Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) iAmMeforReal


iAmMeforReal
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni azzal kapcsolatban, hogy Corsair K90-hez milyen "alátétet" vagy tappancsot kellene vásárolni azért, hogy csökkentsem a kattogás hangját? Sajnos elég hangos ha gépelek mivel ez egy mechanikus billentyűzet.

Üdv.:
Pcforever

Üdv.:

(#18202) _-ORANGE-_ válasza iAmMeforReal (#18201) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

O-ring, ott nézd meg ahol Khaosz55 a billentyűit veszi. (néhány hsz-el feljebb, 18193)

[ Szerkesztve ]

(#18203) Khaosz55 válasza _-ORANGE-_ (#18202) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali nem muszály ott. Itthon is lehet venni. Én 2mm-es falvastagságú szilikont vettem [barna]. Shore 90 a kemenysege. Az NBR az fekete. Azon az olddslon meg 40 es keménységű van ami sokkal puhább.

(#18204) iAmMeforReal válasza Khaosz55 (#18203) üzenetére


iAmMeforReal
csendes tag

Úgy néztem hogy nekem a piros kellene illetve ez a kiszedő dehát basszus 10 ezer forint így a kettő :( :( :(
Itthon hol lehet kapni ilyet? Esetleg itt lehet találni?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv.:

(#18205) rayoliviero


rayoliviero
veterán

15000 Ft-ert szeretnek vilagitos billentyuzetet. Mi ajanlott?

(#18206) Rathrol válasza rayoliviero (#18205) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Ozone Blade! Membrán powaaa :DDD

(#18207) salieven válasza Rathrol (#18206) üzenetére


salieven
aktív tag

Ozone Bladet ajánlani tudom csak én is már több mint 1 éve használom hibátlanul működik és nagyon jó kényelmes is :)

PSN: salieven

(#18208) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

Your car, your life ;)

(#18209) rayoliviero válasza Rathrol (#18206) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi. Igen, ezt néztem, plusz még a Razer Deathstalker nevűt. Az is ajánlott?

(#18210) Khaosz55 válasza iAmMeforReal (#18204) üzenetére


Khaosz55
addikt

O-Ring nél is lehet venni NBR-t. 5X2mm kell. Én azt használok. Szerintem nem lesz több 2500-3000Ft nál.

Elnéztem nem Shore 90 hanem shore 70 a keménysége. Amcsi az shore 40 és 50. Ilyen puhát itthon nem lehet kapni tudtommal.

(#18211) _-ORANGE-_ válasza rayoliviero (#18209) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

A Deathstalker amcsi kiosztású. Egyébként nem ajánlom, ennyiért mechát is kapsz, magyar kiosztásút. (csak nem világít)

[ Szerkesztve ]

(#18212) w333 válasza rayoliviero (#18209) üzenetére


w333
félisten

Én is hasonlót keresek ... sok teszt olvasás + a sok pozitív vélemények után, én ezt a kis A4-Tech B120 Bloody fogom megvenni, vízálló + van benne anyag (1.7kg)

A héten szerintem már biztosan meglesz, majd írok róla véleményt :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#18213) Bigemperor válasza w333 (#18212) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Az jó lenne, ha írnál pár tapasztalatot, mert én is szemezek vele, bár nekem fekete-kékben jobb lenne, mert a gépem olyan, de ez már csak az én heppem.

(#18214) naja válasza mumtaz (#18199) üzenetére


naja
aktív tag

Oké, köszi szépen!

(#18215) rayoliviero válasza Rathrol (#18206) üzenetére


rayoliviero
veterán

Végül ezt vettem, ez volt Debrecenben raktáron, idáig jónak tűnik.

w333: Lett volna A4TECH is, de olyan márkám volt, most mást inkább kipróbálok, úgy döntöttem. De azzal sem volt amúgy soha baj. Annyiért jó vétel lesz neked.

[ Szerkesztve ]

(#18216) nyunyu válasza iAmMeforReal (#18204) üzenetére


nyunyu
félisten

Kupak leszedo az mihez kell? Alanyulsz egy kessel, aztan siman kipattintod, felesleges erre penzt kolteni.

Egyebkent meg a vastagabbik, kek gyurut feleannyiert lehet rendelni Kinabol, igaz eltartott vagy 3-4 hetig, mire ideert.
Rendeltunk mar paran innen.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18217) Khaosz55 válasza nyunyu (#18216) üzenetére


Khaosz55
addikt

Érdekes hogy kerestem itt cherry mx kapcsolókat és nagyon drága volt amit találtam.

(#18218) jookomak válasza Khaosz55 (#18217) üzenetére


jookomak
őstag

Nem a kapcsolóról volt szó, hanem a zajcsillapításként alátett gumigyűrűről (o-ring).

(#18219) nyunyu válasza jookomak (#18218) üzenetére


nyunyu
félisten

Par nappal ezelott az egyedi Cherry MX beszerzesrol beszelgettunk itt a topikban, arra asszocialhatott.

Sose lesz kesz a mechanikus Ergo4k, ha nem allok neki.
Baromira hianyzik a formaja, kiosztasa. :(

Utalok egyenes billzeten irni, plane nem ilyen csapnivalo minosegun, mint az alkatreszbanyanak szant MX-Board 2.0. :O

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18220) Khaosz55 válasza jookomak (#18218) üzenetére


Khaosz55
addikt

Tudom, csak azt akartam mondani, hogy az o ring olcsó ott viszont a mx kapcsoló nem.

(#18221) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nos az USA oldalon nem lehet kapni jelenleg MX kapcsolót és o gyűrűt sem, értesítenek ha van.

Megnézem mondom hátha lehet szerezni Kailh kapcsolót. Idáig árat nem találtam viszont az gyártót igen.

Komoly ez szerintem totál cherry másolat.

[link]

Ha megnézitek termék listát van mindenféle van olyan is amiben már benne van RGB LED. :Y

Ja és patent-ot raktak a billentyű lenyomás érzésére és hangjára. :) Gondolom így kerülik el a cherry pert, ez nem koppintás mivel védve van a hang és érzés.

(#18222) w333 válasza Bigemperor (#18213) üzenetére


w333
félisten

Na megvan a kicsike .... A4tech Blody 120 :))

Külső + doboz az egész csomagolás is nagyon prémium !

Kicsomagolva a billentyűzetet, még egy kemény dobozban + fóliába volt csomagolva, tartozékok egy kis kézikönyv és a fekete WASD gombok + a kiszedő szerszám, kicsomagolás után egyből tudtam hogy komoly kis billentyűzet mivel van benne anyag rendesen (szép kis súlya van), mérete kiváló (közepes nem nagy de nem is kicsi) a gombok nyomáspontja + lekerekítése kiváló (matt + selymes tapintásúak a keret nagyon erős/masszív, durva műanyag) a WASD piros gombok kemény szilikonból vannak és recézettek (véletlenül sem csúszik le az ujjad róla) a bill. világítása nagyon jó nem az a vakító hanem inkább az a pont jó kényelmes fényerejű, a betűk és karakterek nem festettek (így nem hinném hogy kopni fognak) maga a billentyűzetbe vannak lézer gravírozva (betűk számok karakterek stb.) kellemes meglepetés hogy szinte hangtalan, nagyon -nagyon csöndes (gyors gépelés közben is), a Blody kéz Logo bill. világítás kikapcsolás után is folyamatosan világit piros színben, összességében egy nagyon prémium billentyűzetről beszülünk, a gyártó nagyon oda rakta magát, nem recseg nem ropok irtó kényelmes rajta gépelni, mindenképp megérte az árát én bátran ajánlom mindenkinek aki egy minőségi + kényelmes billentyűzetet szeretne hosszútáva :))

Tessék még lőttem pár képet a billentyűzetről ... :)

Szövet kábelezés + piros USB !

[link]

Szilikon recézett WASD gombok !

[link]

Világítás fényben !

[link]

Világítás sötétben !

[link]

Rémélem tudtam segíteni a döntésben ... :R

(#18215) Gazsi00

Köszi tényleg kiváló ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#18223) Bigemperor válasza w333 (#18222) üzenetére


Bigemperor
senior tag

:R
Nagyon Baba! Ilyen lesz nekem is, PCX kiesik, mert a szállítás+utánvét drágább, mint ha itt Pécsett beszerzem!

Jó használatot hozzá! :K

(#18224) w333 válasza Bigemperor (#18223) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... :R én a "220V" -ból vettem (készleten volt azonnal) 8900 pénzért ! :DD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#18225) ivana válasza Khaosz55 (#18221) üzenetére


ivana
Ármester

Lejárt a cherry szabadalma a switchekre, ne hidd, hogy egyébként lehetne ilyet gyártani :D De nem is olyan és főleg nem egy jó öreg alps.

(#18222) w333 Egész jó keycapek, sokkal normálisabbak mint szoktak lenni ezek az olcsó világítósok. Szerintem ez ellentétben a 15k környéki gumisokkal nyugodt szívvel ajánlható. Ennyit még érhet a világítás.

(#18226) w333 válasza ivana (#18225) üzenetére


w333
félisten

+1 simán ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#18227) sittes79 válasza Bigemperor (#18223) üzenetére


sittes79
addikt

Pécsi vagyok Én is, Te hol veszed Pécsett? akár priviben is. Köszi

(#18228) dyuri válasza Khaosz55 (#18221) üzenetére


dyuri
csendes tag

A geekhacken epp most szervezodik Gateron GB, ha nem ragaszkodsz a Cherry-hez, akkor az erdekes lehet a szamodra, igen olcsonak tunik, es a Gateron kapcsolokrol eleg jokat olvastam eddig.

(#18229) Bigemperor válasza sittes79 (#18227) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Szia!

Jobb híján (ez volt a legolcsóbb, kb. 8,5k) az infolexben rendeltem ma, csütörtök-péntek, mire ideér.

(#18230) nyunyu válasza dyuri (#18228) üzenetére


nyunyu
félisten

Koszi a linket.

Ugy tunik, gyakrabban kellene GHt olvasnom, hatha sikerul ihletet meriteni az Ergo4k megepitesehez.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18231) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ozone Blade billentyűzeten, hogy kell használni a multimédia gombokat? pl. hangerő le és fel? Nem reagál, ha lenyomom. Próbáltam function + multiméldia gomb, de arra sem reagál. Function gomb lenyomásra az Ozone segédprogramjának mappáját nyitja meg.

(#18232) vlaho válasza rayoliviero (#18231) üzenetére


vlaho
aktív tag

Töröld le azt a programot, semmire sem való. Nekem program nélkül, tökéletesen működnek a function + multimedia gombok.
Ha esetleg kellenek a makro gombok, akkor azokat állítsd be, majd utána töröld a programot, memóriába megmarad.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#18233) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Erről vélemény: [link]
Mech-membrán hibrid bill egész olcsón, mennyivel jobb szerintetek?

(#18234) _-ORANGE-_ válasza Rathrol (#18233) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Nem néz ki rosszul, de nem ismerem ezeket az ollós kapcsolókat. :F

(#18235) rayoliviero válasza vlaho (#18232) üzenetére


rayoliviero
veterán

Letöröltem, de így sem működik. Hogy kell pontosan állítani? Funkció gomb lenyomása plusz hangerő le vagy fel például? Ha a hangerőt akarom állítani. :B

[ Szerkesztve ]

(#18236) ivana válasza Rathrol (#18233) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyi bullshitet rég olvastam. :O Szóval van ugye a mechanikus billentyűzet, amelyben a gombok visszaugrását egy rugó okozza és rubber dome amiben egy gumiharang. A laptopokban nem fért el a rendes billentyűzet ezért kifejlesztették a vékonyabb ollós felfüggesztést. Ezen billentyűzetek általában a kisebb rubber dome-k miatt (kb. fele akkora átmérő mint a normálban) valamivel jobbak mint a nagyon gagyi, de annyival nem, illetve sok billentyűzetet szerelnek már ilyen kis rubber dome-al, pl.: amit szoktam ajánlani genius slimstar 120. Kb. ennek a technológiának a határa a régi stílusú TP billentyűzet, annál jobbat nem láttam és nem is nagyon lesz rubber dome-al. Az már elég tisztességes, de elvileg egyenként tesztelik a gombokat.
Előnyük még ezeknek a tényleges bottom out hiánya miatt az, hogy nagyon halkak, vagy legalábbis halkabbak mint a nagyon olcsó darabok. De ha világítós rubber dome kell, akkor az a 4tech ami volt az előbb, az elég értelemes keycapekkel rendelkezik, érzésre nem tudom milyen, de ezeknél a keycapek szoktak gagyik lenni.
A mechák pedig nagyon más világ, sima bolti sörök vs kézműves sörök :K

(#18237) rayoliviero válasza rayoliviero (#18235) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most jó a hangerő le és fel és némítás, lejátszás, szünet, következő szám nem működik. :F

Szerk: Másik lejátszóval azok is működnek, csak a WinAmp nem tetszett neki ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#18238) farkas-j válasza Rathrol (#18233) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem tetszik! De hol lehet kapni, ráadásul magyar kiosztással? Szerintem a Gigabyte Force K7-ben is ilyen billentyűk vannak, csak az 3 színű háttérvilágítású. Ez kapható is nálunk magyar kiosztással.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18239) Khaosz55 válasza dyuri (#18228) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem találom honnan lehetne rendelni és mennyibe került. Az is kérdés, hogy plate mount mechanikus billentyűzetbe amiben cherry kapcsoló van bemegy-e. Szóval ugyan akkorának kell lennie mert ha más vagy nem megy be vagy lötyög a gomb. Plate mount-nak pont azért stabil mivel a lap tartja a kapcsolót az oldalirányú elmozdulással szemben.

Ha zsírozni akarom akkor forrasztás előtt szét kell szednem az összes kapcsolót és bekenni na az a fanatizmus csúcsa....

(#18240) gyga


gyga
senior tag

Üdv.
Segítsetek billt keresni.
Követelmények:
-legyen háttér világítás
-kábeles legyen
-halk
-power gomb (a pc kapcsolásra) "nem létfontosságú"
-kényelmes
-ne legyen gémer
-10Kba férjen bele
-nem fontos de jó ha van rajta pár extra gomb is.
Aki ismer hasonló billt az ne tartsa magában ossza meg velem :)
Köszi

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#18241) qnadam válasza nyunyu (#14991) üzenetére


qnadam
veterán

node hol lehet ilyet venni elfogadható áron? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18242) _-ORANGE-_ válasza gyga (#18240) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Itt egy Genius.

[ Szerkesztve ]

(#18243) _-ORANGE-_ válasza qnadam (#18241) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Nem gondolod, hogy egy kicsit régi posztra reagáltál? :DDD

(#18244) qnadam


qnadam
veterán

tudom, hogy mikori, de gondolom a tartalma azóta is érvényes :B
meg olyan szépen le van írva, hogy mit keresek :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18245) nyunyu válasza qnadam (#18241) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezeket mar vagy 8 eve nem gyartjak.

Helyettuk van a Lenovo Compact Keyboard, de az most 14-15k ujonnan.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18246) salieven


salieven
aktív tag

Na holnap vagy pénteken érkezik egy Asus Echelon bill első mechanikus billem lesz kíváncsian várom milyen lesz egy Ozone Blade után. :)

PSN: salieven

(#18247) ivana válasza gyga (#18240) üzenetére


ivana
Ármester

A4tech Blody 120, jóval értelmesebb minden másnál ebben a kategóriában.

(#18248) _-ORANGE-_ válasza ivana (#18247) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

De nem gamer-t írt. Az meg annak tűnik.

(#18249) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

van különben Magyar kiosztású num pad nélküli mechanikus brown kapcsolós billentyűzet ?

(#18250) tDr1v3r válasza Khaosz55 (#18249) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem láttam még.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.