Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) jooker82 válasza akcsy (#3787) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az L9,az simán jó,minden benne van ami kellhet.. 70-ért az jó vétel..az advance sokmindenben elmarad tőle
L9 spec:
4,7 qHD IPS kijelző GG2
5 mp. kamera,FullHD video 30fps 17mp/s
Akkumulátor-Li-Ion 2150 mAh SIO+
Belső memória-4 GB, 1 GB RAM
DivX/Xvid/MP4/H.264/H.263/WMV lejátszó, HDMI port
131.9 x 68.2 x 9.1 mm
Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
Processzor-1 GHz dual-core Cortex-A9 CPU, PowerVR SGX540 GPU, TI OMAP 4430 chipset
Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, DLNA ,NFC
A-GPS,Glonass

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3802) königarjen válasza königarjen (#3786) üzenetére


königarjen
tag

valaki-valaki? :) :R

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

(#3803) HuMarc válasza königarjen (#3786) üzenetére


HuMarc
addikt

Én a Lumia 920-ra voksolnék! :R

(#3804) tthom válasza Borote (#3798) üzenetére


tthom
senior tag

Turbosim szerűség ezekhez nem létezik? Vagy fizikailag nem fér el?

(#3805) ígyvanferi válasza jooker82 (#3801) üzenetére


ígyvanferi
addikt

14 ezer forint a kettő között a különbség. Szerintem az már így nem egy kategória, és persze, hogy elmarad tőle az S Advance.

(#3806) jooker82 válasza ígyvanferi (#3805) üzenetére


jooker82
nagyúr

De a kérdezőnek belefér a keretjébe,ő irta.. ;)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3807) akcsy válasza jooker82 (#3801) üzenetére


akcsy
tag

Köszi szépen skacok, nagyon meggyőztetek vele!! :) :) : )

(#3808) 89BDave89


89BDave89
tag

Hali!

Nagyon rég vacillálok, az alcatel ot 995 és a ZTE grand x IN között, és először a ZTE nyert, mert nem volt nagy ár különbség, és ahhoz képest egy két dologban jobb a Grand.
DE most a Tmobilnál levitték az alcatel árát, és az én előfizummal, hűség hosszabbítással, az Alcatel 33ezer lenne, a ZTE 47ezer.
Ezek alapján ti hogy döntenétek? Az ár sem mellékes, ezért gondolom át újra.
Specifikációkban talán csak az erős különbség, hogy az alcatel csak 720pben vesz fel, 5mpixeles a kamerája, és a kijelzőfelbontás kisebb (talán ez a legzavaróbb... valaki tudja hogy nagyon gagyi e a kisebb felbontással a 4.3" kijelző?)

Válaszotokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#3809) Ariadne


Ariadne
őstag

Hali!
Alap Nokiát akarok venni, 700-at, Lumia 610 vagy 710-et, nagyjából egy dolog kérdéses számomra, hátha tudjátok a választ. Használtam egy ideig Nokia 500-at, ami gyári hibás volt (cégnél kettőből kettő), egy nap alatt lemerült mindig, utána lefagyott, szétkapcsolt, stb. viszont a navigálás tökéletesen ment rajta, gyorsan, online kapcsolat nélkül. Ehhez képest a Nokia 700-nál online kapcsolat nélkül egyszerűen nem navigál, csak áll bambán és keresi a gps jelet, ezen sehogy nem tudtam segíteni és rettentően bosszantott. Most vennék inkább 610 vagy 710-et, kérdés, hogy ezek is ilyenek-e, de mivel nem tudom, mitől volt ez az eltérés, ezért ez sem világos. Előre is köszi, ha tudtok segíteni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3810) unyadavid válasza 89BDave89 (#3808) üzenetére


unyadavid
senior tag

Nézd meg a samsung galaxy s advance-t is, szintén jó áron van.

(#3811) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: HTC EVO 3D vagy Sony Xperia Sola?

Nézegettem a HTX Desire X-et is, és az Xperia P-t, de sajnos szűkösebbek a keretek.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3812) Borote válasza tthom (#3804) üzenetére


Borote
addikt

Nem tudom, de végül kapott rá még kedvezményt, így összesen 30 euró volt + 24 hónapig havi 15 euró.... szerintem ordas jó vétel, a havidíjjal (amiben van kb 400 mega adatforgalom, 800 hálózaton belüli perc és sms, meg 135 perc belföldi és nemzetközi vezetékes hívás) együtt fog annyit fizetni 2 év alatt, mint máshol az egész készülék :D

(#3813) attiati


attiati
veterán

az mit jelent egy telefonnál és miben vagy jelentősége, hogy külön feltüntetik a RAM / ROM / belső memória méretét? (melyiket hol használja egy user?)

[ Szerkesztve ]

(#3814) bara17


bara17
tag

sziasztok!

Hosszas gondolkodás után két telefonra szűkítettem a találati listát:

ZTE grand x In
Sony Xperia P

ti melyiket ajánlanátok?

felhasználás: netezés, zenehallgatás, pár kép ellövése, szép kijelző

Illetve kérdezném, miért nem lehet például kapni a zte telefont függetlenül? esetleg érkezik belőle egy módosítás? és mennyire valószínű hogy a telefonra érkeznek a frissitések?

köszi a választ!

(#3815) attiati


attiati
veterán

Motorola Atrix 2-vel mi rúghat labdába úgy 80e ft-ig?
(tudom, hogy nem azonos árkategória, mert atrix2 ennél olcsóbb)

(#3816) Rotate válasza attiati (#3815) üzenetére


Rotate
veterán

nem tudom milyen konstrukcióban gondolkodsz, ha jó a használt, akkor mondjuk GNexus, S2...

(#3817) jooker82 válasza attiati (#3815) üzenetére


jooker82
nagyúr

A fentebb irt L9 is szóba jöhet..[link]

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3818) csusza`


csusza`
senior tag

Valaki egy gyors választ erre: (#3811)? :)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3819) petyaaa6 válasza csusza` (#3818) üzenetére


petyaaa6
tag

3dnek nincs sok ertelme,szerintem ne vegyel. Inkabb akkor xperia p v amit meg nezz meg: htc sensation xe;)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3820) csusza` válasza petyaaa6 (#3819) üzenetére


csusza`
senior tag

Donot. Annyi pénz nincs, még használtan is majdnem 70. 50k-s árkategória érdekelne engem, onnan is a legjobb androidos modell, aminek jó a supportja.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3821) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom, hogy 1 év után lecserélem a hőn szeretett Motorola Defy-met. A tanácsotokat szeretném kérni, hogy mi legyen az utódja. Kritériumok:
- legalább 4.0-s android és megfelelő gyári support (később lehetőség szerint érkezzen rá 4.1-es vagy 4.2-es gyári ROM)
- maximum 4"-os kijelző (tablet mellett számomra felesleges nagyobb kijelzőméret)
- legyen kellően gyors, ne akadjon (lehetőség szerint 2 magos CPU)
- elsősorban hétköznapi, átlagos használatra kell a készülék, úgymint telefonálás, SMS, WhatsApp, levelezés, Fourqsuare, Twitter, nagy ritkán Facebook, Evernote. Játszani ritkán játszok, úgyhogy ez utóbbi másodlagos szempont
- nem árt, ha viszonylag normális képeket készít, megörökíteni egy adott pillanatot, vagy feltölteni egy képet Instagramra
- akksija azért legalább 1 napig bírja erős használat mellett
- microSD bővítési lehetőség, vagy legalább 8 GByte belső memória
- újonnan, kártyafüggetlenül venném (esetleg Vodafone-nál Vitamaxban), max. keret 65-70 ezer Ft

Gondoltam leírom, hogy első körben mely két típust néztem ki, de nem kívánok senkit befolyásolni ezzel, kíváncsi vagyok a javaslatokra. :)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#3822) s4tch válasza Zsombe (#3821) üzenetére


s4tch
veterán

Sola, Galaxy S Advance

(#3823) golax


golax
tag

Sziasztok!

- 70-100 között keresek
- akár használt, de inkább új okostelót
- függetlenül vagy Vodánál.
- fontos, hogy legyen hozzá gyári frissítés legalább andorid 4.0-hoz, de legyen kompatibilis még fölfelé
- mivel napi 2 órát beszélek rajta, örülnék, ha nem sugározna nagyon...

- 70%-ban a telefonálás, sms és mélezés a prioritás
- 20% fotó-videó
- 10% üzleti alkalmazások
- 0% játék

Az akksi minél tovább bírja, annál jobban örülök.

Ötleteket nagyon köszönöm!!!

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#3824) HuMarc


HuMarc
addikt

@89BDave89 (#3808): Ha mondhatom így, az OT-995 és a ZTE Grand X IN nem egy kategória... Megéri azt a pluszt a Grand X IN, mert újabb, gyorsabb stb.! :R

@csusza` (#3811): Egyértelműen Xperia Sola!

@attiati (#3813): A RAM ugyanaz, mint egy számítógépben.
A ROM a telefon belső memóriája és jelölni szokták, hogy ebből mennyi szabadon felhasználható és mennyit foglal a rendszer.
Ha a belső memória külön van jelölve, akkor az jelöli a szabadon felhasználható tárhelyet a telefonon és a ROM csak azt mutatja, hogy a rendszer mennyi helyet foglal. De van úgy, hogy ebben benne van a ROM is...

@bara17 (#3814): Igazából nem értem, hogy mi alapján választottad ki ezt a két készüléket, mert nem éppen egy árban mozognak... Nekem felesleges lenne az Xperia P, mert majdnem ilyen tudással a Grand X IN is rendelkezik, de neked kell eldöntened, hogy melyiket választod! 4.0 mind a kettőre van és a Jelly Bean-t mind a kettőre ígérik. (Ami olyan 90% esélyt jelent a Sony-nál és 60-70% esélyt a ZTE-nél...)
Nem tudom, hogy lehet-e a T-mobilenál függetlenül megvenni, de az biztos, hogy Magyarországon csak ők árusítják...

@Zsombe (#3821): Xperia U vagy inkább Xperia Sola! :R

[ Szerkesztve ]

(#3825) Zsombe válasza s4tch (#3822) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszi, de az S Advance ára kicsit húzós. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#3826) HuMarc válasza Zsombe (#3825) üzenetére


HuMarc
addikt

A T-mobilenál Domino csomagban 54 000 Ft... Az azért annyira nem húzós.. :)

(#3827) Zsombe válasza HuMarc (#3824) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszi! A Sony-k tényleg ilyen jók? Az 512 MB RAM nem túl kevés az ICS-nek és JB-nek? Egyáltalán hivatalosan létezik már hozzájuk ICS vagy JB?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#3828) Zsombe válasza HuMarc (#3826) üzenetére


Zsombe
senior tag

Csak nekem T nem jó. :( Vagy Voda, vagy független.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#3829) HuMarc válasza Zsombe (#3827) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem, nem túl kevés, bár a több jobb lenne, de 512 MB RAM-on is elszaladgál a 4.0 vagy akár a JB! 4.0 van rájuk, a JB-ről meg nem tudok pontosat, de ha jól emlékszem, sem az Xperia U, sem az Xperia Sola nem kap... :( Igen, jól emlékeztem...

(#3830) ozz88ster


ozz88ster
csendes tag

Üdv!
Telefon váltás előtt állok. Nokia Lumia 800 és Samsung Galaxy S Advance között vacillálok, ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Mindkettőt 60k körül tudnám beszerezni jelenleg T-nél kártyásan.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3831) Gabesz77 válasza ozz88ster (#3830) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Melyik áll közelebb a szívedhez: WP oder Android?
Mondjuk e két telefon közül a fenti kérdésre kapott válasz nélkül is a L800-at ajánlanám. Ha az SII lenne ott, akkor már el lehetne gondolkozni...

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#3832) ozz88ster válasza Gabesz77 (#3831) üzenetére


ozz88ster
csendes tag

Igazából winmo 7-et még nem használtam huzamosabb ideig, de amit ismerős l800-asóból láttam az nagjából tetszett, az android pedig már semmi újat nem tud mutatni.

(#3833) HuMarc válasza ozz88ster (#3832) üzenetére


HuMarc
addikt

A Lumia 800 felé húz az ingyen offline navigáció és HA bejönnek, akkor a csempék.
Az S Advance felé húz az Android HA szereted és a testreszabhatóság, HA igényled.

Neked kell eldöntened, hogy neked mik az igényeid!

=============

Ma lettem 100 napos! :C
Fanatikus tag lettem! :C
Ez az 1100. kombinált hozzászólásom :C

[ Szerkesztve ]

(#3834) Veron válasza Zsombe (#3828) üzenetére


Veron
őstag

Én úgy tudom a Samungokhoz lehet venni függetlenítő kódot. És nem, nem a warez site-okra vagy a suffni GSM boltokra gondolok, hanem a sammobile.com oldalra, ami tudomásom szerint a gyártó "félhivatalos" oldala.
Ha esetleg rosszul mondtam valamit, akkor elnézést, nem áll szándékomban kalóz dolgokat népszerűsíteni.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3835) petyaaa6 válasza HuMarc (#3833) üzenetére


petyaaa6
tag

Igazából,ha letöltesz akkor ua úgy megvan azoffline map. Tehát Androidra azért úgymond lazán beszerezhető:)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3836) nggabi válasza Veron (#3834) üzenetére


nggabi
nagyúr

ilyet a szolgáltatóknál lehet venni legálisan. a sammobile-on...hátt...öööö... :))

"szenyor dzsíííí"

(#3837) Veron válasza nggabi (#3836) üzenetére


Veron
őstag

OK, értem.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3838) donat_sz


donat_sz
senior tag

Sziasztok. T-nél hűség lejárta után vagyunk jóval és készülékcsere vált aktuálissá (haldoklik az aktuális telefon)

Androidos középkategóriás telefon esetén mi most a best buy? Tudtok esetleg ajánlani valamit?

Csomagra hűséget nem vállalnánk, hacsak nem ad akkora kedvezményt, de általában a szükséges ~100 perces kimenő hívás és internet mellé nincs is olyan csomag ajánlat, ahol jelentős kedvezmény volna a készülékre ami meg is érné számunkra.

köszia a jótanácsokat előre is!

(#3839) jooker82 válasza donat_sz (#3838) üzenetére


jooker82
nagyúr

Üdv
A héten jelent meg az Optimus L9,egy elég erős és jól optimalizált telefon,igen jó áron..előfizetésre,akár 60 körül el tudod vinni...Itt egy video róla..Itt meg a Té
L9 spec:
4,7 qHD IPS kijelző GG2
5 mp. kamera,FullHD video 30fps 17mp/s
Akkumulátor-Li-Ion 2150 mAh SIO+
Belső memória-4 GB, 1 GB RAM
DivX/Xvid/MP4/H.264/H.263/WMV lejátszó, HDMI port
131.9 x 68.2 x 9.1 mm
Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
Processzor-1 GHz dual-core Cortex-A9 CPU, PowerVR SGX540 GPU, TI OMAP 4430 chipset
Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, DLNA ,NFC
A-GPS,Glonass

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3840) donat_sz válasza jooker82 (#3839) üzenetére


donat_sz
senior tag

LG-vel nincs tapasztalatom az L7-nek néztem a videoit és annyira nem győzött meg.
ill. 50e-nél próbálnám meghúzni a határt, így az L9 ez ügyben is kilóg nekem kicsit :(

más javaslat esetleg?

(#3841) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok,

ha egy olyan telefont keresek, ami jó képeket és jó felbontású videókat készít, olyan 30-40 forintért készülékváltással, akkor mi lehet a legjobb megoldás?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#3842) DS39 válasza donat_sz (#3838) üzenetére


DS39
nagyúr

Samsung Galaxy S Advance

(#3843) donat_sz válasza DS39 (#3842) üzenetére


donat_sz
senior tag

úgy tűnik ez lesz a befutó. köszi a segítséget

(#3844) Mester1986


Mester1986
csendes tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem, döntés előtt állok!

Lejár a hűségem és újabb 2 évre rabigába hajtom a fejem :P
2 telefon között örlődök, számadatok tekintetében szinte megegyezik a kettő, de mégis remélem, hogy több tapasztalatotok, ismeretetek van a gyártók illetve a készülékek felé.

A 2 készülék pedig:

LG Optimus L7 25k
Sony Xperia J 30k

Árban szinte ugyanott vannak, tehát azt nem kell figyelembe venni, az L7-nél talán a nagyobb kijelző ami előnyt jelent (4,3 vs 4) és a Nova kijelző is az LG felé billenti a mérleg nyelvét.

Kérlek segítsetek!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3845) jooker82 válasza Mester1986 (#3844) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nekem volt L7,jó teló,25-öt simán megér..szép a kijelzője.. Az L9-et mennyiért tudnád elhozni,azt nézted már??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3846) Mester1986 válasza jooker82 (#3845) üzenetére


Mester1986
csendes tag

Az L9 sajnos nincs a listán... :/

Ami szóba jött még az a Samsung Ace 2 40k-ért, de nem gondolom, hogy annyival jobb lenne ezeknél, mint amennyivel többe kerül, ráadásul nem is tetszik a készülék.

(#3847) bobooo válasza Mester1986 (#3844) üzenetére


bobooo
addikt

L7 :K

(#3848) Rotate válasza Mester1986 (#3844) üzenetére


Rotate
veterán

ugyanolyan ócska proci van mindkettőben (J és L7)... a kijelző miatt jobb vétel az L7...

bár az Ace 2 sokkal jobb vas...

[ Szerkesztve ]

(#3849) Travelos


Travelos
őstag

Alcatel OT-995
Nokia Lumia 610
Samsung Galaxy S Advance

Ezek között vacillálok, hogy melyikkel járok a legjobban, ha jó képeket és videókat akarok készíteni, de mégis fontos az ár/érték arány!

Vagy esetleg valamelyik másik versenyző?

Szerintetek?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#3850) DS39 válasza Travelos (#3849) üzenetére


DS39
nagyúr

az androidosok közül az S Advance egyértelműen, a WP-s kell akkor meg inkább a Lumia 710.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.