Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) PitLee válasza BRIKLY (#18600) üzenetére


PitLee
őstag

Ez se rossz, a csukló támasz nem a legjobb helyen van ,de nagy duzzogva azért megszoknám :DDD

(#18602) ivana válasza PitLee (#18601) üzenetére


ivana
Ármester

Póló nélkül jobb :)

(#18603) Vertigo18 válasza ivana (#18602) üzenetére


Vertigo18
addikt

úgy csak 2 "gombos" lenne... :)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#18604) ivana válasza Vertigo18 (#18603) üzenetére


ivana
Ármester

Binárisan :) Legalább annál többet kell nyomogatni ;)

[ Szerkesztve ]

(#18605) Rathrol válasza Vertigo18 (#18603) üzenetére


Rathrol
aktív tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#18606) Vertigo18 válasza Rathrol (#18605) üzenetére


Vertigo18
addikt

Előre félek, nehogy néhány hölgy fórumozónak valaki belinkeljen egy hasonló "joystickot"... :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#18607) Exfury válasza ivana (#18604) üzenetére


Exfury
tag

A világ legegyszerűbb billkiosztását teremtenénk meg a bináris billentyűzettel! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18608) BRIKLY válasza PitLee (#18601) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem rossz,bár én leginkább a cuklótámasz alatt nyomkodnám ;]

(#18609) Khaosz55


Khaosz55
addikt

nemsokára megérkeznek a brown kapőcsolók. Kiváncsi vagyok, haver most vett brown billentyűt és azt mondta, hogyha gyorsan nyomja a billentyűt nem érzik a feedback-et. Hát kíváncsi vagyok red után mennyire lehet érezni a feedback-et a kapcsolón. Van valakinek tapasztalata hogy red után érezhető volt-e rendesen a brown visszajelzése.

(#18610) slashpm


slashpm
csendes tag

Sziasztok!
Olyan billentyűzetet keresnék, amin NEM gombokkal, hanem valami tekerővel lehet hangerőt szabályzni :)
Lecseréltem a 2.1es logitech hangfalszettemet külső erősítős megoldásra és így nem tudom már szépen az asztalon tekerővel állítani a hangot.
Annyi még fontos lenne, hogy legyen hagyományos a kialakítása, tehát ne hullámos, domború, homorú , tekert, stb vacak. Köszi mindenkinek :)

(#18611) ivana válasza slashpm (#18610) üzenetére


ivana
Ármester

Az igényeidnek tökéletesen megfelelő billentyűzet: [link]

(#18612) Khaosz55 válasza ivana (#18611) üzenetére


Khaosz55
addikt

Sikerült a legdrágább billentyűt belinkelni. :D

(#18613) Rathrol


Rathrol
aktív tag

25 ezer ft alatt akkor TESORO Durandal G1N nincs jobb billentyűzet igaz? Mert lehet jövőhéten rendelném meg, játék céljából cherry black változat fogom választani! :)

(#18614) ivana válasza Khaosz55 (#18612) üzenetére


ivana
Ármester

Én nem sok olyat láttam amin tekerentyű van, de ha tudsz még akkor szólj :)) Az biztos, ha vesz egy ilyet blue-kal akkor jobbat nem tud venni.

(#18613) Rathrol Igen, de ha esetleg tenkeyless-t akarsz akkor Razer BlackWidow Tournament 2013 van ha találsz, de a 2013 fontos, az még cherry-s.

[ Szerkesztve ]

(#18615) Khaosz55 válasza slashpm (#18610) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mennyit szánsz rá?

Ollós, membrános, vagy mechanikus kell ?

Gigabyte Osmium az ilyen hangerő tekerős. Nekem ez van nem volt gondom a hangerő tekerővel.

[link]

Van angol és magyar, igaz nem nagyon lehet kapni magyar kiosztásút és eléggé brutális lett az ára. Én még 32K-ért vettem.

Ahogy nézem gyakorlatilag Magyar kiosztásút nem lehet kapni. Van cseh, meg angol esetleg német. Nekem még Magyar van. Akkor ez nagy ritkaság.

(#18616) Meridius11 válasza slashpm (#18610) üzenetére


Meridius11
aktív tag

(#18617) slashpm válasza ivana (#18611) üzenetére


slashpm
csendes tag

Igen, valamivel olcsóbbra gondoltam XD
Régebbi delleken van tekerő, több modellen is, de azok már régiek (~2006) és az újakon csak gombok vannak..

Eddig ezt találtam csak (illetve ennek egy bővített változatát):
Gigabyte Force K7
http://www.easycom.com.ua/data/periph/201461780-2904/img/21_gigabyte_force_k7.jpg

Ez se pont olyan tekerő, de egyelőre tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#18618) Khaosz55 válasza slashpm (#18617) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez a tekerő van az osmium-on is. Teljesen jó.

Használton van két darab osmium hirdetve ha mechanikus érdekel.

(#18619) farkas-j válasza slashpm (#18617) üzenetére


farkas-j
őstag

Én Gigabyte Force K7-et használok, és elégedett vagyok vele!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18620) maty1


maty1
csendes tag

Hello!

Egész véletlenül nincs valakinek valamilyen információja arról, hogy a Corsair k70 RGB-t miért nem lehet sehol kapni magyar értékesítőnél?
A sima, "diszkófény" nélküli modell és az egyel nagyobb k95 RGB is kapható több helyen, de ez egyszerűen sehol sincs.
Sajnos Amazonról nem merem megrendelni, mivel nem szeretnék külföldi garival billentyűzetet.

Köszönöm előre, ha valaki tud valamit esetleges magyarországi elérhetőségről!

(#18621) OtrodonTIME


OtrodonTIME
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy Ozone Blade billentyűzetem amire egyszer hirtelen felindulásomban olyat csaptam, amit az egyik lába bánt. Meg tudtam ragasztani, de ott van bennem az a félelem, ha kicsit nekinyomom az egyik gombot megint eltörik.
Szóval a kérdés: Lehet a billentyűzetekhez valahol külön talpat vagy lábat venni?

[ Szerkesztve ]

Első kerék műhely, hátsó kerék roncstelep...

(#18622) Khaosz55 válasza OtrodonTIME (#18621) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem nem, vagy ha lehet akkor marha drága. Ilyen a kapitalista társadalom.

Gondold el nem lehet kapni Backlight keycap-et magyar karakterrel. Majd ha megkopnak a frankó 50mill leütést bíró kapcsolók keycap-jei akkor majd nézegetünk mit rakunk rá.

(#18623) ivana válasza Khaosz55 (#18622) üzenetére


ivana
Ármester

Blank keycapet :D A magyar kiosztás egyébként is felejtős. :P

(#18624) qisqaqas válasza Khaosz55 (#18622) üzenetére


qisqaqas
senior tag

El sem hinnéd mennyi féle keycap szerezhető. PBT anyagú keycapek viszont évtizedeket bírnak ki. Amiatt nem kell aggódni.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18625) Khaosz55 válasza ivana (#18623) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én szeretem a Magyar kiosztást nekem semmi bajom vele. Nem vagyok vakgépíró, így nekem kell a Magyar illetve a háttérvilágítás is.

[ Szerkesztve ]

(#18626) Khaosz55 válasza qisqaqas (#18624) üzenetére


Khaosz55
addikt

Tudom,

de háttér világítósat nem lehet kapni. Még ISO-ban sem.

Az hogy Magyart nem lehet kapni még nem gond viszont a háttér világítósra igen csak lenne igény világszerte szerintem. Abból sem túl nagy a választék.

(#18627) qisqaqas válasza Khaosz55 (#18626) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Van háttérvilágítós ISOban. Ritka, de van. Magyar kiosztás meg rendelhető. (Nem, nem aranyárban.)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18628) Entaro


Entaro
tag

Sziasztok !

O-Ring -nek ez jó lehet ? Mit gondoltok ?
Vagy inkább ebből vegyek 2x50 et ?

[ Szerkesztve ]

(#18629) qisqaqas válasza Entaro (#18628) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Keménységre és méret szerint vásárolj. Ammeg ízlés kérdése.Személy szerint a vékonyabb a nyerő. (Vastagabbnál az zavar hogy aktuációs pont után rögvest ott van.) Van keményebb gumim is, illetve puhább is. Egyiket sem mondanám rossznak, nincs velük bajom.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18630) nana95


nana95
tag

Hali!
Tudtok valamit mondani nekem a Cherry RS 6000 M (Typ 35) billentyűzetről?
Egy szinte tök új állapotú(dobozos) mennyit érhet? Van most lehetőségem elég olcsón hozzá jutni és gondoltam megkérdem, hogy ér-e valamit, esetleg ez mechanikus is lehet?
Köszi a válaszokat előre is! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#18631) nyunyu válasza nana95 (#18630) üzenetére


nyunyu
félisten

Uj G83-6105-oket osztogatjak 20€ korul, ugyhogy olyan nagyon sokat nem erhet az a gumimembranos billzet.

Kb. ennek lehetett az OEM verzioja az RS6000M/G83-6199.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18632) nana95 válasza nyunyu (#18631) üzenetére


nana95
tag

Akkor tényleg nem annyira érdemes. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy Genius kb21e bill.-em, aminek lenyomáskor beakad már 1-2 gombja. Ezt fel tudom valahogy újítani? Már annyira megszoktam, hogy nincs szívem leváltani max. egy Zboard merc-re... :)

[ Szerkesztve ]

(#18633) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Valaki tudna olyan billentyűzetet ajánlani, amin VALÓBAN le lehet nyomni egyszerre több "kritikus" billentyűt? Nem akarok gamepadot használni, viszont a fiam amikor az ölemben ül, és Lego Marvel Super Heroest játszunk, akkor elég sok billentyű kerül egyszerre lenyomásra, és nem túl élvezhető, amikor repülés közben megállok, mert a fiam épp lő a bill. másik oldalán...

Ami nem jött be: Hama Exodus2 (mondjuk minden másra TÖKÉLETES!), Genius KB-G265, illetve jön, úton van egy Trust Gtx280...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#18634) qisqaqas válasza Vertigo18 (#18633) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Hány billentyű egyszerre történő lenyomásáról van szó?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18635) Vertigo18 válasza qisqaqas (#18634) üzenetére


Vertigo18
addikt

A fél numpad, meg a szokásos.... W-A-S-D-E-H-J-K... :D

Nah, de viccet félretéve, én is ismerek anti-ghosting, és egyéb technológiát, de valahogy nem úgy vált be, mint képzeltem. Nem mondom, hogy a csúcs-billeket próbáltam eddig, de rengeteg 1-2 ezres járt már nálam, és most ez a két "komolyabb" sem tudta a kritikusnak számító W-D-E kombinációt SE!

Nah, így már nem biztos, hogy megéri drágábbat venni, főleg úgy, hogy ennél SOKKAL több nálam (nálunk) az elvárás...

Viszont a gamepad valahogy nem áll kézre,a 4 és feles fiamnak meg pláne.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#18636) Sz4bolcs válasza Vertigo18 (#18635) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Többek közt emiatt szoktak valóban komoly (mechanikus) billentyűzetet venni, azok tudják az nkro-t ps2 portra kötve, másrészt nem kell félévente újat venni belőle.

(#18637) Sz4bolcs válasza Vertigo18 (#18633) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Am meg ha tényleg úton van feléd az a trust, akkor ezek a hozzászólások csak fölösleges hulladékreklámnak voltak jók..

(#18638) Vertigo18 válasza Sz4bolcs (#18637) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hulladékreklám? Nem értelek... Azt hittem ez egy szakmai fórum...

A Hama nekem nagyon tetszik, szerintem tipikus írásra termett billentyűzet, az egyetlen hibája, hogy gamernek van beállítva,, aztán meg korántsem az. Attól, hogy van 8 kék gombja, attól még nem gamer...

A Genius olyan kis szépséges mindenes. Szürke "gamer" gombokkal, háttérvilágítással, usb-portokkal. Viszont a "gamer" jelleg ebből is hiányzik.

Nem értem miért minősíted "feleslegesnek" a hozzászólásaimat, hát nem az a lényege a topiknak, hogy mindenki leírhatja a véleményét a billentyűzetekről, ezáltal segíteni a többieket? Mert ha tévedek, akkor elnézést kérek érte...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#18639) Horvi válasza Vertigo18 (#18638) üzenetére


Horvi
őstag

Gyanítom a kolléga arra gondolt, hogy ha már úton van hozzád a billentyűzet akkor kb felesleges megkérdezni, hogy mit ajánlanak. A topic címe is az, hogy Milyen billentyűzetet vegyek vagyis a vásárlás előtt állók segítésére szolgál.

Hello darkness, my old friend...

(#18640) Vertigo18 válasza Horvi (#18639) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor köszönöm szépen... Viszont az elmúlt 2 hónapban már ez lesz a harmadik billentyűzet, ami átmegy így a kezeim között, és ha EZ SE válik be, akkor ismét aktuális lesz a kérdés...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#18641) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

USB porton megoldható valahogy 6 fölé vinni az egyszerre lenyomható gombok számát quickfire tk-nál win8.1-gyel?

[ Szerkesztve ]

(#18642) kexksz


kexksz
addikt

Tenkeyless mechanikus billentyűzetet hol lehet kapni? Corsair K65-öt akarnék, sehol nem kapni. Quickfire Rapid egyetlen egy helyen van. Rapid I számomra felesleges feature-öket tartalmaz és emiatt feleslegesen drága is. Külföldről is jó, nem sürgős. Razer nem jöhet szóba, a kínai switches meg főleg nem.

[ Szerkesztve ]

(#18643) xEon1337 válasza kexksz (#18642) üzenetére


xEon1337
őstag

Szia!

Két hónapig kerestem ugyan ezekkel a feltételekkel TKL billentyűzetet, aminek az eredménye a Rapid-i lett.

Külföldről sem jön ki olcsóbban, ha épp kapni egyáltalán. Szóval sok sikert! :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#18644) ivana válasza Vertigo18 (#18638) üzenetére


ivana
Ármester

Nkro kell neked, nem tudom a trustba van-e, mechákba szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#18645) kexksz válasza xEon1337 (#18643) üzenetére


kexksz
addikt

Ez elég szomorú és nevetséges egyben. Köszi. :(

(#18646) qisqaqas válasza Vertigo18 (#18640) üzenetére


qisqaqas
senior tag

DasKeyboard 4 képes rá. Mert: ez neked is szól:(#18641) Sz4bolcs

USB 3.0 már támogatja a 6KRO feletti dolgokat, buherkodás nélkül.USB 2.0 még nem. Ha a gyártó arcoskodik, akkor két/ vagy több USB eszközként regisztráltat be 1db keyboardot és ott már 2, 3, 4, stb x6 db input érkezhet. Kvázi USBhubra dugnál rá több keyboardot. Igy megvan az NKRO USB2.0án.

Amennyi pénzt elszórtál bill-re vehettél volna gamepadokat is :))

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18647) ivana válasza qisqaqas (#18646) üzenetére


ivana
Ármester

PS2-őt a legtöbb billentyűzet kontroller támogat, szerzel hozzá ilyen 5$-os atmega32U4-es kínai arduinot és ezzel megoldod :)

(#18648) nagyArc válasza kexksz (#18642) üzenetére


nagyArc
tag

Amazonon van:
[link]

(#18649) qisqaqas válasza ivana (#18647) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Dehogy kell hozzá arduino.Egyébként nem elvetélt ötlet amit mondasz.:) Egyébként kell majd ez a projekt, aktívan figyelem. Épp építek vele.Olcsóbban kijövök egy VUSB-s sztorival ahogy nézem... :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18650) dyuri válasza qisqaqas (#18646) üzenetére


dyuri
csendes tag

Sima USB HID szabvannyal is elerheto NKRO-t, a regi BIOS-ok nem tamogatjak (esetleg regi oprendszerek?), emiatt nem szoktak kihasznalni ezt a lehetoseget a billentyuzeteknel (egyebkent nem tudom, hogy a HID mas lenne USB3-mal, inkabb egyszeruen amelyik gepben van USB3, abban nincs regi BIOS). Pl. pont a hasu fele firmware sem trukkozik, NKRO modban egyszeruen nem 6 byte-on kuldi (illetve bitmap jelleggel) a lenyomott gombokat.

Az en billentyuzetem 4 eszkozkent regisztral be, egy hagyomanyos (6KRO) billentyuzet, egy NKRO kepes, egy eger, es egy soros konzol (debugolas celjabol). Tudok valtogatni, hogy a 6KRO vagy az NKRO profilon keresztul beszelgessen a geppel, de nemigazan volt meg ra szukseg.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.