Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Geri985


Geri985
tag

Hello!
Milyen mobilt vegyek 50 000 Forintig Vodafone -nál vagy T-Mobile -nál? (kártyás)

Android vagy WP
normális kamera, lehetőleg vakuval
min 1 napos üzemidő diák használat :D mellett

(#3502) HuMarc válasza Geri985 (#3501) üzenetére


HuMarc
addikt

Pár kommenttel feljebb írtad, hogy a T-mobile kizárva... Most akkor mi van? Egyébként Huawei G300-t nézd meg...

(#3503) Gabó75 válasza HuMarc (#3494) üzenetére


Gabó75
senior tag

Az Atrix 2-ben ugyanaz a proci van, mint a Motorola Razr-ban. A tegra 2 az Atrix 1-ben van.

(#3504) HuMarc válasza Gabó75 (#3503) üzenetére


HuMarc
addikt

A fene vigye el, tényleg... :W

(#3505) Zigi válasza alpihun (#3484) üzenetére


Zigi
senior tag

Az asszonynak Tipoja van és nagyon jó az akksija! 2 napot simán megy. A kijelzője gyengécske (betekintésiszög felbontás) és nekem a telefonálási hangminőség is közepes, de az árához képest elviselhető. Már kétszer zakózott a kezéből a konyhakőre és semmi baja:)

[ Szerkesztve ]

(#3506) zack válasza Salak (#3489) üzenetére


zack
nagyúr

Ace 2 vennék, gyári Samu garival. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3507) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Az xperia pro mk16i mikortól van a piacon? Nem nagyon látok belőle használtat, vagy csak igen keveset. Ennyire újak, vagy enyire beváltak?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#3508) maggi1886076 válasza vilmaboy (#3507) üzenetére


maggi1886076
addikt

nem tudni mennyire beváltak.nagyon kevés van belőle piacon.használtból, amik eladóak azok nagyrészt bolti garisak. vagy gsm boltban vagy vodafonesmartstore.hu-n lehet itthon megvásárolni.máshol nem forgalmazzák.ez a magyarázat a kérdésedre.azt, hogy mennyire vált be, topci-jában tudsz érdeklődni!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#3509) HuMarc válasza vilmaboy (#3507) üzenetére


HuMarc
addikt

Ennyire beváltak! A tavalyi év egyik legkiválóbb közép (egyesek szerint csak alsó-közép) kategóriás telefonja! (2011 májusában adták ki)

(#3510) vilmaboy


vilmaboy
őstag

ha tudja valaki, hogy ebben a mobilarénás cikkben melyik 2 boltról illetve nagykerről beszélnek, az kérem írja meg nekem priviben...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#3511) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Hali,

gondolkodom levaltsam telomat, androidot nezegetek..olyan 80-85 korul mi a legjobb?
Iphone utan nem akarok mokolni rootolni semmit valtoztatni rajta gyari legyen prima :)

felbontas nem az elsodleges szempont, legyen 2 magos...nagyon nem jatekra kell meg kb csak VOIP, gps kicsi net meg ienek tehat alap cuccokra..najo kis jatek is :D

Akksi a legfajobb pont. Az jo lenne ha sokat birna:)

femhaz jo lenne, tehat osszeszereles adja az ivet :D Illetve a gorilla glass fele megoldas nem artana.

Szenvedni nem szeretnek a frissitesekkel, olyan telefon kene ami jelly bean alkalmas, vagy hamarosan az lesz :) Hat a kijelzo merete mindegy vegulis...Note ne :D Uj vagy nagyon uj de hasznalt keszulek is lehet arnal maradva.

koszonom,

Tamas

Szerk> Nezegettem galaxy i9250 et vegulis ott legalabb akksi cserelheto, de nem gorilla glass.

A Htc one S nagyon bejon, de kicsi az akksija es nem cserelheto, viszont kepeken prima a haz valamint az uveg.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#3512) HuMarc válasza BoC1ka (#3511) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem egyértelmű: Xperia P!

Szerk.: @istnag (#3513)-nak igaza van, a HTC One S is jó választás lehet, de szerintem nem nyújt semmi eget rengető pluszt, ami az Xperia P-ben nincs meg...

[ Szerkesztve ]

(#3513) istnag válasza BoC1ka (#3511) üzenetére


istnag
addikt

HTC One S. Aksi téren nem a legjobb,de azért egyátalán nem gáz.

(#3514) BoC1ka válasza HuMarc (#3512) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Olvasom a tesztet..de annak a hardvere furcsa...casual game hez eleg? pl ilyen football managerhez jo?

Ilyen hardvert sehol mashol nem lattam:)

Nemhinnem hogy valaha kap jelly beant...

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#3515) HuMarc válasza BoC1ka (#3514) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez van az Ace 2-ben (abban csak 768 MB RAM van, és elmételileg Jelly Bean-t kap, tehát ez a HW elméletileg nem zárja ki a Jelly Beant... :N) az Xperia Sola-ban (512 MB RAM) ez van az Xperia U-ban, és az Xperia Go-ban is. Ha nem ismered, nézz utána, pl. @tjb007 SoC-kisokosában!

Egyébként megnézheted még az LG L9-et, bár az egy kicsit túllépi a határt.

[ Szerkesztve ]

(#3516) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata olcsó kínai telefonokkal?
Vennék egy 4,7-5,3 col körüli telefont netezésre, könyv olvasásra, és egyéb alacsony hardver igényű dolgokra.
Mit javaoltok e téren?
Nem elsődleges telefonnak kell, csak egy adatkártya megy majd bele.
Véső esetben valami 5 col körüli tablet is megteszi wifi-only módban.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3517) istnag válasza HuMarc (#3512) üzenetére


istnag
addikt

Kijelzője sokkal szebb a One S nek. /Elsősorban színekeben és fényerőben./
Kamera sokkal jobb képeket lő,mint a P.
Sense
Vékonyság
Ez a négy dolog,amit saját szememmel tapasztaltam,ugyanis egyik haveromnak Xperia P -je van. Sokáig nem nyomkodtam,de még GB volt rajta és nem fogott meg annyira. :B

Az első kettő tény,a második kettő viszont eléggé szubjektív... :)

(#3518) BoC1ka válasza HuMarc (#3515) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Oks,

koszi. Tehat ha fuggetlen mobilt veszek akk feltudok ra rakni egy JB-t?

Es a galaxy nexus i9250?

Az az LG mar nagyon nagy :D

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#3519) HuMarc válasza BoC1ka (#3518) üzenetére


HuMarc
addikt

Amennyiben lesz rá, akkor igen. Elméletben rámegy, csak nem biztos, hogy gyakorlatban kiadják... De van esélye.

A Nexus jó telefon, folyamatosan kap frissítéseket. (Egyelőre...)
Amennyiben van lehetőséged rendelni Németországból, én ránéznék a helyedben a Nexus 4-re is... (bár az is elég nagy... :( )

[ Szerkesztve ]

(#3520) s4tch válasza BoC1ka (#3514) üzenetére


s4tch
veterán

Lesz Xperia P-re Jelly Bean, 2013.Q1-ben hozza ki a Sony. Hivatalos, utána lehet olvasni.

Egyébként a One S hardvere erősebb egy számmal, de a P-n is elfutnak a mai játékok. Annyi, hogy ha egész nap buzerálod, akkor rá kell nyomni töltőre, de ez a One S-re is igaz. Én a P-t választottam, jóval olcsóbb volt, és csöppet sem bántam meg.

(#3521) zack válasza s4tch (#3520) üzenetére


zack
nagyúr

Február környékére ígérik a csúcsmodell Xperia T-re...Tudtommal a többi később kapja meg, és nem biztos, hogy a "P" második körös lesz. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3522) tybsen válasza BoC1ka (#3518) üzenetére


tybsen
addikt

Galaxy Nexus-nak eleg vacak az akksija, cserebe karpotol az egyedulallo felhasznaloi elmeny amit szerintem semmilyen mas androidos keszulek nem nyujt ezen az aron. Ha nem akarsz romolgatni, mokolgatni meg varni es stresszelni, hogy a gyarto vajon kihoz-e egy frissitest, akkor vedd meg nyugodtan a Nexus-t, jol jarsz vele (csak zarojelben: a Nexus-nal is valoszinusitheto, hogy nem google, hanem samsung-fele nexust kapsz, ami szinten frissul, csak kicsit kesobb.. egy egyszeru rom csere viszont konnyeden megoldja, ez tenyleg nem problemas es abszolut egyszeru - csak azert irom, hogy tudd, ennyi "mokolas" lehet, hogy szukseges lesz)

Gondolom egyebkent is raknal ra foliat, tehat a GG hianya nem hiszem, hogy akkora gaz.. (sajnos a GG sem garancia, hogy nem fog megkarcolodni).

(#3523) HuMarc válasza zack (#3521) üzenetére


HuMarc
addikt

Mivel idén alapvetően az NXT sorozat volt a fő termékvonal, amit más stílusú telefonok is kiegészítettek (Tipo, Miro, Sola, Go, Ion, T, V, J) így eléggé valószínű, hogy az első pár mobil között, amik kapnak Jelly Bean-t a P is ott lesz...

(#3524) Švejk válasza sztomi89 (#3460) üzenetére


Švejk
őstag

Remélem nem írok későn: :D
A Vodánál a Mirot, Acet, Desire C-t magasan veri a Huawei Vision, amelynek egyedüli hátránya hogy 2.3.5 Android marad rajta
Ajánlanám: ezt.
Geri985: Neked is vagy a Visiont vagy az OT-995-öt tudnám ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#3525) zack válasza HuMarc (#3523) üzenetére


zack
nagyúr

És szerinted ömlesztve fogják megkapni? :F Apránként típusonként fogják megkapni. Nem úgy, hogy hétfőn a T, kedden Acro S, szerdán Xperia S... :U Típuson belül még mi sem kaptuk meg, pedig elvileg csak a Note2, S3, van előttünk.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3526) BoC1ka válasza tybsen (#3522) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Viszont a Nexusban cserelheto az akksi...De gondolom kibirja masfel napot folyamat 3g/wifin nem netezek sokat se nem jatszom munkahelyen plane

YNWA

(#3527) tybsen válasza BoC1ka (#3526) üzenetére


tybsen
addikt

Fogalmam sincs, nalam meg egy telefon sem birt ki 1,5 napot ;] A GN altalaban fel napig birta, egyszeruen nem birtam nem hasznalni ;] Viszont visszafogott hasznalattal lehet, hogy osszejon az 1 nap, kerdezd meg a sracokat a keszulek topikjaban.

(#3528) ADAM1337 válasza zack (#3525) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

hw azonosság miatt szerintem ömlesztve fogják megkapni, S-en már van gyári AOSP videó fent a netem.
Szóval már haladnak a sony-nál.

(#3529) zack válasza ADAM1337 (#3528) üzenetére


zack
nagyúr

Kétlem, hogy ömlesztve lesz a frissítés, de ne legyen igazam. ;) Nagyon gondolkozom egyébként egy Xperia T-n, de jövőre nagy változások lesznek, és nem merek már 2 magos telót venni. Jönnek a 4 magos WP8-as telók is, és ha minden OS-re lesz 4 mag nem csak a felső kategóriában, hiába lesz jó még mindig a T, nem lesz értékálló. Persze az IT iparban nincs értékállóság, de azért vannak itt is különbségek. Pl. S2 még mindig ott van a legjobbak között pedig lassan 2 éve debütált.
S3 is ide tartozna, de hardveresen nem lett akkora durranás, és annyira nem emelkedik ki a mezőnyből, mint megjelenésekor az S2. Bár ettől függetlenül a jelenlegi 4 magos mezőnyben őt választanám elsőként. S3, utána LG 4X, és utolsónak a HOX-ot.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3530) s4tch válasza zack (#3529) üzenetére


s4tch
veterán

Az ICS is ömlesztve, viszonylag rövid idő alatt jött ki, és a P közvetlen az S után kapta meg. Én bízom az első negyedévben. Egyébként elég stabil a gyári .544-es ICS, és kijött a héten CWM a zárt bootloaderes P-re is, lassan bővülnek a lehetőségek, ha valakinek a gyári nem felelne meg...

(#3531) Krisz79


Krisz79
őstag

Telefon csere elött állok,eddig HTC Desire S-t használtam 3.7"-os kijelzővel.
Tudásban nem szeretnék kevesebbet /"gyengébbet"/
Viszont méretben 4"-os kijelző méretű mobilt szeretnék.
Árban 1el feljebbi kategória belefér.
Op rendszer: android.

Ebben kérném a segitségeteket,hogy ki milyen tipúsú 4"-os mobilt tudna ajánlani.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#3532) lsebestyen válasza Krisz79 (#3531) üzenetére


lsebestyen
addikt

Sony Xperia P

(#3533) iNfAntRy válasza Krisz79 (#3531) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Samsung Galaxy SII, Htc One S, Sony Xperia Arc S.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#3534) Krisz79 válasza lsebestyen (#3532) üzenetére


Krisz79
őstag

Ránézek,de jobban örülnék 1 Htc-nek vagy Samsungnak.
Vagy 1 szép
Iphone 4s-nek. :)

(#3533) iNfAntRy :
megnézem őket!
Köszi.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#3535) iNfAntRy válasza Krisz79 (#3534) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Szívesen. Annyi még, hogy a Galaxy SII-nek 4,27" a kijelző. De erre biztosan lesz jelly bean, ami azért jó dolog.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#3536) Krisz79 válasza iNfAntRy (#3535) üzenetére


Krisz79
őstag

Szo-szo,nem kicsi a kijelzője,de lehet kipróbálok 1et. /vagyis a mérete./
Ha találok. :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#3537) DS39 válasza Krisz79 (#3534) üzenetére


DS39
nagyúr

4 colos androidot akarsz hogy jön ide az iPhone 4s?

(#3538) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok
olvasgatom a hsz.-ket és feltűnt hogy Nokia telefont nem igazán ajánljátok
ennyire lepukkant a gyártó vagy a windows ennyire nem jó vagy mindkettő ?

(#3539) Krisz79 válasza DS39 (#3537) üzenetére


Krisz79
őstag

mert ott komprumisszumot kötnék. :)
De csak azzal az 1 készülékkel.
4-4-3" ig andriod.
Ha esetleg 4s 3.5" és iOS.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#3540) DS39 válasza tom_tol (#3538) üzenetére


DS39
nagyúr

a legtöbben androidot keresnek, valamint WP7et már nem érdemes venni. majd a WP8asokat meglátjuk.

(#3541) tom_tol válasza DS39 (#3540) üzenetére


tom_tol
addikt

kösz
pont Te ajánlottál nekem telefont
"én a Tipo, és a Mini 2 közül választanék, hogy ne kelljen a kevés belső tárhellyel és rammal küszködni. a Tipo mellett szól az ICS, és a nagyobb aksi. meg talán olcsóbb is. bár ez szolgáltató függő".
a kérdés azért jött csak elő mert bekerült a képbe a Nokia 610-s is a kamerája miatt
még mindig törpe lánykámnak keresek telefont

(#3542) lsebestyen válasza tom_tol (#3541) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem a lányodnak bőven jó a nokia 610, fényképezésre jobb, és úgyse fogja kihasználni azt h okostelefon, a wp-t meg szerintem így jobb kezelni.

(#3543) DS39 válasza tom_tol (#3541) üzenetére


DS39
nagyúr

sztem túlárazott, zenét is macera rámásolni, ráadásul az osztálytársaknak biztos android lesz, játékra is az a jobb. kétlem hogy a jobb fényképező és az elegánsabb megjelenés megérné a plusz felárat.

(#3544) tom_tol válasza DS39 (#3543) üzenetére


tom_tol
addikt

és lsebestyen

Tipo 30k
610 34,5k mindkettő független

közben meglett a fontossági sorrend
1. játék
nem túl bonyolult játékok, pl. WordCollapse, TimeGeeks, Ruzzle ezeket szereti nejem s4-n
2. fényképezés
sokadik. telefonálás

(#3545) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Egy ismerősöm kért meg rá kérdezzem meg ,mert gondolkodik egy ilyen készülékben:
A HTC One S 520, és 560 azonos áron kapható, sőt inkább az 560 egy kicsivel drágább az 520-nál,gondolom, itt van mindkét telefon tulajdonosa,melyiket érdemesebb megvenni,tudja az 520 erősebb, viszont állítólag az 560-al kevesebb a probléma azt olvasta.Mi az igazság melyiket javasoljátok inkább és miért ?

A Nextel-nél kapható One S gyári garanciás valóban annak számít ?

Még ezenkívül ezek érdekelnék: LG 4X, Sony Xperia Ion,esetleg bármi mást ha ajánlanátok ebben a kategóriában.
Esetleg netezésre,film,és telefon funkciókra gyengébb kategória is elegendő lenne?
Ha igen milyen készülékeket ajánlanátok neki amelyik legalább két évig megfelelően működne,és elég erős lenne neki a fentiekben leírt használathoz?.
Köszönöm.

(#3546) DS39 válasza tom_tol (#3544) üzenetére


DS39
nagyúr

az egyébként nem rossz ár a Lumiáért, de ettől függetlenül én a Tipot, ill. az androidot mondom, méghozzá azért mert ilyen korban a játék egy telón a legfontosabb, emlékszem nekünk is az volt anno, de akkor még ilyen gagyi Snake és társai voltak, jó kis monokróm kijelzőkön :D. szóval ha az osztálytársak játszanak vmivel biztos neki is megtetszik és ő is azzal akarna, de lehet WP7-re nincs, és már nem is lesz mert minden fejlesztő ráállt a 8-asra.

a másik meg maga a rendszer érdemes lenne kipróbálni megvétel előtt egy androidost és egy wp-st, melyik jön be neki.

[ Szerkesztve ]

(#3547) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni telefon választásban.

A telefonnal szemben az alábbi elvárásaim lennének:
-független
-max 4"-os képernyő
-kb 90-100e max ár

Általános használtra kellene, telefon, pár alkalmazás és unaloműző játék (bp menetrend, moziműsor, egyszerűbb játékok...)

A Galaxy Ace 2-t néztem ki első körben, de ahogy olvastam még mindig nincs rá hivatalos frissítés. Van esetleg jobb ötlete valakinek?

(A fentiekből látszik, hogy elsősorban androidos telefonokban gondolkodom, egy i4-i4s vagy akár Lumia 800 nagyon tetszene, de még mindig soknak találom az árukat és még sosem volt androidon kívül más rendszertű telefonom.)

(#3548) Möhe


Möhe
addikt

Üdv!

Vacilálok BB és szifon között. T-s flottában (remélem sikerül kisajtolnom egyet a cégnél).
Tetszik a 9900Bold,de tisztában vagyok a RIM helyzetével. Kicsit félek hogy ha nem lesz jó a 10es széria akkor kampec lehet a cégnek és akkor a nem két filléres telefonomnak a háttértámogatása megszűnik.
Hülyén látom a dolgot? Almának max beesnek a részvényei 500 alá,ha beüt a ménkű,de megszűnéstől nem tartok a szifonnal kapcsolatban.
Melyik kezeli jobban az e-maileket?

[ Szerkesztve ]

(#3549) s4tch válasza Kodiak88 (#3547) üzenetére


s4tch
veterán

Hasonló cipőben jártam, Xperia P lett belőle. Nem azért ajánlom, mert ezt vettem, viszont azért vettem, mert jónak tartottam. Bevált, újra ezt venném. Még a Motorola RAZR M és i tetszenek, kár, hogy ezeket egyelőre szolgáltató itthon nem tartja, és az M-et nem is fogja.

(#3550) Kodiak88 válasza s4tch (#3549) üzenetére


Kodiak88
tag

Xperia P-nél is van az a ksi átlátszó csík ami mindig más színnel világít? Illetve erre a telefonra melyik a legfrisebb android?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.