Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) ivana válasza Rathrol (#18800) üzenetére


ivana
Ármester

Pont fordítva működnek a dolgok, minél nagyobb az actuation force annál jobb gépelni. A red-et semmiképp sem ajánlom, azon nagyon nem lehet gépelni. A brown az tactile azon jobb gépelni, ha nagyon sokat játszol akkor esetleg black ami linear, illetve van clear is, az is tactile viszont nehezebb az is jó.

(#18802) qisqaqas válasza Rathrol (#18800) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Brown nem zavart még engem a játékban. Lassan touchtypeolni is megtanulok rajta. Az erős rugó szerintem előny. Ha tudnám cserélni a rugóimat ezen a billen(led miatt nem nyitható a kapcsoló tokja) cseréltem volna 80g-osra. Van is három nagy csomaggal erősebb rugó. :3

MediaMarktban szoktak lenni kiallitva black tipusbol, legalabbis itt biztosan. Húzz le egy keycapet aztan meglatod milyen Cherry van alatta. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18803) kexksz válasza Rathrol (#18800) üzenetére


kexksz
addikt

brown

(#18804) _-ORANGE-_ válasza Rathrol (#18800) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Akkor brown, a red csak játékra meg azon belüli chatelgetésre jó, de van aki tud írni vele többet, egyénfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#18805) tDr1v3r válasza _-ORANGE-_ (#18804) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lattam olyat Deskthority-n aki Pokert hasznal MX Red switch-el webcodingra.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18806) netpeti98 válasza tDr1v3r (#18805) üzenetére


netpeti98
addikt

Van olyan is aki Blackel használ mindennapi gépelésre és programozásra. Teljesen egyénfüggő, hogy kinek mi jön be.

(#18807) tDr1v3r válasza netpeti98 (#18806) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Erre akartam ramutatni, total egyenfuggo.

Nekem most jelen tapasztalatok alapjan a Blue jon be legjobban. Ezert is felek kicsit a Brown-os Rapidtol...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18808) ivana válasza tDr1v3r (#18805) üzenetére


ivana
Ármester

Van olyan is aki a kutyákat szereti... ;] A red nem véletlenül egy teljesen új switch szinte csak szinte gamer célokra alkalmas, az állandó bottom out nem jó. Nem vagyok oda túlságosan a cherry-ért, hogy van egy black-em az játékra lesz, arra jó, gépelni csak model m, vagy alps.

(#18809) _-ORANGE-_ válasza tDr1v3r (#18807) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Persze, írtam is, hogy embere válogatja.

(#18810) F34R válasza tDr1v3r (#18807) üzenetére


F34R
nagyúr

Akinek kek switch volt az nem panaszkodott meg a brownra. Foleg mert lagyabb es elobb van az atkivalo pontja mint a mostanidnak. Red is jo gepelni, a black annal inkabb nem.

(#18811) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni a cherry gombokat, így aztán bízom bennetek hogy a brown jó választás lesz, mivel azt írtátok többen! :)

(#18812) xEon1337


xEon1337
őstag

Ha nagyon-nagyon sokat játszol FPS-el, LAN-ra jársz, stb. (szóval HC gamer vagy), akkor szerintem Red a legideálisabb. A Brownnál kicsit zavaró sok egymás utáni gomblenyomáskor a feedback, meg sokat kell felengedni.

"Less but better" - Dieter Rams

(#18813) haxiboy válasza _-ORANGE-_ (#18809) üzenetére


haxiboy
veterán

Én is pirosat használok rengeteget írok de nekem bejön. Persze elég intenzíven játszok is.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18814) qisqaqas válasza tDr1v3r (#18807) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha akarsz később keycapet venni rá, arra figyelj oda hogy ne 6.5os legyen a space. Kb lehetetlen találni rá. :(

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18815) qisqaqas válasza ivana (#18808) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Red az új? :)

Alpshoz tudsz keycapet? Mármint a sírrablós donorbillentyűzet módszeren kívül. Kapcsolót árul a Matias. Nyár óta pedzegetik hogy lesz keycap is de semmi hír felőle.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18816) ivana válasza qisqaqas (#18815) üzenetére


ivana
Ármester

Red az új? 2008 :) The switch first appeared in November 2008 on the streets of Tokyo. Mint valami új drog ;] Az első mx a black '84-ből :))

Alpshoz én nem veszek keycapet, billentyűzetet szoktam szerezni csak nehéz. Egy extended keyboard-nak olyan dye sublimated keycapjei vannak, hogy bűn lenne lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#18817) qisqaqas válasza ivana (#18816) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Azt hittem most az RGB számít újnak, mert hasra kell esni attól ha képesek lettek átlátszó műanyagot tenni az fekete helyére. :(((

Nem akarok én semmit sem lecserélni, építeni akarok. Azért kérdezem. A blank PBT simán megfelel. Nem akarok ezzel világot megváltani.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18818) tDr1v3r válasza qisqaqas (#18814) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Annak kell lennie, a Rapid elvileg Filco Majestouch Ninja klon.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18819) qisqaqas válasza tDr1v3r (#18818) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Akkor csak engem $z0p4tt4k meg ezzel a 6.5ös space-szel? Igaz, hogy ez TK, de akkoris lehetett volna sztenderd modifier sora odalent :O

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18820) tDr1v3r válasza qisqaqas (#18819) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Orulj neki hogy csak a space az...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18821) zsoltip válasza zsoltip (#18799) üzenetére


zsoltip
őstag

Erre a "kérdéssorra" valaki, valami okosságot tud mondani? :)

(#18822) rene85


rene85
aktív tag

Hello, olvasgattam a topicot, de ilyen keres meg nem volt: foleg gepeleshez keresek nagyon halk billt. Jatszani szoktam, de egy logitech k120 kiszolgal, jatekhoz nekem nem kell tobb funkcio a gombokon kivul. Az ar reszletkerdes csak halk legyen, ill mivel vakon gepeshez kell legyen teljes meretu space, backspace, shift, ill megfelelo helyen levo í ű stb gombokra lenne szukseg. Remelem nem kerek lehetetlent. :))

Elore is koszi a segitseget.

(#18823) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Szerintetek megérné 1:1-ben cserélni a Driving Force GT-met egy Durandal G1NL blue kapcsolósra cserélni? (16K-ért adja kp-ba a srác)

(#18824) ivana válasza rene85 (#18822) üzenetére


ivana
Ármester

Valami slim rubber dome, apple, lenovo.

(#18823) _-ORANGE-_ Nem vagyok tisztában a kormányok értékével, de szerintem egy használt durandal-ból én még alkudnék. Mondjuk ahhoz képest, hogy 5k-ért vettem a model m-et aprón elég drága a cucc :))

[ Szerkesztve ]

(#18825) _-ORANGE-_ válasza ivana (#18824) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Hát, aprón 20-24K körül megy a kormányom, szóval lehet értékegyeztetés lesz.

(#18826) nyunyu válasza rene85 (#18822) üzenetére


nyunyu
félisten

Olcso, ideiglenes megoldasnak vettem egy Genius KB110X-et, amig nem keszul el a Mechanix 4000.

Elso tapintasra olyan halk, es puha, mint az MS billzetek.
Egyedul a szokoz csattog, de eddig meg nem volt olyan billzetem, amelyik nem csattogott, ha a jobb szelet utottem.

L billzetek szerintem hangosabbak, mint ez, kerdes, mennyi ideig marad ez igy.

Sajnos a barna kapcsolos billzetem nem lesz ilyen halk. :(

(Van ugyan a polc tetejen egy hadrafoghato IBM Travel Keyboard, de utalom a laptopbillzeteket.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18827) rene85 válasza ivana (#18824) üzenetére


rene85
aktív tag

"Ertem en hogy gozgep, de mi hajcsa'?"

Apple-bol nincs sok, de lenovobol... mi a minimum ar amiert erdemes?

nyunyu: Plusz ugye nem egy evre vennem, azert is masodlagos az ar

[ Szerkesztve ]

(#18828) ivana válasza rene85 (#18827) üzenetére


ivana
Ármester

A slim rubber dome az olyan mint a laptop billentyűzet elég sok féle van. A nem slim rubber dome szinte mindig rossz minőségű, a mecha meg nem halk, kivéve a különleges darabokat.

(#18829) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Nah gyerekek megrendelve a Tesoro G1NL Ultimate cherry brown billentyűzet, foh belegondolva utoljára Commodore C64 és IBM pc használtam mechanikus bill., nagyon izgulok! :C

[ Szerkesztve ]

(#18830) potyi23


potyi23
senior tag

Hellotok.Uj billentyuzetet tervezek venni,de már hanyagolnám a kábelosat.Nagyon rossz otlet elhagyni a kábelt ? ritkán játszok, ha igen akkor keverten fps,autos,stratégia. Fps- nél sokat számit hogy nincs kábel ?

[ Szerkesztve ]

(#18831) haxiboy válasza nyunyu (#18826) üzenetére


haxiboy
veterán

A "klack" hangot lehet csökkenteni o gyűrűkkel.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18832) qisqaqas válasza haxiboy (#18831) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Touchtypeot megtanulni még hatékonyabb. Oring jó, de nem eléggé. Szerintem ez lehet a legjobb.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18833) haxiboy válasza qisqaqas (#18832) üzenetére


haxiboy
veterán

Touchtype amikor megvan hogy melyik gombokat melyik ujjal nyomogatja az ember? Pl mutatóújjal az indikátor körül stb. ? Gondolkoztam én is hogy meg kéne tanulni valamilyen szabvány szerint írni mert a 120-110wpm (mióta megvan az mx red, azóta sajnos csak ennyi mert még gyakran félre gépelek) elég kevésnek tűnik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18834) kexksz válasza haxiboy (#18833) üzenetére


kexksz
addikt

Én is ennyivel írok de semmihez nem érzem kevésnek. :F

(#18835) _-ORANGE-_ válasza kexksz (#18834) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Szerintem nem is az, én 70-80 körül vagyok, nem vagyok egy gyorsíró. :)

(#18836) haxiboy válasza _-ORANGE-_ (#18835) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez esetben bocsánat, csak láttam ilyen wpm huszárokat tenfastfingersen akik 150-170 körül tolják, gondoltam ez a "normális" :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18837) qisqaqas válasza haxiboy (#18833) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Az amiről beszélsz az a vakongépelés. A touchtype azt gépelési stílust jelöli amikor nem nyomod végig az aljáig a gombot. Az aktuációs pont és a teljes táv között megállsz valahol. Elég nehéz. :(

A gomb felengedésekor is keletkezik hang(csúszka nekiütődik a tetőnek), ezt szintén az ujjaiddal tudod tompítani, más lehetőség erre -tudomásom szerint- nincs. Ami problémás...
Talán a matrica (cherry mx sticker) a kapcsoló alja és teteje közti mozgást hivatott csökkenteni, de talán a hangvezetése is kisebb lesz, és tompít valamit. A kapcsoló alja meg oda van pattintva a fémlemezhez, az pedig vezeti a hangot. Üres műanyagház meg erősíti. Juhé! :N

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18838) _-ORANGE-_ válasza haxiboy (#18836) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Az ő köreikben biztos ez a normál, de sztem átlag júzernek 50-60 wpm normál.

(#18839) _-ORANGE-_ válasza ivana (#18824) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Szerinted jó lenne blue FPS-hez? Mert tdriver mondta, hogy neki tökéletes a kék játékra. Az ára a Durandal-nak az ok, de brown-nak jobban örülnék. (ebből kipróbálás lesz MM-ben :) )

[ Szerkesztve ]

(#18840) nyunyu válasza rene85 (#18827) üzenetére


nyunyu
félisten

nyunyu: Plusz ugye nem egy evre vennem, azert is masodlagos az ar

Tokmindegy, barmelyik membranos tonkremegy 3-4 ev alatt, meg az olyan dragak, mint az MS Ergo4000 is. (Mar kettot elnyuttem belole..)

K120-ra meg nem voltam hajlando 3600-at kidobni, mivel az elodjet (Internet Keyboard?) alig 2700-2800-ert osztogatta 2-3 eve a Logitech.

Ugyan pont a K120-at nem probaltam, de a multimedias tesojat (K200) nagyon sikerult megutalnom melohelyen, annyira csapnivalo volt.

Ahhoz kepest ez a 2600Ft-s Genius korrektul ossze van rakva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18841) nyunyu válasza haxiboy (#18831) üzenetére


nyunyu
félisten

A "klack" hangot lehet csökkenteni o gyűrűkkel.

Klack hangom mar nem nagyon volt, mivel 2mm vastag 40A gyurukkel szereltem fel a cseresznye kupakjait.

De maga a barna kapcsolo meg mindig hangosabban kattan, mint a gumimembran.
Plusz neha a rugo hangja is kihallatszik.

A kapcsoló alja meg oda van pattintva a fémlemezhez, az pedig vezeti a hangot. Üres műanyagház meg erősíti. Juhé! :N

MX-Board 2.0 speciel PCB mounted, nincs benne fem a forraszanyagon, meg az alkatreszek labain kivul.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18842) haxiboy válasza qisqaqas (#18837) üzenetére


haxiboy
veterán

Ah értem köszönöm. Az nekem tutira nem fog menni :R

(#18838) _-ORANGE-_ : nem tudom mi a normál a köreimben (ha az enyémre gondoltál), szimplán kb 5 éves korom óta használok billentyűzetet így nem okoz problémát megtalálni a gombokat, persze van néhány speckó karakter amit így is meg kell keresnem plusz most álltam át ansi kiosztásra és ez még kicsit problémás, bár már így 2-3 hét után is sokkal kényelmesebbnek érzem mint az ISO-t. Az a nagy enter...hát aki kitalálta kapja be :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18843) nyunyu válasza haxiboy (#18842) üzenetére


nyunyu
félisten

szerk helyett dupla.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18844) nyunyu válasza haxiboy (#18842) üzenetére


nyunyu
félisten

Franc tudja, itthon 94 ota ANSI kiosztasu billzeteim voltak, most vettem eloszor magyar kiosztasut.
Melohelyeken meg 04 ota foleg ISO billzeteket hasznaltam, igy mar joideje nem okoz gondot az Enter alakja, mivel a jobb also sarka minden billzeten ugyanott van.

(Lassan bekapcsolhatnám már fórumozáskor is az ékezeteket, talán már nem felezné a gépelési sebességemet, mint régen. Ha már 6-7 éve meló miatt átszoktam a magyar kiosztásra.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18845) haxiboy válasza nyunyu (#18844) üzenetére


haxiboy
veterán

Nagyon kerestem az iso kiosztást de végül nem bántam meg. Majdnem sikerült gagyi Tesoro-t vennem kailh switchekkel, de az egyik tag 40k-ér konkrétan utánam dobta a k70 rgb-t. igazából az egyetlen gondom hogy időnként még tovább tart 1-2 speciális karaktert megtalálnom programozásnál gyakran, a < -karakterért nyúlnék a í helyére ami persze nicsen. De majd megszokom, én bárkinek ajánlom az ansi kiosztást mert valahogy ésszerűbb az elrendezése, pláne ha az eredeti nyelvi beállításokat használod, csak akkor le kell mondani az ékezetekről. Habár az egyik tanárom van olyan mazoista hogy az ékezeteket meg kódtáblából nyomja fejből :C Mindenesetre hétköznapi használatra tökéletes, játéknál meg csak a WASD-ot használom szinte, a hosszabb shift még jobb is. Az RGB világítás pedíg csak hab a tortán, csináltam már néhány profilt is játékokhoz, és éjszakai írásra egyaránt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18846) nyunyu válasza haxiboy (#18845) üzenetére


nyunyu
félisten

De majd megszokom, én bárkinek ajánlom az ansi kiosztást mert valahogy ésszerűbb az elrendezése, pláne ha az eredeti nyelvi beállításokat használod, csak akkor le kell mondani az ékezetekről. Habár az egyik tanárom van olyan mazoista hogy az ékezeteket meg kódtáblából nyomja fejből :C

Eleinte en is ugy csinaltam kb. egy evig a szoftverferditoi munkamat, hogy vakon gepeltem egy magyar billzeten amerikaira allitott kiosztassal, es fejbol toltam az Alt+161-et es tsait, ha egy magyarra forditando stringhez ekezet kellett.
Viszont a sok Ő/Ű miatt allandoan Alt-Shiftelni kellett, majd kikeresni a billzeten, hogy melyik gomb tartozik hozzajuk, mert azoknak nem volt klasszikus ASCII kodja.
Igy egyre tobbszor kaptam magamat azon, hogy magyaron maradt a kiosztas, aztan orakig ugy gepeltem a forditando szoveget.

Aztan egy ido utan elegem lett, hogy forumozashoz vissza kellett amerikaira valtanom (Z/Y!), es szep lassan megtanultam, hol vannak a forumozashoz gyakran hasznalt szogletes zarojelek. (AltGr-F/G), per (Shift-6), szmajlik alkotoelemei, stb.

Kb. a * volt az utolso speci karakter, amit megtanultam hol van, de meg most is a numerikus *-ot szoktam hasznalni helyette, mert ahany billzet, annyi helyen van egymashoz kepest a jobb Alt, meg a pont.
Kesobbi melohelyeken hasznalt laposokon nem volt numerikus. :W

Nagyjabol masfel evbe tellett teljesen atszokni magyar kiosztasra, most mar nem tudnek amerikai kiosztassal hibatlanul gepelni.

Egyebkent ha az embernek nem kene magyar ekezetesen kommunikalni, akkor sokkal jobb valasztas az amerikai.
Programozni sokkal konnyebb rajta, hiszen nincsenek ugy eldugva a kulonbozo irasjelek, zarojelek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18847) ivana válasza nyunyu (#18846) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem a régen a jobb alt volt most a caps lock a magyar karakterek váltója, még kell egy kis megszokás ehhez, de kényelmesebb. Nagyon sokat programozok, ma már el sem tudom képzelni a magyar kiosztást ehhez (nem vagyok régi motoros a 19 évemmel), egész egyszerűen nem kényelmes a magyar programozni, sokkal töbször használok pontosvesszőt mint á-t. Végül a model M-nél kötöttem ki (van minden cherry, alps...), ezen szinte lehetetlen a bottom out. Volt amikor váltottam, na azt nagyon nem szerettem, de az angol győzött, azt használtam többet.

(#18848) Rahel


Rahel
csendes tag

Sziasztok.akadt egy probléma.
Nem vagyok nagy gép zseni.
Van egy új gép Asrock h97m alaplapu win8al a régi billentyűzetem még nem usbs. Ebből a csatlakozobol már csak 1 van az alaplapon.ha bedugom nem ismeri fel se az egeret se a billentyűzetet, USB egeret már igen.milehet az oka?billentyűzet jó mert régi gépen működik . Ma veszek USBs billentyűzetet aztán megnèzem remélem jó lesz.

(#18849) ivana válasza Rahel (#18848) üzenetére


ivana
Ármester

Elszállt a ps2 port, nem annyira ritka eset, javítható szokott lenni egy biztosíték rövidre zárásával, de az usb biztos megy.

(#18850) Rahel


Rahel
csendes tag

Ennek lehet oka hogy bekapcsolt állapotban dugtam rá :DD?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.