Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Akciófigyelő:
Keycool Hero 84 Sokféle változatban elérhető. Baráti ára van. Főleg ha nem lenne annyi a dollár mint amennyi.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19202) SP!T


SP!T
addikt

Mi a véleményetek? Egy GB Osmium-ot van értelme lecserélni egy SS 6Gv2-re? Igazából sokszor véletlen lenyomok gombokat a Gigabyeton, de amúgy nagyon bejön. Ez az egyetlen bajom vele. Kicsit puha... Viszont van háttérvilágítás, USB3.0 és jack kivezetés rajta, ami előny, mivel a gépen az asztal alatt van. De legalább az SS-t tudnám egyszerűen matricázni magyarra, mert nincs háttérvilágítás. Bár vakon gépelek, szóval ez sem fontos funkció nekem. Kb 1:1-be kijönne egy ilyen csere.

Tudom keycap... Én nem vagyok hajlandó 10-20k környékénél többet adni egy billért, szóval ilyen "mulattságba" nem verem magam. :) Eredetileg olcsó mechanikust akartam és ennyi.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#19203) netpeti98 válasza SP!T (#19202) üzenetére


netpeti98
addikt

Milyen kapcsolós változatod van?

(#19204) qisqaqas válasza SP!T (#19202) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Magyar keycapeket lehet csináltatni. Nem háttérvilágítós, de istenem :) 15k körül kapható. Full translucent verzió is van.

A steelseries 6Gv2 kifejezésre rákeresve kizárólag BigAss enteres megoldások jöttek elő. Az nekem nagyon nem játszik.

Gomb véletlen lenyomása mit takar? Mellégépelsz, vagy az ujjad súlyától nyomódik be?

Mecha bill 20k-nál kezdődik. A normális 30k-nál.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19205) SP!T válasza qisqaqas (#19204) üzenetére


SP!T
addikt

netpeti98: red

qisqaqas: Úgy értettem, hogy nem akarok sokat költeni keycap-re, mivel már ezek az alap mecha bill-ek ára is a véleményem szerint sok. 15k csak gombokért, mikor 20-30k egy mecha bill? Szerintem irreális. :)
A gombot igen úgy nyomom meg véletlenül, hogy az ujjam súlya alatt. Ezért is gondoltam, hogy eladom és elcserélem egy SS-re. Csak még sose nyomkodtam MX black-et. Illetve nem is tudom van-e más hátulütője az SS-nek.

Tehát bármi jelentős különbség lenne a kettő közt a nyomásponton és a funkciókon kívül? Pl a GB-on a gombokra helyezve az ujjad, tudod jobbra balra kotyogtatni a keycap-eket Főleg backspace és enternél. Szerintem ez gagyi hatást kelt. Ha ez SS-ben nem lenne az pozitívum.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#19206) qisqaqas válasza SP!T (#19205) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Van ennek valamekkora holtjátéka, ez kapcsolófüggő és nem bill. Meg ugye a stabilizátor az enter és a backspace esetében. Ez többnyire PCB vagy plate mounted cherry stabilizátor; Costar típusút szoktak használni az építők, nem tudom hogy az jobb-e. Ki kéne próbálni. :)

15-20 ezer olyan keycapért amit nem tesznek bele egyik kommersz mechába sem. Lásd lentebb egy hosszabb hozzászólásoban. Vortex PBT keycapjei az árához képest elképesztően jobbak. 1 fullos készlet kijön 10 alatt. Csak ott ugye nem te mondod meg mit véssenek rá a keycapre. Nem irreális. Csak abban van anyag. Ha fogdosol olyat tudni fogod utána mi a különbség. Elsőre én sem hittem el. Aztán más okból kifolyólag rendeltem, aztán hoppá. Van a gyári ABStől jobb is. Sokkal jobb.

Red az ilyen. :) Black az erősebb kicsit, de lehet nem ártana egy taktilis visszajelzéssel rendelkező kapcsolót is megnézni. Redtől szinte csak erősebb van. Gateron Clear az ami még attól is gyengébb. A tactile bump miatt kicsit nehezebb véletlen benyomni őket, Kailh rednél előfordult nálam is ilyen, de a cherry mx brown-nál már nem.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19207) Khaosz55 válasza SP!T (#19205) üzenetére


Khaosz55
addikt

Minden mechának van kis billentyű lötyögése. Nem is lehetne nélküle mivel akkor szorulna a kapcsoló. Magának a kapcsolónak van holtjátéka. A plate mount a kapcsoló házat hivatott stabilizálni, ez segít kicsit ,de ahogy írtam a kapcsolóban van kis holtjáték, különben szorulna már a legkisebb kosztol is.

Nekem is GB Osmium van, nekem nincs gondom vele igaz csak annyi hogy most clear-re cserélem a kapcsolókat mert hiányzik a feedback, de ez az én hülyeségem.

[ Szerkesztve ]

(#19208) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

oh noes

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19209) SP!T válasza Khaosz55 (#19207) üzenetére


SP!T
addikt

Mondjuk ez nem rossz ötlet, kicserélni azokat a kapcsolókat, amivel játszok pl black-re (WASD, space). Legegyszerűbb módja beszerezni gondolom eBay. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#19210) qisqaqas válasza SP!T (#19209) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Legegyszerűbb az tuti. Legolcsóbb? Biztosan nem.

Ha hozzáférsz a kapcsolókhoz sima ügy, ha ki kell forrasztani akkor tökmindegy, de ha nem kell tactile feedback akkor rugózd át a kapcsolókat amiket kell. Ez nagyságrendileg olcsóbb bármitől. Ugyanúgy lineáris marad a kapcsolód, de ezzel megspórolsz magadnak egy csomó pénzt és szabályozhatod az erősséget. Black az olyan 60g körüli, de kaphatók ettől kétszer erősebb rugók is. Nekem pl van félretéve 67g és 80g-s rugó, ha egyszer lesz Cherry Clear kapcsolóm.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19211) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni billvásárlás terén. Már van otthon egy mecha billem (CM QFR TK Blue) így csak az jöhet szóba :D

A kritériumok:

Teljes méretű billentyűzet kellene.
Kizárólag munkára kellene. Sok gépelés.
Világítás/makró gombok/gamer hülyeségek nem kellenek.
A kiosztás mindegy, hogy ANSI/ISO.
Kapcsolóból kék kellene mert már a szívemhez nőtt és ugye úgy is gépelésre kellene. De, hogy a kollégák, hogy viselik azt majd letesztelem.
A külföldi rendelés sincs kizárva szóval ilyen téren nyitott vagyok.

Remélem tudtok ajánlani valami jófélét akik már többet próbáltak.

Előre is köszi.

Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#19212) haxiboy válasza Horvi (#19211) üzenetére


haxiboy
veterán

Munkára nagyon ajánják a topre switcheket. Maxkeyboardnak nagyon jó cuccai vannak. Bár írtad hogy a gamer cuccok nem nagyon érdekelnek de a Corsair K70 egy elég jó billentyűzet, én is azt használom csak az RGB változatot. Létezik szinte az összes típusú kapcsolóval.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19213) ivana válasza Horvi (#19211) üzenetére


ivana
Ármester

Unicomp, ha nem kell hülyeség akkor sokkal jobb a buckling spring, olyan mint a blue csak jobb.

(#19214) qisqaqas válasza ivana (#19213) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Blue-tól minden jobb. Értem ez alatt hogy a hasonló kategóriájú (clicky) switchekből a cherry mx blue volt a rosszabb. Még a kínai másolatokat is jobbnak érezték. Fura amúgy...

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19215) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy egyszerű Tesoro Durandal billem, brown kapcsolókkal. Az miért lehet, hogy néha a delete gombom "rosszalkodik"? Néha ha lenyomom nem érzékel semmit a bill, néha pedig két betűt is töröl, vagyis elég hülyén működik. Minden más tök szuper, csak az szokott hülyéskedni. Marhára nem szeretném gariztatni...:) Mit próbálhatok csinálni?

Köszönöm!

(#19216) qisqaqas válasza laci06 (#19215) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Kiforrasztani a kapcsolót és másikat a helyére. :) Másik OS alatt is csinálja?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19217) ivana válasza laci06 (#19215) üzenetére


ivana
Ármester

Ez nagyon elment a switch problémának tűnik, kevés a pergésmentesítés a hibás switchre.

(#19214) qisqaqas Nem tudom én alps után, meg van egy cherry is de az black, model m-nél kötöttem ki. Ami meglepő, hogy sokkal hallkabb, nincs bottom out hang, mert nincs bottom out (kivéve space). Illetve sokkal jobb a tactile feedback mint akár alpsnál, cherry-nél szerintem alig van, mondjuk clear-t még nem láttam.

(#19218) qisqaqas válasza ivana (#19217) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Clear és tactile grey egész jó. Tactile greyt azt a clear rugócseréjével értem el(ghetto grey?). Amúgy a tactile feedback az nem valami fényes ezzel egyetértek. Kb annyi van hogy el lehessen mondani hogy létezik; majdnem urban legend szintű :D Ha ez ember nyomkodja érezhető de gépelés közben nem jelentős, szinte fel se tűnik. Pedig nem is írok olyan gyorsan hogy a gépelés hevében elvesszen. Persze ezt csak a origi brownra mondom, lehet egy erősebb rugóval másképp muzsikálna. Ellenben ezt is csak akkor fogom megtudni, ha lesz egy teljes bill ahol ezt tesztelni lehet.

Bottom out hangot ki lehet iktatni, modolni kell.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19219) Khaosz55 válasza SP!T (#19209) üzenetére


Khaosz55
addikt

Neked elég lenne csak a rugót cserélni ha redről blackre akarsz. Igaz forrasztani akkor is is kell, viszont olcsóbb lenne.

Az aliexpresszen szerintem van rugó, igaz nég nem kerestem rá.

(#19220) Khaosz55 válasza qisqaqas (#19218) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali,
nekem mikor megérkeztek a brow kapcsolók egyből küldtem cserére cler-re. A brownak eszméletlen kevés a visszajelzése. Én gyakorlatilag nem is éreztem. Remélem a clear erősebb lesz.

Bottom out hang az amikor felengeded a gombot ?

(#19221) ivana válasza Khaosz55 (#19220) üzenetére


ivana
Ármester

Pont fordítva amikor teljesen lenyomod. Oringgel javítható, de damped alps sose lesz. :)

(#19222) Khaosz55 válasza ivana (#19221) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mi az az alps ? Nem ismerem szerintem.

(#19223) tDr1v3r válasza Khaosz55 (#19220) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én most egy csomag Brown-t rendeltem be (Gateron, de végülis ugyanaz), de nem hallottam ilyen rosszat róla... csak annyit hogy nincs klikkelős hang mint Blue-nál.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19224) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19223) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha lehet hinni egyik kommentelőnek, akkor: A kapcsoló simasága(jobban csúszkál benne) miatt jobban kijön a tactilic életérzés. Szerintem a rugó annyit nem dob rajta. (cherry mx brown-nal kipróbáltam egy fél perce)

Ellenben a Clear egy erősebb rugóval... OMG! Ujjgazmusom volt. :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19225) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19224) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem tudom, nekem maga a first egy MX Blue, ahhoz képest fogok viszonyítani.

Gateron Blue-n is gondolkodtam, de az hogy 1mm-el feljebb van annál a bump kicsit rémisztő... bár ki tudja, a rugó erősebb benne.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19226) Khaosz55 válasza tDr1v3r (#19223) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem azt mondom hogy rossz csak én szinte semmi feedbacket nem érzetem. Azt gondoltam több lesz. Persze ettől még másnak ez lehet a favorit.

(#19227) qisqaqas válasza Khaosz55 (#19226) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nekem eddig volt kailh Red, meg most egy Cherry MX Brown. Utóbbi nagyságrendileg jobb, ellenben csak ez szerezhető be, kommersz körökben. Sajnos. Rengeteg clear rajongó van, Panda Clear,Ergo Clear változatnak(rugó modok) meg mégtöbb. Amint engedik az anyagiak, az épített keyboardom kapcsolóit cserélem rá. Addigra az MX Clear-os keyboardom is megérkezik. Ott és akkor majd átlátom és tudok majd dönteni. Eddig nagyon úgy áll hogy Clear lesz a befutó.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19228) Horvi válasza qisqaqas (#19214) üzenetére


Horvi
őstag

Mi a baj a blue kapcsolóval?

Hello darkness, my old friend...

(#19229) qisqaqas válasza Horvi (#19228) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ne tőlem kérdezd. Nekem csak kék és zöld volt a kezemben a Cherry sorozatból. Akik összehasonlították a koppincsokkal azok állították, de ezt írtam is. Ha nem voltam egyértelmű akkor sorry. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19230) Horvi válasza qisqaqas (#19229) üzenetére


Horvi
őstag

Áááá értem. Nekem meg csak kék van :) A zöld milyen a kékhez képest ha már így van összehasonlítási alapod?

Hello darkness, my old friend...

(#19231) tDr1v3r válasza tDr1v3r (#19225) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Modifájingoltam Blue-ra a rendelésemet. Nyuszi vagyok még a Brown-hoz...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19232) dyuri válasza tDr1v3r (#19231) üzenetére


dyuri
csendes tag

Lehet kene valamikor szervezni egy billentyuzetes talalkozot, ahova mindenki elhozza a kedvenceit, es igy a tobbiek ki tudjak probalgatni. Masok velemenye alapjan ilyenben donteni eleg nehez.

(#19233) haxiboy válasza dyuri (#19232) üzenetére


haxiboy
veterán

Volt már szó ilyenről, a nyáron tervezek beszerezni minden mecha kapcsolóból egyet + Keycapeket. Ha lenne találkozó vinném is nyomkodni :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19234) Horvi válasza dyuri (#19232) üzenetére


Horvi
őstag

Jó ötlet lenne. Engem érdekelne is a dolog :)

Hello darkness, my old friend...

(#19235) tDr1v3r válasza dyuri (#19232) üzenetére


tDr1v3r
veterán

:K

Ha őszre összehoznánk egyet akkor valszeg ki is tudnám vinni az építés előtt álló Phantom-om.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19236) Horvi válasza haxiboy (#19212) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi az tanácsot megnézegetem akkor ezeket is. Meglestem a K70-et de ahogy láttam nálunk ilyen 45k körül mennek és azért az elég sok így elsőre. De majd még emésztem a dolgot.

Hello darkness, my old friend...

(#19237) qisqaqas válasza Horvi (#19230) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nehezebb lenyomni, erősebb benne a rugó. Full ugyanaz amúgy. Az erősebb rugó miatt inkább zöld mint kék.

(#19233) haxiboy : Nekem van olyanom. Nem nagy cucc. Találkozót támogatom. Egy-egy gomb nyomkodása nem adja amúgy vissza a teljes bill-es érzést. Ez a barnára nagyon is igaz. Egyenkén nyomogatva érződik a bump, teljes billen gépelés alatt annyira nem. :(

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19238) Horvi válasza qisqaqas (#19237) üzenetére


Horvi
őstag

De gondolom a zöld kapcsolós billentyűzet idehaza ritka mint a fehér holló...

Hello darkness, my old friend...

(#19239) nyunyu válasza Horvi (#19238) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebayen lehet szerezni zold kapcsolos nemet G80-3000-eket.
Par eve ugyanis azokkal gyartottak kek helyett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19240) haxiboy válasza qisqaqas (#19237) üzenetére


haxiboy
veterán

Akkor lehet valamilyen gyakran használt alakban kéne minden kapcsolóból. HMM az azt jelenti hogy jóóóó sok kapcsolót kell venni :D

(#19236) Horvi : Viszont nincs olcsó műanyag érzete, lézer gravírozott keycapek. Nagyon kellemes használni még a pirosat is pedíg ez kifejezetten játékra való.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19241) qisqaqas válasza Horvi (#19236) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Én azt mondom próbálj ki XY kapcsolót ha tudod. MMben megnyomkodni vagy mittudomén. 40nél többet ne költs egy billre ha nem vagy abban biztos hogy az kell neked. Ennyiért kapható a Vortex Pok3r is. Az meg azért prémium kategória. Itt egy jóárasított cucc is. Katt! Ha jót akarsz magadnak akkor nem kailh kapcsolóval veszed.

(#19240) haxiboy: olyasmit, igen. De nálam hamarosan aggregálódni fog egy nagyobb mennyiségű kapcsoló :U

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19242) haxiboy válasza qisqaqas (#19241) üzenetére


haxiboy
veterán

Milyen árban van 1db Cherry kapcsoló?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19243) Horvi válasza qisqaqas (#19241) üzenetére


Horvi
őstag

Ez a Pok3r nagyon kis csini :D Csak kár, hogy nincs numpadja :D

Hello darkness, my old friend...

(#19244) qisqaqas válasza Horvi (#19243) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Numpad is for the weak. :DD Meg azoknak akik exceleznek. Amondó vagyok hogy a numpadnak az egérrel ellentétes oldalon kellene lennie.

haxiboy: 1 dollár körüli

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19245) Khaosz55 válasza haxiboy (#19242) üzenetére


Khaosz55
addikt

Itt tudod megnézni 110 db 54 dollár. Van minden féle.

[link]

(#19246) nagyArc válasza laci06 (#19215) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem éppen most halt meg a Durandalban egy mx brown switch, a home gomb. Számtalan billentyűzetem volt már, de még soha egyik sem romlott el. Szép dolog ez az 50 millió leütés, csakhát...

(#19247) haxiboy válasza nagyArc (#19246) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha tudod szedd szét lehet csak beragadt az érintkező. Előfordul főleg ha sok por/vagy valamilyen ragacsos cucc kerül bele.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19248) ivana válasza qisqaqas (#19244) üzenetére


ivana
Ármester

numpadnak az egérrel ellentétes oldalon kellene lennie
Van benne valami, szerintem tisztán történelmi okokból maradt meg így, régen ugye nem volt ott az egér, hanem kvázi helyette voltak a nyilak és a numpad. Valószínűleg az is nagy szerepet játszott benne, hogy a model M a mai kiosztás első példánya ilyen. Mondjuk a numpad szerintem egyáltalán nem felesleges, én szoktam használni programozáskor.

(#19246) nagyArc Koszos, egy kis alcohol, kontakt spré akár szétszedés nélkül is segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#19249) qisqaqas válasza Khaosz55 (#19245) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Lehet én olvastam félre, de csak egy kapcsolóról volt szó.

BTW megjöttek a SP keycapek.

Ha érdekel a rizsám akkor itt olvass, ha nem, akkor képek itt.

Jóféle cucc.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19250) ivana válasza qisqaqas (#19249) üzenetére


ivana
Ármester

Elég állat, mondjuk a teljesen lapos nem tetszene. Az f és a j elég ötletes. Nekem egy ilyen kellene, csak buckling springgel :))

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.