Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) ivana válasza Exfury (#18450) üzenetére


ivana
Ármester

Én szeretem a numpadot, mondjuk most épp valami 122 gombos model f-t akarok szerezni :) Minél több annál jobb. A kapcsolók meghibásodási esélyét pont az növeli ha kevesebb van belőlük, egy gombra több leütés jut. De nem hibásodnak meg csak úgy ezek a cuccok, max. oxidálódnak de arra ott a kontakt spray.

(#18452) nyunyu válasza Exfury (#18450) üzenetére


nyunyu
félisten

Az mitol noveli a meghibasodasi aranyt, hogy van rajta par plusz gomb, amit ritkabban hasznalsz?

Ez nem gumimembran, ami mar attol tonkremegy, hogy eltelt 3-4 ev.

Numpad hianyatol max a rendes szamgombokat fogod tobbet hasznalni, a betuket nem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18453) netpeti98


netpeti98
addikt

A QPAD MK-50-ről mi a vélemény? A legolcsóbb csuklótámaszos mechanikusnak tűnik, az előbb említett weboldalon 23K körül már kapható.

(#18454) Exfury válasza ivana (#18451) üzenetére


Exfury
tag

Neked és nyunyu kollégának is igazatok van a meghibásodást tekintve :)
most elkezdtem szemezgetni a Razer BlackWidow Tournament 2014-el mer mégiscsak haza garancia ha itthon veszem :)
viszont közben aliexpress-en egy oem gyártónak a marketingesével beszéltem, sajnos csak egyféle billentyűzetet árulnak, de az cherry mx kapcsolós(nem kérdeztem még rá melyik), tenkeyless (numpad nélküli),és megfelelő rendelés esetén akár kérhetnénk egyedi logot ingyen (próbálok alkudozni vele, hogy esetleg több rendelése esetén olcsóbb posta összejöjjön) :)

Róla [link] lenne amúgy szó :) érdekelne esetleg valakit ?

(#18455) xEon1337 válasza Exfury (#18454) üzenetére


xEon1337
őstag

Engem érdekelne, írok privátot!

"Less but better" - Dieter Rams

(#18456) PitLee


PitLee
őstag

A hozzá értőktől kérdezném ezt a billentyűzet gomb kiosztást minek hívják ?

Én annak idején a nyilakkal játszottam és az ilyen gomb kiosztású a bill.-eket preferáltam amin az "előre" nyíl felett rögtön voltak gombok. (sárga pöttyel jelölt gombokra, állítottam a játék bill. kiosztását)

[ Szerkesztve ]

(#18457) ivana válasza PitLee (#18456) üzenetére


ivana
Ármester

Furcsa kiosztásnak, a normális billentyűzeten nem ilyen. :))

(#18458) PitLee válasza ivana (#18457) üzenetére


PitLee
őstag

:D volt egy sanda gyanúm rá, nézegettem pár bill.-t és kiosztást, de ez valami hibrid, részeg kis kínai bill. mérnők másnapos ámokfutása.

(#18459) netpeti98 válasza PitLee (#18458) üzenetére


netpeti98
addikt

Az öreg Genius K295-nek is ilyen a kiosztása. :)
Nekem is ilyen van, de már 10 év fölött van, ami igencsak megviseli a membrános billentyűzeteket. :(

[ Szerkesztve ]

(#18460) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Megtudná nekem valaki mondani hogy ennel a billnél a baloldali SHIFT hosszu e vagy szétvan osztva? Képek szerint hosszu de az attol fugg milyen layouttal veszem? Koszi

A4Tech Bloody B120

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#18461) ivana válasza mSchumi87 (#18460) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt eddig észre se vettem :) Van néhány embernek ilyen majd meg mondják milyen a magyar. De ha már a hosszú shiftet sikerült rárakni miért szar iso enter van? :O Ha valami egy idióta dolog, az az iso enter, pont ott vékony ahol nem kellene, még a bigass is jobb, de csak az enter, bigasson a backspace szar.

(#18462) nyunyu válasza PitLee (#18456) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt az elbarmolt kiosztast meg honnan vetted? :C

Egysoros enter miatt akar ANSI kiosztas is lehetne, de azokon nincs +1 gomb a bal shift es a Z/Y kozott.
105 gombos ISOkon van ott gomb, de azokon meg nem ilyen az Enter.

Egy sorral lejjebb tett Ins/Del hatosert meg sokan olni tudnank. ;]
Szerencsere a szokasos billzeteken nem szoktak ezt elkovetni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18463) Meridius11 válasza mSchumi87 (#18460) üzenetére


Meridius11
aktív tag

rövid

(#18464) nyunyu válasza Exfury (#18454) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, hogy hoztak ossze ezt a 28.5$ postakoltseget.

~2 eve 120 juannyi belyeg volt a billzetem csomagjan, az mostani arfolyamon ~19$.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18465) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Ez a matrica elég fényt ad sötétben, látszanak a betűk?

Vagy van valami ajánlott magyar ékezetes ilyen stílusú világítós billentyűzetet 20ezer alatt?

moto g72, Ninebot d28e

(#18466) ivana válasza fradi81 (#18465) üzenetére


ivana
Ármester

Tanulj meg gépelni :) A 4 tech ilyen és 10k alatt van annál többet nem ér egy gumis billentyűzet.

(#18467) Exfury válasza nyunyu (#18464) üzenetére


Exfury
tag

én is ezen vagyok kiakadva, ezért email-ezek velük, illetve a nagyobb rendelést is megakarom velük dumálni :)

elsőre amúgy mennyire ajánlotok cherry black kapcsolós billt?

[link] a kedves saleses hölgy nem rég küldte ezt :)

[ Szerkesztve ]

(#18468) nyunyu válasza Exfury (#18467) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugyanez az adatlap van kint a tegnap linkelt aliexpress oldalon, oda van irva, hogy 4 fele kapcsoloval szerelik.

Gondolom, ha megrendelesnel a megjegyzes mezobe odairod, hogy barnaval kered, akkor azzal kuldik.

key features: Cherry MX gold contact switch
-black shaft、Green axis、Red axis、Tea axis.

Gondolom google translate lehetett angolra, mivel a kinaiaknak nincs kulon szavuk a barnara, nekik minden barna "tea szinu".

Zold meg jelentheti a keket is, arra sincs kulon szavuk.

Es meg en vagyok szinteveszto :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18469) Khaosz55 válasza nyunyu (#18468) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali,

én írtam nekik és válaszoltak.

A következő billentyűzet van barna kapcsolósba.

[link]

Én eléggé gondolkoztam nekem bejön ez a billentyű kinézetre. Ha jól látom Plate mounted.

Ez az ANSI kiosztás. Ha jó értem az eltérés csak az Í estében van, a többi egyezik, persze nincs rajta felirat. Ha lehetne szerezni hozzá magyar Keycap-et akkor az sem lenne gond, de lehetetlen.

(#18470) qnadam


qnadam
veterán

sikerült beszereznem egy ilyet :)

valaki nem akarja elcserélni olyanra, amin numpad is van? :D (iso kiosztás érdekelne csak)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18471) farkas-j válasza qnadam (#18470) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy ilyen numpados, magyar, háttér-világításosba szívesen beneveznék én is! :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18472) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok érdeklődnék, hogy létezik e bluetooth os bill ami normális méretű numpaddal rendelkezik és az enter sem töpörödött rajta ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18473) ivana válasza qnadam (#18470) üzenetére


ivana
Ármester

Jó is ez a tp-men, de desktopra azért nem kellene :)) Könnyű, de annyira nem jó mint a plate mounted mecha. Jó lenne szerezni egy model M 13-at

(#18474) PitLee


PitLee
őstag

Barna kapcsolós mechanikus bill.-eket nézegettem, eljutottam a tömör gyönyör CM Storm QuickFireTK-ig, ha jól tudom ez egy ANSI kiosztás, de egy másik képen mikor keresgéltem egy ISO-t láttam.
A kérdés az lenne hogy a MO.-on kapható bill.-ek végződése SGK-4020-GKCM1-UIez mit takar ANSI-t vagy ISO-t?

(#18475) xEon1337 válasza PitLee (#18474) üzenetére


xEon1337
őstag

Sajnos ANSI.

Az ISO kiosztásnak a vége UK, DE, FR, stb.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#18476) PitLee válasza xEon1337 (#18475) üzenetére


PitLee
őstag

Kösz.

(#18477) qnadam válasza ivana (#18473) üzenetére


qnadam
veterán

de én nem szeretem a kattogós billentyűket :) viszont a kilencvenes évek első felében volt otthon egy 286-os laptop, annak még rendes mechanikus gombjai voltak :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18478) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

esetleg ismer valaki lehetőséget arra vonatkozóan hogy hogyan lehet javítani egy logi g15 szétment gumi harangját? vagy beszerezhető e csere darab ehhez? a billentyűzet attól eltekintve hogy elfáradtak benne az a és d gombok teljesen jó állapotnak örvend.
ezenkívül felmerülhet hogy a g103 és a g15 gumiharang elhelyezése megegyezik?

üdv Marec

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#18479) Khaosz55 válasza marec1122 (#18478) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem ha lehetne is szerezni többe kerülne mint egy új billentyűzet. Vagy veszel egy hibásat és kiveszed belőle.

(#18480) marec1122 válasza Khaosz55 (#18479) üzenetére


marec1122
senior tag

most amellett döntöttem mivel nem kompatibilis a g103 meg a g15 (megjegyzem kicsi híja van) hogy kivágom f9 től f12 ig és kicsrélem a tól f-ig. meglátjuk mi lesz.
megjegyzem hogy egy jó fizikai állapotú v2 es g15 még mindig bír némi értékkel.

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#18481) PitLee válasza marec1122 (#18480) üzenetére


PitLee
őstag

Occó kínai bill.-emben egyesével vannak a harangok így, amikor WASD megfárad numpad-ból lehetett csereberélni őket olló és fűrész nélkül nélkül :DDD

(#18482) Wasp91 válasza PitLee (#18481) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Dettó,én is így csinálom. :D Csak sajnos elfogytak már a cserélgetni való gumiharangok.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#18483) ivana válasza marec1122 (#18480) üzenetére


ivana
Ármester

Ja kb. 3k-t érhet, egy ilyen gumis fos. :N

(#18482) Wasp91 Ha bekrepál egy switch akkor én először a pause-t szoktam kiszedni, mondjuk teljesen döglött switchet még nem láttam, csak olyat ami nem mindig érzékel (kb. 1-szer nem a 30-ból), de abba is bele lett öntve valami érdekes folyadék (szétmart egy vezetéket a nyákon :Y )

[ Szerkesztve ]

(#18484) marec1122 válasza ivana (#18483) üzenetére


marec1122
senior tag

jah most ezt kell mondani. ez a trendi. de a fórumon még vissza lehet keresni hogy amikor x éve megvettem ezt a billt mi volt róla a vélemény. talán nem kéne lefikkantani mindenkit aki nem rohant el mechát venni. köszi

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#18485) ivana válasza marec1122 (#18484) üzenetére


ivana
Ármester

Tök jó egy olyan billentyűzetról beszélgetni amit a fancy hülyeségek eladtak valamikor 25k-ért, közben meg szarabb rajta gépelni mint egy genius slimstar 120-on mert abban legalább értelmesebb laptop rubber dome van, ebben meg ilyen.

(#18486) concret_hp


concret_hp
addikt

tudtok olyat, mint a Razer Tartarus csak mondjuk negyed (vagy legalább fele) annyiért? nem kell über strapabírónak lennie, a lényeg, hogy fel tudjam programozni a gombjait. :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18487) vlaho válasza concret_hp (#18486) üzenetére


vlaho
aktív tag

Apróban láttam Razer Nostromo-t.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#18488) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Razer BlackWidow Tournament vélemény?

(#18489) tDr1v3r válasza Rathrol (#18488) üzenetére


tDr1v3r
veterán

2013-asom van, naaagyon jo.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18490) qisqaqas válasza concret_hp (#18486) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Építs! :) (Nem bonyolult) Tudnék csinálni, de jelenleg nem minden eszköz áll a rendelkezésemre, van amit külső cégre kéne bízni, ammeg nem biztos hogy jó.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18491) qisqaqas válasza PitLee (#18474) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Szintén ilyen bill-t nyúzok. Nemrég kapott gumigyűrűt. Cserélnék rajta rugót is, de a ledek miatt nem lehet megbontani a kapcsolók házát. :(

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18492) vlaho


vlaho
aktív tag

Megvan az első mechanikus billentyűzetem, Razer Blackwidow Ultimate Stealth. Egy napos használat után már kezdem érteni, hogy miért próbáltok mindenkit a mechanikus billentyűzet felé terelni.
Mivel eddig csak magyar kiosztást használtam, féltem a US kiosztástól, de eddig az egyetlen "hátrány" a kis enter, ezt bizony szokni kell. Az ékezetes betűk feliratának hiánya viszont nem zavar, pedig nem tudok vakon gépelni.

A billentyűzetről: az összeszerelés minőségére nem lehet panasz, nagyon jól össze van rakva.Ezt a Razer tényleg a játékosoknak tervezte, a gombok nagyon hamar érzékelnek. A világítás teljes fényerőn brutális, az én szememet bántja, de több fokozatban állítható, így nem probléma. A gombok hangja számomra egyáltalán nem zavaró, sőt, nekem kifejezetten tetszik. Szoftveres támogatás kiváló, tökéletesen testre szabhatóak a gombok.

Igaz még csak egy napja használom, de aki teheti, próbáljon ki egy mechanikus billentyűzetet. Nem véletlenül ajánlják itt sokan a topikban.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#18493) Pocok256 válasza Pocok256 (#18472) üzenetére


Pocok256
veterán

Upp a kérdésemnek hátha valaki tud segíteni :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18494) nyunyu válasza vlaho (#18492) üzenetére


nyunyu
félisten

Melyik verziot sikerult venni, a regi MX Brownnal szerelt 2013-at, vagy a 2014-es "Razer" Orange kapcsolosat? (amit a Kailh gyart)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18495) qisqaqas válasza nyunyu (#18494) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Van zöld verzio is, szinten Kailh.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#18496) vlaho válasza nyunyu (#18494) üzenetére


vlaho
aktív tag

2014-es, ezt is akartam. Tudom, hogy nem ajánljátok a kailh kapcsolókat, de majd idővel elválik milyen a minősége. 2 év garancia van rá, és az egyik ok amiért ezt választottam, az a narancssárga kapcsoló. Ez ugyebár halkabb a többi típusnál. Bár összehasonlítási alapom nincs, számomra ez egyáltalán nem hangos.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#18497) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Most akarok venni razer mecha bill-t, miért mi a baj a narancs Kailh kapcsolóval?
Razer BlackWidow Tournament 2014 vagy Tesoro Durandal G1N között gondolkozok,de lehet inkább összespórolok Tesoro Durandal Ultimate G1NL-re (black vagy red kapcsolósra)!
Razer jól hangzik 60 millió billentyűleütés élettartam, míg a Tesoro csak 50 millió. :)

[ Szerkesztve ]

(#18498) concret_hp válasza qisqaqas (#18490) üzenetére


concret_hp
addikt

lenne rá időm, energiám, stb... :U

egyébként az is elég lenne ha mondjuk olyan lenne, hogy f1-f12 oldalt van mint a nagyon régi billeken, arra van esetleg példa? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18499) ivana válasza Rathrol (#18497) üzenetére


ivana
Ármester

A durandal kapcsolói ezerszer jobbak, azok eredeti cherry-k nem másolatok ez biztos. A kailh saját kapcsolói nem állnak túl jó hírben. De a razer kapcsolóra nincs annyi panasz, ha nagyon tenkeyless-t szeretnél akkor esetleg.
Gondolom játszol, ha fekete vagy vörös kapcsolókat szeretnél, szerintem inkább a fekete, azon lehet értelmesen gépelni, mondjuk arra a tactile jobb.

(#18498) concret_hp Model F kiosztás nem lesz semmiben :D

[ Szerkesztve ]

(#18500) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Jó barátom megunta a görnyedést a dell e6230-as gépe fölött, amit egyébként imád.
Laptop állványt és egy billentyűzetet szeretne, lehetőleg minél olcsóbban.

Milyen billentyűzetet ajánlanátok? Laptopra kötné USB-vel, legyen jó ár/értékű, semmi csicsa, multimédia, miegymás. Legyen kényelmes és ne kerüljön többe, mint amennyit muszáj kiadni érte. Remélem érthetően fogalmaztam. :B
Szóval melyik olcsó billentyűzet ajánlott egyáltalán fogyasztásra?
Hirtelen ezt néztem ki: Dell SK-8115

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.