Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Cyberpunk válasza s4tch (#4798) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze lehet félni, de szerintem ez a dolog túl van lihegve. Mindenki ismer negatív eseteket persze, van már ki találkozott is vele.

zsloti: jó döntés volt.:D A Nexus 4 egérmozi ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4802) Kront


Kront
tag

köszönöm szépen a javaslatokat, hozzászólásokat. fél éjszakát azzal töltöttem, hogy a sony p fórumait meg tesztjeit átfussam. (a majd 9000 hsz-t azért nem tudtam elolvasni, de az utolsó 1000-et sikerült) igazából nekem tökéletes lenne, egyedül az zavar, amit a használóinak jelentős része az akkuról ír. tudom, hogy a mai akku technikák mellett csodát nem lehet várni semmitől, aminek ekkora kijelzője van, de nálam az egy napnak azért mennie kellene, mert nap közben nincs lehetőségem tölteni. vagy legalább az akkut tudnám cserélni, ha délutánra lemerülne.

és akkor most nekiállok a htc one s fórumnak...

(#4803) werszomjas válasza Kront (#4802) üzenetére


werszomjas
őstag

SONY CP-ELS ezzel tudsz tölteni nap közben is, nem csak Sony-t bármilyen telefont :)

üdv

(#4804) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok!

Eljött az idje a telóváltásnak ( lassan 6,5 éve nyúzom a Nokia 6280 -at)

Szóval rövidre fogva:

-max 45K (+-3K nem számít, persze ha a bestbuy olcsóbb akkro mehetünk lefele :) )
-új készülék
-T-mobile hálózatba lenne de lehet külföldön lesz véve függetlenként
-ismát sokáig szeretném használni
-felhasználása/preferenciák:
>Wifi
>Gps (ha belefér offline ,mobilnetet nem hiszem hogy használnék erre a célra)
>Közepes belső memória + bővíthető
>Átlagos használat mellett (nem buzerálom percenként, meg kb napi 3-4 hivás ált 10 perc) jó akku idő
>OS kb mind1
>min 3,5 max 4 col
>márka kb mind1 cska ne legyen dzsunkás gagyi
>esetleg a headsetje mini jack es legyen habár szeirntem manapság majdnem mind az ha jól tudom

Előre is köszi a segítséget.
Üdv

(#4805) Rav3n02 válasza Lacccca87 (#4804) üzenetére


Rav3n02
senior tag

én egy Sony Xperia U-t javasolnék

(#4806) execute93


execute93
őstag

Sziasztok!
ZTE GRAND X IN vagy SAMSUNG GALAXY S ADVANCE ?

Céljaim:
-Filmnézés
-GTA3/ újabb játékok
-Gyors
-Megbízható
-Wifi
-Netezés

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#4807) nggabi válasza execute93 (#4806) üzenetére


nggabi
nagyúr

advance :U

"szenyor dzsíííí"

(#4808) HuMarc válasza execute93 (#4806) üzenetére


HuMarc
addikt

@nggabi kollégának igaza van, mert a ZTE Grand X IN-en hivatalosan nem fut a GTA III az Inteles chip miatt...

(#4809) nggabi válasza HuMarc (#4808) üzenetére


nggabi
nagyúr

újabb játékoknál lehet esetleg gond az intel, meg ugye megbízhatóság is kritérium volt ;]

viszont várni kell a jbre januárig :O

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#4810) Alliterato


Alliterato
csendes tag

Sziasztok
Melyik készüléket érdemes venni mostanság, ha 3,5" vagy alatta szeretnék olyat, ami használható még 1-2 évig?
Teljesen átlagos felhasználásra kell, játék, navi nem szempont. Nem fontos androidosnak lennie.
Köszi

(#4811) HuMarc válasza Alliterato (#4810) üzenetére


HuMarc
addikt

A 2011-es Xperia-k között nézelődj! :)

(#4812) Droid_


Droid_
tag

Van 60k körül olyan android, ami 2-3 éves távlatban (tehát nem csak most) felveszi a versenyt a Lumia800-al, csak és kizárólag a rendszersebességet nézve?

csábít az advance, de szerintem többet laggol új korában is, és később meg elkezd fagyni, mégtöbbet laggolni.

(#4813) csorba23 válasza Droid_ (#4812) üzenetére


csorba23
tag

Nekm még nem laggolt, nem is fagyott.

(#4814) HuMarc válasza Droid_ (#4812) üzenetére


HuMarc
addikt

Az Androidot leginkább a Windows-hoz lehetne hasonlítani:
Az XP korában tulajdonképpen semmin sem futott tökéletesen, az alsóbb kategóriákban ― így visszatekintve ― abszolút vállalhatatlanul futott/nem futott a rendszer, a felsőbb kategóriában meg viszonylag jól futott, de ott is előfordultak kisebb-nagyobb (inkább nagyobb) bugok.
De most a Windows 7-nél egy bizonyos szint felett nagyon gördülékeny a rendszer, alig vannak bugok, stb. De az alsóbb kategória sem olyan szinten vállalhatatlan, mint anno.

Ugyanígy van az Androidnál is:
A 2.2 előtt igen-igen instabil volt a rendszer még az izmosabb mobilok alatt is, de mostanra viszonylag stabil lett az alsóbb szegmensekben is! Tehát amit írsz, az hülyeség...

(#4815) Lacccca87 válasza Rav3n02 (#4805) üzenetére


Lacccca87
őstag

Igen ezzel szemezgettem én is de nem nagyon látok 50K alatt sehol :_(
Meg a memóriát se lehet bővíteni habár a 8Gb elvben sokmindenre elég kell hogy legyen.

Én még egyébként a S Galaxy Ace-t nézegettem azt már lehet kapni 40-42k környékén is.

(#4816) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Üdv!

Úgy hozta a sors, hogy teló után kell nézelődnöm (sajnos októberben ellopták a Nexus S-em, jelenleg a régi GT540-t nyúzom, de kéne akksit cserélni benne, arra meg nem szívesen költök már). Mivel pénzem nem nagyon van most erre, ezért előfizetéssel lenne, szolgáltatón keresztül. A lényeg, hogy max 10 k környékén el lehessen hozni, illetve a csomag lehetőleg ne legyen több 5-6 ezer forintnál. Na ugye most ez az alsó ház. Szerintetek innen melyik kütyü érné meg a leginkább?

Nyilván ebben a szegmensben nem várok el csodát, de a Nexus S-hez képest nem szívesen lépnék vissza (sokat), így azért az ARMv7, illetve az 512 MB RAM az nem lenne rossz (kikészít a GT540 256 MB-ja, egyszerűen nem lehet vele multitaskingolni). Nézegettem pár készüléket (pl Galaxy mini 2, hasonlók), de nem nagyon találtam olyat, ami tetszene, mindnek van valami baja, így inkább leírom, hogy milyen szempontok számítanak nekem, hátha valaki tud segíteni. :)

Szóval a hardverről már beszéltem, de mellé nem ártana egy értelmesebb kijelző (800*480-at el tudnék viselni), lehetőleg a kamera se legyen csapnivaló, és ha már itt tartok, az a rohadt LED villanó... szinte mindegyik olcsóbb telefonból kispórolják, mintha ez olyan baromi nagy költségcsökkentés lenne. Ja, és majd' elfelejtettem, fontos számomra a zenei teljesítmény, pláne Nexus S után, tehát nem szeretnék valami dobozhangú vackot venni (pedig az lesz belőle tuti).

Nos a jelenlegi ismereteim alapján ilyen telefont nem fogok találni, szinte tényleg mindből hiányzik valami. Talán a legközelebb az általam felvázoltakhoz a Lumia 610 állna, de attól kicsit tartok. Egyrészt ott a RAM, csak 256 MB. Tudom, WP, nem annyira pazarló, mint a droid, de akkor se tetszik, hogy ilyen kevés. Emiatt egyébként jelenleg milyen hátrányom származna? Mi nem működik a 610-en most, ami a több RAM-mal rendelkező telefonokon igen? Régebben a Skype nem volt jó, meg mégy egy-két dolog, azt javították azóta? Illetve droidról WP-re költözni nem lennne gáz szerintetek? Persze ha van valami jó kis droid, akkor nagyon szívesen maradnék meg annál is, de mint rendszertől, a WP-től sem idegenkedem.

Bocs a regényért, és a válaszokat előre is köszönöm. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#4817) Dudi08


Dudi08
tag

Sziasztok!
Nem is igazán a telefon választással van gondom, leginkább a honnan vegyem a nagy kérdés.
Galaxy Nexus a kiszemelt. Expansys(101ezer Ft) azért kecsegtető, mert a hazai samsung szervíz vállalja a javítást és ahogy olvastam a szervizes házhoz jön. A másik cég a mobilexpressz.com(82-91ezer forint, a garanciától függően(1-2év)) lenne, ők is azt írják, hogy a garanciális javítást szakszervíz végzi.
Ugye az ár nem mindegy, de megéri 10-20ezer forinttal többért megvenni a gyári garancia miatt, vagy van annyira megbízható a másik bolt,hogy inkább onnan próbálkozzak a rendeléssel.

(#4818) lsebestyen válasza Dudi08 (#4817) üzenetére


lsebestyen
addikt

Csak is olyat vegyél amihez gyártói garancia van!

(#4819) Rav3n02 válasza Lacccca87 (#4815) üzenetére


Rav3n02
senior tag

A T-nél domino csomagban elvileg 49k ;)

(#4820) HuMarc válasza Lacccca87 (#4815) üzenetére


HuMarc
addikt

Galaxy Ace-t messze kerüld el! Annál egy kalap trágya többet ér!

(#4821) Lacccca87 válasza HuMarc (#4820) üzenetére


Lacccca87
őstag

Bátyámnak van speciel, de nincs vele gondja.
Konkrétan mi a bajod vele?

(#4822) sycorax182


sycorax182
tag

Sziasztok!

Édesapámat szeretném meglepni karácsonyra egy androidos telóval. Neki a legfőbb elvárása egy telefonnal kapcsolatban az, hogy kicsi legyen... A galaxy mini2-t néztem ki, eddig ez viszi a pálmát. Kicsi is és a többihez képest ennek a legjobb a hardvere (nem egy izomgép, de nem is ez a lényeg...)
Szóval a kérdésem az lenne, hogy tudtok-e mondani olyat a kategóriájában, ami ettől erősebb hardverrel rendelkezik? (én nem találtam). Csak az a fontos, h kicsi legyen.. 3,2-3,5"
Köszi előre is

(#4823) South Velen válasza Lacccca87 (#4821) üzenetére


South Velen
addikt

Az, hogy annyit se tud hardveresen, mint a ZTE Kis Plus 20-ért.

(#4824) lsebestyen válasza sycorax182 (#4822) üzenetére


lsebestyen
addikt

Sony Xperia Ray

(#4825) HuMarc válasza Lacccca87 (#4821) üzenetére


HuMarc
addikt

Hogy a maga árkategóriájában 1000 mérfölddel jobb ajánlatok vannak nála, sőt olcsóbban is milliószor jobb telefonokat kapni nála... Ja meg hogy a viccbe illő HW-val 40 000 Ft-ért merik árulni...

(#4826) Cyberpunk válasza sycorax182 (#4822) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja igazuk van az előttem szólóknak az egy vicc, nem ajánlom annyiért meg főleg nem. Ray, vagy Xperia Mini.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4827) petyaaa6


petyaaa6
tag

Helo! Tudom brutál offtopic,de nemtalálok ehez megfelelő aktív forumot.
A problémám: Xperia SL-nek a videoplayere kibaszott jó (aztetszik hogy lelehet szedni vele leírásokat a filmekez,stb..tehát qrvajó külcsíny.) Egy hiba van vele,nemtud feliratot lejátszani. Namármost,hogy a bizervájos jó mókusos tölgyfaütögető wc robbangató Gézanéni életbe lehet esetleg ,,beleintegrálni? Vagy esetleg tudtok hasonló Ilyen jellegű videoplayert?
gondoltam arra hogy ráégetni a feliratot a filmre de újra konvertálni..áá..

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#4828) nggabi válasza petyaaa6 (#4827) üzenetére


nggabi
nagyúr

a marketen körülnéztél? :U bsplayer, mxplayer stb...

"szenyor dzsíííí"

(#4829) petyaaa6 válasza nggabi (#4828) üzenetére


petyaaa6
tag

ige,de ezek nemolyanok. Tudom,igazából ,,értelmetlen" a dolog,de nekem annyira tetszik az alaplejátszója. Ahogy elvan rendezve,meg a kinézete,hogy letöltheted hozzá a filmadatokat stb. Baromijólnézki. A többi amik fentvannak azokmeg egyszerűen kiválasztod a mappából azt lejátsza. Ez meg ad egyfajta ,,,mozis" hangulatot :)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#4830) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

egyik ismerősöm kért tőlem segítséget telefon választásban, gondoltam kikérem a véleményeteket, hátha tudtok valamit ajánlani, amire mi nem is gondoltunk.

Milyen telefont ajánlanátok, ami megfelel az alábbi feltételeknek, és miért?

- legalább 4"-os kijelző
- lehetőleg nem a kijelző alsó sávjában elhelyezkedő gombok (pl.: galaxy nexust nem szeretnénk)
- mindenképp kellene rá vaku, vagy ledes fény
- jó lenne, ha használható kamerája lenne, de ez feláldozható, ha valamelyik telefon annyira jó vétel
- Maximum 60000 van rá, kártyásan (T-mobile), kártyafüggetlenül, vagy alsó kategóriás T-s előfizetéssel. (~csomag hűség nélküli 2 éves előfizetéses árak)

:R

[ Szerkesztve ]

(#4831) South Velen válasza qfm (#4830) üzenetére


South Velen
addikt

Samsung Galaxy S Advance
esetleg ZTE Grand X IN, mindkettő 58ezer T-Mobile webshopban, Dominoval.

Vagy ha szereti a nagy kijelzőt és belefér, akkor: LG Optimus L9, ez 72ezer Dominoval.

(#4832) Richee11: Nexus 7! De szerintem van ennek külön topic-ja.... ott majd egy kicist bővebb infót adj meg az elvárásokat tekintve....

[ Szerkesztve ]

(#4832) Richee11


Richee11
senior tag

sziasztok, tudom, hogy rossz forum de tudnátok nekem 70-80 ezer forint értékben megbízható tabletet ajánlani? ami rendszeresen frissíthető, alkalmas filmnézésre és igazából ezen szeretnék tanulni!

(#4833) qfm válasza qfm (#4830) üzenetére


qfm
senior tag

Amit kifelejtettem:

Androidos telefonra van szükség, és jelenleg a ZTE Grand X In a kiszemelt. Tehát ettől jobb ajánlat kellene, ha tud valaki.

(#4831) americanidiot

Köszi. Várok még tippeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#4834) batai15 válasza Richee11 (#4832) üzenetére


batai15
félisten

Nexus 7 only...

(#4835) DS39 válasza qfm (#4833) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem most az S Advance a legjobb vétel a T-nél.

(#4836) Droid_ válasza DS39 (#4835) üzenetére


Droid_
tag

lumia800?
grand x in?

(#4837) DS39 válasza Droid_ (#4836) üzenetére


DS39
nagyúr

az első nem androidos, a másikat meg írta a kérdező hogy attól jobb ajánlat. az S Advance az. és nem azért mert Samsung... hanem mert ARM-es ezért pl a GTA3 (és még biztos van pár olyan ami a másikon hivatalosan nem) megy rajta. plusz amoled-es kijelző, és az akku ideje jobb úgy tudom mint az ZTE-nek.

[ Szerkesztve ]

(#4838) Droid_ válasza DS39 (#4837) üzenetére


Droid_
tag

ez esetben ok, de így úgy tűnt, hogy a komplett kínálatot nézve a sgs advance a legjobb. énis ebben a kategóriában nézelődök, csak ezért érdekelt a véleményed.

(#4839) DS39 válasza Droid_ (#4838) üzenetére


DS39
nagyúr

kérdésre válaszoltam, elnézést ha félreérhető volt :)
meg ezt így kijelenteni mindig csak árszintenként lehet.
pl. alsó árszinten a ZTE Kis Plus. (ha a T-Mobile-t nézzük)

[ Szerkesztve ]

(#4840) MonkeyMoon


MonkeyMoon
csendes tag

4,5 col alatt mi jelenleg a legjobb telefon amit kapni lehet?
htc nél jelenleg a one s és az x eléggé hasonló áron, és azért az eléggé elgondolkodtató. szerintetek?(x kivétel az "alacsony" ára miatt)
hosszútávra kéne a telefon ezért egy megbízható darabot szeretnék :)
jaj, és a sony xperia sorozatot, illetve apple cuccokat kerülném

[ Szerkesztve ]

(#4841) premete válasza MonkeyMoon (#4840) üzenetére


premete
veterán

Motorola Atrix2 szerintem ár/érték arányban. 4.3"-os, RGB-s kijelző, nem kopik, nem ég be, 60 ezer forint függetlenül. Csak gsm-boltos gari van rá itthon, ez a hátulütője, viszont elromlani sem szokott. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4842) stilo18 válasza MonkeyMoon (#4840) üzenetére


stilo18
addikt

Ugye a One X 4,7-es, így kiesik az általad megadott kritériumok miatt. A One S, S4-es procival nagyon jó, bár én megbarátkoznék az X méretével, időtállóbb hardvere, gyönyörű kijelzője végett.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#4843) ftc


ftc
nagyúr

Ok még 1 kérdés... 4 col felett vmi telefon ami nem verdesi az eget az árával...

(#4844) maggi1886076 válasza ftc (#4843) üzenetére


maggi1886076
addikt

árban meddig mehet?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4845) ftc válasza maggi1886076 (#4844) üzenetére


ftc
nagyúr

legyen max 70 000

(#4846) maggi1886076 válasza ftc (#4845) üzenetére


maggi1886076
addikt

Annyiért használtan kaphatsz Samsung Galaxy S2-őt. Samsung Galaxy Advence(4")(t-mobile) ZTE Grand XIN(t-mobile).

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4847) Heromark17 válasza Cyberpunk (#4788) üzenetére


Heromark17
csendes tag

Sziasztok! Vk tud abban segíteni, hogy hol fogok találni gyári garis LG 4x-et? Néztem sok helyen, de bolti garanciásat találtam csak

Üdv,
M

(#4848) execute93


execute93
őstag

Tudtok adni nekem olyan oldalakat, ahol a telefonokat hardveresen mérik össze egymással?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#4849) Richee11


Richee11
senior tag

nexus 7 tetszik, de nekem kicsi a képernyője, 70-80 ezer ft értkékben van 7"nál nagyobb? ami mondjuk megéri az árát, lehet akár 40-50 is.

(#4850) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Mi a most kapható legolcsóbb használt Androidos készülék/készülékek?
Kéne egy eldobós okostelefon :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.