Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Én is beálltam a mecha-t használok sorába. Elsőnek egy Tesoro Durandal G1N MX Brown switches billentyűzetre esett a választás, és jó döntés volt. Sosem volt ezelőtt még mechám, egy G15-öt nyúztam nagyon sokáig, de ég és föld a különbség. Teljesen más ezen gépelni, mint eddig bármelyik billemen, érzem, hogy most még kicsit pontatlanabb vagyok (kicsit szokatlanok ezek a magas keycap-ek), de ez napról napra javul, és úgy érzem az első pillanattól kezdve gyorsabban gépelek. De egyébként is teljesen más érzés ezen gépelni, én imádom. A hangja pedig annyira nem zavaró ennek még szerintem, én a videókból rosszabbra számítottam. Tudom, hogy nem ez a topik elsődleges célja, hogy ilyenekről beszámoljunk, de ha valaki laikusként gondolkodna váltásban, mint én gondolkodtam, akkor nyugodtan vágjon bele, nem fogja megbánni.:)

(#18552) qisqaqas válasza laci06 (#18551) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Gumit használsz? :D Jó dolog.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18553) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Apple klaviatura jo vajon asztali pchez ?
Koszonom :)

(#18554) ivana válasza Sterilzona (#18553) üzenetére


ivana
Ármester

Igen.

(#18555) haladó


haladó
tag

Vezeték nélküli világítos bill. -et ajánlanátok? Rapoo E9070 tökéletes lenne ha világítana.

(#18556) Horvi válasza qisqaqas (#18552) üzenetére


Horvi
őstag

Bizony a gumi jó dolog :D Fő a biztonság.

Amúgy én is használok a Blue kapcsolós billentyűzetemen és sokkal jobb lett legalábbis nekem jobban tetszik mivel sokat bottom-outoltam a gombokat gépelésnél de így nem zavaró a hangja és a környezet is elégedett :DD

Hello darkness, my old friend...

(#18557) Rathrol válasza laci06 (#18551) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Jah csak most így lemondhatsz a háttérvilágításról,kéztámaszról,kijelzőről,multimédiás gyors gombokról, de azért rugós! ;]

[ Szerkesztve ]

(#18558) ivana válasza Rathrol (#18557) üzenetére


ivana
Ármester

Ezek semmit nemérnek ha gagyi rubber dome a billentyűzet, nézhet ki valami úgy mint egy ferrari, de ha trabant motor van benne akkor max. hülyék előtt villogni jó.

(#18559) Rathrol válasza ivana (#18558) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Jogos, de azért ahhoz képest gagyi gumi billentyű eléggé felszerelték árához képest! :K 25 ezer ft alatt olyan fapados mecha kapsz (trabant ferrari motorral)..de legalább jó nyomkodni 50 milliószor! :)
De ne érts félre én is szeretnék beruházni rá majd 1x! :U

[ Szerkesztve ]

(#18560) ivana válasza Rathrol (#18559) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nem használtál még ilyet nem érted... Egy ilyen után nem akarsz többet olcsó szaron gépelni. Ennek azért ennyi az ára mert csak a switchek ilyen 10k+ kategória. Egy durandal keycapjei se gagyik szóval az se igaz, hogy "trabant" szintű lenne a billentyűzet, egyébként média gombok vannak rajta. A világítás meg nooboknak van ;] Az igazi billentyűzet ilyen vagy keményebbeknek ilyen.

(#18561) Horvi válasza ivana (#18560) üzenetére


Horvi
őstag

Azért az a Das Keyboard elég hardcore :DD

Hello darkness, my old friend...

(#18562) ivana válasza Horvi (#18561) üzenetére


ivana
Ármester

Jó billentyűzet, csak drága, de nagyon, egyéb probléma nincs vele. Rég rossz ha a billentyűk lenyomásánál gondolkodni kell.

(#18563) Horvi válasza ivana (#18562) üzenetére


Horvi
őstag

Igen azt néztem, hogy elég húzós ára van a dolognak.

Mondjuk nekem is világítós mechám van de csak a család többi tagja miatt kell a világítás engem baromira hidegen hagy a dolog :))

Hello darkness, my old friend...

(#18564) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Ilyen beszámolók alapján valószínüleg én is inkább szánok pénzt egy mechára. A Bloody B120 elég jó választás lehet, nem? Ezt ajánlottátok feljebb pár emberkének. Kinézetre és funkcionalitásban nekem tetszik, de javítsatok ki ha van jobb ennyiért. A világítás nem számít.

(#18565) mSchumi87 válasza AeSDé Team (#18564) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Hello en is most vettem, hát ég es fold a kulombség a régihez képest, nagyon megéri es az ára is jo

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#18566) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Ma volt az első alkalom, hogy lekaptam az összes keycapet a billentyűzetemről, és letörölgettem őket. Aztán eszembe jutott, hogy megnézzem a számlát, és kiderült, hogy napra pontosan ma egy éve használom a Quickfire TK-m (és ezzel együtt mechanikus bill.-t). :D

Am világ életemben iso billentyűzetet használtam, naívan azt gondoltam, h. 1-2 hét, rossz esetben 1-2 hónap az ansi enter megszokási ideje. Kb mára mondom azt, h. teljesen kiidegződött belőlem a nagyenter.

(#18567) AeSDé Team válasza mSchumi87 (#18565) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Most nézem hogy ebből is a 8k-s az csak gumis. Akkor mennyi is egy mecha?

[ Szerkesztve ]

(#18568) Sz4bolcs válasza AeSDé Team (#18564) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Már fentebb is megakadt a szemem rajta, h. valaki a Bloody B120-ra, mint mechára hivatkozott... :F

(#18569) Sz4bolcs válasza AeSDé Team (#18567) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

20k-nál kezdődik, de a 20k-s és 50k-s mecha közt elhanyagolható a különbség ahhoz képest, amekkora egy tetszőlegesen választott rubber dome-os, és egy mechanikus közt van.

[ Szerkesztve ]

(#18570) AeSDé Team válasza Sz4bolcs (#18569) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Na akkor előző állításomat visszaszívom :D Majd talán pár év múlva, ha a következő billentyűzetem is elhalálozik.
Amúgy ezeket a kis gumikat nagyon macerás lenne kicserélni? Ha szettet nem is vennék, de bepakolhatnám pl. a numpad gumijait az elgyengült gumik helyére.

[ Szerkesztve ]

(#18571) ivana válasza Sz4bolcs (#18566) üzenetére


ivana
Ármester

A tuti keycap mosó módszer a nagy kupakú műanyag üveg, melegvíz, mosogató gép tabletta. Mindent leszed. :))

(#18572) qisqaqas válasza ivana (#18560) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Pedig ez gyönyörű. A háttérvilágítás számomra itt ér véget.

A mostani billentyűzetemen van backlighting és használom is. Nem azért mert kell (amúgy sem használok qwerty származékot :)) ), hanem azért mert teljesen kikapcsolni nem lehet. Mellesleg baromira átgondolatlanul van kialakítva ezen a téren. Gyenge fényerőn is zavar este :((

(#18571) ivana : Körömlakklemosó méginkább leszed mindent. Ne próbáld ki senki, mert oldja az ABS-t ami gyakori alapanyaga az alsó-középkategóriás keycapeknek!!

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18573) ivana válasza ivana (#18571) üzenetére


ivana
Ármester

Csak felső kategóriás (dye sublimated és doubleshot) keycapekjel próbáltam, festettre veszélyes lehet.

(#18574) Sz4bolcs válasza ivana (#18571) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Szódabikarbona, sósav, Aloe? Egyszer majd végigpróbálom. :D

(#18575) DEJVID


DEJVID
őstag

Magyar kiosztású, kék kapcsolós billentyűzet még mindig csak a nem kapható Durandal van?

(#18576) _-ORANGE-_ válasza DEJVID (#18575) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Valszeg igen, Razer csak angolban van. (csak feketében látok)

[ Szerkesztve ]

(#18577) qisqaqas válasza DEJVID (#18575) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Jobban jársz, ha megtanulsz vakon írni. Egyátalán nem gázos. Egyedül az ANSI entert kell szokni, legalábbis nekem ez okozta a legtöbb fejtörést. Mindig a Slash és a Enter között nyomtam meg és két billentyűt is lenyomtam.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18578) DEJVID válasza qisqaqas (#18577) üzenetére


DEJVID
őstag

Én tudok, de nem egyedül használom a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#18579) Horvi válasza DEJVID (#18578) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem a többieknek sem para megszokni a dolgot. Anyukám is megszokta viszonylag gyorsan a dolgot. Igaz elsőre készítettem neki egy map-et hozzá, hogy melyik jellel melyik betűt írja de gyorsan ráállt szóval nem volt gond.

Hello darkness, my old friend...

(#18580) qisqaqas válasza DEJVID (#18578) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha kicsit mélyebb a zsebed akkor innen szerezhetsz olyat amilyet szeretnél. Árban nincs elszállva, (azon túl hogy a dollárárfolyam igen) a szállítás ellenben komoly összegű. Olyannyira, hogy ahányszor lekérem a szállítási összeget nyüszít a bankkártyám. :) A szorgos NAVos kezek pedig meg fogják állítani a határon, mert nagyösszegű küldemény. Oszt rá is rakják az ÁFÁt.

Ellenben rendelhetsz Keycapeket, az már kevésbé húzósabb.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18581) Yutani válasza Đusty (#14093) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én is ilyen Auchan kéken világító billentyűzetet vettem, nincs másfél éve. Eddig baja nem is volt és nincs is, viszont a sűrűn használt gombokon (WASD) már elkezdett lekopni a fekete festék. Így jöttem rá, hogy igazából inverz nyomással oldották meg a világítós betűket, azaz áttetsző gombokra fekete festéket szórtak, és csak a felirat maradt festetlenül.

Nem tudom, más billentyűk is így vannak-e megoldva? Én minden esetre fogtam egy fekete markert és átszíneztem vele a kopott részeket. :DDD

#tarcsad

(#18582) qisqaqas válasza Yutani (#18581) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ugyan ez a megoldás a CM Quickfire TK billentyűzetemnél és az ettől 10x drágább laptopomnál is. Elkeserítő. Egy doubleshot keycap igazán beleférhetett volna.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18583) schawo


schawo
titán

Egy Excaliburon filózom. Akinek van már, nem érzi túl magasnak és kényelmetlenül élesnek a tenyéroldali élét?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18584) somasz válasza ivana (#18501) üzenetére


somasz
addikt

Genius slimstar 120

ezt már nem lehet kapni sehol, mi az utódja, amit tudnál ajánlani?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#18585) xEon1337


xEon1337
őstag

A mai naptól beléptem én is a mechanikus billentyűzetet használók táborába egy CM Storm QF Rapid-i-vel, melynek MX Brown kapcsolói vannak (SGK-4040-GKCM1-US) :C

Már készül a logout bejegyzés róla, pár nap és olvasható lesz :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#18586) ivana válasza somasz (#18584) üzenetére


ivana
Ármester

Nem utazok olcsó billentyűzetben, ilyet is csak öcsémnél láttam. Általánosságban: a slim olyan 2mm travelos rubber Dome sokkal jobb mint a 4mm körüli.

(#18587) schawo válasza xEon1337 (#18585) üzenetére


schawo
titán

Kár, hogy nincs belőle magyar. :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18588) qnadam válasza ivana (#18571) üzenetére


qnadam
veterán

akkor már egyszerűbb valami hálós zacsiban bedodni a gépbe :) de a mosógép is működhet így.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18589) ivana válasza qnadam (#18588) üzenetére


ivana
Ármester

Az elektronikának ártana, csak a keycapeket szabad így mosni, a burkolatot meg külön mosogatóban. Ez kipróbált módszer, nem én találtam ki. [link]

(#18590) qnadam válasza ivana (#18589) üzenetére


qnadam
veterán

azért írtam a zacsit :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18591) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan vezeték nélküli billentyűzetet (és egeret ha van ilyen packban) ajánlani, aminek 5-6m a hatótávja és nem ökör áron van?

(#18592) DEJVID válasza bercsi (#18591) üzenetére


DEJVID
őstag

Annyit szerintem bármelyik bír. Barátnőmmel a szobámban egy legaláb 6-7 éves (akkoriban sem drága) logitech párost használunk 4-5 méterről, minden gond nélkül.

(#18593) Exfury válasza schawo (#18587) üzenetére


Exfury
tag

magyar nincs, de UK kiosztású van ;)

(#18594) xEon1337


xEon1337
őstag

Ha valakit érdekel, akkor lehet kapni Magyarországon még 2013-as Razer BlackWidow Tournament billentyűzetet, Cherry MX Blue kapcsolókkal! [link]

Mint tudjuk, a 2014-es verzióban már Razer (Kailh) kapcsolók vannak.

Hajrá, hajrá! :K

"Less but better" - Dieter Rams

(#18595) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Lehet kapni olyan billentyűzetet, ami a Mac billentyűzet PC-s megfelelője?

Ugyanazt a gépelési érzést szeretném viszont látni, de PC-s feliratokkal, és lehetőleg feketében.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18596) qisqaqas válasza xEon1337 (#18594) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ne kísérts, kérlek. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18597) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na, megérkezett a Modecom MC 9005. 3700Ft 5 év garival az Aqua-nál. Sok éves Genius SlimStar 110-et váltott. Tetszik, kényelmes a csuklótámasz, jók a gombok is. :K Nem épp a leghalkabb,de ez engem nem is nagyon érdekelt,mert szinte állandóan szól a zene a szobámban. Viszont 10x olyan gyorsan tudok írni rajta,mint a régin,ráadásul alig nézek rá,míg a Geniust folyamatosan bámultam,hogy mi hol van. Ez nyilván a csuklótámasznak köszönhető, mert ha a levegőben van a kezem, képtelenség eltalálni hogy melyik betű hol van. :D

Aki hasonlót keres, én bátran merem ajánlani. 2 óra alatt sikerült megszoknom a vékony entet is,meg azt is hogy furcsa helyen van az ű betű. (na jó,ha teljesen vakon gépelnék,akkor nehezebb lenne,)de sosem tudtam vakon gépelni. De úgy érzem,ezzel meg fogok tanulni. :K

(#18598) farkas-j válasza BRIKLY (#18597) üzenetére


farkas-j
őstag

Én a Modecom MC-800M-et néztem még ki tavaly. Sehol sem találtam magyar kiosztással. Felhívtam a hazai márkaképviseletet, ahol azt mondták, február végéig döntenek róla, hogy lesz e magyar kiosztással. Március elején felhívtam őket. Az volt a válasz, hogy túl drága lenne (kb 6,5-7 ezer Ft !) így szerintük nem lenne rá kereslet. :W Kiakadtam! Megkérdeztem, hogy megnézték e a konkurencia árait? Állítólag igen, csak azt nem tudom, hogy hol? Szerintem piszok jó árban lett volna ennyiért! Na mindegy, marad a Gigabyte Force K7, mert mindenképpen alacsony gombos, alacsony leütéses klaviatúra kell. Szigeteset jobban szerettem volna, nem beszélve a piros (és változtatható) háttérvilágításról.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18599) Meridius11 válasza farkas-j (#18598) üzenetére


Meridius11
aktív tag

A fehér háttérvilágítás miatt én is beruháztam volna rá.. :K

[ Szerkesztve ]

(#18600) BRIKLY válasza farkas-j (#18598) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ez egyenesen gyönyörű :Y
Még jó,hogy nem találtam rá.
Hát igen,annyiért nagyon jó lett volna. :K

Force K7-et én is nézegettem,de annyit nem akartam kiadni a világításért,mert ugye másban nem igazán tud többet ennél.
De nem is bánom, jó ez,végre egy nekem kézre álló billentyűzet,amin tudok gyorsan írni,nem keresgélem össze vissza a betűket. Mondjuk amit linkeltél, az még jobb lett volna,mert még ha rá sem néznék írás közben,az a piros világítás nagyon jól passzolna a szobám hangulatvilágításához. :d

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.