy vevőjük. :)

[ Szerkesztve ]

(#19764) tDr1v3r válasza netpeti98 (#19763) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én csak jókat olvastam róluk. A brown-oknál nagyobb a tactile feedback, a blue-knál a klikk jobb, meg úgy összességében sokkal simábban jár az összes. Sokak szerint a lineárisak (Black, Red, Clear) jobbak a Cherry "eredeti" megoldásánál is.

Én az előző dropból rendeltem egy csomag Brown-t (120 db.), meg a KBP V60-t is azzal nézegetem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19765) netpeti98 válasza tDr1v3r (#19764) üzenetére


netpeti98
addikt

És a tartósságuk?

(#19766) tDr1v3r válasza netpeti98 (#19765) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Talán egy éve hogy felütötték a fejüket, sokat nem lehet róluk olvasni de halott switchbe még nem futottam bele sehol.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19767) netpeti98 válasza tDr1v3r (#19766) üzenetére


netpeti98
addikt

Akkor remélhetőleg egyre több bill jön velük. szvsz jót tenne a mecha piacnak egy kis verseny a Cherry egyeduralma után. :K

(#19768) tDr1v3r válasza netpeti98 (#19767) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Inkább ez terjedjen el mint a Kailh... bár azokkal sincs olyan sok embernek problémája.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19769) netpeti98 válasza tDr1v3r (#19768) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk egy jobb Kailh bill esetében sem az érzettel van a baj, sőt van aki jobban szereti. Inkább azzal hogy a spórolást a tartósság bánta.

(#19770) sztibi88 válasza tDr1v3r (#19759) üzenetére


sztibi88
csendes tag

A Noppoo Lolit néztem én is, de azt ahogy a kommentelők is megírták, megölte a szállítás.
Postaköltséggel drágább, mintha megvennéd más helyen.

aliexpress

amazon

(#19771) _-ORANGE-_ válasza mqm (#19762) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Hardveraprót nézted?

(#19772) mqm válasza _-ORANGE-_ (#19771) üzenetére


mqm
senior tag

Már felvettem a kontaktot! :)
Ez lesz vagy a Cougar 200k..

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19773) qisqaqas válasza netpeti98 (#19763) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Lötyögés sincs. Illetve nagyon minimális. Fáj bevallani de ebben mondjuk a Kailh a top kategória, ott totál kiiktatták a lötyögést. Cherry meg... Szégyen. :)

Itt a lötyögés a kapcsolóház alsó és felső fele közötti holtjátékot takarja.

Gateron meglepően jó. Cherry MX Clear tactilic bumpja hiányzik nekem a sorból. Bár már kipróbáltam a Cherry MX Clear stem-et a Gateron házban... Ujjgazmikus! :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19774) mqm


mqm
senior tag

Adesso // Aula 2014
2 újabb versenyző! Várom ,hogy mi a gond velük! :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19775) nagyArc válasza sztibi88 (#19770) üzenetére


nagyArc
tag

A Massdropon tényleg katasztrófa a szállítási költség, szívja is mindenki a fogát. Szerintem csak annyit csinálnak, hogy az összejött megrendeléseket megrendelik az aliexpressen valakitől. Az aliexpress linkeden lévő komától rendeltem pár hete a Keycool 84-et, két hét alatt ideért, nem volt vele semmi probléma és a billencs is tök jó.

(#19776) 7 válasza tDr1v3r (#19757) üzenetére


7
addikt

Nekem magyarországi szállítással együtt $137.99 a Corustól egy ANSI MX Red POK3R. Neked hogy jön ki 170-re? És a V60 Mini mennyi lenne Massdropról vámmal+szállítással együtt?

[ Szerkesztve ]

(#19777) misfine

Üdv, olyan bill után érdeklődöm, ami kicsi(nincs rajta num, vagy ha van is nem növeli annyival a méretet), s elérhető rajta magyar kiosztás. Nem gond ha bill kombinációval tudom elérni a á,é,í etc betűket csak elérhető legyen. Lehet wireless vagy vezetékes is, nem mérvadó, viszont az ára ha lehet ne haladja meg a 10.000-et , sőt .... Előre is köszi a tippeket.

never say never

(#19778) tDr1v3r válasza 7 (#19776) üzenetére


tDr1v3r
veterán

125 lenne az ANSI Pok3r MX Brown-al, plusz rá a 45 USD shipping... EU warehouse, ha ez számít valamit.

A KBP V60 Mini meg 112 USD lenne Gat Brown-al, VÁM az passz részemről, anno az órámra (95 USD) volt ~10k a DHL kezelési díjával.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19779) Entaro válasza mqm (#19774) üzenetére


Entaro
tag

Kísérletezz :) Beszámolót azt kérünk majd ! Azon túl, hogy az első valami brown szerű, a második saját márkás blue kapcsoló, szerintem senki semmit nem tud róluk mondani. Csak az utolsó oldalon sokszor leírta más, hogy igen, spórolsz 10k -t, cserébe tesztalany leszel.

(#19780) hardy555 válasza mqm (#19774) üzenetére


hardy555
tag

Az az Aula nekem nagyon nem szimpi :/ nekem első benyomásra úgy néz ki mint valami olcsó membrános bill. De az az Adesso egész pofás :) ahogy mondták már itt páran szerintem is kísérletezz :) nekem is nagyon sok mecha volt a kezem alatt mire megtaláltam azokat mik tetszenek :)

[ Szerkesztve ]

★ Work Hard Play Hard ★

(#19781) nagyArc válasza misfine (#19777) üzenetére


nagyArc
tag

[Genius i200]

Én egy évig használtam ilyet, nekem nagyon bevált, magyar kiosztású. A billentyűk mérete teljesen megegyezik egy teljes billentyűzettel, csak itt nincs numpad, ezért nagyon kis helyet foglal, viszont gyakorlatilag minden gomb megvan rajta.

(#19782) misfine válasza nagyArc (#19781) üzenetére

Áhh pont ezt néztem én is ki. Straphabíró amúgy?:)

never say never

(#19783) 7 válasza tDr1v3r (#19778) üzenetére


7
addikt

Ez... furcsa.

(#19784) haxiboy válasza nagyArc (#19781) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez jó billentyűzet, a full típusát használtam (i220) elég sokáig. Viszonylag kényelmes, egész kellemes rajt írni, még játszogatni is lehet rajta, viszont egy idő után elkezd öregedni a gumi - bár egy lehet függ hogy mikor gyártották.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19785) mqm


mqm
senior tag

Nézegettem ezeket a SS 6g-ket! Milyen switchekkel lehetnek ezek szerelve? Szerintetek egy olyan $62.57-os darabot érdemes lenne bepróbálni?
Nincs kedvem próbálgatni mivel nem vagyok multimilliomos! Ezt a márkát ismerem ,sőt erről a típusról elég jókat halottam.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19786) Entaro válasza mqm (#19785) üzenetére


Entaro
tag

Pont ilyenem van, black el ( elszartam a rendelést, azt hittem red es ), amit linkeltél az használt, szerintem attól függ pont az a darab milyen, létezik red el is. 62$ ért ajándék :) Bár a Qfire -t használom red el, az jobban bejön...

[ Szerkesztve ]

(#19787) nagyArc válasza misfine (#19782) üzenetére


nagyArc
tag

Egy év után sincs semmi baja, pedig nyüstöltem eleget. A legfőbb jóság benne, hogy 20 centivel közelebbre kerül az egér. Csak azért lett lecserélve, mert vettem egy mechanikusat (aminek egyébként ugyanilyen gombelrendezése van, és pont ugyanekkora).

[ Szerkesztve ]

(#19788) haxiboy válasza mqm (#19785) üzenetére


haxiboy
veterán

Van egy tippem hogy ennyiér kailh van benne. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19789) mqm


mqm
senior tag

A DELL WYSE létezik ,hogy mecha és még jó is lehet?
Valamint ez a Cherry g80-3000? :))

Tudom ,hogy sokat kérdezek... és már biztos unjátok, de annyira amatőr vagyok a témában és ez olyan rohadt sok pénz ,hogy nem merek lépni! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19790) netpeti98 válasza mqm (#19789) üzenetére


netpeti98
addikt

Az a Cherry elég jó darab, ha nem zavar a 2KRO. Valószínűleg black switch van benne, de ezt csak akkor derül ki ha írsz az iponnak, és utána kideríthető a konkrét típusszámból.

(#19791) mqm válasza netpeti98 (#19790) üzenetére


mqm
senior tag

2KRO? :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19792) nyunyu válasza mqm (#19791) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudod egyszerre megnyomni az E+S+X-et, harmadik gombot nem regisztralja.

WASD kornyekevel nem tudsz komolyabban jatszani Cherry G80-3000-eken.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19793) mqm válasza nyunyu (#19792) üzenetére


mqm
senior tag

Hát az nem túl jó.. :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19794) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

általában meg szoktam elégedni az első hozzászólás tartalmával, de jelen esetben ez sajnos nem volt célravezető, szóval segítséget kérnék.

sok évnyi notebookozás után térten vissza asztali gépre, örököltem egy logitech vezeték nélküli szettet, de sajnos nem igazán hozza azt, amit elvárnék tőle, leginkább az egér, de az most lényegtelen. a gépelési érzet nem jó, a gombok nyomáspontja elég fos. játszani nem nagyon fogok rajta, gépelési érzet lenne a lényeg, "normális" játékot évente párszor játszom csak, ahol lenne lényege különösebben. a régebbi lenovo thinkpadek billentyűzetét szerettem, ha ez bármilyen szinten támpont lehet, illetve jó lenne, ha tudna világítani. jó lenne, ha 10-15K környékén meg tudnám úszni valahol, de nem 1 évre veszem, szóval ha többet kell rá költeni, akkor ez van.

mit lenne érdemes néznem?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19795) ivana válasza fogtunder (#19794) üzenetére


ivana
Ármester

A következő lehetőségek vannak:
- A4tech bloody 120 10 alatt
- Szerzel egy ibm/lenovo desktop TP billentyűzetet
- Veszel mechát 20k+

(#19796) mqm válasza fogtunder (#19794) üzenetére


mqm
senior tag

Ha angol nyelvű jöhet akkor amazonon cougar 200k. Laptop billentyűzet!

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19797) haxiboy válasza fogtunder (#19794) üzenetére


haxiboy
veterán

Ebben a csoportban mindenki a mechákat ajánlja, ha "normális" márkát választasz akkor akár 10-15 évig elkísér. 15-20k körül a Tesorok vannak, nem a legjobb de még mindig jobb mint a rubberdome.
Ha szerencsés vagy még cherry mx kapcsolósat is találhatsz ami fényévekkel jobb mint a kínai kailh, de ha ez a határ akkor talán még az is megfelelő lehet. Ha nagyon sokat gépelsz akkor Novatouch TKL viszont annak sajnos nagyon megkérik az árát.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19798) Entaro válasza haxiboy (#19788) üzenetére


Entaro
tag

Tuti nem, vagy cherry black, vagy red. Használt, azért kevesebb. Nekem itthon újonnan 25 körül volt. Gondolkodom eladjam-e, kb 2x nyomtam meg :)

[ Szerkesztve ]

(#19799) fogtunder


fogtunder
nagyúr

köszi mindenkinek a választ. melóhelyen vannak mindenféle dell/lenovo billek, nem igazán lettem szerelmes, de lehet csak azért, mert a kínálat alja.

a tesorok egész szimpatikusak, mennyire para a kailh mechanika? mert a durandalból a világítós azért már elég durva áron mozog, egy excalibur még nagyjából belefér, de azt se ártana előtte kipróbálni valahol.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19800) haxiboy válasza fogtunder (#19799) üzenetére


haxiboy
veterán

Kailh sajnos nem minőségi. Sorjás gagyi kínai feeling. És sajnos nem egyformák érzésre a gombok. Van amelyik ragad van amelyikben a rugót cseszik el stb. Bár ki lehet fogni hibátlan szettet de sokat nem érdemes várni tőlük.
Tutira nem olyan tartós mint a többi, de mivel friss márka ez majd pár év Múlva kiderül.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.