Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Most szakértői válasz kellene. Játéknál vagy mittudoménhol a 125Hz polling rate elegendő-e?

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18652) ivana válasza qisqaqas (#18649) üzenetére


ivana
Ármester

Nem jössz ki olcsóbban, illetve VUSB-vel nehéz megoldani az átalakítást. Illetve ehhez kész lib van. [link] Ilyennel csináltam adb->usb átalakítót apple extended keyboard-hoz, nagyon könnyen ment. Most egy régi nkro mátrixos mx black billentyűzetet akarok befogni, de azon még dolgozok. (Még valami VT100 klónhoz készült :D )

(#18651) qisqaqas 8ms beolvasások között :DDD Bőven, gamer hülyeségekkel tele vagyunk :W

(#18653) kexksz válasza nagyArc (#18648) üzenetére


kexksz
addikt

Innen ez milyen shippinggel meg vámmal jön be? Miután amerikai store gondolom erre az árra még rámegy vagy 10e forint.

(#18654) qisqaqas válasza ivana (#18652) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Lyaly! Félreértés történt! Nem NKRO átalakítót építek, hanem a projektet használom fel amit linkeltél egy építéshez. Billzet lesz a vége. Ehhez kell a VUSB, mivel olcsóbban jövök ki így mintha kínából hozatnék USB szapportos kontrollert. Tudom hogy 8ms(matek/fizika még megy), de ehhez laikusnak tartom magam, hiszen sok helyen olvasható hogy pollingrate-től nedvesednek a bugyik. Több -> jobb. Nem akarok sokadik VérIstván lenni a sorban aki bedől ilyesminek, mert ezen kívül van még pár nettó hülyeség.

VUSB pedig USB 1.1 low speed-et támogat, ami ugye korlátozza a max polling rate-et. De fixme ha rosszul tudom. Ezért kértem segítséget ebben a kérdésben.

Az mondjuk tisztasor hogy nem a pollingrate-től leszek jobb játékos, nekem ehhez egy kisebb csodára lenne szükségem. :DD

Ha teljes kérdés kell akkor ím: VUSB-vel megvalósított billentyűzetnek/billentyűpadnak van-e negatív hatása egy adott egyén teljesítményére, ahol számít a reakcióidő?

Szerk.: Látom már a félreértés okát, rosszul tagoltam a szövegemet. :U

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18655) dyuri válasza qisqaqas (#18654) üzenetére


dyuri
csendes tag

Ha nem irsz hozza sajat drivert, akkor a billentyuzet - ahogy mar irtam - HID-et fog hasznalni, ami USB 1.0 ota valtozatlan, 100Hz (10ms) es 1000Hz (1ms) kozott lehet a polling rate (125Hz/8ms az alap), es tudtommal max 64 byte-os lehet egy csomag. Ebbol kijon, hogy 1000Hz-es NKRO billentyuzet is siman keszitheto (32 byte-on bitmapkent atkuldheto a 32*8=256 fele scan code, de az usb szabvanyban ennel kevesebb van). A 125Hz-nel gyorsabb pollozas is driver kerdese, linux alatt pl. siman allithato.

Itt az en billentyuzetem NKRO descriptora (32 byte, bitmap-at hasznalva), ha erdekel:
https://github.com/dyuri/ergodox-firmware/blob/repa/firmware/lib/usb/atmega32u4/keyboard/from-pjrc/usb.c#L249

[ Szerkesztve ]

(#18656) haxiboy válasza kexksz (#18642) üzenetére


haxiboy
veterán

Hali. Mercateo nevű webshopnak érdemes írni ők van hogy be tudják szerezni, nekem is majdnem onnan lett k70, csak sikerült helyette olcsóbban k70 rgb-t vennem. Az új razereket én sem ajánlom, a kailh switchek érzésre is teljesen másak mint a cherryk. Esetleg ebay/amazon?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18657) nagyArc válasza kexksz (#18653) üzenetére


nagyArc
tag

27% áfa + 4% vám + szállítás.

(#18658) kexksz válasza haxiboy (#18656) üzenetére


kexksz
addikt

Írtam nekik, hátha.

@nagyArc: Ez így sajnos nagyon drága mulatság lenne már.

(#18659) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Hali
Tudnátok ajánlani nekem CS:GO-hoz billt? Mechanikus lenne jó (ami drága nekem), de 10-15k-nál nem nagyon akarok többet rá költeni. Jó lenne ha több gombot is érzékelne a bill egyszerre :D

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#18660) tDr1v3r válasza kexksz (#18642) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Razerrel mi a gond? A BlackWidow TE teljesen jó billentyűzet, backplate-s és pár modifier gomb illetve a Space kivételével teljesen kompatibilis a többi aftermarket keycappel. Cherry kapcsolóval is kapható még pár helyen.

Szerintem a legjobb ár-érték arányú tenkeyless board itthon.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18661) hocico


hocico
tag

hama urage exodus 2 6k

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#18662) qisqaqas válasza BlackDevil (#18659) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Attól még hogy valami mecha cucc, még nem jelenti azt hogy nincs ghosting. Volt 15k-s mecha billem... olyan is volt. Kailh(fuj) switchek ellenére akkor is gyalázat volt amit mechanikus billentyűzet címszó alatt művelt a Zalman.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18663) triluan


triluan
tag

Üdv!

A közeljövőben billentyűzetet szeretnék venni felhasználás játék, általános dolgok, gépelés(nem profi szinten vakon nem tudok). Amit szeretnék: Csuklótámasz, magyar billentyűzetkiosztás, Cherry mx brown, NE kopjon a feliratozás, minimum 5 évet bírjon ki.
Ezeket néztem ki:
Asus Echelon
Corsair vengeance K70
Gigabyte Aivia osmium
Tesoro Durandal ultimate G1nl
Vélemények?
Ha van más megoldás azt is szívesen fogadom a megadott feltételeket figyelembe véve. Még egy megéri a felárat a mechanikus billentyűzet vagy olcsóbban van nem mechanikus is? A válaszotokat előre is köszönöm.

(#18664) haxiboy válasza triluan (#18663) üzenetére


haxiboy
veterán

A corsair vengeance -t szinte lehetetlen beszerezni iso kiosztásban én is szenvedtem vele, se a simát se az rgb-t nem tudtam beszerezni így maradtam az ansi szabványnál, nem bántam meg. Sokkal jobb vele írni.
A mechanikus mindenképp jó választás, ég és föld a külömbség. Én eddíg egy apple copy (genius slimstar i220 ha minden igaz) használtam, mióta mechanikusat használok nem fáj a csuklóm.
K70-et bátran ajánlom a tesorot volt szerencsém megnyomogatni szerintem ennyi pénzért nagyon gagyi hatása van.
Megnyomogattad az összes switchet vagy csak ránézésre tetszik a barna?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18665) triluan válasza haxiboy (#18664) üzenetére


triluan
tag

Nem nem volt szerencsém megnyomogatni az összes fajta kapcsolót (egyiket sem) a vélemények és a leírások alapján gondoltam, hogy az lehet a megfelelő választás. Azt sem tudom egyáltalán hol vannak olyan boltok ahol ilyen billentyűzeteket meg lehetne nyomogatni vagy akár ki vannak rakva. Persze jó lenne kipróbálni a többi fajta kapcsolót is.

(#18666) xEon1337 válasza triluan (#18663) üzenetére


xEon1337
őstag

Tudtommal az ASUS Echelont csak MX Black kapcsolókkal gyártják.

Van most az aprón egy szinte új, Brown kapcsolós Tesoro, bár a csuklótámasz nélküli verzió.. én rámozdulnék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#18667) haxiboy válasza triluan (#18665) üzenetére


haxiboy
veterán

Mediamarktban szoktak kirakni, a tesoro félék általában vannak raktáron is náluk, ha jó fej az eladó akkor a pirosat feketét kéket barnát meg tudod nyomogatni ott helyben.
Én pirosakat használok, bár még szoknom kell mert nem régóta van nálam könnyebb mellégépelni az elején mint egy membrános billentyűzettel mert elég csak kicsit erősebben hozzáérni, esetleg lenyomni több gombot. A kéket általában akik nem fpssel játszanak szokták választani, jobb rajta írni, a barna is hasonló csak nincs click. Szerintem ahol gyorsan kell gombokat lenyomni mint pl fps, moba oda jobb a piros vagy fekete kapcsoló, ezek csak annyiban térnek el egymástól hogy a feketéhez 60g a piroshoz 45g erő kell hogy le tudd nyomni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18668) triluan válasza haxiboy (#18667) üzenetére


triluan
tag

A nem "tesoro félék" akkor ki sincsenek rakva már mint márkák? Gondolom a kapcsolók mindegyik gyártónál ugyanúgy működnek. Amúgy én játék közben és máskor is szeretem az újaim a billentyűzeten tartani és azt azért nem szeretném ha egy kicsit is megmozdul a kezem lenyomná valamelyik gombot.

(#18669) kexksz válasza tDr1v3r (#18660) üzenetére


kexksz
addikt

Nem akarok hitvitát indítani, de általában a termékeik rossz minőségűek, drágák, de mellé legalább rondák is, (ez persze szubjektív) illetve mellé közrejátszik még a személyes/környezetem tapasztalata, én szoptam már egerükkel/billentyűzetükkel, illetve ismerettségi körömben is a nullához konvergál a hibátlan produktumok száma.

Nem akarok senkit meggyőzni, hogy vegyen/ne vegyen, épp ezért nem is feszegettem az eredeti postomban, hogy miért nem jöhet szóba, lényeg hogy nekem nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#18670) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok,

Tudnatok ajanlani olyan billentyuzetet ami megfelel az allabi kriteriumoknak:

- ANGOL nyelvu kiosztas
- beszerezheto itthon, webshopban
- < 10.000 forint
- munkara (programozas) es kis jatekra is hasznalnam (Ilyen LOL, Quake stb..)
- vezetekes, USB

Koszi ;)

Magamtol ezeket neztem:
- [link]
- [link]
- [link]

[ Szerkesztve ]

(#18671) qisqaqas válasza Jim-Y (#18670) üzenetére


qisqaqas
senior tag

ANSI vagy ISO? UK kiosztásból is van kétféle legalább.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18672) Jim-Y válasza qisqaqas (#18671) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hat, az ANSI-nak orulnek, mert a melohelyen is olyan van: DELL SK-8115. Igazabol ha jobb otlet nem jon, akkor lehet, goy otthonra is ilyet veszek. Csak ugye..nem vagyok biztos benne, hogy az jatekra mennyire megfelelo. Marmint...tudom, hogy ezek kozul igazabol egyik se, de egyreszt nem is vagyok nagy gamer, meg a fo szempont, hogy ne kelljen mindig context switching a magyar es angol kiosztas kozott :(

(#18673) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

6000-ig keresek, csendes!, vezetékes billentyűzetet, amin van power, azaz bekapcsoló gomb. Van ilyen?

(#18674) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

A mecha billeknél lehet egyesével cserélni kapcsolót?

(#18675) ivana válasza zeorsdfd (#18673) üzenetére


ivana
Ármester

Nem nagyon lesz szerintem. Elég bonyolult, szerintem inkább rakd sleepbe a gépet és akkor bármi felébreszti.

(#18674) _-ORANGE-_ Természetesen.

(#18676) netpeti98 válasza zeorsdfd (#18673) üzenetére


netpeti98
addikt

A BOIS-ban be lehet állítani, hogy bármelyik bill megnyomására bekapcsolja a gépet, mondjuk nálam ez csak akkor működik, ha kikapcsolás után nem áramtalanítok.
Mondjuk néha bosszantó, ha rátenyerelek a klaviatúrára véletlenül. :DDD

(#18677) _-ORANGE-_ válasza ivana (#18675) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Köszi! Kiváncsi voltam, mert elgondolkoztam egy olyan billzeten, hogy a W,A,S,D-t kivéve minden brown ez a 4 red...

[ Szerkesztve ]

(#18678) zeorsdfd válasza netpeti98 (#18676) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Hm, igaz is, asszem ps2-es kell ehhez a bekapcsolósdihoz..akkor nem is érdekes...nade, akkor milyen csendes billentyűzetet ajánlanátok, 6000ig?

[ Szerkesztve ]

(#18679) ivana válasza zeorsdfd (#18678) üzenetére


ivana
Ármester

asszem ps2 Nekem megy desktopon usb-vel.

Az ilyen olcsóbb cuccoknál érdemes bemenni valahova és nyomkodni és azt venni amelyik tetszik, nem nagyon lehet megmondani, hogy mit lehet kapni, és az milyen. Általában ami slim az jobb rubber dome-ból (kisebb rubber dome keményebb).

(#18680) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Tesoro G1N és G1NL között ugyanaz az anyaghasználat? És ha igen, mennyivel jobb a Tesoro G1N/G1NL anyagminőségük váz és billentyűknél mint más márkáknak?
Illetve nem recseg ropog mikor éppen gépelünk rajta (ezt a vázra értem)?

[ Szerkesztve ]

(#18681) nagyArc válasza Rathrol (#18680) üzenetére


nagyArc
tag

nem recseg ropog mikor éppen gépelünk rajta (ezt a vázra értem)?
Egy mamutot agyon lehetne verni vele. Atomstabil.

(#18682) ivana válasza Rathrol (#18680) üzenetére


ivana
Ármester

nem recseg ropog Ritka a circuit mount ezek mind plate mountosak, ezek nem nyaklanak össze vissza.

(#18683) nyunyu válasza ivana (#18682) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherry MX-Board 2.0 pcb mounted, nyeklik is ossze-vissza.

Merevsegre a 2k-s billzetekkel vetekszik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18684) tDr1v3r válasza kexksz (#18669) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én se szeretnélek meggyőzni hogy jó-e, nekem totál megfelel. Ez és az Abyssus az első két saját Razer termékem (az egérből régebb óta van több is a családban), nem csalódtam bennük. Ellenben van ismerősi körben pár DeathAdder és Lycosa amikre van rendesen panasz... de ez a két termék tényleg

Alapvetőleg nekem se tetszenek a termékeik, a keycapek és a borzalmas zöld logo világítása (kikapcsolható szerencsére) most is taszít de mindkettőre van megoldás. A többi meg tényleg patent, a plate mounted kapcsolók nagyon stabilak és a billentyűzet külső matt-gumírozott bevonata is nagyon kellemes.

Amúgy tenkeyless Filco Majestouch, CM Storm Rapid vagy KBC Poker II-t vettem volna csak marhára elszállt az árfolyam.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18685) haxiboy válasza triluan (#18668) üzenetére


haxiboy
veterán

Az sem biztos hogy van raktáron. Érdemes küldeni néhány emailt mert lehet van olyan bolt ahol tartanak sampler szettet az összes switchel. Amúgy ez kB 5k forint a maxkeyboardnál lehet én is beszerzek egyet. A switcheket a cherry gyártja néhány kivétellel (pl. Razer)
Én is a billentyűzeten tartom a kezem azért nem olyan hogy ráteszed és lenyomódik. Az aktiváláshoz félig le kell nyomni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18686) haxiboy válasza _-ORANGE-_ (#18674) üzenetére


haxiboy
veterán

Forrasztva vannak de a közepét szét lehet szedni és belemegy a másik közepe is. Ugyanúgy működik. Mindenesetre ha nagyon testre szeretnéd szabni akkor neked van a maxkeyboardnál saját kit amit neked kell összerakni, drága viszont te választod meg a keycapeket switcheket stb.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18687) adika4444


adika4444
addikt

Üdv!

Jobb topikot nem találtam, így itt kérdezem meg.
Van egy Genius Luxepad 9300-as billentyűzetem, amiről csúnyán lespórólták a Page up és down valamint home end párosokat a Genius munkaerőji. Kérdésem az volna, hogy mondjuk például ALT+nyilakra be lehet valahogyan állítani az említett gombok funkcióját?
Köszi!

üdv, adika4444

(#18688) qisqaqas válasza haxiboy (#18686) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Már ha olyan a plate ami engedi leszedni. :) Illetve a ledlámpa is gátolja a dolgot. :(

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18689) BlackDevil válasza qisqaqas (#18662) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Értem. És tudsz valamit ajánlani?
A4tech Bloody B120 jó lenne cs-hez? Ez gumis ha jól tudom.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#18690) ivana válasza BlackDevil (#18689) üzenetére


ivana
Ármester

Abban nem tudom van-e nkro, a durandalban biztos van, és az mecha is.

(#18691) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kis méretű, olcsó, világítós billentyűzetet keresnék.

Lehetőleg magyar nyelvű legyen, de igazából mindegy, olyan 2-3k körül kellene, és mindegy, hogy milyen színű a háttérvilágítása...

Köcce'!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#18692) ivana válasza Vertigo18 (#18691) üzenetére


ivana
Ármester

Világítós ennyiből nem lesz, vegyél simát, lehetőleg slimet

(#18693) qisqaqas válasza BlackDevil (#18689) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Én ajánlani? Nem. Vannak itt a kínálathoz jobban értő kollégák. Én egyelőre a működését próbálom megérteni jobban. Nagyjából egy éve kezdtem az ismerkedést a mecha és ergo billekkel és akkor döntöttem úgy hogy elkezdem az "utat".

Mostanra odáig jutottam, hogy építek magamnak sajátot, mert a kínálat nem megfelelő. Illetve biztos kapható olyan bill ami jó lenne, de nem fogok érte kiadni 30-40 ezret plusz áfa plusz szállítás. Utóbbi kettő meg nem kevés, mert egy mecha bill nem könnyű és többnyire a tengerentúlról érkezik. Az meg külön öröm hogy az áfa 27%.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18694) PitLee válasza qisqaqas (#18688) üzenetére


PitLee
őstag

Cherry-ben van a víztiszta burkolatos SMD ledes RGB kapcsoló ott nincs útba a LED a szétszedésnél.

(#18695) qisqaqas válasza PitLee (#18694) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A CM Quickfire TK kapcsolói sajnos nem olyanok. Gyárilag oda van forrasztva. :( Minden. :((

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18696) nyunyu válasza qisqaqas (#18693) üzenetére


nyunyu
félisten

Mostanra odáig jutottam, hogy építek magamnak sajátot, mert a kínálat nem megfelelő. Illetve biztos kapható olyan bill ami jó lenne, de nem fogok érte kiadni 30-40 ezret plusz áfa plusz szállítás. Utóbbi kettő meg nem kevés, mert egy mecha bill nem könnyű és többnyire a tengerentúlról érkezik. Az meg külön öröm hogy az áfa 27%.

Az a baj, hogy epitve sem lesz sokkal olcsobb.

Ha elkezdem osszeszamolni, hogy az en projektem eddig mennyibe kerult, mar 30k-nal jarok, pedig meg neki sem alltam epiteni:

105db Cherry MX Brown ~15k (adtak melle egy hulladek billzetet is :DDD)
MS Ergo4000 ~11k volt ha jol emlekszem, most 14k lenne egy ugyanilyen donor
Valami kinai kontroller 6k

Majd szivhatok a sok darabbol allo elektronikaval, az is fajni fog jo par ezresbe, meg valahogy meg kell majd magasitani a donor billzet hazat, hogy beleferjen a mecha.
Akkor meg a belefeccolendo munkaorakat nem szamoltam.

Nyilvan eloszor meg kene jonnie a kontrollernek, de a kici kinaiak szokasuk szerint nem kapkodtak el, fizetes utan 1 hettel sikerult postara adniuk, azota eltelt ujabb 2 het, es semmi info a csomag holleterol :(

[szerk:]AliExpress ugyan nem tudott rola, de a Posta szerint mar az orszagban van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18697) qisqaqas válasza nyunyu (#18696) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Apró ergo bill-t építek, 54 gomb eddig a tervezett, GroupBuy segítségével 70ft/db a switch, lehet hogy olcsóbb is lesz, ha rájön az áfa akkor is megállok 90ft/db körül. Kontroller az már úton van asszem (nontracking economical, jóleszaz :DDD ) 5$, keycap 22$ és a szállítást egy ismerőssel felezem. A többi elektronika meg már bagó. Ez kb 15000 HUFban benne van. Adóval, szállítással. Némi szerelési anyag, meg a ház. A switch és keycap után a ház a húzósabb téma, de ha nagyon elszállt árakkal dolgozol, akkor is megúszod 10k alatt. Ha ügyes vagy akkor 20k-ba is beleférsz. :Y

Ez max. 25k durván. Ami pedig a legfontosabb: a billentyűzetet én csináltam, saját szám íze szerint, amit szabadon programozhatok, illetve alakíthatok ahogy jól esik. :K

Kiadtam érte egy valag pénzt? Igen. Tudtam volna venni egyet az árán? Naná!(Persze nem túl extrát) Olyat ami minden szempontból megfelel? Nem. <-- és itt van a kutya elásva.

Amit a konzumer piacra dobálnak és ergo-ként reklámoznak az a legjobb esetben csak egy split keyboard. De ugyan olyan rossz "row-staggered" billentyűzet mint 600 másik a piacon. Ha mégis kapsz olyat ami pöpec az meg az említett árkategória. Nyilván fogok pénzt áldozni arra a munkaeszközre amivel a kenyeremet keresem, de azért a legtöbb valóban értelmes(nek kinéző) bill kegyetlenül sokba kerül. :O

Ergonómiáról most nem fogok kiselőadást tartani mert már ez a téma is éléggé off.

Száz szónak is egy a vége, ha olcsóbb nem is, de sokkal tökéletesebb lesz a végeredmény. Ezért építek sajátot.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18698) netpeti98 válasza nyunyu (#18696) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha jól emlékszem régen említetted, hogy az Ergo keycapjeit fogod használni. Ezt hogy tervezed megoldani?

(#18699) triluan


triluan
tag

Üdv!

Nem rég már kérdeztem és köszönöm is válaszokat de van egy két dolog amit szeretnék tisztázni. Amit akarok magyar billentyűzet ( Í,Ő,Ú-val), csuklótámasz, ne kopjon a billentyűzet, mechanikus. ÉS Magyarországon lehessen kapni. Mert nem nagyon találtam hazánkban ezekkel a feltételekkel kapható billentyűzetet arról már nem is beszélve milyen színű kapcsolók legyenek benne. Ha valaki tud ilyet kérem írja meg mert én nem sokat találtam. Érdekelne még személyes tapasztalat az Ozone striker-ol ha van valakinek (tudom. hogy nincs a megadott feltételek között). Ha tényleg az a kevés van amit én is találtam akkor passz.....

(#18700) nyunyu válasza netpeti98 (#18698) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahogy regebben neztem, a gumiharangokat megnyomo hengerbe pont beleillik a Cherry MX tetejen levo + alaku stift.
Max ha nagyon lotyogne, akkor odaragasztom.

Nem talaltam ennel jobb kepet a kupakok aljarol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.