Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) -FLY-> válasza nyunyu (#19549) üzenetére


-FLY->
őstag

Az is nagyon érdekes, hogy a Razer nem építi be őket és már az SS-nek is van saját vagy nem saját kapcsolója. Csak a két nagy rivális céget említem. Valószínűleg az árazással van problémájuk, de lehetséges, hogy vállveregetésre vágynak, hogy mi ezt is megcsináltuk. Mondjuk nagyon sok cég csinálja azt, hogy önköltségen adja bizonyos gyártmányait, csak azért, hogy fedjen egy darabka piacot és más termékein meg rajta van a 300-500% árrés. Ezek szerint a Cherry nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#19552) nyunyu válasza -FLY-> (#19551) üzenetére


nyunyu
félisten

Annak idejen 15.5k volt Kinabol postazva az MX-Board 2.0, ebbol 120 juan (~4k HUF) volt a csomagon levo belyeg. (Mostani arfolyamon 18k lenne kompletten ugyanez)

Maradek 11.5k-bol vond le a kb. ezresbe kerulo hazat+kupakokat. (2.5k-ba kerulo Genius KB110X-ben szerintem tobb anyag van)
Meg ki tudja mennyi lehet egy teljes meretu billzethez legyartatni egy PCBt.

Maradekot visszaosztva 104-gyel, booooven 70Ft koruli onkoltseg jonne ki a Cherry MXre, vagy meg annyi se.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19553) 7 válasza HungarinBen (#19538) üzenetére


7
addikt

Tesoro Durandal, vagy ha találsz itthon, akkor CM Quickfire Rapid-i. Szerintem érdemes lehet szétnézni az aprón is.

(#19554) ivana válasza -FLY-> (#19551) üzenetére


ivana
Ármester

Ez az ss switch is kailh egyébként viszont jól néz ki, a kapcsoló mechanizmusa az alpsra hasonlít :) A kailh elég nagy switch gyártó, szóval attól, hogy a cherry másolataik nem az igaziak ez még lehet jó.

(#19555) tDr1v3r válasza -FLY-> (#19551) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Cherry kevés kapcsolót tud gyártani, ezért fordultak sokan a Kailh-hoz (vagy újabban a Greentech-hez, lásd Das Keyboard).

Igazából szerintem ez nem is feltétlen baj, csak az irány hogy inkább a másolást erőltetik fejlesztés, innováció helyett... a Gateron kivételével nem hallottam még jót a többi másolatról, jó esetben is max. ugyanolyanok mint a Cherry-k, nem jobbak.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19556) netpeti98 válasza tDr1v3r (#19555) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk még a másolás sem lenne baj, ha minőségben és tartóságban is elérik a szintet. De sajnos a Kailh-ról még mindig sok panasz lelhető fel. :(

A Greentech érdekes téma, hisz a DAS elég nagy név a mecha billentyűzetek világában.

(#19557) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Ha lesz valaha ilyen billentyűzetes összeröff: Esküszöm viszek egy marék Kailh-ot. Aztán tessenek megnyomkodni és összehasonlítgatni a Gateronnal.

Lehet mondani hogy nem egy súlycsoport, pedig de: mindkettő távolkeleti klón, kedvező áron.

Ami durva: a gateronra rá tudom mondani, hogy igen, ez jobb mint a cherry. Kailh pedig nem hogy rossz, minősíthetetlen. Ennek ellenére nem láttam vele készülő keyboardot. Mármint valami tömegtermelt cuccot. Holott az ótvaros Kailh kapcsolókkal csak úgy szórják a keyboardokat. Illetve a Greetech is kezd terjedni.

Mondjuk a Kailh becsületére legyen mondva, frankón megoldották a cherry mocorgó kapcsolóház problémáját amiért ugye létrejött a sticker mod. Gateron egy az egyben olyan házzal rendelkezik mint egy Cherry és az sem mocorog. Ennyit a német tervezésről amire veri a nyálát a Cherry. Persze ez nem eget rengető vagy nagyon zavaró probléma, de azért ha ennyire odavannak maguktól akkor legyen már mire, nem? :)

nyunyu: kérdésed nem is lehetne aktuálisabb: Kb egy órája vettem át a postán a 300db fekete Gateron kapcsolómat. Mai árfolyamon átszámolva a dollárt 74.3008106667 JMF/darab árra jön ki. Azzal együtt hogy Szingapúrból idáig elcibálták. EXTRANICE! :C

tDr1v3r, vásárlód érkezett! :))

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19558) -FLY->


-FLY->
őstag

Kailh kapcsolókban mi megy tönkre, ezt tudja valaki? El nem tudom képzelni, hogy egy ilyen egyszerű szerkezetben mi lehet a kánya, ha méreten van és nem tejfölös dobozból készült, akkor jónak kell legyen.

[ Szerkesztve ]

(#19559) ivana válasza -FLY-> (#19558) üzenetére


ivana
Ármester

A nagyon koraiakról tört a keycap felfüggesztés, de azt mostanában nem szokták emlegetni. Általában ha egy switch tönkre megy a kapcsolási pontot az érintkezőnél kell kereseni a hibát, szóval csak az lehet szinte.

Szerintem egyébként azért gyakoribb a kailh mert ők viszonylag régen gyártanak cherry klónokat és egyéb microswitchek terén egyáltalán nem a rossz minőség képviselői.

(#19560) qisqaqas válasza -FLY-> (#19558) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Eloxidálódik az érintkező. Pl. Nem viccből aranyozzák másutt.

Cherry:

Kailh:

A képeket még korábban készítettem még MassDropos fórumozók örömére. Felbontásból ítélve normális fényképezővel és nem a Jollával.

full album itt

ivana: egérgörgő. Meglepődtem rajta. :)

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19561) -FLY->


-FLY->
őstag

Köszi ivana és qisqaqas, erre nem gondoltam volna, ez olyan kisiskolás hiba.

(#19562) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Milyen billentyűzetet ajánlanátok ami:
-Olcsó
-Megbízható (strapabíró)
-Magyar gombkiosztású
- Vezeték nélküli kivitelű
?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19563) PitLee válasza qisqaqas (#19560) üzenetére


PitLee
őstag

Azt azért vedd figyelembe , hogy a Razer a (narancs , zöld) Kailh kapcsolóira 60 millió leütést garantál, míg a teáltalad ismert Zalman-os Kailh-ra 20 milliót. Mivel gyártók ezért szerepet játszik a megrendelő igénye is, persze az ár is emelkedik az igényekkel.

[ Szerkesztve ]

(#19564) haxiboy válasza PitLee (#19563) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem fogod számolgatni a leütéseket, 99% hogy ugyanarról a sorról jön le mint a többi. Ha bedöglik garancián belül kicserélik, ha utána akkor így jártál csináld meg magadnak vagy vegyél újat. Ez minden gyártóra igaz. Az hogy ki mennyit garantál és hogy mi a valóság... Van aki sorra gyilkolja le a billentyűzeteket, van akinél ugyanaz 10 évet kibír. Nem a levegőbe beszélek, nyaranként autóklíma gyártó cégnél szoktam beszélni, és van ahol két különböző márkának azonos alkatrészt szállítanak ugyanarról a sorról más színű matricával más-más áron. És nyilván ami a Renaultnak megy pl sokkal olcsóbb mint a BMW-nek, minőségben pedíg ugyanaz. Lehet hogy a Zalman is bír 60M-t de valószínűbb hogy a Razerék szorozták meg a valós értéket.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19565) nyunyu válasza PitLee (#19563) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt azért vedd figyelembe , hogy a Razer a (narancs , zöld) Kailh kapcsolóira 60 millió leütést garantál, míg a teáltalad ismert Zalman-os Kailh-ra 20 milliót.

Omron az eredeti japan D2F mikrokapcsolok speckojaban 1 millio klikk elettartamot ir.

Olcsobb kinai D2FC-F-7N verzioira meg otot, sot az ujabb gamer egerekben levokre mar 10 illetve 20 milliot marketingelnek.

Eddigi egereimben az 5 millio kattra specifikalt kinai kapcsolok max 2.5-2.75 ev alatt tonkrementek, addig a japanok minimum 4, de inkabb 5 evig birtak hasonlo hasznalat mellett.

Szoval csak ovatosan a specifikacioban leirt szamokkal...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19566) nyunyu válasza nyunyu (#19565) üzenetére


nyunyu
félisten

Kep

Lehet tippelni, melyik a kinai, meg melyik a japan.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19567) haxiboy válasza nyunyu (#19566) üzenetére


haxiboy
veterán

A japán (a jobb oldali?) kicsit több anyag van benne :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19568) qisqaqas válasza PitLee (#19563) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A Zalmannál a 20millió a teljes billre vonatkozik, nem a kapcsolókra. :DD

Szót se szóltam arról (most) hogy ki mennyit bír. Arról volt szó hogy nyomkodva, érzésre szarabb. Sokkal. Mintha akadna. Gateron meg egyszerűen siklik. Az oxidált érintkező más tészta.

klepto a négy szempontból válassz 3-at. De méginkább kettőt.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19569) nyunyu válasza haxiboy (#19567) üzenetére


nyunyu
félisten

Egergyartok * olcsobb kapcsolot akartak ~15 eve, megkaptak.

Ezzel szemben a Cherry annyit toketlenkedik, hogy egyre tobben kenytelenek a klongyartoktol vasarolni, mert honapokat kell varni, ha eppen kifogyott valamelyik nepszeru kapcsolobol a raktarkeszletuk.
MX Red ujra gyartasaert hany evig is rimankodtak a billzetgyartok?

*: szerintem foleg a Logitech lehetett a fokolompos, ok kezdtek 99-00 korul hasznalni a kinaiakat, 1-2 atmeneti, noname kapcsolos ev utan.

Aztan a Razer is atvette ezeket a kinai Omronokat, de sokan panaszkodtak ra, hogy a Razer egerekben kevesebbet birtak, mint a Logitechekben.
Aztan teljesen veletlenul megjelent a csak 3M kattra "hitelesitett" D2FC-3M szeria is, gondolom az mar a Razer minosegi elvarasainak sem felel meg. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19570) haxiboy válasza nyunyu (#19569) üzenetére


haxiboy
veterán

Razer és a minőség szó kicsit furcsán mutat egy mondatban már bocsánat.
Régebben nekem is volt egy Razer Copperheadem, tény hogy szerettem mert jól nézett ki de elég hamar megadta magát. Garanciában kaptam újat, a harmadik után azt mondtam soha többet Razer. Egérpadot viszont viszonylag jót tudtak gyártani, akkor...Billentyűzetből csak a Régi cherryt nyomkodtam azok korrektek voltak viszont az egész műanyag és az már spórolás ilyen árkategóriában. A mostani kailh meg egy vicc kategória szerintem, sokkal alacsonyabb árszegmensben kéne mozogniuk csakhát ők a Razer. Ugyanez igaz a Fejhallgatóira, Mikrofonjára. Egy 30-40k-s billentyűzet azért ne legyen már műanyagból...

Érdekes egyébként hogy ugyanazt a sz@rt el tudja adni 2x-3x drágábban bármelyik gyártó ha "Gamer" jelzővel árulják.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19571) qisqaqas válasza haxiboy (#19570) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Érdekes egyébként hogy ugyanazt a sz@rt el tudja adni 2x-3x drágábban bármelyik gyártó ha "Gamer" jelzővel árulják.

Erről van szó!! :))

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19572) spanglee001


spanglee001
addikt

sziasztok
1 kérdésre ugranék csak be
strike 7 vagy deathstalker ultimate és miért?
kinézetre strike 7 bár arról sok infó nincs, hogy mit is tud. a razer illene a környezetembe és mintha több dolgot is tudna a kijelzője. nem játékra kell, teamspeak mindkettővel vezérelhető, gépadatokat mindkettő monitorozza, végül is kb ennyire használnám. tudom van olcsóbb megoldás is erre, de nem ez a lényeg, hanem melyik billentyűzet az ajánlottabb? azt figyelmen kívűl hagyva, hogy melyik olcsóbb vagy drágább ez nem szempont

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#19573) klepto válasza qisqaqas (#19568) üzenetére


klepto
addikt

Ha kettőt kéne választanom, akkor a két legfontosabb a Magyar kiosztás, és a Vezetéknélküliség!
Az a baj, hogy a neten ilyenből vagy játékméretűt, vagy nagyon drágát találtam.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19574) haxiboy válasza spanglee001 (#19572) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát ha ennyire választani kell a kettő között akkor a mad catz de ennyi pénzért rubberdome... Egy vicc kategória. Ennyiért már egy nagyon minőségi mechanikus billt kapsz plusz vehetsz egy raspberry p-t vagy ilyesmit kijelzővel vagy egy olcsóbb második monitort. Gépadatok monitorozására meg annyi előlapi panel van amennyit nem szégyellsz.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19575) ivana válasza spanglee001 (#19572) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyi pénzért rubber dome az kb. olyan mint ha gyártanának ferrarit fűnyíró motorral és kétszer annyiért akarnák eladni mint a rendeset :)

(#19576) qisqaqas válasza ivana (#19575) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Egy mechát lehet ennyiért venni meg egy plusz monitort :DD Beszéld le róla pls! Ma kicsit off leszek. :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19577) HungarinBen válasza 7 (#19553) üzenetére


HungarinBen
csendes tag

Erről a Tesoro márkáról még nem hallottam semmit. Vélemény?
Kailh és a Cherry között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#19578) 7 válasza HungarinBen (#19577) üzenetére


7
addikt

Tesororol nincs elso kezbol tapasztalatom. Abban biztos vagyok, hogy normalisabb az anyaghasznalata es minosege, mint a Razernek, de azert ez sem a piac csucsa. Szerintem keress ra a topicban, vasaroltak itt mar nehanyan Tesoro billentyuzetet. :)

Kailh vs Cherry temakorben pont az utobbi 15-20 hozzaszolasban megy a diskurzus, erdemes azt atolvasnod.

[ Szerkesztve ]

(#19579) haxiboy válasza HungarinBen (#19577) üzenetére


haxiboy
veterán

Tesoro az "szegények mechanikusa", általában találni nála azonos áron jobbat (külföldön persze), itthon aranyárban mérik mert "gamer". Kailh switcheket használnak ami a Cherryhez képest sokkal kínaibb, olcsóbb, érzésre is rosszabb, ragadós stb. Cherry minőségibbet gyárt. A Tesoro márkát ha nem muszáj, akkor kerüld el, nagyon olcsó kínai műanyag érzése van, ennyi pénzért nem ezt várná tőlük az ember. A keycapjeik rendszerint sorjásak, ezt egy media marktban könnyen csekkolhatod.

Normálisabb az anyaghasználata mint a Razernek? Hááát, kinek mi. Szerintem egy kutya, 3000ft-ér ugyanilyen fröccsöntött műanyagot kapsz.

(#19573) klepto : Azt tanácsolom próbálj ki néhány napra egy ANSI billentyűzetet ha van rá lehetőséged és hidd el nem fog hiányozni az ISO...én is azt hittem hogy az az isten aztán szerintem egy hulladék :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19580) HungarinBen válasza haxiboy (#19579) üzenetére


HungarinBen
csendes tag

Mit ajánlasz akkor helyette?

(#19581) HungarinBen


HungarinBen
csendes tag

Vélemény?
http://ipon.hu/webshop/product/asus_strix_tactic_pro_magyar/926468

(#19582) haxiboy válasza HungarinBen (#19580) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez attól függ mi a keret :B :K
Illetve mi a fő felhasználási terület, esetleg van-e kifejezetten kinézve valamelyik switch típus, háttérvilágítás ilyesmi.
Kell-e csukló támasz vagy nem, esetleg milyen magasra szeretnéd állítani a billentyűzetet stb.

Szívem szerint a Corsair termékeit ajánlom általában, én is azt használok. Rengeteg billentyűzetet megnyomogattam mielőtt megvettem és nem bántam meg. Ráadásul ez nem műanyag hanem szálcsiszolt alumínium. A gyári keycapek is egész kényelmesnek mondhatók, nem sorjásak amiért külön plusz pont jár. Sajnos ez az árán is látszik. Elég sok féle kapcsolóval lehet kapni, akár megrendelésre is dolgoznak egyedi kapcsolókkal ha jól tudom (a Cherrytől lehet válogatni) de általában ezekre több hónapot kell várni.
Viszont a Piros, Fekete illetve a Kék ami náluk tutira megtalálható.

Ami még egy kvajó billentyűzet az a CM Novatouch TKL, bár erre illik valamilyen keycap szettet venni mert a gyáriról úgy hallottam hogy nem a legjobb. Ebben Topre Switchek vannak és kifejezetten kellemes rajta írni. Kompatibilis a Cherry féle Keycapekkel a legjobb tudomásom szerint.

A Kailh switcheket kifejezetten el szoktam kerülni, persze ha van lehetőségem ilyen-olyan helyen ahol ki szoktak állítani bemutató darabot (pl. Media Markt), meg szoktam nyomkodni és szoktam is húzni a szám hogy hááát ez picit furcsa, nem ritkán ragad, recseg a switch ami a spórolásról árulkodik. Lehet hogy nem kenték meg rendesen, vagy kiszáradt vagy csak simán sorjás, mindenesetre nem a legjobb választás, legalábbis ennyi pénzért biztosan nem.

A Gateron switchekről nagyon sok jót hallottam itt a fórumon, kipróbálni még nem volt lehetőségem de állítólag hasonló/vagy jobb minőségűnek mondják mint a Cherryt, illetve több variáció is létezik.

#Edit : Strix Tactic pro nem egy rossz választás viszont sokan panaszkodtak rá hogy hülye helyen van a macro felvétel gomb (a space alatt) ami miatt sem csuklótámasz, illetve magasabbra kell emelni a kezet így nagyon könnyen el tud fáradni. Általában ha gépel az ember a csuklóját nem igazán szokta mozgatni csak az ujjait.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19583) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!

A Tesero Excalibur megvásárlásán gondolkodom. Tudom, hogy van belőle magyar kiosztású, de ellentétes információkat találok arról, hogy pontosan milyen. Tudna valaki fotót feltölteni a kiosztásról, vagy korrekt választ adni az alábbi három kérdésre?
Két soros e az enter?
Az "ú" és az "ű" az enter mellett balra található? (Tehát az enter felett csak a backspace van.)
A hosszú "í" a bal alsó shiftnél található e?

Előre is köszönöm annak, aki tud segíteni! :)

---

(#19584) nagyArc válasza haxiboy (#19579) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem két hete egy Tesoro Excaliburom van, Kailh Brown switchekkel (korábban Tesoro Durandal volt, amin az egyik Cherry MX Brown kapcsoló két hónap után bemondta az unalmast, és erre lett kicserélve).

Én semmi rosszat nem tudok róla mondani, sőt nekem a Kailh jobban tetszik, mint a Cherry. A Cherry-nél mintha egy érdes felületen csúszott volna a billentyűtengely, a Kailh-nál semmi ilyesmi sincs, teljesen sima a lenyomás, semmi "ragadósság", és a "bump" is jobban érzékelhető. Úton van egy Keycool 84-es is, szintén Kailh brown, majd beszámolok róla, ha megjött (ez ANSI, nincs numpad, és nekem programozáshoz sokkal kényelmesebb ez a kiosztás). Szóval a sok rémísztgetés után nagyon kellemes csalódás volt a Kailh. A Tesoro-ról sem tudok semmi rosszat mondani, nálam abszolút nem sorjásak a keycap-ek sem. A feliratoknál használt betűtípus elsőre kicsit furcsa volt, de ez csak megszokás kérdése (a Coolermaster QFR-en is hasonló feliratok vannak).

(#19585) nagyArc válasza _t0Mi_ (#19583) üzenetére


nagyArc
tag

Tök olyan a kiosztása, mint bármilyen másik magyar billentyűzetnek:
[link]

(#19586) _t0Mi_ válasza nagyArc (#19585) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

Akkor Te ajánlanád ezt a billentyűzetet? Mert utánaolvasva elég sokan riogatnak engem is a Kailh-től. Már épp lemondtam róla, amikor olvastam a te véleményedet.

---

(#19587) nagyArc válasza _t0Mi_ (#19586) üzenetére


nagyArc
tag

Szerintem vedd meg nyugodtan, meg leszel vele elégedve.

(#19588) qisqaqas válasza _t0Mi_ (#19586) üzenetére


qisqaqas
senior tag

1 vs. 100 vélemény. Egészen nyugodtan megveheted. ;]

Csak meg ne bánd. Mondjuk a Kailh még mindig jobb mint egy gumiharangos, de én azért óva intelek tőle.

Utolsó 50 hszben le van írva, hogy mizu a Kailh kapcsolókkal.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19589) _t0Mi_ válasza qisqaqas (#19588) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszi a véleményt, egyelőre elhalasztottam a vásárlást. Durandal lesz belőle, kár hogy nincs kék háttérvilágítású belőle..

---

(#19590) klepto válasza haxiboy (#19579) üzenetére


klepto
addikt

Tudnál egy linket küldeni?
És mi az az ISO...?:F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19591) PitLee válasza qisqaqas (#19568) üzenetére


PitLee
őstag

Arra akartalak rávezetni, hogy egy gyártó cég ha a vevő úgy kéri jobb alapanyagokból is képes dolgozni, neki nem nagy kunszt.
Maradjunk az autós hasonlatoknál pl: az autó gyár készít 2 üléses 600 cm³-es kis autót meg egy 2 üléses 600 Le-rős sport vasat is (most függetlenül attól, hogy a Kialah gyár csak 600 as és 1000 Trabikat gyárt :DDD )
Keyboard Science: Kailh Testing
(Ripster albumában lehet nézegetni van Cherry tartós teszt is.)
Nem közvetlen a gyár tehet róla, ő csinált filléres hulladék kapcsolókat amit a piac és a kufárok a cherry hasonlóság miatt annak árához mértek, miközben egy kalap kaki, majd az ezekből készült termékeket árulják hamis ár szinten pl: 15e Zalaman ami kb. 6-7e érhetne az előállítása meg kb 3-4e lehet.
Nem arról van szó, hogy nem hiszem el hogy egy gagyi az érzete, súrlódik ect...ezekkel tisztában vagyok, de ha egy másikhoz odamerik írni, hogy gold plated contact point akkor valószínű, hogy több féle minőségszintű kapcsolót is készítenek és félrevezethető lehet egy vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#19592) 7 válasza klepto (#19590) üzenetére


7
addikt

Az ISO egy nemzetközi szabványrendszer, de az összefoglalóban találsz linket, hogy billentyűzetes kontextusban ez mit is takar. :)

(#19593) nagyArc válasza qisqaqas (#19588) üzenetére


nagyArc
tag

1 vs. 100 vélemény.

Nézd, én napi 10-12 órát programozok (ez a foglalkozásom). Nyilván az én véleményem is csak egy vélemény. De két hét intenzív használat után azt mondhatom, hogy nekem a kailh brown jobban bejön, mint a cherry brown. Egyébként a massdropon is találsz ugyanilyen véleményeket, pl.:
I've also used two Cherry MX Brown boards, the CM Storm Quickfire Rapid specifically and the FUNC KB 460 and I enjoy using them very much, however, I was honestly surprised that I prefer Kailh Brown over MX Brown, this was mainly because K Brown feels a lot more like MX Clear (from what I've read) than MX Brown because it doesn't have the grainy sand stuck in the switch feel.

(#19594) ivana válasza nagyArc (#19593) üzenetére


ivana
Ármester

[link] Elvileg nehezebbek, ami mondjuk jó, nekem a black alps is túl gyenge :D

(#19595) FElici válasza nyunyu (#19472) üzenetére


FElici
csendes tag

Megvettem Genius KB-110X, et hát azt kell hogy mondjam a HP KU-0316-om halkabb. Nem mondom, egyik sem hangos, de halknak egyiket sem nevezném.
Továbbra is keresem halk billentyűzetemet, lényegében extra feltétel nélkül. Nagyon ki vagyok ábrándulva. Azt hiszem sikerült találni egy piaci rést...

FElici

(#19596) Caldera válasza FElici (#19595) üzenetére


Caldera
aktív tag

Esetleg nézd meg ezt. Nekem holnapra fog elvileg megérkezni egy 410-es. Kíváncsi lesz rá, mert a munkahelyen én is azt a HP-t használom, így lesz összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#19597) PitLee válasza FElici (#19595) üzenetére


PitLee
őstag

A matias-nál csendesebb a Topre. link
Ezeknél még csendesebb a Touch ...link..link és a Projection.
(a világ azért nagyobb, mint a szobád 4 sarka )

(#19598) ivana válasza PitLee (#19597) üzenetére


ivana
Ármester

Ahogy itt veri a billentyűket annál én csendesebb vagyok model m-el (space-n és num enteren kívül nincs bottom out). Egyébként az extended keyboard továbbra is vezet ebben csak az enyhén clicky.

(#19599) PitLee válasza ivana (#19598) üzenetére


PitLee
őstag

Több bill. összehasonlítása a legalsó matias aminél elvileg csendesebb a Topre Realforce 87U

[ Szerkesztve ]

(#19600) ivana válasza PitLee (#19599) üzenetére


ivana
Ármester

Igazából ennek is csak élőben van értelme, ami biztos, hogy model m-en nincs bottom out senkinél kb. aki tudja mi az. Ott csak click van :D A videóban viszont a damped alps hangosabb mint a model m click-je ami azért elég érdekes :N

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.