Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) RumiTT


RumiTT
tag

Kinéztem 3 készüléket, egyik se a legújabb, de főképp internetezésre és facebookra kellene.
Ami a legfontosabb, hogy jó üzemidővel rendelkezzen.

Nexus 5
LG G2
LG G3s

G3s tetszik a legjobban, viszont félek, hogy a hardvere elég gyengének tűnik és lassú lenne és a kamerája se lenne az igazi. Sajnos g2 g3s összehasonlítós videót nem találtam (speedtest)

(#90002) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv!

Lassan telefoncsere előtt állok, viszont még mielőtt hozzákezdenék, volna egy komolyabb felvetés.
Úgy néz ki, hogy fél év múlva kiutazok az USA-ba egy időre. Emiatt 3 kérdésem van:
1.- Ha ott vennék magamnak egy okostelefont, azt utána tudnám Magyarországon is használni később (gondolok itt a hálózatra, különböző szabványokra)?
2.- Egyáltalán vissza tudok hozni magammal a repülőn ilyen dolgokat, anélkül, hogy pluszba kelljen fizetni értük?
3.- Továbbá érdemes-e egyáltalán ott venni, mármint olcsóbb-e?

Köszönöm a segítséget előre is! :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#90003) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot a kérdésre.
Szóval ha gearbestről rendelek EU raktárról(!) akkor is kell vámot fizetni?
Ha nem akkor most akciósan az EU raktárról 80$ a Cubot X12, ennyiért jó vétel szerintetek?
Hasonló áron itthon garival mi a bestbuy?

[ Szerkesztve ]

(#90004) mike1334


mike1334
veterán

Aki használ Lenovo A2010-et, annak mik a tapasztalatai? Mennyire hiányzik a közelség érzékelő?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#90005) lezuvius válasza greenjoker (#90000) üzenetére


lezuvius
őstag

Szia

Xiaomi Redmi Note 2 Pro?
P8lite akksiban és SoC-ben is gyengének számít. P7 jó akksiban de SoC-ben elmarad a Xiaomitól.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#90006) Dalzarus válasza Dalzarus (#89938) üzenetére


Dalzarus
tag

Úgy tűnik sikerült visszahozni az élők sorába a G3-at. :C Ez a telefon egy tank :C Esett már ki a 2. emeletről, mozgó kocsiból, most még meg úszott is egyet... és még mindig bírja :DDD

(#90007) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Sziasztok

100k-ig milyen telefont érdemes venni mostanság?

(#90008) greenjoker válasza lezuvius (#90005) üzenetére


greenjoker
csendes újonc

Jó készüléknek tűnik, köszi válaszod. Annyi kicsit ódzkodok az 5 inchesnél nagyobb telefonoktól (tudom mint kritérium ezt nem említettem meg). Esetleg ilyen kijelző mérettel is van ötleted (még a DUAL SIM-es kiveteltől is el lehet tekinteni)?

[ Szerkesztve ]

(#90009) lezuvius válasza ToBeY (#90007) üzenetére


lezuvius
őstag

Xiaomi Mi4c
Lg G Flex2
Oneplus X
Zuk Z1

(#90008) greenjoker
75e-ig P70 a legszimpatiusabb, kicsit többért Xiaomi Mi4i

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#90010) ToBeY válasza lezuvius (#90009) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egy használt ám de szép állapotú+garis G4-el nem járnék jobban mint ezekkel?Ahogy nézem itt az aprón olyan 95k környékén árulják őket.

(#90011) Ájvé válasza ToBeY (#90010) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha jó állapotba van akkor jó szerintem a G4, Mi 4c hasonló tudású ezek közül, de ezt itthon hivatalosan nibcs fogalmazva így garancia problémás lehet.
Gflex 2 S810 miatt egyébként sem annyira ajánlott, Oneplus X gyengébb minden tekintetben, Zuk Z1 szintén.

(#90012) greenjoker válasza lezuvius (#90009) üzenetére


greenjoker
csendes újonc

És Lenovoval van bármi féle tapasztalatod (vagy bárki másnak)? Mennyire lehetnek üzembiztosak egy két évig?

(#90013) lezuvius válasza ToBeY (#90010) üzenetére


lezuvius
őstag

Persze a G4 jobb választás de a G Flex2-vel se lenne sok bajod (olvass csak bele a fórumába)

#90012 greenjoker
Az a model konkrétan nem volt,de nézzd meg a fórumát.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#90014) Ájvé válasza lezuvius (#90013) üzenetére


Ájvé
veterán

S810 nem túl ajánlott, még Oneplus 2-ben oké, mert csökkentették az órajelét, de G Flex2-be nincs így.

(#90015) cotag


cotag
senior tag

60.000ft-ig bezárólag, itthoni vásárlás lenne.
Ami kell, a lehető legjobb kamera legyen benne , és netezére kiváló legyen.
Dual sim nem kell, de ha van nem baj.
Új készülék, feleségnek....
Köszönöm a segítséget.ö

(#90016) szimi57 válasza ToBeY (#90007) üzenetére


szimi57
őstag

Semmilyet. Esetleg 50 k-ig. :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#90017) Kolty


Kolty
aktív tag

Megéri venni olcsóbb telefonokat? Gondolok itt huawei, concorde, lenovo, navon készülékekre. Vagy belassulnak, fagynak?

Illetve van arra lehetőség valahogy, hogy egy számhoz kettő sim tartozzon?
Sokat melózok, vasporral ami nem jó ezeknek a modern telefonoknak.
Melóba régi vacak telefont használnék, "ünnepre" meg okosat. Átirányítás ugye fizetős.

(#90018) ballington


ballington
addikt

No, kicsit változtak a körülmények: 30k-ig milyen androidos okostelót ajánlanátok , aminek még elfogadható a fényképezője és az üzemidő is legalább átlagos. min. 4".

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#90019) gyenge47


gyenge47
tag

Sziasztok
Ace2 leváltásához szeretnék segítséget kérni.
100-120 között kéne egy új lehetőleg samsung teló, amelyik egyrészt dual-slimes, másrészt kártyafüggetlen.

Köszi a válaszokat :)

(#90020) tixem válasza ToBeY (#90007) üzenetére


tixem
addikt

Oneplus X, Oneplus One, Xiaomi Mi4c

(#90019) gyenge47 [link]

Ha mindenképpen samsung kell. Egyébiránt nem bántanám. A fenti 3 telefon közül akármelyik jobb.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#90021) lezuvius válasza cotag (#90015) üzenetére


lezuvius
őstag

Galaxy A3 Duos
Xiaomi Redmi 2 pro
Lenovo S60
Lumia 640/XL
Ezek jó kis telefonok.

#90014 Ájvé
Fórumában nem sok rosszat olvashatsz róla+ úgyemlékszem,hogy ebben is a második szériás 810 van,ami nem melegszik annyi (M9-be se volt gondom vele)

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#90022) tixem válasza lezuvius (#90021) üzenetére


tixem
addikt

Kamerában talán a 640 XL a legjobb, kár, hogy 5.7 col (bár nekem bejön ez a méret) és nincs dedikált exponálógomb. Redmi 2 Pro-t én az s410-zel nem bántanám. M2 Note akkor már. Vagy Redmi Note 2.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#90023) lalyoska


lalyoska
tag

sziasztok! azt hiszem döntöttem megvárom a huawei mate 8 megjelenését.Ennek végre talán olyan lesz az aksija amit egy szuper kamerás telefon tól el lehet várni szerintetek mikor jelenik meg nálunk és mennyi lesz a kezdő ára? Szerintetek 200 ezer forint alatt hozzá lehet majd jutni köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#90024) lezuvius válasza tixem (#90022) üzenetére


lezuvius
őstag

Redmi Note 2 hol 60e alatti negbízható helyről? M2 Note kiment a fejemből. Exponálógomb meg kuriózum manapság+anélkül is lehet fotózni telón.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#90025) tixem válasza lalyoska (#90023) üzenetére


tixem
addikt

[link]

egyébként 520 és 620 dollár a két változat áfa nélküli ára. Rövid fejszámolás után rájöhetsz, hogy bőven 150 ezer Ft felett lesz az olcsóbbik modell, míg a 4 gigás 200 felett fog majd nyitni. Itthon legalábbis, áfával együtt.

(#90024) lezuvius eustock + puremobil. Igaz előbbinél nincs raktáron, de várható belőle készlet.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#90026) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!A kérdésem az hogy Samsung J5 vagy Sony M4 Aqua?

[ Szerkesztve ]

(#90027) tresh válasza Misi1980 (#90026) üzenetére


tresh
addikt

ha csak ez a ketto johet szoba akkor a samsung

(#90028) lezuvius válasza tixem (#90025) üzenetére


lezuvius
őstag

Ezek nekem nincsenek egy EMAG szintjén de persze ettől még lehetnek jók :)

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#90029) Misi1980 válasza tresh (#90027) üzenetére


Misi1980
senior tag

Azcegyik ismerősöm venné őket.Mind a kettő bortalmas készülék.Miért a samsung?Elvikeg hardverben jobb a Sony.

(#90030) Because


Because
őstag

sziasztok!

tudnátok segíteni! melyek lennének a legjobb kamerával rendelkező készülékek a telekom kínálatában?

(#90031) Ájvé válasza lezuvius (#90028) üzenetére


Ájvé
veterán

Emag is csak bolti garanciát ad alapba, így gyakorlatilag semmivel nem jobb, mint a másik kettő.

(#90032) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Olyan készüléket tudnátok ajánlani, ami úgynevezett "aktív dual sim"-es? (édesapámnak segítenék, engem sosem foglalkoztatott a dual sim. Neki olyan kéne,) Ami képes arra, hogy ha az egyik sim-en épp beszélsz a másik sim még ki tud csengeni.

(#90033) DS39 válasza Misi1980 (#90026) üzenetére


DS39
nagyúr

az aksit leszámítva, nincs olyan paraméter amiben a Samu jobb lenne. (ha eltekintünk az amoled vs ips ellentéttől, mely kinek mi jön be kategória)
mondjuk nekem a Samu design jobban bejön, kevesebb a felesleges káva és nem a kijelzőn van a három vezérlőgomb.

(#90034) tixem válasza Misi1980 (#90026) üzenetére


tixem
addikt

A sima m4 aqua semmire nem jó, mert a 8 giga térhelyből csak másfél szabad és nincs sd kártyára telepíthetőség. Megöli az egész telefont.

Ellenben ugyanennek a telefonnak a dual sim verziója már 16 gigás, így pedig már jobb, mint a Samsung.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#90035) lalyoska


lalyoska
tag

Honor 7 kamera terén milyen?Főleg nappal természetben ill. Nwvezetességek fotózására használnám.Az aksija bír 1 teljes napot?Mik a Honor 7 legfőbb előnyei és hátrányai?Köszi

(#90036) Seraph 16 válasza lezuvius (#89991) üzenetére


Seraph 16
őstag

Mi 4C végül csak kiesett, az LG G3 és a Honor 6 között kellett dönteni, és végül ez utóbbi lett a befutó, kíváncsi leszek. Köszi a hozzászólásokat, segítettek a végső választásban.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#90037) mike1334


mike1334
veterán

Akkor mégegyszer :) Lenovo A2010-et veszek szülőknek. Mennyire gáz a közelségérzékelő hiánya? Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#90038) tecsu válasza tixem (#90034) üzenetére


tecsu
addikt

[link]
[link]
Sony M4 Aqua Dual Sim, 8GB és micro-SD hely. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#90039) tixem válasza tecsu (#90038) üzenetére


tixem
addikt

Hiába van microsd hely, ha nem lehet rá telepíteni alkalmazásokat. Feltesz egy játékot meg pár bizbaszt és megtelt a ROM. A microsd meg ott figyel üresen.

A dual pedig 16 gigás, a két boltnak meg fogalma sincs arról mit árul [link]

Egyébként meg egyik telefont sem ajánlom. Meizu m2 Note olcsóbb is, jobb is.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#90040) diegho válasza tecsu (#90038) üzenetére


diegho
nagyúr

A 8-as az Nem EU verzió talán, most néztem, van belőle 8-as is, de jobb helyen 16-os van.

[ Szerkesztve ]

(#90041) csaba1203 válasza tixem (#90039) üzenetére


csaba1203
addikt

Amit linkeltél az 16Gb-os mert nekem azt írták de nem mertem megrendelni? :D

(#90042) tecsu válasza tixem (#90039) üzenetére


tecsu
addikt

Bármilyen győri boltban kapható készüléket tudnál (v valaki) ajánlani?
Mert már egy napot elcsesztem arra, hogy ezeket a szarokat nézem, keresem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#90043) Morran


Morran
csendes tag

Sziasztok!

Egy maximum 4.5 - 5 inch-es okostelefont szeretnék venni, legalább 4 magos processzorral és 2 gb memóriával. A sony z1 compact az, ami első látásra megtetszett, de gondoltam megkérdezem a szakértőket. Árban maximum 50 ezer lenne, lehet használt is amíg karcmentes a kijelzője.

(#90044) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!Létezik Honor 6c, vagy ez csak valami hamisítvány?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#90045) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Sziasztok!

Az iránt érdeklődnék, hogy ha olyan külföldről beszerzett okostelefont veszek ami nem támogatja az LTE 20-at (800 mhz), akkor az mennyire befolyásolja a használhatóságát magyarországon? Csak minimálisan lassabb lesz a mobilnetem maximális sebessége vagy egyéb hátrányokkal is kell számolnom?

(#90046) kali válasza Sztojcsi (#90045) üzenetére


kali
legenda

szia,

a telekom és a telenor esetén sok olyan hely van vidéken, ahol nincs 3g, hanem csak 2g és 4g, utóbbi meg 800 MHz sávon, így ha a telefon nem b20/800 MHz képes, akkor marad a nagyon lomha 2g, valahol nem is edge, hanem a szinte használhatatlan sebességű gprs.
a vodafone is használ, illetve használni fog sok helyen 800 MHz hálót, de nekik azért nem annyira vészes az országos 3g lefedettség, így sok helyen viszonylag használható 3g sebesség lesz, hanem is gyors 4g/lte.

[ Szerkesztve ]

(#90047) Ájvé válasza takacsbotond (#90044) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez egy replika/hamisítvány.

(#90048) enamessias


enamessias
aktív tag

Üdv!

Segítsetek. Dual sim-es telefont keresek. Elsődleges szempont a minél hosszabb akku idő. Csak új készülék érdekel. Egy s4 mellé lenne második, melós telefonnak. Net (böngészés) és gps ami kell. Karcállóság, kis méret előny lehet. Keret: 30-50e Ft.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#90049) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Sziasztok
25-30k körül szeretnék androidos telefont
Márka mindegy
Hasznalt 4,5col elég bőven.
Munkás telefonnak
Atlagosnal jobb aksival
Eseteg 4g
Milyen készülékek jöhetnek szóba?
Köszönöm a válaszokat

(#90050) tresh válasza Misi1980 (#90029) üzenetére


tresh
addikt

Emlékeim szerint az M4 ne 8 gb romja van és szabadon max 2 gb körül és mindent oda tudsz csak telepíteni. Ez édes kevés. Amúgy én egyiket se venném de ha csak ez a két opció akkor a samu használhatóbb szerintem. Bár ennyiért olyan Xiaomi,mezui,lenovo telefont kap ami körbe röhögi ezeket 2x.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.